Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Results 1 to 10 of 68

Hybrid View

  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Vysočina
    Posts
    30
    Vzhledem k tomu, ze nehodlam lhat a napsat sem doopravdy, co si myslim, by mi vyneslo akorat tak vyhazov, protoze pravidlo tohohle serveru je drzet hubu a krok, napisu jen toto:

    Kdyz Arteila koncila jako sefka RP tymu, vicemene jsme s ni, Riaci a Kailrou (Eranon nebyl k sehnani) shodli na tom, ze pozice sefa RP tymu je uz ted dobra akorat k tomu, aby bylo na koho nadavat (coz vam jde znamenite, kdyz nahodou neco nepotrebujete, pak jste sama slusnost...nerikam, ze vsichni, ale nebudu nikoho konkretniho jmenovat), protoze, uprimne, sefovat neni cemu a kazdej si stejne bude delat veci po svym.

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Já po tobě pokud si dobře vzpomínám ještě nikdy nic nechtěla...Á očividně ani moci chtít nebudu, podle toho co říkáš...
    Navíc jsem si myslela, že head RP GM má pro RP na Soulwellu (Který byl tuším PvP/RP serverem) vybudovat nějaké to zázemí, při nejlepším pevné...Jenže tady se nedočkáme očividně ani spawnů, navíc kolem nás může každou chvíli proletět nějaký vůl s IQ 10 a do yellu začít řvát větu:
    "NO LÓÓL! Co to tu melete za pí*oviny?! LOLOLOL!" (Jó, takhle to holt bývá xD)
    Bylo by čemu GMkovat kdyby jste něčemu GMkovat chtěli a uměli si to zařídit, my hráči s tím očividně nic dělat nemůžeme, jelikož na naše slova a žádosti ať jsme sebemilejší nikdo nedá. :/

    ...Samozřejmě neříkám, že je to tvoje chyba. Ale jednou když už jste GMT tak by jste se jako tým měli chovat, ne si házet klacíky pod nohy a říkat
    "Ne, tohle já neudělám protože se mi nechce."
    A do celkového týmu patří i admin ať chce nebo ne. Jednou když už byl Soulwell PvP/RP server (Jak jsem již uvedla výýýše) tak by na něm mělo zůstat místo i pro to RP, ne?
    A vůbec, kdybych měla nakreslit nějaký graf o tom jak to jde se Soulwellem po spojení se s...tímhle, tak by ta čára ve většině věcech jela dost prudce dolů...

    Tedy, já bych alespoň ocenila nějaký krásný, rozumný důvod od admina, proč je tak strašně proti RP a nemůže pro něj hnout ani svým prstem...Nebo pro něj prstem hnul? Nevím...
    (Vážně to tak vypadá...a často se to říká!)
    Eh, navíc...RPerů je ve vaší Soulwellovské komunitě více než dost, možná by jste se divili do jakých až počtů by to vyrostlo kdyby jste je spočítali. Snad vám neodejdou mnó...
    Last edited by Asharia; 31-05-2014 at 18:30.

  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by Norgannon View Post
    Vzhledem k tomu, ze nehodlam lhat a napsat sem doopravdy, co si myslim, by mi vyneslo akorat tak vyhazov, protoze pravidlo tohohle serveru je drzet hubu a krok, napisu jen toto:

    Kdyz Arteila koncila jako sefka RP tymu, vicemene jsme s ni, Riaci a Kailrou (Eranon nebyl k sehnani) shodli na tom, ze pozice sefa RP tymu je uz ted dobra akorat k tomu, aby bylo na koho nadavat (coz vam jde znamenite, kdyz nahodou neco nepotrebujete, pak jste sama slusnost...nerikam, ze vsichni, ale nebudu nikoho konkretniho jmenovat), protoze, uprimne, sefovat neni cemu a kazdej si stejne bude delat veci po svym.
    Takže jinak řečeno to mám chápat tak, že .. :
    - máš tu pozici na ozdobu ... ?
    - domníváš se, že šéf RP týmu nemá žádné povinnosti, jako třeba pokoušet se rozvíjet nějak zdejší roleplay, komunikovat s hráči na foru, hledat a vést nová RP GMs s chutí něco dělat, zastupovat roleplayery v komunikaci s vedením, mít přehled o stavu roleplay a pokoušet se řešit případné konflikty (i své) smírčí cestou?
    - a nepovažuješ za nutné nic dělat, komunikovat na foru, apod.
    Chápu to dobře?

    Co na to říci ... ano, máš v rp týmu jen 2 lidi, z čeho jednoho na spawny (které nejsou).
    Ty sám nejsi zrovna miláčkem toho zbytku aliance (převážně alterak, není divu), co ještě zůstal, tudíž ti o nějaké eventy raději ani nepíší.
    Tak co kdyby ses nad tím třeba zamyslel, řekl si, kolik času a chuti máš pro tvorbu eventů .. (mnoho asi ne, nevídám tě ani online na herním charu), a pokusil se najít nějaká nová aktivní rp gms, kterým bys předal své zkušenosti, radil jim a pokoušel se rp rozvíjet i jinak, třeba šířením informací o rp mezi ostatní hráče serveru. Někdo bude kafrat, někoho tento styl hry možná zaujme, je tu poměrně dost lidí se zkušeností např. s Dračím doupětem.
    A pokud nemáš ani na tohle, tak tu svou pozici nabídni někomu, kdo to snad ochotný dělat bude.
    Nic nedělání, jak vidno, žádný pokrok nepřináší.

    edit: Díky za výlet do historie, ale buď tak hodný, zaměř se na to, co je, co bude, a co s tím můžeš udělat a jak to zlepšit ;-)
    Last edited by Seraphim; 31-05-2014 at 20:33.

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký kraj
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Seraphim View Post
    - domníváš se, že šéf RP týmu nemá žádné povinnosti, jako třeba pokoušet se rozvíjet nějak zdejší roleplay, komunikovat s hráči na foru, hledat a vést nová RP GMs s chutí něco dělat, zastupovat roleplayery v komunikaci s vedením, mít přehled o stavu roleplay a pokoušet se řešit případné konflikty (i své) smírčí cestou?

    A pokud nemáš ani na tohle, tak tu svou pozici nabídni někomu, kdo to snad ochotný dělat bude.
    Ochotných lidí tu bylo i je stále X. Nebudeme si nalhávat že Norg je už víceméně vyhořelý palivo, ale i to palivo občas může bejt užitečný.
    Co já vím, hlásí se tu k RP GMkám schopnejch a hlavně ochotnej člověk a stále je bržděnej ( patří k Orlici ), kterej by dokázal pořešit situaci s rpgm's na alianci a zároveň by pomalu poslední aktivní skupině na ali byl schopný vyhovět mnohem víc jak Norg a jeho hejty vůči daný skupině ( jestli se tahle pakárna táhne doteď, potěškoště, ale zasvěcení věděj co Norg vyváděl v dobách kdy tu byli dámský války ;) )

    Jestli máte strach z toho co s Norgem a pozicí rpgm leadera, tak je tu pořád ještě ochotnej a aktivní Eranon, takže problém víceméně vyřešenej.
    Přestaňte se snažit si nalhávat že to takhle půjde dál a raději jednejte ;) Norg byl dycky dobrej třeba na custom itemy, nějakej ten event, myslím že postavit ho do pozice šéfa rpgm's bylo ukvapený a nerozvážný... ať už vůči rp komunitě jako takový, tak vůči určitým skupinám... >

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Warsaw :(
    Posts
    1,700
    Quote Originally Posted by ShadronCzD View Post
    Ochotných lidí tu bylo i je stále X. Nebudeme si nalhávat že Norg je už víceméně vyhořelý palivo, ale i to palivo občas může bejt užitečný.
    Co já vím, hlásí se tu k RP GMkám schopnejch a hlavně ochotnej člověk a stále je bržděnej ( patří k Orlici ), kterej by dokázal pořešit situaci s rpgm's na alianci a zároveň by pomalu poslední aktivní skupině na ali byl schopný vyhovět mnohem víc jak Norg a jeho hejty vůči daný skupině ( jestli se tahle pakárna táhne doteď, potěškoště, ale zasvěcení věděj co Norg vyváděl v dobách kdy tu byli dámský války ;) )

    Jestli máte strach z toho co s Norgem a pozicí rpgm leadera, tak je tu pořád ještě ochotnej a aktivní Eranon, takže problém víceméně vyřešenej.
    Přestaňte se snažit si nalhávat že to takhle půjde dál a raději jednejte ;) Norg byl dycky dobrej třeba na custom itemy, nějakej ten event, myslím že postavit ho do pozice šéfa rpgm's bylo ukvapený a nerozvážný... ať už vůči rp komunitě jako takový, tak vůči určitým skupinám... >
    Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

    Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký kraj
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Necris View Post
    Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

    Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?
    Já to zazlívám, ocenil bych tu po té době nějakou nestrannou, neutrální moc, ochotnou starat se o to co tu zbylo, ne sedět na "křesle", nic nedělat a když už k tomu dojde, zhejtit jak už to stejnak stojí za prd (Jo, to samý sem jeden čas s oblibou dělal taky, ale já sem neměl na čele nálepku "rpgm leader" ... )
    Možná by to jenom prostě chtělo předat to do ruky někomu víc iniciativnějšímu, kdo se obklopí schopnejma lidma a pro to RP tu začne opravdu něco vyvádět a snahu dostat se do týmu neodbije hloupou výmluvou za kterou se skrývá paranoia křížená se zaujatostí...

    A co by mělo RP GM umět ? temp spawny jak objektů tak NPCček, morphy, /say a /yell za npc, možnost přidávat itemy je taky důležitá (Dračí ringy > PvGM když na to přijde... ), goldy už nikoliv.. co vím tohle je tak zhruba nejdůležitější co si v tuhle chvíli vybavím, ale rozhodně by se toho ještě našlo...
    Last edited by ShadronCzD; 01-06-2014 at 12:54.

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by Necris View Post
    Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

    Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?
    Též jsem názoru, že head rp gm by měl vykazovat poněkud vyšší aktivitu a reagovat.
    Sám jsem tuto pozici zastával dlouhou dobu na SoulWellu a byl kritizován též za aktivitu, avšak proti tomu, co (ne)předvádí Norg během tohoto roku, jsem se v podstatě mohl přetrhnout.
    Je vcelku tristní, jak rp gm tým od přechodu pod GN skomírá, jelikož mě jste úspěšně vyrazili, Arteila se zbavila dalšího poměrně aktivního GM z osobních důvodů (Carpio) a pak s tím sama sekla,
    a Norg, ten už dělá jen to, co dělává běžně .. sedí a čeká, až po něm někdo něco bude chtít nebo mu řekne, co dělat.

    RP GM tým momentálně zřejmě nemá žádný management, sebekontrolu ani aktivního head RP GM zástupce, který by určoval směr RP/RPGM a jednal s ostatními složkami serveru.
    Ačkoli Norg tvrdí, že každý si vždy dělal co chtěl, vždy byla i nějaká kontrola RPGMs z vyšších míst (např. head RP GM), která sledovala aktivitu, řešila spory, usměrňovala divoké nápady RPGMs apod.
    Pokud nějaké GM bude hráčům dělat zlo, kdo to teď bude řešit? Norgannon sotva, když sám vede "studenou válku" s většinou RP hráčů u Aliance.

    Čili problém je v tom, že RPGM tým tu má jedno aktivní RP GM, které se stará o tvorbu eventů.
    Jednoho spawnera bez spawnů a jednoho neaktivního head RP GM.
    To je dost málo na nějaký rozvoj, postačí to leda ke stagnaci.

    Pokud se k tomu Norg nemá sám, doporučil bych vedení GN, aby si prověřilo jeho práci a případně jej vyměnilo za někoho aktivního, pakliže mají zájem na rozvoji RP.
    A samozřejmě, jak jsi již Necris zmínila, udělat nábor na nová RP GMs, která budou mít chuť do práce.

    GM lvl 1 je pro nezkušené nováčky též dobrý nápad

    Jak potvrdil čas, spawn RP lokací, GH a PH není pro RP hru potřebný a nikdy nebyl. Avšak jak zmínila Asharia, je výrazným lákadlem pro některé hráče právě z oněch total RP serverů.
    Přitom technická realizace možnosti spawnovat opět všemožné budovy pomocí object packu, pokud se nevyskytne nějaký neočekávaný potíž, by měla být poměrně chvilková záležitost (nahrát na server 1 soubor do DB a 1 soubor na disk k DBC souborům).

    PS: Díky za zájem o tento problém, Necris.
    Last edited by Seraphim; 02-06-2014 at 00:00.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top