Quote Originally Posted by MegaMan View Post
Nemyslim si, ze s 300-400 ludmi by to bolo nehratelne. Vsak toto je vysoky rate, takze 80% lokacii ani neuvidis. Nakonci sa vsetci stretneme pri questoch na S guny a armor, a 300 ludi bude viac nez dost. Navyse je rozdiel, ked je 300 ludi rozlezenych po celej mape s dalsimy 5 oknami, alebo su nuteny sa spajat a premyslat. Toto bola sila light elmore. Raty 1 vacsinu ludi (aspon na zaciatku) nutili hrat v parte, lebo s bufferom sa expili omnoho pomalsie (dualbox toho moc nepomlati). Preto tu bola taka dobra komunita. S multiboxom hra kazdy sam, preto sa komunita skoro nevytvara. A ak ano, su to vacsinou ludia s vacsich klanov, ktory v tom klane hraju v parte a rozpravaju sa.
Uznavam, ze by to bola velka zmena, a tiez mi je jasne, ze na 99% to neprejde, ale bolo by to ine ako inde. Takto sa zasa budeme pozerat kazdy mesiac na klass oly SE, kde budu proti sebe stat sporo odete Dark elfky s ng gunou a buchat do seba co to da len aby mali body z oly. Prinutite ludi hrat v partach=lepsia komunita= lepsia odozva na server= viac realnych hracov. Viac hracov ale donuti hrat najme vacsia aktivita GM, eventy, specialne eventy ake nie su nikde inde (napr utoky NPC na mesta alebo hrady) atd.

Ozaj dalsi navrh. Nepremyslali ste o custom uprave klienta? Napr. najst sponzora, a ked zaplati, dat do hry napr. na tie stity jeho logo. Takto by sa peniaze najst dali. Sam by som mozno zasponzoroval..
omezenej dualbox je narocnej pro gm aby to uhlidali protoze nemuzes zablokovat IP adresu ale jen jedno okno na jedno pc. Takze by mel vyhodu ten kdo ma vice pc. Kdyz to ted pocitam mame s brachou 7 pc na kterych rozjedem IL a 8 je na ceste samozrejme je to prehnane ale neni vyjimka ze ma nekdo stolni a ntb. Minulej rok jsem hral na serveru kde bylo povoleno jen jedno okno a bylo to fajn do doby nez opadla populace asi pod 500 a clovek mel problem sehnat neco k sobe aby mohl jit vubec hrat poradne. a i tak lidi tezko prinutis nemit dualboxy kdyz je k tomu poradne neprinuti ani to ze maj vyhodu proti solo hraci prece jen kdyz prijde 9 aktiv lidi proti 1aktiv a 8 boxum meli by si jeho spot vzit jak nic. (vetsinou). a pokud bude na serveru 300 lidi nikdy se v S lokacich nesejdou protoze cast uz bude mit hotovo nez se tam dostane dalsi a ten zbytek utece protoze si tam neskrtnou nevyhoda starsich chroniclu ze je malo Top lokaci ale zase to ma vyhodu ze se aspon potkaj na H5 se 300 lidi nemusi prat o spot. A jinak nalejvani olly muzes maximalne omezit jako to bylo ted na awerii ze na olly muze jen jedna postava z pc ale nevim jestli je to na IL proveditelne a zase se dostavas k problemu u lidi s vice pc