Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Results 1 to 2 of 2
 1. #1
  L2 Admin
  Join Date
  Aug 2011
  Location
  Liberec
  Posts
  2,731

  Exclamation Account Safety | Bezpečnost účtů

  Dear gamers,


  I know that this article is not your favourite but I think it is necessary to remind you some ways how to protect your game characters, game accounts and also your health. Please be careful when giving your logging details to someone else. Most of all incidents are caused by people you know well - your friends from game, guild, previous' server clanmates, sometimes even your friends which you know well in your real life (face2face).

  If you voluntarily give access to your account to someone else, then occurs a certain paradox here. Noone can say that your gaming account was really robbed. So there is no possibility neither to return the lost things to the player, nor to clearly punish the player who took them. So if you give access to your account to someone else it is at your own risk and responsibility.


  How to prevent thefts on your gaming accounts?

  I strongly recommend to:
  - be careful and suspicious
  - not to use the same passwords on different Lineage 2 servers (especially if you share your login details with someone else)
  - keep your passwords in your mind (do not write them on the note beside your laptop)
  - not to use the same password for your registration email and your gaming account!
  - change your password after several months


  Other ways how to improve your account security?


  • USE Character Lock
   Keep your PC secure
   (firewall, antivirus, antispyware)..
  • Make sure not to have any keyloggers installed on your PC.
  • If you should login in other place than your usual place which doesn't comply with the above mentioned 2 points you risk a security breach.
  • If you make sure your accounts are secure and afterwards go to play at a friend's PC or at a public PC which may just have a keylogger installed then all your efforts are wasted.
  • We would also strongly recommend using different types of passwords on different servers, because you never know, who of your (former) friends might try your old account information.
  • We also strongly recommend that you never send your account information via any IM system such as ICQ, email or SMS. There may be more eyes looking than you think.
  • Do not send your login details infromation via PM ingame. You may just send it by mistake into shout or even Hero Voice (seen already).
  • As mentioned before - never ever share your account information.  Strong password

  We offer one of the most simple way how to find a good memorable strong password:


  1. Choose a word - choose a word which you can remember well - it should have at least 8 characters - eg. "greenbeen"
  2. Add capital letters - choose several letters as a capital letters - eg. "GreenBeen"
  3. Add numbers - use the similarity of some letters and numbers (0=o, 1=i, 3=E, 4=A, 5=S, 6=G, 8=B) - eg. "Gr33nB33n"

  This password is a quite good password for your free time activities.


  Pretending to be a GM
  Thanks to the changes of nicknames of our Gamemasters (GM) it isn't possible anymore for a normal player to impersonate a GM and by that getting your stuff and password. You can easily recognize a member of the Lineage 2 GM team by having a =GM= infront of his nick for example =GM=Sroubek (even administrators have the =GM= in front of the nick).

  Deceptive Emails
  From time to time some deceptive emails may show up which might just make you think they were sent by someone from our GameNode.cz portal and might want you to send information such as your login and password for your gaming accounts or your Sinister Manager. Under no circumstances give this information to anybody even if they should threaten you to get banned. The GM team doesn't need your login information to manipulate with your gaming characters and for sure we don't need to know your passwords. No GM would ever ask anyone else to get that information for him.

  Rightful Account owner
  As rightful owner we consider the owner of the email address with which the account has been registered (furthermore only registration email).
  If you are the rightful owner of the registration email and the character, but you lend the character, please make sure that no one knows your password for the registration email or that the password for your account is not the same as for the email.
  If you are not the rightful owner and you got the character from a friend then make sure you change the registration email. Otherwise you can lose that account at any time with no right for any kind of compensation.
  If anyone knows your password for your Game Account he might as well try that password at other logins such as your e-mail or your Web account. That's why you should never ever use the same password for your Game Account and your email. A highly secure password is in your best interest.
  Last edited by Teclis; 16-08-2021 at 15:37.
  The ideal way to contact us is directly on our FB.

 2. #2
  L2 Admin
  Join Date
  Aug 2011
  Location
  Liberec
  Posts
  2,731
  Vážení hráči,

  vím, že tento článek si přečte pouze několik z vás, přesto doufám, že zůstanete nanejvýš obezřetní a dáte si na své herní postavy pozor.

  Stále mezi námi existují lidé, kteří se na vás budou chtít obohatit. Závist, zloba a vztek, žárlivost - to jsou nejčastější pohnutky pro vykradení vaší postavy. A kdo vám takovou věc udělá? V 99% jde o známého člověka (kamaráda z klanu či party, spolužáka či dokonce sourozence nebo partnera). Síla, co?

  Upozorňuji, že za ztráty a vykradení postav GM tým neručí a nikdo z GM vám ukradené nebo smazané věci nevrátí! Pokud svůj acc půjčujete, tak pouze na vlastní riziko a odpovědnost. Vezměte také na vědomí, že často nelze jednoznačně prokázat úmysl někoho okrást (u sdílených acc si věci mohl "jen půjčit"), a proto často ani není možné zloděje jednoznačně potrestat.


  Jak předejít vykradení?


  Důrazně doporučuji, abyste
  - byli za všech okolností podezřívaví
  - nepoužívali stejná hesla na různých serverech (pokud je sdílíte s dalšími lidmi, protože nikdy nevíte, kdo z vašich (bývalých) kamarádů zkusí vaše stará hesla.)
  - měli heslo jen ve své hlavě (nepište si hesla na papír u počítače!)
  - nepoužívali stejné heslo pro email a pro registraci herního účtu!
  - jednou za čas heslo změnili, čistě pro pocit většího bezpečí.  Jak svůj účet dále ochránit?


  • Používejte Character Lock
  • Mějte dobře zabezpečený počítač (firewall, antivir, antispyware).
  • Neinstalujte si žádné "super prográmky", může to mít keylogger (který zaznamenává stisky kláves a odesílá je přes internet). Pak je vám sebelepší heslo nanic. Na našem serveru není povolen žádný externí program, takže se vystavujete zbytečnému riziku. Povoleny jsou pouze vlastní úpravy systémových hlášek a GN Launcher.
  • Pokud se přihlašujete mimo domov, tak jen s velkou opatrností! Pokud dané místo nesplňuje přechozí 2 body, koledujete si o průšvih.
  • Hraní u kamaráda: Pokud si dáte práci se zabezpečením svého počítače, ale až půjdete ke kamarádovi se pochlubit se svou postavou na jeho počítači s keyloggerem, tak je vám zabezpečení doma k ničemu.
  • Hraní v herně: Jít si na chvilku zahrát svou postavu do herny je také rizikové, platí totéž, co v předchozím bodě. Dnes už to tak aktuální není, ale na každém veřejném PC si dejte pozor.
  • Pokud máte na fóru nick "Franta", postavu ve hře "Franta", jméno účtu "franta" a heslo k němu "franta", je div, že vás ještě nevykradli.
  • Sdělovat své údaje nahlas a veřejně, jako třeba s kamarádem v nacpaném autobuse, ukazuje, že si své postavy nevážíte.
  • Nebezpečné je i posílat si přihlašovací údaje přes email, ICQ, nebo SMS. Často se to dostane k více očím, než byste si dokázali představit.
  • Neposílejte svá hesla ani ve hře! Největší pitomost, co můžete udělat, je posílat si login a heslo jako PM ve hře. Tuto zprávu můžete poslat omylem do jiného, např. veřejného chatu, a můžete si jít rovnou měnit heslo a doufat, že to stihnete dřív, než vás někdo nalogne a vykrade.  Dobré heslo

  Nabízíme jeden z nejjednodušších způsobů, jak mít dobře zapamatovatelné, ale silné heslo:

  1. Zvolte slovo - vyberte si dobře zapamatovatelné slovo o alespoň 8 písmenech - příklad "nasekockamicka"
  2. Přidejte velká písmena - pár písmen dejte jako velká - příklad "naseKockaMicka"
  3. Přidejte číslice - využijte vizuální podobnosti některých písmen a čísel (0=o, 1=i, 3=E, 4=A, 5=S, 6=G, 8=B) - příklad "Nas3KockaMick4"

  takové heslo je již dostatečně silné

  Pozn. Heslo volte takové, aby jej ani vaši blízcí přátelé a příbuzní nemohli uhádnout.  Vydávání se za GM
  Oficiální GameMasteři serveru (GM) mají vždy před nickem předponu =GM= (například =GM=Sroubek). Tato změna jména je provedena přímo v databázi, proto není možné, aby se za GM kdokoli vydával. GM tým nepotřebuje znát vaše heslo, aby s vašimi postavami mohl operovat! GM nikdy nepověří nikoho, aby pro něj zjistil vaše údaje!

  Podvodné emaily
  Čas od času se mohou objevit podvodné emaily, které vystupují jako že jsou poslané zástupci našeho portálu / serveru (např. Admin) a chtějí po vás znát přístupové údaje na vaše postavy nebo do L2 Manageru. Za žádných okolností nikomu nesdělujte tyto údaje, i kdyby vám vyhrožoval banem! GM tým nepotřebuje znát vaše údaje, aby s vašimi postavami mohl operovat a už vůbec nepotřebuje znát vaše hesla! GM nikdy nepověří nikoho, aby pro něj zjistil vaše údaje!
  Takové chování je porušení pravidel, a pokud se někdo o takový podvod pokusí, nahlašte to někomu z teamu nebo varujte ostatní hráče třeba na fóru. Ideálně doložte i screeny.

  Právoplatný majitel účtu
  Za právoplatného majitele účtu se považuje pouze majitel emailu, na který byl účet (acc) registrován (dále jen registrační email).
  Pokud jste majitelem registračního emailu i postavy, ale postavu půjčujete, ujistěte se, že nikdo nezná heslo na váš registrační email nebo že se heslo na email neshoduje s jiným vaším heslem, který dotyčný zná.
  Pokud nejste majitelem registračního emailu k postavě, kterou vám kamarád daroval, ujistěte se, že si u této postavy změníte registrační email, jinak o tuto postavu (nebo věci na ní) můžete kdykoliv přijít a nebude vám poskytnuta žádná náhrada za způsobenou škodu (a trestat majitele za vykradení vlastní postavy nelze).
  Pokud zná někdo vaše hesla do hry, může je zkusit použít i u jiných vašich přihlášení, např. na váš email, L2 manager apod. Nikdy nepoužívejte stejná hesla na email a do hry! Kvalitní zabezpečení účtů (acc) je v zájmu každého hráče!
  The ideal way to contact us is directly on our FB.

 

 

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  
Back to top