Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 28 of 28
  1. #21
    Registered Users
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    9
    Thanks for ruined game, because of custom which noone wants.

    Even last day of olympiad is every second match op kamael.

  2. #22
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    305
    Quote Originally Posted by řehořek View Post
    Thanks for ruined game, because of custom which noone wants.

    Even last day of olympiad is every second match op kamael.
    Well, GMs got their money from donate and they don't care about ruined game now. As you can see, they don't even bother to answer there.

    We must hope they will use brain before applying some changes next time. (or deploy better sw than some gracia epilogue shit but that would cost them money, right? xD)

  3. #23
    They shortened the wait for the match, after the match they can relog for faster registration. That oly is Kamael Trash. I would be interested the statistics of the average number of SH matches per period of olympiad. Server will be dead soon as i wrote. As the money flow they dont care about gameplay and balance.

  4. #24
    Quote Originally Posted by mexikane View Post
    GM's should check matches from last oly period and make some statistic if this change would even affect anything...
    From my pov, it wouldn't (had 150 matches and probably most points on server).
    zerk 265 zápasů
    slh 259 zápasů
    Last edited by LittlePsycho; 05-11-2020 at 12:56.

  5. #25
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    253
    To mi nepřijde jako statistika (ano je to hodně)...

  6. #26
    Registered Users
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    54
    Si pamatuju doby z 15x rpg, kde jsem byl na oly 30/30 dní z měsíce od startu do konce za eečko (1k+ matchu). Na fórech si každý nadával do pi... ale lidi se snažili v té hře něco dělat. Tahle doba ubrečená ve všem možným, to je epic.

    Btw když jsem tě potkával na oly Psycho, tak tebe by tam rozjela stejně i ta Foxiho sousedka, která ho mobiškovala, když chudák chodil do práce jako my.

  7. #27
    Quote Originally Posted by Mist View Post
    Si pamatuju doby z 15x rpg, kde jsem byl na oly 30/30 dní z měsíce od startu do konce za eečko (1k+ matchu). Na fórech si každý nadával do pi... ale lidi se snažili v té hře něco dělat. Tahle doba ubrečená ve všem možným, to je epic.

    Btw když jsem tě potkával na oly Psycho, tak tebe by tam rozjela stejně i ta Foxiho sousedka, která ho mobiškovala, když chudák chodil do práce jako my.
    Každý máme nějaký vzpomínky, každý máme v tý hře jiný ambice. Tvrdit, že se máš na gracii za tyranta více snažit, aby si na oly porazil kamaela chlapa je stejně mimo jako ten žvást o rpg a době ubrečený.

    Quote Originally Posted by mexikane View Post
    To mi nepřijde jako statistika (ano je to hodně)...
    Já to statistikou nenazval.
    Last edited by LittlePsycho; 09-11-2020 at 07:35.

  8. #28
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    68
    Quote Originally Posted by Mist View Post
    Tahle doba ubrečená ve všem možným, to je epic.
    Rád bych si poslechnul nějaké další názory na svět a dobu od 2x letého panice s vystudovanou školou života.

    Dá se tomu aspoň zasmát a je to jediný, co nám jako naprosto zbytečnej člověk můžeš nabídnout.

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top