Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    79

    Cool Boost event 4 - best thing ever

    Zdravím,
    jsem moc spokojený s novým updatem, lidi se vrací si zase zahrát a lokace se postupně plní. Přidat buffera, gmshop a mana potky bylo to nejlepší co se dalo v této fázi serveru udělat.

    Doufám že online status poroste jako raketa, protože jsem mid rate IL s podobným nastavením nenašel (jen java bordel s custom ******ma).


    Also for our international friends, if you are looking chill server before new project, this is your great home

  2. #2
    Nemohu sice potvrdit jestli se lokace plní nebo ne ale chci pochválit vedení, že na tento projekt úplně nekálí a stále sem tam něco implementují.

    Za mě taky spokojenost s nastavením tohoto boost eventu, well done!
    Discord: kubajz#1727

  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    23
    To je asi stejné jako dát nové sedlo na mrtvého koně :-D

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    79
    Tohle je supr krok k long run time projektu, já věřím tomu, že takhle nastavené IL je schopné jet i po boku zářijového projektu. A když si chce někdo odpočinout a tu hru nějak extra nehrotit, tak je to ideálka.


    Quote Originally Posted by Shaidarol View Post
    To je asi stejné jako dát nové sedlo na mrtvého koně :-D
    Měli omezit boxy na jeden, že? To by byl update panečku ... a všichni by se okamžitě vrátili!

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    6
    Hi guys,

    I logged back after couple weeks and I could not see anyone moving in giran. Just couple of offline shops. Is there still life on server?

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    79
    Quote Originally Posted by Johanssdottir View Post
    Hi guys,

    I logged back after couple weeks and I could not see anyone moving in giran. Just couple of offline shops. Is there still life on server?
    Sure, some people playing in ... what i can say it ... in chill mode (someone need make sit those shops every monday). Also depends on time when you login, at night and morning are everyone sleeping or working

    Someone also farm a world bosses and have it free so you can conquer them

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    753
    Quote Originally Posted by Johanssdottir View Post
    Hi guys,

    I logged back after couple weeks and I could not see anyone moving in giran. Just couple of offline shops. Is there still life on server?
    yes, 3 months it warned war, those who lost, slowed it down already and as it happens after years in the line, from the end of year and January will disappear on the other cs wary and remain noblesswar on oly. yes the possibility of farmers calling to herostav still exists.

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Superstar View Post
    Tohle je supr krok k long run time projektu, já věřím tomu, že takhle nastavené IL je schopné jet i po boku zářijového projektu. A když si chce někdo odpočinout a tu hru nějak extra nehrotit, tak je to ideálka.
    Měli omezit boxy na jeden, že? To by byl update panečku ... a všichni by se okamžitě vrátili!
    prý boxy

  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Superstar View Post
    Zdravím,
    jsem moc spokojený s novým updatem, lidi se vrací si zase zahrát a lokace se postupně plní. Přidat buffera, gmshop a mana potky bylo to nejlepší co se dalo v této fázi serveru udělat.

    Doufám že online status poroste jako raketa, protože jsem mid rate IL s podobným nastavením nenašel (jen java bordel s custom ******ma).

    https://www.czechgamer.com/17185/kon...2-serveru.html

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top