Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
  1. #1
    L2 Admin
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Liberec
    Posts
    2,731

    Exclamation “Krádeže” a jejich vyšetřování

    Nejprve mi dovolte malou administrátorskou zpověď:
    “Krádeže” a jejich vyšetřování je obšírné téma, které nás trápí řadu let a tak se budu muset trochu rozepsat.

    Mou snahou a snahou celého týmu je, a vždy bude, maximálně vyjít vstříc každému hráči a hráčce, který o to slušně požádá - nehledě na to, z jakého je klanu. Není to jednoduché, protože téměř každou pomocí se v podstatě vměšujeme do herního dění. A přesto, že se často jedná o maličkosti, vystavujeme se tím nebezpečí. Nebezpečí nařčení ze supportu, snaze pomoci jedné straně víc než té druhé. Mnohý z Vás by možná namítl: “Tak se do toho nemontujte a nechte hráče, ať si to vyřeší sami.” To ovšem platí jen do chvíle, než dotyčný sám něco potřebuje. … “Vždyť to není problém, když nám řekneš, kdo ti účet vybral….” V takovém případě nezbývá, než zatnout zuby a doufat, že po těch letech už mám ve své adminy důvěru. Jinak by to nešlo.

    Asi největší ze všech zásahů, do kterých se pouštíme, je vyšetřování “krádeží”. Uvozovky jsou zde namístě, protože ono vlastně nikdy o krádež nejde. Kdyby někdo skutečně zcizil vaše přístupové heslo, dalo by se to nazvat krádeží. Všichni ale víme, že k 99,9% krádeží dochází kvůli sdílenému heslu. Nu, a co na to náš tým? Jelikož to téměř nikdy nelze prokázat, umožnili jsme vám alespoň vypátrání dané osoby dle logů. To je užitečné přinejmenším k odhalení krysy v týmu. Vše ostatní je “odpálkováno” s ohledem na pravidla, to znamená, že se věci nevrací.

    Věřte nebo ne, ale je to hodně těžké z pozice admina, sledovat ty zklamané skupiny lidí, které přišly o vše a odcházejí pak zpravidla ze serveru, protože se jim to nechce budovat znovu. Sem tam, když to šlo jsem na dotyčného výtečníka zatlačil a pohrozil mu banem, když věci nevrátí. Občas to klaplo! Dokonce jsem i 4x za těch 10let provedl vrácení věcí dle logu, jelikož byl úmysl jednoznačně prokázán a věci zůstaly jen na postavě, která to provedla. Samozřejmě jsem si tím způsobil velké komplikace, protože těžko potom někomu dokazovat, kdy to je prokazatelné a kdy ne. Z toho plyne nejednotné jednání vůči pravidlům. Byla to rozhodně chyba, kterou už nehodlám po dnešku znovu opakovat. Bylo to překročení pravomocí admina a nedodržení pravidel, protože dle pravidel se přeci “krádež” netrestá. Mea Culpa!

    Proč se “krádež netrestá”?
    Toto je asi nejčastější otázka, rozlíceného davu směrem ke mě. “Proč mu sakra nedáš ban, vždyť je to úplně jasné, že nás obral! Proč by si jinak vzal všechno z 5ti postav a zmizel, hmm Sroube, pověz!” Zkuste se na to podívat z mého pohledu: Dotyčný si vzal věci z postav, protože na ně měl hesla. Já nikdy nemohu vědět, jaká tam platila ujednání; jestli to je nějaká msta za cokoliv, co mezi nimi proběhlo. Třebas si to “okradená” skupinka zasloužila. Potom naléhá 5 okradených a půlka jejich klanu (ideálně i s aliancí) na vyřešení problému - a tato horda stojí proti jednomu provinilci.

    Proč vlastně píši tento článek?
    Je to prosté: sám jsem si to potřeboval srovnat a zaujmout postoj, který by odpovídal dnešní době, konceptu CP a trendu půjčovat hesla různým osobám. Mít to sepsané je užitečné, nadále
    budu na tento článek odkazovat každého, kdo bude chtít krádeže řešit.

    Nyní již věcně:

    Jak budeme od teď ke “krádežím” přistupovat?
    Už nebudeme trávit hodiny vysvětlováním a bádáním v lozích. Výsledek je ve většině případů beztak k ničemu a co hůř, obrací se proti nám. Nabídneme vám systémové řešení. Jak doufám, většina z vás ví, že si lze zamknout herní účet na HWID vašeho PC pomocí hráčského příkazu .bindhwid, který vám běžně umožní zámek z jednoho PC. Nově bude možno takto v rámci CP zamknout své herní účty na svou HWID a potom mi CP leader může zaslat seznam účtů, které na sebe mají mít vzájemně přístup.

    Takže na příkladu: Máme celkem 4 účty (účetA, účetB, účetC, účetD) a každý účet vlastní jeden z hráčů. CP leader může dát info o tom, že všichni chtějí přístup na všechny a nebo může selektivně určit:

    • účetA (který bude mít HWID uživateleA) má mít přístup pouze na B a D.
    • účetB má mít přístup na C atd.


    Výsledkem je, že majitel účtuA bude moci krom svého lognout také B a D. Majitel účtuB logne krom sebe jen účetC.

    Tímto se mohou všichni maximálně zajistit, takže únik hesla mimo skupinu lidí nebude problém. Pokud vás vybere někdo z lidí, kterému jste umožnili login na jeho HWID, tak už vám není pomoci.

    Kdo si účty neochrání bude mít smůlu. Kdo tak učiní s rozumem, mel by mít od krádeží klid. Tímto nebude nutno, aby kdokoliv z týmu zasahoval, jelikož budete mít znovu plnou kontrolu nad tím, co se s účtem děje i když poskytnete heslo.

    Žádosti na provázání zasílejte na FB do PM a nebo na email info@lineage2.cz.

    Snad z toho celého nakonec vzejde něco dobrého.

    Děkuji všem, co se pročetli až na úplný konec!
    The ideal way to contact us is directly on our FB.

  2. #2
    Baned Users
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    849
    cize sa vlastne nic nevyriesilo lebo 99% zlodejov pochadza z vlastnej cp a pravdepodobne budu mat hwid pristup.... Keby si radsej namiesto toho travil cas rozmyslanim ako spravit novy a lepsi server...

  3. #3
    IE21 VIP
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Cheb
    Posts
    64
    Quote Originally Posted by Kane View Post
    cize sa vlastne nic nevyriesilo lebo 99% zlodejov pochadza z vlastnej cp a pravdepodobne budu mat hwid pristup.... Keby si radsej namiesto toho travil cas rozmyslanim ako spravit novy a lepsi server...
    Ale ty si můžeš vybrat jen ty lidi z CP kterým věříš, sice tě nebude moct logovat každý ale pouze ten, koho znáš například z realu nebo tak. Proto je tam psané, že když to budeš užívat chytře můžeš předejít krádežím. Za mě super nápad, vítám to.

  4. #4
    Baned Users
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by Phyrex View Post
    Ale ty si můžeš vybrat jen ty lidi z CP kterým věříš, sice tě nebude moct logovat každý ale pouze ten, koho znáš například z realu nebo tak. Proto je tam psané, že když to budeš užívat chytře můžeš předejít krádežím. Za mě super nápad, vítám to.
    to sa dalo osefovat aj tak v cp, vsak sam urcis komu das acc a kto ta moze logovat nie? Ked si vediete tabulku kde su vsetky acc v cp a mate tam aj novych neoverenych ludi tak to je uz vas problem. Mna v zivote nikto nevybral a to hram l2 uz cca 13 rokov....

  5. #5
    IE21 VIP
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Cheb
    Posts
    64
    Quote Originally Posted by Kane View Post
    to sa dalo osefovat aj tak v cp, vsak sam urcis komu das acc a kto ta moze logovat nie? Ked si vediete tabulku kde su vsetky acc v cp a mate tam aj novych neoverenych ludi tak to je uz vas problem. Mna v zivote nikto nevybral a to hram l2 uz cca 13 rokov....
    Mně taky nikdo neokradl 11 let a teď náš okradl člověk, co byl klanem ověřen, hrál dlouho například a neměl na tabulky nikdy přístup Nikdo z nových lidí to nebyl. BTW Thai tě okradl přeci

  6. #6
    L2 Admin
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Liberec
    Posts
    2,731
    Quote Originally Posted by Kane View Post
    cize sa vlastne nic nevyriesilo lebo 99% zlodejov pochadza z vlastnej cp a pravdepodobne budu mat hwid pristup.... Keby si radsej namiesto toho travil cas rozmyslanim ako spravit novy a lepsi server...
    Ahoj, nevím kolik krádeží jsi reálně řešil, dokonce zmiňuješ, že se ti to nikdy nestalo. Moje zkušenost je ale jiná, většina CP krádeži je od lidí kteří jsou úplně mimo nebo už dávno nehrají. Hodně CPček má přístupy přes gdoc tabulky a tam se pak může dostat kde kdo. Kdo si s tím pohraje a rozmyslí si kdo kam může měl by mít úplný klid.
    The ideal way to contact us is directly on our FB.

  7. #7
    Baned Users
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by Phyrex View Post
    Mně taky nikdo neokradl 11 let a teď náš okradl člověk, co byl klanem ověřen, hrál dlouho například a neměl na tabulky nikdy přístup Nikdo z nových lidí to nebyl. BTW Thai tě okradl přeci
    A co 3r4s3r4? Toho ti predsa vybrali nie? Thaiovi som tu vec pozical a nevratil ju. Pocital som stou moznostou ked som mu to daval kedze to bol kkt ale bol CL tak som nemal na vyber cize to nieje ako ked ta niekto logne a vybere...
    Last edited by Kane; 21-02-2018 at 11:56.

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Misionář
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Kane View Post
    to sa dalo osefovat aj tak v cp, vsak sam urcis komu das acc a kto ta moze logovat nie? Ked si vediete tabulku kde su vsetky acc v cp a mate tam aj novych neoverenych ludi tak to je uz vas problem. Mna v zivote nikto nevybral a to hram l2 uz cca 13 rokov....

    Co tím chceš řícct? ty "Nový hráči" jsem byl já a Crispy, takže my jsme ti zloději? Asi budu okrádat někoho, kterýho znám několik let z reálu
    Zloděj byl schodou náhod hráč, který v CP byl už od začátku.

  9. #9
    Baned Users
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by codan View Post
    Co tím chceš řícct? ty "Nový hráči" jsem byl já a Crispy, takže my jsme ti zloději? Asi budu okrádat někoho, kterýho znám několik let z reálu
    Zloděj byl schodou náhod hráč, který v CP byl už od začátku.
    Nie, chcem tým povedať, že ak mám noveho člena v cp určite mu nedavam hned acc apristup do tabuliek kde je vsetko. Teba sa to netyka ked ste spolu hrali roky to je snad jasne nie?

  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    13
    Jinej a lepší Server nebude- zapomente na nejaký Wipe-- Tohle je Šroubkovo polsední server,tak ho doklepe v klidu dokud jsou nějaký hráči,a dojebali jste si to sami, a ted tu zase brečite jak dementi..pořád dokola!!!!!!!!!

 

 
Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top