Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 127
  1. #1
    L2 Admin
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Liberec
    Posts
    2,731

    Exclamation Vote systém - panika z ničeho

    Vote systém je dočasně pozastaven. Nemusíte se ničeho bát, nikdo nepřijde o WC a vote systém bude brzy spuštěn.

    Proč vlastně píši tento článek?
    In game se začalo dít něco nevídaného. Tu jeden napsal: "GMka museli smazat 300k WC u jednoho exploitera.", tu další zpráva: "Já mám u sebe 9 SC13, prodám vám je za pár korun." a mnoho dalších zpráv tohoto druhu. Jedna strana popichovala druhou, až většina lidí propadla panice, že je konec serveru!

    Takže k první zprávě:
    je to čistý výmysl. Nevěřte každé torololo zprávě, kterou někdo vypustí (Mimochodem děkuji Thungu za tuto parádu, máš to u mě!). Kdo si dal tu práci a podíval se na HopZone a TopZone, sečetl si hlasy a vzal v úvahu, že nejedeme od začátku došel k tomu, že by ten jedinec musel udělat 50% vote sám.

    Druhá zpráva: onen jedinec měl jedno SC13 ve svém WH a to ani nebylo pořízeno za WC.

    Jaká je tedy realita?
    Podařilo se nám parádně zavotovat a nakopnout server na skvělé vote pozice. Hodláme v tom pokračovat! Ke všemu, co se kolem vote děje, máme podrobné statistiky. V průměru teď vychází 655 WC na jednoho aktivního votujícího. (Aktivní votující je bráno dle počtu unikátních manager účtů, které votují). Ano, někdo má pár tisíc WC a někdo zase méně. To je v pořádku, tak to mělo být. Snahou bylo získat co nejvíce vote a to se povedlo. Rozhodně není ale stav takový, jak tu řada lidí uvedla, aby vote systém či server poškodila. In game je celkem 20 lidí, kteří si jsou schopni koupit BEWS za WC, které mají. 20 lidí a taková panika?

    In game je momentálně 218k WC, které jsou roztroušeny na více než 450 charech. Někdo má i pár tisíc, protože votoval více a nebo je stihl vykoupit. Nenechte se, prosím, obalamutit řečmi, které jsou často založeny na lži a snaze podkopat naši snahu server někam posunout.

    Že někdo votuje z vícero IP a proč ne? Serveru to jen pomáhá, bylo to žádoucí. Není tak jednoduché, jak mnozí uvádějí, bere to dost času.

    Ekonomiku serveru to pochopitelně změní a to výrazně, snad jste nečekali, že to bude jinak? Ekonomika se musí změnit a bude to ku prospěchu dlouho hrajících i začínajících. SC bude mít jinou tržní cenu, stejně tak enchanty, to je ale naprosto v pořádku, dejte tomu pár dní, než si to sedne.

    Co bude dál?
    Vote nebylo zastaveno kvůli problému se systémem nebo nějakým exploitem, ale kvůli panice a závisti lidí, kteří jsou schopni nepravostmi přimět mnohé k odchodu ze serveru. My chceme logicky přesný opak!

    TopZone je rozladěno z mnoha pokusů o fake votes. Naše prosby o zklidnění situace sice pomohly, ale ne dostatečně. Takže pro klid všech duší na serveru votujících i nevotujících, pro klid TopZone a dalších vote portálů, které chceme přidat, provedeme změnu ve vote systému. Hlasování bude pravděpodobně omezeno na HWID, či jiným způsobem, to se momentálně rozhoduje.

    Bohužel, tak ztratíme mnoho vote hlasů, ale server by se měl i tak udržet bez problému v Top 10. Snad to bude stačit na příliv nových lidí.

    Než bude vše připraveno, zůstane vote kompletně uzamčen.
    Last edited by Sroubek; 28-11-2017 at 22:09.

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by Sroubek View Post
    Vote systém je dočasně pozastaven. Nemusíte se ničeho bát, nikdo nepřijde o WC a vote systém bude brzy spuštěn.

    Proč vlastně píši tento článek?
    In game se začalo dít něco nevídaného. Tu jeden napsal: "GMka museli smazat 300k WC u jednoho exploitera.", tu další zpráva: "Já mam u sebe 9 SC13 prodám vám je za pár korun." a mnoho dalších zpráv tohoto druhu. Jedna strana popichovala druhou až většina lidí propadla panice, že je konec serveru!

    Takže k první zprávě:
    je to čistý výmysl. Nevěřte každé torololo zprávě, kterou někdo vypustí (Mimochodem děkuji Thungu za tuto parádu, máš to u mě!). Kdo si dal tu práci a podíval se na HopZone a TopZone, sečetl si hlasy a vzal v úvahu, že nejedeme od začátku došel k tomu, že by ten jedinec musel udělat 50% vote sám

    Druhá zpráva: onen jedinec měl jedno SC13 ve svém WH a to ani nebylo pořízeno za WC.

    Jaká je tedy realita?
    Podařilo se nám parádně zavotovat a nakopnout server na skvělé vote pozice. Hodláme v tom pokračovat! Ke všemu co se kolem vote děje máme podrobné statistiky. V průměru teď vychází 655 WC na jednoho aktivního votujícího. (Aktivní votující je bráno dle počtu unikátních manager účtů, které votují). Ano někdo má pár tisíc WC a někdo zase méně, to je v pořádku tak to mělo být. Snahou bylo získat co nejvíce vote a to se povedlo. Rozhodně není ale stav takový, jak tu řada lidí uvedla aby vote systém či server poškodila. In game je celkem 20 lidí, kteří si jsou schopni koupit BEWS za WC, které mají. 20 lidí a taková panika?

    In game je momentálně 218k WC, které jsou roztroušeny na více než 450 charech. Někdo má i pár tisíc, protože votoval více a nebo je stihl vykoupit. Nenechte se prosím obalamutit řečmi, které jsou často založeny na lži a snaze podkopat naši snahu server někam posunout.

    Že někdo votuje z vícero IP a proč ne? Serveru to jen pomáhá, bylo to žádoucí. Není tak jednoduché jak mnozí uvádějí, bere to dost času.

    Ekonomiku serveru to pochopitelně změní a to výrazně, snad jste nečekali, že to bude jinak? Ekonomika se musí změnit a bude to kuprospěchu dlouho hrajících i začínajících. SC bude mít jinou tržní cenu, stejně tak enchanty, to je ale naprosto v pořádku, dejte tomu pár dní než si to sedne.

    Co bude dál?
    Vote nebylo zastaveno kvůli problému se systémem nebo nějakým exploitem, ale kvůli panice a závisti lidí, kteří jsou schopni nepravostmi přimět spoustu lidí k odchodu ze serveru. My chceme logicky přesný opak

    TopZone je rozladěno z velkého pokusu fake votes a naše prosby o zklidnění situace sice pomohly, ale ne dostatečně. Takže pro klid všech duší na serveru votujících i nevotujících. Pro klid TopZone a dalších vote portálů, které chceme přidat. Provedeme změnu ve vote systému. Hlasování bude pravděpodobně omezeno na HWID, či jiným způsobem, to se momentálně rozhoduje.

    Bohužel tak ztratíme mnoho vote hlasů, ale server by se měl i tak udržet bez problému v Top 10. Snad to bude stačit na příliv nových lidí.

    Než bude vše připraveno zůstane vote kompletně uzamčen.
    takze vela ludi si nabugovalo WCcka niekto to skupil , nakupil velke mnozstvo bews a teraz si to bude predavat za tu cenu co bola pred eventom takze sa nic nestalo len si niekto privirobil par kkk aden koli tomu ze to bolo zle nastavene

    osobne som za rollback nech je to fer ku vsetkym a niesu zvyhodneny jedinci nech je poll
    Last edited by thoraxe; 28-11-2017 at 21:55.

  3. #3
    L2 Admin
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Liberec
    Posts
    2,731
    Quote Originally Posted by thoraxe View Post
    takze vela ludi si nabugovalo WCcka niekto to skupil , nakupil velke mnozstvo bews a teraz si to bude predavat za tu cenu co bola pred eventom takze sa nic nestalo len si niekto privirobil par kkk aden koli tomu ze to bolo zle nastavene
    Četl jsi co jsem psal, před tím než jsi napsal tuto prima reakci?

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    48
    Lidi se nezmění,budou zkoušet ruzné podvůdky stále.A souhlasím se Šroubkem,že server to nijak neohrozí.Jeden nejmenovaný server má podobný vote system a navíc coiny padají z ruznych monster.Ekonomika tam šlape,nikdo nepodvádí.Pro zvědavce :-) uvádím,že jsem tam odtud utekl proto,že mají katastrofální antiboot system a je tam málo našinců. :-)

    //Sroubek: zkusili jsme to takto, bylo více vote, ale hold strašákům pomluv se uhnout nedá, takže je změna nutná.
    Last edited by Sroubek; 29-11-2017 at 10:00.

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Mladá Boleslav
    Posts
    91
    Koukam, ze nema vubec cenu neco ohledne vote rozebirat. Aby se neco pridalo, aby se neco ubralo a aby se neco zmenilo. Ikdyz s to tak vidi vice lidi.

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    6
    To je prostě problém Čechů, nedokážeme, nechceme nebo možná neumíme si ověřovat informace, které kdekdo vypustí. Pak to dopadá panikou na serveru nebo ještě hůř, že si volíme do parlamentu extremisty, estébáky, zabrušovače a podobný individua ..., kterým věříme každý jejich uprdnutí. Hold Češi se asi nezmění :-(

    // Sroubek: je to bohužel přesně tak
    Last edited by Sroubek; 29-11-2017 at 10:04.

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    65
    Tak hwid nič moc nevyrieši, akurát to pridá pár riadkov do vote scriptu a popri IP si človek zmení aj HWID.

    Treba tam nastaviť aj limit 50 WC na 12 hodín na každý l2 manager účet.

    A ak niekto narobí xy manager účtov, bude mať rôzne IP, rôzne chary kde to splachne, rôzne e maily na ktorom budú manažér účty registrované, rôzne hwid,...

    No, v podstate si vytvorí novú identitu.
    Tomu asi na internete nezabranis nijako.... Ale ten limit 50 WC každých 12 hodín na manažér účet je asi najlepší fix.

    // Sroubek: Dík za tento post, to je totiž zářný případ toho jak nechat lidi, kteří tomu nerozumí panikařit.


    1. Změnit si HWID není taková sranda, to už nějaký čas vezme. Dále změna HWID je a bude striktně zakázána pod trestem banu. A ano už z boje proti botům víme jak si změny HWID dohledat a spárovat. = nepoužitelné a moc pracné s vidinou banu se to dít nebude
    2. Limit na WC denně je nesmysl, protože by to vedlo k zavádění duplicitních web profilů a to nechceme. Web profil je geniální věc, hráč tam má vše pohromadě, odpadlo nám neustálé řešení problémů s heslem, či dohledávání zapomenutých acc, nechceme to drolit.
    Last edited by Sroubek; 29-11-2017 at 10:24.

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    5
    Kdy pujdou splachovat wc na postavu?vote mam na parku ale rad bych si splachnul alespon wc co mam nepocital jsem s tim ze kvuli nejakym ...... z ownage vypnete vote neni lepsi potrestat toho kdo to zacal odebrat hero status a on uz by tam takove kraviny priste nepsal..sice mi nejde doted do hlavy ta tabulka s adenama kde ty lidi z hodiny na hodinu vzali tolik miliard ale okey... sedet na vratnici votuju co 5minut proc jim to nedoprat kdyz se snazi vytahnout server vis novy lidi prichazej stary odchazej tak to ma byt hlavne zapnete to splachovani wc na ucet nevotoval jsem 14 dnu pro nic za nic (nasulte mi moje WC ) ten focus do zbrane se sam neudela

    // Sroubek: Snažíme se dát novou verzi do provozu co nejdříve. Doufám, že to pojede už od 1.12, kdy se vote portály resetnou a jede se od začátku.
    Last edited by Sroubek; 29-11-2017 at 10:29.

  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    23
    Jsem pro potrestání jedince za šíření poplašné zprávy (pokud se to nestane, budou dělat pořád bordel, protože můžou). Měla by se řešit příčina, né následky. Pokud je někdo pilný, ať si to v rámci pravidel votuje jak chce. Server rank jde nahoru, a to je to, proč to celé votování vzniklo.

    // Sroubek: Todle je v povaze většiny CZ/SK musel bych pak zastřelit každého. Hold pro klid všech bude to omezení nutné, jinak se budeme stále dohadovat a lidi budou quitovat na nepodloženostech.
    Last edited by Sroubek; 29-11-2017 at 10:33.

  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    4
    Taky mi pár lidi psalo, že dají za den i 30k WC. Jestli je to pravda či ne je mi vlastně jedno. Serveru to pomohlo. Mě to nijak neuškodilo, tak to neřeším ... Spíš to pomůže nováčkům, když spadne hodnota SC a enchantů. Jestli někdo využil nějaké díry ve vote systému hopzoze a topzone, tak stejně GM musí mít konkrétní čísla kdo si kolik nechal spláchnout. Už v samotném článku o vote bylo napsáno že po porušení pravidel můžou být WC odebrány. Tak se nebojím že by si to GM nepohlídalo a je na každém, aby votoval podle svého svědomí. Postih za poplašné zprávy, které měly reálně vliv za několik ukončených postav by možná byl na místě. Na druhou stranu, Emoquit na základě tvrzení enemy může udělat opravdu jen hodně emotivní člověk. Já jen doufám, že se to brzy vrátí a splachování se zapne. Teď se vesměs trestají ti kteří poctivě votovali. Kdo jakýmkoliv i když třeba dovoleným způsobem podváděl, tak si hodně hlídal kdy bude zapnuto SPLACHOVÁNÍ a ti nolifeři mají stejně už WC in game. Ostatní něž se v klidu rozkoukali už mají splachování vypnuto. V každém případě je to naše vina. nás hráčů .. GM tým nám připravil nějaké zpestření a rozvinutí hry a my neumíme nic jiného než všeho jen zneužít a vždy najít způsob jak to odrbat. Já jsem třeba správce sítě a mám tady k dispozici asi 50 PC na kterých bych si mohl votovat..ale proč proboha?

    //Sroubek: No není to jedno, v tom je právě ten problém. Pravda to pochopitelně není! Bohužel to vzbudí v lidech pocit, že vlastně nemá cenu hrát, protože někdo si jen dvakrát klikne a hned má všechno nadlani. To přesně se stalo včera a to je důvod proč se to celé řeší. Takové keci dokážou rozložit server za pár minut.

    No, pěkný post, kdyby to tak viděl každý
    Last edited by Sroubek; 29-11-2017 at 10:49.

 

 
Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top