Dobrý deň, diskusiu okolo nového začiatku serveru Dark Elmore sledujem už nejaký čas, a vzhľadom na nespokojnosť s doterajším vývojom som sa rozhodol po dlhom váhaní k tejto téme vyjadriť.

Všetci si určite pamätáme najlepšie obdobie, ktoré zažil Dark Elmore a určite si ho nikto nespojuje s chroniclom Interlude. V súčasnosti som v kontakte so širokou skupinou ľudí, všetko bývalí hráči Dark Elmoru a členovia klanov Soul of Destiny, NightWalkers, Ice or Fire, Dark Horde, Confrontations atd... a zatiaľ som nenarazil na žiadneho čo by mi nedal za pravdu. O Interlude proste medzi týmito ľudmi záujem nie je, aj vzhľadom na globálnu ponuku ktorá na trhu nepochybne je. Seriózny hráč ktorý chce ísť hrať na Interlude sem určite nepôjde kvôli zlej skúsenosti s aktivitou GM, či krátkej životnosti IL serverov na portály Onlinegamers.

Navrhujem: Zaviesť Chronicle 4 25x rate so základným NPC bufferom do 78. Stačilo pokusov o umelú globálnu komunitu a volanie nových hráčov. Tí kašlú na Lineage 2. Treba sa zamerať na oslovenie širokej Lineage 2 CZ/SK komunity a to pôjde jedine marketingom postaveným na novom C4 servery.

NPC buffera s tým, že komunita už značne vymrela čo by viedlo k logovaniu XY charakterov pre zachovanie úrovne na ktorú sú hráči zvyknutí. Z dlhodobého hľadiska by to však viedlo k znechuteniu a preto by bolo dobré obmedziť dual-box na 1 aktívny charakter.

Argumenty Šroubka v minulosti boli demagogické a postavené na tom, že kvalitná C4 neexistuje. Túto tézu si dovolím spochybniť niekoľkými príkladmi funkčných serverov ako je L2blaze, či L2max. Ak by sa C4 neosvedčila následne sa môže prejsť na IL - čo nebude problém.

Pointa staronového majiteľa serveru spočíva v tom ponúknuť po niekoľký krát rovnaký produkt s tým, že úspešnosť a počet "oblbnutých ľudí" bude menší ale stále atraktívny pre jeho zištné ciele. Už len to, že GM team sa buduje až po ohlásení začiatku serveru hovorí o tom, že ide o umelý rýchly štart čo sa rovnako prejaví na kvalite. Naozaj môžeme v tomto prípade pochybovať, že ide o nostalgiu za komunitou. Prosím znovu nenaleťme projektu Interlude na Dark Elmore. Ukážme že nás je viac!

Cieľom tohto topicu nie je kritizovať nikoho prácu ale vyvolať potrebnú diskusiu pre zvrátenie súčasného scenáru. Ďakujem za pochopenie!

Gonchar, Morozov, Morozov2