Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 51 to 60 of 76
  1. #51
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    19
    Ale zapojil a né úplně málo lidí. Šlo spíš o volný rozlet než korigování, to byla celá politika. Šlo to do kytek jenom proto, že jsem v té době úplně přestal hrát. Ono to potenciál rozjet se mělo. Uvidíme, jak to po převodu celé bude vypadat. Asi jsem ze starej školy... ale já znám RP tak jak začlo... sejít se a RPit... RPit jen když se zrovna vymyslí nějaký event, v uvedený čas pravidelně.. To mě asi bavit nebude... Počkáme si.
    Last edited by sirskera; 09-07-2015 at 21:33.

  2. #52
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Chápu, nicméně spontální RP je trochu problém. Přirozená místa, kde na sebe lidé natrefí jako třeba SW jsou přeplněna hráči a tam se RP s pochopením moc nesetká. To je ostatně jeden z důvodů proč šel do kytek Stormwind tady na Gamenode. Časy, kdy se srazilo pár lidí na náměstíčku a zaerpilo se protože byl zrovna čas, nálada a příjemné prostředí klidného města jsou bohužel už dlouho pryč. Ale jak říkáte, uvidí se

  3. #53
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    19
    A proto jsem to RP směřoval do prázdného Gilneasu, kde nikoho nepotkáš. A kdo si chce zaRPit, tak už si vymyslí jak a proč se jeho postava do těch míst dostala, kor když lze začít vše od začátku. V tom problém opravdu nevidím Kdo si chce zaRPit RP si najde a na to místo příjde a zase z něj odejde, nemusí se držet předem daných kolejí a čekat až co kdo vymyslí. To je podle mě zabiják RP, nudí to a zákonitě to nemůže moc nikoho na dlouho chytit. Ale to už je jen věc názoru.
    Last edited by sirskera; 09-07-2015 at 21:57.

  4. #54
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Pochopitelně takhle je to možné. Jen to není takové to "jééé čau, co tu děláš, zaerpíme jo?" Domluva už je náročnější a vyžaduje přesun na lepší místo atd. My využíváme pro to co popisujete Heartglen. No a zabiják.... já na připraveném eventu nic špatného nevidím. Ostatně vždy je na hráčích co se tam nakonec stane Ten kdo event vede musí umět improvizovat

  5. #55
    Registered Users
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Lokalita, blbecku.
    Posts
    880
    Quote Originally Posted by sirskera View Post
    nemusí se držet předem daných kolejí a čekat až co kdo vymyslí. To je podle mě zabiják RP
    Podle mě je to zabiják (už tak živořícího) pořádku v databázi . Taky preferuju čisté RP jaké dělají/dělali na offi. Addony beru. hlavně proboha nehrajte půl draka nebo potomka night elfa a draenei.

  6. #56
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Ach Draiku pořád tu strašíš? siskera má v podstatě pravdu, takhle se kdysi rpilo

  7. #57
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Nevím, proč by to dělalo nepořádek v DB, když spawny jsou jednorázové a dočasné, ale je pravda že to je věc ve které se moc nevyznám, takže si netroufám to nějak kvalifikovaně rozebírat .)

    Co se týče půldraků a podobně - snažíme se tomu co nejvíce vyvarovat. Nechceme být skupina hustokrutopřísných půldémonů a supernaturálních bytostí co si hrají na lidi. Do této chvíle jsou naše postavy řekněme běžné herní typy. Nějaké to okořenění nemusí být vždy na škodu, ale raritky ve větší koncentraci jsou pochopitelně nežádoucí, jelikož mění herní poměr k normálu (to už jsem tu myslím někde psal). Co se týče čistoty RP - myslíš způsob využívající čistě hru a její předměty? Pochopitelně to jde taky, vždyť jsme roky dělali eventy na téhle bázi. Nicméně myslím si, že vybroušení v podobě GM zásahu není na škodu, pokud si ten člověk s tím dá práci a nebude to přehánět a jen pomůže situaci věrněji dokreslit. Pochopitelně jiní lidé na to mohou mít jiné názory a neberu jim to. Stejně jako je několik globálních pojetí RP, kde každý má zalibu v jiné jeho formě (nemluvím o rp sexu ale o rp klidovém/bojovém/politickém), je i víc pohledů na to jak ho prakticky provádět. My provozujeme model, který se zdá být nejvhodnější. Mám také rád RP spontální bez linky, ale přiznejme si, že se pak často stane, že všichni jen koukají a nikdo neví co vlastně dělat .) Stává se to. Pokud tu budu mluvit čistě za sebe, moje eventy mají připravenou kostru. Od začátku do konce. Pokud ji hráči chtějí sledovat a jdou po ní, je jim podán mnou vymyšlený příběh. Ale kdyby se někdo urval a chtěl to vést výrazně jiným směrem, nidky jsem se tomu nebránil. Umím improvizovat (což se nám stalo na posledním eventu, kde jsme zjistili že předdefinované prostředí, do kterého jsem event vložil je na iCu jiné, než bývalo dřív) a reaguji na jejich činy. Jinak řečeno, moje eventy jsou připravené pro případ, že se nikdo iniciativy neujme, ale když se tak stane, může se tam dít něco úplně jiného. To je prostě na hráčích Nikoho nepřemlouvám a nenutím, aby RPil jako my. Každý má svůj styl a pokud ho baví, dobře pro něj

    K Jesperovu strašení - reaguji na hráče, co kladou dotazy/mají připomínky. Proto ostatně vlákno bylo založeno tak nevím, v čem vidíš problém. Co se týče siskerky, ano pravdu má, neřekl jsem že ne. Dřív to tak skutečně bývalo, ale to také byly odlišné podmínky. Pokud jsi na serveru, který je deklarovaný jako RP server a například SW je prázdný, je to ideální stav. Hráči se tam shlukují za trenéry/tradery/dopravou a je větší šance že na sebe narazí "náhodně na ulici". Jelikož je server RP, je větší poměr Rp hráčů jako takových a tím pádem se sejde počet hráčů a ideální prostředí a to je to pravé ořechové pro spontální RP. Pokud jsi na PvP serveru, kde horda dělá na SW nájezdy nebo je město plné PvEčkařů co skáčou a dělají věci, co jsou v rámci RP rušivé faktory a prostředí je tak nepříjemné, je lepší se přesunout jinam a celkově je problém poznat vůbec v té mase RP hráče. Pak je lepší se smluvit na například vyhrazeném kanálu a sejít se jinde. Což třeba občas děláme my, ale někdo to už může chápat jako nespontální a domluvené. Ale když je diametrálně jiné prostředí, těžko se věci srovnávají. Spontální RP na iCu teď vidím spíše jako vzácnost, vždy nějaké domluva bude muset být, protože nebude místo, kde by se hráči scházeli za jiným účelem a zároveň tam bylo ideální prostředí pro RP.
    Last edited by Draik; 11-07-2015 at 19:21.

  8. #58
    Registered Users
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Lokalita, blbecku.
    Posts
    880
    Quote Originally Posted by Draik View Post
    nemluvím o rp sexu ale o rp klidovém/bojovém/politickém
    Tomu sexu se říká ERP. A připomněl jsi mi něco hrozivého.
    http://i120.photobucket.com/albums/o198/AdamMcD/erp2-1.jpg~original
    http://tinypic.com/view.php?pic=icjzts&s=4
    "I am an experienced roleplayer."

    Btw, spawny můžou být dočasné, ale dá se je jen jednoduš přiřadit k novému eventu, takže existují, jen nejsou spuštěné na live. A i kdyby je někdo pokaždé smazal, pořád budou existovat template .
    Last edited by Xaverius; 12-07-2015 at 03:36.

  9. #59
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    K odkazům nelze říct než .... What the....?!

    No a jak jsem říkal u spawnů, tohle je obor jdoucí mimo mě, takže mi nezbude, než ti věřit

  10. #60
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    19
    Nu, určtě se také pokusíme o nějaký RP projekt na ICE WoW, ale tentokrát to přesuneme k hordě.

 

 
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top