Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 76
  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200

    RP na iCe Online

    S blížícím se datem převodu jistě čím dál více hráčů řeší, jak vlastně bude vypadat jejich hra tam. PvE a PvP nechám rozhodně na povolanějších, co se týče RP, zpráva bude dost krátká. Roleplay tam v konkrétnější formě neexistuje, respektive neexistovalo. Nicméně po našem nuceném přechodu tam před pár měsíci jsme se pokusili tento element hry tam trochu oživit. Seance pro zájemce - nováčky, eventy, které nabývají na intenzitě a tak. Našlo se tam dost hráčů co projevili zájem a i několik takových, kdo RP vyloženě uvítali s tím, že jsou rádi, že si ho budou moci zahrát i tam. Neexistuje tam specifické serverové lore jako tady, začíná se tam na zelené louce - s čistým štítem.

    Tímto bych vám tedy rád představil možnost vstupu do založené RP gildy Legacy. Rádi mezi sebou uvítáme jakékoliv lidi dobré vůle s chutí se pobavit. Takže kdo by měl zájem, nebojte se napsat, ideálně přiložit nick odsud pro snazší identifikaci. Některé nás můžete znát podle nicků (Draik, Reag, Redknife), to je ale vše, co mají postavy tady a tam společné. Naše postavy mají nové příběhy i charaktery. Nový začátek je někdy dobrá věc, tak proč to nezkusit Jakékoliv dotazy směřujte klidně sem do vlákna.

    Níže přikládám kopii textu o naší gildě z iCe fora:



    "Lhostejno jak nás nazvete. Řád, klan, gilda, společenství. Na našem cíli to nic nemění. Naši členové se zavázali potlačovat a hubit zlo ve všech jeho podobách. Démoni, nemrtví, kletby ale i "přirozené" příšery a nestvůry ohrožující životy obyvatel Azerothu. Od několika jednotlivců bezcílně se potloukajících světem až k uskupení s vlastním územím, pravidly a řádem. Rozrůstáme se každým dnem. V našich řadách je místo pro bojovníky, stejně jako pro lovce, stavitele, dřevorubce, kováře či farmáře. Každý kdo chce přiložit ruku je vítán. Jsme cíl pro ty, kdož jej postrádají. Jsme svoboda a druhá šance pro ty, kdo nezapadají ve svých národech a mají dobrou vůli. Jsme světlo v místech, kam zavítala temnota. Jsme Legacy."


    Kdo jsme

    RP našeho společenství je jasně dáno v popisu nahoře. Smýšlení skupiny je tak srovnatelné s Argenty, chcete-li. Ač jsme nezávislá apolitická skupina, v našich řadách jsou pouze členové aliančních ras a s národy Aliance máme vesměs kladné vztahy. Důvod, proč jsme zvolili nové uskupení a pouze jsme se nepřidali k Argentům je ten, že nechceme svými činy zasahovat do jejich lore a mít tak volnější ruku ve svých eventech a aktivitách celkově. Rasa u nás nehraje roli. Člověk, trpaslík, elf, draenei, worgen, gnóm. Kdokoliv, kdo by sdílel ideu naší skupiny, má u nás místo a stejné možnosti. Nemáme žadnou oficiální víru. Někteří z nás věří ve Světlo, jiní v Elune nebo Titány. Dokud je záměr dobrý, nezáleží na tom.


    Kde nás najdete

    Prakticky kdekoliv. Eventy se odehrávají po celém světě. Momentálně nejčastěji v Eastern Kingdoms. Naše vlastní území se imaginárně nachází severovýchodně od Hinterlands a jihovýchodně od Plaguelands. V tamních horách je dost místa pro malé soběstačné údolí – pouze není zakreslené na mapě. Důvod, proč jsme zvolili tuto variantu je, že jsme nechtěli zabírat inRP skutečnou lokaci a (stejně jako začlenění/nezačlenění mezi Argenty) narušovat tak její lore. Fakticky pak jako sídlo používáme Heartglen, který svým rozpoložením i architekturou budovy plně vyhovuje našim představám a potřebám. Tam se občas scházíme, pokud necestujeme po světě. Pro ty, kdo by to zajímalo, Argentská NPC považujeme/RPíme jako obroustraně výhodnou výpomoc na našem území, kteří nám asistují při ochraně a udržování oblasti výměnou za umožnění pobytu a poskytnutí zázemí. Pro naše kontaktování bude ale lepší využít whisp nebo mail ve hře našim hráčům, nebo v krajním případě zdejší forum a PM tady.


    Náš herní cíl

    Především zprostředkovat zábavu RP hráčům a pokud možnost rozšířit povědomí o RP celkově. Vyznáváme Blizzlike lore a reálie světa v podobě vytvořené autory v první řadě. Rádi poradíme a zaučíme nováčky. Stejně tak vás rádi podpoříme ve vaší vlastní tvorbě, co se eventů týče. Věříme, že RP může být klidné a harmonické a že nejsou potřeba drastické politické intriky nebo překvapivá úmrtí a drastické události, abyste se dobře bavili. Zábava by vždy měla být na prvním místě.

    Vlastní GuildHouse je v plánu, nicméně momentálně nemá velkou prioritu.

    Webové stránky jsou zatím ve výstavbě:
    www.rp-legacy.cz

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Pokud vyznáváte Blizzlike lore a nechcete zasahovat do území tak věty
    Quote Originally Posted by Draik View Post
    Fakticky pak jako sídlo používáme Heartglen, který svým rozpoložením i architekturou budovy plně vyhovuje našim představám a potřebám. Tam se občas scházíme, pokud necestujeme po světě. Pro ty, kdo by to zajímalo, Argentská NPC považujeme/RPíme jako obroustraně výhodnou výpomoc na NAŠEM území, kteří nám asistují při ochraně a udržování oblasti výměnou za umožnění pobytu a poskytnutí zázemí.
    říkají o opaku. Podle wiki je na Cataclysmu Heartglen ve správě Argentů: "Hearthglen is now held by the Argent Crusade and appears to be a training ground for new recruits.".

  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Samozřejmě, ale když to nevytrhneš z kontextu tak tam i jasně píšu, že to naše území leží jinde. Spojení, že fakticky využíváme Heartglen znamená, že ty graficky zpracované prostory této argentské državy bereme jako podklad pro vzhled naší základny a i se v něm fyzicky scházíme v případě jejího využití. Jelikož na iCu bude nemyslitelné takovou věc naspawnit tam kde je její pozice udávaná. Možná je to takto lépe srozumitelné. Ač jsou naše soubory pixelů, formované do postav, podle herní tabulky situované v Heartglenu a po doletění gryfem je tam najdete, inRP nejsou v místě označovaném jako Heartglen (pokud vyjímečně není řečeno jinak), ale v naší vlastní základně a podle toho se chovají. Myslím si, že každý alespoň trochu pokročilejší RPer je s to takovouto věc pochopit, jelikož to rozhodně není první využití grafiky existujícího místa jako podklad pro místo autory nevytvořené. Doufám, že jsem to trochu osvětlil, v případě jakýchkoliv dotazů tu na ně rád odpovím

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Tak neříkej, že vám Argenti slouží a co, spolupracují. Nemluvě o tom,že postavit hrad, nádvoří, hradby a věci kolem něco stojí.

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Oprav mě, pokud se mýlím ale nikde jsem nenapsal, že by nám Argenti sloužili. Ani náznakem. Psal jsem, že to bereme jako oboustranně výhodnou výpomoc, což je věc, která je logická v případech, kdy má jedna skupina k dispozici velkou členskou základnu a potřebuje zázemí, například pro své výpravy a na druhou stranu druhá skupina disponuje plochou a majetkem, v počtu členů však zaostává. A ano, stavba chce čas a materiál (Peníze ne, proč? Když máš vlastní řemeslníky a zdroje surovin, peníze nepotřebuješ, jen jídlo). Pokud by na ty peníze ale došlo, naše pokladnice disponuje minimálně pětimístnou sumou možnou k okamžitým platbám (v inRP i reálně v měšcích postav a guildbanky). Co se týče času stavby a tak - jednak tam hrajeme několik měsíců a jednak to není stavěné od základů, je to oprava dříve stavěných budov. V téhle kombinaci to můžeme brát, že hlavní budovy co měly prioritu jsou hotové, ty ostatní jsou dejme tomu rozestavěné, ale to už je maličkost. Kompletní příběh onoho území jsem sem nepsal, jelikož se mi to nezdá relevantní účelu tohoto vlákna.

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Relevantní to je, pokud se probírá místo a lore a mísí se to.
    Quote Originally Posted by Draik
    Argentská NPC považujeme/RPíme jako obroustraně výhodnou výpomoc na NAŠEM území, kteří nám asistují při ochraně a udržování oblasti výměnou za umožnění pobytu a poskytnutí zázemí.
    Poskytnutí území je základ vazalského vztahu, který tam připouštíš. Aneb definice středověku a feudálního systému. Člověk - panovník - vlastní všechnu půdu, kterou však propůjčí, za to mu musí jeho vazalové poskytnou pomoc v obraně a řekněme i udržovat tohle území. (Podstata klientelismu je, když vazal má povinnost i starat se o podané a svěřenou půdu).
    Last edited by Jesper_Czd; 05-07-2015 at 00:39.

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Od kdy je wow čistý středověk? Nikdy jsem nebyl bedna přes dějepis, ale nevzpomínám si na žádné záznamy o příchodu orků na Zemi skrz bránu a podobné věci. Nemluvil jsem ani o vazalství. Žádné přepuštění toho území (panovník ve vazalském systému, který jsi sem vytáhl ani nevím proč a odkud, na tom poli sám nepracuje, pouze zemi postoupí a bere pak odváděné desátky) se tu nekoná. NPC neignorujeme, ale snažíme se je co nejpřirozeněji zapracovat. To je jen další snaha si s RP vyhrát, místo slepého podřízení věcí své vůli. Každý to může dělat jinak. To území je naše a využíváme ho, ale jejich jednotky jsou přítomné. Není to to žádné "dělání na někoho". Nevím jak to mám napsat, abys to pochopil. Takže to řeknu/napíšu úplně polopaticky:

    Zástupce Argentů: Hele, šiklo by se nám pár hlídek blíž tomuhle a tomuhle území. vy jste dobře umístěný, můžeme si u vás udělat prozatimní tábor?
    Náš zástupce: Jo fajn, není problém, když nám během tý doby vaše jednotky pomůžou s opravama a bránit základnu v případě napadení. Aby jen nečuměli, až se na nás nemrtví vrhnou, chápeš?
    Zástupce Argentů: Jo, však to je samozřejmý ne? Vy pomůžete nám a my vám. Tak platí jo?
    Náš zástupce: Jo platí, pošli to sem.
    (pochopitelně to je přehnané, ale když nepomohlo sofistikovanější podání, asi je to nutné)

    Nikdy jsem napsal nic o tom že nám slouží. Nepsal jsem nic o vazalech a podobné věci. Nevím kde to v tom vidíš, ale doufám že teď už to pochopíš. Nedochází tu ani k žádnému mísení místa a lore jak píšeš. Když to místo žádné lore nemá (jelikož jak jsem už psal, nejedná se tu o Heartglen jako takový, ten je Argentů a na tom se nic nemění), nemá se to ani jak mísit. Nevím z čeho a ani vlastně proč se tady snažíš vykonstruovávat a podkládat mi věci, co jsem neřekl. Doufám, že nynější podání už bude plně srozumitelné i pro tebe.

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    však jak chcete


  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Snažíme se jak to jde, ale jsem rád, že si rozumíme .) Navíc to vypadá, že se na iCu rozjíždí RP trpaslíků z Wildhammeru. Jedná se asi o nejoblíbenější kombinaci rasy a klanové příslušnosti. Takže začne ožívat i Aerie Peak, což je dobře a to že obě tyto skupiny budou blízko sebe a můžou spolupracovat je jen plus .)

  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    Ah začli tam hrát Zippy a Kaspar? To bude Klan Wildhammer jak se patří!

 

 
Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top