Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 28
  1. #11
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Šalingrad
    Posts
    55
    No, Delxi, rpeři tu jsou, jen je teď zkouškové a nechodí sem tolik hráčů, takových minimálně pět lidí od nás z gildy si to asi ještě týden nejspíš nepřečte a určitě nejen naši, prokrastinace je potvora a wowko je velký svod .


    Co se týče těch bodů, podle mě jsou vystihnuty dobře. Líbí se mi návrh Draika v souvislosti s těmi nelore postavami a napsání povídky, která dokáže vysvětlit, proč tomu tak je a dát to třeba k posouzení ostatním, jestli to přijmou bez problémů. Nejen RP GM, ale tak nějak nechat k tomu vyjádřit i hráče, protože zejména oni s tím mohou mít problém ve hře. Případně pokud ne hráčům, tak ať to posoudí všichni rp gm .
    Vyloženě bych to těm lidem nezakazovala hrát, ale ať počítají s tím, že podle toho, co budou hrát, podle toho s nimi bude jednáno a asi je bude plno lidí ignorovat.


    Mám malinký problém s jednou věcí(špatná zkušenost) a to tím, že slovo GM bude mít vždy větší důraz, než třeba slovo skupiny rp hráčů. A bude definitivní.
    Navrhuji třeba podmínku, že bude minimálně pět(+/-, podle potřeby) RP hráčů moct vetovat názor/jednání RP GM, těch, kterých se to týká a samozřejmě opodstatněně a s vysvětlením, s úctou a asertivitou, žádný útok.
    Pak to totiž taky může dopadnout tak, že my si něco vymyslíme a GM nám do toho začne vrtat s tím, že on(a) to tak nechce, jemu/jí se to nelíbí. Je to už ovlivňování rp hry hráčů. Netvrdím, že tomu tak je, ale předcházím třeba nějakým potížím, vždycky je lepší prevence. A už jsme tu podobnou situaci zažili a nebyla vůbec hezká.

  2. #12
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    Bude se to vztahovat i na hráče? Když seženu 10+ lidí, kteří řeknou, tenhle hráč to tu kazí, může dostat ban?

    Problémy vždycky řešíme jako celý tým, ne jednotlivci. Pokud něco sepíšeme na forum, píšeme to poté co se shodneme v týmu.

  3. #13
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Šalingrad
    Posts
    55
    Já mluvila vysloveně o té povídce. Vím, že se dřív dělalo, že když člověk napsal povídku, aby dostal customize, stačilo, aby si to přečetlo jedno gm a posoudilo. Tohle je dost specifická věc vzhledem k tomu, že se třeba vztahuje zrovna na frakce, o kterých třeba druhé GM nemusí moc vědět. To nebylo myšleno nijak osobně. Zas bych těm lidem za to ale nedávala třeba bany, nezakazovala jim to pod nějakou pohrůžkou, spíš důrazně doporučila... Sami časem poznají, jestli je komunita nějak přijme. Ona je jedna věc to hrát, druhá věc, jestli mu to budou hrát druzí, vždycky jsou tu dva pohledy.

    Já bych řekla, že ano, s tím hráčem, myslím, zdá se mi to fér. Pokud někomu nějaký jedinec vysloveně kazí hru(opravdu v rp, doufám, že si rozumíme, že mluvím fakt jen o rp hře, ne ooc záležitostech ...), tak pokud by ty názory byly objektivní a na místě, tak určitě. Předešlo by to podle mě i zbytečným sporům. Ono když 5-10 lidí je proti jednomu, asi je jasné, že to není jen tak. To je docela dobrá připomínka. Jen mám trochu obavy, aby se to nemísilo třeba s těmi nelore postavami... Víš co... Přijde deset hráčů a bude si stěžovat: "On je zlý démon a ničí mi rp tím, že kolem vůbec prošel!"
    Snad se vyjadřuji nějak srozumitelně, dneska mi to moc nemyslí. Málo spánku.
    Last edited by Blanch; 13-01-2015 at 17:52.

  4. #14
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    15
    Minimálně do doporučení bych přidal, aby se hráči(a RP GM rovněž) vyvarovali míchání RP záležitostí s OOC. Mluvím o různých situacích, kdy hráč druhého nesnáší a své emoce projevuje i skrz RP. Tohle v RP nemá co dělat a omluvou rozhodně není, že daný hráč svými postavami žije. :-) Koneckonců, o čem nedávné incidenty byly, že?

  5. #15
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    58
    Pravidla jsou srozumitelna a kratka ;) tak to ma byt. Jen jsem mozna prehledla nejakou stupnici postihu...? Treba napomenuti, mute/freeze, ban? Jsem vyrizena, tak uz pro oci nevidim.

    Dale me zajima, jak je to s pozicemi s "rozhodovacim" pravem. Jedna se jen o hlavni rp bosse nebo jsou brany v potaz i posty jako napriklad velitel ozbrojene jednotky ci nejvyssi mistr pekarskych remesel?
    Ono vas to neprekvapi, ale celkove se mi to pravidlo nelibi, zda se mi zbytecne a kontraproduktivni.
    Ve zkratce - v komunite rp hracu se najde jen par tzv. tahounu. Nadsencu a lidi s napady. Casto jednaji za vice postav. Ale v dusledku je to prirozene a rp slape, jak ma.
    Bylo by mozne pravidlo upravit? Pokud nema konkretni hrac problem dodrzet target eventu, co tomu brani? Jestlize ho to bavi a neni nikdo, kdo by ho nahradil? Nebo kdo by o to vylozene stal ci se na to hodil? Je to, ano, pripad nas u belfu.
    Prosim nechodte na me a nejakym stretem zajmu, to je usmevne. Nejde o zadny real life a zadne uchylne situace se nedeji. Rozhodne ne tolik, aby to ublizilo. Naopak - v rukou sikovneho tahouna to rp paradne nakopne. Navic mezifrakcni rp nam nefunguje. Tak jakepak copak. A mira MOCI pri rozhodovani, haha. I muj jorksir krouti hlavou - to nemysli vazne, haf :o)

    Zaverem bych rada gm tym porosila, aby nedelal na rp kadrove posudky ;) kazda skupina ma svuj styl hry. Nekomu vyhovuji pohadky u ohnicku, jiny rad striha ovce nebo jde s kamarady kastrovat draky. A nekdo je tim drakem. Hraci se pak prirozene vytridi do skupin. A to je v poradku. Vy se smejte nam, my se za bricho popadame kvuli vam. Ale funguje to. To same prosim i k eventum ;)
    A jeste k drakum - na serveru by byli patrne vyhynuli, neb zerou jen panny

    Edit cislo $ .. v telefonu se nedobre orientuje v delsim textu.
    kdyz uz by nekde mel byt stret zajmu, mohla by gmka zacit u sebe. Nic proti nikomu. Ale stale nejvice podporujete vlastni eventy, zastanete se spise vlastnich hracu,
    zakazujete tem, co vam v rp nejdou na ruku... mnozi hraci se boji sikany ci trestu. Jsou to silna slova, ale vidim to porad.. zkratka nejste dost hezci, kdyz jeste do toho vseho necemu velite. Kdyz by se tedy mel hrac venovat jen jedne veci, proc nemit nestranna gms?
    Last edited by Liris; 13-01-2015 at 22:50.

  6. #16
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    499
    Quote Originally Posted by Liris View Post
    proc nemit nestranna gms?
    <spam>Protože ne každý, je jako já </spam>

  7. #17
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    286
    Quote Originally Posted by Liris View Post
    Pravidla jsou srozumitelna a kratka ;) tak to ma byt. Jen jsem mozna prehledla nejakou stupnici postihu...? Treba napomenuti, mute/freeze, ban? Jsem vyrizena, tak uz pro oci nevidim.
    Tresty jsou obsaženy v pravidlech serveru. Pravidla zde jsou vlastně jen jejich rošířením. Takže pokud Ti k některému pravidlu chybí trest, napiš konkrétní pravidlo a zamyslíme se nad tím.

    Quote Originally Posted by Liris View Post
    Dale me zajima, jak je to s pozicemi s "rozhodovacim" pravem. Jedna se jen o hlavni rp bosse nebo jsou brany v potaz i posty jako napriklad velitel ozbrojene jednotky ci nejvyssi mistr pekarskych remesel?
    Tady se jedná o správní orgán oblasti či frakce, tedy o správce, leadera nebo správní radu. Tedy o pozice, z níž se ovlivňuje politika a mezifrakční vztahy v rámci (tzn např. vztahy mezi lidmi a trpaslíky). V RP jsou dva významy pro frakce. Pvrvní je wow význam, tedy aliance a horda. Druhý je RP význam, tedy rasy či oblasti. Tedy hráč může mít postavy ve správní radě lidí i belfů, protože se jedná o různé herní frakce (aliance vs horda), ale už nemůže být ve správní radě např. lidí a trpaslíků. Chci tím předejít situaci, že by někdo protlačoval např. spojenectví s konkrétní frakcí, když k tomu není žádný RP důvod.

    Quote Originally Posted by Liris View Post
    Zaverem bych rada gm tym porosila, aby nedelal na rp kadrove posudky ;) kazda skupina ma svuj styl hry. Nekomu vyhovuji pohadky u ohnicku, jiny rad striha ovce nebo jde s kamarady kastrovat draky. A nekdo je tim drakem. Hraci se pak prirozene vytridi do skupin. A to je v poradku. Vy se smejte nam, my se za bricho popadame kvuli vam. Ale funguje to. To same prosim i k eventum ;)
    To pravidlo je definováno takto, aby byl člen správního orgánu nucen pro jemu svěřený lid vyvíjet i nějakou činnost. A posadit 20 lidí k ohni, to zvládnu i já, jako ne-RP jedinec

    Quote Originally Posted by Liris View Post
    kdyz uz by nekde mel byt stret zajmu, mohla by gmka zacit u sebe. Nic proti nikomu. Ale stale nejvice podporujete vlastni eventy, zastanete se spise vlastnich hracu,
    zakazujete tem, co vam v rp nejdou na ruku... mnozi hraci se boji sikany ci trestu. Jsou to silna slova, ale vidim to porad.. zkratka nejste dost hezci, kdyz jeste do toho vseho necemu velite. Kdyz by se tedy mel hrac venovat jen jedne veci, proc nemit nestranna gms?
    Nestranná GM by byla krása, jenže to tu vlastně máme. Viz aktuálně asi jediná aktivní Deecee. Mít nestranná RP GM už je docela oříšek. Vzhledem k tomu, že každé RP GM dělá supervizora v konkrétní oblasti, moc nestranné být nemůže. Ale jedno řešení bych tu viděl, udělat tlustou čáru mezi RP GM a RP hráči. Jenže to by se z RP GM staly klasická GM a najednou by podpora pro RP dosti klesla. Pokud máš výhrady proti některému z členů mého týmu, můžeš se obrátit na mne. Ale dopředu tě musím upozornit, že nedám pouze na řeči a bez důkazů nedělám žádné drastické kroky. Svědkové pro mne nejsou dostatečným důkazem, neb vím jak snadné je jim pohrozit nebo lichotit, aby stáli na té či oné straně.

    Snad je to srozumitelné, sotva jsem vstal a už reaguji Ještě k tomu škatulkování. Aktuálně je RP na serveru v podstatě naprostá anarchie. Neexistuje moc psaných pravidel a pokud ano, tak jsou tak volná, že se pod nimi dá představit naprosto cokoliv. Shrnuto, doposud se o RP ze strany serveru zajímal jen RP tým. Pravidla co jsem tu hodil byly sepisovány z mých vlastních připomínek, přípomínek od RP týmu a ještě jsem je průbežně konzultoval s pár RP hráči, abych je měl už v první verzi nějak rozumně vypadající. Mým záměrem je v první řadě definice mantinelů a dodefinování některých nejasných oblastí. Na jednu stranu to RP možná trochu omezí, na druhou stranu budou všichni vědět, kdy už je něco přes čáru. Jelikož do RP moc nevidím, řídím se tím, co se dozvím od RP týmu, ale současně se ptám i na názor komunity hráčů, protože víc hlav víc ví A ve finále stejně poslouchám jen svůj "zdravý" rozum.

  8. #18
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    286
    Omlouvám se za použití příkladu lidí a trpaslíků, jelikož tito jsou pod společným správním orgánem. Neznal jsem v době psaní reakce aktuální stav.

  9. #19
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Šalingrad
    Posts
    55
    "Shrnuto, doposud se o RP ze strany serveru zajímal jen RP tým."

    Dovol jen prosím, abychom tě opravili. O RP pravidla/podporu se při spojování možná ještě takový půl rok až rok zajímalo velké množství hráčů i tehdejších GMs(a byla to velmi schopná a oblíbená GMka, co se držela leta). Poděkujme Martinusovi za to, že většina z nich odešla a se serverem skončila a nás, zbytek, co se o to také pokoušel, Martinus doslova odradil. A ačkoliv nasliboval hory doly, nic z toho nesplnil.
    Osobně chápu, že RP pro něj nemělo význam a chtěl se prvně věnovat opravám hry samotné, dungeonům, bgčků a tak dále. Ovšem nějak si nepamatuji, že by v čemkoliv Rperům vyšel vstříc, i když mu psali, i když GMka na něj apelovala...

    Mě příjemně těší, že jsi tak přístupný a chápavý, protože ruku na srdce, předešlý admin nebyl. Snažili jsme se o různou rp podporu, která nám nebyla dána a to dost lidí odradilo(a snížilo všehovšudy i přítomnost tehdejších RPerů o polovinu), takže se jim nemůžeš divit. Přesto mnozí z nás vytrvali a dávali tomu pořád druhou šanci. Teď tady je . Tvůj zájem i o tuhle složku hry je úžasným přínosem a myslím, že nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, žes mě mile překvapil a že si tě díky tomu vážím.
    Za Martinuse si běžný hráč si ze strachu ani nedovolil vložit článek na fórko, a upřímně i chápu, proč si nikdo nedovolil založit znovu RP pravidla, přestože ta nepsaná tady stále byla.
    Budu upřímná, dokud tu byl Martinus, měla jsem obavy na forum cokoliv přidat. Pod všemi těmi na hlavu postavenými pravidly mi nejeden topic nebo komentář zmizel. Pak jsem přestala na fórum chodit úplně. Udělali jsme si web, kde nás nikdo necenzuroval. A fungovalo to líp, než tady na fóru.

    Nicméně, k dané věci, nějaká pravidla byla na starém Soulwellu, hodně hráčů se drželo jich spíš ze zvyku a slušnosti.

    Tohle nebyla nějaká výtka nebo tak, to bylo jen vysvětlení k tomu, že to tak opravdu vždycky nebylo . Člověk se po nějaké době snažení prostě... vzdá, protože to nepřináší žádné ovoce. Když ses stal novou hlavou Gamenodu, zajásal nejeden hráč .

    A otázka nakonec, Delxi... Nechceš si s námi to RP zkusit?
    Last edited by Blanch; 14-01-2015 at 16:49.

  10. #20
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    200
    Řešit nestrannost Gm je dvojsečná zbraň. Na jednu stranu by se Gm měl starat o jemu svěřený "lid" ale na druhou by to zároveň nemělo znamenat, že by nějakým způsobem zároveň měl škodit jiným. Pokud mezi skupinami vládne nevraživost, měli by si to vyřizovat striktně hráči a to jen v RP (nemíchat RP a OOC jak tu někdo psal). GM by se víc než kdokoliv jiný měl držet sporů stranou se soustředit se jen na konstruktivní tvorbu hry pro své teritorium a ne mít sklony destruktivní k jiným (pokud by je vůbec měl mít tak pochopitelně ke svým vlastním svěřencům). Mluvím tu v obecné rovině, ne o ničem konkrétním. Tady bude důležité i rozložení GM týmu. Podle mého by mělo být hlavní GM pro Hordu a GM pro Alianci, kteří by korigovali veškeré RP dění ve své frakci a případné mezifrakční věci by řešili spolu. To je koneckonců klasický model, jelikož tyto dvě frakce mezi sebou mají vazby v daleko více ohledech, není jazyková bariéra, je dostupnost mírových cest a tak dále. Tím by se i jasně vymezilo území. Jelikož jeden člověk by celou frakci stíhat nemusel, může mu pak samozřejmě být přiřazeno ještě jiné GM na jakousi výpomoc, třeba už s určitou specializací pro tu či onu skupinu. Za současného stavu by to znamenalo přibrat ještě jedno GM aby byl poměr 2 na 2. Tohle sice není přímo věc pravidel tu probíraných, ale dle mého se jedná o důležitý aspekt ve fungování RP.

    Co se týče pravidel, Shedreka tu myslím psala něco o specifikacích ohledně opakovaných eventů. Hodil by se nějaký termín (například cca 3 měsíce), po které se "nazapočítávají". Protože některé věci jako třeba plesy, rybářské přebory a podobné věci se sami o sobě nabízejí k opakování. A i když se nejedná o myšlenku originální, vyžadují nějakou přípravu a práci kolem. Rozhodně neříkám, že se eventy mají recyklovat jak jen to jde, ale u jistých typů bych znovuopakovatelnost po nějaké době nechal.

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. [Info] Nová Facebook stránka
    By Martinus in forum Info & News
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top