Zápis z expedice z Oltragova deníku:
Nakonec se přeci jen našlo pár schopnějších lidí a tak výpravě nestálo už nic v cestě. Ta mágyně jménem Veralyn nás posunula portálem rovnou do Dalaranu, to nám ušetřilo flák cesty. Na půjčených gryfech jsem doletěli až ke Kotli. Nikdy nepřestanu obdivovat tohle místo a ty kdo ho vytvořili. Bylo to tam, byl jsem si jistý, ale chvíli trvalo, než jsem našel spojnici. Ten trpaslík .... Redknife tuším ... si pěkně mákl při kopání. Ostatní se taky snažili pomoct, ale neměli zrovna štěstí. Thadeas, taky magič, je docela přemýšlivej. Pálí mu to, ale to je tady taky nebezpečný. Ty dva, Smradilen a Tarvius ... divný týpci ale ohánět se uměj. Ty jména si znamenám, třeba se ještě budou hodit. Prokopali jsme tunel do pokladnice, slanili se dolů a prošli až na konec ke sféře. Je krásná. Všechno jsem si vopsal a chvíli mi trvalo zjistit, kde Knihovna je. Ale povedlo se. Cesta zpátky už nebyla problém, jen některým dělalo šplhání nahoru potíže. Portál zpátky už pak byl pohodlná cestička. Celkově vzato, 100% úspěšný výlet. Už se těším, až tu věc prozkoumám....