A jasně, ochutnávka z dalších Kezanských historek!

„Zdravíčko, fešáku,“ zamrkala vilně Revi a Ogatixovi bylo hned jasné, jak si ho představuje. „Jmenuju se Revi.“
„A co bys, milá Revi, řekla tomu, že bychom se spolu mohli vypařit ven a trochu si zalaškovat?“ usmál se Ogatix. Revi se zatvářila nazlobeně, ale její oči se smály a jasně souhlasily.
„Ty mě máš za nějakou lehkou ženštinu?“ zeptala se s předstíraným pobouřením. „Protože taková fakt nejsem. Já to dělám zadarmo a čistě pro mé vlastní potěšení.“ Přitočila se k němu a společně vyšli zadním vchodem ven. Ulička za Perplexovým barem byla špinavá a tmavá, ale ani Ogatix, ani Revi světlo nepotřebovali. Přitiskli se na stěnu, kterou ulička končila a rychle začali ukazovat světu víc a víc zelené kůže.


Když už jediný díl oblečení, který se neválel vedle nich, byly Ogatixovy trenky (Revi z důvodů časové úspory spodní prádlo zásadně nenosila), uslyšel najednou jejich majitel nepříjemně povědomý dusot. Odtlačil od sebe rozvášněnou Revi a podíval se na druhý konec uličky, kde se jeho nejčernější obavy potvrdily.
Stála tam Mamgoblinka, v levici držela za nohy Durexe, třepala s ním nahoru a dolů a při tom na něj děsivě řvala. Pak ale třepat přestala, zavětřila a podívala se Ogatixovým směrem. Když ho uviděla s Revi, zahodila opilého Durexe do popelnice a rozběhla se za Ogatixem, až dlažba praskala.
„Ogatixi! Stůj, ty kurevníku!“ zařvala hrozivě.
„Ani mě nehne!“ zaječel Ogatix a dost nešetrně použil Revinu hlavu jako odrazový můstek, s jehož pomocí přeskočil zídku, u které stáli. Dopadl do kontejneru na druhé straně, vyškrábal se z něj, povalil starého goblina, který mu nadával, že mu leze do rajónu, a prchal pryč. Věděl, že je pošetilé si myslet, že zídka Mamgoblinku zastaví. A opravdu, zazněla hlasitá rána, zídka i kontejner se rozsypaly na kousky a starého goblina už nikdy nikdo neviděl. S nejvyšší pravděpodobností byl zadupnut rozlícenou Mamgoblinkou. Ogatix rychle zdrhal jenom v trenkách a přemýšlel, jak tu bestii setřást. To nebylo jen tak, Mamgoblinka měla výtečný čich a jestli platí, že co se nehýbe, to nevidí, to se ještě nikdo neodvážil zkusit.
Všechna sláva Orkeltovi/Ogatixovi! Celou povídku naleznete zde.

Připomínám od neděle dohodnutý guildovní event 13. 1. 2015. Pouze pro IC členy pevnosti. Pro bližší info checkněte guild forum nebo se optejte ingame