Dobře, takže můžeme přejít k mladým a zběsilým? Tedy... k rekrutům?

Trojice po sobě přestane házet gumovou žábu vonící po čokoládě a zbystří, pak se opět usadí do křesílek.
"Rekruti?"
"Mladí?"
"Zběsilí?!"
"Vrr..."



Taharis Victus

Avianna se usměje: „Jeden z mála elfů v pevnosti, co to naopak má v hlavě v pořádku. Tedy krom vlasů. Prý se ujal nějakého sirotka.“

Malan kývne: „Lauris. Původně jsem jeho roztodivné barvy vlasů měl za výstřelky přílišné elfí ješitnosti, ale pak mi prozradili, že s tím má něco společného Ogatix.“

Hawke: „Taharis je zkušený voják, který odešel z řad městské stráže kvůli bující korupci za bývalého správce. Je škoda, že mu ta zkušenost trochu ovlivnila názor na všechna vojenská uskupení, kdyby projevil jen trochu víc nadšení pro cíle Elrendaru, povýšení by ho neminulo, hádám. I když... kdo ví, co hledá. Prý přišel i o rodinu,“ zesmutní.









Lyanor Silverlight

Avianna si vybere rakvičku se šlehačkou a s plnou pusou pronese: „Ňam. A on je taky ňam. Lyanor je skvělý hraničář a super kamarád na pokec u večeře. A gentleman!“

Malan se pochvalně usměje: „Je vidět, že je z aristokratické rodiny. Vzorné vychování, morálka, grácie. Málokoho vidíte pravidelně meditovat a cvičit ctnosti vedoucí k lepšímu ovládání Světla. A skvěle se s ním povídá... prostě o čemkoli.“

Hawke se kousne do rtu: „Je téměř dokonalý, že? Nebo úplně dokonalý? Ve větší skupině vždy kryje záda slabším, otvírá dámám dveře a pomáhá jim ze sedla… dokonce se vydrží nepohádat se seržantem…
Zajímalo by mne, jestli tančí. Myslíte, že tančí?“












Avianna Dawnseeker

Avianna zvedne obočí, založí ruce na prsou a rozhlédne se po společnících.

Malan se diplomaticky usměje a sáhne po šálku čaje: „Samozřejmě… velice výřečná mladá dáma. Poví i to, co neví. Ale střílí dobře, povídali. Tedy... pokud střílí, tak nemíjí.“

Hawke se uculí: „Pokud máte otázky o komkoli včetně jí , obraťte se na ni. Jen měla nějaký problém s veverkami, piráty, svým manželem a chlupatými zvířaty. To poslední je na lovce dost zvláštní.
Je o ní známo, že se jí líbí jakékoli svlečené svaly, byť by patřily orkovi.
Také měla řadu nápadníků Belionem a Belkarenem počínaje, Veranisem konče,“ vyplázne na elfku jazyk a opět hodí nohu přes nohu… vzápětí jí na hlavu dopadne polštářek, „héj!“










Veranis Holywood

Avianna trochu zrudne, pak trochu zbledne: „Jeden by řekl, že každý se něčeho bojí, ale zatraceně ten kluk se snad bojí čehokoliv. O první místo se prý dělí jeho teta a serža Thanalos. Druhé je lord Sunhand.“

Malan nakrčí čelo: „Mladý muž, poslán do pevnosti na zkušenou s téměř neproveditelným úkolem: „udělejte z něj chlapa“.
Pokud pominu jeho zaujetí zvířaty, to, že jsem ho viděl chodit v dřevěné masce, nebo to, že prý ve městě nakupoval krajkové prádlo pro hraničářku Aviannu… kdo mu dovolil vykrádat zásoby jahod?! Kdo???“

Hawke se dá do smíchu a zadívá se na Aviannu: „Krajkové prádlo? Ukaaa…au!“

Avianna mrští zrzčiným směrem další polštář a tentokrát trefí, Hawke, už notně pocuchaná, polštář obejme rukama a rozesměje se.

Pak ho ale odloží a zvážní.
„Nehledě na jeho naivitu a neustálé dotazy na ostatní členy posádky „jak nejlépe uspokojit ženu“ se kterými se… obrátil na Faelina, u Slunce, proč ne na Emeralda?! Tak tedy nehledě na tyto otázky a jeho starost o zvířata, všiml si někdo, že je už opět pohřešován?
Já jen... u brány pláče jeho rys.“









Larianda

Avianna se chvilku soustředí: “Není to ta blondýna, co tvrdila, že byla u Argent Dawnu, ale o rasách hordy toho věděla vážně pramálo? Kde je jí vlastně konec?”

Malan se rozpačitě poškrábe na spánku, pak pokrčí rameny.

Hawke se zamyslí: “Blondýna? Která? Nejmenovala se Sylvanael?”









Salorin Dawnblade

Avianna se zatváří smutně: “Chudák kluk, první týden v práci a hnedka mu tu umře milá. Snad už se z toho trochu dostal…”
Malan jen lítostivě skloní hlavu.

Hawke nakrčí obočí: “To je ten, za kterého se tehdy musel převléci Garan na té fingované svatbě? A já za tu mrtvou nevěstu? Hmm… past na Valendise. Zlaté časy,” zmlkne.





Trojice se pomalu a tiše zvedne, když se znovu ozve reportér.

Dobře, tak to bychom měli posádku pevnosti. Rád bych se vás optal na některé... hosty. Pokud smím?

Dvě elfky a elf se zadívají první na třetího a třetí na druhého, pak kývnou na goblina.