Inu, tak jak jsme slíbili, na řadu přichází hosté, spojenci, zmizelí přátelé i zrádci…

Brunetka si nadšeně zamne ruce, zatímco zlatovlasý elf si procvičí krk a ramena a zrzka se rozhlédne, jako by něco hledala.


Walan

Avianna se srdečně usměje: “Walan? To je parádní léčitel- zvládl vyrobit protijed pro celou pevnost. Jen netuším, proč vařil kočičí chlup, myší hlavičku a… uh, fuj,” trochu zezelená.

Malan striktně rozhodí rukama: “Ne. Do kuchyně mi nesmí. NE.”

Hawke se zachichotá: “Walan je druh léčitele, kterému neutečete. Jak pacient není v posteli, promění se na lva a najde vás. Pokud místo na marodce sedíte v krčmě a padne na vás velký stín s rohy… našel vás.”








Eryane Scarlet

Avianna se trochu otřese: “Kdykoliv jsem vedle ní stála na stráži, tak jsem dostala rýmu… dokonce i Mistra Darksun z ní záblo.”

Malan kývne hlavou: “Host a vyslanec Ebenové čepele. Nakonec velmi příjemná dáma. Tuším se jí dvořil ten toulavý pirát. Pak zmizela, když měla hlídat Thalassijský průsmyk.”

Hawke zaujatě nastraží ouška: “Nikoho takového jsem v pevnosti nepotkala. To je rytířka smrti?”









Admirál a kapitán Kieran Moonwolf, pirát a Casanovlez

Avianna se zavrtí na místě při slově pirát, pak se poškrabe na boku a nakonec varovně zvedne prst: „Sice má kompas a mapu, ale nečekala bych na místě křížku poklad. A pozor, nezapalovat si v jeho blízkosti! Vysoké riziko požáru!
Zkusil to snad na každou v pevnosti krom lady… i když tu zase unesl do Shattrath a svlékl, tak, kdo ví.“

Malan si jen povzdechne a mávne rukou: „Na piráta u nás kotví podezřele často. Rum si vozí vlastní. Archívní, pchhh.“

Hawke nakloní hlavu: „Moony je kamarád do nepohody. Tedy, pokud nejste žena. Pak vám neustále sahá na zadek. Nebo pokud není opilý, pak dělá to samé a je mu jedno, ani když nejste žena. Varovala bych hlavně pány v róbách.
Ale je fajn, že pomstil svou manželku a získal zpět svou loď, nebo ne?
Mimochodem: ta jeho opice je šmejd první kategorie. Lepšího kapsáře byste ve městě pohledali. A ten papoušek, no-“ odkašle si.









Orkelt Thunderhorn

Avianna pronese: „Je vždycky tam, kde je potřeba. A občas i tam, kde není potřeba. Ale vždycky někde je. Tedy, obvykle je tam, kde se něco děje. Kde jsme my. Teď jsem se do toho zamotala, že?“

Malan se k ní nakloní: „Pozor, slečno Dawnseeker, to znělo skoro jako pokus o myšlení.“

Hawke se usměje: „Orkeltovi dlužím svůj život minimálně dvakrát. Občas si říkám, proč pomáhal elfce, kterou nikdy neviděl, ale muselo to být nezdolností mých přátel, ke kterým se přidal. Občas jako by věděl věci, které jste nikdy nikomu neřekli, nebo věci, co se teprve stanou.
Je správné, že se stal novým Hlasem Shu’halo… je neohrožený v boji, paličatý, stálý. Kapit… Garan Balahen s ním velice dobře vycházel.
Mimochodem, všiml si někdo, že to jeho kopí není tak zcela obyčejné? V Outlandu se mi to tak zdálo... jen nápad."








Hallin

Avianna si poupraví tabard: “Hmm to je ta, co se převléká za jízdy v sedle? Marně se snažím zjistit, kde ukrývala tolik oblečení.”

Malan se zamyslí: “To je ta elfka, co cestovala s Orkeltem? Tichá, polonahá?”

Hawke po chvilce ticha dodá: “Myslím, že spolu s ním byla ve skupině, která mi zachránila opakovaně zadek. Neřeknu proti ní křivého slova. A jestli je jí lépe s taureny, určitě sama ví, proč. Tím spíše, pokud ji uznávají.”








Siri Nightwish

Avianna si upraví čelenku ve vlasech a narovná se: „Vlastně ani nevím, co tu celou dobu do odjezdu do Booty Bay dělala, ale najednou se po ní sháněl seržant. Že by mezi těma dvěma něco bylo?“ zamrká na Hawke, která na ni učiní nenápadné sprosté gesto.

Malan nakrčí čelo a zamíchá čaj: „Studovaná dáma z města, vždy pečlivě upravena, odtažitá a značně svůdná. Kdykoli dostala chuť na jahody, někdo mi vykradl spíž i skleník. Také prý oplývala děsivými historkami, kvůli kterým tu Ogatix provedl lov na hlodavce… a měla deník plný poznámek o ztracených artefaktech. Hádám, že pokud po ní seržant pátrá, má zatraceně dobrý důvod.“

„Není to ta, u které si Veranis objednal nápoj lásky, aby sbalil Aviannu?“ Hawke se na hnědovlásku jedovatě usměje a ta jí oplatí předchozí sprosté gesto. „Pokud vím, zkoumá tajemství transmutace v alchymii a výroby kamene mudrců… a také prý z Booty Bay poslala Veranisovi nějaký Meč Duhového draka, starou zrezlou věc.
Zdá se, že mu štěstí nepřinesl...“