Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152

    Dění v Elrendarské pevnosti

    Aviannin koutek
    Last edited by Ceroth; 25-11-2014 at 21:39.

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Takže, velevážení hosté, čumilové a zvědavci, i vy, naši věrní čtenáři!




    Pro dnešní vydání magazínu „Boom!“, jsme si pozvali tři členy posádky, kterou hodláme postupně probrat a představit publiku, posádky slovutné Elrendar Keep!
    Takže zde vítám majordoma Malana Dawnstar, Zirael Hawke a Aviannu Dawnseeker.
    Dámy a pane, posaďte se, prosím, a odložte zbraně.
    Dnešní rozhovor začneme pikantnostmi týkajícími se velení pevnosti, šarží, lampasáků a hlavounů!


    Zlatovlasý elf v tmavé róbě dvorně přisune křesílko vysoké zrzce, která přehodí jednu dlouhou nohu přes druhou a poněkud nevraživě sleduje hnědovlásku manévrující kolem kávového stolku dlouhým lukem, který nakonec pověsí na věšák vedle kabátů.






    Lord Ceroth Sunhand

    Avianna se zamyslí a posadí se předpisově rovně: „Občas se mi zdá trochu přísný, ale na téhle funkci nemůže být nikdo měkkej. Ale o pevnost se stará velice dobře i po všech útrapách, které nás v poslední době postihly. Připočítá se mi to k hodnocení?“ zamrká na reportéra.

    Malan sepne ruce na kolenou: „Nejlepší pán, jakého jsem měl, pokud se přenesu přes občasné lví tlápoty na koberci v Síni Slunce. Dokonce omezil i kouření dýmky a vzorně pečuje o svou rodinu, posádku i služebnictvo. Povídá se, že ho do chomoutu chytalo hned několik vlivných dam ze Silvermoon a některé ho chtěly oženit se svými dcerami a neteřemi. On má ale oči a srdce jen pro svou paní.“

    Hawke se zazubí: „Kdybych si mohla vybrat otce, byl by to on. Navíc je pohledný. Ale zadaný, smůla.“










    Lady Eynor Sunhand-Astrae

    Avianna si povzdechne: „Zatraceně, té elfce závidím. Krásné dítě, milující manžel... Co já bych za tohle dala…“

    Malanovi se u oka objeví miniaturní tik: „Laskavá a spravedlivá paní, dokonalá hostitelka a jednoduše rozkošná bytost jen… nechutná jí maso! Ani můj pstruh a la créme! Jelení paštičky! Nadívaná jestřábí prsíčka! Ani maso převlečené za zeleninu!“ frustrovaně rozhodí rukama, pak na pár okamžiků skryje tvář v dlaních.

    Hawke se stále stejným úsměvem soucitně poplácá Malana po rameni: „Lady je tím, kdo v mnoha případech stojí mezi lordovým trestem a posádkou. A tím, kvůli komu se lord usmívá. Má hluboké znalosti starověkých písem a nářečí, takže pokud hledáte překlad relikvie, kterou jste ukradli trolům – poproste o pomoc ji.“










    Kapitán Falanthir Brightspear

    Avianna si začne namotávat na prst pramen vlasů, pak se probere a opět se posadí rovně jako by v zádech měla pravítko: „Správnej chlap, co se umí rozhodnout i v těžkých chvílích, ale nikomu by nevadilo, kdyby se trochu míň mračil… to poslední jde taky do záznamu?“ rozhlédne se rychle.


    Malan zvedne hrdě bradu: „Zásadový, striktní, neústupný a vzorový velitel. Byl mezi těmi, kteří mi zachránili život pod Černou Horou, na což do smrti nezapomenu.“

    Hawke se loktem opře o křesílko a její úsměv zjemní: „Povídají, že kapitán trestá tam, kde by lord Sunhand odpustil… a že nemá srdce. Opak je pravdou, pokud se prokážete jako dobrý člen posádky, nebudete mít oddanějšího přítele a ochránce. Ale běda, jak jednou zklamete jeho důvěru. A mimochodem je to další chlap, co by stál za hřích… pokud pominu tu novou zbroj, ve které se vrátil z Outlandu.“

    „Růžová je nyní v pevnosti na seznamu zakázaných slov,“ kývne Avianna a obě elfky se dají do smíchu, zatímco na ně Malan přísně hledí.










    Kapitánka Aerin Windsong

    Avianna se poškrábe za ouškem, pak kývne: „Nemračící se ženská verze kapitána Brightspeara. Ti dva to spolu táhnou už pěkně dlouho,“ dodá tišeji a Hawke se po ní ohlédne s jedním obočím zvednutým nahoru.

    Malan začne palci na sepnutých rukou dělat mlýnek: „Je velice mladá a chová se jako profesionální voják. Za zásoby vybrané zvěřiny na stole i ve spíži ovšem vděčíme jí a oddílu lovců, který cvičí.“

    Hawke si odkašle a odtrhne nevěřící pohled od Avianny: „Velitelka zvědů, která neschvaluje většinu mých postupů, metod a taktik. Nikdy ale neztratila vojáka v akci. Povídá se, že zásilky rudého hedvábí a krajky, které tak jednou do měsíce projdou kontrolou na bráně, jsou určené pro ni, ale podle mne to je drb.“







  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Seržantka Eyra Ryzal

    Avianna se zatváří smutně: „Chudák seržantka, pořád čeká na svou svatbu,“ protáhne, zatímco se Hawke nakloní blíž k ní a téměř ji vraždí očima.

    Malanovu vážnou tvář na chvíli prozáří úsměv: „Pohledná, tichá, spolehlivá… prý zlomila srdce mnoha elfům, protože stále miluje jen toho svého ztraceného snoubence. Navíc je velice dobře vychovaná, málokdo zdraví i při příchodu do kuchyně. Jen toho kuchaře, co se do ní také zamiloval, jsem musel vyhodit. Neustále mi plakal do polévek.“

    Hawke se odtáhne od Avianny a kývne: „Eyra je přítel s obrovským srdcem. Doufám, že jí jednou budu moci jít za družičku, jak mne požádala, byla by to ohromná čest. Jako správný zvěd toho moc nenamluví, spíše poslouchá. Dokáže obrat o večeři i hladového tygra tak, aby si nevšiml. A ráda jezdí do Stormwindu… tuším na nákupy.“









    Seržant Thanalos Dawnspear

    Avianna nevěřícně zakroutí hlavou, zatímco ji Hawke opět zkouší zabít pohledem: „Přišel do pevnosti s plánem zmanipulovat členy posádky a zatáhnout je do svého plánu, stejně se ale dostal až na pozici seržanta. Neuvěřitelné.“

    Malan pozoruje mentální bitvu mezi elfkami celkem pobaveně: „Je skvělé, že jste je nechali odložit zbraně, reportére. K seržantovi… ohledně stravy a služeb je skromný, patrně je zvyklý na drsné podmínky. Také kuchyň dost často zásobí „dobrovolnou pracovní silou navíc“ ve formě pokáraných rekrutů na pomocné práce. Sice jsme spolu měli na začátku několik incidentů s rozbitým nádobím, převážně poháry, ale vše mu bylo strženo z platu. Prý je fanouškem tetování, to mi nepřijde moc hygienické, také o něm povídají, že když začne jednou pít, neumí včas přestat. Jeden takový velitel tu už byl,“ trochu se zamračí.

    Hawke sedí zamračeně s rukama zkříženýma na prsou a opřená hluboko do křesla, očima dál propaluje Aviannu: „Dostal druhou šanci, jako mnoho jiných v pevnosti. Na rozdíl od nich, on tu svou využil. Má problémy s autoritami a vojenskou subordinací, protože nikdy předtím nebyl součástí armády. Nenávidí mágy a v jejich blízkosti se špatně ovládá, přesto dokázal najít společnou řeč s Flairicou, lady i Isiel. Minimálně ho ani jedna z nich dosud neuškvařila. Je hezký a stojí za hřích a patrně to o sobě ví. Život bych mu svěřila bez váhání.“


    „První, druhej nebo devátej?“ optá se Avianna šeptem, a pak před sebe v obraně zvedne jeden z polštářků. Hawke ohrne nos a uraženě se odvrátí. Avianna zaujme vítěznou pozici a dodá: „Perlička na závěr, seržant je blázen do Hawke a trolky z Shadowprey mu říkaly Teplý žab-“ je umlčena polštářem, který přiletí od druhého křesílka.















    Strážce Narlen Kel’Rease

    Avianna se vyhrabe z polštářů, pod kterými po krátké polštářové bitvě skončila: „To vážně zkoušel jezdit na lvovi? Občas to nemá v hlavě v pořádku. Jinak hodnej, milej, mladej... nenávidí seržanta,“ včas se zarazí.

    Malanova tvář se téměř promění v kámen: „Jeho neutuchající potřeba likvidovat zásoby i zařízení kuchyně tvorbou neobjednaných a předem nehlášených lívanců je vskutku… frustrující. Jakožto nadřízenému mu to nemohu zakázat. Ale kdyby po sobě alespoň jednou uklidil!“

    Hawke si zakryje ústa a odkašle, předchozí hněv je pryč: „Narlen je především laskavý a obětavý, i když občas si řeší věci po svém. Neměli byste zapomínat na to, že je velice mladý, a tím myslím mladší, než kapitánka Windsong. Navíc on i jeho sestra byli vychováváni mimo Quel’Thalas. Pravdou je, že občas zbytečně kňourá, ale věřím, že z něj vyroste skvělý lovec. Velení na misi bych mu ale zatím nesvěřila.“








  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199

    Strážce Faelin Darksun, Mistr Arcana Měsíční věže

    Avianna doposlouchá ten sáhodlouhý titul, pokyvuje hlavou, pak pokrčí rameny: „S mágy moc často nejednám, u večeře bývá občas vtipný. Kolik má vlastně rób ten chlap?“

    Malan se pousměje: „Pan Darksun má osobitý smysl pro humor, který mu získal přátele i nepřátele. Jeho minulost je pro mnoho z nás záhadou, ale lze se na něj spolehnout i v krajní situaci. Dělá mi radost, jak mu chutná. V době výstavby štítu pevnosti jedl doslova za dva válečníky!“

    Hawke nakloní hlavu na stranu a také se usměje: „Faelin je přítel, kterému dlužím život. Málo se vyzná v ostatních a uzavírá se za hradbou knih a vědomostí, jako by ho někdo hodně zranil. Ale patří k těm, kterým bych svěřila sebe i kohokoli dalšího. Na jeho přednášky mne ale nedostanete,“ mrkne.















    Flairica Amberdusk, Mistr Arcana Měsíční věže

    Avianna se natáhne pro hrneček horké čokolády a povzdechne si: „Flairica Amberdusk? Psychoplamínek, co nám pomalu dohořívá na marodce. Snad nezhasne úplně.“

    Malan se zatváří smutně: „Paní Amberdusk je opravdová osobnost, viděl jsem ji projít řadou změn, její osud je prý velice spletitý a její magie intuitivní a velice mocná… občas až sebedestruktivní. Nerad bych byl někdy v pozici toho, kdo ji rozčílil. Má ráda silněji kořeněná jídla a silnější alkohol. Rozhodně je to bytost, jejíž nepřítomnost jsme pocítili všichni. Od chvíle, co leží v lazaretu, jako by se v pevnosti ochladilo.“

    Hawke obejme poslední polštář, co jí zbyl, a dívá se před sebe: „Flairica je kamarádka, za kterou bych zemřela. A je na tom bídně, co chcete slyšet víc?“








    Isiel Snowdawn, Mistr Arcana Měsíční věže

    Avianna pevněji sevře hrneček horké čokolády: „Z té elfky mám strach. A taky rýmu, ale hlavně strach.“

    Malan se na hraničářku káravě zadívá, pak si urovná róbu: „Slečna Snowdawn je rezervovaná dáma, která vystudovala v Kirin’Tor a má pozitivní vztah k dragonhawkům. Říkají, že během války o Nexus a Dalaranské podpory jednotek jdoucích proti ledovému králi bojovala v řadách elitních jezdců na dragonhawcích… až do nějaké nehody. Díky její asistenci nám v kuchyni nikdy nedochází zásoby ledu a ledové tříště.“

    Hawke se pousměje: „Slečna Ledule. Dalo by se říci, že je protikladem Flairicy, ale když se rozčílí, působí téměř totožně. Slyšela jsem nějaký drb o tom, že byla dlouhou dobu zakleta do podoby kočky, ale stěží tomu mohu věřit. To spíš té historce o tom, že trestá nehodné učedníky pomocí mrazivé kouzelné hůlky,“ otřese se.




  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Dobře, takže přejdeme k šermířům a farstriderům?

    Skupinka u stolku po sobě přestane házet polštáře a uklidní se, pak svorně kývne. Obě elfky na sebe zavrčí.





    Hank O’Brien

    Avianna se zasměje a napije čokolády, pak si olízne rty: „Kdyby tehdy ten démon vzal ze země někoho jiného než Hanka, tak to dotyčný nepřežil. Hank to naštěstí zvládl a dokonce i jako slepý chodí rád na hlídku. I když hlídkuje na chodbě s koštětem.“

    Malan zakroutí hlavou: „Neurvalý tak, jak je typické pro jeho… národ. Kvituji s potěšením alespoň to, že se naučil neplivat v uzavřené místnosti na podlahu. Od jeho úrazu dáváme křehké nádoby a sochy pouze do chodeb, kterými nechodí.“

    Hawke si podepře polštářkem záda a pousměje se: „Hank je jako špatné počasí. Můžete nadávat, můžete s tím bojovat, ale nakonec si zvyknete. Je spolehlivější než mnoho z členů posádky, kterým ještě bije srdce. Vyjdete s ním, pokud nejste srab a lhář, nebo nechlastáte ve službě. Nebo nejste Eloyn Brightshore. Mimochodem, nevíte, kam se poděly ty listiny, co jsem dovezla z Caer Darrow? Měla jsem za to, že na jedné stálo jeho jméno…“








    Engiee Rozruch

    Avianna se zatváří všelijak: „S tím jak ta holka pořád někde lítá, se divím, že se ještě nějak vážně nezranila. Naštěstí už má svého bodyguarda, takže snad přežije,“ ohrne nos.

    Malan si povzdechne: „Nejmladší člen posádky, pokud vynechám děti vojáků a lordova syna. Velice impulzivní a hlasitá, ale také velice dobrosrdečná. Poslední dobou se kolem ní dějí zvláštní nehody. A má tu… vy víte… velikou sekeru,“ polkne.

    Hawke se také natáhne pro hrneček čokolády, pak kývne na Malanova slova: „Zdá se, že ji poslední dobou něco trápí, dokonce začala navštěvovat přednášky pana Faelina a pod dohledem Eliho bývá ve věži mágů, kam rekruti, farstrideři a šermíři nemívají jen tak povolen vstup. Zdá se mi, že se dost zajímá o kapitána Brightspear, doslova miluje jeho tréninky a neustále cvičí běh, aby ho zaujala. Také… se prý několika členů posádky ptala, co kapitán používá… na vlasy,“ odkašle si a zadívá se do hrnku.











    Ashia Quel’Serin

    Avianna se zamyslí: „Parádní šermířka, ale v pevnosti jsem ji už nějakou dobu neviděla. Její módní vkus až tak parádní není, ale co by jeden chtěl od sirotka vychovaného vojákem. Třeba štít jako doplněk k plesovým šatům.“

    Malan chvilku přemýšlí: „Velmi mladá dáma, kterou zde moc často nevídáme. Pokud vím, byla chráněnkou Ronse Vin’renina, ale odcizili se. Začala pilně studovat léčitelství ve městě, všichni víme, že pevnost má o léčitele nouzi, hlavně o ty do bojových misí. Takže snad se opět začlení, až se vrátí.“

    Hawke se napije čokolády, pak chvilku jen drží hrnek: „Ashia je milá a je s ní legrace. Nosí divné… klobouky, jako by se styděla. Není proč, je dost hezká. Někdy ale nechápu její uvažování a to, koho si oblíbila, koho ne… a proč. Myslím, že kouká po Narlenovi, a tím „koukat“ nemyslím dozor.“









  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Nessaa Kel’Rease

    Avianna si dolije druhou dávku horké čokolády a hlasitě ji míchá lžičkou: „No jo, to je další adeptka na vdávání. A další nevdaná. Její snoubenec je vážně fešák, ale ona sama se už neukázala tak dlouho, že si někteří myslí, že se svatby nakonec lekla a utekla. Možná z toho zase zkočičela.“

    Malan trochu chmurně kývne hlavou: „Co mohu soudit, jde o druhou hraničářku, ke které byl lord až příliš laskavý, jako k vlastní dceři. Ani v jednom případě to nedopadlo dobře, i když slečna Nessaa vyrostla v rozumnou elfku. Kvůli neovladatelné nátuře a jistému rodinnému „daru“ ale přišla o svou hodnost a bílý plášť. Povídají, že se nakonec učila zvládnout ten dar v Kalimdoru a stále na sobě pracuje. Doufám, že pro ni vše dopadne dobře.“

    Hawke se usměje: „V dobách, kdy jsem zde dělala pokojskou, ona vedla oddíly tak, jako teď seržantka Ryzal. Nikdy nebyla nafoukaná, je milá a hodně prchlivá. Málo si věří… ale už se přestala schovávat za maskou. Někteří tvrdí, že ji Emerald používá jako výmluvu pro ženské, co by ho chtěly dostat do chomoutu. No… je patrně jediná, o jejíž ruku veřejně požádal. Ať je kdekoli, snad se ona i Tlapka a kotě mají fajn.“









    Sylvanael Leth’Lor

    Avianna spokojeně upíjí čokoládu: „Prostě jedna z hraničářek, moc toho o ní nevím.“

    Malan pokyvuje hlavou a dál točí palci mlýnek: „Řadový farstrider, jak má být. Velice důsledná na protokol a disciplínu. Jen z jedné patroly v Morových zemích dovedli to dítě, o kterém tvrdili, že to je dítě slečny Hawke.“

    „Já nemám dítě,“ vyprskne Hawke a div se nepolije čokoládou, které se snažila napít, „myslíte to dítě, o kterém tvrdili, že je kapitána Brigthspear? Narlyssu? A Sylvanael skoro neznám, nemohu sloužit.“









    Kell

    Avianna jen pokrčí rameny a zadívá se na Malana, ten se zadívá na Hawke a Hawke si přestane utírat bříško od čokolády: „Není to ten, co nikdy není vidět? Potkala jsem ho v Outlandu. Lord Sunhand ho tehdy testoval v akci.“

    „Není ten, co není nikdy vidět, spíš ten blond Eliendir Dawnsong, co tu byl před tím s modrým hárem?“ podiví se Avianna.

    „Nebyl ten, co nikdy není vidět, spíš Tomyas?“ Hawke přemýšlí.
    Malan zakroutí hlavou: „Tomyas byl ten kuchař, co žádal seržantku Eyru o ruku.“



  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Belion

    Avianna podrážděně sevře pěstičku: „Nevydrží neusnout u rozdělané práce,“ řekne naštvaným tónem.

    Malan nechápe, zatímco se Hawke dusí smíchy: „Má skvělého vlka. Po mamince. Zajímavou matku a dědictví ve Stormwindu. A… bochánky,“ zmlkne v dalším záchvatu smíchu.











    Zirael Hawke Andilien

    Avianna se nakloní a šeptá: „Co jsem slyšela, tak si toho v životě prožila hodně zlého. A osud ji, jak se zdá, nehodlá šetřit ani teď. Ale i přes všechno, čím prošla, je to prvotřídní zvěd. Slyšela to? Šplhla jsem si? Kolik nápadníků že se to o ni uchází? Sedm? Uh.“

    Malan trochu nakrčí čelo: „Vážně mám vyslovit něco o osobě přítomné, jako by tu nebyla? Pak s prominutím jen to, že jsem se slečně Hawke dvořil a nebyl vyslyšen. A že jsem rád, že vyvázla z pařátů Goriana de Ray.“

    Hawke ledově prohlédne přítomné: „Kdo má otázky, může se ptát. Ale nemusím odpovídat. Taky můžeme hrát na fanty.“











  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Takže se obrátíme opět směrem od svalů k čárům? Ehm, tím myslím… „mágy“ a učedníky pevnosti?

    „Mágové,“ pronese trojice přítomných lehce otráveně, pak se dá do smíchu.



    Eliendir (Altash) Dawnsong

    Avianna odloží hrnek a zamne si ruce: „Občas si nejsem jistá, jestli si dělá jen legraci, nebo záměrně sabotuje některé akce. Alespoň jako bodyguard Engiee se snaží nic nezkazit a strážní říkali, že už mezi nimi proběhla jiskra,“ mrká, „a taky, že by ho Eloyn umlátila čímkoli, co se jí dostane pod ruku.“

    Malan si povzdechne: „Další záhada v pevnosti. Slušný a tichý elf s… modrými vlasy. Já tyhle moderní trendy moc nepodporuji, jen doufejme, že jednou nepřijde s kostí v nose nebo piercingy. A je pravdou, že slečna Brightshore ho nejprve pronásledovala a nyní ho nemůže cítit. On a kapitánka Windsong mají téměř sourozenecký vztah, jen je těžko říci, kdo je v něm tím starším bratrem,“ odkašle si.

    Hawke odloží poloprázdný hrneček a narovná se: „Eli je tajnůstkář. Tají nejen svou minulost, ale i to, proč vlastně je v Elrendar Keep, pokud ji k ničemu nepotřebuje a vojenská služba je proti jeho přirozenosti. Tají i to, na čem pracuje a komu to má přinést užitek či zkázu. Tají i většinu svých citů.
    Dokážu tohle vše pochopit, protože musel být v minulosti hodně zraněn a vím, že prošel těžkými věcmi. Jen ne každý vidí to, co je za ochrannou iluzí elfa, který vypadá, jako by mu vše bylo jedno. Vím, že není, a že je schopen velkorysosti i tam, kde by ji jiný nenabídl. Zrovna seržant mu dluží víc, než je ochoten sám připustit.“












    Ken’jun

    Avianna se usměje a začne si vybírat mezi zákusky: „Ken’jun - tu už jsem neviděla, jak je rok dlouhej. Nějaký zprávy se v pevnosti mihnuly, asi nejzásadnější je ta, že je tu její dcera.“

    Malan trochu protáhne obličej: „Nebudu lhát, nechybí mi její zasahování do mé kuchyně a alchymistické pokusy či snaha vařit lektvary z čehokoli v mých hrncích a konvicích. Ten puch se pak vždy větral týdny. V posádce ale dost schází její humor a otevřenost. A… ehm. Některým elfům se prý stýská po její houpací síti.“

    Hawke smutně sklopí oči: „Kenjun mi chybí. Její drzost a rady, je to opravdová kamarádka a dobrá duše pevnosti. Ale jsme na stopě tomu, co se s ní stalo a dostaneme ji zpátky domů.“







    učedník Ogatix

    „No jasně, to je chodící stroj na pohromy všeho druhu,“ Avianna se nakloní k reportérovi a mrkne, „kdyby vám nabízel portrét, rozhodně odmítněte.“

    Malan rozhodí rukama, otevře ústa, pak povzdechne: „V zájmu dobrých vztahů Elrendaru s rasami Aliance i Hordy budu mlčet, ale jestli toho malého zeleného… ještě jednou najdu nahoře v polici s archívními víny, tak rozpoutám mezinárodní problém!“

    Hawke se neudrží a začne se smát: „Možná je dobře, že on a Ken’jun se minuli. Nedovedu si představit, co by se v pevnosti dělo pak. Ogatix je malá bytost s velkým snem. Slunci žel jeho ambice občas překračuje zdravý rozum a morálku. I když… ten portál do Mulgore pod odpadem latrín pro rekruty...,“ znovu se dá do smíchu.








    učednice Eloyn Brightshore

    Avianna se zatváří všelijak: „Chodící zrzavý stroj na hádky a problémy. Poslední dobou se vyhýbá Elimu a kamarádí s blonďákem Taharisem. Já na blonďáky moc nejsem. Lord Andilien z města jí posílá dárků, že by za to pořídila domek na předměstí... možná by mohl nějaké poslat i mně?“

    Malan má dokonale pokerový výraz: „Pravidelná posila v kuchyni. Prý chtěla být léčitel, ale když jsem ji viděl tuhle po rozhovoru s kapitánkou porcovat maso, doporučil bych ji do úderné jednotky... se sekerkou a štítem. Rozhodně to lordovi navrhnu.
    I když je pravdou, že ona má problém s autoritami a prý se snaží přebírat velení a jednat bez povolení i na misích. V kuchyni to zkusila JEN JEDNOU.“

    Hawke se přestane smát: „Je těžké posoudit její sílu a schopnosti, pokud se nepostavíte na její místo. Ne po každém z nás šel kult fanatiků, kterému šlo o informaci, kterou prostě neznáte, i když k ní máte klíč. Ne každý ztratil všechny přátele i životní lásku.
    Ne každý se ale od toho nejhoršího bodu na dně nedokáže zvednout a jít dál, silnější, chytřejší. jako by chodila v kruzích.
    Občas si ale říkám, jak někdo může mít tolik smůly. Kdykoli vám chce pomoci, měli byste si hledat léčitele nebo úkryt, prostě věci pokaždé jen zhorší, i když to myslí dobře.“











  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    učedník Omnos

    Avianna chvíli přemýšlí: „Další blondýn – nic pro mne. Ale je to chudák, týden má učitelku a pak mu upadne do kómatu. Kde vlastně Omnos celou dobu je?“

    Malan se poškrábe v upravené bradce: „Takový mladý elf, který se pokusil prosmýčit i kouty, kam nemají učedníci povolení vstoupit? No, patrně se dosmýčil někam, odkud netrefil zpět.“

    Hawke dlouho přemýšlí: „Ah, tamten, co prohodil Thanala portálem v Booty Bay a podával hlášení opilý? Skoro bych tipla, že padl do latrín do toho Ogatixova portálu. Soudě podle jeho lásky k alkoholu. Třeba se stal šťastným správcem kompostu v Mulgore?“







    učednice Pandora

    Avianna se zasměje: „No, to je super holka, adoptivní dcera Ken’jun, takže adoptivní vnučka lorda… prý hovoří s duchy. No a její pravý otec je… to jako fakt?!“ vypadá, že tomu pořád nedokáže uvěřit.

    Malan zbledne: „Považuji za vrchol svých pedagogických dovedností, že jsem ji naučil používat příbor a nepáchat na počátku společného oběda rituální oběť zeleniny.
    Teď ještě, aby ji někdo naučil nosit boty a odnaučil krást jídlo do zásob. Prý na usmíření duchů, tse.
    Mimochodem... ten nadržený králík s ní, doufám, odjel na sever a už se nevrátí? Protože jestli ano, mám tu pro něj připravenou omáčku ze smetany a papriky.“

    Hawke zapřemýšlí: „Asi jsem ji nepotkala, ale to jméno mi něco-“ trochu zbledne, „to jméno říkal Gorian?“ zvedne se z křesla a rozhlédne, pak si přitiskne ruku na srdce.











    učedník Ithereal

    Avianna ohrne nos: „Jeden z pár elfů v pevnosti, co to v hlavě rozhodně nemají v pořádku. Kdo jiný skládá ubrousky u stolu do trojúhelníčku a pak na ně staví pyramidu z nádobí?!“

    Malan se trochu otřese: „Nehledě na jeho nelásku k dírám v dlažbě a knoflíčkům nakřivo… zmínil se někdo velení, že ten elf má nepovolené dělo? Osobní kanón bez zbrojního průkazu! Víte, kolik porcelánu s tím může rozbít?“

    Hawke se uklidní a ještě jednou se posadí do křesla, pak se poškrábe za ouškem: „Ithereal je doslova na hraně. Ve Felwood mohl dopadnout hůře, než já, ale Engiee ho dokázala vrátit zpět z jeho „temnější“ podoby i nálady.
    Léčitel je to dobrý, i když trochu sadista. Jen mi někdo vysvětlete, co to jsou škrkny a vošouchlíci? Tedy...měla je Catheryn, ne já!“











  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Dobře, takže můžeme přejít k mladým a zběsilým? Tedy... k rekrutům?

    Trojice po sobě přestane házet gumovou žábu vonící po čokoládě a zbystří, pak se opět usadí do křesílek.
    "Rekruti?"
    "Mladí?"
    "Zběsilí?!"
    "Vrr..."



    Taharis Victus

    Avianna se usměje: „Jeden z mála elfů v pevnosti, co to naopak má v hlavě v pořádku. Tedy krom vlasů. Prý se ujal nějakého sirotka.“

    Malan kývne: „Lauris. Původně jsem jeho roztodivné barvy vlasů měl za výstřelky přílišné elfí ješitnosti, ale pak mi prozradili, že s tím má něco společného Ogatix.“

    Hawke: „Taharis je zkušený voják, který odešel z řad městské stráže kvůli bující korupci za bývalého správce. Je škoda, že mu ta zkušenost trochu ovlivnila názor na všechna vojenská uskupení, kdyby projevil jen trochu víc nadšení pro cíle Elrendaru, povýšení by ho neminulo, hádám. I když... kdo ví, co hledá. Prý přišel i o rodinu,“ zesmutní.









    Lyanor Silverlight

    Avianna si vybere rakvičku se šlehačkou a s plnou pusou pronese: „Ňam. A on je taky ňam. Lyanor je skvělý hraničář a super kamarád na pokec u večeře. A gentleman!“

    Malan se pochvalně usměje: „Je vidět, že je z aristokratické rodiny. Vzorné vychování, morálka, grácie. Málokoho vidíte pravidelně meditovat a cvičit ctnosti vedoucí k lepšímu ovládání Světla. A skvěle se s ním povídá... prostě o čemkoli.“

    Hawke se kousne do rtu: „Je téměř dokonalý, že? Nebo úplně dokonalý? Ve větší skupině vždy kryje záda slabším, otvírá dámám dveře a pomáhá jim ze sedla… dokonce se vydrží nepohádat se seržantem…
    Zajímalo by mne, jestli tančí. Myslíte, že tančí?“












    Avianna Dawnseeker

    Avianna zvedne obočí, založí ruce na prsou a rozhlédne se po společnících.

    Malan se diplomaticky usměje a sáhne po šálku čaje: „Samozřejmě… velice výřečná mladá dáma. Poví i to, co neví. Ale střílí dobře, povídali. Tedy... pokud střílí, tak nemíjí.“

    Hawke se uculí: „Pokud máte otázky o komkoli včetně jí , obraťte se na ni. Jen měla nějaký problém s veverkami, piráty, svým manželem a chlupatými zvířaty. To poslední je na lovce dost zvláštní.
    Je o ní známo, že se jí líbí jakékoli svlečené svaly, byť by patřily orkovi.
    Také měla řadu nápadníků Belionem a Belkarenem počínaje, Veranisem konče,“ vyplázne na elfku jazyk a opět hodí nohu přes nohu… vzápětí jí na hlavu dopadne polštářek, „héj!“










    Veranis Holywood

    Avianna trochu zrudne, pak trochu zbledne: „Jeden by řekl, že každý se něčeho bojí, ale zatraceně ten kluk se snad bojí čehokoliv. O první místo se prý dělí jeho teta a serža Thanalos. Druhé je lord Sunhand.“

    Malan nakrčí čelo: „Mladý muž, poslán do pevnosti na zkušenou s téměř neproveditelným úkolem: „udělejte z něj chlapa“.
    Pokud pominu jeho zaujetí zvířaty, to, že jsem ho viděl chodit v dřevěné masce, nebo to, že prý ve městě nakupoval krajkové prádlo pro hraničářku Aviannu… kdo mu dovolil vykrádat zásoby jahod?! Kdo???“

    Hawke se dá do smíchu a zadívá se na Aviannu: „Krajkové prádlo? Ukaaa…au!“

    Avianna mrští zrzčiným směrem další polštář a tentokrát trefí, Hawke, už notně pocuchaná, polštář obejme rukama a rozesměje se.

    Pak ho ale odloží a zvážní.
    „Nehledě na jeho naivitu a neustálé dotazy na ostatní členy posádky „jak nejlépe uspokojit ženu“ se kterými se… obrátil na Faelina, u Slunce, proč ne na Emeralda?! Tak tedy nehledě na tyto otázky a jeho starost o zvířata, všiml si někdo, že je už opět pohřešován?
    Já jen... u brány pláče jeho rys.“









    Larianda

    Avianna se chvilku soustředí: “Není to ta blondýna, co tvrdila, že byla u Argent Dawnu, ale o rasách hordy toho věděla vážně pramálo? Kde je jí vlastně konec?”

    Malan se rozpačitě poškrábe na spánku, pak pokrčí rameny.

    Hawke se zamyslí: “Blondýna? Která? Nejmenovala se Sylvanael?”









    Salorin Dawnblade

    Avianna se zatváří smutně: “Chudák kluk, první týden v práci a hnedka mu tu umře milá. Snad už se z toho trochu dostal…”
    Malan jen lítostivě skloní hlavu.

    Hawke nakrčí obočí: “To je ten, za kterého se tehdy musel převléci Garan na té fingované svatbě? A já za tu mrtvou nevěstu? Hmm… past na Valendise. Zlaté časy,” zmlkne.





    Trojice se pomalu a tiše zvedne, když se znovu ozve reportér.

    Dobře, tak to bychom měli posádku pevnosti. Rád bych se vás optal na některé... hosty. Pokud smím?

    Dvě elfky a elf se zadívají první na třetího a třetí na druhého, pak kývnou na goblina.

 

 
Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Aktuální dění pod korunou Teldrassil
    By Arteila in forum Kaldarnass, říše Nočních elfů
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-2015, 19:22
  2. Aktuální dění v Quel'thalasu
    By Kailra in forum Quel´thalas
    Replies: 11
    Last Post: 23-03-2015, 00:48
  3. Dění v trollích chýších
    By Ceroth in forum Kmen Darkspear
    Replies: 1
    Last Post: 28-01-2015, 17:59
  4. Dění v orkských osadách
    By Ceroth in forum Orkové
    Replies: 0
    Last Post: 05-11-2014, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top