Takže, velevážení hosté, čumilové a zvědavci, i vy, naši věrní čtenáři!




Pro dnešní vydání magazínu „Boom!“, jsme si pozvali tři členy posádky, kterou hodláme postupně probrat a představit publiku, posádky slovutné Elrendar Keep!
Takže zde vítám majordoma Malana Dawnstar, Zirael Hawke a Aviannu Dawnseeker.
Dámy a pane, posaďte se, prosím, a odložte zbraně.
Dnešní rozhovor začneme pikantnostmi týkajícími se velení pevnosti, šarží, lampasáků a hlavounů!


Zlatovlasý elf v tmavé róbě dvorně přisune křesílko vysoké zrzce, která přehodí jednu dlouhou nohu přes druhou a poněkud nevraživě sleduje hnědovlásku manévrující kolem kávového stolku dlouhým lukem, který nakonec pověsí na věšák vedle kabátů.






Lord Ceroth Sunhand

Avianna se zamyslí a posadí se předpisově rovně: „Občas se mi zdá trochu přísný, ale na téhle funkci nemůže být nikdo měkkej. Ale o pevnost se stará velice dobře i po všech útrapách, které nás v poslední době postihly. Připočítá se mi to k hodnocení?“ zamrká na reportéra.

Malan sepne ruce na kolenou: „Nejlepší pán, jakého jsem měl, pokud se přenesu přes občasné lví tlápoty na koberci v Síni Slunce. Dokonce omezil i kouření dýmky a vzorně pečuje o svou rodinu, posádku i služebnictvo. Povídá se, že ho do chomoutu chytalo hned několik vlivných dam ze Silvermoon a některé ho chtěly oženit se svými dcerami a neteřemi. On má ale oči a srdce jen pro svou paní.“

Hawke se zazubí: „Kdybych si mohla vybrat otce, byl by to on. Navíc je pohledný. Ale zadaný, smůla.“










Lady Eynor Sunhand-Astrae

Avianna si povzdechne: „Zatraceně, té elfce závidím. Krásné dítě, milující manžel... Co já bych za tohle dala…“

Malanovi se u oka objeví miniaturní tik: „Laskavá a spravedlivá paní, dokonalá hostitelka a jednoduše rozkošná bytost jen… nechutná jí maso! Ani můj pstruh a la créme! Jelení paštičky! Nadívaná jestřábí prsíčka! Ani maso převlečené za zeleninu!“ frustrovaně rozhodí rukama, pak na pár okamžiků skryje tvář v dlaních.

Hawke se stále stejným úsměvem soucitně poplácá Malana po rameni: „Lady je tím, kdo v mnoha případech stojí mezi lordovým trestem a posádkou. A tím, kvůli komu se lord usmívá. Má hluboké znalosti starověkých písem a nářečí, takže pokud hledáte překlad relikvie, kterou jste ukradli trolům – poproste o pomoc ji.“










Kapitán Falanthir Brightspear

Avianna si začne namotávat na prst pramen vlasů, pak se probere a opět se posadí rovně jako by v zádech měla pravítko: „Správnej chlap, co se umí rozhodnout i v těžkých chvílích, ale nikomu by nevadilo, kdyby se trochu míň mračil… to poslední jde taky do záznamu?“ rozhlédne se rychle.


Malan zvedne hrdě bradu: „Zásadový, striktní, neústupný a vzorový velitel. Byl mezi těmi, kteří mi zachránili život pod Černou Horou, na což do smrti nezapomenu.“

Hawke se loktem opře o křesílko a její úsměv zjemní: „Povídají, že kapitán trestá tam, kde by lord Sunhand odpustil… a že nemá srdce. Opak je pravdou, pokud se prokážete jako dobrý člen posádky, nebudete mít oddanějšího přítele a ochránce. Ale běda, jak jednou zklamete jeho důvěru. A mimochodem je to další chlap, co by stál za hřích… pokud pominu tu novou zbroj, ve které se vrátil z Outlandu.“

„Růžová je nyní v pevnosti na seznamu zakázaných slov,“ kývne Avianna a obě elfky se dají do smíchu, zatímco na ně Malan přísně hledí.










Kapitánka Aerin Windsong

Avianna se poškrábe za ouškem, pak kývne: „Nemračící se ženská verze kapitána Brightspeara. Ti dva to spolu táhnou už pěkně dlouho,“ dodá tišeji a Hawke se po ní ohlédne s jedním obočím zvednutým nahoru.

Malan začne palci na sepnutých rukou dělat mlýnek: „Je velice mladá a chová se jako profesionální voják. Za zásoby vybrané zvěřiny na stole i ve spíži ovšem vděčíme jí a oddílu lovců, který cvičí.“

Hawke si odkašle a odtrhne nevěřící pohled od Avianny: „Velitelka zvědů, která neschvaluje většinu mých postupů, metod a taktik. Nikdy ale neztratila vojáka v akci. Povídá se, že zásilky rudého hedvábí a krajky, které tak jednou do měsíce projdou kontrolou na bráně, jsou určené pro ni, ale podle mne to je drb.“