Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Results 1 to 10 of 45

Threaded View

  1. #25
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199




    Po vyslovení slova gronn přešla Faelina i poslední dobrá nálada a on i seržant Thanalos se dali do hádky, kterou přerušil až útok ethereálů na skupinu i dva tábořící cizince.
    Po boji, během nějž byl zraněn jeden z místních draků, ale péče o něj jim získala náklonnost tajemné cizí elfky, rozhodla seržantka, že Isiel Snowdawn dořeší získání a přenos krystalů do pevnosti, zatímco ona a družina se pokusí spojit s kapitánkou Windsong v Shattrath. Sám vděčný zachráněný nether drak daroval seržantce Eyře vlastní dar, o kterém ovšem ostatním nic bližšího neřekla.
    Ukončila tak další hádky mezi Thanalem a Faelinem a jako první odešla portálem do Města Světla, který pro ně Isiel otevřela.







    Po průchodu do města si konečně všimli, že kohosi postrádají... a že ten kdosi patrně zmizel ještě před útokem ethereálů: Thanael Sunchaser, seržantův bratranec.

    Thanalos byl vzteky bez sebe tím, že cestou přes Shattrath ztrácí čas - byl už ochoten uvěřit i tomu, že to byl jeho bratranec, kdo na ně nachystal past ve věži... nebo i tomu, že to byl on, kdo zabil svou vlastní matku, Fliaru Sunchaser, a hodil to na něj.

    Být první na místě určeném poslední hádankou viděl jako jedinou možnost, jak ještě očistit své jméno - a zjistit, kdo byl tedy opravdovým vrahem.

    Faelin jeho nadšení pro rodinné dědictví a touhu po spravedlnosti nesdílel - podporoval seržantku v tom, aby se dál prioritně řešil osud zmizelých kapitánů.

    V Shattrath se tedy rozdělili - zatímco Eyra, Avianna a Faelin se šli ptát a odpočinout si ke Scryerům, Hawke se vydala do Dolního Města, na místo, kde se obvykle vědělo i to, co se vědět nemělo: do taverny Na konci světa.

    Po krátkém odpočinku se všichni opět sešli na Terase světel - překvapeni Catheryn Teleri, Kieranem Moonwolfem a skupinou farstriderů v bílých tabardech pevnosti, které prý na vyžádání kapitánky Windsong předchozího dne vyslal na pomoc lord Sunhand.
    Do rukou seržantky se také dostal kapitánčin vzkaz.


    "Seržantko Eyro,

    vracela jsem se po naší stopě až do Zangarmarsh, ale po kapitánovi Brightspear nejsou nikde stopy. Druidé v Zangarmarsh mi ovšem sdělili, že jsme byli sledováni hned několika osobami a kapitán se některé z nich pokusil odlákat do Blade's Edge na druhou stranu, než jsme letěli my. Také jsem od nich dostala vzkaz od Hawke, že se s vámi pokusí spojit a že informovala scryery v Shattrath.

    Momentálně jsem "hostem" u kmene Mok'Nathal v Blade's Edge - za doručení tohoto dopisu jsem jim musela zaplatit prací, kterou po mně chtěli. Zdá se ale, že mají informace o kapitánovi, minimálně jsem u nich našla část jeho zbroje - jsou ale velice nesdílní a nevěří mi, dokud nesplním jejich zkoušku.
    Jejich velitel Leoroxx (půlogr-půlork s velikým červeným rysem, jaké znáte z Eversong) mi slíbil prozradit více, pokud dokážu, že jsem toho hodna, proto zde podstupuji jejich testy a zároveň při jejich plnění prohledávám možnou trasu, kudy mohl letět kapitán.

    Po kapitánově hippogryfovi ani po něm samotném nebyla památka u Alianční základny na západě, ani u orkské pevnosti ve středu území - vše na jihu jsem již prohledala, budu pokračovat na sever od pevnosti Thunderlord.

    Žádám vaši pomoc, pokud dostanete tento vzkaz - ve více osobách se hledá lépe. Postarejte se o své zraněné, dokončete misi týkající se krystalů a pošlete mi, koho můžete uvolnit.
    Pokud nebudu přímo v osadě Mok'Nathal, měli by o mně mít informace - jejich "testy" se totiž sestávají z lovu silných příšer a zvířat v oblasti. Budou vědět, kam jsem který den vyrazila.
    Slunce dej Falanthirovi dost sil a vytrvalosti... a nám naději ho najít.

    Kapitánka Aerin Windsong"





    Dostali typ na místo, kde je vesnice Mok'Nathal - ale i varování, že tamní společenství je velice uzavřené a k cizincům nedůvěřivé, aby se raději optali na cestu a doporučení jednoho z nich, který spolupracuje s Hordou - Rexxara z pevnosti Thunderlord.
    Během rozhovoru s ním pak i ti nejvyšší z nich pocítili, jaké je "připadat si malý". Stejně tak jeho "medvídek" způsobil hned několika z nich mrazení v zádech.

    Konečně pak nalezli ukrytou ves Mok'Nathal nad útesem na pokraji prázdnoty Netheru.
    Již jejich přílet byl dramatičtější, než čekali - při pohledu na netherdraka, který nesli Hawke a Thanala, začaly hlídky Mok'Nathal střílet. Hawke se ze sedla poroučela první, seržant pak draka navedl stranou mezi stromy a nechal ho se ukrýt. Patrně čirou náhodou pak srazil stranou Faelina, když na cestě u osady za jízlivých poznámek Catheryn sbíral ze země zraněnou farstriderku.

    Po chvilce dohadování s hlídkami a objasňování toho, že přichází jako přátelé a s prosbou o radu, byli nakonec do osady vpuštěni... a záhy pochopili, proč ona střelba.
    Na kůlu před jednou z budov byla nabodnuta hlava dospělé samice éterického draka, ze které ještě stále kapala krev.

    Vyjednávání s Leoroxxem, jehož rys byl snad větší, než kůň, se ujala sama Eyra, zatímco ostatní přijali nabídku Mok'Nathal doplnit si zásoby pitné vody, které bylo v celé hornaté oblasti pramálo.

    Leoroxx podle jejich tabardů uznal, že patří k elfce, která jim již dokázala, že si zaslouží jejich pomoc - ulovila pro ně několik silných tvorů, kteří sužovali oblast, i matriarchu přemnožených netherdraků, ale po svém posledním testu se nedostavila vyzvednout si odměnu.
    Souhlasil i s tím, že jim odměnu pro ni nechá, včetně příběhu, který k ní patří, i když pochyboval o tom, že zelenáči jako oni dokáží vzkaz ve zdraví doručit.

    Tím vzkazem byl jeden z nárameníků, ve kterém poznali část zbroje kapitána Falanthira, i informace o tom, že tyto věci prodávali ethereálové u Bashir's landing. Také vzkaz pro kapitánku Windsong, že i když v ní je duch lovce, ještě zdaleka netuší, co znamená být Mok'Nathal, a pokud přežije, má se někdy vrátit pro další lekci.

    Leoroxx poradil i Thanalovi, který přes sílící Catheryniny posměšky poukázal na to, že místo, kde se patrně ukrývá kopí, je cestou ktomu, kde Mok'Nathal získali kapitánovu zbroj.
    Seržantka Ryzal, čím dál unavenější z neustálého popichování mezi ním, Catheryn a Faelinem, nakázala odlet k ethereálům.









    "Naberte si vodu a utíkejte za vaší velitelkou, štěňata, a buďte opatrní, tam na venku číhá velký svět," odfrknul si Leoroxx. Pak poklekl vedle svého ryse Tethika a začal ho škrabat za ušima. Velká kočka si olízla tesáky a upřela jantarově zářící oči na skupinku elfů, jako by přemýšlela, který z nich je slabší kus.
    Catheryn se netvářila spokojeně - opět byli v místě, kde její kapsy plné zlata neznamenaly nic. Faelin kývl, posbíral měchy na vodu a odešel je doplnit i ostatním, zatímco Eyra se otočila na družinu. Moonwolf si připadal jako Gulliver na cestách a neustále se stavěl na špičky a dělal se větší. Skoro u toho zapomněl popíjet rum. Mok'Nathal byli zatraceně vysocí!

    "Ještě bych se potřeboval na něco zeptat," ozval se Thanalos Dawnspear směle a přistoupil blíž k obrovi.
    "Mok'Nathal si ale povídá jen s lovci. Ne se štěňaty," opáčil Leoroxx a narovnal se v celé své výši.
    "Jsem také lovec. Povídal jsi, že nic neprodáváte a nic nemáte, jen čest. A ta moje závisí na tom, jestli najdu ten oltář v hlubinách a syna Gorgoronda. Znáte takové místo? Je to někde tady?"
    "Hovoříš rychle a mnoho, jako když prší v Zangarmarsh," Leoroxx se plácl do stehen a dal se do smíchu, "za lovce mluví činy, ne slova."
    "Proto nejsem dobrý řečník," usmál se Thanalos a Avianna ho hned podržela:
    "On to odděluje, věčně hodně kecá a při lovu pak mlčí."
    Catheryn provrátila oči a žalobně se zadívala na Eyru:
    "Myslela jsem, že už odcházíme," zavrčela.
    Seržantka se zadívala na ni, pak na Thanala, který čekal, ale když kývla, opět se otočil k Leoroxxovi. Catheryn něco si založila ruce na prsou a zasyčela:
    "Zdržujeme se zbytečně..."
    Faelin se vrátil s měchy plnými vody a rozdělil je družině, pak se zadíval na Leoroxxe a seržanta, který od opasku vytáhl zmačkaný pergamen a ještě zmačkanější mapu.
    "Čest deště ze Zangarmarsh je v hrožení?" chechtal se Leoroxx dál, "podívej, pískle: Gorgrond byl obr, z jehož kostí je naše země a jehož krev tavíme do našich zbraní. Kopím je každá skála, kam se podíváš. Co tam máš dál?"
    Catheryn začala ostentativně zívat, Hawke na ni jen pohlédla, pak zakroutila hlavou a tiše promluvila:
    "Zkusím najít Suraku, počkáme na vás mimo dohled vesnice... a prosím... prosím! Nikdo mu neříkejte, kdo zabil tu matriarchu netherdraků. Nikdy," otočila se k odchodu po krátkém zasalutování seržantce a Catheryn opět sykla:
    "Jasně... jdi si..."

    Thanalos přelétl očima pergamen, pak se zadíval na seržantku a ta jen mlčky kývla, začal tedy pomalu číst, jako by nenáviděl každé jedno slovo a každou slabiku toho textu:
    "
    Jsem jeden ze sedmi synů, pro jednoho král a pro druhého bůh.
    V mých žilách proudí krev Gorgronda,
    mé oko se upírá na černého barona se smuteční hřívou.
    Chceš-li mne najít, musíš tančit na ostří meče i na hrotu kopí.
    I tak rozdrtím tvou duši, pokud zkusíš rušit můj oltář v hlubině,
    kterou obývají raptoři se žhnoucíma očima...
    ," dočetl a zadíval se na Leoroxxe, zatímco se Catheryn sama pro sebe zle pochechtávala a Eyra pomalinku zatínala a rozevírala pěsti.
    Leoroxx se mračil, ale vydržel celou dobu mlčet, pak jen kývl hlavou:
    "Na severozápad od nás je kaňon plný raptorů s očima jako plamen, Daggermaw. Tu roklinu ovládají obři."
    "A je tam nějaký oltář?" Thanalos zatajil dech.
    "Je jich hned několik, u jednoho z nich ogři uctívali Sculloca, Drtitele duší, jednoho ze sedmi synů Gronna. Ale dlouho jsme o něm neslyšeli."
    "Pak budu doufat, že Thanael neměl štěstí, aby hned narazil na ten správný," zavrčel Thanalos a ohlédl se na seržantku.
    Leoroxxův hlas ho ještě zastavil v půlce kroku.
    "Černému baronovi se vyhněte. Stejně vás ogři rozšlapou, než vůbec narazíte na překupníky z Bashir's Landing. Ale kdybyste náhodou přežili, stavte se pro lekci lovu, štěňata," znovu se dal do smíchu a začal drbat ryse.

    Thanalos mu kývl na pozdrav a zadíval se na Eyru:
    "Myslím, že každý máme, co jsme chtěli, seržantko."
    "Máme? Vidíš tu někde kapitána a kapitánku?" odvětila rozhněvaně a smutně.
    "Ne, ale víme, že jsou naživu," namítl, "snad věříme, že by se o sebe dokázali postarat..."
    "Bashir's landing!" Eyra zabodla prst do mapy, kterou držel. "A nezkoušej cestou zdržovat s oltářem a Kopím Úsvitu."



    Last edited by Ayenor; 29-01-2015 at 12:54.

 

 

Similar Threads

  1. Eventy pod taktovkou Elrendaru
    By Ceroth in forum Eventy
    Replies: 10
    Last Post: 29-04-2015, 07:15
  2. Galerie Elrendaru
    By Ceroth in forum Elrendar Keep
    Replies: 14
    Last Post: 13-12-2014, 15:13
  3. Jak na RP u Elrendaru
    By Ceroth in forum Elrendar Keep
    Replies: 0
    Last Post: 05-11-2014, 20:00
  4. Historie Elrendaru
    By Ceroth in forum Elrendar Keep
    Replies: 0
    Last Post: 05-11-2014, 19:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top