Zdravím,
už dlouho dobu mi v hlavě vrtá jedna otázka a to, zda by se mělo bohatství postavy určovat podle toho, kolik má postava vlastní goldů, které pochází z 99,9% z neRP činnosti. Sám za sebe dokážu říci NE. Pokud bychom ale chtěli přistoupit k RP měně, myšleno zlatky, stříbrné a měďáky v RP variantě, museli bychom se domluvit na spoustě věcí. Takže bych vám představil můj nápad, který samo sebou lze všelijak po domluvách upravit, a uvidíme.

První problém je technického charakteru, jak udělat vlastní měnu a dostat ji do hry. Řešení vidím v addonu TotalRP2, kde se nabízí dvě možnosti- zabudovaný peněžní systém nebo vlastní itemy v podobě mincí. Já sám se přikláním k druhé variantě, jelikož zabudovaný peněžní systém má velkou nevýhodu v tom, že by si mohl kdokoli peníze přidávat. Velkou výhodou mincí je, že každá frakce může mít vlastně své (což může být i nevýhodou), a kontrolu přidávání peněz do oběhu.

Tím jsem narazil na druhý problém - jak začít. Setkal jsem se s obavou, že by po přechodu na tento systém byli všechny postavy chudé a naše pixely o své penízky přijít nechtějí. Nebojte se, samozřejmě, že zpočátku budou potíže peníze do oběhu dostat. Kdyby byly peníze kontrolované (itemy mincí) mohl by je rozdávat jen ten, kdo item vytvořil. Sám bych takový systém viděl tak, že by je vytvořilo GM a poté rozdávalo určité sumy vládcům frakcí. Ti by poté rozdávali například platy svým vojákům, řemeslníkům za přestavbu domu a jiné. Lidi by to donutilo RPit, aby získali peníze na postavu a konečně by byl pořádek v tom, kdo kolik má a hlavně co si může dovolit. Vyšší posty by konečně získaly jakousi povinnost za cenu vyššího přínosu do kapsy. Dříve probíhala např. platba SW rytířů stylem marek (pokud si dobře pamatuji), tohle by byly také itemy, akorát bychom jimi určovali i bohatství našich postav.

Třetím problémem zůstává, co udělat, když dotyčný nemá addon v kterém budou itemy vytvořeny. Po pravdě - netuším. Pravděpodobně bude mít prostě smůlu.


Co myslíte? Je to dobrý nápad, špatný nápad, nerealizovatelné v našich podmínkách či jiné připomínky, návrhy a podobné?