Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31
  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Divoký Západ
    Posts
    81

    Problémy a strasti

    Zdejší téma slouží k vyřešení sporů, návrhům, diskuzím, kompromisům apod. Přeci jenom tu máme dost částí fóra, které mají sloužit pouze informačně.
    POZOR! Varuji všechny, aby se vyvarovali flamu a vedli slušnou diskuzi.


  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    15
    Předem děkuji za založení tématu.

    Rád bych se zde vyjádřil k novému zákoníku říše Kaldarnass.
    Zákoník je hezký a propracovaný, to ano. Přesto mám pár výhrad.

    Jak už bylo poznamenáno, za Moonglade nemluví pouze noční elfové, ale jsou tam také taureni. S Cataclysmem přibývají worgeni a trollové, neboť i oni mají své druidy a mohou se tak stát členy Cénáriova Kruhu. Za ostatní rasy mluvit nemůžete, takže předpokládám, že jste si to patřičně a náležitě odRPili se všemi rasami, kterých se to týká. Pokud ne, tak není co řešit.

    Dále mám jisté pochybnosti o tom, že zákony ohledně Alteraku vyplývají výhradně z RP. Sám jsi mi přiznal(a věřím, že nikoliv pouze mně), že Alterak nenávidíš. A sám jsi uvedl důvod, proč. Jak mohu tedy věřit faktu, že je to čistě z RP důvodů? Pakliže je v tom zamícháno OOC, pak prosím sděl důvod, proč bych se tímto zákoníkem měl řídit.
    Dále si myslím, že po roce, kdy se ten zákaz zrušil, je naprosto nelogický krok jej znovu zavádět.

    A jak tedy budeš řešit minulé dohody? Je sice pravda, že v onom dodatku je psáno, že alteračtí smějí vstoupit, nicméně musí čekat na svolení a musí mít průvodce a dozor. Nicméně taková dohoda zde byla dřív pro rod Foulmoon a zněla tak, že mohli vstoupit pod dozorem. Pokud se provinili znovu, mohli být popraveni. Za vstup se požadovala pomoc nočním elfům proti Hordě a a také v bojích na hoře Hyjal, což bylo odsouhlaseno. O žádném čekání na svolení řeč nebyla.
    Předpokládám, že o této dohodě víš. Nicméně pokud hodláš změnit svou(potažmo vaši) část dohody, bylo by poněkud vhodné druhou stranu alespoň pozvat k jednání a sdělit jí své úmysly.

    A dále zde již bylo poznamenáno... Je to naprosto nesmyslná izolace. Už nejsme na Vanille. Tam se takové chování nočních elfů dalo očekávat, ale Cataclysm je již pár let od té doby a mnoho se změnilo. Tak například Urození byli přijati do společnosti a spolu s nimi mágové. A neříkej mi, že Blizz lore pokazil a že to by nikdy noční elfové neudělali. Lore přece píše Blizzard a pokud to tak chtěl, pak je třeba to respektovat.

    Děkuji za odpověď.

  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    Podlě mě jsou blbosti tyhle body:

    Je zakázáno bez svolení a doprovodu vstoupit na půdu patřící Alterackému království. Tento čin bude považován za velezradu.- To je území Kaldarnass copak severní korea?

    Je zakázáno dopustit se poskvrnění čistoty krve Kal‘dorei. Tento čin bude považován za velezradu.- mám to chápat tak, že kdybych třeba měla nelfku, která by žila v Stormwindu, zamilovala se tam a chtěla založit rodinu s neelfem, tak že by byla souzená za velezradu? Šance na to je v lore malá, ale pořád existuje.

    Je zakázáno poškozovat či přivlastňovat si majetky jiných.- pokud nepůjde o vykradení banky nebo vypálení domu, tak bych to hodila spíš do lehkých provinění. Vážně si nemyslím, že když někomu třeba ukradnete plášť nebo meč, takže by jste za to měli jít na víc jak měsíc do vězení.

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Repost ze ,,zákoníku K(omunistické)DS"
    Nuže můj post byl smazán ikdyž byl k tématu. Tak se budu opakovat, protože opakování je matka moudrost. Promiň Exxťáku, že ti to nepíšu do PMky, ale tohle má bejt předměten diskuze RP komunity celé, ne jenom soukromého chatu. Tak jak jsem říkal, zákoník je to pěkný, Red si s tím jisto-jistě dal hodně práce a věřím, že se snažil vycházet co nejvíce z lore. Jak jsem ale povídal, ve svém smazaném postu, jistě by lépe pasoval na HCRP, né sem, kde si to neumím moc dobře představit, v podmínkách našeho servru. Ono hlavní výtky, jsou už rozebrány nademnou, já je jen zopáknu Je zakázáno bez svolení a doprovodu vstoupit na půdu patřící Alterackému království. Tento čin bude považován za velezradu.
    A smlouva, která umožňovala Seithovi vstup do DSS. Bojím se, že tohle povede k izolaci už tak izolované komunity elfů a je zbytečné, někomu upírat možnost RPit jinde. Tresty s měsíčním vězením znechutí komplet hráči postavu.

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    94
    Já bych vám doporučila jedno. Nalogovat zodpovědné postavy, sejít se někde a v RP projednat vše, co vadí Alteracké straně. Myslím, že psát sem stejně němá moc význam. Dohadovat se o to, kdo má jak velký vliv nad kterým písečkem, zde stejně k ničemu nepovede. Každý má právo na své zákony. Zrovna tak existují dohody, co by se třeba měly utvrdit, znovu projednat. A zrovna tak jsou určitě dohody, o kterých není nikde ani zapsáno. Někdo chce hrát tak, někdo zase onak. Hádat se nad pixelíky, které stejně budou k dispozici v řádech měsíců... ach jo.Tak vezměte rozum do hrsti a prostě to vyřešte RPením. Máme přeci hrát tak, abychom se bavili a ne si stěžovali po fórkách.

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Quote Originally Posted by Shedreka View Post
    ...Dohadovat se o to, kdo má jak velký vliv nad kterým písečkem, zde stejně k ničemu nepovede. Každý má právo na své zákony. Zrovna tak existují dohody, co by se třeba měly utvrdit, znovu projednat. A zrovna tak jsou určitě dohody, o kterých není nikde ani zapsáno. Někdo chce hrát tak, někdo zase onak. Hádat se nad pixelíky, které stejně budou k dispozici v řádech měsíců... ach jo....
    Vliv mě nevadí, jde mě o otevřenost RP. Jak říkám, vidím v tom izolaci a drolení místo spojení ,,komunit" (těch pár členů). Zákoník je podepsán Tyrande... když už se bavíme o vlivu, tak proč se podepisujem za tak významné NPC? Jak máme napadnout zákoník v RP, když mi elf může říct to Tyrande, to Tyrande. Mě a Alteraku byla dost často vyčítáná snaha o politikaření, ovšem když už nějaké RP teď vzniká (mimo Alteraku), tak jedině u vysokých pozic. A co víc už existujícího lore. Já s tím problém nemám, ale uvědomte si, že když už takového něčeho vznikne, tak děláte rozhodnutí většinou za sebe a ne NPC. OK a když už s tím úmyslem testnout ten zákoník v praxi (nějakým porušením), nekillnout rovnou tu postavu měsícem upíraní RP. V RP ten měsíc nejde nijak napadnout ale v reálném času hráče je to přehnané. No a mým bodem je, že když se rozhoduje za celou rasu, nemělo by jí to být spíš na obtíž, ale na osoh. A proto nikdo nikomu nebrání vytvořit si RP cech třeba výrobců fuseklí s vnitřním kodéxem fanatických elfů, kteří by opovrhovali ostatním, měli vysoké morální cítení, ale obchodem by museli cestovat po RP destinacích a tím pádem udrželi to RP, co tu máme, naživu.

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    35
    Thorn: Vzhledem k událostem v Moonglade, které se v RP dá brát jako zcela úmyslné znesvěcení, nevidím důvod, proč by elfští druidové nemohli z důvodu prevence nevpouštět Alteračany na tuto půdu a nepřiklonit se tedy k omezení pohybu, platícího po celém Kaldarnassu. Ohledně Taurů, pokud tam oni Alteračany tak moc chtějí, tak ať s nimi uzavřou dohodu, a pak bude důvod k vyjednávání s nimi. Pokud vím, Alterak je organizací, ukrývající zločince a uprchlíky před zákonem Aliance, proto mi připadá už samotná dohoda o vpuštění jich na území Kaldarnassu, jako ignorace hodný fail. Navíc v záznamech se mluví POUZE o rodu Foulmoon. Přes to ta dohoda stále platí, nebyla nijak upravena, pouze byl upřesněn systém zřizování dozoru. DOKONCE teď platí pro CELÝ Alterak, a to oficiálně a vše je zaznamenané. Dále upozorním, že osobní věci se mají řešit osobně, ty jsem však ze svých rozhodnutí zcela eliminoval a jsem si tím naprosto jistý. Svou postavu jsem vytvořil před dvěma lety. Tyto názory měla již tenkrát. Ohledně opětovného přijetí učení magie…mám dojem, že už nějakou dobu se výrazné problémy neobjevily. Spousta elfů jistě nesouhlasí, ale dávají novou šanci. Problémy s Alterakem jsou v porovnání s těmito neRPitelnými pouhá chvilka. Právě proto, že něco takového odehrát nelze, je to tak, jak to je, tudíž Alterak má možnost vstoupit na území Kaldarnassu, ale zatím s doprovodem a s povolením. Vytvořit si postavu u elfů a přivést si tam s ní kamarády umí každý, snažím se pouze vyplnit mezery, které by mohl někdo zneužít.

    Lacrymosa: K prvnímu bodu jsem se vyjádřil výše a prosím o méně vášnivé, ač nepřímé přirovnávání mé osoby (nebo snad mé postavy???) ke Kim Čong-unovi. Ohledně druhého bodu, je jasný RP podklad. Elfové jsou na svou krev hrdí, pokud se tvá elfka zamiluje do zástupce jiné rasy, může být na to, ač s nelibostí pohlíženo, jako na chvilkovou slabost a doufat, že neudělá něco nepřijatelného. Zplození dítěte je už však silný závazek a jde právě o ono poskvrnění krve. Nikdo tvou elfku nebude lovit, ale do Kaldarnassu ji už nepustí. Ohledně třetího bodu uznávám přísnost, a ačkoliv by měl od kriminality účinně odrazovat (přece jen je lepší řešení nekrást než krást a vyžadovat zmírnění trestu), je možné, že bude někdo zavřen neprávem a připouštím, že zastavit někomu RP na měsíc neprávem by bylo skutečně moc. Proto nepřesunu krádež do lehkých provinění, ale test za těžká provinění, bude mít minimální dobu jednoho týdne, pokud mi to schválí GM Exxt v roli Tyrande…a to zahrnu do odpovědi pro Jespera

    Jesper: Zaprvé zde opět vidím urážku na mou osobu vedenou politickým přirovnáním. Kdysi to zde fungovalo. Dříve, než se hlavní RPící skupinou stal Alterak, který se lore z toho, co jsem viděl, drží jen velmi střídmě. Skoro jakoby si jen upravoval svět okolo, místo, aby v tomto světě žil a bral jej takový, jaký je. Myslím, že v HCRP by nedošlo k žádnému ústupku vůči Alteraku, ba dokonce by Alterak nebyl tím, čím je. Věřím, že k HCRP má tento zákoník stále ještě velmi daleko. Smlouvu o svolení Seitheachovi ke vstupu do DSS jsem nikde nenašel. Pokud zde je, prosím o odkaz. Je mi líto, že někdo nevede záznamy, abych mohl z něčeho vycházet. K podpisu Tyrande…samozřejmě mi v RP tento zákoník podepsala, proto nevidím důvod, proč bych to tam nemohl uvést. A jak jsem již napsal výše, lidé se přizpůsobují zákonu, ne zákony lidu. Nevšiml jsem si, že by elfové měli demokracii a už vůbec, že by byla OOC a s hráči Alteraku v hlavní roli.

    Jsem na sto procent přesvědčen o stoprocentní správnosti všeho, co je v zákoníku obsaženo. Přes to ten měsíční trest zkrátím.

    Dále se k tomuto OOC již nechci vyjadřovat. Pokud chcete něco dodat, domluvíme se na vyjednávání přímo v RP.

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Redknife, mýliš si krvavých/vznešených elfov s nočnými. A dokonca ani u belfov/helfov nie je kríženie trestným činom, a to tí sú skutočne zástancami rasovej čistoty. Splodenie potomka medzi nočným elfom a inou rasou by rozhodne nebolo velezradou. A ak áno, uveď zdroj, ktorý stanovuje, že to tak je.

  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3
    Otázečka..
    Kolik lidí se na tom zákoníku podílelo?
    A nebyla by to náhodou alespoň slušnost vyjádřit se víc k tématu,né jenom říct:Pardón,odmítám to řešit.?
    Last edited by Volcanos; 16-10-2014 at 16:59.

  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    Rede, nepřirovnávám tě k nikomu, ale to přirovnání omezení pohybu je myslím přesné. Omezuje to pohyb hráčů a v případě porušení hrozí i eliminací. Já třeba rpím u ali celkem čerstvě a nechci svou postavu ic k někomu vázat(ooc jsem u orlic, ale to je ooc). Měla by to být cestovatelka, proto mi tohle celkem dost vadí.

    Co se míšenců týče, tak NIKDE v lore elfů jsem nenašla, že by to byl důvod někoho takhle trestat. Jak říká Fingon, ani u sin´/quel´dorei to nebyl trestný čin. Sin´/Ouel´dorei se sice na míšence a jejich rodiče dívali jako na odpad(viz např. pohled Zendarina Windrunnera na Vereesu) a většinou žili na okraji společnosti, ale trestné to nebylo. Zakázat elfce/elfovi vratit se pak domů by mohl fakt jedině fanatik.

    BTW, pokud máte možnost, přečtěte si prosím Válku prastarých a Stormrage, aby jste trochu pochopili myšlení Tyrande, než za ni budete rozhodovat. Schválení tohohle si totiž s tím co o ní vím z knížek tak nějak nesedí.
    Last edited by Lacrymosa; 16-10-2014 at 17:46.

 

 
Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top