Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 68
  1. #21
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Vysočina
    Posts
    30
    Czechdream byl RP server, a vsechno bylo v pohode. Soulwell uz ciste RP server nebyl, RPeri tvorili mensinu, i kdyz dost hlasitou, a vedeni kdyz uz ne primo podporovalo, tak aspon nechavalo RP tym resit si svoje veci (a i ta podpora, i kdyz nedosahovala urovne CzD, nebyla zrovna zanedbatelna). Pak prislo spojeni s Gamenode, Martinus sliboval, ze se RP podporovat bude (nebo nam to tak aspon bylo predkladano pred spojenim, kdo vi, kde je pravda), a jak to tu vypada...vidite sami, a nahlas to rikat nebudu. Neni to o tom, ze by Martinus byl PROTI RP, jenom je mu naprosto u vy-vite-ceho.

    Populace po (a pred) kazdym spojenim klesala, ale nikdy ne natolik, aby to nevyrovnalo prival hracu (kdyz po pripojeni serveru s 500 hraci kvuli spojeni pulka odejde, stejne ti zbyde 250 jako cistej zisk).

    Edit: a mezi ty pokrytce nezahrnuju tebe, doufam, ze ti, na ktery to bylo mineno, se v tom poznaji, a trochu se zamysli
    Last edited by Norgannon; 31-05-2014 at 20:43.

  2. #22
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    No když už jsi zmínil head rp teamu a jeho výběr po odchodu Arteilly, mohu tu z historie skype vyhrabat její zpráv, že se rozhoduje mezi mnou a tebou. S Arteilou jsem skoro denně v kontaktu, Kailra byl donedávna také na mém aktivním rp listu, tebe mám na skypu taky. Tolik k "sehnání mne".

    Druhak, nejde o to že podpora je taková jaká je, ale jde o to, dělat co se dá. A toho je pořád dost.

  3. #23
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by Norgannon View Post
    Vzhledem k tomu, ze nehodlam lhat a napsat sem doopravdy, co si myslim, by mi vyneslo akorat tak vyhazov, protoze pravidlo tohohle serveru je drzet hubu a krok, napisu jen toto:

    Kdyz Arteila koncila jako sefka RP tymu, vicemene jsme s ni, Riaci a Kailrou (Eranon nebyl k sehnani) shodli na tom, ze pozice sefa RP tymu je uz ted dobra akorat k tomu, aby bylo na koho nadavat (coz vam jde znamenite, kdyz nahodou neco nepotrebujete, pak jste sama slusnost...nerikam, ze vsichni, ale nebudu nikoho konkretniho jmenovat), protoze, uprimne, sefovat neni cemu a kazdej si stejne bude delat veci po svym.
    Takže jinak řečeno to mám chápat tak, že .. :
    - máš tu pozici na ozdobu ... ?
    - domníváš se, že šéf RP týmu nemá žádné povinnosti, jako třeba pokoušet se rozvíjet nějak zdejší roleplay, komunikovat s hráči na foru, hledat a vést nová RP GMs s chutí něco dělat, zastupovat roleplayery v komunikaci s vedením, mít přehled o stavu roleplay a pokoušet se řešit případné konflikty (i své) smírčí cestou?
    - a nepovažuješ za nutné nic dělat, komunikovat na foru, apod.
    Chápu to dobře?

    Co na to říci ... ano, máš v rp týmu jen 2 lidi, z čeho jednoho na spawny (které nejsou).
    Ty sám nejsi zrovna miláčkem toho zbytku aliance (převážně alterak, není divu), co ještě zůstal, tudíž ti o nějaké eventy raději ani nepíší.
    Tak co kdyby ses nad tím třeba zamyslel, řekl si, kolik času a chuti máš pro tvorbu eventů .. (mnoho asi ne, nevídám tě ani online na herním charu), a pokusil se najít nějaká nová aktivní rp gms, kterým bys předal své zkušenosti, radil jim a pokoušel se rp rozvíjet i jinak, třeba šířením informací o rp mezi ostatní hráče serveru. Někdo bude kafrat, někoho tento styl hry možná zaujme, je tu poměrně dost lidí se zkušeností např. s Dračím doupětem.
    A pokud nemáš ani na tohle, tak tu svou pozici nabídni někomu, kdo to snad ochotný dělat bude.
    Nic nedělání, jak vidno, žádný pokrok nepřináší.

    edit: Díky za výlet do historie, ale buď tak hodný, zaměř se na to, co je, co bude, a co s tím můžeš udělat a jak to zlepšit ;-)
    Last edited by Seraphim; 31-05-2014 at 21:33.

  4. #24
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Zaujímavé, chcel som tu vyjadrenie k tomu, čo sa robí. Aj som ho dostal, hoci vôbec nie také, aké som čakal. Takže sa vlastne nerobí nič, ale to je v poriadku, že sa nerobí nič. Som si takmer istý, Norgannon, že po tomto ti z toho "ničoho", ako si označil RP komunitu, ktorej akože šéfuješ, nezostane skutočne nič.

  5. #25
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Warsaw :(
    Posts
    1,700
    No, takze ak spravne chapem, na Ali Vam chyba RP GM, to je jedna vec. Druha vec je mala aktivita ostatnych RP GM.. pozerala som, vsetky GM tu mate na live serveri prava, takze by som chcela presnejsie vediet, co Vam chyba ku stastiu. O separacii RP som sa tak pred mesiacom bavila s Cerothom, z toho rozhovoru mi vyslo, ze je lepsie, ked to nefunguje tak, ako na starom SW, resp. ze sa RP nezapina, co mi pride rozumne, kedze sa mozu na to chytit aj novi hraci, ale na druhej strane zase, ako hovorite najdu sa aj individua, ktore Vam to kazia. Co sa da samozrejme podla mna velmi rychlo vyriesit, niekolkominutovym mute..
    Nevraviac o tom, ze som sa Cerothovi ponukla, ze mi moze kedykolvek napisat, ak je daco treba.

    Nie je problem skor v tom, ze nic neriesite? Pretoze pardon, ale ak chcete ist priamo na Martina, tak si 2x rozmyslite, co po nom chcete. Ja mam niekdy pocit, ze skor RP komunita sa oddeluje od vedenia sama, ci uz je to tym, ze od celeho fungovania serveru, ste na spolocny skype nikto nic nenapisali, dobre, aby som zas nekrivdila, par viet sa tam najde.. a potom tu chcete, aby sme sa "MY", vedenie pohli? Uvedomte si, ze aj Vy patrite do vedenia, ale asi sa tak moc nespravate. A nechodte na mna s tym, ze by sme Vas aj tak ignorovali.. ja myslim, ze osobne moj post na serveri je dost vysoko na to, aby som pre Vas mohla co to spravit, ale ked o nic neziadate.. ci uz clanky, nabory, prinajhorsom, ak mate nejaky event a potrebujte nieco nadstandartne..

    K tej prvej veci, preco si nevyhlasite nabor? Uprimne admin a spol. sa do Vas nechcu proste starat, kedze ste trochu ina komunita, ako "normalni" hraci, nie ste tak narocni, kedze Vasou naplnou je RP, teda neviem, ci aj nejako aktivne chodievata raidy atd.. Je pravda, ze u admina nejaku velku podporu nemate, ale zas to neznamena, ze ked nieco nutne treba, tak sa na to uplne vykasleme. Viem, ze u nas veci trvaju dlhsie, ale sami vidite, ze vedenie ma priority trochu inde.

    Kazdopadne, by ma naozaj zaujimalo, co vsetko Vam presne chyba. S novymi GM to je trosku tazsie, pretoze aj ked sa naberu, tak urcite hned zo zaciatku nedostanu vysoky GM lvl, snad pochopite, ze je vela druhov ludi a nie kazdy ma ciste umysly. No a podla toho co pisete, Vam okrem ali GM chybaju aj spawny, ktore su od GM lvlu 3.., ktory ma Norgannon a Kailra.

    No a drahy Norgannon, co presne si pod podporou Martina predstavujes?
    Last edited by Necris; 01-06-2014 at 09:43.

  6. #26
    Registered Users
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    No jako takhle, Soulwell...Nebo jak ho teď nazýváte byl serverem docela dobrým a RP tam celkem kvetlo co jsem slyšela a co jsem zažila. Nevím kde přesně nastal ten zlomový okamžik kdy lidé začali od RP tady odcházet jinam, například na total RP servery, nebo s ním končili úplně.
    Tento server nabízí v některých ohledech více možností než nějaký total RP server, jelikož nejste například zavření v nějaké malinké lokaci kvůli nedostatku hráčů, ale také má mnoho záporů...Které by se samozřejmě daly vyřešit...

    Faktem ale je, že tady na Soulwellu jen velmi těžko udržíte hráče z Total RP serverů hlavně kvůli těm spawnům. Je to něco na co jsou zvyklí a dost špatně se pak něco rpí, když jste horda a máte ali rperovi nějak vysvětlit, že právě prošel dveřmi. Neříkám že Blizzlike world je ošklivý nebo špatný, jenže ani Blizzard do moc velké míry nemyslel na RolePlaying game...Tedy chybí spoustu věcí, sem tam nějaké ty dveře...No ukažte mi kdo by normálně stavěl dům bez dveří xD...Navíc když se normálně ptám hráčů, které jsem sem horko těžko dotáhla z total RP serverů co jim tady chybí, očividně zazní odpovědi jako:
    "Dveře, sexy kanapíčka, staré hodiny, naspawnovat kuchyň, společenský salónek, několik servisů, lepší stáje!"
    "NPC duchů, máme je tu, ne?..."
    "...Služebných duchů!"
    "Chm ... možná nějak obveselit ten balkónek."
    "Třeba něco ve smyslu drobného pavilónku proti dešti."
    "bla bla...S nějakými ultra sexy židličkami, stolečkem s ovocem a démonem ve fráčku."
    Pokud je problém s tím jak dostat spawny na Cataclysm možná by jste se měli zkusit poradit s nějakým RP serverem kde mají cataclysm a zeptat se jich jak na něj spawny dostali...


    Nebo napříkald NPCčka. Co naspawněná NPCčka navíc sloužící k RP/ RPrům? Já osobně si myslím, že by to žádného PvE a PvP hráče nezabilo. Pokud vím tak jsou tady hlavně proto aby se mlátili mezi sebou a týrali ubohé NPCčka v raidech a dungeonech za účelem expení nebo získání lepší věci. Navíc pokud přežijí, že je na jednom místě 10 stejných NPCček zadávajících Q a které by mělo být správně jen jedno, proč by jim mělo ublížit pár nějak hezky uspořádaných NPC?

    S tím zavrhováním zapínání/vypínání RP "řeči" nebo jak to nazvat více méně souhlasím, jelikož bylo celkem otravné stále si sledovat a kontrolovat jestli máte .rp all/off/on a jestli to mají jiní. Takto vás zkrátka každý slyší a to je nejlepší, i když vy slyšíte každého taky, což není někdy zrovna ideální xD...Ignore 4ever! Problém je pak v tom, když toho hráče otravování Rperů těší a má více charů/accountů. Ale pokud říkáš, že se to dá vyřešit krátkým .mute tak je to v pořádku, o tomhle jsem zase nevěděla...Že by to teď takto fungovalo.

    Pak je tu problém s mezifrakčním RPením, tedy ali/horda. Někdy se to jak určitě víte více nežli hodí, protože někdy by jste si rádi zarpili i s opačnou frakcí. Jenže jak, když si nerozumíte a musíte stále přeskakovat na dvě postavy aby jste se domluvili? Pak nastává obvykle zmatek. Na pár serverech jsem viděla například mezifrakční party, což byla vážně príma věcička, jelikož jste mohli bez problémů invnout člena aliance a v partě se domluvit na všem možném. Byla tam nastavená jakási forma společné řeči.

    Co se týče aktivních GM, tak u těch RP jsem doopravdy viděla aktivního vážně jen Eranona...Možná jsem slepá ale...
    No a co se týče GM normálních už týden mi vysí ticket a nikdo mi na něj ještě neodpověděl, takže asi tak!!
    Stejně jsem to nakonec vyřešila sama takže ho tam už asi nenajdete......*mrmly mrmly*

    Dále by se možná měli najít nějací aktivní hráči, kteří mají zkušenosti s RP, nápady na eventy a rádi by se ujali vůdčích postů u jednotlivých frakcí a rozjeli tam RP. Tedy alespoň podle mě by to možná pomohlo...
    A nebo zkrátka stačí ty RP GMka, jen je příliš nezatěžovat...
    A taky se mi nelíbí, že admin si po dvou měsících neaktivity přivlastní postavy, které jsme namáhavě vyexpili! Co vy víte? Třeba někomu na dům spadla mimozemská sonda a zničila mu připojení na internet nebo mu rozmáčkla PC!...Navíc to pak strká na aukci a chce za postavy po hráčích něco, co si lze pořídit snad jen za normální, tedy reálné peníze....To taky není úúúplně v pořádku a pro server bezpečné ...Nic co by s RP souviselo.
    Last edited by Asharia; 01-06-2014 at 10:03.

  7. #27
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Myslím, že to "privlastnenie" sa deje až po 6 mesiacoch a ide o účty, nie postavy. Ja som niektoré postavy nelogol už dlho a nezmizli mi, lebo sú na tom účte ako môj main. V pravidlách serveru je okrem iného aj to, že všetky postavy sú majetkom serveru. Môžeš sa ohradiť, môžeš povedať, že to je sprostosť, ale faktom je, že ide o Martinusov server a teda on dáva pravidlá a to s postavami je úplne v poriadku. A okrem toho...je to naozaj taký problém v prípade neaktivity lognúť len raz za 3 mesiace, aby ti postavy nezmizli? Prípadne si zažiadať o ban a tým si zabezpečiť, aby si sa pri vrátení svoje postavy mohla nájsť?
    Aké NPC máš ale na mysli? Lebo v hlavných mestách a vlastne aj všetkých obývaných sú usporiadané NPC a mnohé aj niečo robia. Spawnovať ako scenériu napríklad pár elfov navyše do SMC, hoci je ich už aj tak milión, mi príde ako strata času.
    Ja osobne som zažil len párkrát, kedy by sa hráč priplietol do RP a napríklad začal polonahý tancovať v strede skupiny 13 ľudí...a to aj bolo v Ghostlands v quest hube, čiže to bolo logické, že sa tam ukážu aj iní ľudia. Nikto, kto by stále behal dookola a v /say otravoval a urážal.
    Necris, len na upresnenie, RPeri chodia aj PvE a PvP. Len to väčšinou nie je prioritou, ale deje sa to a už som v rámci RP guildy šiel aj na ICC(ešte na WotLK). Len aby sa proste nestalo, že RPeri budú braní ako nejaká skupinka, čo si robí len to svoje, pretože mnohí naozaj robia aj to, na čo je tá hra určená a mnohí sú v tom dobrí. RPeri sú normálni hráči, len k tej hre pridávajú ešte aj niečo iné

  8. #28
    Registered Users
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Jó, to s postavami by bylo v pohodě, kdyby je neprodával za dá se říci přímo reálné peníze. Co asi s těmi penězi dělá? To vše potřebuje na chod serveru? I Kdyby to rval do něčeho jiného, nevadí mi to. Hloupost lidí co do toho ty peníze rvou....jen by to mohlo vadit někomu jinému, kdyby se to dozvěděl.

    To s těmi NPC, ne každý bydlí v centru města...někteří žijí i v neobydlených lokacích!

  9. #29
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký kraj
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Seraphim View Post
    - domníváš se, že šéf RP týmu nemá žádné povinnosti, jako třeba pokoušet se rozvíjet nějak zdejší roleplay, komunikovat s hráči na foru, hledat a vést nová RP GMs s chutí něco dělat, zastupovat roleplayery v komunikaci s vedením, mít přehled o stavu roleplay a pokoušet se řešit případné konflikty (i své) smírčí cestou?

    A pokud nemáš ani na tohle, tak tu svou pozici nabídni někomu, kdo to snad ochotný dělat bude.
    Ochotných lidí tu bylo i je stále X. Nebudeme si nalhávat že Norg je už víceméně vyhořelý palivo, ale i to palivo občas může bejt užitečný.
    Co já vím, hlásí se tu k RP GMkám schopnejch a hlavně ochotnej člověk a stále je bržděnej ( patří k Orlici ), kterej by dokázal pořešit situaci s rpgm's na alianci a zároveň by pomalu poslední aktivní skupině na ali byl schopný vyhovět mnohem víc jak Norg a jeho hejty vůči daný skupině ( jestli se tahle pakárna táhne doteď, potěškoště, ale zasvěcení věděj co Norg vyváděl v dobách kdy tu byli dámský války ;) )

    Jestli máte strach z toho co s Norgem a pozicí rpgm leadera, tak je tu pořád ještě ochotnej a aktivní Eranon, takže problém víceméně vyřešenej.
    Přestaňte se snažit si nalhávat že to takhle půjde dál a raději jednejte ;) Norg byl dycky dobrej třeba na custom itemy, nějakej ten event, myslím že postavit ho do pozice šéfa rpgm's bylo ukvapený a nerozvážný... ať už vůči rp komunitě jako takový, tak vůči určitým skupinám... >

  10. #30
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    vím, že to zní dost naivně, ale nedaly by se udělat něco jako,,dočasný GM"?
    Na vysvětlenou:
    Mám třeba v plánu event, kde by se to obešlo bez GM, ale ráda bych tam naspawněných pár nepřátelských NPC, nebo přátelský npc se kterým ej potřeba pokecat. Event se může táhnout i pár týdnů, ale já ty npc potřebuju třeba jen dvakrát. Jenže žádný GM nemá čas zrovna v době, kdy mají čas účastníci eventu(přece jenom většina z nás chodí do práce). Nedaly by se dočasně, třeba na týden, přidělit low GM práva?
    Vím, že to zní jednoduše- naspawnit pár NPC, ale popravdě viděla jsem seznam asi A4 linků na npc s jejich ID co byl připravenej pro jeden cca dvouhodinovej event. Říct každýmu GMku chci tam to a to je jednoduchý, ale oni si to fakt musí dlouhosáhle vyhledávat. Kdyby byly takovýhle dočasný GM posty jen s možností spawnu a kecání za NPC, tak by to normálním GMkům ušetřilo práci(i oni by snad měli mít možnost užít si event s GM podporou aniž by museli být podpora oni), ukázalo normálním hráčům co je potřeba a třeba by se některá dočasná GM osvědčila tak, že by pak mohla získat i normální GM.

    Jistě, trvalo by nějakou dobu než by se za GM naučili, je tu možnost zneužití, je to jen naivní nápad, ale třeba se chytne.

 

 
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top