Schválne som čakal dva dni, aby dostali GM čas na odpoveď(na moju pripomienku v sekcii s Cataclysm, kde som sa pýtal na RPím se ti, ktoré je uzamknuté)...koniec koncov nie všetci tu sú permanentne alebo aj každý deň.
Takže, RPím se ti je stále neprístupné hráčom. Nie je možné napísať odpoveď tak ako v normálnych témach(to inak platí aj pre tému Elrendar Keep po Hordou, ktorá je v rovnakej "sekcii", čiže to bude všeobecný problém tém, ktoré nie sú zaradené pod "kráľovstvá"). Od žiadneho z oboch moderátorov neprišla žiadna odpoveď ani nebola žiadna z tých tém upravená. Takže, hráči stále nemajú možnosť nič tam pridať. Toto bolo na oboch moderujúcich GM.
Teraz k Norgannonovi. Hoci viem, že je viac za Alianciu(aspoň ako vidím, za Hordu sú zas viac Kailra a Ceroth), ale minimálne na fóre by malo byť možné vidieť nejakú aktivitu. Napriek tomu je RP fórum absolútne mŕtve(jediným náznakom aktivity sú, ako som už spomínal, pravidelné správy od Elrendar Keep a Rytíři Orlice, ktoré ale sú v guild forum) a nejaká snaha na čokoľvek tu neexistuje(to ani od hráčov...k tomu sa dostanem). Posledná vec bola téma s Cataclysm, kde sa hlasovalo, čo sa spraví s medziobdobím. Po viac než dvoch týždňoch ankety a týždni po poslednom príspevku(a zrejme aj zahlasovaní) sa tu zrazu objavilo: Cata začína 1.4. Tým absolútne nebol braný ohľad na prípadné RP hráčov, ktorí už mohli začať dej Caty...vzhľadom na to, ako dopadalo hlasovanie, čo bolo vidieť už dávno pred vyhlásením, sa medziobdobie malo RPiť vo flashbackoch a teda nebol dôvod na čakanie. Už o tom, že je máj a decembrový event s Malygosom stále nemá napísanú správu o ňom, hoci išlo o veľký event, ktorý mal aj byť daný na fóre(sám Norgannon si od nás pýtal mená postáv, aby ich mohol vložiť do správy).
Treba sa spýtať: Mal by sa takto správať head GM? Je vidieť nulová aktivita, Aliancia je mŕtva, Horda s výnimkou elfov tiež(malé skupiny ako napríklad taureni u Hordy prípadne krajiny Aliancie) a stále sa nič nerobí! Viac aktivity je tu vidieť od hráča, ktorého meno som zabudol, ktorý spravil túto tému...a to tá téma bolo to jediné, čo spravil.
Pardon, ale toto už je naozaj moc. Ako majú byť hráči aktívni, keď vedenie tu nejako nerobí nič? Naozaj mi to príde, že tu sú len dvaja GM, Ceroth a Kailra a Norgannon nikde. A ak tam tá aktivita je, tak nech ju ukáže. Nech napíše, čo robil počas posledných mesiacov a ak nie, tak aký je dôvod a ako to plánuje riešiť. Utajovanie tu bolo v serverovom meradle pri Cataclysm a stačí si pozrieť staršie témy, kde uvidíte, aký flame sa vyvinul. Byť ticho nie je nikdy riešením.
Ak na svoju neaktivitu nemá dôvod, tak by mal odstúpiť, aby umožnil to, aby nastúpil niekto iný, kto by bol aktívny. Lebo aby tu bol head GM, ktorý nič nerobí a zostáva na tom poste len preto, aby mohol povedať, že je head GM a mohol "rozhodovať" o tom, čo sa deje, tak to je naozaj dosť o ničom. A potom jediní, ktorí trpia, sú samotní RPeri a celá naša komunita.