Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Results 1 to 10 of 68

Threaded View

  1. #11
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by Necris View Post
    Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

    Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?
    Též jsem názoru, že head rp gm by měl vykazovat poněkud vyšší aktivitu a reagovat.
    Sám jsem tuto pozici zastával dlouhou dobu na SoulWellu a byl kritizován též za aktivitu, avšak proti tomu, co (ne)předvádí Norg během tohoto roku, jsem se v podstatě mohl přetrhnout.
    Je vcelku tristní, jak rp gm tým od přechodu pod GN skomírá, jelikož mě jste úspěšně vyrazili, Arteila se zbavila dalšího poměrně aktivního GM z osobních důvodů (Carpio) a pak s tím sama sekla,
    a Norg, ten už dělá jen to, co dělává běžně .. sedí a čeká, až po něm někdo něco bude chtít nebo mu řekne, co dělat.

    RP GM tým momentálně zřejmě nemá žádný management, sebekontrolu ani aktivního head RP GM zástupce, který by určoval směr RP/RPGM a jednal s ostatními složkami serveru.
    Ačkoli Norg tvrdí, že každý si vždy dělal co chtěl, vždy byla i nějaká kontrola RPGMs z vyšších míst (např. head RP GM), která sledovala aktivitu, řešila spory, usměrňovala divoké nápady RPGMs apod.
    Pokud nějaké GM bude hráčům dělat zlo, kdo to teď bude řešit? Norgannon sotva, když sám vede "studenou válku" s většinou RP hráčů u Aliance.

    Čili problém je v tom, že RPGM tým tu má jedno aktivní RP GM, které se stará o tvorbu eventů.
    Jednoho spawnera bez spawnů a jednoho neaktivního head RP GM.
    To je dost málo na nějaký rozvoj, postačí to leda ke stagnaci.

    Pokud se k tomu Norg nemá sám, doporučil bych vedení GN, aby si prověřilo jeho práci a případně jej vyměnilo za někoho aktivního, pakliže mají zájem na rozvoji RP.
    A samozřejmě, jak jsi již Necris zmínila, udělat nábor na nová RP GMs, která budou mít chuť do práce.

    GM lvl 1 je pro nezkušené nováčky též dobrý nápad

    Jak potvrdil čas, spawn RP lokací, GH a PH není pro RP hru potřebný a nikdy nebyl. Avšak jak zmínila Asharia, je výrazným lákadlem pro některé hráče právě z oněch total RP serverů.
    Přitom technická realizace možnosti spawnovat opět všemožné budovy pomocí object packu, pokud se nevyskytne nějaký neočekávaný potíž, by měla být poměrně chvilková záležitost (nahrát na server 1 soubor do DB a 1 soubor na disk k DBC souborům).

    PS: Díky za zájem o tento problém, Necris.
    Last edited by Seraphim; 02-06-2014 at 00:00.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top