Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 31 to 40 of 68
  1. #31
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Warsaw :(
    Posts
    1,700
    Quote Originally Posted by ShadronCzD View Post
    Ochotných lidí tu bylo i je stále X. Nebudeme si nalhávat že Norg je už víceméně vyhořelý palivo, ale i to palivo občas může bejt užitečný.
    Co já vím, hlásí se tu k RP GMkám schopnejch a hlavně ochotnej člověk a stále je bržděnej ( patří k Orlici ), kterej by dokázal pořešit situaci s rpgm's na alianci a zároveň by pomalu poslední aktivní skupině na ali byl schopný vyhovět mnohem víc jak Norg a jeho hejty vůči daný skupině ( jestli se tahle pakárna táhne doteď, potěškoště, ale zasvěcení věděj co Norg vyváděl v dobách kdy tu byli dámský války ;) )

    Jestli máte strach z toho co s Norgem a pozicí rpgm leadera, tak je tu pořád ještě ochotnej a aktivní Eranon, takže problém víceméně vyřešenej.
    Přestaňte se snažit si nalhávat že to takhle půjde dál a raději jednejte ;) Norg byl dycky dobrej třeba na custom itemy, nějakej ten event, myslím že postavit ho do pozice šéfa rpgm's bylo ukvapený a nerozvážný... ať už vůči rp komunitě jako takový, tak vůči určitým skupinám... >
    Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

    Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?

  2. #32
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký kraj
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Necris View Post
    Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

    Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?
    Já to zazlívám, ocenil bych tu po té době nějakou nestrannou, neutrální moc, ochotnou starat se o to co tu zbylo, ne sedět na "křesle", nic nedělat a když už k tomu dojde, zhejtit jak už to stejnak stojí za prd (Jo, to samý sem jeden čas s oblibou dělal taky, ale já sem neměl na čele nálepku "rpgm leader" ... )
    Možná by to jenom prostě chtělo předat to do ruky někomu víc iniciativnějšímu, kdo se obklopí schopnejma lidma a pro to RP tu začne opravdu něco vyvádět a snahu dostat se do týmu neodbije hloupou výmluvou za kterou se skrývá paranoia křížená se zaujatostí...

    A co by mělo RP GM umět ? temp spawny jak objektů tak NPCček, morphy, /say a /yell za npc, možnost přidávat itemy je taky důležitá (Dračí ringy > PvGM když na to přijde... ), goldy už nikoliv.. co vím tohle je tak zhruba nejdůležitější co si v tuhle chvíli vybavím, ale rozhodně by se toho ještě našlo...
    Last edited by ShadronCzD; 01-06-2014 at 12:54.

  3. #33
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Ja mu to zazlievam tiež. Keby na to mal dôvod a bolo by to z jeho strany len dočasné, tak by som to bral, jasné, skutočný život na prvom mieste, nikto nie je Superman, aby stíhal všetko. Lenže on argumentuje tým, že RP GM leader je nepotrebný, to, že nič nerobí je v poriadku...tak v tom prípade nech si zbalí kufre a padá z toho postu, ak nemieni ani pohnúť prstom!
    K tomu, čo by malo RP GM vedieť by som k tomu Shadronovmu pridal ešte aj pohyb NPC, keď napríklad nepriateľ alebo vojaci (pre)nasledujú hráčov je táto vec celkom potrebná

  4. #34
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Warsaw :(
    Posts
    1,700
    takze

    .announce
    .cast (namiesto learn spellov)
    .demorph
    .die
    .freeze
    .gm fly
    .gobject activate
    .gobject add temp
    .gobject near
    .kick
    .pinfo
    .revive
    .unfreeze
    .npc add temp
    .npc say
    .npc move
    .npc textemote
    .npc whisper
    .npc yell
    .npc follow stop
    .npc follow
    .morph
    .modify drunk
    .modify speed

    to je navrh na pridanie priakzov lvlu 1, k tomu plus prikazy ako .tele, .ticket..., .go..., .gm chat, .appear, .summon atd.
    .additem by som nerada davala novacikom, kedze sa da toho poaddovat vela, tam by som to riesila cez GM s vyssim lvlom, ktory by vam tie veci budto addol, alebo bol s Vami na evente.

  5. #35
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    Momentální práce men vytěžuje tak, že bývám většinou až po 9 večer ve hře. Ale pokud to jde snažím se hráčům vyhovět. Pokud se tu jedná o příkazy. Důležité ještě jsou:
    .npc textemote
    .learn
    .aura
    .unaura
    .freeze
    .npc info
    .mod scale

    Všechny jsme využíval u eventů. Announce skoro neupotřebím, ban a mute taky ne. Slibuju že si najdu čas a písnu..kdžy už jsme u toho, co bych potřeboval: na forku rp sekce u Hordy - rozšířit témata - místo SPojených klanů hordy hodit 4 nové (na stejné úrovní jako království QT a Forsaken): Orkové, Shu'halo, Kmen Darkspear a Elrendar Keep

  6. #36
    Registered Users
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Na gobliny zase nikdo nemyslí!

  7. #37
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by Necris View Post
    Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

    Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?
    Též jsem názoru, že head rp gm by měl vykazovat poněkud vyšší aktivitu a reagovat.
    Sám jsem tuto pozici zastával dlouhou dobu na SoulWellu a byl kritizován též za aktivitu, avšak proti tomu, co (ne)předvádí Norg během tohoto roku, jsem se v podstatě mohl přetrhnout.
    Je vcelku tristní, jak rp gm tým od přechodu pod GN skomírá, jelikož mě jste úspěšně vyrazili, Arteila se zbavila dalšího poměrně aktivního GM z osobních důvodů (Carpio) a pak s tím sama sekla,
    a Norg, ten už dělá jen to, co dělává běžně .. sedí a čeká, až po něm někdo něco bude chtít nebo mu řekne, co dělat.

    RP GM tým momentálně zřejmě nemá žádný management, sebekontrolu ani aktivního head RP GM zástupce, který by určoval směr RP/RPGM a jednal s ostatními složkami serveru.
    Ačkoli Norg tvrdí, že každý si vždy dělal co chtěl, vždy byla i nějaká kontrola RPGMs z vyšších míst (např. head RP GM), která sledovala aktivitu, řešila spory, usměrňovala divoké nápady RPGMs apod.
    Pokud nějaké GM bude hráčům dělat zlo, kdo to teď bude řešit? Norgannon sotva, když sám vede "studenou válku" s většinou RP hráčů u Aliance.

    Čili problém je v tom, že RPGM tým tu má jedno aktivní RP GM, které se stará o tvorbu eventů.
    Jednoho spawnera bez spawnů a jednoho neaktivního head RP GM.
    To je dost málo na nějaký rozvoj, postačí to leda ke stagnaci.

    Pokud se k tomu Norg nemá sám, doporučil bych vedení GN, aby si prověřilo jeho práci a případně jej vyměnilo za někoho aktivního, pakliže mají zájem na rozvoji RP.
    A samozřejmě, jak jsi již Necris zmínila, udělat nábor na nová RP GMs, která budou mít chuť do práce.

    GM lvl 1 je pro nezkušené nováčky též dobrý nápad

    Jak potvrdil čas, spawn RP lokací, GH a PH není pro RP hru potřebný a nikdy nebyl. Avšak jak zmínila Asharia, je výrazným lákadlem pro některé hráče právě z oněch total RP serverů.
    Přitom technická realizace možnosti spawnovat opět všemožné budovy pomocí object packu, pokud se nevyskytne nějaký neočekávaný potíž, by měla být poměrně chvilková záležitost (nahrát na server 1 soubor do DB a 1 soubor na disk k DBC souborům).

    PS: Díky za zájem o tento problém, Necris.
    Last edited by Seraphim; 02-06-2014 at 00:00.

  8. #38
    Registered Users
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Warsaw :(
    Posts
    1,700
    Quote Originally Posted by Ceroth View Post
    Momentální práce men vytěžuje tak, že bývám většinou až po 9 večer ve hře. Ale pokud to jde snažím se hráčům vyhovět. Pokud se tu jedná o příkazy. Důležité ještě jsou:
    .npc textemote
    .learn
    .aura
    .unaura
    .freeze
    .npc info
    .mod scale

    Všechny jsme využíval u eventů. Announce skoro neupotřebím, ban a mute taky ne. Slibuju že si najdu čas a písnu..kdžy už jsme u toho, co bych potřeboval: na forku rp sekce u Hordy - rozšířit témata - místo SPojených klanů hordy hodit 4 nové (na stejné úrovní jako království QT a Forsaken): Orkové, Shu'halo, Kmen Darkspear a Elrendar Keep
    Tebe radsej hodime 3ku, ked uz si tu tak dlho, ale novym ludom prikazy typu aura a learn davat nemienim. Ked sa na lvl1 osvedcia, nevidim ziadny problem v tom, aby dostali vyssi lvl. Inak naopak si myslim, ze announce by ste mohli zacat pouzivat, ked mate pripraveny nejaky event, mozno na to nahrabete novych hracov.

    Quote Originally Posted by Seraphim View Post
    ...
    No ja si uprimne na teba ani nespominam, neviem, ci si nebol prijaty do teamu, alebo vyhodeny.. kazdopadne, ak si bol vyrazeny uz na GN, tak to mohlo byt jedine za neaktivitu, (po spojeni bola ocakavana co najvacsia aktivita) Martin zase len tak ludi nevyhadzuje.

    Co sa tyka naboru, pisala som Lacrymose, ta mi odporucila nejake mena, ale prevazne len na horde, takze ak by sa nasiel na ali niekto aktivny, co robieva eventy a potreboval by tieto prikazy, tak nech sa mi kludne nahlasi. Este tie prikazy nie su prestavene, takze to nebude hned, ale chvilu uz vydrzite snad.
    Nie ze by som nechcela robit normalny nabor, ale ak sa poznate medzi sebou a viete mi navzajom poradit, tak mi to vyjde lepsie, akokeby som mala vyberat ja.
    Last edited by Necris; 02-06-2014 at 08:10.

  9. #39
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    499
    Seraphim odešel, nebo byl odejit ještě na původním Soulwellu. Díky svojí selektivní paměti už si ale nevzpomínám na důvod. Byly tam nějaké neshody ve vedení.

  10. #40
    Registered Users
    Join Date
    May 2014
    Posts
    23
    Mimochodem jen tak na okraj a nejspíše trochu mimo místu.
    Dobré pro samotný rozvoj RP by bylo také kdyby se zabránilo cílenému nebo samovolnému štěpení RP komunity, skupinka tam, skupinka támhle.
    Samozřejmě že nevadí, když jedni RPí v Quel'Thalas a další skupinka na jihu v Booty Bay v tropech, ovšem nejspíše by to chtělo nějak zařídit, aby se tyto skupinky snažily alespoň o minimální spolupráci a společné RP.

    Už jsem tu pronesla nějaký ten nápad o mezifrakčním RP, což by dost pomohlo protože mám takový menší nápad, který plánuji s jedním hráčem. Poté je v plánu ples, trh. Zkrátka více společných akcí co srazí do jednoho místa celou hordu...
    Samozřejmě že všeho dost škodí, tudíž doufám, že tam nebude narvané náměstí lidí, kteří si potřebují zrovna něco říct xD!

 

 
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top