Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 68
  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332

    Výzva na Norgannona

    Schválne som čakal dva dni, aby dostali GM čas na odpoveď(na moju pripomienku v sekcii s Cataclysm, kde som sa pýtal na RPím se ti, ktoré je uzamknuté)...koniec koncov nie všetci tu sú permanentne alebo aj každý deň.
    Takže, RPím se ti je stále neprístupné hráčom. Nie je možné napísať odpoveď tak ako v normálnych témach(to inak platí aj pre tému Elrendar Keep po Hordou, ktorá je v rovnakej "sekcii", čiže to bude všeobecný problém tém, ktoré nie sú zaradené pod "kráľovstvá"). Od žiadneho z oboch moderátorov neprišla žiadna odpoveď ani nebola žiadna z tých tém upravená. Takže, hráči stále nemajú možnosť nič tam pridať. Toto bolo na oboch moderujúcich GM.
    Teraz k Norgannonovi. Hoci viem, že je viac za Alianciu(aspoň ako vidím, za Hordu sú zas viac Kailra a Ceroth), ale minimálne na fóre by malo byť možné vidieť nejakú aktivitu. Napriek tomu je RP fórum absolútne mŕtve(jediným náznakom aktivity sú, ako som už spomínal, pravidelné správy od Elrendar Keep a Rytíři Orlice, ktoré ale sú v guild forum) a nejaká snaha na čokoľvek tu neexistuje(to ani od hráčov...k tomu sa dostanem). Posledná vec bola téma s Cataclysm, kde sa hlasovalo, čo sa spraví s medziobdobím. Po viac než dvoch týždňoch ankety a týždni po poslednom príspevku(a zrejme aj zahlasovaní) sa tu zrazu objavilo: Cata začína 1.4. Tým absolútne nebol braný ohľad na prípadné RP hráčov, ktorí už mohli začať dej Caty...vzhľadom na to, ako dopadalo hlasovanie, čo bolo vidieť už dávno pred vyhlásením, sa medziobdobie malo RPiť vo flashbackoch a teda nebol dôvod na čakanie. Už o tom, že je máj a decembrový event s Malygosom stále nemá napísanú správu o ňom, hoci išlo o veľký event, ktorý mal aj byť daný na fóre(sám Norgannon si od nás pýtal mená postáv, aby ich mohol vložiť do správy).
    Treba sa spýtať: Mal by sa takto správať head GM? Je vidieť nulová aktivita, Aliancia je mŕtva, Horda s výnimkou elfov tiež(malé skupiny ako napríklad taureni u Hordy prípadne krajiny Aliancie) a stále sa nič nerobí! Viac aktivity je tu vidieť od hráča, ktorého meno som zabudol, ktorý spravil túto tému...a to tá téma bolo to jediné, čo spravil.
    Pardon, ale toto už je naozaj moc. Ako majú byť hráči aktívni, keď vedenie tu nejako nerobí nič? Naozaj mi to príde, že tu sú len dvaja GM, Ceroth a Kailra a Norgannon nikde. A ak tam tá aktivita je, tak nech ju ukáže. Nech napíše, čo robil počas posledných mesiacov a ak nie, tak aký je dôvod a ako to plánuje riešiť. Utajovanie tu bolo v serverovom meradle pri Cataclysm a stačí si pozrieť staršie témy, kde uvidíte, aký flame sa vyvinul. Byť ticho nie je nikdy riešením.
    Ak na svoju neaktivitu nemá dôvod, tak by mal odstúpiť, aby umožnil to, aby nastúpil niekto iný, kto by bol aktívny. Lebo aby tu bol head GM, ktorý nič nerobí a zostáva na tom poste len preto, aby mohol povedať, že je head GM a mohol "rozhodovať" o tom, čo sa deje, tak to je naozaj dosť o ničom. A potom jediní, ktorí trpia, sú samotní RPeri a celá naša komunita.

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Ostrava
    Posts
    13
    Pokud Rytíři Orlice nejsou Aliance pak ano, Aliance je mrtvá. Ale v naši roztomilé rodince se stále nacházi cca 5-10 aktivních RPerů kteří pravidelně RPí Ano vím že je to uplně mimo téma ale prostě se mi nelibí tne výraz že Aliance je mrtvá To že neméme GM neznamené že nemáme eventy, jen prostě zapojujeme fantazii. (někdy až moc fantazie )

  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Alianciou a Hordou som myslel klasické frakcie, bez pridaných krajín ako Alterac a Elrendar(o tom, že Alterac RPí viem, veď tam mám brata) Výraz "Aliancia je mŕtva" som prebral od iných hráčov, ktorí sa tak vyjadrili, osobne za Alianciu nehrám...ale viem, že až na malé skupiny sú zrejme tie národy neaktívne(podobne ako taureni v Horde...sú stále nažive, koniec koncov, bol aj event, ale mnohých v RP už vidno nie je).
    Čo sa týka GM, toto je čisto z toho, že Norgannon je head GM...keby bol "len" obyčajné RP GM, tak pre mňa za mňa, nech si je neaktívny, keďže je hlavne u Aliancie, bolo by o ničom, keby to riešili hráči Hordy, keďže je to ich/vaše GM a záleží hlavne na vašej spokojnosti. Lenže on je head GM a teda jeho aktivitou nie je len pomáhať spawnovaním, prípadne inými vecami pri eventoch a RP. Mal by komunikovať s vedením v mene celej komunity(Ktorí ľudia riešili tie spawny s Martinusom počas WotLK a zariadili, aby sa dostali do hry? Lebo ja viem, že on nebol medzi tými, čo sa o to zaslúžili), starať sa o fórum(minimálne aspoň mať nejakú iniciatívu), byť aktívny a zodpovedný. Nie hrať sa na mŕtveho pavúka a myslieť si, že si to nikto nevšimne a nikoho to trápiť nebude.

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Písal som moderátorovi aby presunul sekciu Rytíři Orlice do RP sekcie do Alteraku a niššt (ah tak nič už sa to rieši
    Last edited by Jesper_Czd; 06-05-2014 at 13:40.

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    54
    Tak co se tyče SPAWNU, si ještě počkáte. Jsou zde jiné priority 2x víc důležitějších než spawny. Spawny jsou bonus dodatek, nebo si to nazvěte jak chcete, ale nejsou bezprostředně důležité oproti základním věcem jako je funkčnost Q či celých lokací. Na spawny si počkáte a tím bych to to téma ohledně spawnu uzavřel. Pokud mate nějaké dotazy směřujte je na mně.
    Reakcí na druhý bod v tématu, ano Norg je sice Ali a RP GM leadr, ale když si vezmete, horda má taky GM pro hordu, které je více méně též aktivní jedné skupiny. DO situace u Ali už tak nevidím, ale je mi známo, že po jistou dobu byl Norg bez práv. K RP leadru, souhlasím, že by tento post mohl zastávat svědomitěji, a však není první RP leadr který takto ke svému postu přistupoval. Co hůř hrál si na důležitého jen když mu teklo do gatí nebo když situace pro jeho stranu byla vyhrocená. Tak či onak ne všichni jsou bez viny a ne všichni mají tedy právo tím kamenem hodit.

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Lokalita, blbecku.
    Posts
    880
    Quote Originally Posted by Kailra View Post
    Spawny jsou bonus dodatek, nebo si to nazvěte jak chcete,
    Zbytečnost (A to mám RP rád - ale jen blizzlike RP ).

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Vďaka za vyjadrenie, Kailra (Len aby nedošlo k nedorozumeniu, tým so spawnami som mal na mysli čisto WotLK spawny, nie na Cate...plne súhlasím, že sú podstatnejšie veci)

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    Ano jsem "více méně aktivní gm jedné skupiny", jen pokračuj...zajímalo by mne co děláš ty se svými gm právy...více..nebo spíše méně?

  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Pokud vím, Eranon o práva od spojení kvůli těm IP lockům atd přišel opakovaně cca 5x. Vždy si je dokázal zařídit, asi to doopravdy bude o komunikaci, snaze a zájmu jednat s vedením serveru. Ono všechno jde, když se chce.
    Pokud je Head RP GM mrtvý a s adminem naposledy komunikoval v únoru, asi od něj můžeme očekávat aktivitu 0 i v dalších oblastech.

    A souhlas, RPíme v pohodě bez spawnů, jsou jen třešnička na dortu. Kdo to nedokáže, neměl by se snad za RP hráče považovat.
    Na druhou stranu ty spawny byly krásné. Byla to věc, která zaujala nováčky. Hádám že i skákačky byly zábavnější než jen blizzlike bedýnky a šipky.

    To jen já si na finále eventů vyžaduji GM podporu s právem dočasného spawnu - až dám do kupy screeny, vysvětlím v jedné jasné ukázce, proč a co může RP GM udělat, aby lidem ztížil či zpestřil event. Jsou to celkem hodiny práce, jakkoli se to nezdá.
    Má to dost hardcore, když za NPC nemůže promluvit nebo je za sebou nechat běhat, zatímco je invis a zatápí nám.


    Ale to, že moderátora na forku má jen Kailra/Norg a on ne, nechápu.
    Je ze všech tří de facto jediný skutečně aktivní s vlastními příspěvky. Ne jen s ctrl+c a ctrl+v.
    A pardon, že to říkám, ale zdá se mi, že co od aliance zmizela třenice kapr/veralyn, je tam fakt mrtvo. Norg v té žabomyší válce měl jasnou favoritku a ta není aktivní, tak proč by byl on. *shrugs*
    Last edited by Ayenor; 06-05-2014 at 23:46.

  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Hmm, tak to o "časti RPerov" zrejme naozaj znamenalo to, čo som si myslel. No nič, snaha o politickú korektnosť OFF.
    Kailra, zrejme všetci z Hordy vidia fakt, že existujú len tri RP skupiny: Elrendar(guilda Elrendar Keep), Quel´Thalas(guildy Sin´dorei a Krvaví rytíři) a taureni(pár roztrúsených po viac guildách). Zvyšné rasy nemajú vedenie, prípadní RPeri nie sú súčasťou nejakej IC komunity spojenej s čisto ich rasou, aspoň čo mi je známe. Takže pracujme s týmito tromi skupinami.
    Máme tu dvoch GM pre Hordu: Cerotha a Kailru. Z toho nám vyplýva to, že jedno GM nemusí robiť všetko pre všetkých. Okrem toho je Ceroth IC lordom z Elrendaru a Kailra je za ženskú postavu Elther IC správkyňou Silvermoonu. Podľa všetkých zákonov logiky by to teda malo byť väčšinou tak, že Kailra robí aktivity pre QUel´Thalas a Ceroth pre Elrendar, keďže sú to skupiny, kde RPia. Zostávajú taureni a ako je vidieť z eventu z Thunder Bluff, minimálne raz GM podporu poskytol Ceroth(nehovoriac už o eventoch rozprávok, ktoré organizoval, ktoré boli pre všetkých hráčov(hoci tieto GM podporu nevyžadovali a ani nevyžadujú...dokonca ho Alterac spomenul aj v správe z jedného eventu, čiže robil aj veci za Alianciu). Preto tvrdiť, že Ceroth je GM len určitej skupiny je naozaj smiešne, pretože to mnohé dôkazy vyvracajú(jediná RP skupina za Hordu, u ktorej som ho nevidel robiť GM veci bol Quel´Thalas, ale ten má predsa Kailru(viď event s Obnovami Ruín Silvermoonu, kde Ceroth, pokiaľ viem, nebol GM podpora)).
    Ale, ako zakladateľ tejto témy by som bol naozaj nerád, keby sa toto tu zvrtlo v nejaký flame, preto by som rád poprosil všetkých, aby sa zdržiavali uštipačných poznámok a prípadne na ne reagovať slušne a vyvrátiť ich(ak je to možné). Témou tejto diskusie je, či Norgannon na svojej pozícii head RP GM niečo pre komunitu robí, a ak áno, čo, a ak nie, tak zodpovedať na otázku, prečo by vôbec mal na tej pozícii zostať a nemal by byť nahradený niekým kompetentnejším(a poprosil by som o vyjadrenie aj samotného Norgannona, pretože prípadné ticho, či už z dôvodu neaktivity alebo bezdôvodného mlčania len dodáva na váhe názorom tých ľudí, ktorí sú presvedčení o jeho neaktivite).

 

 
Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top