Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Results 1 to 10 of 21

Threaded View

  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    20

    Debata na danou problematiku aneb Cata - Šance "nanovo" ?

    Zdravím vás milí eRPéři, někteří z vás mne znají, někteří netuší,kdo jsem. Tak bych se prvně rád představil. Ve hře jsem teď nejčastěji za Borgause nebo Vondru, dříve Jasmína či Arranir. RPím už nějakou tu dobu (přesné datum říci nemohu, ale začal jsem na CzD před přechodem na TBC) a nynější pohled na RP ve mně vyvolává rozporuplné pocity. Uvědomuji si , že server už není primárně zaměřený na RP, a to asi ani sekundárně, spíše terciárně, co si budeme namlouvat...a tak by podle mne bylo dobré vyjasnit si mnoho věcí, nejen časoprostor (právě běžící anketa). Dodávám, že to je můj pohled na věc, který se může od toho vašeho lišit. Můžu plácat i dávno vyřešené blbosti,jelikož jsem teď byl chvilku mimo. (jak je u mě zvykem při spojení s jiným serverem)

    Cataclysm aneb zkusme to"nanovo"
    Postavy jsou zase trochu starší, zkušenější a prostě lepší, ne? Tak toho bychom mohli využít k řešení několika menších problémů, které jsou jen na obtíž. Způsob řešení je už na každém z nás.
    1) Písečky
    Který RP hráč by to neznal? "Tady by se tak hezky hrálo, kdyby tu bylo více lidí, škoda, že X je jich tam a Y zas tuhle a já jsem ze skupiny Z, to se s nima moc nepotkám." Rozdělit RP scénu na tolik království je dnes prostě hloupost. "Ale já jsem hrdý noční elf, nebudu RPit jen v SW", tak ať nikdo z nás neRPí v SW! "To nemyslíš vážně, moje postava tu musí být, jsem tu strašně důležitý, to by nebylo RP mojí postavy."Popravdě, nemyslím si, že tohle se povede, ale ten problém s tím, že si každý hrabe svoji hromádku opravdu kazí zábavu. Za pokus by to stálo, najít si společné místo, tábor, vesničku , kde budeme spolu. Připomíná vám to Alterak, co? Podívejme se, kde je Alterak: Navzdory všem překážkám, času a boji o své království jsou tu a denně vidím několik členů. Proč to? Berou všechny, hrajou se všemi a hlavně hrajou. A pro někoho se stalo ošklivým zvykem RPit jen na eventech, popřípadě na fóru a to jen kvůli tomu, že v tomhle obrovském univerzu jen těžko narazí na RPera bez předchozí domluvy. Pojďme zkusit zauvažovat, jak bychom to mohli vyřešit, pokud se to tady ovšem řešit chce.

    2)Alterak vs. Aliance
    Ze začátku chci říct, že tady nejde ani tak moc o RP situaci. Ať si každý válčí, hádá apod. v RP, co chce, ale OOC jsme všichni na jedné straně a neexistuje žádné "Ignorujte je, tohle s nimi RPit nechceme." Přestaňte se ignorovat a nemít rádi. Ne, že každá strana řekne "Já ne,to ti druzí. Oni si začali, my jsme ti hodní." Takhle se to NIKDY nevyřeší. Jasně, každý může říct, že oni to bezdruhých zvládnou, ale jednou tu jsme spolu, tak se bavme spolu. Rád bych, aby se na toto téma otevřela debata a došlo k vyřešení všech nedorozumění a OOC neshod.

    3) Addony
    Nebylo by naškodu, domluvit se na nějakém sjednocení používaných addonů k RP. Jistě jste aspoň jednou zažili problém ve stylu: "Já mám ten popis vypsaný, ty to nevidíš? A ten item, co jsem udělal, jsem ti posílal. Tobě nepřišel? Aha, ty máš FlagRSP a já mám TotalRP2. A na itemy máš Gryphonheart, co? Já je dělám v tom TRP2. Sakra, škoda." Někomu to nevadí, někoho to štve a velkému zbytku to je jedno. Stejně by bylo dobré domluvit se a pak to někam na fóru vyvěsit, aby bylo jasno a všichni bychom "seviděli" správně.

    4) Kolik nás je a kde jsme
    Tohleje takové to typické "Pojďme udělat sčítání", které je prakticky k ničemu. Takže se spíš optám a budu doufat ve vyjádření všech aktivních.
    RPíte ještě? Jak často? Pod koho/jaké království spadáte? apod. Pište sem, mě PM nebo ve hře, chtěl bych pořádat dost eventů a akcí a je dost důležité vědět, jestli by byl vůbec zájem a lidi. Dříve jsem už něco začínal (hledání artefaktů, Liga průzkumníků), ale přechod na nový server to zase utnul.

    Závěrem
    Snad má slova aspoň pochopíte. Snažím se pomoci a tohle je jedna z cest. Budu rád za jakékoliv připomínky, odpovědi... Cokoliv konstruktivního nám přeci pomůže společně dojít tam, kam chceme. Asi se tu objeví tací, kteří nepovažují žádné z výše nastíněných témat za podstatné, důležité a existující. Já si uvědomuju,že tímhle mohu přestřelit, ale dle mého to stojí za pár slov.Tak směle diskutujme.

    P.S. Omlouvám se za chyby a menší slovní zásobu, snad to není tak strašné.

    Dodatek: Já sám jsem nestranný a nerad bych, aby se tento příspěvek zdál, že se nakláním na jednu či druhou stranu sváru (bod 2)
    Last edited by Vondra; 24-03-2014 at 20:29. Reason: We are not ants. Nejsem s Alterakem ani Aliancí. Jsem nestranný!

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top