Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    20

    Debata na danou problematiku aneb Cata - Šance "nanovo" ?

    Zdravím vás milí eRPéři, někteří z vás mne znají, někteří netuší,kdo jsem. Tak bych se prvně rád představil. Ve hře jsem teď nejčastěji za Borgause nebo Vondru, dříve Jasmína či Arranir. RPím už nějakou tu dobu (přesné datum říci nemohu, ale začal jsem na CzD před přechodem na TBC) a nynější pohled na RP ve mně vyvolává rozporuplné pocity. Uvědomuji si , že server už není primárně zaměřený na RP, a to asi ani sekundárně, spíše terciárně, co si budeme namlouvat...a tak by podle mne bylo dobré vyjasnit si mnoho věcí, nejen časoprostor (právě běžící anketa). Dodávám, že to je můj pohled na věc, který se může od toho vašeho lišit. Můžu plácat i dávno vyřešené blbosti,jelikož jsem teď byl chvilku mimo. (jak je u mě zvykem při spojení s jiným serverem)

    Cataclysm aneb zkusme to"nanovo"
    Postavy jsou zase trochu starší, zkušenější a prostě lepší, ne? Tak toho bychom mohli využít k řešení několika menších problémů, které jsou jen na obtíž. Způsob řešení je už na každém z nás.
    1) Písečky
    Který RP hráč by to neznal? "Tady by se tak hezky hrálo, kdyby tu bylo více lidí, škoda, že X je jich tam a Y zas tuhle a já jsem ze skupiny Z, to se s nima moc nepotkám." Rozdělit RP scénu na tolik království je dnes prostě hloupost. "Ale já jsem hrdý noční elf, nebudu RPit jen v SW", tak ať nikdo z nás neRPí v SW! "To nemyslíš vážně, moje postava tu musí být, jsem tu strašně důležitý, to by nebylo RP mojí postavy."Popravdě, nemyslím si, že tohle se povede, ale ten problém s tím, že si každý hrabe svoji hromádku opravdu kazí zábavu. Za pokus by to stálo, najít si společné místo, tábor, vesničku , kde budeme spolu. Připomíná vám to Alterak, co? Podívejme se, kde je Alterak: Navzdory všem překážkám, času a boji o své království jsou tu a denně vidím několik členů. Proč to? Berou všechny, hrajou se všemi a hlavně hrajou. A pro někoho se stalo ošklivým zvykem RPit jen na eventech, popřípadě na fóru a to jen kvůli tomu, že v tomhle obrovském univerzu jen těžko narazí na RPera bez předchozí domluvy. Pojďme zkusit zauvažovat, jak bychom to mohli vyřešit, pokud se to tady ovšem řešit chce.

    2)Alterak vs. Aliance
    Ze začátku chci říct, že tady nejde ani tak moc o RP situaci. Ať si každý válčí, hádá apod. v RP, co chce, ale OOC jsme všichni na jedné straně a neexistuje žádné "Ignorujte je, tohle s nimi RPit nechceme." Přestaňte se ignorovat a nemít rádi. Ne, že každá strana řekne "Já ne,to ti druzí. Oni si začali, my jsme ti hodní." Takhle se to NIKDY nevyřeší. Jasně, každý může říct, že oni to bezdruhých zvládnou, ale jednou tu jsme spolu, tak se bavme spolu. Rád bych, aby se na toto téma otevřela debata a došlo k vyřešení všech nedorozumění a OOC neshod.

    3) Addony
    Nebylo by naškodu, domluvit se na nějakém sjednocení používaných addonů k RP. Jistě jste aspoň jednou zažili problém ve stylu: "Já mám ten popis vypsaný, ty to nevidíš? A ten item, co jsem udělal, jsem ti posílal. Tobě nepřišel? Aha, ty máš FlagRSP a já mám TotalRP2. A na itemy máš Gryphonheart, co? Já je dělám v tom TRP2. Sakra, škoda." Někomu to nevadí, někoho to štve a velkému zbytku to je jedno. Stejně by bylo dobré domluvit se a pak to někam na fóru vyvěsit, aby bylo jasno a všichni bychom "seviděli" správně.

    4) Kolik nás je a kde jsme
    Tohleje takové to typické "Pojďme udělat sčítání", které je prakticky k ničemu. Takže se spíš optám a budu doufat ve vyjádření všech aktivních.
    RPíte ještě? Jak často? Pod koho/jaké království spadáte? apod. Pište sem, mě PM nebo ve hře, chtěl bych pořádat dost eventů a akcí a je dost důležité vědět, jestli by byl vůbec zájem a lidi. Dříve jsem už něco začínal (hledání artefaktů, Liga průzkumníků), ale přechod na nový server to zase utnul.

    Závěrem
    Snad má slova aspoň pochopíte. Snažím se pomoci a tohle je jedna z cest. Budu rád za jakékoliv připomínky, odpovědi... Cokoliv konstruktivního nám přeci pomůže společně dojít tam, kam chceme. Asi se tu objeví tací, kteří nepovažují žádné z výše nastíněných témat za podstatné, důležité a existující. Já si uvědomuju,že tímhle mohu přestřelit, ale dle mého to stojí za pár slov.Tak směle diskutujme.

    P.S. Omlouvám se za chyby a menší slovní zásobu, snad to není tak strašné.

    Dodatek: Já sám jsem nestranný a nerad bych, aby se tento příspěvek zdál, že se nakláním na jednu či druhou stranu sváru (bod 2)
    Last edited by Vondra; 24-03-2014 at 21:29. Reason: We are not ants. Nejsem s Alterakem ani Aliancí. Jsem nestranný!

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    What is this, post for ants? Ale pekne povedané
    RPím často(prístupný som takmer každý deň, ale závisí to aj na tom, či zrovna nemáme dačo v guilde), ale je to občas nepravidelne, postava Faelin(blood elf), spadám pod Elrendar(guildu aj pevnosť) a to bude asi vše

  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    RP podle toho jak mi vyjde čas a jak je práce
    Postavy
    Avelion- OOC EK, IC kněžka na volné noze se zvláštními mazlíčky
    Avianna- OOC EK, IC hraničářka u Elrendaru

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    20
    Rád bych hlavně diskutoval nad body 1 a 2. A aby se nebáli vyjádřit členové Aliance i Alteraku veřejně.
    Ale vám belfíci děkuju za vyjádření!

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    nejčastěji Bratislava
    Posts
    158
    Ja osobne som za spoločný RP priestor a problém Alterak vz. Ali ani zvláštne nevnímam (resp. viem, že je, ale dá sa riešiť/zmazať), keďže sme si s Veralyn vydiskutovali, čo trebalo. Samozrejme nemôžem v tomto hovoriť za celý Alterak, to je na hráčoch. Norg navyše pomohol Crisovi s eventom. Drvivá väčśina Orlíc používa addon TRP2. Momentálne RP postavy: Jesp a chromá Yelena. Veľa ľudí sa pýta, kam zmizli medzifrakčné party?

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Ostrava
    Posts
    13
    Mno asi to vezmu podle těch bodů 1. To že tu není nějaký společný RP ,,píseček" tak mi nějak moc nevadí, někdo hold chce nějaký čas RPit v uzavřené komunitě nebo jeho postava nemá IC důvod přesunovat se někam jinam jen kvůli tomu že se mi tam OOC chce jít RPit.
    2. Raději bez komentáře, ale bez tohohle problému by byl RP kanál o něco méně zaspamovaný (někdy).
    3. TRP2 ale od přechodu na Cata se setkávám se setkávám s problémem že u ostatních tenhle adon nevidím a oni ho zase nevidí u mě, pokud někdo víte co s tím tak bych byl vděčný za radu
    4. Crisfallen- převážně RP v Stromgardu a okolí, nyní se spíš soustřeďuju na doexpení než na RP.
    Last edited by Domimaru; 25-03-2014 at 06:38.

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    Moc hezký příspěvek...ale klasicky jednostranný - Go Aliance! a Horda...sucks? Jakmile se ozvou lidé od elfů, je jim poděkováno a řečeno, že se očekává vyjádření alíků. Pochopitelně rpení mezi frakcemi je komplikované nemožností rozumět si. Nicméně podobné problémy se vyřešili už minule - GM nebo hráč měl kamaráda/alta překladatele.

    1. Náš píseček (guildy Elrendar Keep) je momentálně Eastern Plaguelands se základnou v Light's Hope, kde pomáháme AC obnovovat zemi. Rádi uvítáme kohokoliv, kdo nepřichází prudit a vidí víc než popis rasy "blood elf"

    2. Do téhle problematiky nevidím, asi by mne někdo musel uvést. Ale už mi bylo předhazováno, že EK se chová jako Alterak. Moc dobře chápu, proč Alterak chce mít s Aliancí jako takovou společnou max. historii.

    3. guild EK využívá k hraní addon TRP2 Odkaz na stažení =>zde

    4.
    Ceroth Sunhand - lord z Elrendaru
    kapitán Falanthir Brightspear - posádka Elrendaru
    Ken'jun - trollí rybářka, občasná kleptomanka, kecálistka, dobrá duše a vyštudovaný magejstr čéče!
    Dargan & Baelgar Stoneheelovi - trpasličí bratři, lovci duchů, momentálně rozhádaní a jedoucí sólo. Dargana je možno potkat na cestách, Baelgar vede hospodu U krásné Leontýnky v Stormwindu.

    +spousty dalších příležitostných rp charů.

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    No, s piesočkami je ten problém, že naozaj sú podstatné pre RP postáv. Napríklad, viem, že v SMC sú niektorí elfovia, ktorí, ako postavy, majú rasistické sklony. Sedí to na popis rasy, čiže je to úplne v pohode, ale, takíto hráči ti proste nebudú sedieť napríklad v OG alebo TB a diskutovať s okoloidúcim orkom o počasí(ak sa mýlim, opravte ma, je to len predpoklad ). Rovnako ako posádka EK nebude dakde v Undercity alebo inde ďaleko, keď príbehovo má svoju pevnosť medzi EP a Ghostlands...plus, do polovice mesta by ani nemohla väčšina ísť, pretože by potom mali silnú túžbu všetkých v ňom poabíjať(Mage quarter, Apothecarium a ktovie ešte čo iné) A tiež nemôžeš od niekoho, kto chce RPiť orkského bojovníka, aby prišiel do SMC a diskutoval nad vínkom o udalostiach, alebo undead locka, aby šiel do EK a pridal sa k nám. A to isté môže platiť pre Alteračana, Stormwinďana, night elfa, draeneia a podobne. Urobiť guláš v RP na jednom mieste možno pomôže aktivite a príležitostiam RPiť, ale myslím si, že by tým existujúce postavy boli znehodnotené, lebo by nešli podľa svojho charakteru ale podľa OOC potrieb a nové postavy by možno boli všetky na jedno kopyto.

  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    15
    Zdravím,

    vezmu to podle bodů a jednotlivě se k nim vyjádřím.

    1. Souhlasím s názorem, že bychom měli RPit více společně, nikoli se od sebe vzdalovat a uzavírat se v malých společenstvích, které spolu nekomunikují či nespolupracují. Osobně bych rád RPil na více místech s více lidmi.
    Setkal jsem se s názory, že je přeci hloupost chodit někam RPit jen proto, že to chci OOC, ačkoliv postava IC důvod nemá. Myslím, že by se to dalo řešit skrz společné eventy, tedy dát postavám důvod zúčastnit se nějaké události, kde budou i ostatní. Nějak se přeci začít musí, ne?

    2. Co k tomu říct? Já kupříkladu nemám chuť se hádat nebo číst si hádky na RP chatu. Osobně proti nikomu nic nemám a taky nemám důvod na někoho házet špínu. Myslím, že bude bohatě stačit, když se minulost hodí za hlavu a RP se nebude tahat do OOC vztahů.

    3. Používám TRP2. Tento addon mi více vyhovuje a navíc jej používá většina hráčů, se kterými RPím.

    4. Ano, RPím, poměrně často. Stačí mi napsat, můžeme se domluvit. Nebo také stačí za mnou v RP přijít. Většinou nemám problém RPit hned.
    Postavy:
    Seitheach - RP převážně v Arathi Highlands, Hinterlands, Wetlands a Hillsbrad Foothills, popřípadě i někde jinde. Guilda Rytíři Orlice, království Alterak.
    Remnoen - prozatím nijak rojetá postava, RP na Azuremyst Isle a Bloodmyst Isle, popřípadě i někde na Kalimdoru. Guilda Exodari Draenei.

  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Nemyslím si, že by to byl post JEN pro Alterac/Alianci, navíc Jasmínu/Vondru si pamatuji jako vtipného RPera s nadhledem, jeho rozjetí průzkumníci mne bavili číst a občas z mé nelfky i sledovat in game. Chápu jeho potřebu chtít vyjádření po rozhádaných stranách sem, kde je "psáno, tedy dáno" a každý, kdo ho viděl, se na něj může odvolat - do RP channelu se kolikrát píšou věci bez uvážení a jen se dělá dusno, tady to chce odpověď už trochu promyslet a s ní i to, co tedy vlastně in game dělám a zač jsem či nejsem zodpovědný sám/sama.

    1. písečky patrně budou vždy, ale nakonec se vše dá vyřešit dohodou - i jak psal Jesper, i jak vidno u belfů

    2. rpí obě strany, jen ta ze Stromgarde se zdá aktivnější, a víc do toho nevidím, oběma přeji výdrž a dobré nápady

    3. kvůli tomu vlastně píšu tenhle román
    • FlagRSP a GHitemy se sekají s interface cataclysm
    • outfitter nefunguje (cataclysm má u charu záložku, šipku vpravo dole, co ho dobře supluje a dají se tam ukládat item sety)
    • TRP vám neskutečně zalaguje hru a polovina jeho možností nefunguje
    • osobně jsem přešla na TRP2, jen dost bolelo přijít na to, která verze mluví se současnou verzí hry (například mi zakázal i psát do normálního chatu atd) - když jsem měla verzi 1208, nemluvilo to s registrem postav, "neviděla" jsem nikoho dalšího. Vzhledem k tomu, že Cerothovi fungovala 1008, přešla jsem na ni - i když hra ten addon prohlásí za out of date, ve výběru postav pod záložkou addons při logu prostě zaškrtnete "load out of date addons" a je to. Jen nové verze xpearl vám budou měnit tooltipy u postav atd.


    4. Eynor Sunhand-Astrae - Elrendar keep
    (a další alty od Elrendar + mnoho charů založených jako NPC do příběhů, tj.postavy, které obvykle končí rychle a tragicky, nebo se na scéně rovnou objeví už po smrti - některé i alianční, humanky, NElfky, drenejky a švarná trpaslice)

    u tohoto sčítání mne spíš mrzí, že znám kopu lidí, co RPí, ale na forum nechodí, nebo se zde nevyznají - od Elrendar Keep bych mohla jmenovat hráče jako Eyra, Nessaa, Narlen, Balahen, Runiel, Runx, Spjuntrusek, Bunn, Tomyas (i když ten na forko chodí xD), Altash, Raevan... a tak minimálně 4 další, co forko navštěvují a mají mainy i v jiných RP "smečkách" (Flair, Moonwolf, Faelin...). Nemyslím, že RPerů ubývá, nebo nejsou noví lidé se zájmem o RP, chce to jen trochu trpělivosti a tolerance a ne hned každého rovnat podle "vlastní božské představy" a okamžitě ho odsoudit.
    Po změně hry se ale také kopa lidí ještě stále nedokázalo připojit, to je další problém

    K tématu srovnání dějové linie: včera u EK proběhl první pokus tyhle věci objasnit a krátké RP s náznaky změn, co proběhly ve světě - to málo, co se mohli členové pevnosti v horách dozvědět pozorováním okolí a od poslů.

    Řešili jsme i to, které "události" z knih, co uvádějí cataclysm, RPit a které ne - například "smaragdová noční můra" vysloveně zní jako RP které je spíše osobní a netýkalo se každého, ale co taková invaze elementálů - byl by někdo, koho by k tomu napadl scénář, nebo to chtěl dělat? Klidně mezifrakčně? Atd.
    RP u aliance podle mne jednu dobu umíralo i na to, že se tam žárlivě střežily scénáře eventů a hádalo se, kdo je autorem čeho.
    Není lepší hodit nápad na forko a podívat se, s čím přijde komunita, a pak to vše provést in game podle domluvy?

    + rpí se i mimo eventy, ne, že se loguje jen na ně, to mne od některých také trochu bolí. Čekat, co mi kdo donese pod nos, a když není nabídka, jdu off.
    Last edited by Ayenor; 25-03-2014 at 10:20.

 

 
Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top