Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 8 of 16 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 71 to 80 of 155

Thread: OOC diskuze

  1. #71
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    58
    Fingone, ale už!
    Buď chtějí lidé hrát v kruhu a RPit studenta.
    Nebo nechtějí hrát v kruhu a RPit studenta... v tom případě hrají něco jiného. Třeba super mága podle tvých představ.

    Buď dají přednost Kruhu, kde se RPí delší dobu a musí se skrz RP něčeho dopracovat.
    Nebo mají charakter nadupaný už od začátku, instantně... Nevím, proč by nemohli. RPit přece člověk může, co chce.

  2. #72
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Áno, a potom je ten mág, ktorý neRPil výcvik v Kruhu, označený takými ako ty za "nadupaného", "super mága" a podobne. A čo keby som ti povedal, že ľudia dokážu RPiť normálneho mága, ktorý sa po určitom počte kúzel vyčerpá, vytvoriť silnejšie kúzlo aj nejaký čas trvá a vlastne tá postava vôbec nie je OP? A prípadné zvyšovanie jej sily prebehne počas RP na základe skúseností, ktoré získa tam? Ale nie, to úžasní členovia Kruhu nedokážu prekusnúť, pretože skutočný mág je ten, ktorý je v Kruhu a ten, ktorý tam nebol, je automaticky OP hustodémon. A nie, aj keby si mala 100 stretnutí s takými, čo to robili, nedáva ti to právo označovať každého, kto už začne ako mág, za niekoho takého.
    A hlavne: Kruh =/= kvalitné RP

  3. #73
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    58
    Quote Originally Posted by Fingon View Post
    Áno, a potom je ten mág, ktorý neRPil výcvik v Kruhu, označený takými ako ty za "nadupaného", "super mága" a podobne.
    Jenom, pokud ho tak hraje. To se tu snažím celou dobu vysvětlit asi blbě, ale snažím se

  4. #74
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Áno, blbo, pretože napriek všetkému tých mágov stále tak označuješ, čo dosť zmenšuje dôveryhodnosť toho, ako vravíš, že to platí len pre tých, čo to robia. Pardon, ale ešte som nestretol mimo Kruhu OP mága a ak náhodou bol v niečom silnejší, bolo to vykompenzované tým, že bol slabší v inej oblasti.

  5. #75
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    51
    Nemám rád "instantní" cokoliv, ale tady záleží hlavně na inteligenci jedince ... buď si nechá vysvětlit, že takhle to prostě nefunguje a bude se snažit to napravit sám či s pomocí v tom horším případě je to jenom další manškin, který zabíjí všechno pohledem, případně si řekne a teď sem král já ať už tady někdo na tom trůnu sedí nebo ne. Jestli něčeho chceš dosáhnout vyerpi si to, ale ať to má hlavně nějaké základy, ne že budu mít instantně všechno a okamžitě. Když uvidím nováčka jak dělá něco obdobného co jsem zmínil výše (negativa) tak přimhouřím oči, vzpomenu si na svoje začátky a dám se sním do řeči. Ale kdybych takhle viděl někoho ze současné BE scény tady na SWL jak tohle provozují tak se pouze utvrdím v tom, že dotyčný/á je **** a nemá smysl se tím dál zaobírat prostě ignore a nashledanou.

    Ve wowku mi chybí PJ jako v dračáku, prostě co řekne to platí ...

  6. #76
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    54
    K tomu patchy, byl jsem na to upozorněn a snažím se to vyřešit, prozatím doporučuji si ho vytáhnout z dat, v případě že chcete raidovat nebo se věnovat PVE na NT. V OL to nedělá, mám za to, že příčina nebude s patchy samotném, ale v tom že zastiňuje i stejný soubor DBC co je pro wotlk.

  7. #77
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    155
    Gah, clovece. PJ, ktereho by vsichni poslouchali? Tak to tu naposledy bylo hodne hodne davno, snad jeste za dob Draga *zamackne slzu*.

    Tezko bude clovek poslouchat nekoho, u koho nema nejmensi duvod si ho vazit a respektovat. A kdyz novacci maji moznost videt netrestane drzkovani na GMs, co si z toho asi vezmou, he? Reknou si : "GMka jsou (byli) salati, muzeme jim nadavat jak chceme, protoze to tamhle a tamhleten starsi hrac dela taky, navic se GMs neumeji ani dohodnout mezi sebou. Tomuhle neco nakecame a on tamto GMko zjezdi...ze? Byt treba nepravem (nechteji ze sebe pred hraci/kolegy delat debily priznanim toho, ze vedeli, ale necinili nic).
    A pak to dopada, jak to dopada.
    Ztraci se GMs s "vizi a chuti", pak i hraci, kteri pro ostatni neco udelali a dostanou za snahu jen drzkovou.
    (Ano, uz jsem zazila i vyhrozovani jisteho GM aktivnimu hraci "ze mu to zavari", kdyz sel dotycny s udajne neproveditelnym eventem za mnou. Dotycne GM by se melo velmi stydet -a nejen za tohle!)

    Cest zarnejm vyjimkam, kterych bylo a je sakra malo.

  8. #78
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Šalingrad
    Posts
    55
    Tak, už tomu fakt nemůžu přihlížet. Vlastně nechápu, proč se navážíte do Kruhu, Kruh nikde od nikoho nic neočekává, to je věc každého. Takže, co máte za problém? Psala jsem snad někdy někde veřejně, co od koho jak očekávám a jak by měl kdo co rpit?

    Nikdy si v Kruhu nebyl, nevíš, jak to v něm funguje, Faeline, proč se do nás navážíš?

    Takže, nebudu řešit, že si všichni myslí, že se u nás nerpí, rpí se, to, že musíte furt na Kruh všichni házet špínu, je váš problém, u nás probéhá RP stále aktivně. Jsou věci, které já sama nemůžu rozhodnout a protože máme i svůj osobní život, holt to chvilku trvá a Fingone, běž už do háje s tím svým půl rokem, čtvrt rokem, byl to měsíc a půl(z čehož tři týdny byly má vina, protože jsem byla u rodičů a tam není wowko). A to proto, že já i Elro jsme pracující lidi a chodíme do práce brzo ráno a vracíme se pozdě večer.
    Za to, že neposlal ten dopis, což měl, se omlouvám, říkal, že to udělá, ale nejspíš na to zapomněl.

    Co se týče členství v Kruhu, není podmíněno členstvím v gildě. Kruh je otevřený všem, bez ohledu na gildu. Důležitá je jen classa a čistokrevnost elfů. A pochopitelně to, jak to oderpí. Nic ve zlém, ale ty sis to v rp pohnojil sám. Logicky nemůžeš očekávat, že po tom svém divadle by si tě chtěl někdo nechat ve společenství, které to bere vážně. Tak to prostě nefunguje, zkus se vžít do Elra, který tak reagoval.

    Co se týče studia, nemusí to být rok, rok to obvykle byl právě proto, že někdo z účastněných rpil zkrátka málo, méně často. Jde o to, jak se daří té postavě a jak se to všechno stihne.
    A ne, u Kruhu se nerpí jen studenti a ty to víš, od toho, aby tohle rpit někteří nemohli, a mohli se bojově vyžít, máme právě arkanisty.
    A NIKDO nikde nepsal, že se to musí rpit rok. Rok je jen odhad podle zkušeností, jak se vždy vše stihlo. Nikde není žádné psané pravidlo, že to hráč musí rpit rok. Všechno se to děje podle toho, jak to plyne ve hře. Rok je jen hrubý odhad na vše, co se vždy rpilo.
    Pokud něco podělá, vždycky je tu možnost nápravy, nic není definitivní.
    Stejně jako nepřijatí adepti to mohou zkusit za čas znovu. Studenti, co neudělají zkoušky(zatím takový žádný nebyl, po tak dlouhém rpění a snahy to prostě dostanou obvykle všichni), je mohou dělat za čas znovu. Vyhozeni byli prozatím jen ti, kteří hrubě porušili pravidla, která jim byla od začátku vštěpována. A je to tak schválně uděláno, protože naši mágové jsou prostě suchaři, co jsou workoholici a zakládají si na přísnosti.
    Každé rozumné společenství má nějaká pravidla, co se nesmí porušovat. Ale všechno je to na hráčích, jak to rpí, pokud nejsou hloupí, tak to porušovat mohou, ale ať to dělají tak, ž se to zkrátka nikdo nedozví. V tom spočívá kouzlo pokrytectví a to je některým elfům velmi blízké.
    Stačí třeba vnímat ty arkanické strážce, co chodí po městě, co hlásí. Belfové jsou prostě národ zakládající si na poslušnosti.

    A ne, dost informací, co učíme v Kruhu, jsme si vymysleli my, jsou založeny hlavně na tom, jak rozumně pojmout "moc" a rpit smysluplně a bez PG a přesto nehrát nějakou lamu. Stejně tak já osobně třeba učím věci, co s blizzardem vůbec nesouvisí a myslím si, že se mi podařilo několik nováčků hezky "vychovat" a bavilo je to.

    Co se týče samozvaných magistrů. Pochopitelně, že můžou být mágové členy jiných skupin, ale jak tady zaznělo, v minulosti jsme s nimi měli velmi velmi špatné zkušenosti, proto když přijde nějaký nováček s takovou rolí, prostě mu to nikdo nevěří. A souhlasím, že tohle není jen u mágů, jedná se o všechny role kdekoliv a různá vysoká postavení. Každý chce hned něco znamenat, aniž by se snažil.
    Proti gustu žádný dišputát, ale ať prvně ukáže, že na tu roli má. My nikomu nezakazujeme rpit magistry, hustomágy, kdes k tomu přišel? Já mám averzi jen na hráče, co si zkrátka nedají poradit a hned rpí OP postavy a ještě blbě. Nebo když je někdo až tak moc OP, je potomkem/učněm někoho šíleně mocného a známého, je nepřemožitelný a do toho ještě strašně všestranný a na nás pohlíží jako na "trash", tak takovému člověku to taky nemám chuť rpit.

    To, jak by se zhruba "měl"(zase je to jen věc názoru) rpit mág, popsal Elendiel ještě na Soulwellu, byl tam na fóru hodně dlouhý článek, který je teď mimochodem u nás na webu a sám si ho mohl číst, Faeline. Kdo rpí v Kruhu, je na něj upozorněn. Kdo mimo něj, to je jeho věc. Já neřeším, jak kdo jiný kde rpí mága, to mě vůbec nezajímá. Kdy jsem psala kdy, že nedokážu překousnout, jak kdo rpí jiného mága kdekoliv jinde? Co je mi do toho?
    Proč si tady vymýšlíš takové konspirační teorie o nás bez nás? Nejsi už trochu paranoidní?

    Taková Flairica nikdy v Kruhu nebyla a její roli ji plně věřím. Stejně tak třeba Kelaron rpil mága velmi hezky a nikdy s námi neměl nic společného.


    Cerothe, prosím tě, taky nemluv o věcech, o kterých nic nevíš. Já se do vašeho Elrendaru taky nenavážím a nikdy jsem nikde veřejně proti vám nenapsala ani zbla, nikoho proti vám neštvala, nezesměňovala vás, zatímco u tebe už podruhé vidím nějakou dost nevhodnou narážku, která ani není pravdou. Proč? Opravdu to nechápu.

    Fakt mě začínáte všichni štvát. Co je vám do Kruhu, starejte se o sebe a neřešte nás. My si budeme rpit po svém, vy si rpěte po svém. Taky nikde neřeším organizace jiných skupin a jak co kdo kde jak dělá blbě.
    Jste snad dospělí a rozumně přemýšlející lidi, co si snad nemusí bourat bábovičky a z principu házet špínu, abyste vypadali líp a rozumněji.
    A přesně proto tyhle diskuse nesnáším a nereaguju na ně, protože je v nich vždycky samá bezpředmětná špína o věcech, do kterých pochopitelně vždycky všichni nejlépe vidí. To se sejdou samí odborníci a co pak...
    Last edited by Blanch; 17-02-2014 at 22:32. Reason: chyba

  9. #79
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Nikdy som o sebe nič nespomínal. Pri roku, trištvrte roku alebo podobne som mal na mysli štúdium v Kruhu ako študent. A neviem, o akom divadle hovoríš, ale dobre, ja som nikdy nehovoril nič na to, čo sa stalo v RP, len svoj názor. Schválne som sa tomu vyhýbal a nič nehovoril. Ale kľudne môžeš opísať, ako som spravil zlé RP, ako som veci nebral vážne a podobne. Myslím, že vyjadriť svoj názor na organizáciu v RP zatiaľ ešte môžem, hlavne keď som vôbec neútočil na samotné osoby v Kruhu.

  10. #80
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Šalingrad
    Posts
    55
    Útočil jsi na Kruh samotný, což je momentálně má starost. Na jeho "organizaci", o které vlastně nic nevíš. A hovořil za nás o věcech, které nejsou pravda. Třeba to, jak bereme ostatní mágy, nebo jak dlouho se studuje na magistra. Všechno jsou to individuální informace, které každý bere podle sebe. Napsal si to tady, jako by to byl axiom.
    Takže opakuji, ostatní mágové jsou mi šoufl, já řeším jen chování mágů v Kruhu, protože prostě moje postava bere Kruh vážně a je do toho zapálená a chce, aby se dodržovala pravidla, což znamená, že PG a OP hráče v Kruhu nechci, nehodlám je krotit, mám špatné zkušenosti s tím, že nepomáhají ani ultimáta(viz. kdysi Irithol), co si mágové kdo ví kde jinde hrají, to je už jejich věc.
    Tím, že jsem si vše za ty dlouhé roky poctivě oderpila, pochopitelně očekávám od druhých, že mi ukážou, že mají na to, aby hráli třeba právě samozvané magistry. Ergo když jde o někoho, koho vůbec neznám. Prostě tohle nemůže hrát každý. Samo o sobě, mág jako takový je poměrně obtížná role, protože u něj se právě dá velmi snadno sklouznout k PG.

    Studenti studují podle toho, jaká je četnost jejich hodin, což pochopitelně spočívá na tom, jak mistr a student logují. Měla jsem studenta, se kterým jsem toho stihla hodně během poměrně krátké doby, ale přestal logovat. Stejně tak studenta, co logoval jen občas a proto to trvalo třeba rok. Mým cílem je ty hráče naučit, kde jsou hranice. Ukázat jim, co zhruba je a není normální a mám k tomu i jisté osnovy a ukázky různých rpíček a výletů do různých oblastí. Obvykle to chci vše stihnout a zároveň je u toho i nějak pobavit.

    Mluvím o tom, že jsi v RP řekl věci - nejednou, kvůli kterým se pochopitelně Kruh rozhodl tě nevzít, byly velmi nevhodné. Určitě zrovna v přítomnosti jednoho z magistrů(Elra), je jasné, že tvá postava si to myslet mohla a stejně tak to tvrdit, ale snad není tak pitomá, aby o tom mluvila právě před elfem, kterého se to týká, zrovna při své vlastní zkoušce. Máš si postěžovat někomu nezasvěcenému tak, aby se to nedostalo ke tvému zkoušejícímu, který tu stížnost slyšel. Kdyby to bylo jednou, hráč to přehlédne, ale Elro tě to "slyšel" říct zhruba třikrát. Pokaždé při jiné příležitosti. Nikdo se zdravým rozumem by si k sobě do skupiny nevzal někoho, kdo ji znevažuje. Tam vyvstává otázka, proč tam vlastně chce být.

 

 
Page 8 of 16 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. OOC diskuze - Elrendar
    By Ceroth in forum Elrendar Keep
    Replies: 9
    Last Post: 18-08-2015, 01:20
  2. OOC diskuze - Tauři
    By Ceroth in forum Shu'halo
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2015, 22:11
  3. OOC diskuze - Orkové
    By Ceroth in forum Orkové
    Replies: 0
    Last Post: 05-11-2014, 20:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top