Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 51 to 60 of 155

Thread: OOC diskuze

  1. #51
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    59
    Salmo, nerad ti kazím iluze, ale i tvou černokněžnici, které rostly rohy (možná i ocásek), by ti někteří rp puritáni hnali pěkně sviňským krokem. ;)
    Proč? Jednoduše jsi pro ně jak vidíš špína, byť to není nic tak strašlivého a přehnaného, zvláště pokud to umíš zahrát. Ale to některé nezajímá, nezapadáš do tabulek ;)
    Pokud nějaký nováček přehání své rp s "unikátností", lze mu to poměrně snadno vysvětlit.
    Jen vyjimečně se najde někdo natolik ignorantský, že nadále bude hrát nebezpečného démona, co spaluje pohledem (whatever).
    Občas se vyskytnul nějaký drak (pamatuju dva, už nehrají), ale pokud se neuchylují k PG, GoodMode, neohrožují tím ostatní postavy, tak kde je problém si z nich třeba i dělat legraci?

  2. #52
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    155
    Kdyz to vezmu do dusledku, a udelalo by se to tu taky na hero rasy a povolani, to by bylo najednou paradniho stekotu. Chtela bych to docela videt. (Jen tak mimochodem, kdyz se legie pokousi o uchvaceni kterehokoliv tvora do vlivu, tvor se nejak zmeni - viz eredari, taky maji o trochu vic rohu, nez by meli mit, o barve svetylek a nadmernem rustu nemluve; + lockova metamorfoza, jenze to uz je ponekud extrem)


    Btw: polodraky a podobne OP zjevy aliance napravila (v pripade neprustrelnych blbu je vystipala) prevazne uz v zacatku jejich kariery
    Last edited by Salmo; 13-02-2014 at 18:39.

  3. #53
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    K těm vendorům- možná by bylo dobrý pokud by byli vyrobení, aby prodávali stejný věci u všech+ případně nějaký navíc. Róba krvavých elfů by se samozřejmě prodavala jen u prodejce v silvermoonu a třeba korbel trpasličího piva u trpaslíků(fakt nevím, který všechny věci byly takhle zaměřený přímo na jednotlivý rasy, mám jen tu róbu). Ale bytek by bylo dobrý dát ke všem prodejcům, nebo alespoň zařídit, aby po koupení nebyly soulbound a daly se případně poslat na druhou stranu aukcí. Chtěla jsem si takhle kdysi přeposlat pár věcí co se daly koupit na terase v Stormwindu, ale jen pár jich nebylo soulbound(koště sice mám, ale pásku přes oko ne )

    s těma polodrakama a takovýma blbůstakama- když jsme začínala s RP a zjistila, že někdo hraje i draka, chtěla jsme ze svojí postavy udělat černou dračici, která se připravila o paměť sama kouzlem, aby mohla žít mezi elfy. Vím, dobrá blbost, naštstí jsem od toho nakonec upustila. Ale upustila jsme od toho, protože mě někdo učil, jak nebýt op a pg a protože mi ostatní hráči pomáhali a nevyjeli na mě za ten nápad.
    A popravdě je blbost lidem tohel zakazovat. Kdo má aspoň kousek mozku v hlavě, tak s trollením ostatních po čase sám přestane. A pokud někdo umí toho draka dobře, tak není problém, naopak to může být dobrý zpestření. Sama jsme potkala dva, z nichž jeden měl být bronzovej a RPil to naprosto perfektně. Jeden den jsme potkala elfa co se divil každé blbosti(šťouchne taura do čumáku a vykřikne,,Ono je to živý!") a o pár dní později potkám toho samýho elfa v hospodě a chová se jako naprostej gentleman, rpotože to bylo jeho o 6000 let starší já.
    Já říkám, že pokud tohle někdo zaRPit umí, neměl by mu to nikdo vyčítat. A pokud ne, bylo by slušnější ho nejdřív seznámit s tím, co dělá špatně, než na něj začne někdo ječet

  4. #54
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Na druhú stranu by sa malo odporučiť im, aby radšej hrali svoju prvú postavu ako člena rasy...dobrá je na to guilda, kde sa človek môže popýtať a sú tam ľudia, ktorí mu to vysvetlia, odporučia mu veci z príbehu rasy, prípadne zhrnú všetko, čo oni vedia z kníh a podobných vecí, ktoré sa len tak na nete v češtine alebo slovenčine nenájdu. Znalosť lore je hlavne pri krvavom elfovi potrebná, lebo v istom momente pomrelo 90% rasy, zvyšných 10% stratilo domovy a zrejme teda aj museli utekať(som toho názoru, že miesta, ktoré mohli uniknúť, je Sunstrider Isle a Dawnstar village+Sun´s Reach(ktoré mi prídu ako dve časti veľkého mesta) na Quel´Danase...inak sa každý elf musel stiahnuť odtiaľ, kde žil), tiež členov rodiny, ak neboli šťastní, z toho 1% celkového počtu bolo buď mimo(elfovia, čo odišli s Jainou, Dalarančania, Highvale) alebo sa následne odpojilo, lebo odmietlo cucať fel(títo sú s Alianciou, takže hrať high elfa by som naozaj neodporúčal) a zo zvyšných 9% sa 15% vydalo na Tour de Kael, z čoho malá časť sa odpojila ako Scryers a následne, po Kaelovej porážke, sa zvyšky vojska Sunfury vrátili domov. Mnohí toto všetko vieme, ale nováčikovia si to neuvedomia, mnohí z nich naozaj nemajú poňatia o lore Azerothu, ale keďže hrajú rasu, ktorá je jedna z tých najviac ovplyvnených a človek sa naozaj nevyhne tomu, aby si dačo naštudoval.
    Avšak aj elf je nič proti drakovi, polelfovi alebo iným podobným veciam. Tam musí byť znalosť perfektná, keďže takí draci majú aj úplne inú psychiku, kým elfovia sú vlastne len uhľadenejší ľudia a teda môžete u nich byť tak polo-OOC...vaša reakcia na veci môže pokojne byť aj reakciou postavy, čo pri tých všemožných OP rasách veľmi nefunguje. A pre nováčika je najlepšie, ak hrá postavu, ktorá je podobná jeho osobnosti, lebo je to o dosť ľahšie...a až keď naberie skúsenosti, môže experimentovať s postavami úplne odlišnými od neho samotného.

  5. #55
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    54
    Quote Originally Posted by Fingon View Post
    A pre nováčika je najlepšie, ak hrá postavu, ktorá je podobná jeho osobnosti, lebo je to o dosť ľahšie...a až keď naberie skúsenosti, môže experimentovať s postavami úplne odlišnými od neho samotného.


    Myslím, že tohle je zatím nejrozumnější věta co tu zazněla. A rozhodně by bylo dobré, kdyby tomu u některých případu opravdu tak bylo, než začnou kombinovat. Také by to asi zvedlo zájem o nováčky ze strany lidí, kteří na to kapitulovali. Právě z důvodů, že se hned od začátku co by nováček snaží být generál, kapitán, nebo mocný mág, tady se li líbil přístup starého CzD, vyrpit si to.

  6. #56
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Na druhú stranu, nie každému vyhovuje rok(približne) RPiť študenta, ktorý svoje schopnosti používa iba pod dohľadom vyučujúceho magistra, absolvovať prednášky na témy, ktoré si môže bez problémov prečítať na Wowpedii alebo nejakých iných stránkach a po tom roku absolvovať skúšky(čo ale nemusí vždy vyjsť). A potom, konečne, je jeho postava silným magistrom, ktorý svoje magické schopnosti využíva na...ehm...no...teda...vlastne. No hej, jeho úlohou je učiť ďalších študentov.
    Študentom som v skutočnom živote, takže ďakujem, nemám záujem. Ale iný spôsob, ako si vyRPiť mága proste nie je, keďže, aspoň podľa mojich doterajších zážitkov a RP, v Elrendare(pevnosti, nie guilde) sú mágovia dvaja: ja a Eynor, a ja z RP dôvodov klasickú mágiu veľmi nenaučím(ak je nás viac, tak ma opravte).
    Ak by si hráč chcel toho mága vyRPiť, naozaj nemá veľa možností. A hlavne, povedz nováčikovi: dobre, rok budeš len v Silvermoone, budeš navštevovať prednášky a až potom budeš môcť bez súhlasu magistra odísť mimo Quel´Thalas. A po roku v RP budeš môcť čarovať. Jednoducho to človeku nevonia a ani sa nečudujem, prečo(a nebodaj sa stane, že dvakrát neurobí skúšky(lebo, ako v skutočnej škole: ak si profesor zasadne, ste v riti), bude navždy vyhodený z Kruhu a zrazu rok jeho RP stratí význam, pretože: 1. nedostal sa do organizácie, kvôli ktorej RPil celý rok, 2. celý rok RPil získavanie znalostí, ktoré si mohol pokojne prečítať na nete behom jedného dňa...ak by po tomto dal ragequit v RP, ani by som sa nečudoval).
    Last edited by Fingon; 14-02-2014 at 08:28.

  7. #57
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    155
    Jop, poctivě si vyerpit. Jenže s tim tě (skoro) každej nováček pošle do zádele. Hele, už jsem tady za těch pár let zažila minimálně: tři příbuzný vládců SW, dva vysoký vojenský velitele, šlechticů taky pár, hustokrutejch a hustotajnejch nespočet (nevyjímaje ty, co přelévali znalosti ooc z postavy na postavu a podobně). A všichni si ten titul/skill/sílu/vědomosti přišili sami a děsně řvali, když se jim vysvětlovalo, že už vláda je, ač oni prostě chtějí bejt králem hned teď a okamžitě. To samý platí o otloukání lore o hlavy draenei morfujících na lidi, chovajících se přesně tak, jak rasa nemá. Nemluvě o hráčích, dožadujících se RP bodu z důvodu "že na eventu byli (čumět/afkovat) a GM jim prostě MUSÍ RP bod udělit - a hodně". Jenže hóvno, RP bod nepřiletěl, tak si ho zkusili vydupat hrozbou žalování adminovi na neplnění povinností. Ano, i s takovýmhle odpadem se tady dalo potkat. Veselé, co? (Omlouvám se Illidanovu synovi - nebo to byla babička?, že nebyl zmíněn dřív)

    Btw: z nedůvěryhodnýho člena jsem na exarchu musela makat rok aniz by mne to jakkoliv rmoutilo. Divný, že ti hustodémoni nezvládnou chvíli počkat, když jsou tak hustodémonský.
    Last edited by Salmo; 15-02-2014 at 00:57.

  8. #58
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    RP bod myslíš event marky?
    to už se tu snad ani za RP nerozdává, nebo jo?(vím, že jsou AD místo EM)

  9. #59
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Nie vždy platí, že nováčik=hustodémon/blb. Plus, taká filozofická otázka: Kto bol prvý? Kto v RP vycvičil prvých Krvavých rytierov, magistrov Kruhu mágov, Vindicatorov a neviem ešte aké iné možné organizácie?
    Tieto veci niekde začať museli. Lenže pochybujem, že tí ľudia, ktorí toto začali, rok v RP hrali niekoho, kto nič nevie a len "študuje" u nešpecifikovaných majstrov alebo u NPC. A aj keby to tak bolo, sú tu ešte dva body:
    1. Mám elfskú postavu, čiže vek je vyšší. Faelin má 80 rokov a to je vlastne ešte veľmi mladý. Chceš mi povedať, že za 80 rokov života si váľal gule a potom sa zrazu behom roku stal mocným magistrom? Ehm, volá sa to logika a tá práve teraz plače Vek našich postáv nie je len číslo, ktoré sme vyhodili z nutnosti, označuje obdobie, počas ktorého "žili" predtým, než sme ich začali ovládať. A za to obdobie mohli pokojne získať niektoré znalosti. Nevyvaľovali sa len v nejakom meste a nerobili nič.
    2. Všetko, čo sa učí v týchto organizáciach je len ich pochopenie toho, čo si prečítali na internete. Všetky potrebné informácie sú na všetkých návodoch k RP, wowpedii a wowwiki. Takže, oni, ak niečo pridajú a teda majú skutočne čo naučiť, je to len ich špekulácia. Samozrejme, takéto špekulácie môžu mať logiku a pekne podporovať lore, ale všetko podstatné je na internete a hráč sa to môže bez problémov naučiť sám.
    A hlavne, posledná a asi najpodstatnejšia vec: RP je súčasť WoW, a to je len hra. Jej základným zmyslom je zábava. Áno, stále je potrebné dodržiavať pravidlá servera(nemôžem byť lord regent Silvermoonu, lebo to je Lor´Themar a hráčsku pozíciu vodcu QT má Elther), logiky(neprejdem z QT do Silithusu behom sekundy a potom späť, lebo sa mi chce...nie som postava z kníh Warcraftu), ohľaduplnosti(nezničím cudzie RP len preto, lebo sa mi to hodí do môjho alebo sa mi chce) a predovšetkým, lore, ktorá je základom RP a WoW a ak dakto toto úmyselne nedodržiava, tak potom nech ide niekam.
    Ale ak hráč nechce rok RPiť na znalosti svojej postavy a o týchto veciach si zistí informácie a RPí to dobre, aké máš právo mu povedať, že nemôže tie schopnosti mať?(členstvo v organizácii je už niečo iné, tam by to chcelo toho človeka poriadne preskúšať)

  10. #60
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký Kraj
    Posts
    93
    Mojí uber RP postavu nikdy nikdo nenapravil :-( asi jsem nebyl tak PG jak jsem měl v plánu, QQ škoda :-D

 

 
Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. OOC diskuze - Elrendar
    By Ceroth in forum Elrendar Keep
    Replies: 9
    Last Post: 18-08-2015, 00:20
  2. OOC diskuze - Tauři
    By Ceroth in forum Shu'halo
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2015, 21:11
  3. OOC diskuze - Orkové
    By Ceroth in forum Orkové
    Replies: 0
    Last Post: 05-11-2014, 19:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top