Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 10 of 22 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 91 to 100 of 216

Thread: Otázky k RP

  1. #91
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    jj, Ave je Avelion(i když ve hře je ještě i Avelien(Profi)... BTW, kdo si pořád dává jména jak kopírka?)
    co se týče světla, tak já ho beru jako energii s vůlí, ne přímo jako bytost, ale né jenom jako energii

    jinak by mě krom světla(než se tu rozvine debata co světlo vlastně je ) zajímalo, kdy je používat a kdy ne. Jak už jsme psala, někdo by si mohl stěžovat, že s tím léčím každý škrábnutí a někdo další zase, že jsem použila normální léčení co by zvládl i warr s full FA místo toho, abych to vyléčila rychle světlem. Příjde mi zbytečný pořád používat světlo, ale nechci, aby si postavy stěžovaly, že jsem jim vlastně skoro vůbec nepomohla

  2. #92
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    94
    Já bych to shrnula takhle... léčila jsem za elfku hodně dlouho a využívala jsem všechny dostupné možnosti. Když bylo potřeba něco sešít, šilo se, dále se hojně využívaly lektvary a masti a Světlo se užívalo jako léčebná podpora. Nemůžeš nikdy přijít a říct, že sesíláš kouzlo Světla a hle rána je zacelená. Dám příklad: někdo přijde se otevřenou zlomeninou nohy, tak to musíš narovnat, vyčistit, třeba na to i před tím užít znecitlivující/léčící lektvar, zafixovat, prostě klasicky zajistit, potom se třeba pomodlíš ke Světlu a rozzářenou rukou na ránu působíš léčivým kouzlem, které podpoří rychlejší hojení. To jde dělat i průběžně, ale krvácející rána přeci jen potřebuje primárně základní klasický způsob ošetření.

    Dále co se rollů týče, tak to jsem za dva roky léčení použila snad jen párkrát, když si to hráč přál. Jinak bylo vždy vše na dohodě s druhým hráčem a na mém uvážení, jak to všechno dopadne a jak dlouho bude rekonvalescence trvat. Léčitel musí prostě používat zdravý rozum, co ještě lze a co už je přes čáru.
    .... A to jak v případě schopností Světla, tak i toho jak je účinny lektvar nebo mast. Třeba Ashaya měla vždy velkou spotřebu mastí na popáleniny, protože se tam chodil léčit Reag po všelijakých bojích s draky. Když budeš mít velké hluboké jizvy, zřejmě budou po jakémkoliv léčení nějak vidět. (Nebo by to muselo hodně dlouho trvat a léčený si bude muset pravidelně docházet a proč k tomu nevyužít třeba i nějaký artefakt, kterým budeš soustředit schopnosti? Ale to je jen nápad.) Malé jizvy není důvod nevyléčit úplně.

    Co se týče oživování někoho jiného, je to ta nejkomplikovanější věc, kterou může někdo chtít udělat. Já jsem to svou postavu nikdy nenutila dělat. Nehledě na to, že musí oživující obětovat hodně ze svých sil, někdy dokonce i nějakou schopnost, a mrtvé tělo musí být v životaschopném stavu. Rozuměj, když má tělo tak poničené, že nemůže žít, těžko v něm udržíš duši. Navíc to nesmí být moc dlouho po smrti. Myslím teď co se živých týče. Undeady jako rasu jsem nikdy v tomhle ohledu nestudovala. Přeci jen se soustřeďuju na Alíky.
    Last edited by Shedreka; 11-01-2014 at 16:55.

  3. #93
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Osobne si myslím, že, čo sa týka toho, kedy liečiť, Svetlo môžeš priradiť k lekárskej pomoci pri zraneniach. Totiž, ak som si poškriabal ruku o kameň, tak predsa nebudem potrebovať nejaké liečenie. Na druhú stranu, ak sa mi zadarí porezať sa nožom, prípadne budem mať akékoľvek hlbšie zranenie, z ktorého sa valí krv a v realite by som si to dal zašiť, tak požiadam liečiteľa pri mne, aby to zahojil(alebo by sa on mal ponúknuť). A tiež si myslím, že ak sa stane nejaké zranenie v RP, mohlo by sa aj podrobnejšie popísať OOC na General, prípadne ak máte group, alebo aj v guilde, ak ste všetci čo RPíte v tej istej. Jednoducho veci, ktoré by všetci normálne videli, ale v hre sa to zistiť nedá(uvážme, napríklad "Faelin sa netrafil do jablka a sekol si do dlane" nie je veľmi informatívna vec a môže to kľudne byť malý škrabanec alebo niečo, čo prešlo pomaly až do mozgu, také je to veľké...jednoducho, informácie, tak ako u doktora).

    A hej, tie mená...4 roky som na Narniase a Diversity, spojíme sa s vami, prídem do RP guildy a tam si všetci myslia, že postava je žena, lebo dakde je elfka Faerin

  4. #94
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    591
    Tak ukážeme si dva příklady z knih...

    První příklad bude z války prastarých... (to je velmi profláklá kniha takže bez cenzury)

    Kněžky Elune léčili v podstatě jenom tím že nějak používali energii Jejich Bohyně, a pomocí ní byli schopné napravit kosti, opravovat spáleniny... pokud by opravdu hodně dloho snažili možná by dokázali nechat dorůst a nebo znovu připojit prst.

    Pak máme ve Wolfheart prakticky ten samý případ (dokonce identická kněžka) které jistý elf donesl do chrámu svou družku a i přes pokus s tím něco udělat byla nemoc a stáří silnější.

    dá se říct že medicína ve Warcraftu je v podstatě jenom zafáčování dokud to neléčí někdo další. Obecně alchymistické přípravky fungují, druid může použít "energii živého" třeba z rostliny a převést jí na něco jiného... (Malfurion tak zlikvidoval dost solidní oblast ale zase pravda byla že přežití toho draka co léčil bylo nezbytně nutné), ale i rostliny (taky částečně magické) mají nějaký efekt.

    šaman zkombinuje elementy do vhodné formy a ještě nějak pracuje s životem na úrovni elementů...

  5. #95
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    naznačuješ life jako energii polární proti unlife/death?
    Nic nic, nehrotím, dnes jsem vedla tři lore diskuse táhnoucí se několik hodin Dokonce tam byl náznak varianty, že než přišli titáni, Azeroth jako takový byl v nějakém druhu rovnováhy. Než jí titáni vtiskli svou verzi "řádu". Že ne všichni prastaří bozi jsou špatní a destruktivní, protože obvykle, když je někde destruktivní princip, existuje i ten "tvořivý".
    Že třeba možná... možná... světlo existovalo už před příchodem titánů (jako druh primální energie protivážící stín prastarých) a jejich zaklíčování celého vesmíru do mřížky arkánních toků. A že možná sama Elune je jeden z prastarých bohů, protože se zdá, že ji uctívají taureni i elfové, kteří nepatřili mezi implantované "seed races".
    A setři mně, ale tyhle úvahy mne baví =D
    a už jsi napsal něco do Soulwell Times, hm, hmmm?

  6. #96
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    591
    Uháněj necris pár článků má.

    A Azeroth nemohl být "ve stavu rovnováhy"... protože jako planeta neexistoval. Že "realm" starých bohů (v kterém mimochodem neexistoval ani lineární čas jako ho známe) byl v nějaké chaotické metastabilní rovnováze to je možné ale pochybuju že by v ní něco mohlo existovat na úrovni Taurenů.

    Co se seed ras týká tak těmi nejsou ani lidi, dokonce jimi nejsou ani draci. (proto-draci jo, ale draci si museli svou pozici zasloužit) titáni se životem experimentují. Takže předpoklad že život se v čase mění je v pořádku. (Titans consider "dwarves" worthy of their creation... koboldy (což je druhá forma degradace zemských) už ne...)

  7. #97
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    Tak podle in game aliančních q vrykulové => lidé a vrykulové se za takovou rasu snad pokládat dají. Ten stav-nestav byl emerald dream, kde se vše zdálo předtím, než se to stalo skutečným, nebo ne? Takový test realm?
    Zase ale záleží, do které knihy jeden koukne A mimochodem celá zkušenost se sériemi questů/levelením v Norhtrendu jepro alianční stranu o tolik zábavnější, než pro Hordu. Nás jako by se skoro netýkal ani LK dokud nedorazíme do Icecrown a AT. I když s námi aspoň mluví ten Bran, no (jo, jsem přesně ten brzda co stojí a čte questy zatímco zbytek party už má o dva lvly víc)

  8. #98
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    591
    Tak dream je pravděpodobně taky jenom nástroj jak s novým vesmírem pracovat který spatlali dohromady Titáni.

    Je spíš otázka co v něm třeba reflektuje rift of Ulm vůči normálnímu světu.

  9. #99
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    For much of Azeroth's prehistory, the Old Gods ruled Azeroth along with their Elemental Lieutenants. Azeroth attracted the attention of the wandering titans, who fought the Old Gods in a war of ordering. With the help of their constructs (the antecedents of dwarves, gnomes, vrykul, and giants), the titans allowed life to flourish on Azeroth.

    Svět existoval v nějaké podobě a Titáni ho pochopitelně pak trošku upravili, aby na něm mohli zasít život. Trollové a tauři kupodivu existovali na Azerothu, stejně tak broučkové Aqir.

  10. #100
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    155
    S tim healem bejvá docela veselo. Někdy nemá healer den, někdy je třeba shánět druida, protože ten, co využívá Světlo by dotyčnou osobu léčením spíš zabil, ale co tak vídam healery, tak většinou kombinujou a pytlíkujou to léčení jak se dá ať jde o obvazy, lektvary, dezinfekci, šití, vypalování , přikládání pijavic a čert ví co ještě. Rozhodně ne jenom omakat zraněnýmu nohu/ruku a šup - je zase zdravej.
    Jde o to, jestli brát Světlo jako prostředek spíš dezinfikující, nebo podporující růst tkáně, tišící bolest, nebo jsou všechny možnosti správně. Prostě jasně definovat účinky, co to s normálním a netemnoslavským pacientem udělá. Jistě - uleví mu, ale jakým způsobem? Navíc neni léčitel jako léčitel.Když zajdeme do detailu: Je rozdíl mezi situacema, kdy léčí kněz a kdy palačinka? Případně rasové rozdíly? Budou Draenei léčit úspěšněji, když se jedná o bytosti Světla?
    Last edited by Salmo; 12-01-2014 at 13:38.

 

 
Page 10 of 22 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Similar Threads

  1. Otázky a diskusia k lore
    By Fingon in forum Lore Warcraftu
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-2014, 18:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top