Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 41 to 50 of 52

Thread: Světlo Svaté

  1. #41
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Naozaj? No, to mám z toho, že mám v sebe vnútorný neopodstatnený a ničím nevyvolaný odpor voči mange a anime a tie komiksy o Studni som nikdy nečítal...čo už.
    Napriek tomu, stále to zrejme bola dosť veľká sila, keďže vyradila Kil´Jaedena a obyvatelia Azerotu ho mohli zatlačiť späť do Twisting nether...a to aj potom, čo vlastne bola časť tej zvyškovej energie(asi aj spolu s tou, čo Kael nazbieral v Netherstorme, aspoň teda tak osm si to vyložil z Wowpedie) použitá na otvorenie portálu v Studni.
    Inak, off topic, existuje dakde podrobný opis dobytia Quel´Thalasu? Lebo všetko, čo som doteraz čítal, bolo len útržkovité a tak trochu aj nelogické...ako keby v celej krajine bojovala len Sylvanas a samotný Silvermoon ani nebol schopný obrany a padol pomaly okamžite.

    A inak, keď si Paeris hovoril o tých mocných členoch Légie...kto to vlastne sú? Mannoroth, Archimonde a Tichondrius(hoci ten prešiel portálom asi normálne, v Azerothe bol dlho pred Légiou) sú mŕtvi a z tých hlavných vodcov zostáva len Kil´Jaeden a Sargeras...ale sú aj dáki iní? Je to vôbec dakde popísané, aké sú tam podmienky pri tých portáloch? Lebo Archi napríklad zvládol prechod cez portál, čo vytvoril Kel´Thuzad úplne v pohode a to nebolo vytvorené zo žiadnej Studne, ani zdroja veľkej moci(a Mannoroth vlastne tiež).
    Last edited by Fingon; 01-12-2013 at 13:52.

  2. #42
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    591
    Tak ve zkratce postup byl že nemrtví prostě vyrazili na sever, a nezajímalo je co je vlevo a v pravo... prostě šli po dead scar na sever a Sylvanas se je snažila neúspěšně zastavit.

    Elfové se chtěli pokusit použít stejný trik jako proti orkům a kolem study a Silvermoonu zvednout štít, ale Darkhan Drathir je zradil a to kouzlo přerušil. Po tom Silvermoon padl téměř okamžitě...
    Sluteční studna byla rozervaná neúspšnými pokusy elfů o obranu, oživením Kelthuzrada, Darkhanovou snahou jí ovládnout a výsledek byl průšvih... Kaelthas se svými jednotkami dorazil pozdě a seznal že v současném stavu byl zkažená studna zničila Elfy tak jí odpálil... příslovečně pod Darkhanovýma rukama.

    Nemrtví pak doslova sežrali Quel´Thalas... Trollům se povedlo se bránit, ale hlavně proto že Arthase a Kela nezajímali... jejich cíl byl v tu chvíli v Dalaraně... Medivhova kniha kouzel kterou, dle mne poněkud neprozřetelně, Khadgar poslal před uzavřením Dark portálu zpátky.

    Ten les co je teď zpátky je to co Anveena stihla obnovit než se většina elfů vrátila... Lor´themar se její existenci snažil udržet pod pokličkou ale úplně to nevyšlo...

  3. #43
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Vďaka...tú časť so štítom som nikdy nechápal...nedochádzalo mi, prečo ho nikdy nezdvihli...Arthas by sa mohol aj roztrhať, proti Studni by nemal dosť sily asi ani Tichondrius.
    Ale mal som na mysli podrobnejšie...predsa len, hoci šli priamo, museli byť dáke pokusy o obranu, nielen Farstrideri...a v Elrendar´nel sa Arthas zdržal, kým získal kamene, ktoré potreboval na prechod do Eversongu(bolo to v knihe Arthas...hoci aj tam bola celá tá akcia opísaná riadne biedne a bez dostatku informácií).
    Tak ale, škoda, všeobecne je o Quel´Thalase v období po Tretej vojne málo popísané a pritom tam bol rovnako zaujímavý boj ako v Lordaerone.

  4. #44
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    152
    Warcraft III: Reign of Chaos -kampaň za nemrtvé Pouť Zatracených. Pro mne vždy základ lore, knížky, manga i wow bylo až dlouho po tom...takže tak.

  5. #45
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    591
    Quote Originally Posted by Fingon View Post
    A inak, keď si Paeris hovoril o tých mocných členoch Légie...kto to vlastne sú? Mannoroth, Archimonde a Tichondrius(hoci ten prešiel portálom asi normálne, v Azerothe bol dlho pred Légiou) sú mŕtvi a z tých hlavných vodcov zostáva len Kil´Jaeden a Sargeras...ale sú aj dáki iní? Je to vôbec dakde popísané, aké sú tam podmienky pri tých portáloch? Lebo Archi napríklad zvládol prechod cez portál, čo vytvoril Kel´Thuzad úplne v pohode a to nebolo vytvorené zo žiadnej Studne, ani zdroja veľkej moci(a Mannoroth vlastne tiež).
    Zabití dreadlorda je dost složité... ani Frostmourne to nějak nedokázal.

    Illidan a Guldanova lebka jo....

    Archimonde a Mannonroth jsou už kaput asi úplně... co se Sargerase týká je situace ještě zamotanější... technicky Magna Aegwynn zničila jeho avatar v kterém momentálně byl jenom zlomek jeho moci, ale především celá jeho "mysl" (vůle, osobnost... a nebo cokoli)... Jeho tělo je pořád v Twisting Nether... ale je prakticky nepoužitelné... nebo alespoň KJ buď nepřišel na to jak tu moc použít a nebo se bojí jí použít... (A hlavně toho co by s ním Sargeras udělal pokud by se někdy dokázala jeho mysl nakonec přeci jen vrátit... ať už je kdekoliv)

    Obecně je jeho mysl ve stejném stavu jako mysl kohokoli jiného po smrti. (Obecně se věří že v nějaké formě existuje ale mimo spojení s fyzickým světem)

  6. #46
    Registered Users
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Lokalita, blbecku.
    Posts
    880
    Quote Originally Posted by Ceroth View Post
    Warcraft III: Reign of Chaos -kampaň za nemrtvé Pouť Zatracených. Pro mne vždy základ lore, knížky, manga i wow bylo až dlouho po tom...takže tak.
    Yup! Přesně tak .

    Quote Originally Posted by Paeris View Post
    technicky Magna Aegwynn zničila jeho avatar v kterém momentálně byl jenom zlomek jeho moci, ale především celá jeho "mysl" (vůle, osobnost... a nebo cokoli)...
    *cough* Medivh *cough*
    Ale potom, co ten umřel, byla zničena větší část jeho vědomí a zbytek odfučel někam do Netheru, a neví se co se s ním stalo, no.
    Knaak kdysi řekl něco v tom smyslu, že kdyby existoval fyzicky, tak se Sargeras pokusí akžitě Azeroth zničit znova. Tudíž specificky kvůli tomu použil výraz "ceased to be".
    (Ale oni spisovatelé Blizzardu jsou volové, co si budem povídat.)


    Jinak podle mě knihu Khadgar poslal zpátky proto, aby Ner'Zhul nemohl otevřít další portály (nebo znova ten náš).
    Last edited by Xaverius; 01-12-2013 at 19:31.

  7. #47
    Registered Users
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    591
    tak to co jsem o avataru říkal se s tím přece nevylučuje.

  8. #48
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    No, ja som čítal, že Sargerasa riadne roz*%"! výbuch Studne večnosti, počas ktorého bol priamo v strede portálu, ktorý z nej bol vytvorený...takže, aspoň ja som si z toho vyvodil, že jeho telo to riadne schytalo a vlastne samotný Sargeras skončil oslabený a možno bez telesnej schránky(ako dobrý príklad tohto môžeme uviesť Saurona, ktorý bol "nažive" a robil čurbes, ale jeho telo už bolo nenávratne preč). A vlastne to, čo dostal do Azerothu, bolo jeho nové telo, avšak len s časťou jeho sily, lebo inak by cez portál neprešiel. A možno aj preto sa tak urputne snažil získať ho, keď bol v Medivhovi...mohol by ujsť späť, kde by získal zvyšok svojej moci, ktorý mal dakde uskladnený.
    A je tu aj rozporuplná pasáž zo Zrod Hordy, kde Archimonde(alebo dakto iný z Légie, je jedno kto) hovorí Kil´Jaedenovi po zničení Shattrathu, že Sargeras je už dosť naštvaný z toho, že sa dlhšie vyhýbal povinnostiam kvôli Draenoru...takže, buď je táto časť knihy riadne vytrhnutá a reality, alebo Sargeras, hoci v Medivhovi, bol minimálne schopný kontrolovať Légiu aj na diaľku.
    Ale...mne osobne to všetko príde len ako špekulácie a že ani samotný Blizzard možno nemá poňatia, ako to s ním bude a vymyslia to až pre účel datadisku, ktorý bude Légiu obsahovať.

  9. #49
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    212
    Quote Originally Posted by Fingon View Post
    Ale mal som na mysli podrobnejšie...predsa len, hoci šli priamo, museli byť dáke pokusy o obranu, nielen Farstrideri...a v Elrendar´nel sa Arthas zdržal, kým získal kamene, ktoré potreboval na prechod do Eversongu(bolo to v knihe Arthas...hoci aj tam bola celá tá akcia opísaná riadne biedne a bez dostatku informácií).
    Pokusy byly - viz jeden z poslednich Q na obnovu Quel'Delar

  10. #50
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Quel´Delar som spravil a s výnimkou príbehu Thaloriena tam nebolo vôbec nič...akurát sme sa dozvedeli, že chvíľu zdržal Pohromu na začiatku Quel´Danasu.

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top