Tento článek je zkopírován ze Soulwell Forum, autorem je Sycophantasw.

Úvod
Jak možná víte, spousta lidí nadává na to, že stealth je příliš silný kafe. Pokud 80 rogue nechce, zkrátka jej nikdy neodhalíte. Přestože se alespoň ve svém případě snažím tomuto stereotypu vyhnout (1. nízký level -> 80 postavy si mě na trochu kratší vzdálenost všimnou, 2. kdykoliv je to možné a existuje skrýš, která skryje nejen postavu, ale i jmenovku nad hlavou, pak stealth vypínám a čekám jestli si mě někdo všimne). Bohužel, lidi jsou nevděčníci a pindají na mě úplně stejně
Jak tedy situaci vyřešit? Je vcelku jasné, že zásah našich vývojářů do kódu a změna chování stealthu je nemyslitelná. Existuje však jiná cesta, která ovšem vyžaduje spolupráci obou stran.

Rouška stínu
Epesní název pro systém (spíše tedy seznam zásad), který výše nastíněný problém vyřeší (pokud si myslíte, že máte lepší název, zkuste se podělit, ale určitě nebude tak cool jako ten můj! ). Jak již bylo zmíněno, vyžaduje spolupráci obou stran a hlavně informovanost o tom, kdo tato pravidla dodržuje a kdo ne.
Rozdělme si tedy zásady na jednotlivé strany:

Roguny
Nepoužívat stealth.
Nepoužívat vanish.
Invis potky používat naprosto vyjímečně, a nikdy ne k útěku! Jediné povolené použití je pro dostání se do složitého místa na schování a to jen jednou během daného šmírování. (pokud se to protistraně moc moc nelíbí, tak je můžem vypustit úplně, ale snad to není až takovej ústupek - na cílovou schovku by jsme se tak jako tak mohli došoupat předem, dokud nikdo není v okolí)

Všichni ostatní
Vypnout si zobrazování jmen nad hlavami friendly hráčů (Esc -> Interface -> Names -> zrušit fajfku u Friendly Players).
Přiblížit si kameru co nejblíže k postavě (prostě zatočit kolečkem myši dopředu). Ideální je mít pohled první osoby, nicméně ne každému je takový pohled příjemný. Každopádně by ale kamera neměla být natolik daleko, aby bylo vidět, co se děje za vámi. Když máte úplně přiblíženo a postupně pohled oddalujete, vypadá to zhruba takto - 1. pohled očima postavy, 2. vidíte svoji postavu průhledně, 3. vidíte svoji postavu neprůhledně. Jakmile přestane být postava průhledná, neměli byste pohled oddalovat o moc víc.
Rozhlížet se jen pravým tlačítkem myši, nikdy ne levým. Jde o to, aby byla postava vždy otočená směrem, kam se díváte coby hráč.
Nepoužívat /target pro odhalování rogun, nenastavovat rogunám raid značky nad hlavou, nejezdit náhodně kurzorem po obrazovce ve snaze odhalit rogunu tím, že na ni najedete myší.
Neviset na friend / social listu ve snaze vyslídit, jestli vás zrovna někdo nemůže šmýrovat a jestli byste tedy neměli začít pobíhat po okolí jako magoři ve snaze do něj vrazit

Smyslem zásad pro "ostatní" je zkrátka simulování skutečnosti. Jména nad hlavou asi není potřeba vysvětlovat.
Co se kamery týče, jde o to, aby nikdo nekoukal za roh, pokud skutečně nestojí u něj (povolené malé oddálení kamery v bodě 2. na to stačí) a hlavně nemít oči na zadku (ještě abyste si je přisedli! ). Zároveň my roguny potřebujeme vědět, že pokud nevidíme oči postavy, tak dotyčný nevidí nás (ať už proto, že jsem za jeho zády, nebo se schovávám za židlí, která je vyšší než já ).
Význam 4. a 5. bodu tkví v tom, že jsou úplně jiné šance na odhalení pokud šmýráka čekáte, jiné když víte že je poblíž a jiné když nevíte nic. Vím, že většina z vás bude kvůli tomuhle mít nutkání neustále rejdit očima po obrazovce a točit se dokolečka jako káča, protože "tentokrát tu rogunu uvidím a ukážu jí!". Zkuste se zamyslet nad tím, jak často se takhle chováte ve skutečným světě. Neříkám, že máte zahodit všechnu ostražitost, ale berte to trochu s mírou, my roguny (nebo přinejmenším já ) se vám taky snažíme vyjít vstříc, chceme (chci) z toho udělat zábavu o postřehu a ne honění trika

Informovanost
Jak již bylo zmíněno, je třeba se dostatečně informovat o tom, kdo zásady dodržuje a kdo ne. Stačí, aby jeden člověk ze šmírované skupiny pravidla nerespektoval, a je všechno v kýblu.
Zaprvé, pokud se chcete zapojit, a víte že pravidla zvládnete dodržovat, napište prosím sem: pokud jste roguna, napište "Nosím Roušku stínu" (protože to zní stylově), neroguny, dodržující zásady šmírovaných, napište "Ctím Roušku stínu".
Zadruhé, roguny, často se ptejte na RP kanále "Kdo ctí Roušku stínu" (ale zase tím nespamujte, mělo by stačit to připojit k pozdravu při lognutí). Jde hlavně o rozšíření myšlenky mezi lidi ignorující fórum, zároveň taky připomenout již seznámeným, ať se nerozhlížej levým myšidlem, protože na to budou určitě zapomínat