Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: RP Souboj

  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký Kraj
    Posts
    93

    Lightbulb RP Souboj

    Tento článek je zkopírován ze Soulwell Forum, autorem je Maphee.

    Stalo se vám někdy, že vás vaše RP dohnalo až do situace, která šla řešit jedině silou? Předpokládám, že většině z vás už jistě ano. Určitě se vám ale taky občas stalo, že vás soupeř byl například o deset levelů nad vámi. Problém tedy nešel vyřešit duelem. Z těchto důvodů jsem se rozhodl oprášit a trošku ucelit pravidla RP souboje.
    Souboj je založený na rollu a psaní emotů, takže nejenže vyřeší váš problém s porážkou silnějšího protivníka, ale také dá vyniknout vašemu RP.


    Pravidla:
    1) Před začátkem duelu se hráči domluví na počtu vítězných úderů, tzn. vyhrává ten, který dřív zasadí určitý počet úspěšných ran.

    2) Před začátkem souboje hráči rollují o to, kdo zasadí první úder. (klasicky, vyšší roll vyhrává)

    3) Hráč, který vyhrál, zahraje emot svého útoku.

    4) Opět přichází roll, (doporučuji vždy rollovat nejdřív útočník, potom obránce – je v tom daleko větší přehled) tentokrát se rolluje o úspěch obrany (znovu, vyšší roll vyhrává).

    5) Obránce zahraje emot a buď ránu vykryje, nebo je zasažen (v takovém případě si útočník připisuje bod).

    6) Nyní se role prohodí a útočí obránce, všechno probíhá podle předchozího schématu.

    7) Platí, že čím větší rozdíl v rollu, tím silnější rána je, nebo tím jednodušší je ránu vykrýt.

    Počítají se pouze úspěšné útoky, hráč, který dříve dosáhne čísla smluveného na začátku vyhrává.

    9) Při souboji je také dobré, když se pohybujete a aspoň naznačujete své útoky. (Je to sice zmatek a špatně se to stíhá, ale dodává to celému souboji efekt)

    Příklad:
    Dva orkové Gok a Mok se v hospodě pohádali o to, jakým způsobem je lepší zabít člověka.
    Gok vyzval Moka na souboj.

    Před soubojem se dohodli, že počet vítězných úderů bude 2.
    Následný roll určil, že první bude útočit Gok.

    „Gok se ožene palicí a chce Mokovi rozmáznout hlavu.“

    Gok rolluje a padne mu 15, hned po něm rolluje Mok a padne mu 87.

    „Mok se zohne a palice prosviští nad jeho hlavou. V předklonu chytí sekyru za topůrko a praští Goka do břicha.“

    Mok rolluje 40, Gok 20

    „Gok se prohne v pase, poodstoupí, divoce zařve a znovu se ohání kyjem, tentokrát míří Mokovi na pravý bok.“

    Gok rolluje 90, Mok 50

    „Mok se prohne v boku a zdá se, že mu kyj zlomil pár žeber, přesto se nedá vyvést z míry a s napřaženou sekyrou míří Gokovi na hlavu“

    Mok rolluje 90, Gok 10

    „Sekyra rozetne Gokovu hlavu a ten se s chrčením skácí k zemi.“


    Vyhrál Mok, protože jako první získal dva údery. Konec souboje je samozřejmě trošku přehnaný a hráči, kteří takovýto souboj hrají a předem se nedomluvili na smrti jedné z postav by měli své útoky pečlivě zvážit.

    Díky rollu zde hraje velkou roli náhoda a pokud tedy proti sobě stojí namakaný válečník a prostý sedlák, měli by se předem domluvit např. na tom, že rytíř odloží svou zbroj a bude používat jenom dýku, nebo že sedlákovi půjčí svůj meč, aby nemusel bojovat klackem.

    Doufám, že se vám tento nápad líbí a pokud se rozhodnete pro takový souboj, bude vás bavit.

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Mám otázku na jeden hypotetický scenár: Stretol som už ľudí, ktorí RPia len nejakých obyčajných občanov, napríklad zločineckého obchodníka, čiže postavy, ktoré sú čo sa týka boja použiť maximálne meč, a ešte aj s tým nemusia dobre narábať. Naproti tomu dám príklad svojej postavy, ktorá je warlock. A teraz, čo ak sa situácia zvrhne do boja, prípadne to jeden z hráčov bude požadovať...ako spraviť boj medzi postavami, ktoré sú si bojovými schopnosťami absolútne nerovné v RP(ako napríklad spomínaný warlock vs. zlodejíček)? Podľa všetkých zákonov logiky by mal v spravodlivom súboji ten s magickými schopnosťami vyhrať(prípadne aj keby tam bol namiesto locka paladin, šaman, DK atď.). Ako postupovať v takýchto prípadoch? Je možné vôbec spraviť RP súboj, či sa proste musíme dohodnúť OOC na výsledku a podľa toho zahrať priebeh?

  3. #3
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký Kraj
    Posts
    93
    Ještě, pokud oba účastníci střetu souhlasí s RP soubojem, nevidím důvod proč ne. I třeba obyčejný sedlák se vrhne proti silnějšímu, ikdyž cíti nulovou šanci vyhrát, může využít (pokud se jedná o pořádného zlodějíčka) vykecat, nebo nějak oblafnout silnějšího. Už kolikrát se mi stalo, že mě za DK (vyvržence společnosti) urážel někdo, kdo by nepřežil ani pěst plátovou rukavicí a tak jsem si v klidem zahrál, že on mi řekl "Podívej se támhle!" a já se tam ze srandy podíval :-)

    RP souboje, kde není vyrovnanost na prvním místě nejsou jen o bojování (pokud se nejedná o předem domluvený scénář RP smrti / příběhu) ale hlavně o zábavě a pořádně si zahrát, prodloužit to RP na co nejdéle a za všechny prachy zkoušet všechny možnosti než jen "Nekromancer vyčaruje Temný Blesk do cápka" Zlodějíček roll prohraje a to je pro něj prakticky konec, kdy se zkácí k zemi a doufá na podporu nebo že se "slituje " a nechá ho být :-)

    Nicméně taky jsem se jednou stal svědkem zajímavého RP, kdy opravdu lvl 1 přelstil lvl 80 (classu si nepomatuju) a dokázal jej obyčejnou dýkou přivést do lazaretu a naopak lvl 1 skončil za katrem :-D Šlo prostě jen o vychytralost, kdy protivníka přelstil a pak jej bodl dýkou snad do krku a vyšel mu i roll což je mezi smrtelníky prakticky velmi vážné až smrtící a boj vyhrál lvl 1 :-)

    A zrovna warlock, který nosí Cloth Armor, tak tomu projede meč, nebo kopanec do koulí, pěst do spánku raz dva.. takže závěr, Šance na výhru je a pokud se nejedná o PowerGamery Role-Play hráče, tak výsledek je nejasný dokud někdo prostě neuštědří silnou ránu :-)

  4. #4
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    199
    /applaud %t Sarilen

    Je to stejné jako v dračím doupěti, můžeš narazit na "pekaře", který pekařskou živnost provozuje jako zástěrku svého podsvětí. Ono v RP je kolikrát zábavnější prohrát, upřímně. Ale ano, setkali jsme se se sin'dorei, kteří jsou nezastavitelní, nezničitelní, neporazitelní a nesmrtelní Když to tak je, mávneš rukou a jdeš dál.
    Sarilen má pravdu, že k RP se sedlákem, co tě dostal blbým trikem se prostě vrátíš, možná i proto, že se chceš pomstít. K RP s hustodémonem ne. Zakládat svůj RP úspěch na LVL/gearu/veřejné story své postavy je trochu mylné. Vždy je to o dohodě.

  5. #5
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Vďaka za ozrejmenie A ja nehrám hustodémona(navyše...som polomág/pololock so silným zmyslom pre česť, takže by som povedal, že nie veľmi podľa story classu ), len proste, ohnivá guľa je ohnivá guľa a za to, že ju viem vyčarovať, sa hanbiť nebudem

  6. #6
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    58
    To Fingon:
    tvoje úvaha o tom, že by měl ten s magickými schopnostmi vyhrát je zajímavá. Ale když si to rozebereš kolem a kolem, tvůj lock/mág je caster. Chvilku mu trvá než dá dohromady například správné množství magické energie, měl by se soustředit. A pokud tvá postava není plamenomet, tak jí i v RP vytvoření ohnivé koule zabere trochu času. Mezitím si zlodějíček může najít třeba úkryt za stolem.

    Pak už je to ale o tom, jakým způsobem budete emoty psát. Místo "Faelin v mžiku vyčaruje ohnivou kouli a roztaví protivníkovi tvář. Protivník zcela jistě umře a Faelin je vítězem!" je asi lepší napsat "Faelin odříká naučená slova, aby vyvolal správnou emoci a v dlani se mu začne shlukovat energie do malé tečky, která se rozšiřuje. Zhluboka se nadechne a prudkým pohybem pošle kouli k protivníkovi."

    Jinak jsou i různé obměny tohohle systému. Úplně nejlepší je RPit s někým podobně naladěným a rolly úplně vynechat. Tím spíš si ale vyhrát s vtipnými emoty.
    Vždycky ale narazíš na někoho, kdo PGeří. Neuznává systém rollů, protože on je nejlepší. Nebo naopak potřebuje rollovat každou hloupost i mimo souboj, jako by neměl vlastní úsudek ;)
    Extrémů je prostě spousta.

  7. #7
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Vysočina
    Posts
    30
    Jinak, obcas, kdy jsem vedel, ze situace je pro moji postavu nevyhodna, nebo ze jde o neco, v cem je moje postava slabsi, nepouzival jsem klasicky /roll, ale treba /roll 1-50, abych mel nizsi sanci, nez protivnik...ale to uz je vec kazdyho cloveka, teoreticky by to slo i opacne, rollovat do vetsiho rozsahu, ale to uz si rika o PG (na jednom nejmenovanem RP serveru, ktery uz skoncil (pokud vim), jsem u roguny pouzival rozsah 1-120 kdyz slo o rolly zavisejici na obratnosti nebo rychlosti a 1-75, pokud slo o silu nebo vytrvalost)

  8. #8
    Registered Users
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    332
    Liris, Norgannon, vďaka za príspevky...ani jedno z tohto ma naozaj ani nenapadlo (myslím smrteľne vážne, aj to s časom aj s úpravou rollu sú super veci)
    Len taká filozofická úvaha, je dakde dáka "príručka", kde sa opisuje všeobecne mágia v RP, aby som nespravil dáky kiks štýlu "vlna temnej energie zrazila na zem a omráčila armádu gnollov"(Shadowfury, moja láska medzi spellmi)

  9. #9
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    58
    Rocketman o tom napsal pěkný článek, je u nás na fóru Zde je krátký výtah: umírněnost, selský rozum a fantazie

  10. #10
    Registered Users
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    131
    máš odkaz na ten článek pls? kdysi jsem taky zkoušela něco o tom sepsat, ale dodneška jsem to nikam nedala a to už to mám rozdělaný asi třetí měsíc

 

 
Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top