Welcome to the Lineage2.cz :: Forum.
Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký Kraj
    Posts
    93

    Lightbulb Chci mít RP Postavu!

    Tento text byl zkopírován ze Soulwell Forum, originál pochází z původního RP Serveru CzechDream a je ve Slovenském jazyce.

    Přidám sem článek z fóra Czechdreamu. Autorem je YoshiSnipo (Thadeas Silverfrost, Sylva Shalvey Wildwalker, Itas)

    Dobrý deň prajem.
    Tento topic by som rád zasvätil vytváraniu Vašich postáv od začiatku do konca, a vytkol časté nezrovnalosti, ktoré mi občas nedávajú spať

    ROZDELENIE
    1. Úvod - predhovor
    2. Meno
    3. Vek
    4. Zažili sme ...
    5. Sme trošku IMBA
    6. Zaver



    1. ÚVOD

    Začneme s vytváraním Vašej postavy, najlepšie je si dopredu premyslieť, čo chcete mať. Čím ma byť Váš Avatar (Vaša herná postava), premyslieť si:
    1.) Rasa - čo som, zistiť, aké mám dedičstvo, o čom viem, kde som vyrastal. - Surovo si naštudovať stránky o warcrafte
    ( ---- http://www.wowwiki.com ---- všetko po anglicky, zadajte si rasu a vyhľadajte si, čo potrebujete)
    2.) Rasové stereotypy, medzirasové vzťahy.
    3.) Miesto narodenia, kde ste prežili detstvo, u koho vyrastáte, kto je Vaša rodina.
    Z tohoto, keď si nájdete vhodné zdroje, si zlátate postavu, ktorá bude mať Vami požadované vlastnosti a znalosti. Bude mať svojské vystupovanie, hlas (mnoho hráčov zabúda, že v hre sú síce písmenka, ale hlas majú rovnaký s kuklou či bez kukly), prípadne aj svojské rečnenie, či dialekt. Potom sa môžeme pustiť do ďalších bodov.


    2. Meno
    Mena sa väčšinou skladajú z mena daného a mena rodinného.
    Čo sa týka Vášho mena, záleží tak trochu aj od rasy:
    relevancia písmen - pri správnom použití písmen sa dodáva istá rasová "zatuchnutosť" mena, napr. trpaslík by sa mohol volať Kriekard alebo Therion, zato Ellineaos je pre trpaslíka debilné meno, Ellineaos je viacej Elfského pôvodu, Elf by sa s prižmúrením okom mohol zasa volať Kriekard, ale Therion je pre Elfa dosť blbé meno

    V trpaslickych menach su relevantne tieto pismena: K G T H R F CH
    (Tvrde a obcas suche pismena, trpaslicke meno by malo byt skor ako skala alebo ocel, moze byt aj ako kamen, pridanim pismen M a U - Umdan, a napr. Khadgar je trpaslicke meno)
    V gnomskych menach su relevantne tieto pismena: K G T H R F C Z X M L
    (Skoro to iste co trpaslici, kedze su si blizke rasy, krasnym prikladom gnomskeho mena je doktor zlodejov - Mixilpixil)
    V Ludskych menach - je to prakticky jedno. (TAzko urcit, mozno keby som isiel po kralovstvach a vypisoval ale to by bolo zzbytocne na dlho)
    V elfskych menach su relevantne tieto pismena: M L S D CH H I T (R) W V C N
    (Jemne - Lothmairil, prirodne - Dungass, polotvrde - Dresder, mozne aj polokombinacie - Tel'Domenar Whisperleaf, priezviska su cisto rodove a su spojene dve anglicke slova, podla znaku rodiny - Stareye, Whisperwing, Stilleaf, ...)
    V draenejskych menach su relevantne tieto pismena: K R T I S Z D L
    (Vyslovovanie mien by malo byt viacej cudzie a zretelne, ale nie prilis hrube, napr. celkom dobre sa mi javi aj meno Brothellus - ak zanedbame jeho preneseny vyznam)
    - - - - - - - - - - - - horda - - - - - - - - - - - -
    V orkskych menach su relevantne tieto pismena: K G R D T Z B X
    (ich slova su brutalne a silne ako zem, z ktorej pochadzaju, su divoke a nesputane, ale zaroven cestne)<br>
    V nemrtvych menach - zalezi od zivota- zil ako neaka ina rasa ako nemrtvy
    Vo vysokoelfskych menach - pozri elfske mena, inak castejsie pouzivanie S T N a H
    (vysoky a krvavi su potomkami nocnych, ich jazyky su si podobne)
    V trollskych menach su relevantne tieto pismena: G T Z J X K U S C V P B E H R
    (VooDoo ludkovia, hexeri, kanibali, podliezavi a neprijemni, pripadne mocni, ambiciozni, a take aj ich mena. pricom 'Jin by malo byt nieco ako vodca, velitel - Zul'Jin, inak Zul znamena aj "mesto" alebo "stat" / "risa" - Zul'Gurub, Zul'Aman, Trollovia maju zvacsa pomerne kratke mena!-> http://www.wowwiki.com/Zandali <-)
    V taurych menach - mix elfskych a orkskych, pricom sa uprednostnuju: S D SH CH T M U R W K EE a H
    (Dobre padnu aj Indianske mena, vacsinou ich mena su kratke az stredne dlhe, no nic nebrani mat v hre meno aj Ishneerajak alebo Whakasubherah, ale neodporuca sa, ich mena su totizto skor strohe: Akiro, Janiro, Dubek atd.)


    EDIT: OK OK OK, Ako na meno? Máme písmená, super. Čo s nimi?
    Vyberieme si teda rasu ... napr. Troll, pozrieme sa na písmená: G T Z J X K U S C V P B E H R
    Vyberieme z nich samohlásky: U E
    Teraz potrebujeme písmeno, ktoré udáva hlavnú vlastnosť. Ako na to? Chcete mať slizkého hada. Slizkého!
    S Z K H
    A kombinujeme. Szakz, Zukus, Esx, Kuz'Ji
    Alebo Elfského Kňaza, Kaldorejčana.
    Písmená: M L S D CH H I T (R) W V C N
    Pobožný,Idealista! I D L S T
    A kombíme! Ilas, Tasdern, Dulsvas, Ieadlos, Lutos, Sildetas ... Vela os a as? Luthor, Sechnitor, Delay, Odenata ...
    __________________________________________________ __________________________________

    3. Vek
    Poviem to takto:
    RASA --------dospelost/stredny vek/staroba/priemerny vek smrti/maximalny dosiahnuty
    Forsaken---None/None/None/None/None - Nemrtvi neziju
    Goblin--------20 / 40 / 73 / 85 / 75-93
    Gnome-------40 / 100 / 150 / 200 / 203-500
    High elf-------60 (alebo 110) / 175 / 263 / 350 / 354-390 (az do 2000)
    Human-------15 / 35 / 53 / 70 / 72-110
    If trpaslik------40 / 125 / 188 / 250 / 252-450
    Jungle troll---17 / 30 / 47 / 69 / 71-100
    Night elf------300 (alebo 110) / 500 / 650 / 700 / 705-1200 (az do 2000)
    Ork------------20 (alebo 18) / 40 / 65 / 80 / 82-100 (iba vzacne nad 75)
    Tauren--------50 (alebo 15) / 75 / 95 / 110 / 114-150 (ina vzacne nad 100)
    WH trpaslik - vid IF trpaslik
    Furbolg-------30 / 70 / 100 / 130 / 133-190
    Pol-elf--------20 / 62 / 93 / 125 / 128-185 (alebo 200-300)
    Pol-ogre------22 / 44 / 71 / 88 / 89-98
    Pol-ork--------17 / 37 / 60 / 75 / 77-99 (alebo 83-110)
    Forest troll---17 / 30 / 47 / 69 / 71-100
    Centaur-------8 / 20 / 30 / 43 / 45-55
    Ogre----------16 / 38 / 65 / 80 / 82-120
    Ogre Mage---16 / 38 / 65 / 120 / 123-180
    Quilboar-------3 / n/a / n/a / n/a /None - ked su nevladni, prilis zraneni alebo prilis stari, tak pachaju ritualne samovrazdy


    Zdroj: http://www.wowwiki.com/Lifespan

    Preto poprosim 1000 rocnych trollov alebo vyse 100 rocnych orkov, aby to trosku ...


    __________________________________________________ __________________________________

    4. Zazili sme ...

    Prezrite si podla vasho veku, ktory sme si ujasnili v predchadzajucom bode, co vsetko ste mohli zazit: http://www.wowwiki.com/Timeline_%28LoC%29
    POZNAMKA: Elfovia ziskavali dlhovekost pomocou magie, po invazii a od vybudovania stromu zivota az po jeho poskodenie (~5-10 rokov dozadu) boli nesmrtelni, t.j. neposobil na nich cas - zostarli do dospelosti, dalej uz nestarli.
    Eredari su teoreticky nesmrtelni.
    Dajte si prosim pozor na niektore veci! Storocny clovek narodeny u Nelfov je ... kuriozita. Casto skoro nemozna. Kedze ludia sa dozvedeli o Kalimdore vlastne iba nedavno.

    __________________________________________________ __________________________________

    5. Sme trosku IMBA

    Niektori sa mozno pytate, co tym mam namysli. Poviem to takto - Roleplayovi pidipowerplayerizmus.
    T.j. co si vasa postava v zavislosti od Vasho povolania moze dovolit a co nie:

    Paladini (Paladin): - ako zastancovia svetla je teoreticky kazdy vyucenjsi paladin schopny zbadat v niekom ukryteho demona alebo nemrtveho/licha, to neznamena, ze len pozrie a vie, ale musi na kratku chvilu zbystrit svoje zmysly a prezriet danu postavu, najlepsie, ked sa s niekim dohodnete cez /w, dany hrac by vam mal odpovedat co v skutocnosti je z hladiska RP, nerobte ale to, ze o niekom budete hovorit, ze je to demon, lebo vy to viete, hoci dany clovek demon nieje!
    Quote Originally Posted by Aislig
    Paladinové - cítí přítomnost Nemrtvého, nebo Démona. To zda poznají v kom se onen démon, nebo nemrtvý skrývá už záleží na jejich schopnostech. Každopádně jejich přítomnost cítí nezávisle na stupni soustředění (pokud jen tak budou stát a nic nedělat, prostě je ucítí). To co platí pro Válečníky by v podstatě mělo platit i pro Paladiny. Paladinové byli mohutní bojovníci s obrovskou silou (vemte si, že bojovali nabaleni do plátů a ještě se oháněli obrovským kladivem, zoceleni vírou ve Světlo). Hodit si někoho přes rameno, odhodit ho, to je pro ně maličkost.
    Knazi (Priest): - vedia svetlom uzdravit hociake zranenie, ak si to dotycna postava praje, dalsia dvolezita zalezitost - ak hrac herne umrie, tak ako som parkrat v hre povedal: /NAVRH/ "Telo dame doporiadku, aby sa jeho bludiaca dusa mohla vratit naspet." cim aj zabity hrac moze byt oziveny. Priviest k "zivotu" teoreticky cez dobry RP moze dostat aj postava ovladajuca len FA, takto vyliecena postava musi ale vyhladat liecitela bud od hracov alebo NPC /NAVRH/
    - knazi mozu sposobovat psychicku bolest (nie neobmedzene a nie v jednom kuse) a velmi studovani knazi aj ovladat mysel, alebo vylakat cloveka (dohoda cez /w), knazi svetla alebo Elune mozu vyuzivat zvacsene sily, ak su velmi pobozni (Napr. knazka Elune ma byt obetovana 10-timi cernoknaznikmi neakemu demonovi ci temnemu bozstvu, ak sa s nimi dohodne mozu to zahrat, ze sa jej kuzla lockov a ani ich nastroje nemozu dotknut kvoli akemusi nebezkemu stitu, toto mozu urobit inak aj paladini

    Bojovnici (Warrior): - mozu vyuzit svoju silu, aby odhodili neaku postavu, RP ju zbili (fyzicky), vylozili si hravo na plecia niekoho alebo zodvihli nieco tazke, zaroven aj mozu z RP hladiska viacej zniest, utrzitr viacej zranenia alebo prezit utoky a kuzla, ktore by mnohi neprezili

    Lovci (Hunter): - Mozu z RP hladiska vidiet dalej, ostrejsie, ba dokonca pocuvat ludi, ktori su niekde uzavreti, za hrubou stenou alebo dalej v ulicke, u zamaskovanych postav si mozu vsimnut niektore crty, su zvacsa vnimavejsi a trpezlivejsi, ako ini

    Zlodeji (Rogue): - prakticky mozu spravit emot "/e sa mu vykrutil zo zovretia." kedze su velmi hbity, treba si dat len pozor, aby to lvl 1 roguna nespravila lvl 70 palatovi, vsetko s mierou, zlodeji mozu sa z RP hladiska vyhnut niektorim utokom a/alebo kuzlam, odomknut zamknute veci, popripade po RP dohode (cez /w) ukradnut neaku vec od niekoho viac menej bez nutnosti o /roll, pripadne s pocitanim svojho /roll -u ako zvyseneho o konstantu X% (X moze byt vas lvl/2),

    Cernoknaznici (Nekromancer): - mozu vystrasit ludi, alebo masy, mozu si uskladnit svoju dusu do soulstonu a v pripade vrazdy alebo nahlej smrti sa mozu ozivit, zaroven mozu "zakonzervovat" alebo "zarezervovat" svoju dusu pre kazdy pripad - napr. Zakonzervuju si kusok duse, a ak zomru tak, ze nejde ozivit (su spaleny na popol) tak si moze kusok duse komandovanim svojich demonov najst neake ine telo ako svojho hostitela. Samozrejme mrtve telo. Inak mozu ovladat aj to co magovia, ale nie vsetko ( z RP hladiska, kedze magovia dokazu arkalne veci, zatial co sa cernoknaznici na arkalne vykaslali)

    Magovia (Mage): - plati pravidlo - "mozu vsetko" ALE MUSIA!!! nieco obetovat pre to alebo na to vynalozit isty cas a prostriedky.
    {(K Thadeasovi - odkedy magovia vidia cez kukly? - Thadeas na kratku vzdialenost vidi aury, zato bol pomerne slepy a musel nosit podivne okuliare, aby ako tak videl, kedze bol nedavno pokusnym kralickom isteho cernoknaznika, jeho moznost vidiet aury sa mu zhorsila (stale ich vidi, ale nie na taku dlhu vzdialenost) ale sa mu opravil zrak, nebola to vyhodna "kupa" - vlastne to bolo nedobrovolne - lebo pri tom utrpel nieco, co z RP dvovodov nechcem rozvadzat)}
    Pokym tomu neobetujete pripravny cas, tak nepowerplayujte. Dalsia vec je, ze take finesy ako napr. ovladanie mysle - zalezi na hracovi, ci tomu odola alebo nie! ( /w %t (Nieco sa pokusa ovladnut tvoju mysel) | /r Ty hnusny powerplayer! | /w %t (Ja som nepovedal, ze tomu MUSIS podlahnut! Kludne mi napis, ze si sa tomu /hravo/ ubranil ...) )
    Dalsi priklad: Priviedli sme so sefom niekam mimo cloveka, ktoreho chcel sef vypocuvat. Sef sa chvilu dohadoval so zajatcom, a napokon ma poslal prec, strazit niekam inam vstup. Ja som odisiel, a hoci som odtial neherne pocul vsetko, co hovorili, kedze som , hoci som pobudol dole isty cas, nezroleplayoval umiestnenie odpocuvaceho kuzla,tak moja postava nevie, o com sa rozpravali. Proste to nevie a bodka.

    Druidi (Druid): Vycitia zivot, mozu pomoct rast a uzdravit, mozu byt hbyty vo forme macky a vyklznut z niecoho uz len tym, ze zmenia svoju formu, mozu sa premenit na medveda, aby nieco uniesli alebo zdvihli, ci odpratali z cesty. Ich liecenie dodava zivotnu energiu, ktora uvadza telo do prirodzeneho stavu, cize dokaze liecit aj vnutorne poranenia a zlomeniny behom chvilky, ALE aby sa tak stalo, musia druidi ritualmi poprosit okolitu prirodu, aby im tu energiu a silu dala, pricom pri takom lieceni je sice vyliecenie takmer 100%, ale priroda okolo Druida umiera. Dokaze liecit aj inak, krasnym prikladom boli chirurgicko-druidisticke zakroky Ashadacha, I ked neboli moc uspesne (ale to po dohode a kvoli RP a nie pre to, ze by bol Ashad neschopny)

    Shamani (Shaman): - mozu vyuzit silu duchov, privolat mensie zemetrasenie, zdivocit zvierata, privolat dazd alebo blesky, ale musia to, ak to robia herne, zdvovodnit! vyvolanemu elementu, cize Shaman nemoze len tak z prce vyvolat zemertasenie!

    __________________________________________________ __________________________________

    6. Zaver

    Na Zaver uz iba tolko, uzite si hry, uzite si RP, ale vo svete su iste pravidla, ktore, ked dodrzite a dozviete sa o svete viac, tak Vas odmenia nielen dobrym prostredim a zabavou, ale aj atmosferou, o ktorej dokonalost sa pricinite aj Vy. Toto je sice "nasa hra" ale ked do nej vlozime hala-bala co si chceme, kazdy jeden z nas, tak vznikne torta psika a macicky. Preto tu su iste pravidla, nielen pravidla servery, ale aj pravidla sveta WarCraftu, kedze nehrame tuto hru, aby sme si vymyslali co sa nam zachce, ale aby sme prezili uzasne casy vo svete zvanom Azeroth.
    Vyssie spomenute berte ako rady alebo priklady. Niesu uplne smerodajne, ale dost Vam mozu pomoct dopilovat niektore veci, o ktorych ste doteraz nemali ani sajnu.
    A ak ste toto docitali az sem, tak Vam uprimne dakujem, ze ste si to vsetko, alebo aspon to, co bolo pre Vas podstatne, precitali.
    Vela krasnych RP chvil Vam zela
    Yoshi T. Snipo

    EDIT: Dakujem Aisligovi za upresnenie Paladina
    Last edited by Sarilen; 31-10-2013 at 16:26.

  2. #2
    Registered Users
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Ústecký Kraj
    Posts
    93
    Prosím o smazání těchto topiců od spamBota :-) Děkuji

    /by tukas: Smazano.
    Last edited by tukas; 24-11-2013 at 11:57.

 

 

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to top