PDA

View Full Version : Approved partialy Upravy serveru



Zoltan
15-01-2020, 14:42
Zdravím všechny co zůstaly a hlavně GM.

Chci se zeptat GM jestli neuvažovali o změnách na serveru a tím by novým příchozím dali šanci rychleji doběhnout staré hráče a možna by pak i uvažovali nový hráči o tom, že dojdou na server.

Jedná se o tyto změny :

Tradovatelné knihy z oly
Vyměna att stone za crystaly u NPC ve měste
Vikendové bonusy jak byly před Vánoci

Doufám, že se nad tím všichni za myslí než to začnou hejtit nebo odsuzovat :)

tHAI
15-01-2020, 16:30
Zdravím všechny co zůstaly a hlavně GM.

Chci se zeptat GM jestli neuvažovali o změnách na serveru a tím by novým příchozím dali šanci rychleji doběhnout staré hráče a možna by pak i uvažovali nový hráči o tom, že dojdou na server.

Jedná se o tyto změny :

Tradovatelné knihy z oly
Vyměna att stone za crystaly u NPC ve měste
Vikendové bonusy jak byly před Vánoci

Doufám, že se nad tím všichni za myslí než to začnou hejtit nebo odsuzovat :)

za tradovatelné knihy z oly bych byl taky, naexpit 83 je poměrně rychlé a pak se čeká minimálně měsíc (kdo je šikovný nebo má oly vyndávací char) a ostatní to mají na měsíce 2, je to celkem demotivační pro nové hráče pokud nějací vůbec jsou :)

crystaly určitě ne i teď je to hardcore záležitost pro nolifery nebo noční tvory :)

bonus exp eventy proč ne to nikomu neuškodí

ps. nemusíte mě hejtovat je to jen můj názor nikomu ho nenutím :)

Reddwarf
15-01-2020, 20:07
Ja som tiež za upravy myslím že životnosť serveru už aj tak moc nebude a aspoň to trocha dopomôže zaostávajúcim hráčom dohnať tých čo sú tu od začiatku :)

SiRuQ
16-01-2020, 00:04
klidne i sutry za krystaly v tehle fazi to jen pomuze ze bude vice lidi chodit oly popr. pvp

NEO
16-01-2020, 05:43
I agree that bonuses for beginners must be entered, but what you wrote is bonuses for you)

Dualmaster
16-01-2020, 17:50
klidne i sutry za krystaly v tehle fazi to jen pomuze ze bude vice lidi chodit oly popr. pvp

jn dejte 20 stone za krystaly a aspon se to srovna , nebo sezente konecne poradnou H5 :P

Kosa
17-01-2020, 08:20
Nechcete jít k Foximu do klanu?

Oh...wait!

Pontifex1
17-01-2020, 11:17
1. S atribute crystaly nesouhlasím, jedině v případě, že by byl kurz třeba 1:30+ stonům.
2. Tradovatelné knihy z olympiády - jsem pro (posílilo by to i trh a motivaci hráčů farmit adeny).
3. Bonus exp bezpodmínečně zavést + dát do donate více typů vitality itemů - koláče (chybí bonusy pro partu).

+ Jsem pro zavedení port protekce v sodu, klidně ať je pvp zóna přes celý sod je mi to fuk, ale ten port by pomohl vyrovnat šance strany, která se snaží SOD zabrat.
Momentální situace je taková, že hráči kteří jsou v SODU na rampě portkilují hráče v animačce, kteří vystupují z lodi bez pořádných bufů + D/S atd. klidně bych vymezil menší peace zónou v oblasti portu, pomohlo by to i hráčům, kterým někdo druhý bugne loď a musí tam vystupovat z falconů. Vystupuje se tam dost blbě, textury neumožňují plynulé přistání - PK char střílí ještě než se člověk vůbec k té rampě přiblíží.

ADD H5 - i přes to, že server Sinister byl dost zabugovaný a měl mouchy, jsem neslyšel jedinou špatnou recenzi na tento server ba naopak, všichni tvrdí, že to byl nejlepší šroubko-server, který kdy hráli.

4. Jinak osobně mě štvou respawny WB, AQ je teď momentálně o půlnoci, což pro nás znamená, že se k ní nedostaneme dřív než se překlopí čas na běžné ranní/odpolední/večerní hodiny - tzn. můžeme čekat klidně 2 měsíce.
Tzn. doba 6:00-23:00 kdy normální lidi fungují.

WB přes TW/CS o ničem.

Dále oly časy, proč oly končí 22:40/vyhlášení je půlnoc? Navíc je to dost zkrácená doba oly. Class/3v3 jen o víkendu, je taky nesmysl - nechal bych klidně celý týden ať je to zajímavé - např. bych omezil počet zápasů třeba na 10 /týden.
Hera co 14 dní super věc, motivuje to spoustu lidí tam chodit a zlepšovat se.

To je zatím vše, co mě napadá.

Dualmaster
17-01-2020, 11:58
Ať jsou krystaly Klidne za 50 stonu ale z času kdy sme něco přes noc hlídali jsme vyrostli a takových bude víc

Padme
17-01-2020, 12:06
Ať jsou krystaly Klidne za 50 stonu ale z času kdy sme něco přes noc hlídali jsme vyrostli a takových bude víc
pokud bude wipe doposud nadropovanych stonu na serveru tak bych byl pro, jinak jsem proti

Nachrade
17-01-2020, 12:20
Úpravy sodka za běhu, ať je jakékoliv, je pouze úprava na míru vaší neschopnosti. Kdyby tam byla pvp zóna nebo trade stonů poke by byli quitlý již první měsíc serveru. Bohužel bylo by fér, kdybyste se odhodlali tam podstoupit řeholi, jakou museli udělat všichni před váma.

Já vím, že si myslíte, že jsem *****, ale pomůžu vám. Zaprvé ta animačka lze odstranit, vymodujte si ji pryč. Zadruhé, na tomto chronu je minimálně 5 způsobů získávání krystalů, přičemž sodko není ani ten největší vejvar.

Pontifex1
17-01-2020, 14:11
Jakákoliv modifikace klienta je trestná, nepoužíváme nic co by nebylo oficiálně vydáno Elmore Developery.
Nikdo si nebude odnikud nic vyndávat a sám přenastavovat.

Vím, že Poke mívali upravované clienty tak nechutně, že bych je za to nejradši zabanoval, bohužel se to těžko dokazuje. Nevím jak jste na tom vy asi dost bídně podle toho co předvádíte.

Úprava zóny nijak neovlivní server, takže nechápu proč se tomu bránit.
"podstoupit řeholi"

Jakou řeholi? Vždyť jste dělali v podstatě to samé co děláme my teď, akorát s tím rozdílem, že my nemáme ani jsme neměli na hraní čas, bohužel.
Vy jste řeholovali v giranu a čekali jste až Poke quitnou se 40 loglými lidmi, my když jsme online (aspoň naše jedna parta), tak tam jdeme.
To je velký rozdíl chlapče.

Nachrade
17-01-2020, 15:10
Jakákoliv modifikace klienta je trestná, nepoužíváme nic co by nebylo oficiálně vydáno Elmore Developery.


Drobné modifikace klienta jsou povoleny, krom seznamu zakázaných souborů.
https://forum.lineage2.cz/showthread.php?22779-Grand-Elmore-system-modifications&p=175735&viewfull=1#post175735




Vy jste řeholovali v giranu a čekali jste až Poke quitnou se 40 loglými lidmi.
Ano přitom čekání na poke v giranu jsme na nich udělali téměř tolik pvp bodů jako oni na nás. Myslím že finální skóre se zastavilo poke 28K, OW 25K. Toť bez hero statusů a ward. Od té doby co jsme vyřeholovali do sodka to šlo s poke nějak z kopce.

Pontifex1
17-01-2020, 15:57
Drobné modifikace :D

5 lišt je drobná modifikace? Wallhack je drobná modifikace?

Drobné modifikace jsou pro mě drop/spoil hack, agro moby/lvl mobů např. co bych dokázal zkousnout je ještě rezist a procházení debufů na obrazovce - nic víc ;)

LittlePsycho
17-01-2020, 18:02
O tomhle se mohlo diskutovat před startem a ten návrh tu byl. Teď po 3 měsících je blbost to měnit.

Pontifex1
17-01-2020, 19:25
teď si u OW tak už to není potřeba měnit ? :D jsi tragéd

Pontifex1
17-01-2020, 19:31
Šroubku prosím o vyjádření, děkuji.

Pokud se nezmění dosavadní client (který furt crituje) a neupraví minimálně systém SODka, počítám, že ti po dnešním dni odejdou minimálně další 2 cp v dosavadní konfiguraci je to nehratelné.

https://ibb.co/7zGvfRN

Elis
18-01-2020, 05:33
...bylo by fér, kdybyste se odhodlali tam podstoupit řeholi, jakou museli udělat všichni před váma...na tomto chronu je minimálně 5 způsobů získávání krystalů, přičemž sodko není ani ten největší vejvar
lol



Vím, že Poke mívali upravované clienty tak nechutně, že bych je za to nejradši zabanoval, bohužel se to těžko dokazuje. Nevím jak jste na tom vy asi dost bídně podle toho co předvádíte.

Zas nepřeháněj. To jak jsme měli upravený systém je vidět na videu, kde se zabíjí Valakas. Není tam nic co nebylo povoleno, stačí na to mít šikovné lidi, co se v tom rádi hrabou. A bohužel, wallhack tam není. Na to, jestli enemy jdou, muselo stačit staré dobré /target makro.

Btw, jestli chcete těmito úpravami podpořit nové/začínající/jen pár týdnů hrající hráče. Tak by se k té (nebo spíš místo té) tradovatelnosti 83 knih měla upravit cena knihy u oly managera, například na 1/2 nebo 1/3. Nestojí totiž jen oly tokeny ale i kotel fame. Fame lze sice v CS týdnu udělat cca za 5 dní nonstop fetění, ale pochybuju, že nějaký nový hráč kvůli tomu bude zakládat 2-3 alt klany, aby mohl farmit fame na fortkách.
Exp boost a další vitality itemy ... to tu mělo být už nějakou dobu nonstop. (někde níž tu je topic o koláčích)
Stony za crystaly je teď imho blbost. To by se to muselo nastavit na velký poměr + adeny, aby se pořád SoDko vyplatilo víc.
Ohledně SoD více zde: https://forum.lineage2.cz/showthread.php?23014-SOD-pvp-zona

Sroubek
19-01-2020, 15:34
1. tradovatelné knihy z olympiády - samotná obchodovatelnost by nově příchozím moc nepomohla, proto zvažujeme jejich zlevnění jak bylo v některém z příspěvků uvedeno.
2. výměna Attribute Stone za krystaly - zamítnuto a ani v budoucnu neplánujeme.
3. víkendové boost eventy - jsou v plánu, nemusí být omezeny pouze na víkendy. Od pondělního restartu poběží boost celý týden.
4. modifikace SoD - momentálně změny neplánujeme.
5. class a 3vs3 - class měnit nebudeme, ale 3vs3 zvažujeme spuštění od další periody neomezeně

Zoltan
19-01-2020, 19:38
Děkuji za vyjádření GM,

Musím poděkovat za nové bonusy pro nově příchozí a týdení bonus exp což je dobrý nápad. Dále dobrý kompromis u úpravy knih z oly.

Škoda, že jste se neodvážili větších zásahů do hry. Například jak tu zaznělo, třeba peace zona u airship v SOD nebo nasazení vyměny šutrů za crystaly. Mohli jste si,alespoň odzkoušet co to udělalá s komunitou po takové změně do příštích serverů.

Ale i tak jsem rád, že jste se vůbec začali zabývat mím návrhem.

Pontifex1
20-01-2020, 08:17
add 1. OK - Do jaké míry chcete knihy z olympiády zlevňovat? 1/3 1/2?
add 2. Ok stálo za pokus se zeptat. Mi osobně vyhovuje H5 systém, je to daleko vyrovnanější a zábavnější pro celý server, ale toto respektuji.
add 3. Super, tohle by stálo za pokus. Co třeba zmedializovat nějaký event, který by byl na FB/Twich atd. nějak nalákat nově příchozí?

add 4. Nesouhlasíme, je to nevyrovnané, zabugované a o ničem.
Vydá se aspoň nějaký oficiální systém, který zamezí critical errorům na lodi do SODU?
Jeden z problémů, za který hráči nemůžou a určitě nebude brán jako custom úprava.

Dokud se nevyřeší problém s animačkou, portkilováním a padáním clienta budeme rušit wary, nedá se hold nic dělat. Pokud existuje možnost jak animačku vypnout, poprosím si o ní officiálně.

add 5. Zvažovali jste omezení počtu zápasů, tak jak je tomu u H5 na class/3v3? Ten systém nebyl navržen jen tak z bůhdarma, má to být fix na předešle špatně nastavené chronicly.
Proč nezvažujete class oly? 4 dny za periodu je málo, class Oly ztrácí kouzlo.

Fuzz3R
20-01-2020, 12:12
wtf class oly ztraci kouzlo :D Vsak classka je jen od feedovani si to zas zabil jednou

Pontifex1
20-01-2020, 12:52
Celá oly je o feedování, když někdo feeduje tak mu tam regujeme ;)

nitr0
20-01-2020, 13:03
Úpravy sodka za běhu, ať je jakékoliv, je pouze úprava na míru vaší neschopnosti. Kdyby tam byla pvp zóna nebo trade stonů poke by byli quitlý již první měsíc serveru. Bohužel bylo by fér, kdybyste se odhodlali tam podstoupit řeholi, jakou museli udělat všichni před váma.

Já vím, že si myslíte, že jsem *****, ale pomůžu vám. Zaprvé ta animačka lze odstranit, vymodujte si ji pryč. Zadruhé, na tomto chronu je minimálně 5 způsobů získávání krystalů, přičemž sodko není ani ten největší vejvar.

WTF :D vsak Ownage stejne první měsíc nemělo do čeho ty stouny dávat, tak k čemu by vám bylo jejich tradování :D

Brinda
20-01-2020, 19:42
3v3 každý den mi přijde jako blbost která zabije open a otevře jen supr nalévání .

LittlePsycho
20-01-2020, 22:46
Přes 3/3 se jen nalévá... za mě to taky ničemu nepomůže, naopak znepříjemní hru.

Pontifex1
21-01-2020, 06:13
:D rofl takže retail nastavení ti znepříjemní hru ano?
vzpamatuj se už konečně.

Na 3v3 chodíváme rádi, nalívá se, ale dost se tam fightí.
Omezte zápasy na 10 zápasů/týden a pusťte to na 7 dní, tak jak to má bejt ;)

LittlePsycho
21-01-2020, 20:40
Když sme tu šli hrát, vědělo se dopředu jaké bude nastavení. 3/3 oly jen o víkendech z mého pohledu byla proto, aby se zamezilo nalejvání, protože to realně nikdy jindy normálně nejede. Nepřijde mi jako dobré řešení měnit to za běhu serveru v době, kdy počet lidí ještě klesá.

Foxi totálně bych ocenil, kdyby si všude přestal brečet, nebo na mě alespoń nereagoval.

Pontifex1
22-01-2020, 09:30
Za to, že jsi špatnej glad a bojíš se 3v3 ti nemůžu.
Ocenil bych, kdyby ses to už naučil po tolika letech.

Fuzz3R
22-01-2020, 23:32
no kiba nekoho flejmuje ze neumi hrat tudle videohru to uz jsem asi zazil vsechno OMEGALUL

Pontifex1
23-01-2020, 06:28
no kiba nekoho flejmuje ze neumi hrat tudle videohru to uz jsem asi zazil vsechno OMEGALUL

Ano přesně tak a ty jsi kdo?

Fuzz3R
23-01-2020, 17:53
To zabolelo :(

WizarDEAD
24-01-2020, 11:28
Poor little Fuzzy :(

Sroubek
26-01-2020, 14:15
Po zítřejším pravidelném restartu 27.1.2020 budou knihy z olympiády stát 1/2 tokenů a fame. 3vs3 nebudeme měnit z důvodu řady rozdílných názorů.