PDA

View Full Version : Oznámení o spuštění Dark Elmore 2018 + reakce týmu k podnětům hráčů



Sroubek
13-08-2018, 20:35
Prošli jsme si vaše podněty z https://forum.lineage2.cz/showthread.php?20045-Pokec-o-DE17-a-pl%C3%A1ny-do-budoucna/page10 + ty které jsme nasbírali na FB a ingame.


Nejprve vyjádření k hlavním bodům vašich podnětů:

L2 classic - nikdy jsme o něm neuvažovali, vývoj něčeho takového by byl na dlouhé roky. Na L2 classic se nechystáme teď ani v budoucnu.

IL Final - nedovedu si představit, kde přesně nakreslit hranici toho co využít z jednotlivých chronicle a co ne, byla by kolem toho neustále nekonečná debata. Částečně jsme se touto cestou vydali už na Grace custom úpravami v době, kdy žádný takový server nebyl a dostali jsme za to pěkně “po hubě” :) Klonovat tu e-global nechceme, naše komunita by to nerozkousala. Koho zajímá tento směr bude muset vyzkoušet jiné než naše servery.

Gracia Final - naposledy u nás běželo na serveru Grace 2014, je poměrně slušně odladěná, ale i tak je tam stále dost práce.

High Five - posledním projektem http://www.l2sinister.com 2013 toho času odstartoval bez pořádného beta testu, bohužel se ukázalo, že core ani scripty nestály za mnoho.


Upřímně GF a HF tento rok, tedy v říjnu 2018 nestihneme. Musí se připravit manager, vault, projít komplet scripty, koupit nové železo a vše nastavit, BETA test atp.

V říjnu 2018 spustíme nový Dark Elmore na našem Interlude core s řadou úprav, které chystáme. Jejich seznam bude brzy zveřejněn včetně kompletního nastavení serveru.

Pro budoucí projekt v roce 2019 jsme otevřeni novějším chronicle než je Interlude (GF, HF), když bude zájem. Bez ohledu na zvolený chronicle si umíme představit spuštění BETA testu nejdříve v březnu 2019. Byl by tak dostatek času na vyzkoušení všech funkcionalit a odladit co největší množství bugů.

SiRuQ
13-08-2018, 20:43
venovat cas uprave IL to je fantazie ... :D , aspon rozhodni o te h5 jako o dalsim projektu vice prace nez gf ale mnohem lepsi reward....

morales
13-08-2018, 21:03
zdarec, nebude se debatovat o nastaveni? konkretne raty mam na mysli

Sroubek
13-08-2018, 21:14
zdarec, nebude se debatovat o nastaveni? konkretne raty mam na mysli

Vyjdeme z toho co bylo na DE14-DE17 a připravíme naši verzi, potom ji necháme připomínkovat, to bude asi nej. Pokud chceš debatovat rovnou o rate, tak klidně otevři topick v návrzích a připomínkách.

kubajz
13-08-2018, 22:40
Bude Beta?

Sroubek
13-08-2018, 23:39
Bude Beta?

Řadu věcí nasadíme pravděpodobně už na současné DEčko. Beta pravděpodobně proběhne taky už kvůli reklamě.

Lean
14-08-2018, 00:07
tak to nakonec uni ubrecel :-)

Lanselot
14-08-2018, 11:58
Dobré dopoledne přeji.

Já jsem zkoušel před asi 14ti dny se napojit, ale nějak nebyla chuť cokoliv, když jsem viděl tu mrtvolnost.
Na novej server bych sem zašel, ale já budu asi už dost náročnej, ale tak.. uvidíme. Těšim se a klasicky si něco pokoupím - na přestupy už jsem L2starej a línej.

Co se týče serveru, tak já jsem pro IL a níž, protože mi ty novější už nevoněj. C5 se mi tenkrát líbila aj ratem. U mě čím nižší, tím lepší. Škoda, že nejde otevřít vícero serverů.. nějaký 1x rate s max. 2 oknama by pro mě byl ráj a lahůdka, ale takovej server dneska člověk už nenajde. (Sad sad sad)
Co se týče ILka, tak jsem s ním byla na posledním nebo předposledním serveru spoko. :)

Daevek23
17-08-2018, 19:02
Ten Novy server v Březnu? nechtělo by se mi začínat v říjnu a když bych lidi neměli dobře věci aby neutekli v březnu na novy server a lidi co budou mít dobře věci aby tu zase neměli proti komu hrat. Ten druhy server by mel asi začít příští rok třeba v září ne?? Muj názor ( rikam si jestli není lepši jit az na ten druhy server a tam si koupit nějaké ty DEC??)

Lean
17-08-2018, 20:23
Ten Novy server v Březnu? nechtělo by se mi začínat v říjnu a když bych lidi neměli dobře věci aby neutekli v březnu na novy server a lidi co budou mít dobře věci aby tu zase neměli proti komu hrat. Ten druhy server by mel asi začít příští rok třeba v září ne?? Muj názor ( rikam si jestli není lepši jit az na ten druhy server a tam si koupit nějaké ty DEC??)

hlavne, a to predevsim, by ses mel naucit cist. zadnej server v breznu se neotvira

Sroubek
20-08-2018, 09:20
Ten Novy server v Březnu? nechtělo by se mi začínat v říjnu a když bych lidi neměli dobře věci aby neutekli v březnu na novy server a lidi co budou mít dobře věci aby tu zase neměli proti komu hrat. Ten druhy server by mel asi začít příští rok třeba v září ne?? Muj názor ( rikam si jestli není lepši jit az na ten druhy server a tam si koupit nějaké ty DEC??)

Mluvíme o startu příprav a brzkém beta serveru, ostrý by startoval až v říjnu 2019, ale ber to s rezervou je to jen návrh kdyby o to vůbec byl zájem.

Daevek23
20-08-2018, 17:47
Takze bude repete a vse bude stejne jako na DE17 takze server po vanocich konci asi kdyz budou jen dva velke klany ale proc ne :) jak uz to tu rikali nic od GM noveho necekej. Trochu me to mrzi no

FujTajBl
20-08-2018, 20:03
Takze bude repete a vse bude stejne jako na DE17 takze server po vanocich konci asi kdyz budou jen dva velke klany ale proc ne :) jak uz to tu rikali nic od GM noveho necekej. Trochu me to mrzi no

A co to chceš hrát dva roky? Už není rok 2007 kdy tu nikdo neuměl hrát. Jinak vše stejné nebude, na fóru najdeš seznam změn.

Wivien
20-08-2018, 23:49
Čus, pokud k tomu můžu něco říct, tak bych byl proto aby byl možný maximálně dualbox, případně dualbox na IP adresu(eliminace dalších ntb a PC). Jednak se tím prodlouží životnost serveru, protože nic nevysolujes, budou volnější lokace i pro ty pomalejší. Nebudeš schopnej sám blokovat most u zakena, nezaložis si 4 Pt a neregnes tezzu a HLAVNĚ eliminujeme aspoň částečně nalívače na oly, protože vyexpeni classky najednou nebude tak snadný a k polohování budeš taky někoho potřebovat a nebude to tak synchronní toť můj názor

sa2sa
21-08-2018, 00:08
Čus, pokud k tomu můžu něco říct, tak bych byl proto aby byl možný maximálně dualbox, případně dualbox na IP adresu(eliminace dalších ntb a PC). Jednak se tím prodlouží životnost serveru, protože nic nevysolujes, budou volnější lokace i pro ty pomalejší. Nebudeš schopnej sám blokovat most u zakena, nezaložis si 4 Pt a neregnes tezzu a HLAVNĚ eliminujeme aspoň částečně nalívače na oly, protože vyexpeni classky najednou nebude tak snadný a k polohování budeš taky někoho potřebovat a nebude to tak synchronní toť můj názor
Kdyz omezis dualbox na IP tak znevyhodnis zas lidi co hrajou treba 2 z jedne domacnosti

Wivien
21-08-2018, 10:35
V tom případě na Mac adresu :) tu má každej jedinečnou :)

Wivien
21-08-2018, 10:36
Tím nevyresiš, to že někdo nebude mít 2 PC, ale 2 PC se ovládají hůř než 10 oken na jednom :)

fat12
21-08-2018, 12:01
S Wivien mohu jenom souhlasit. Dual box vyřeší mnoho věcí a jenom k dobrému...

istvo
21-08-2018, 12:15
Hosi ako obmedzit clienta je sice dobry napad, no nerealny, IP aj MAC sa da zmenit, ID HW s da taktiez upravit, neexistuje ziadny "jednoduchy" system, ktorym sa toto da dosiahnut a aj tie komplikovane sa daju vzdy ojebk.......

FujTajBl
21-08-2018, 12:27
A lidi s druhým pc/ntb chceš trestat nebo by jim to mělo projít?

Nejde to nijak kontrolovat.

Lanselot
21-08-2018, 14:48
Já bych dal jedno okno a čus. Už vidim ty pr0 borce s kompem a 4ma noťasama.
Vim, že to je utopie.. ale mě by se ten dualbox taky líbil. 2 okna na chill.. já stejně budu asi hrát crafta. Hodil bych MP potky 500mp po 10s s tim, že by se udělaly na autouse jako soulshoty (momentalně hraju Warland a maj to tam takhle řešený s MP i HP potkama - hodíš lištu, klikneš a autouse). Dal bych autoloot, aby se omezil bordel po serveru. (opět vemu do huby warland - nejde itemy vyhazovat ubec = krásně čisto)
Klidně přes alt + B udělat utilitku, kde bude nějaký info a příkazy typu expoff, expon, přístup do WH/CWH a sell (na ty itemy, co by jinak lidi hodili na zem). Rozdělil bych Giran na buy/sell/craft zonu (tenkrát na C5 se mi to líbilo v Giran přístavu), samozřejmě offline shop.

istvo
21-08-2018, 15:05
Lanselot mana potky...... ako vazne? posla mna to tu len trolis kamo alebo mega spamujes

Wivien
21-08-2018, 17:56
Mana potiky jsou píčovina, ale každopádně bych omezil počet oken a ten kdo bude mít 2 počítače, tak ať si je má...ale už to je velký omezení, představ si že sedíš a ovladas při akci 3 PC. Pokud je problém s craftama, tak není problém zvednout mana Regen třeba v giranu ne? Ale nezvedat Regen hp/co to už zase dost ovlivňuje hru :)

Diaz
21-08-2018, 18:05
Mana potiky jsou píčovina, ale každopádně bych omezil počet oken a ten kdo bude mít 2 počítače, tak ať si je má...ale už to je velký omezení, představ si že sedíš a ovladas při akci 3 PC. Pokud je problém s craftama, tak není problém zvednout mana Regen třeba v giranu ne? Ale nezvedat Regen hp/co to už zase dost ovlivňuje hru :)

Otázka multiboxu je již rozhodnuta, pokud máš ale potřebu se k tomu i přesto vyjádřit použij příslušný topic.

https://forum.lineage2.cz/showthread.php?20060-DE-2018-multibox&p=170796&viewfull=1#post170796

Gogliostron
21-08-2018, 18:09
Já bych dal jedno okno a čus. Už vidim ty pr0 borce s kompem a 4ma noťasama.
Vim, že to je utopie.. ale mě by se ten dualbox taky líbil. 2 okna na chill.. já stejně budu asi hrát crafta. Hodil bych MP potky 500mp po 10s s tim, že by se udělaly na autouse jako soulshoty (momentalně hraju Warland a maj to tam takhle řešený s MP i HP potkama - hodíš lištu, klikneš a autouse). Dal bych autoloot, aby se omezil bordel po serveru. (opět vemu do huby warland - nejde itemy vyhazovat ubec = krásně čisto)
Klidně přes alt + B udělat utilitku, kde bude nějaký info a příkazy typu expoff, expon, přístup do WH/CWH a sell (na ty itemy, co by jinak lidi hodili na zem). Rozdělil bych Giran na buy/sell/craft zonu (tenkrát na C5 se mi to líbilo v Giran přístavu), samozřejmě offline shop.
No ten zbytek je nesmysl, ale koncept trade area v Giran Harboru a porty do Harboru ze všech měst by stál za úvahu.

Lanselot
21-08-2018, 22:31
Co je nesmysl pro Vás nemusí bejt pro ostatní. Pro mojí pohodku hrani na 1-2hoďky by mi to stačilo. :) Od toho to tu je.. pro názor/nápad. Taky neflejmuju ten brek kolem zákazu multiboxů kolem oly apod. vždycky jsem na oly chodil pro fun a tryhard byl pro velký klany a dobrý hráče. Já jsem hráč typu "do počtu".

Hora cio
22-08-2018, 04:11
Co je nesmysl pro Vás nemusí bejt pro ostatní. Pro mojí pohodku hrani na 1-2hoďky by mi to stačilo. :) Od toho to tu je.. pro názor/nápad. Taky neflejmuju ten brek kolem zákazu multiboxů kolem oly apod. vždycky jsem na oly chodil pro fun a tryhard byl pro velký klany a dobrý hráče. Já jsem hráč typu "do počtu".

Kámo, s tou puškou bacha ať tu někoho nezraníš. Většina zahraničních serverů má povolenej multibox a to právě kvůli oly. Taky bych byl všemi deseti pro dualboxy, ale doba vod roku 2009 když si v kata blbnul s panteřířkem na zelenejch šutříků, tak se hororově vod těchle MMoRPG změnila. Autoloot si myslím byl, je a bude povolenej, protože dnes už frčí vlaky na full drop všude fog, it, kata či nekropole atd. Takže to sólování rbček je dvojitý risk, že tě boss nepekne a šance dobrého dropu nebudou malé. Nejlepší dropy máš s vlakama a s festival spoilem ještě líp v pt jsou šance na random drop/spoil do invu větší, za spoila hraju už hodně dlouho a taky o tom něco vím. :drink: