PDA

View Full Version : Pokec o DE17 a plány do budoucna



Sroubek
08-08-2018, 12:41
Ahoj všem,

v teamu máme vesměs po dovolených a tak se pomalu rozkoukáváme. Na FB i email i forum chodí postupně dotazy o tom jak to bude se serverem, zda chystáme nový projekt atp. DE17 se povedlo parádně, velká komunita server aktivně žil 5mesíců při vysokých online stavech. Je otázkou co dále? Dnes k večeru a v příštích dnech budu chodit ingame na pokec se skalními fanoušky, kteří na serveru stále hrají a vyslechnu si jak to vidí oni.

Jaké vidíme možnosti my?

Nechat DE17 tak jak je ať si žije dál svým životem.
Spustit DE18, oslovit co největší komunitu (ví se o nás už i v zahraničí), tak se pokusit urvat i nějaké klany odtama ať se na startu dostanme o 1000+ lidí navíc oproti DE17 a bude to zas velká paráda :)


Posbírám info ze hry FB fora a pravděpodobně to rozsekneme už v příštím týdnu.

Kane
08-08-2018, 13:58
ingame komunita co tu este hra je dost jednostranne orientovana a preto by som osobne ich nazor nepovazoval za nazor hernej komunity ako takej. Inak za mna urcite novy projekt s vyvarovanim sa chyb minulych serverov, mozno co to odkukal z momentalne uspesnych konkurencnych serverov no neocakaval by som nejaky extra velky hype vzhladom na vek a typ hry...

A este jedna vec, viem ze vela boterov z minuleho servera tu ma uskladnenych kopec decov ktore by vyrazne ovplyvnili novy server tak tie by som vymazal rovnako ako wannabe GM typu Diaz ktory nechavali botit kamaratov a cez svoj GM char chekovali poziciu enemy, ale ved ty vies o com pisem...

//Sroubek: na tomto serveru nehodlám trpět podobná nepravdivá nařčení teamu, budu to rovnou mazat. Pokud budeš mít problém s kymkoliv z teamu přijď rovnou za mnou a měj sebou důkazy a ne že jedna bába na TS povídala. Konkrétně k tomu lejnu co jsi napsal, GM nemůže svůj char pučit je vázaný na jeho IP a HWID.

S DEC nemusíš mít strach mám dost jasný přehled o tom kolik jich je v oběhu a kdo jich kolik má, opět další nesmysl.

rostaklein
08-08-2018, 13:59
Doufám, že možnost číslo dvě je jasná volba a uvidíme na startu i 2k+ lidí.

Nevěřím, že možnost číslo jedna má šanci :D https://clips.twitch.tv/FrigidCrackySnailM4xHeh
Tohoto týpka nesoudím, ale přesně takhle si představuji že by vypadala možnost č. 1.

Foxi
08-08-2018, 14:07
kdy už pochopíš šroubku, že IL je 15 let stará záležitost ?
nahoďte už něco novějšího, tohle už hraje jen stará garda a ti rychle vymírají ;)

Sroubek
08-08-2018, 15:03
kdy už pochopíš šroubku, že IL je 15 let stará záležitost ?
nahoďte už něco novějšího, tohle už hraje jen stará garda a ti rychle vymírají ;)

Celá L2 je hodně stará záležitost :) Jestli se bude pouštět DE18, tak na IL a tím jsem si jist. Úspěch předchozího byl v v odladěném core a skvělé stabilitě tu hodláme zopakovat.

Déle je tu velikost celého světa, pro menší komunitu je ILko parádní. Posledně se nám povedlo 2k jestli se teď dostanem na 2,5 - 3k a není to nereálné, tak to bude stále tak akorát :)

GF+ uz se dnes nedá hrát moc jinak než na CP party, v ILku to jde ještě na klasiku, takže to uspokojí dvě nemalé části komunity. Na GF si musíš na každý class udělat další char kvuli skillum po 80tce a subskillum, na IL máš
všechny subky rovnocenné (když nepočítáš hero skilly).

Lean
08-08-2018, 17:25
takze zase jasny jebnuty IL, tak to jebu. mas relativne dobrou GF ale zase sem jebnes tu nudu

SiRuQ
08-08-2018, 17:36
Celá L2 je hodně stará záležitost :) Jestli se bude pouštět DE18, tak na IL a tím jsem si jist. Úspěch předchozího byl v v odladěném core a skvělé stabilitě tu hodláme zopakovat.

Déle je tu velikost celého světa, pro menší komunitu je ILko parádní. Posledně se nám povedlo 2k jestli se teď dostanem na 2,5 - 3k a není to nereálné, tak to bude stále tak akorát :)

GF+ uz se dnes nedá hrát moc jinak než na CP party, v ILku to jde ještě na klasiku, takže to uspokojí dvě nemalé části komunity. Na GF si musíš na každý class udělat další char kvuli skillum po 80tce a subskillum, na IL máš
všechny subky rovnocenné (když nepočítáš hero skilly).

ILko je rychle dohrane nemyslis ? skodaze nemate funkcni h5 to je nejzadanejsi chronicle a nejlepsi :P

kubajz
08-08-2018, 17:45
Pořád si stojím za tím, že IL Final by byl pro nás top.
Bohužel implementace zřejmě pro Šroubkův tým nereálná..

Dualmaster
08-08-2018, 18:32
jak psala výše moje holka Siruq, H5 je hodně zajimavé, nebyla by šance dát třeba votování a podle toho to pak zhodnotit ?

Lean
08-08-2018, 18:34
jak psala výše moje holka Siruq, H5 je hodně zajimavé, nebyla by šance dát třeba votování a podle toho to pak zhodnotit ?

h5 je tu strasne zabugovana

SiRuQ
08-08-2018, 18:39
h5 je tu strasne zabugovana

jo vsak to je jasne ze h5 nepripada v uvahu protoze ho proste nemaji , ale furt je to topik :D jedina moznost je IL nebo gf a mezitim bych sel vdycky radeji do gf

Hora cio
08-08-2018, 18:39
Pro ty co chtějí ILko, je to malé vítězství a pro zbytek fandů, co chtějí GF a vejš je to plýtvání silama. FC Šroubteam chce jít do ligy a tak staví kvalitní gólmany a střelce. Můj názor je stejný (hrát čestně bez donate) tzn. žádné fauly a filmáky ve vápně apod. Jde mi čistě o férovou hru. Mě je jedno, jak si toho vendora opět nastaví. Sem tam se přídu podívat, pokecat a chci vidět už nějakou tu PKnou akci a góly bo přiště nepujdu. Netrvám na tom jak bude server vypadat a jaký bude mít vliv do budoucna. A pokuď jde přátelé o tu poezii, tak to šlo idylicky skrz mě a petláhví kozla. :) :drink:

poiuz
08-08-2018, 22:14
1)byl bych opatrný s těma velkýma zahraničníma clanama, vím že chodí hrát jen pokud dostanou vše od GM.
2)ten celkový wipe DECu je snad jasná věc ne ? jestli ne tak nemá cenu začínat :/

Apocalypsa
09-08-2018, 08:11
Celá L2 je hodně stará záležitost :) Jestli se bude pouštět DE18, tak na IL a tím jsem si jist. Úspěch předchozího byl v v odladěném core a skvělé stabilitě tu hodláme zopakovat.

Déle je tu velikost celého světa, pro menší komunitu je ILko parádní. Posledně se nám povedlo 2k jestli se teď dostanem na 2,5 - 3k a není to nereálné, tak to bude stále tak akorát :)

GF+ uz se dnes nedá hrát moc jinak než na CP party, v ILku to jde ještě na klasiku, takže to uspokojí dvě nemalé části komunity. Na GF si musíš na každý class udělat další char kvuli skillum po 80tce a subskillum, na IL máš
všechny subky rovnocenné (když nepočítáš hero skilly).


Já jen doufám, že ještě popřemýšlíte nad GF. Přece jen je vyladěná a je to mnohem větší fun jak IL, které je "dohrané" za pár týdnů.

S těma CP máš bohužel pravdu, i když to říkám nerad ;D Ale to neznamená, že budeš dělat server pro bandu solistů, kteří se nejsou schopni zorganizovat na žádnou akci. Max CS 1x za 14 dní a to je ještě úspěch.

Sroubek
09-08-2018, 08:50
1)byl bych opatrný s těma velkýma zahraničníma clanama, vím že chodí hrát jen pokud dostanou vše od GM.
2)ten celkový wipe DECu je snad jasná věc ne ? jestli ne tak nemá cenu začínat :/

Jasná věc? Ty chceš promazat lidem DEC, které mají na manageru, to je přeci nesmysl.

poiuz
09-08-2018, 09:02
Jasná věc? Ty chceš promazat lidem DEC, které mají na manageru, to je přeci nesmysl.
takže jestli to dobře chápu. jsem člověk co na tom byl hodně dobře na minulém serveru. koupil hromadu DEC, převedl je na managera. začne nový server a zustane mu to tam a bude mít neskutečnou výhodu nad ostatníma co minulej server nehráli nebo na tom nebyli tak dobře.

sa2sa
09-08-2018, 09:35
takže jestli to dobře chápu. jsem člověk co na tom byl hodně dobře na minulém serveru. koupil hromadu DEC, převedl je na managera. začne nový server a zustane mu to tam a bude mít neskutečnou výhodu nad ostatníma co minulej server nehráli nebo na tom nebyli tak dobře.
Neni to tak i jinde? proc by jinak byla funkce na zpetnej prevod? Jinak za me klidne smazat urcite jich ani na manageru moc nemam :D
A jinak za me ikdyz je to zbytecna odpoved tak bych byl taky pro H5 ktera je taky v poho pro solo hrace

uNiquii
09-08-2018, 10:34
Mazat DEC? Proto je tam šetřím tak dlouho? Tsssse

- Jinak nevím o žádném GF serveru který by měl alespoň chvilkovou životnost :D
- Dal bych zase staré dobré IL jako každý podzim posledních pár let...
- Když je to tak jednoduché a rychle dohrané, tak proč celý server byl sto let za opicema když jsme sundali prvního baiuma?:/
- Líbí se mi featura co dost IL serveru začalo využívat a to custom respawn Epic RB - AQ každý den mezi 20 - 21h , Baium co 5 dní mezi 19 - 21 h atd... že je to přizpůsobeno pro tu naší starou komunitu, která chodí do práce a je ráda, že si zajde na PVP až večer :)

Snad se tu konečně vyjádří i někdo větší a né jen randomi z giranu chichi :)

S láskou,

uNi

Johnas
09-08-2018, 10:47
H5 by byla hodne zajimava bohuzel ta co je tu k dispozici neni moc dobre hratelna.
IL tu uz bylo mockrat a opravdu je pravda ze je velice rychle dohrana.
GF by byla velice fajn zmena a je mnohem zabavnejsi a zajimavejsi. Dlouho se tu na ni i hralo a prisla mi celkem i bez bugu a odladena a to ze se GF neda solovat neni az tak pravda, da se to hrat na solo uplne v pohode CP ma jen vyhodu rychlejsi farmy, ale jinak je to uplne jedno.

Nevim jestli je v moznostech GM tymu aby se spustily oba servery a pak by se hned videlo o ce je vetsi zajem, ale to by mohlo byt reseni, kazdej by si vybral co chce hrat (za starych dob tu bezely i 3 servery)

PRO SROUBA: hele jen tak ze srandy hod jsem hlasovani o tom kdo by co chtel jestli GF nebo IL

Sroubek
09-08-2018, 11:45
takže jestli to dobře chápu. jsem člověk co na tom byl hodně dobře na minulém serveru. koupil hromadu DEC, převedl je na managera. začne nový server a zustane mu to tam a bude mít neskutečnou výhodu nad ostatníma co minulej server nehráli nebo na tom nebyli tak dobře.

Hele já nevím, nepleteš si pojmy? DEC jsou za OGčka, jestli si je nakoupíš na novém serveru nebo ti něco zůstalo ze starého je snad tvoje věc. Představ si, že bys přešel k jiné bance a ta ti vymazala konto abys jel pěkně od nula? Co to je za nesmysl.

SiRuQ
09-08-2018, 12:23
Jasná věc? Ty chceš promazat lidem DEC, které mají na manageru, to je přeci nesmysl.

jakou vyhodu ? kdyz zato nekoupis nic ingame jen prestup max a to stoji par supu... jak se ti do toho nechce dat zadne prachy na podporu tak nebrec a soupej nohama :D

kubajz
09-08-2018, 14:40
Mazat DEC? Proto je tam šetřím tak dlouho? Tsssse

- Jinak nevím o žádném GF serveru který by měl alespoň chvilkovou životnost :D
- Dal bych zase staré dobré IL jako každý podzim posledních pár let...
1) Když je to tak jednoduché a rychle dohrané, tak proč celý server byl sto let za opicema když jsme sundali prvního baiuma?:/
2) Líbí se mi featura co dost IL serveru začalo využívat a to custom respawn Epic RB - AQ každý den mezi 20 - 21h , Baium co 5 dní mezi 19 - 21 h atd... že je to přizpůsobeno pro tu naší starou komunitu, která chodí do práce a je ráda, že si zajde na PVP až večer :)

Snad se tu konečně vyjádří i někdo větší a né jen randomi z giranu chichi :)

S láskou,

uNi

1) Není žádné extra umění farmit jak smyslu zbavený abych si rychle sundal první WBčka ;) Nemá smysl se nikam moc hnát a obzvláště potom když na IL za chvíli nemáš co dělat.
2) S tím naprosto souhlasím a určitě by bylo fajn to zvážit Šroube. Ještě bych dodal jednu zajímavou featuru co se teď rozmáhá na serverech a určitě podle mě stojí za zvážení je udělat blessed core a orfen šperk (systémem např. 3x core ring = 1x blessed ring, který by měl zajímavější staty). Více mass PvPček a tedy zábavy na serveru.

sa2sa
09-08-2018, 14:41
- Když je to tak jednoduché a rychle dohrané, tak proč celý server byl sto let za opicema když jsme sundali prvního baiuma?:/

uNi

No dovol :D

Shaidarol
09-08-2018, 15:06
No je jedno co tu bude a nebude, ale par věcí by se tedy s novým startem starého chronicle mělo změnit.
Multibox - zakázat, max dual box.
NPC buffer - jo ale do 40 lvl, pak se starej jak umíš.
Start sety - nevim možná max D set, ale dá se i bez nich, voják se stará voják má!!
Rate - rozhodně snížit
Exp off - nechat, to je snad jediná užitečná věc :-)
další a další návrhy jistě přijdou todle je jen rychlej nástřel.

poiuz
09-08-2018, 15:18
No je jedno co tu bude a nebude, ale par věcí by se tedy s novým startem starého chronicle mělo změnit.
Multibox - zakázat, max dual box.
NPC buffer - jo ale do 40 lvl, pak se starej jak umíš.
Start sety - nevim možná max D set, ale dá se i bez nich, voják se stará voják má!!
Rate - rozhodně snížit
Exp off - nechat, to je snad jediná užitečná věc :-)
další a další návrhy jistě přijdou todle je jen rychlej nástřel.
Multibox - zakázat, max dual box. nereálné( sám bych to asi bral)
NPC buffer - jo ale do 40 lvl, pak se starej jak umíš. řekl bych že to jak to bylo naposled bylo fajn
Start sety - nevim možná max D set, ale dá se i bez nich, voják se stará voják má!! řekl bych že to jak to bylo naposled bylo fajn
Rate - rozhodně snížit je mi asi jedno,ale jestli to máš dohrát za týden až dva nebo to změníš na tři už je jedno
Exp off - nechat, to je snad jediná užitečná věc :-) užitečných věcí bylo i víc :D

Lean
09-08-2018, 16:22
- Jinak nevím o žádném GF serveru který by měl alespoň chvilkovou životnost :D
- Dal bych zase staré dobré IL jako každý podzim posledních pár let...
od cloveka co neumi hrat nic jineho nez jednoduche IL to sedi :-) hecni to, ukaz ze mas koule a primluv se za GF.



Nevim jestli je v moznostech GM tymu aby se spustily oba servery a pak by se hned videlo o ce je vetsi zajem, ale to by mohlo byt reseni, kazdej by si vybral co chce hrat (za starych dob tu bezely i 3 servery)
PRO SROUBA: hele jen tak ze srandy hod jsem hlasovani o tom kdo by co chtel jestli GF nebo IL
naprosta blbost rozjet oba servery a rozdelit uz tak malou komunitu.

Zoltan
09-08-2018, 16:42
Já hlasuji pro GF je tam víc co dělat, hra vypadá líp a je tam větší zábava jak na IL a tady je Gracie Final v pohodě podle mě. :)

Rayes
09-08-2018, 18:40
@sroubek -> ahoj, jiz jednou jsme si psali ve hre, jak moc narocne by bylo zajisteni toho "L2 classic" jak je treba na tom l2eučku? system blessed sperku atd je v nem zahrnut, co tu zminoval kubajz tusim. Skilly a chary upraveny a balancnute si myslim?

Apocalypsa
09-08-2018, 18:46
@sroubek -> ahoj, jiz jednou jsme si psali ve hre, jak moc narocne by bylo zajisteni toho "L2 classic" jak je treba na tom l2eučku? system blessed sperku atd je v nem zahrnut, co tu zminoval kubajz tusim. Skilly a chary upraveny a balancnute si myslim?

Mě se classic strašně moc líbí a baví, ale věř mi, že Classic na CZ scéně nechceš. Nikdy neseženou soft a když jo, tak tam bude XY bugů jak na H5, která tady již byla. Nehledě na časté updaty. Tahle možnost je absolutně nereálná. Reálné možnosti jsou 1 server a buď IL nebo GF. Snad se teda rozhodnou pro GF :)

WabakyCZ
09-08-2018, 18:52
Zdravíčko,

co tak čtu, tak se tu hodně lobuje za vyšší chronikl, ale myslíte, že to projde? IL tu je téměř vyladěný, teď by si to chtělo spíš hrát s nějakými featurami, aby nám to tu hru oživilo.

Jak psal Šroubek, bude si pročítat návrhy, řešení, tak je sem sypte a myslím si, že z toho něco vybere, případně udělá kompromis.

Nedávno jsem hrál na tom L2classic, což je mimo jiné super hraní, škoda, že to asi není easy spustit tu.

Jak tu někdo psal, je to tam trošku vybalancované. Ale kdyby šli implementovat do IL věci jako:
1) achievmenty - za určitý lvl dostat například boss šperk/ čepku na hlavu/ na týden.
2) subb qeust/nobl quest - zjednodušit, například jako na GF nebo kde to je, že už není potřeba píchat baiuma, farmit barakiela (ale tady to koliduje s donatem, server se uživit nějak musí, to se musí respektovat)
3) boss šperky - Ofren/Core - přidat jim staty, aby šperky byly užitečnější, viz příspěvek Kubajze.
4) například vytvořit pvp ligu, co týden resetovat PvP body a kdo bude mít nejvíce, dostane odměnu, něco časově omezeného. Případně dostane item a za ten si může vyměnit něco - mít hero voice na týden, epic šperk na týden, atd. Tu se ale bojím toho, že by si lidi farmili pvp body někde vedle města. Bylo by to omezené třeba na levely 70+.

Ať už to kluci z vedení spustí jakkoli, já si přijdu zahrát. Jestli to bude mít stejnou úroveň jak naposled, co teda vím z doslechu, tak to bude stát za to. I kdyby na dva měsíce.

codan
09-08-2018, 22:59
Lidi, co tu řešíte ? :D To se vyplatí spustit server, když všichni moc dobře víme, že to do půl roku zase krachne ? Nechci do nikoho prudit, ale jak tu někdo už napsal, IL je prostě zastaralý a celkově l2 je už starší hra.
Převážně mně osobně nevadí, kdyby tu byl zase IL, já to nebudu mít dohraný ani za půl roku, protože nemám tolik času, jako ostatní, ale vyšší chronicly spouštět nemá cenu, protože je to tady buď zabugované, nebo pro solo hráče bohužel už nehratelný .... Takže teď otázka ? Kam tohle vše vlastně může směrovat ? Do stejnýho osudu, kterej už všichni víme ...
Ale pokuď vám nevadí hrát server, kterej umře do půl roku, tak budiž :)
Tak zase AHOJ.

Hora cio
09-08-2018, 23:29
Záplaty z classicu do Ilka vo pár skillů či boss šperku jsem nikde nevygooglil. :D Nejradši kdyby se Šroub zamyslel nad tím, co spouštěl před 3 rokama a dál předtím a kam to dospělo. S těma DEC by měl logicky přijít spolu s wipeDE "wipeDEC", aby si už konečně hráči uvědomili, že hrát se dá bez donate a pokuď jim je to proti srsti, tak radši ať Šroub zůstane u té první možnosti a dál už nic nespouští. :thumbus up:


codane, ten new project stejně krachne, ale teď co se týče mé postavy na tomhle ještě dosluhujícím serveru, když chci aby mi nemazal mé účty, co jsem si na tom serveru nahrál, co udělá? Představ si svou postavu, tvůj odehraný čas a zbytek věcí, equipy, adeny, guny, matroš apod. když chceš aby ti na tom new serveru zůstalo všecko, co sis v loni nahrál, že si příjdeš zahrát, kde májí na to trezor? :drink:

kubajz
09-08-2018, 23:57
Pořád si stojím za tím Interlude Final, který má mnoho skvělý featurek z HF přičemž je svět stále malý jako jsme na IL zvyklý + nejsou zde kamaelové - https://l2e-global.com/forum/threads/difference-between-interlude-and-interlude-final.30738/ ...ale naše návrhy chroniclů jsou totálně pointless..stejně jak už i sám Šroub několikrát psal, bude IL a tečka.

Kane
10-08-2018, 01:02
Mazat DEC? Proto je tam šetřím tak dlouho? Tsssse

- Jinak nevím o žádném GF serveru který by měl alespoň chvilkovou životnost :D
- Dal bych zase staré dobré IL jako každý podzim posledních pár let...
- Když je to tak jednoduché a rychle dohrané, tak proč celý server byl sto let za opicema když jsme sundali prvního baiuma?:/
- Líbí se mi featura co dost IL serveru začalo využívat a to custom respawn Epic RB - AQ každý den mezi 20 - 21h , Baium co 5 dní mezi 19 - 21 h atd... že je to přizpůsobeno pro tu naší starou komunitu, která chodí do práce a je ráda, že si zajde na PVP až večer :)

Snad se tu konečně vyjádří i někdo větší a né jen randomi z giranu chichi :)

S láskou,

uNi

- nabotene deci vymenene za OG a nasledne opat vymenene za dec na novom servery je joke a podvod, ale kedze by Sroub prisiel o business a vacsinu takto nahromadenych decov mali jeho kamosi tak to necha. Ak ano ani to nemusis zapinat kedze deci bola jedna z hlavnych mien na servery a kupil si si za to vsetko... To je rovnake ako keby si tym co tu este nieco maju nechal ich equip...
- Unitard nie kazdy si vezme 2 tyzdne dovolenky aby potom traposil na ceskom servery a vyplakaval ze je strasne dopredu 2 tyzdne v chate jak decko...
- nezabudni po mesiaci ked sa Ownage doexpia na solidny level emoquitnut server
- a hlavne nezabudni vypisovat sracky frajerkam a zamestnavatelom ludi, ktory ta tu zase vyownia.

Clovek by povedal, ze po tom poslednom faile chodis kanalmi ale zrejme nemas sudnost...

Hora cio
10-08-2018, 01:25
Je vidět, že se tu všichni vzdali dobrých mravů. :D Nejdříve se chci oholit, dále tu chci featurky, chci IL, chci nobla, chci ownit server dokud to jen jde, chci donate na svou bárku... chci tu mít 2k online z toho čtvrtinu cizinců, co rádi přispějí a nakonec chci odejít na
důchod k emče GE či H5 serveru. :rofl:


Dobrou všem.

Lean
10-08-2018, 06:42
chci odejít na důchod k emče GE:rofl:
Dobrou všem.ten server je uz dohranej a mrtvej

Hora cio
10-08-2018, 11:10
ten server je uz dohranej a mrtvej
Na jejich stránce jsem se dočetl, že na serveru nemají donate a teď jim tam beží zatím Epilogue 4x, jen bych jim tam omezil ten multibox a navýšil rb dropy na 3x a drop/spoil 4x :)

Zoltan
10-08-2018, 12:54
Pořád si stojím za tím Interlude Final, který má mnoho skvělý featurek z HF přičemž je svět stále malý jako jsme na IL zvyklý + nejsou zde kamaelové - https://l2e-global.com/forum/threads/difference-between-interlude-and-interlude-final.30738/ ...ale naše návrhy chroniclů jsou totálně pointless..stejně jak už i sám Šroub několikrát psal, bude IL a tečka.

Podle toho co tu píší ostatní, tak je to tak 50:50 Gf IL, tak ať šroubek zadá hlasovaní, třeba na týden ať se ukáže jaký server chce většina lidí

poiuz
10-08-2018, 13:33
já nwm co se tu furt řeší ohledně chroniclu :D však šroub přímo napsal že jestli bude něco pouštět tak určitě IL TEČKA

poiuz
10-08-2018, 13:36
takže víme že si zahrajeme na IL. teď ať se řeší další věci co bychom chtěli a nechtěli :)

Hora cio
10-08-2018, 14:02
Podle toho co tu píší ostatní, tak je to tak 50:50 Gf IL, tak ať šroubek zadá hlasovaní, třeba na týden ať se ukáže jaký server chce většina lidí

K čemu ti bude hlasování, když už jsou GM předem pevně rozhodnuti, co chtějí spouštět. V loni tu chtěl taky někdo hlasování co spouštět ani tomu nedošlo. Dopadlo to nakonec, že se tu na podzim opět spouštělo Ilko. Stát a mávat vlajkou, my chceme graciu/H5 proti silným tvrzením GM, že si máš udělat hafo postav po 80tce kvůli subskillům, což vede k nějaké výhodě. Bavme se tedy o nevýhodě a rozumném kompromisu, jak tu hru těmto rychlokvaškám ztížit, aby hned nemuseli být špičkami v heropříčce. Hledat v tom detaily nemá smysl, L2 je už dost ohraná kronika, že zbylý prostor pro tuhle malou komunitu bude obrovský a většina jich bude stejně sedět v giranu. Těch 3k online za posledních pár let tu taky zatím nepadlo. :drink:

kubajz
10-08-2018, 14:06
Jojo, asi by debata měla být spíše o nastavení serveru než o chroniclu, který stejně bude opět stejný..
Navrhuji implementaci achievementů které jsou nyní na l2e-global..ať už denní achievement za aktivitu či např oly za účast - alespoň by ta totálně zabitá oly na IL trochu ožila..

SiRuQ
10-08-2018, 15:06
podle me by nemel rozhodovat nic bez hlasovani kdyz ma 2 funkcni chronicly

Lean
10-08-2018, 18:44
proti silným tvrzením GM, že si máš udělat hafo postav po 80tce kvůli subskillům, což vede k nějaké výhodě.tohle sem moc nepochopil no

Horacinka
10-08-2018, 19:05
tohle sem moc nepochopil no

jó že prej máš všecky subky na ILku pohromadě :thumbus up::drink:

Horacinka
10-08-2018, 19:51
Jojo, asi by debata měla být spíše o nastavení serveru než o chroniclu, který stejně bude opět stejný..
Navrhuji implementaci achievementů které jsou nyní na l2e-global..ať už denní achievement za aktivitu či např oly za účast - alespoň by ta totálně zabitá oly na IL trochu ožila..

debata o ratech teprve příjde, teď se tu řeší plány, jak kdo bude mít čas si sem na podzim zajít záhrát a ten půlrok by byl fajn, kdyby to tu vydrželo. Jelikož teď jsem vyhlížel jeden zahraniční server s IL, který mají přes měsíc spuštěný, za vokouknutí to tam určitě stojí a tady když GMka nejvíce vsází na zkušenost hráčů chtěli by, aby se někteří podělili zrovna když se cestou staví sem. letošní poznatky mám jen s ruskejch pts, těmto hrám mi letos trochu odzvonilo a většinou jen zhlížím videjka a věnuji se už širší tvorbě jiného žánru :drink:

WabakyCZ
10-08-2018, 22:07
Mimo jiné jeden zahraniční server chystá rozjet server na IL a poté se přehoupne se stejnou databází do gracie final. Je dost možné, že mezi to dají ještě nějaké mezi chronikly. Jede jim beta a pouštět to mají až ke konci září. Je to model, který se už navrhoval, ale neprošel, snad kvůli tomu, že by byl problém s převodem věcí z IL na Final. Ale tomu já nerozumím, jen mi to přijde jako zajímavý nápad. Vyhovělo by se tak všem. S tím, že na IL už budou mít implementované featurky z finalu, jen nějaké.

sa2sa
10-08-2018, 22:31
Mimo jiné jeden zahraniční server chystá rozjet server na IL a poté se přehoupne se stejnou databází do gracie final. Je dost možné, že mezi to dají ještě nějaké mezi chronikly. Jede jim beta a pouštět to mají až ke konci září. Je to model, který se už navrhoval, ale neprošel, snad kvůli tomu, že by byl problém s převodem věcí z IL na Final. Ale tomu já nerozumím, jen mi to přijde jako zajímavý nápad. Vyhovělo by se tak všem. S tím, že na IL už budou mít implementované featurky z finalu, jen nějaké.
A vydrzi tu snad dostatecna komunita do te doby nez by se to preplo? Jako nastaveni toho typu ze se to postupne prehoupne na vyssi chronic se mi libi ale nedivim se gm teamu ze by se jim nechtelo udelat IL s 2k na zacatku a pak prehazovat chronicl pro 100 lidi

Trouba
11-08-2018, 08:49
A co vlkastně bylo na ty H5 tak špatné? Proč mi přišlo že to byl poslední server, kde to bylo relativně vyrovnané a vydrželo dlouho hratelné a ne jen pro 100 lidí. Jasně některé věci by chtělo upravit menší komunitě (aby šel zabít Valík, Antík, velká Freya). Znám spoustu lidí, kteří vydrží hrát i třeba rok a půl když je co dělat. Na IL farmí RBčka 2-3 TOP, kdežto GF nebo H5 tyto možnosti rozšiřuje i pro ty běžnější hřáče, spoustu lidí, kteří chodí do práce lognou už jen kvůli tomu že si zajdou do laby, no a když pojede oly možná to po labě zkusej i tam :) . Kolikrát sem se vrátil z práce a jen lognul čumpety na farm fleky. Vše bylo plný tak sem raději šel koukat na bednu. U H5 je tolik fleků kde se dá farmit, jak pro sólo hráče, tak pro party nebo vláčkaře.

Jasně asi ta H5 nebyla ideální, nějaký partě tam nešel farmit most ve WOA po 14 dnech na serveru tak to quitli protože to jinde šlo - to mi přijde jako dost dětinské. Prostě bych vzal H5, která tu byla, doladil detaily vybalancoval antíka a valíka, případně doladit za pochodu. Ten server opravdu žil dlouho, na RB se chodilo ve klanech a ne že si to každej soloval se svýma petama. Raději si každý pologoval pety (a to i v Ownage) než aby řekl v klanu. Todle z H5 nepamatuji.

Já osobně vím o 10 lidech, kteří jsou spíše PVP založení než čistý farmáři a raději by buglou H5 než IL - respektive na IL ani nepudou, protože to je server o jedný, max dvou lokacích :)

Lean
11-08-2018, 10:53
DV a LoA bylo hodne spatny.

Eazy
11-08-2018, 12:30
A je to marný......je to marný....... je to marný .....Dark Elmore byl dlouho nedohranej kvůli komunitě a mentalitě hráčů kdysi jsme pomalu nevěděli co je buff, nebyli pvp ve full buffu a tomu komu to kritne první, nebyli CP loadery nebo se nefajtilo s tím kdo má víc CP vyhrál.... pvp byli před severní bránou a víceméně jen o flaškách, proto ten chronikl žil tak dlouho.Šroube ty chceš zapnout IL, protože ho máš vyladěný, ale je to asi to samý jako kdybych si pustil Jurský park každý druhý týden přesně vím jaký bude děj a přesně vím kdy to skončí.Proč neudělat servr s vzrůstajícím chroniklem??Ok začne se na interlude a postupně se bude zvyšovat a komunita nebude odcházet kvůli nudě naopak přijdou další?Ta hra je stará jak píše Foxi a pokud chceš být něčím jiný než ostatní servry a překvapit nebo zapnout něco co se už moc nehraje pak je to C4, ale pokud chceš mít prosperující servr s dlouhou životností tak se ten servr musí vyvíjet

Hora cio
11-08-2018, 12:50
Díval jsem se na info (nadějně implementováné) IL-Finálky, vzešel mi z toho méně srozumitelný text s Chromem přeložený. Ale nápad to zdaleka špatný taky není. Je to obsáhlý vyladěný a opravený IL klient, dále jsou tam featury pro lepší hratelnost třeba vortex dovednosti, změny na 80. úrovních, pro enchantování skillu už netřeba běhat za npc díky spec. tlačítku, povolený vývoj petů u PM, up epic šperků (orfen náušky), dokončení quest lokalit (fog, pí) pro zvýšení míst pro farmy atd. Některé externí obrázky se nenačetli asi vinou prohlížeče kromě clan unity buff, všelijakejch dovedností a class ras a v poslední řadě sem měl spoilera přeloženého vidmo v modré kolonce za rušiče vztlaku. :D

WabakyCZ
11-08-2018, 15:17
A vydrzi tu snad dostatecna komunita do te doby nez by se to preplo? Jako nastaveni toho typu ze se to postupne prehoupne na vyssi chronic se mi libi ale nedivim se gm teamu ze by se jim nechtelo udelat IL s 2k na zacatku a pak prehazovat chronicl pro 100 lidi
pokud to hráči budou vědět dopředu, tak budou mít motivaci si udělat třeba více charů, nastavit si postavy tak, aby jim na finalu pak lépe seděli a hlavně by se muselo dopředu vědět, že se na IL třeba pojede 3 měsíce a pak se to přehoupne, plno lidí si nafarmí během měsíce, pak to maličko opadne a pak se třeba vrátí na Final. Ale je to idea, která potřebuje možná i rok příprav, možná to ani není možné. Budu sledovat ten zahraniční server, jak se chytne.

Teď už můžeme jen čekat, jak se to rozsekne tady. Hlavně kdy se to bude pouštět, protože na zimu se toho zase pustí víc než dost, si myslím.

SiRuQ
11-08-2018, 18:07
jedine co ma smysl je gf+ , to IL co by pak prechazelo je blbost

Lean
11-08-2018, 18:16
prechazeni na dalsi update tady neni vyzkousenej a bez toho bych se do toho vubec nepoustel. pokud se tu spusti IL a cca mesic potom spusti shrine GF+ tak odsud lidi odejdou

uNiquii
11-08-2018, 23:38
Vaše myšlení je zajímavé. Každý chce něco co není hned dohrane a přitom píše, ze nemá čas. Všichni jsme na tu hru už staří a podle me je lepší si zahrát přes podzim/max zimu = půl roku, protože déle čas ani hrát nemáme..... Je to zcela dostačující a je to úspěch, ze server tak dlouho vydrží :) místo psaní o GF by jste měli uvažovat jak tady přilákat ten malý zbytek zahraniční komunity co u l2 zůstala.... Vote systém od startu serveru přinese strasne moc randomu protože bude server Number 1!! Takže lidi co hrají sólo tu budou mít kupu kolegu a my co hrajeme v CP partach budeme moci od koho nakupovat!:) Teď to chce aby došly alespoň 3 strany, které budou moci mezi sebou fightit. Já věřím, ze dam zase dokupy 40 lidi za unknown. Věřím ze ownage se seskupi taky a ještě sehnat 3 stranu abychom se nenudili a měli motivaci hrát. Podle budu schopny dotáhnout staré známe jako je clan od treshaka, pak členy genocide, a také rusaky BlackRock, protože minule psali ať dam vědět další rok pokud to začne. Ze viděli na streamu jak super má ten server files :)
Vůbec se mi nechtělo. Ale jak slyším kvalitní dark elmore tak je zase chuť.

WizarDEAD
12-08-2018, 02:13
Zdravím.
Kdyz zacinalo nejake minule DE na ILku, tak jsem rikal, ze je to hloupost, protoze ILko je proste stare. A tim nemyslim jen grafiku, featury, nebo lišty. Ale proste celkove stare, celym stylem hry. Spousta lidi sem prijde a rika si "jojo, za starych casu, to jsme to na DEčku ale mrskali, jojo, to bude supr". Nebude. Ten chronikl odpovida dobe kdy vysel, a je to *výkal*. Ok, kdysi to bylo dobry, ale ted je to proste totalni *výkal*. Nechci uz resit s/d a buffy dohromady, nechci mit trade na F2 jako hlavni pvp skill, nechci mit u kazdyho GKcka propetha na debuffy, nechci delat desitky orku abych ucpal vychody z mesta na CS, nechci mit WWWWWcka v titlu, nechci si druhy tyden hrani oblect DC set ktery mi uz zustane do konce serveru, nechci aby mezi nami behali nahozena destra na celestu, nechci dostavat IKcka od full-epik SPSek, nechci si makrovat otaceni list a Fka doprostred klavesnice, a nebavi me ani klikat skilly z okna. A tak bych mohl pokracovat asi jeste hodinu. Jo, jasne, vim ze dneska jsou mody ktery do toho clovek nahodi a trochu to vylepsi, ale porad je to starej *výkal*. To je stejny jako OpenTTD - je fajn, ze to porad rozvijej a pridavaji nove veci, ale porad to zustane stara hra. Kdyz jsem to klikal po skole u kamose na 486ce, tak to byla totalni bomba, ale dneska si dam jednu mapu a po hodine uz me to nebavi..

H5ka je nejhranejsi chronikl na svete, protoze je proste supr. At si kdochce rika cochce, H5 je jeden z nejlepsich chroniklu vubec. Ale ok, zdejsi H5 soft nepatri zrovna mezi uplne nejlepsi. I pres to, ze me se libil, tak spousta lidi kvuli tomu dost brecela, bylo by s tim bylo hodne prace, a navic mapa je pomerne dost velka. Takze H5 zavrhneme.
L2 Classic je naprosto uzasnej. Ale zacina byt dobrej az tak od 2.5ky, do te doby je to celkem fet. A kdyz vezmem v uvahu, ze zadny updaty nebudou a soft bude bud zabugovany, nebo drahy, tak ho taky zavrhneme.
Ale porad je tu GF. Je dobra, stabilni, vice mene odladena (kdyz nepocitam neotvirajici-se dvere k teze :). Je tam co delat, jsou na to napsane/pripravene eventy atd. Staci to proste pustit a hotovo. Ted byli dve ILka po sobe. Mylim, ze varky, fogu, a baraka uz jsou vsichni nafarmeni dostatecne, tak to pojdte zase vystridat..

Hrali jsme nespocet serverů a chroniklu. Od C3, pres nejnovejsi offiky, pres klassic na freecku i na offiku, a nejruznejsi customy. Prosli jsme ale taky vsechny OGcka, a ja jsem na OG i jako uplny novacek zacinal, takze OG pro me byl, je, a vzdycky bude srdecni zalezitost. A proto fakt doufám, ze lidi dostanou rozum a pusti tu Finalku. Nenutne me/nas, PROSIM, jit zase na RPG kvuli tomu, ze tady bude plesnivy Interlude :(

A co se tyce custom uprav - vzdycky plati, ze zim vic, tim lip. A tim nemyslim GM buff, ale upravy ktery zprijemnuji hrani celkove, jako napr.: PVP zony u wb, kratka spawn okna, RB live list, 14-denni hera, apod.

SiRuQ
12-08-2018, 03:46
Zdravím.
Kdyz zacinalo nejake minule DE na ILku, tak jsem rikal, ze je to hloupost, protoze ILko je proste stare. A tim nemyslim jen grafiku, featury, nebo lišty. Ale proste celkove stare, celym stylem hry. Spousta lidi sem prijde a rika si "jojo, za starych casu, to jsme to na DEčku ale mrskali, jojo, to bude supr". Nebude. Ten chronikl odpovida dobe kdy vysel, a je to *výkal*. Ok, kdysi to bylo dobry, ale ted je to proste totalni *výkal*. Nechci uz resit s/d a buffy dohromady, nechci mit trade na F2 jako hlavni pvp skill, nechci mit u kazdyho GKcka propetha na debuffy, nechci delat desitky orku abych ucpal vychody z mesta na CS, nechci mit WWWWWcka v titlu, nechci si druhy tyden hrani oblect DC set ktery mi uz zustane do konce serveru, nechci aby mezi nami behali nahozena destra na celestu, nechci dostavat IKcka od full-epik SPSek, nechci si makrovat otaceni list a Fka doprostred klavesnice, a nebavi me ani klikat skilly z okna. A tak bych mohl pokracovat asi jeste hodinu. Jo, jasne, vim ze dneska jsou mody ktery do toho clovek nahodi a trochu to vylepsi, ale porad je to starej *výkal*. To je stejny jako OpenTTD - je fajn, ze to porad rozvijej a pridavaji nove veci, ale porad to zustane stara hra. Kdyz jsem to klikal po skole u kamose na 486ce, tak to byla totalni bomba, ale dneska si dam jednu mapu a po hodine uz me to nebavi..

H5ka je nejhranejsi chronikl na svete, protoze je proste supr. At si kdochce rika cochce, H5 je jeden z nejlepsich chroniklu vubec. Ale ok, zdejsi H5 soft nepatri zrovna mezi uplne nejlepsi. I pres to, ze me se libil, tak spousta lidi kvuli tomu dost brecela, bylo by s tim bylo hodne prace, a navic mapa je pomerne dost velka. Takze H5 zavrhneme.
L2 Classic je naprosto uzasnej. Ale zacina byt dobrej az tak od 2.5ky, do te doby je to celkem fet. A kdyz vezmem v uvahu, ze zadny updaty nebudou a soft bude bud zabugovany, nebo drahy, tak ho taky zavrhneme.
Ale porad je tu GF. Je dobra, stabilni, vice mene odladena (kdyz nepocitam neotvirajici-se dvere k teze :). Je tam co delat, jsou na to napsane/pripravene eventy atd. Staci to proste pustit a hotovo. Ted byli dve ILka po sobe. Mylim, ze varky, fogu, a baraka uz jsou vsichni nafarmeni dostatecne, tak to pojdte zase vystridat..

Hrali jsme nespocet serverů a chroniklu. Od C3, pres nejnovejsi offiky, pres klassic na freecku i na offiku, a nejruznejsi customy. Prosli jsme ale taky vsechny OGcka, a ja jsem na OG i jako uplny novacek zacinal, takze OG pro me byl, je, a vzdycky bude srdecni zalezitost. A proto fakt doufám, ze lidi dostanou rozum a pusti tu Finalku. Nenutne me/nas, PROSIM, jit zase na RPG kvuli tomu, ze tady bude plesnivy Interlude :(

A co se tyce custom uprav - vzdycky plati, ze zim vic, tim lip. A tim nemyslim GM buff, ale upravy ktery zprijemnuji hrani celkove, jako napr.: PVP zony u wb, kratka spawn okna, RB live list, 14-denni hera, apod.

+1 skoda ze tu neni ta h5 to by byl topik :D

WizarDEAD
12-08-2018, 12:06
Ja bych klidne tu H5 dal, me se zdala dobra. Nejaky mouchy tam byli, ale pamatuju si, ze toho sposustu opravily.
Na H5 je spousta solo i party contentu. Instancovana teza, zaken, soi, soa, vyblbnou se tam i lidi bez CP. Navic dv rb, loa rb, je tam porad co delat.. Kdyby se, byt jen koutkem mysli, premyslelo o H5 tak ja jsem jednoznacne pro. H5ka “s mouchama” rozhodne lepsi nezli IL.

WRAlth
12-08-2018, 14:53
A je to marný......je to marný....... je to marný .....Dark Elmore byl dlouho nedohranej kvůli komunitě a mentalitě hráčů kdysi jsme pomalu nevěděli co je buff, nebyli pvp ve full buffu a tomu komu to kritne první, nebyli CP loadery nebo se nefajtilo s tím kdo má víc CP vyhrál.... pvp byli před severní bránou a víceméně jen o flaškách, proto ten chronikl žil tak dlouho.Šroube ty chceš zapnout IL, protože ho máš vyladěný, ale je to asi to samý jako kdybych si pustil Jurský park každý druhý týden přesně vím jaký bude děj a přesně vím kdy to skončí.Proč neudělat servr s vzrůstajícím chroniklem??Ok začne se na interlude a postupně se bude zvyšovat a komunita nebude odcházet kvůli nudě naopak přijdou další?Ta hra je stará jak píše Foxi a pokud chceš být něčím jiný než ostatní servry a překvapit nebo zapnout něco co se už moc nehraje pak je to C4, ale pokud chceš mít prosperující servr s dlouhou životností tak se ten servr musí vyvíjet

Souhlasím, souhlasím... a


Pořád si stojím za tím Interlude Final, který má mnoho skvělý featurek z HF přičemž je svět stále malý jako jsme na IL zvyklý + nejsou zde kamaelové - https://l2e-global.com/forum/threads/difference-between-interlude-and-interlude-final.30738/ ...ale naše návrhy chroniclů jsou totálně pointless..stejně jak už i sám Šroub několikrát psal, bude IL a tečka.

souhlasím..

Momentálně hrajeme na globalu a tento chronicle je úplně povedený, tedy všichni si přijdou na své. Nevím, jestli by to bylo vůbec možné, něco takhle za krátkou dobu (protože všechno řešíte na poslední chvíli) sestrojit, ale určitě by to stálo za to.
S GF to nemá nic společné, svět lineage je stejný jako na IL, jsou tam přidány jen věci z GF jako vlci, pár změn ve skillech a v armorech. Tak, aby se dali využívat všechny skilly a byli vybalancované chary na oly.
Major arcana roba má navíc casting speed, tudiž konečně mágové nemusí enchantovat DC sety na +16, aby nedostávali IKčka od lukařů. Jinak pokud to už tentokrát opět bude ten dvou měsíční server, kde po dosáhnutí WB šperků, S equipu ta hra končí a Olympiáda bude stejně tak nevyrovnaná jako celé IL, tak hodně štěstí. Přeji hodně donatu a spoustu lidí.

Dualmaster
12-08-2018, 14:54
Ja bych klidne tu H5 dal, me se zdala dobra. Nejaky mouchy tam byli, ale pamatuju si, ze toho sposustu opravily.
Na H5 je spousta solo i party contentu. Instancovana teza, zaken, soi, soa, vyblbnou se tam i lidi bez CP. Navic dv rb, loa rb, je tam porad co delat.. Kdyby se, byt jen koutkem mysli, premyslelo o H5 tak ja jsem jednoznacne pro. H5ka “s mouchama” rozhodne lepsi nezli IL.
jn h5 ma mrtě top lokací, GF ma jednu a IL žádnou :)

Master Foo
12-08-2018, 15:29
A jaky bude pet exp...err...party exp bonus?

VagonBOMBOHIT
12-08-2018, 15:50
Kdyby bylo kdyby... a co když nebude? Vracíme se opět v čase k H5tkám, GFkám, IL finálkám, ptáme se co to zase bude za kroniku, za nastavení atd. atd. Šroub má v tomhle jasno už dávno a když né, tak by tento trýt nezakládal. Za mě by tu bylo asi nejlepší dál nic nespouštět, poněvadž to tu vydrží nejdéle do ledna a pak to sklouzne na necelejch 1k online.

SiRuQ
12-08-2018, 16:06
Ja bych klidne tu H5 dal, me se zdala dobra. Nejaky mouchy tam byli, ale pamatuju si, ze toho sposustu opravily.
Na H5 je spousta solo i party contentu. Instancovana teza, zaken, soi, soa, vyblbnou se tam i lidi bez CP. Navic dv rb, loa rb, je tam porad co delat.. Kdyby se, byt jen koutkem mysli, premyslelo o H5 tak ja jsem jednoznacne pro. H5ka “s mouchama” rozhodne lepsi nezli IL.

a navic je tam o dost lehci si udelat sety s max atri a oly je tam proste o milion % lepsi :D

Trouba
12-08-2018, 16:30
H5 je prostě top a nejvyrovnanější a nejspravedlnější chronikl že všech. Ale myslím si že se to nepustí kvůli tomu že má větší trvandlivost. U ILka je každej rád, že už se po roce vypne a začne to znova. U H5 bych typoval ten útlum na současné hodnoty je spíše 2 roky. Sinister - na který má ty nejvíc TOP vzpomínky relativně přežil i první prázdniny. Ne sice v tom TOP složení, ale vydržel relativně dobře hratelný, Giran žil. Hold pak z donate je menší vata :/

IL je přesně o jedné lokaci a o destovi na vlakování. Každej aby měl povinně destu jinak má úplný *****. Na gracii a nemluvě na H5 se dá vlakovat s lecčím, a není problém hrát celou dobu poctivě pouze za svýho maina a k tomu si petovat support. IL dopadne tak že main sedí v partě ve fogu a expí se protože expit ten main jinak se prostě nevyplatí a ani to nikoho nebaví :/

H5 má super lokace, Giant Cave, DV, farmit Knorixe na nobl. Vesper. Je to rozhodně nejzábavnější chronikl na top levlu.

PS: Říkám si co by šroubek ztratil tu H5 zkusit. Už nevím o 10 ale 20 lidech, kteří by si tu českou H5 dali. A kdyby šroubek trošku zapojil fantazii a lehounce upravil staty u Freyi na Elegii tak je další rozšíření pro lidi, nemluvě o TOP gunách a jejich SA. Když vemete, že sinister měl relativně dobrou výdrž cca rok bez elegie a SA do TOP gun, tak s něma je to úplně jinde :)

Já mít SW co máš šroubek, tak z vlastní kapsy to hned zafinancuju a rozjedu to bez váhaní :)

SiRuQ
12-08-2018, 19:30
H5 je prostě top a nejvyrovnanější a nejspravedlnější chronikl že všech. Ale myslím si že se to nepustí kvůli tomu že má větší trvandlivost. U ILka je každej rád, že už se po roce vypne a začne to znova. U H5 bych typoval ten útlum na současné hodnoty je spíše 2 roky. Sinister - na který má ty nejvíc TOP vzpomínky relativně přežil i první prázdniny. Ne sice v tom TOP složení, ale vydržel relativně dobře hratelný, Giran žil. Hold pak z donate je menší vata :/

IL je přesně o jedné lokaci a o destovi na vlakování. Každej aby měl povinně destu jinak má úplný *****. Na gracii a nemluvě na H5 se dá vlakovat s lecčím, a není problém hrát celou dobu poctivě pouze za svýho maina a k tomu si petovat support. IL dopadne tak že main sedí v partě ve fogu a expí se protože expit ten main jinak se prostě nevyplatí a ani to nikoho nebaví :/

H5 má super lokace, Giant Cave, DV, farmit Knorixe na nobl. Vesper. Je to rozhodně nejzábavnější chronikl na top levlu.

PS: Říkám si co by šroubek ztratil tu H5 zkusit. Už nevím o 10 ale 20 lidech, kteří by si tu českou H5 dali. A kdyby šroubek trošku zapojil fantazii a lehounce upravil staty u Freyi na Elegii tak je další rozšíření pro lidi, nemluvě o TOP gunách a jejich SA. Když vemete, že sinister měl relativně dobrou výdrž cca rok bez elegie a SA do TOP gun, tak s něma je to úplně jinde :)

Já mít SW co máš šroubek, tak z vlastní kapsy to hned zafinancuju a rozjedu to bez váhaní :)

to je jasne . ze kdo ma rad L2 tak si radeji zahraje H5 smouchama nez PTS IL ktere je sux i tak :D

Hora cio
12-08-2018, 20:45
Nó.... nebo se tu Šroubovi nabízí kompromis mezi IL a IL finálkou a máme tu kroniku trochu dokořeněnou o nějaké GF prvky, což je v možnostech GM daleko lepší plán a vono je to jedno stejně. Tohle už taky žádný DE není, to je každoroční wipe-herbstparty schnelle gouache. :rofl: Nevím, na čem jím to ILko skvěle jede, ale stálo by za zkoušku na tomhle Stabilkernelu spustit moderner kunde vod IL Final či GF ba svést PvP Duell s instabil H5. :drink:

Horacinka
12-08-2018, 21:44
No je jedno co tu bude a nebude, ale par věcí by se tedy s novým startem starého chronicle mělo změnit.
Multibox - zakázat, max dual box.
NPC buffer - jo ale do 40 lvl, pak se starej jak umíš.
Start sety - nevim možná max D set, ale dá se i bez nich, voják se stará voják má!!
Rate - rozhodně snížit
Exp off - nechat, to je snad jediná užitečná věc :-)
další a další návrhy jistě přijdou todle je jen rychlej nástřel.


Zdravíčko,

co tak čtu, tak se tu hodně lobuje za vyšší chronikl, ale myslíte, že to projde? IL tu je téměř vyladěný, teď by si to chtělo spíš hrát s nějakými featurami, aby nám to tu hru oživilo.

Jak psal Šroubek, bude si pročítat návrhy, řešení, tak je sem sypte a myslím si, že z toho něco vybere, případně udělá kompromis.

Nedávno jsem hrál na tom L2classic, což je mimo jiné super hraní, škoda, že to asi není easy spustit tu.

Jak tu někdo psal, je to tam trošku vybalancované. Ale kdyby šli implementovat do IL věci jako:
1) achievmenty - za určitý lvl dostat například boss šperk/ čepku na hlavu/ na týden.
2) subb qeust/nobl quest - zjednodušit, například jako na GF nebo kde to je, že už není potřeba píchat baiuma, farmit barakiela (ale tady to koliduje s donatem, server se uživit nějak musí, to se musí respektovat)
3) boss šperky - Ofren/Core - přidat jim staty, aby šperky byly užitečnější, viz příspěvek Kubajze.
4) například vytvořit pvp ligu, co týden resetovat PvP body a kdo bude mít nejvíce, dostane odměnu, něco časově omezeného. Případně dostane item a za ten si může vyměnit něco - mít hero voice na týden, epic šperk na týden, atd. Tu se ale bojím toho, že by si lidi farmili pvp body někde vedle města. Bylo by to omezené třeba na levely 70+.

Ať už to kluci z vedení spustí jakkoli, já si přijdu zahrát. Jestli to bude mít stejnou úroveň jak naposled, co teda vím z doslechu, tak to bude stát za to. I kdyby na dva měsíce.


Pořád si stojím za tím Interlude Final, který má mnoho skvělý featurek z HF přičemž je svět stále malý jako jsme na IL zvyklý + nejsou zde kamaelové - https://l2e-global.com/forum/threads/difference-between-interlude-and-interlude-final.30738/ ...ale naše návrhy chroniclů jsou totálně pointless..stejně jak už i sám Šroub několikrát psal, bude IL a tečka.


Momentálně hrajeme na globalu a tento chronicle je úplně povedený, tedy všichni si přijdou na své. Nevím, jestli by to bylo vůbec možné, něco takhle za krátkou dobu (protože všechno řešíte na poslední chvíli) sestrojit, ale určitě by to stálo za to.
S GF to nemá nic společné, svět lineage je stejný jako na IL, jsou tam přidány jen věci z GF jako vlci, pár změn ve skillech a v armorech. Tak, aby se dali využívat všechny skilly a byli vybalancované chary na oly.
Major arcana roba má navíc casting speed, tudiž konečně mágové nemusí enchantovat DC sety na +16, aby nedostávali IKčka od lukařů. Jinak pokud to už tentokrát opět bude ten dvou měsíční server, kde po dosáhnutí WB šperků, S equipu ta hra končí a Olympiáda bude stejně tak nevyrovnaná jako celé IL, tak hodně štěstí. Přeji hodně donatu a spoustu lidí.

Hoši, kolikrát ten trýt budeme ještě točit....? :D :drink:

WizarDEAD
12-08-2018, 22:07
Tak dlouho, dokud vsichni nepochopi, ze treti ILko v rade je krok zpet.

SiRuQ
12-08-2018, 22:11
Nó.... nebo se tu Šroubovi nabízí kompromis mezi IL a IL finálkou a máme tu kroniku trochu dokořeněnou o nějaké GF prvky, což je v možnostech GM daleko lepší plán a vono je to jedno stejně. Tohle už taky žádný DE není, to je každoroční wipe-herbstparty schnelle gouache. :rofl: Nevím, na čem jím to ILko skvěle jede, ale stálo by za zkoušku na tomhle Stabilkernelu spustit moderner kunde vod IL Final či GF ba svést PvP Duell s instabil H5. :drink:

blbost jak chces stare chronicly s upravama tak muzes jit na klasik

Hora cio
12-08-2018, 22:42
blbost jak chces stare chronicly s upravama tak muzes jit na klasik

No mě o nějaké IL nejde, to tady chtějí spouštět ostatní a Šroub jim to letos opět spustí. Nejprve jsem tu loboval za GFko a to tu květnu neštěk ani pes, tak jsem to zařízl definitivně. Naposledy jsem tu asi koncem července nahodil matroš na craftce a ještě předtím jsem v Giru vyhlížel ewc na poleárnu a japonečce sem zkoušel dát homo na +9 mno a po 6 měsících bohužel poleaxa rupla, chtěl jsem si s ní na chvíli vlítnou do branded a vlačkovat, ale 1 blbej enchant rozhodl, poněvadž sem v prosinci projel přes 2mld. na War Axách a zatím můj rekord byl +15, takže sem byl štastně zklamanej když jsem odcházel. A teď budu zase zklamaně šťastnej, když mě aspoň někdo veme do akademky. :)

SiRuQ
12-08-2018, 23:04
No mě o nějaké IL nejde, to tady chtějí spouštět ostatní a Šroub jim to letos opět spustí. Nejprve jsem tu loboval za GFko a to tu květnu neštěk ani pes, tak jsem to zařízl definitivně. Naposledy jsem tu asi koncem července nahodil matroš na craftce a ještě předtím jsem v Giru vyhlížel ewc na poleárnu a japonečce sem zkoušel dát homo na +9 mno a po 6 měsících bohužel poleaxa rupla, chtěl jsem si s ní na chvíli vlítnou do branded a vlačkovat, ale 1 blbej enchant rozhodl, poněvadž sem v prosinci projel přes 2mld. na War Axách a zatím můj rekord byl +15, takže sem byl štastně zklamanej když jsem odcházel. A teď budu zase zklamaně šťastnej, když mě aspoň někdo veme do akademky. :)

ostatni tu chteji IL ? co to tu ctu tak mozna 10% :D

LittlePsycho
12-08-2018, 23:07
L2 bych si ještě rád poklikal, ale IL mě naprosto nebaví. Také můj názor už tolik neberte, protože bych šel hrát jedině velmi rekreačně.

Ať pustíte cokoliv tak gl a dik za ty stary dobrý časy <3.

Hora cio
13-08-2018, 00:15
ostatni tu chteji IL ? co to tu ctu tak mozna 10% :D

A taky tu že už z toho po letech mají plný vousy kromě dam. :rofl: :drink:

Hora cio
13-08-2018, 00:20
Tak dlouho, dokud vsichni nepochopi, ze treti ILko v rade je krok zpet.

Tohle bude reálně 4. C6, C4 byla asi jedna bo dvě, dvě GF, 1 H5, takže by to chtělo spustit tu H5, aby se to dorovnalo na sudej počet.

Calma
13-08-2018, 00:28
Za mě bych nasadil staré dobré IL s featurama jako psal Kubajz. Tzn. Upravit Core + Orfen aby o ně byl zájem, vytvořit achievementy s náležitou odměnou, hned od začátku funkční PvP event... to pro tenhle rok bude stačit.
A na další sezónu zkusit dát do funkčního stavu Interlude Final - nejlepší klient, bez debaty.

Hora cio
13-08-2018, 00:29
DV a LoA bylo hodne spatny.

Jj bez herbu, a vevnitř dutí mobi a na těch pytanech to šlo vždycky všecko uspat sleepem, ale ten droplist byl taky všude hodně špatný.

Hora cio
13-08-2018, 00:55
jn h5 ma mrtě top lokací, GF ma jednu a IL žádnou :)

H5 už je hodně dělaná na anchorech, takže to na HB rusáci shazovali frézama, nekrama, a takovej slušnej kamaelec s RI/R záskočí i CA v invo módu. :D Mno a v DVčku sme lítali v Moirai setech ale mělo to při spoilu i své výhody, S rcptíky na Icarus guny padali celkem slušnědo cwh se to už nevešlo tak se něco povyházelo bokem. :drink:

Lean
13-08-2018, 04:04
H5 už je hodně dělaná na anchorech, takže to na HB rusáci shazovali frézama, nekrama, a takovej slušnej kamaelec s RI/R záskočí i CA v invo módu. :D Mno a v DVčku sme lítali v Moirai setech ale mělo to při spoilu i své výhody, S rcptíky na Icarus guny padali celkem slušnědo cwh se to už nevešlo tak se něco povyházelo bokem. :drink:zerk je na H5 uplne k nicemu. koho na H5 zajimaj icarus zbrane?

Interlude Final - nejlepší klient, bez debaty.a to v cem je to dobry? jak ti to rozsiri content na farmeni?

Ecthe
13-08-2018, 07:44
Na H5 bych si přišel zahrát na 100% s tím že by se začlo betou a ne jak na Sinisteru, že jste lidem nabulikovali jak je to vše funkční a hratelné. Většina z nás ví jaká pak byla realita. Každopádně se potom spousta věcí opravila. Spoustu lidí však znechutilo v jakém stavu se to pustilo a odešli dříve než to začlo h5 alespoň připomínat. ILko jsem tu zkusil, je sice pravda že je máte už odladěné a dobře nastavené. Pro mě je to ale nuda, který už se doufám nezúčastním.

Bello
13-08-2018, 08:54
Spustit to znova na zimu dat tam Il :) a troška si poklikat.

JoserVonOser
13-08-2018, 09:35
No je jedno co tu bude a nebude, ale par věcí by se tedy s novým startem starého chronicle mělo změnit.
Multibox - zakázat, max dual box.
NPC buffer - jo ale do 40 lvl, pak se starej jak umíš.
Start sety - nevim možná max D set, ale dá se i bez nich, voják se stará voják má!!
Rate - rozhodně snížit
Exp off - nechat, to je snad jediná užitečná věc :-)
další a další návrhy jistě přijdou todle je jen rychlej nástřel.

Musím souhlasit omezení petu a buffů by IL určitě pomohlo, tady si dáva RB jedna osoba se 7 oknama a to je fakt nuda.

Trouba
13-08-2018, 09:48
Musím souhlasit omezení petu a buffů by IL určitě pomohlo, tady si dáva RB jedna osoba se 7 oknama a to je fakt nuda.

Na síť to omezit nemůžeš, čili max na jednotlivá zařízení. Takto o bylo na Gracii na GP, no a stejně sem si 6 oken lognul :)

Simbao
13-08-2018, 10:03
Ja bych taky radši GF, nebo H5. Interlude by bylo potřetí opravdu nuda.

Trouba
13-08-2018, 10:45
Vím, že to nebude mít žádnou vypovídající hodnotu, ale pro zajímavost to můžeme zkusit zde. Pošlete kamarádům, kteří by uvažovali u Šroubka hrát :)

Anketa o chroniklu :)

https://www.survio.com/survey/d/K4A3M2K1L7S3V8N8T

poiuz
13-08-2018, 11:02
Na síť to omezit nemůžeš, čili max na jednotlivá zařízení. Takto o bylo na Gracii na GP, no a stejně sem si 6 oken lognul :)

přesně zapnu 3 pc ntbk a jedu oken kolik potřebuji

Johnas
13-08-2018, 11:03
Vím, že to nebude mít žádnou vypovídající hodnotu, ale pro zajímavost to můžeme zkusit zde. Pošlete kamarádům, kteří by uvažovali u Šroubka hrát :)

Anketa o chroniklu :)

https://www.survio.com/survey/d/K4A3M2K1L7S3V8N8T

skoda ze si nedal moznost zatrzeni vice moznosti, osobne jsem pro GF nebo H5, ale IL uz je vazne nuda

SiRuQ
13-08-2018, 11:52
Vím, že to nebude mít žádnou vypovídající hodnotu, ale pro zajímavost to můžeme zkusit zde. Pošlete kamarádům, kteří by uvažovali u Šroubka hrát :)

Anketa o chroniklu :)

https://www.survio.com/survey/d/K4A3M2K1L7S3V8N8T

vysledky hlasovani vidis jen ty ?

Trouba
13-08-2018, 12:00
Bohužel, celý je to na*****, nemohl sem najít nějakou online anketu tak sem to udělal aspoň tak.

Průběžně:

Odladěné IL s podobným nastavením jako 2017. 11%

Odladěné IL s jiným nastavením. 9%

Gracii Final 14%

High Five s mouchami, které měl Sinister. 66%


Mým kamarádům jsme to ani neposílal, protože těch 15+ lidí co by dávali H5 by celkem bylo znát :)

FujTajBl
13-08-2018, 12:01
Nechcete udělat hlasování? Podle odpovědi na fóru je více lidí za "novější" chronicle... H5 soubory jsou furt za raketu?

Jinak jak tu někdo psal, že chce IL a maximálně dualbox, tak by měl navštívit poradnu.

poiuz
13-08-2018, 13:53
hlasování na forum je stejně neprůkazné, většina lidi ani neví že se něco řeší a další jen čtou a nezapojují se.

Trouba
13-08-2018, 14:41
Nejlepší by bylo hlasování na facebooku, ale to by bylo natolik průkazné a těžce ovlivnitelné, že by pak nešlo ignorovat. U mě už je přes 70 hlasů :)

SiRuQ
13-08-2018, 15:18
hlasování na forum je stejně neprůkazné, většina lidi ani neví že se něco řeší a další jen čtou a nezapojují se.

nevedomost neomlouva a hlasovani je vic prukazne nez si rict random naky chronicl :D

WizarDEAD
13-08-2018, 15:57
Ten vas "Interlude Final" o kterem se tu mluvi, vypada taky dobre (je to v podstate orezana a upravena H5ka). Treba ta oly je tam podle me uplne genialni..

JENZE:
1) Jsou tam orezane vsechny high lvl lokace, takze zadne zlepseni. Zas to skonci u farmeni varky do zblbnuti.
2) Museli by to "koupit", narozdil od GF/H5 kterou uz tu maji pripravenou od minula. Sice by asi museli poladit nove antibot pluginy, ale jinak je to ready. I rate muze zustat stejny jako byl, jestli se nepletu tak to bylo GF 7x a H5 5x, coz je oboji krasny.

kubajz
13-08-2018, 16:05
Právě to, že je to ořezané naše malá komunita potřebuje imho.. v HF se těch pár online ztratí a nikoho nikde pořádně nepotkáš

EDIT: samozřejmě bych byl taky pro GF/HF spíše než to IL neustále dokola, ale bohužel ty vyšší chronicly jsou samá instance a spousta nových (neříkám že špatných!) lokací kam se můžeš zašít.. takže když si pak budeš chtít jít zahuntit tak ti to dá poměrně dost práce někoho najít když bude 1k reálně online. Proto mi to IL final přijde jako nejlepší řešení, ač zřejmě i tak nereálné..

RimeLegend
13-08-2018, 17:24
Na H5 bych si přišel zahrát na 100% s tím že by se začlo betou a ne jak na Sinisteru, že jste lidem nabulikovali jak je to vše funkční a hratelné. Většina z nás ví jaká pak byla realita. Každopádně se potom spousta věcí opravila. Spoustu lidí však znechutilo v jakém stavu se to pustilo a odešli dříve než to začlo h5 alespoň připomínat. ILko jsem tu zkusil, je sice pravda že je máte už odladěné a dobře nastavené. Pro mě je to ale nuda, který už se doufám nezúčastním.
++ na h5 by nas doslo hodne

Lean
13-08-2018, 18:11
Právě to, že je to ořezané naše malá komunita potřebuje imho.. v HF se těch pár online ztratí a nikoho nikde pořádně nepotkáš

EDIT: samozřejmě bych byl taky pro GF/HF spíše než to IL neustále dokola, ale bohužel ty vyšší chronicly jsou samá instance a spousta nových (neříkám že špatných!) lokací kam se můžeš zašít.. takže když si pak budeš chtít jít zahuntit tak ti to dá poměrně dost práce někoho najít když bude 1k reálně online. Proto mi to IL final přijde jako nejlepší řešení, ač zřejmě i tak nereálné..kdyz budes chtit nkoho huntit tak si vzdy nekoho najdes. tvuj problem je ze cches huntit solo a na to uz ti nebude stacit dance/song u teleportu a tak brecis

SiRuQ
13-08-2018, 18:19
kdyz budes chtit nkoho huntit tak si vzdy nekoho najdes. tvuj problem je ze cches huntit solo a na to uz ti nebude stacit dance/song u teleportu a tak brecis

rekt :D

Sroubek
13-08-2018, 20:40
Souhrn našich reakcí je v novém topicku: https://forum.lineage2.cz/showthread.php?20049-Ozn%C3%A1men%C3%AD-o-spu%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD-Dark-Elmore-2018-reakce-t%C3%BDmu-k-podn%C4%9Bt%C5%AFm-hr%C3%A1%C4%8D%C5%AF&p=170558#post170558

Dualmaster
13-08-2018, 21:02
Souhrn našich reakcí je v novém topicku: https://forum.lineage2.cz/showthread.php?20049-Ozn%C3%A1men%C3%AD-o-spu%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD-Dark-Elmore-2018-reakce-t%C3%BDmu-k-podn%C4%9Bt%C5%AFm-hr%C3%A1%C4%8D%C5%AF&p=170558#post170558

tak hold musíme všichni zamáčknout slzu

Hora cio
13-08-2018, 23:18
Bohužel, celý je to na*****, nemohl sem najít nějakou online anketu tak sem to udělal aspoň tak.

Průběžně:

Odladěné IL s podobným nastavením jako 2017. 11%

Odladěné IL s jiným nastavením. 9%

Gracii Final 14%

High Five s mouchami, které měl Sinister. 66%


Mým kamarádům jsme to ani neposílal, protože těch 15+ lidí co by dávali H5 by celkem bylo znát :)



Tohle asi Kloubovi nic neříká, tak hlavně ať ten žal nebo radost všichni zapijí... vždyť je to úspěch a těm co na tom serveru ještě hrají tleskám ve stoje. :D :drink:

JoserVonOser
14-08-2018, 09:02
Na síť to omezit nemůžeš, čili max na jednotlivá zařízení. Takto o bylo na Gracii na GP, no a stejně sem si 6 oken lognul :)

To je samozřejmě možné ale pochybuji, že všichni hrači mají 3zařízení na kterých by to mohly každy den hrát. Už vidím nadšení mladého jak mu celý víkend pařím na jeho notasu abych měl dvě okna navíc:).
Navíc se uvažuje že po wipu bude na startu 2k lidí, s tím co je teď se tedy nejedná o 2k lidí ale oken to jest cca 300 lidí, když jsme to pruměrovali u nás v klanu. 200 lidí odejde klasicky ihned po zimě a jsme na stejných číslech jako teď a zase wipe.
Kdyby byly povoleny jen dvě okna a nebyly by bufy u vendora, měli by využití i bufeři a další chary kteří se jen tahaji jako peti oživilo by to Oly vice aktivních charů, pvp i komunikaci mezi lidma.
Jsem zvědav na Šroubkovi novinky, které doufám rychle zveřejní, protože už není motivace na serveru hrat, jestli to zůstane podobné asi se přemístníme na jiný server.

Gogliostron
15-08-2018, 09:17
To je samozřejmě možné ale pochybuji, že všichni hrači mají 3zařízení na kterých by to mohly každy den hrát. Už vidím nadšení mladého jak mu celý víkend pařím na jeho notasu abych měl dvě okna navíc:).
Navíc se uvažuje že po wipu bude na startu 2k lidí, s tím co je teď se tedy nejedná o 2k lidí ale oken to jest cca 300 lidí, když jsme to pruměrovali u nás v klanu. 200 lidí odejde klasicky ihned po zimě a jsme na stejných číslech jako teď a zase wipe.
Kdyby byly povoleny jen dvě okna a nebyly by bufy u vendora, měli by využití i bufeři a další chary kteří se jen tahaji jako peti oživilo by to Oly vice aktivních charů, pvp i komunikaci mezi lidma.
Jsem zvědav na Šroubkovi novinky, které doufám rychle zveřejní, protože už není motivace na serveru hrat, jestli to zůstane podobné asi se přemístníme na jiný server.

Na to ti rovnou řeknu, že hromada lidí co semnou začínala hrát L2 někdy před těma deseti lety ti na to poví, že na server bez Dualboxu a nebo buffera už jsou moc starý a nepůjdou hrát vůbec.

kubajz
15-08-2018, 11:11
Musíte prostě počítat s tím, že L2 je přes 10 let stará hra a moc nových mladých zapálených hráčů už nenaláká. Tudíž se musí přizpůsobit staré gardě, která na hraní má sice ještě chuť ale už nechce/nemůže u toho trávit tolik času.

Hora cio
16-08-2018, 19:28
Musíte prostě počítat s tím, že L2 je přes 10 let stará hra a moc nových mladých zapálených hráčů už nenaláká. Tudíž se musí přizpůsobit staré gardě, která na hraní má sice ještě chuť ale už nechce/nemůže u toho trávit tolik času.

Kubo, tohle bych vod tebe a všecky nečekali, chlape teď si mě dojal, ale vím o čem mluvím upřímně s těma mladýma to chce nebo by je chtělo nějak motivovat k temu hraní, ano je staré 10 let, ale tyhle hry patří mezi srdcové, na které budeme zpětně vzpomínat dalších 10,20,30...let. Takže, byť jen s 100vkou nebo 2 kilama bych se neurazil, když ti stojí láhev ferneta v Glóbusu pře 150 kč a max. omezeném množství 10ks., tak a vovovotom to je, vo pořádné herní ekonomice, pojďme ji rozhýbat. :drink:

Sroubek
16-08-2018, 20:39
To je samozřejmě možné ale pochybuji, že všichni hrači mají 3zařízení na kterých by to mohly každy den hrát. Už vidím nadšení mladého jak mu celý víkend pařím na jeho notasu abych měl dvě okna navíc:).
Navíc se uvažuje že po wipu bude na startu 2k lidí, s tím co je teď se tedy nejedná o 2k lidí ale oken to jest cca 300 lidí, když jsme to pruměrovali u nás v klanu. 200 lidí odejde klasicky ihned po zimě a jsme na stejných číslech jako teď a zase wipe.
Kdyby byly povoleny jen dvě okna a nebyly by bufy u vendora, měli by využití i bufeři a další chary kteří se jen tahaji jako peti oživilo by to Oly vice aktivních charů, pvp i komunikaci mezi lidma.
Jsem zvědav na Šroubkovi novinky, které doufám rychle zveřejní, protože už není motivace na serveru hrat, jestli to zůstane podobné asi se přemístníme na jiný server.

Zajímavé počty, neděláme si iluze, že tvoříme long run server. obzvláště pokud potom začneme makat na tom dalším serveru v březnu dle toho jaký bude zájem. Nicméně hned na startu jsme měli 1600 HWID to máš 1600 unikátních PC, ano někdo má dvě a více PC, ale to číslo dále stoupalo až přes 2000. Těch real lidí tu prošlo skutečně mnoho, ostatně proto považujeme DE17 za tak přelomový úspěch. Boxováni na DE18 neplánujeme omezovat.

Horacinka
16-08-2018, 20:58
Na to ti rovnou řeknu, že hromada lidí co semnou začínala hrát L2 někdy před těma deseti lety ti na to poví, že na server bez Dualboxu a nebo buffera už jsou moc starý a nepůjdou hrát vůbec.

Hramada lidí? to byl panečku život, jak v Giraně každej seděl a kecal do tradu, tož koho dneska táhnout dualboxy a buffeři a s těma off-flajdama to zazdili úplně všude. Dát si práci a vodsedět si ten trade v online, to byl um. V době kdy C4 gradovali, tak se dvojjádra teprve rodila. Na dualbox sotva každá bedna utáhla 2 okna (možno v nejnižší kvalitě). A děje se to i dnes, ten zbytek si chce jen užít hru a je to také jen multiplayerová hra a solovat v kata tu hromadu v 50 oknech bavit nechce. :help:

JoserVonOser
16-08-2018, 21:01
Zajímavé počty, neděláme si iluze, že tvoříme long run server. obzvláště pokud potom začneme makat na tom dalším serveru v březnu dle toho jaký bude zájem. Nicméně hned na startu jsme měli 1600 HWID to máš 1600 unikátních PC, ano někdo má dvě a více PC, ale to číslo dále stoupalo až přes 2000. Těch real lidí tu prošlo skutečně mnoho, ostatně proto považujeme DE17 za tak přelomový úspěch. Boxováni na DE18 neplánujeme omezovat.

OK jen by jsi se měl již vyjádřit, jaké změny planuješ a co se opravdu bude dít, face book nemám tak to pls napiš na forum ať se mužem rozhodnout co dál.
Předem dík

Sroubek
16-08-2018, 22:08
OK jen by jsi se měl již vyjádřit, jaké změny planuješ a co se opravdu bude dít, face book nemám tak to pls napiš na forum ať se mužem rozhodnout co dál.
Předem dík

Neboj už brzo, dáme vám nějakou odezvu i do toho shrnutí co je v tom návrhovém na začátku.

Johnas
17-08-2018, 08:13
Neboj už brzo, dáme vám nějakou odezvu i do toho shrnutí co je v tom návrhovém na začátku.

Snad bude co nejdriv

a bude k te vasi odezve mozna diskuze a moznost zmenit vase rozhodnuti? :D protoze jako uz hraci starsi generace se mi plno tech uprav libi a prijdou mi zajimave a rozhodne si myslim ze by to tu celou hru ozivilo

DE 2018 - navrhy
https://forum.lineage2.cz/showthread.php?20052-DE-2018-n%C3%A1vrhy

Daevek23
18-08-2018, 13:09
Presne tak kdyz se kouknes na tu tabulku Sroubek všechno nejde to nebo nechci ale cenik bude porad stejny tak si pripravte penizky :) potrebuju na dovolenou :) Sroube aspoň uber teda ten cenik ten Bauim je drahej a Barakiel taky když hrat to same. Sam rikas ze je to stara hrat atd ale chces za Q 200 kc xD

FujTajBl
18-08-2018, 15:49
Presne tak kdyz se kouknes na tu tabulku Sroubek všechno nejde to nebo nechci ale cenik bude porad stejny tak si pripravte penizky :) potrebuju na dovolenou :) Sroube aspoň uber teda ten cenik ten Bauim je drahej a Barakiel taky když hrat to same. Sam rikas ze je to stara hrat atd ale chces za Q 200 kc xD
Co je na tom drahého? Baium bude mít nejspíše fixní spawn s několika hodinovým randomem. Je to tak těžké udělat?

Shaidarol
18-08-2018, 18:43
Zajímavé počty, neděláme si iluze, že tvoříme long run server. obzvláště pokud potom začneme makat na tom dalším serveru v březnu dle toho jaký bude zájem. Nicméně hned na startu jsme měli 1600 HWID to máš 1600 unikátních PC, ano někdo má dvě a více PC, ale to číslo dále stoupalo až přes 2000. Těch real lidí tu prošlo skutečně mnoho, ostatně proto považujeme DE17 za tak přelomový úspěch. Boxováni na DE18 neplánujeme omezovat.

Takže zas tu bude multibox a to znamená že server půjde do kopru po prvním měsíci, možná měsíci a půl a bude to tu stejné jako ted. A ještě bych zvedl rate na 20x aby se to dojebalo ještě víc a zase se budou jen chodit RB v jedné osobě se šesti a více okny. Ale hlavní je že se posypou prašule, šak proto se to dělá. ještě bych vymazal ty DEC a OG, aby toho nebylo málo. A tím že něco malinko změníte, kosmetické upravy, tím to fakt nevytrhnete a bude to stát za stejnej prd jako to stojí ted už hoooodně dlouho.

FujTajBl
18-08-2018, 19:54
Takže zas tu bude multibox a to znamená že server půjde do kopru po prvním měsíci, možná měsíci a půl a bude to tu stejné jako ted. A ještě bych zvedl rate na 20x aby se to dojebalo ještě víc a zase se budou jen chodit RB v jedné osobě se šesti a více okny. Ale hlavní je že se posypou prašule, šak proto se to dělá. ještě bych vymazal ty DEC a OG, aby toho nebylo málo. A tím že něco malinko změníte, kosmetické upravy, tím to fakt nevytrhnete a bude to stát za stejnej prd jako to stojí ted už hoooodně dlouho.
ad. Dualbox- Multibox ovlivní, kdy to půjde do kopru jo? Ono když něco takového zavedeš, tak se blbě hlídá, jestli člověk neobešel loader, nelogl si to na druhém/třetím pc... A že RB zabije jeden člověk je tvůj fail, mohl sis na něj počíhat a zabít ho ty.
ad. OG- Kdybys byl pozorný čtenář, tak víš, že šroubek je pro ponechání DEC/OG. A stejně ho lidi hejtí, aby to smazal.
ad. Úpravy- Je tady topic, kde se navrhovali úpravy. Kolik si jich tam napsal?

Hora cio
18-08-2018, 21:37
Presne tak kdyz se kouknes na tu tabulku Sroubek všechno nejde to nebo nechci ale cenik bude porad stejny tak si pripravte penizky :) potrebuju na dovolenou :) Sroube aspoň uber teda ten cenik ten Bauim je drahej a Barakiel taky když hrat to same. Sam rikas ze je to stara hrat atd ale chces za Q 200 kc xD

Tenhle co běží už je v kopru, a je to vinou drahých položek u Vendy. :thumbus up: Takže, co se týče DĚCek, tak ještě jako úpravu bych navrhnul slevu některejch položek, aby tady nestal QI na Baiuma za 2k DEC, ale za 5k DĚC u Vendy. :D Dále bych navrhnul snížit ceník petů z 05k na 1k DĚC. Cenu přestupů bych nechal vysokou jak je, klobouky, pásky na voči, čepičky tak u těch bych ceník ještě snížil podobně jako ty QI na clan lvl. atd. Věřím, že to Šroub ještě zváží a sleví to, aby jsme nebyli u toho jakej zákazník, takovej žán. :drink:

syslak
18-08-2018, 21:53
Takže zas tu bude multibox a to znamená že server půjde do kopru po prvním měsíci, možná měsíci a půl a bude to tu stejné jako ted. A ještě bych zvedl rate na 20x aby se to dojebalo ještě víc a zase se budou jen chodit RB v jedné osobě se šesti a více okny. Ale hlavní je že se posypou prašule, šak proto se to dělá. ještě bych vymazal ty DEC a OG, aby toho nebylo málo. A tím že něco malinko změníte, kosmetické upravy, tím to fakt nevytrhnete a bude to stát za stejnej prd jako to stojí ted už hoooodně dlouho.
Při 16x ratu IL server stejně moc dlouho neudržíš. S multiboxem je to přesně tak, jak už ti to napsal fujtajbl, stejně tak s RB, můžeš si ho i ty sundat sám. A pokud u něj nestihneš bejt první, tak není nic snazšího, než toho prvního otravovat tak dlouho, dokud to nevzdá, to je nevýhoda solování RB. Není tady moc lidí, který jsou schopný vyhrát PVP a zároven sundat RB

Hora cio
18-08-2018, 22:20
Takže zas tu bude multibox a to znamená že server půjde do kopru po prvním měsíci, možná měsíci a půl a bude to tu stejné jako ted. A ještě bych zvedl rate na 20x aby se to dojebalo ještě víc a zase se budou jen chodit RB v jedné osobě se šesti a více okny.

Samozřejmě ta oprava platí pro ty, co ještě nedonátili a DĚcka jim z tohodle přesunuty nebyli. :)


A co se týče multiboxu, tak je to výhoda mít 20 oken na 1 PC než 50 na 2 PC, ale to RBčko radši sejmu s CP partou a 2 okny, to je více pohodlný. :D

Shaidarol
19-08-2018, 08:10
ad. Dualbox- Multibox ovlivní, kdy to půjde do kopru jo? Ono když něco takového zavedeš, tak se blbě hlídá, jestli člověk neobešel loader, nelogl si to na druhém/třetím pc... A že RB zabije jeden člověk je tvůj fail, mohl sis na něj počíhat a zabít ho ty. - jo ovlivni, RB davam sam takze s tim nemam problem a je to nuda.


ad. OG- Kdybys byl pozorný čtenář, tak víš, že šroubek je pro ponechání DEC/OG. A stejně ho lidi hejtí, aby to smazal. - jo číst umím.
ad. Úpravy- Je tady topic, kde se navrhovali úpravy. Kolik si jich tam napsal? - no neco sem napsal, ale je to úplně jedno co.

syslak
19-08-2018, 09:21
Hele já nevím, nepleteš si pojmy? DEC jsou za OGčka, jestli si je nakoupíš na novém serveru nebo ti něco zůstalo ze starého je snad tvoje věc. Představ si, že bys přešel k jiné bance a ta ti vymazala konto abys jel pěkně od nula? Co to je za nesmysl.
Ńechci kolem toho žádnej flame! Jen pro nás co už si pořádně nepomatujem jak to fungovalo, můžeš Šroubku potvrdit/vyvrátit? Situace...na minulým serveru měl někdo hodně aden, za ty nakoupil DEC, ty převed do managera na OG odkud je převede na novej server na DEC, takže bude začínat třeba(nepomatuju si už kolik tak hráči měli) s 200k DEC? Je pravda, že (pokud si dobře pomatuju) se dalo převádět třeba i na RPG, ale v dost nevýhodným poměru.
Jinak ten příklad s bankou, chápu to, kdyby se do toho počítaly jen DEC/OG, který člověk koupil za reálný peníze, ale pokud se do toho berou i ty za adeny, tak to by potom bylo úplně stejný jako převádět equip/adeny. Díky za objasnění.

Kane
19-08-2018, 17:01
Ńechci kolem toho žádnej flame! Jen pro nás co už si pořádně nepomatujem jak to fungovalo, můžeš Šroubku potvrdit/vyvrátit? Situace...na minulým serveru měl někdo hodně aden, za ty nakoupil DEC, ty převed do managera na OG odkud je převede na novej server na DEC, takže bude začínat třeba(nepomatuju si už kolik tak hráči měli) s 200k DEC? Je pravda, že (pokud si dobře pomatuju) se dalo převádět třeba i na RPG, ale v dost nevýhodným poměru.
Jinak ten příklad s bankou, chápu to, kdyby se do toho počítaly jen DEC/OG, který člověk koupil za reálný peníze, ale pokud se do toho berou i ty za adeny, tak to by potom bylo úplně stejný jako převádět equip/adeny. Díky za objasnění.

+1

to rovno moze urobit global wh a na tomto servery si tam nahadzem nafarmene veci a na druhom zase vyberiem lebo princip je ten isty...

adal
19-08-2018, 17:10
To chcete zase poustet IL? To nejste schopni sehnat solidni H5? Smutne toto, prakticky posledni cz/sk server a furt dokola nudna IL.Kdyby jela H5, tak se k L2 vratim i s docela dost lidma, na IL sere bily tesak:)

WabakyCZ
19-08-2018, 17:12
V jednom se shodneme, budou tu lidi co jsou pro (ale těch je asi méně) a více co je proti. Šroubek to čte, tím sem si jistý. Jak se rozhodnou v týmu, už je na nich. Bylo by asi nevhodný je tady dál nějak osočovat a ohánět se tím, že když to bude tak, tak tu nebudete hrát. Každej hráč si o tom udělá svůj obrázek a pak se rozhodne.

sa2sa
19-08-2018, 23:26
Ńechci kolem toho žádnej flame! Jen pro nás co už si pořádně nepomatujem jak to fungovalo, můžeš Šroubku potvrdit/vyvrátit? Situace...na minulým serveru měl někdo hodně aden, za ty nakoupil DEC, ty převed do managera na OG odkud je převede na novej server na DEC, takže bude začínat třeba(nepomatuju si už kolik tak hráči měli) s 200k DEC? Je pravda, že (pokud si dobře pomatuju) se dalo převádět třeba i na RPG, ale v dost nevýhodným poměru.
Jinak ten příklad s bankou, chápu to, kdyby se do toho počítaly jen DEC/OG, který člověk koupil za reálný peníze, ale pokud se do toho berou i ty za adeny, tak to by potom bylo úplně stejný jako převádět equip/adeny. Díky za objasnění.

No na RPG tahle moznost je a pomer pokud se nepletu bejva 1:2-1:4 a je to jak na Dec za real tak i adeny

Lean
20-08-2018, 06:42
V jednom se shodneme, budou tu lidi co jsou pro (ale těch je asi méně) a více co je proti. Šroubek to čte, tím sem si jistý. Jak se rozhodnou v týmu, už je na nich. Bylo by asi nevhodný je tady dál nějak osočovat a ohánět se tím, že když to bude tak, tak tu nebudete hrát. Každej hráč si o tom udělá svůj obrázek a pak se rozhodne.
rozhodne bych nepocital s necim vic nez IL. nevidim jedinej duvod proc investovat cas a penize do chroniklu, kdyz mam slusnej IL a plno blbecku ktery sem stejne prijdou ikdybych to tocil 5x za rok

Hora cio
20-08-2018, 20:32
rozhodne bych nepocital s necim vic nez IL. nevidim jedinej duvod proc investovat cas a penize do chroniklu, kdyz mam slusnej IL a plno blbecku ktery sem stejne prijdou ikdybych to tocil 5x za rok

Máš recht hošku, máš recht... :) Dej si 3DECi vína, uleví se ti. :drink:

Thungdil
21-08-2018, 15:55
Ńechci kolem toho žádnej flame! Jen pro nás co už si pořádně nepomatujem jak to fungovalo, můžeš Šroubku potvrdit/vyvrátit? Situace...na minulým serveru měl někdo hodně aden, za ty nakoupil DEC, ty převed do managera na OG odkud je převede na novej server na DEC, takže bude začínat třeba(nepomatuju si už kolik tak hráči měli) s 200k DEC? Je pravda, že (pokud si dobře pomatuju) se dalo převádět třeba i na RPG, ale v dost nevýhodným poměru.
Jinak ten příklad s bankou, chápu to, kdyby se do toho počítaly jen DEC/OG, který člověk koupil za reálný peníze, ale pokud se do toho berou i ty za adeny, tak to by potom bylo úplně stejný jako převádět equip/adeny. Díky za objasnění.

ale ty decy nekdo nekdy musel nakoupit z real....nikdo je tam nekupoval od npc

Lean
21-08-2018, 16:13
ale ty decy nekdo nekdy musel nakoupit z real....nikdo je tam nekupoval od npc

tak v tom zrovna pravdu nemas

syslak
21-08-2018, 16:19
ale ty decy nekdo nekdy musel nakoupit z real....nikdo je tam nekupoval od npc
šroubek už se k tomu vyjádřil, pokud máš potřebu to znova rozepisovat, tak je na to specialni topic