PDA

View Full Version : Nové DE - NPC buff?



Sroubek
21-08-2017, 15:55
Toto téma odkloníme do tohoto topicku, diskutuje se to poměrně hodně, tak ať to máme na jednom místě. Dříve by toto bylo nejspíš jednomyslně zamítnuto, ale doba je teď jinde a jde o to udělat server na kterém bude bavit hraní pokud možno co nejvíce hráčů, proto se nebráníme všem podnětům.

Pochopitelně neznamená to, že všechny návrhy budou uplatněny :)

Co varianta NPC:

buff od PP/SE/EE do 74 level (mluvíme o lvl bufera)
dostupný buff by se měnil dle levelu postavy, takže nehrozí OP na nízkém lvl
dle lvl hráče by se měnila i cena

zase me zabanovali
21-08-2017, 16:39
pouze od newbie NPC (klasiku co nabizi ) a do 75lvl

peps1
21-08-2017, 17:00
Varianta (1) Komplet vsechny buffy v NPC na 20 min ale vtom pripade snizit Rate na 10
Varianta (2) Buffy v NPC jen od PP EE SE a to pouze do lvl 74 Kocici,Konik a Dance Songy dat na 5 min
Varianta (3) Zadny NPC Buffer ale buffy vsechny + Dance Songy na 40min
Varianta (4) Zadny NPC Buffer ale Moznost prodavat buffy ve meste (Priklad Udelam Buffera WC a ve meste ho posadim jako tradera co bude prodavat buffy za lib. Cenu Buff na 20-30 min
Varianta (5) Nechat to jak to je bez NPC a jen zvisit minuty u Kocky Kone Songy Dance na 10 min

Pytlos
21-08-2017, 17:34
Stejně jako to bylo na posledním De

Zeza
21-08-2017, 17:36
Základní buff od newbie helper až do 75lvl je akorát.

sa2sa
21-08-2017, 18:42
Osobne klidne i bez newb do 75 ale nemam stim problem kdyz bude tak jak bylo minule.

PP/SE buff od npc bych jeste zkousnul.

Ale 78 buff a s/d atd mi uz prijde vazne moc. To uz je jak high rate na vikend

eskoo
21-08-2017, 18:55
kdysi jsem hral na c5 35x a tam byl buffer klasika vsechny buffy od kazdyho PP/SE/EE/WC/BD/SWS do 76lv tudiž všechny buffy po 3rd přestupu už v bufferovi nebyli (COV,champion,renewal,siren) byli na 60min a klasika kocka kun na 5min.. takze kdo chtel potom cov a dalsi 3rd buffy stejne si toho buffera musel delat.. a ano sly prodavat ve meste.

kubajz
21-08-2017, 20:47
Co varianta NPC:

buff od PP/SE/EE do 74level
dostupný buff by se měnil dle levelu postavy, takže nehrozí OP na nízkém lvl



To není vůbec špatný nápad, za mě ano

morales
21-08-2017, 21:28
ten fullbuff maji nakonec vsichni.... jen stim rozdilem ze nekdo u toho bude sedet dyl a udela si buffny a kdo tolik casu nema, bude zavisly na nekom jinem... vybavuju si situace kdy se pak nekam neslo protoze nebyly buffy, bud opravdu nebyl online nikdo s buffnama nebo byli lidi lini to logovat a obsluhovat... umim to hrat s vice oknama a vidim tu vyhodu oproti casual hracum.... ten "hardcore" hrac o nic neprijde... bude mit buffy vzdycky.... ale casual dostane boost a bude lip konkurovat ostatnim....

PS: AIObuffera za donate uz sem taky parkrat videl a fungovalo to... lidi v klanu se na ne skladali atd....

PS2: no hate pls...jde jen o to aby bylo co nejvic hracu spokojenych proto jsem chtel vyzvednout moznost s NPC bufferem a pomoc tak tem co multibox nemaji radi

fat12
21-08-2017, 22:13
Základní PP/SE buff do 74 nebude špatný no, ale hlavně bez donatu!

Thunderhawk
21-08-2017, 22:23
newbie buff do 70 nechat a songy zvlast

Kane
21-08-2017, 22:54
Varianta (1) Komplet vsechny buffy v NPC na 20 min ale vtom pripade snizit Rate na 10
Varianta (2) Buffy v NPC jen od PP EE SE a to pouze do lvl 74 Kocici,Konik a Dance Songy dat na 5 min
Varianta (3) Zadny NPC Buffer ale buffy vsechny + Dance Songy na 40min
Varianta (4) Zadny NPC Buffer ale Moznost prodavat buffy ve meste (Priklad Udelam Buffera WC a ve meste ho posadim jako tradera co bude prodavat buffy za lib. Cenu Buff na 20-30 min
Varianta (5) Nechat to jak to je bez NPC a jen zvisit minuty u Kocky Kone Songy Dance na 10 min

1 - blbost, nestihnes ani dojst na farmu a mozes rebuff
2 - ok ale no lvl limit, dance songy od npc na 5 min su dobre tak na pvp jumping do hs...
3 - ked tak by som to dal na hodinu aspon, tym padom by npc bufera nahradil pet v meste pri gk
4 - toto mi pride ako retail...
5 - ked uz retail tak skor tato varianta


ten fullbuff maji nakonec vsichni.... jen stim rozdilem ze nekdo u toho bude sedet dyl a udela si buffny a kdo tolik casu nema, bude zavisly na nekom jinem... vybavuju si situace kdy se pak nekam neslo protoze nebyly buffy, bud opravdu nebyl online nikdo s buffnama nebo byli lidi lini to logovat a obsluhovat... umim to hrat s vice oknama a vidim tu vyhodu oproti casual hracum.... ten "hardcore" hrac o nic neprijde... bude mit buffy vzdycky.... ale casual dostane boost a bude lip konkurovat ostatnim....

PS: AIObuffera za donate uz sem taky parkrat videl a fungovalo to... lidi v klanu se na ne skladali atd....

PS2: no hate pls...jde jen o to aby bylo co nejvic hracu spokojenych proto jsem chtel vyzvednout moznost s NPC bufferem a pomoc tak tem co multibox nemaji radi

+1

Inak za mna NPC buffer so songami dancami bez kocky/kona na 2h... Ludia maju kratku pamet a uz si asi nespominaju ake otravne na minulom servery bolo expit vsetky tie pety a logovat okna, lebo kazdy si to robil solo, dokonca aj ked ste mali klan tak bud ludia neboli prave vtedy online alebo bol kazdy greedy a siel na seba aby sa nemusel delit a bolo len minimum pariet kde to fungovalo ako ma a aj tie potom leavly a ostal len nudny grind pre magorov s 5-9 oknami... Poucte sa z minulosti...

Thunderhawk
21-08-2017, 23:07
Varianta (1) Komplet vsechny buffy v NPC na 20 min ale vtom pripade snizit Rate na 10
Varianta (2) Buffy v NPC jen od PP EE SE a to pouze do lvl 74 Kocici,Konik a Dance Songy dat na 5 min
Varianta (3) Zadny NPC Buffer ale buffy vsechny + Dance Songy na 40min
Varianta (4) Zadny NPC Buffer ale Moznost prodavat buffy ve meste (Priklad Udelam Buffera WC a ve meste ho posadim jako tradera co bude prodavat buffy za lib. Cenu Buff na 20-30 min
Varianta (5) Nechat to jak to je bez NPC a jen zvisit minuty u Kocky Kone Songy Dance na 10 min

to za 2. newbie pp/ee/se do 70 , bez songu a danceru, vyjimečne bud tu kočku nebo konika buff na 5 min

WRAlth
22-08-2017, 00:09
Z naší strany je ve zvažování PP/SE/EE do 74 level. s/d určitě ne.

Tak na co potom otvíráš tuhle diskuzi?

Nastavit to jako předtím? Tady se akorát podepisují další farmičky, kteří na konci serveru neměli ani jeden pvp frag. A takoví hráči jsou nám upřímně docela u prd****. Na takové nastavení vám každý pvp hráč s prominutím ser*.
Šroubku, jestli chceš mít na serveru 50 farma hráčů, tak gl. Pokud chceš mít na serveru pořádnou komunitu, která se bude fightit o hrady a wbčka, tak začni naslouchat hráčům, co
na tom serveru odehráli více hodin, než ty jsi prospal. Protože my tvoříme ten server, ne ty. Pokud si to nastavíš podle sebe, tak tam možná budeš moct hrát taky sám.

-PP/SE/EE buff do 74? A proč ne rovnou do 80? To znamená jako, že budu muset na 74 vytvořit vlastní pp/se/ee? Co to má za smysl?
Podívej se ještě jednou na příspěvek od Kane, jak tam napsal celé nastavení serveru.. Takhle by to mohlo vypadat.
Mana poty: 300 mp/7sec neuživí Bishopa, eečko, ani mága při pvp. Takže to nijak extra neovlivní to, že budeme muset mít mana vařiče v pt. Akorát to zpříjemní farmu.
Mohl by jsi poupravit možná ty raty při dropu/spoilu.. Za donate by se dalo koupit bonus exp/drop.. Ať taky zarobíš.;D

Simbao
22-08-2017, 07:06
Stačí newbie buff do 74 lvl. Víc bych nedával.

JuchY
22-08-2017, 09:09
Newbie do 74/75 a nic vic nedavat.

Johnas
22-08-2017, 13:04
Newbie buff do 75 tak jak bylo na poslednim DE. NPC buff zadny

whit3maan
22-08-2017, 14:38
Souhlas s Kane !! a jako jediný předložil kompletní návrh nastavení viz https://forum.lineage2.cz/showthread.php?18233-Nastaven%C3%AD-Rates-nov%C3%A9ho-serveru-Dark-Elmore/page3 , za mě yes yes yes !

Cituji příspěvěk "Inak za mna NPC buffer so songami dancami bez kocky/kona na 2h... Ludia maju kratku pamet a uz si asi nespominaju ake otravne na minulom servery bolo expit vsetky tie pety a logovat okna, lebo kazdy si to robil solo, dokonca aj ked ste mali klan tak bud ludia neboli prave vtedy online alebo bol kazdy greedy a siel na seba aby sa nemusel delit a bolo len minimum pariet kde to fungovalo ako ma a aj tie potom leavly a ostal len nudny grind pre magorov s 5-9 oknami... Poucte sa z minulosti. .."

WRAlth
22-08-2017, 15:16
Minule DE nedopadlo moc slavne kedze do mesiaca tu ostali len farmy. Chces, aby sa to opakovalo? Podla mna horsie to uz nemoze byt, neviem preco sa bojite novych veci... A staci sa poucit z inych serverov ktore startuju 100vky kazdy mesiac a hlavne z tych uspesnych nie ist si tvrdohlavo za svojim farma setupom...

Hele tohle se jim snažím vysvětlit už pár dnů, bohužel to nikdo nechápe.
Nikdo nechápe, že pokud na serveru nebudou pořádný změny, tak tam nikdo hrát nebude.


No netřeba se rozohňovat, je je to diskuze nikde nepadlo pevné rozhodnutí. Jinak se obávám, že jsi to zle pochopil. Nejde o level tvůj, ale o level ten buferů. Je to myšleno tak, že bys dostával od nich buff, který PP/EE/SE má do lvl 74.

Vůbec jsem se nic nesnažil rozohňovat. Špatně jsem to pochopil a taky jsem to předtím špatně napsal.
Myslel jsem PP/SE/EE buff, co mají do 74 levelu.

Kencui
22-08-2017, 18:36
Za mě bych nechal základní buff do 74 bez S/D , kočka apod a za adeny. Nějakou rozumnou cenu, dle lvl.... skraje míň pak více aby měli bufeři nějaký smysl hrát...

peps1
22-08-2017, 18:41
PP SE EE Do 74 lvl bez Dance a Songu ale dat S/D na 5 min Muj nazor jen

kubajz
23-08-2017, 16:03
Pokud bude ten NPC buffer tak tam prosím Šroube implementuj scheme buff a aby to bylo zvlášť pro hráče i summona.

Scorpio
24-08-2017, 14:39
Doufám že mě neukamenujete, ale sám vím dobře že i když si solo hráči užijí hru do 74 s buffem, tak po dosažení 75 ho mít nebudou a velice často to i ukončí jejich hraní. Já osobně nejsem pro NPC buffera, ale když už po něm tolik lidí touží tak bych ho nechal neomezeně a třeba i za poplatek. Např: do 40 lvl gratis, od 40-61lvl - 20k adena, 61-75 lvl - 40k adena a od 76 třeba 80k. Je to jen nápad, ale když se na tom zamyslíte, tak znám i lidi kteří se baví tím že prodávají silné buffy atd... (PP/SE/EE buff). Proti d/s na 5 minut nic nemám, jelikož jsem dříve na takto upravených serverech byl a nikomu to nevadilo (ať už sólo hráčům, nebo partám).

morales
24-08-2017, 16:28
buffy do 74 lvlu... tim neni myslen lvl hrace, ale lvl buffu... to znamena ze tam najdes buffy do lvl 74 tech bufferu... nenajdes tam buffy co by meli bufferi na 76+.. zadne pof/pow ani nic po prestupu :)

Sroubek
24-08-2017, 16:51
buffy do 74 lvlu... tim neni myslen lvl hrace, ale lvl buffu... to znamena ze tam najdes buffy do lvl 74 tech bufferu... nenajdes tam buffy co by meli bufferi na 76+.. zadne pof/pow ani nic po prestupu :)

Přesně tak :) Čili kdo bude hrát odpočinkově nalezne toto ve městech, kdo to bude hrát naplno, tak se stejně vlastním či klan bufnám nevyhne. Vím, že to u nás nikdy nebylo, ale dovolím si tvrdit, že to bude mít spíš pozitivní účinek.

WRAlth
24-08-2017, 17:11
Přesně tak :) Čili kdo bude hrát odpočinkově nalezne toto ve městech, kdo to bude hrát naplno, tak se stejně vlastním či klan bufnám nevyhne. Vím, že to u nás nikdy nebylo, ale dovolím si tvrdit, že to bude mít spíš pozitivní účinek.

Dobrá práce. Už jsem myslel, že si to uděláš podle sebe. :)

BTW na jak dlouho buff +dnc/song?
-protože pokud si naklikne buffy na 19 minut, tak než se dostane na pořádné místo, kde se dá farmit, tak má buffy 10 minut a může znovu soe. o.O

Horacín
24-08-2017, 17:58
já uš si tu vážně připadám jak v parlamentu :D, ale když to spočítám, tak tu padlo asi 5x návrh pro 75, 6x návrh pro 74, 1x pro 76 a 1 bez npc. zbytek se ještě nevyjádřil. :drink:

Sroubek
24-08-2017, 20:21
Doufám že mě neukamenujete, ale sám vím dobře že i když si solo hráči užijí hru do 74 s buffem, tak po dosažení 75 ho mít nebudou a velice často to i ukončí jejich hraní. Já osobně nejsem pro NPC buffera, ale když už po něm tolik lidí touží tak bych ho nechal neomezeně a třeba i za poplatek. Např: do 40 lvl gratis, od 40-61lvl - 20k adena, 61-75 lvl - 40k adena a od 76 třeba 80k. Je to jen nápad, ale když se na tom zamyslíte, tak znám i lidi kteří se baví tím že prodávají silné buffy atd... (PP/SE/EE buff).

Pěkně napsané, level hráče, který si přišel pro buf se bude zohledňovat. Jak v lvl daného buffu tak i v ceně. Navíc je dost pravděpodobné, že pokud NPC buff zavedeme, bude se dále rozvíjet dle toho jak se osvědčí v praxi.

Promazal jsem irelevantní posty.

WRAlth
24-08-2017, 20:56
Šroubku, děláš pokroky, to cením. Jsem rád, že bereš v potaz všechny názory lidí a umíš se rozhodnout.

Ještě jen tak mimo, aby se na to nezapomnělo. Jak to bude s rate dropu itemů na S armory? Bylo to hrozná makačka nafarmit, kor když ti několikrát padly adeny nebo recepty na major arcana. :!
Neříkám, aby se to dalo vyfarmit za den, ale nevím teď přesně kolik byl rate dropu, ale kdyby se jen o trošičku zvětšil, tak by to taky nebylo na škodu. Ale je to na Vás všech, má to klady a zápory.

Simbao
24-08-2017, 21:07
Za mě žádný NPC buff .......

Hora cio
24-08-2017, 23:44
přesně, nic jen swift attack potionty a haste :bye:

Scorpio
25-08-2017, 01:45
buffy do 74 lvlu... tim neni myslen lvl hrace, ale lvl buffu... to znamena ze tam najdes buffy do lvl 74 tech bufferu... nenajdes tam buffy co by meli bufferi na 76+.. zadne pof/pow ani nic po prestupu :)

Hm už jsem asi zblblej z NPC buffera co byl na vyšším chroniclu. :)
BTW: pokud to sem dáte, tak hlavně prosím žádný kočko buff atd... Dík

Simbao
25-08-2017, 07:46
přesně, nic jen swift attack potionty a haste :bye:

Vždycky to tak bylo a problém nikde nebyl :)

Kencui
25-08-2017, 10:07
Přesně tak :D vykašlete se na nějaký NPC buffery... si myslím že PP/WC či SE/EE si za zadkem tahat dokážou všichni ;)

WRAlth
25-08-2017, 10:23
si myslím že PP/WC či SE/EE si za zadkem tahat dokážou všichni ;)

Jestli si myslíš, že bude polovina pvp hráčů jako já zase celý server hrát přes ALT+TAB a přepínat xxx oken, tak to jsi na omylu.:drink:

Kencui
25-08-2017, 10:34
Jestli si myslíš, že bude polovina pvp hráčů jako já zase celý server hrát přes ALT+TAB a přepínat xxx oken, tak to jsi na omylu.:drink:

To se ještě uvidí https://forum.lineage2.cz/images/smilies/diablo.gif" smilieid="84" class="inlineimg">

sa2sa
25-08-2017, 11:29
Jestli si myslíš, že bude polovina pvp hráčů jako já zase celý server hrát přes ALT+TAB a přepínat xxx oken, tak to jsi na omylu.:drink:

Tohle snadno vyresis kdyz poridis vic pc :D

Thunderhawk
25-08-2017, 11:51
k čemu hafo pc? stačil by dualbox a buffer se ti vejde do druhýho okna. O:)

sa2sa
25-08-2017, 11:54
k čemu hafo pc? stačil by dualbox a buffer se ti vejde do druhýho okna. O:)

No aby nemusel alt+tab ne? :D

Thunderhawk
25-08-2017, 11:58
No aby nemusel alt+tab ne? :D

jó tak to jo :)

Ral
25-08-2017, 12:16
Umm, tak si to tu vsechno procitam a nejako mi porad nedochazi pro koho ze se ma tenhle server otevrit ? Jedni z nej chtej high rate PVP server s NPC bufferem, druhy by nejradsi 1x rate a stravit roky expenim na solidni lvl (berte to s rezervou).

Sroub se musi rozhodnout co teda vlastne chce, pokud server pro lidi jako je Wraith ktery o L2 vedej kulo a podle me ani nepoznaj rozdil mezi L2 a Counter Strikem, znaj jenom PVP, chtej vsechno hned, vysoky raty, NPC buffer ... udelaj velky halo, do mesice ... ehm "vyhrajou" server a vezmou roha jinam a pak tu po nich nestekne ani pes a nebo chce server pro casual komunitu ktery chtej jak farmit, tak nejaky to PVP ale ty urcite nepujdou hrat na server s projektovanou zivotnosti 3 mesice ....... Takze co za kockopsa to tu zase vznika ?

Kapitolou sama pro sebe je opetovny zneuziti nazvu Dark Elmore na dalsi fail projekt ale od Srouba me to uz ani neprekvapuje...

Sroubek
25-08-2017, 12:21
Umm, tak si to tu vsechno procitam a nejako mi porad nedochazi pro koho ze se ma tenhle server otevrit ? Jedni z nej chtej high rate PVP server s NPC bufferem, druhy by nejradsi 1x rate a stravit roky expenim na solidni lvl (berte to s rezervou).

Sroub se musi rozhodnout co teda vlastne chce, pokud server pro lidi jako je Wraith ktery o L2 vedej kulo a podle me ani nepoznaj rozdil mezi L2 a Counter Strikem, znaj jenom PVP, chtej vsechno hned, vysoky raty, NPC buffer ... udelaj velky halo, do mesice ... ehm "vyhrajou" server a vezmou roha jinam a pak tu po nich nestekne ani pes a nebo chce server pro casual komunitu ktery chtej jak farmit, tak nejaky to PVP ale ty urcite nepujdou hrat na server s projektovanou zivotnosti 3 mesice ....... Takze co za kockopsa to tu zase vznika ?

Kapitolou sama pro sebe je opetovny zneuziti nazvu Dark Elmore na dalsi fail projekt ale od Srouba me to uz ani neprekvapuje...

Už jsme měli s klukama strach, že se tu snad ani nezastavíš abys nás obšťastnil svou přítomností :) Tak co už jsi spustil ten vlastní server, nebo stále jen obcházíš fóra, kritizuješ a nic za zády?

Simbao
25-08-2017, 12:35
Už jsme měli s klukama strach, že se tu snad ani nezastavíš abys nás obšťastnil svou přítomností :) Tak co už jsi spustil ten vlastní server, nebo stále jen obcházíš fóra, kritizuješ a nic za zády?

Když pominu tu omáčku kolem, tak ta část s NPC bufferem, hight rate PVP a životností je bohužel pravdivá...... Jsem zvědavý jak se nakonec rozhodnete.

Sroubek
25-08-2017, 12:41
Když pominu tu omáčku kolem, tak ta část s NPC bufferem, hight rate PVP a životností je bohužel pravdivá...... Jsem zvědavý jak se nakonec rozhodnete.

Když jsme se rozhodli otevřít debatu, bylo nám jasné kam "strkáme hlavy". Tak je to vždy, nikdy se nemohou všichni shodnout, s tím se i počítalo. Chtěli jsme přesto slyšet co hráče táhne. Nástin toho jak by měl server vypadat byl daný už původním nastavením. Na příkladu NPC bufera to je dobře vidět. Pokud bude v nějaké podobě zaveden nebude to mít negativní vliv na hráče, kteří si bufny stejně udělají. Naopak to může pomoci části komunity, která se tomu tolik nevěnuje. Není vždy snadné tu prosadit nebo alespoň vyzkoušet něco nového, protože komunita se vždy změn bojí. Snažíme se všechny změny zavádět opatrně tak aby to server nesbouralo, ale někam posunulo.

Pojem NPC bufer na první pohled všechny vystraší, protože pod tím vidí okamžitě full buff se s/d a tím pádem odstavení nutnosti vůbec buffery hrát či si je dělat, podoba kterou my zvažujeme nic takového nechystá. Naším cílem je vytvořit server, kde si valná většina najde to své :) Věřím, že se k tomu s vaší pomocí a podporou dostaneme.

Simbao
25-08-2017, 12:54
Když jsme se rozhodli otevřít debatu, bylo nám jasné kam "strkáme hlavy". Tak je to vždy, nikdy se nemohou všichni shodnout, s tím se i počítalo. Chtěli jsme přesto slyšet co hráče táhne. Nástin toho jak by měl server vypadat byl daný už původním nastavením. Na příkladu NPC bufera to je dobře vidět. Pokud bude v nějaké podobě zaveden nebude to mít negativní vliv na hráče, kteří si bufny stejně udělají. Naopak to může pomoci části komunity, která se tomu tolik nevěnuje. Není vždy snadné tu prosadit nebo alespoň vyzkoušet něco nového, protože komunita se vždy změn bojí. Snažíme se všechny změny zavádět opatrně tak aby to server nesbouralo, ale někam posunulo.

Pojem NPC bufer na první pohled všechny vystraší, protože pod tím vidí okamžitě full buff se s/d a tím pádem odstavení nutnosti vůbec buffery hrát či si je dělat, podoba kterou my zvažujeme nic takového nechystá. Naším cílem je vytvořit server, kde si valná většina najde to své :) Věřím, že se k tomu s vaší pomocí a podporou dostaneme.

Samozřejmě to chápu, že se snažíte hráčům udělat nejlepší prostředí. Bohužel jste se dostali do velkého kolotoče, kdy ten chce to, ten zase toto. Teď, ať už to nastavíte jakkoliv, tak bude někdo zklamanej, nasranej. Myslím si, že by bohatě stačil Newbie buff. Nejsem ten, co hraje pořád, trávím 10 hodin denně v práci i soboty, mám rodinu a ani tak o NPC nemám zájem, protože to není účel té hry, být hned TOP.

sa2sa
25-08-2017, 13:06
Tak nespokenej bude vzdy nekdo at uz to das k diskuzi a nebo rovnou ohlasis viz. tema ze nekdo chce C4

Scorpio
25-08-2017, 13:08
No je pravda že dělat kompromis mezi high rate hráče a low rate hráčema je těžké, ale to co píše Ral je pravda. Pokud z toho bude high(mid) rate, tak to tu půjde 2x rychleji do kopru než u low ratu. Tato hra je navržena na grind a pokud má hráč za dva týdny max lvl a skoro top výbavu, tak už ho čeká max pár dní pvp než ho to omrzí.

Jen tak na okraj se mnou jsem jde zatím 8 lidí a všichni to bereme tak že na high(mid) rate si jde člověk za blbnout a na low rate si jde zahrát. Nikomu se nelíbí že by tu měl být například NPC buffer a nebo tak vysoké raty.

sa2sa
25-08-2017, 14:01
1. Pokud bude npc buff od se/pp mel by bejt na hodinu protoze jinak tam nemusi bejt a lidem bude stacit CH ne?

2. Npc buff se/pp urcite ulehci exp na zacatku na druhou stranu to stejne neresi to ze si buffnu nebudete delat protoze budete chtit 78 buff.

Takze nestacilo by teda ten new buff do 75 nebo 80 at ma teda clovek aspon neco a zbytek muze castecne nahradit ch buffem kdyz si stejne bufpeta nebo spoluhrace budem muset udelat/najit?

Ral
25-08-2017, 14:44
Už jsme měli s klukama strach, že se tu snad ani nezastavíš abys nás obšťastnil svou přítomností :) Tak co už jsi spustil ten vlastní server, nebo stále jen obcházíš fóra, kritizuješ a nic za zády?

Vis jak se to Sroube rika, inteligent napadne nazor, blbec autora. Server bezel uz pred lety ale uz mame kazdej jiny zaliby tak sem ho poslal k ledu, kazdopadne neni problem ho znova nahodit kdyby byl zajem.

Jinak ten post sem napsal proto abyste se konecne jako vedeni rozhodli na koho vlastne cilite a pro koho to chcete otevrit pac zatim to vypada tak ze se chcete zalibit vsem a clovek by cekal ze touhle dobou uz budete vedet ze tohle nikam nevede. Jinak jeste pridam slovo do pranice, kdyz uz tu mate tak rozdilny povahy co udelat dva servery, jeden HR s komplet servisem na PVP na odreagovani a druhej Mid Rate na pozvolnou farmu ? Jinak totiz dopadnete tak ze banda PVP chtivejch blbcu (ehm teda PRO PVP hracu) zhnusi hru vsem ostatnim pac je budou buzerovat uz od zacatku a do mesice max. dvou quitnou vsichni. Jedni pac nemaj klid na farmu a druhy pac nemaj PVP.

A rejpnuti na DE referuje na ironii ohledne toho ze si to byl ty Sroube kdo pravy DE zariz a tedka se snazis parazitovat na jeho slave vytvarenim ruznejch fake alternativ.

peps1
25-08-2017, 15:04
Jo jo ja rikal ze to je chyba vedeni DE :) Uz to melo bejt dane pred ohlasenim serveru byl by tu jen ten tip hracu co to nastaveni chteji hrat Tadle debata nemela vubect bejt a A kdyz jsem napsal ze stejnak Sroubek nenaslouucha tak napsal po strasne dlouhem zvazovani od hracu sme zavedl RB drop ze 2rate na 3rate to me pobavilo :D Tydle veci se skratka nemaj resit na foru ale maji bejt dane pred oznamenim spustit test pro hrace oni napisou tady chyba tady ta se ma opravit a jeto je tu tak vsude nikde se to nehada a pohoda navic lidi budou cumet az zjisti ze ten Web ukazuje raty ktere vubec nebudou coz je taky v tipne a amaterske nerad se opakuju ale (Todle uz davno melo bejt dane pred ohlasenim serveru) Ne totiz kazdej forum sleduje aby to vedel ze si na webu pisete neco o ratech a tady to je uplne jine

Hora cio
25-08-2017, 15:42
Umm, tak si to tu vsechno procitam a nejako mi porad nedochazi pro koho ze se ma tenhle server otevrit ? Jedni z nej chtej high rate PVP server s NPC bufferem, druhy by nejradsi 1x rate a stravit roky expenim na solidni lvl (berte to s rezervou).

Sroub se musi rozhodnout co teda vlastne chce, pokud server pro lidi jako je Wraith ktery o L2 vedej kulo a podle me ani nepoznaj rozdil mezi L2 a Counter Strikem, znaj jenom PVP, chtej vsechno hned, vysoky raty, NPC buffer ... udelaj velky halo, do mesice ... ehm "vyhrajou" server a vezmou roha jinam a pak tu po nich nestekne ani pes a nebo chce server pro casual komunitu ktery chtej jak farmit, tak nejaky to PVP ale ty urcite nepujdou hrat na server s projektovanou zivotnosti 3 mesice ....... Takze co za kockopsa to tu zase vznika ?

Kapitolou sama pro sebe je opetovny zneuziti nazvu Dark Elmore na dalsi fail projekt ale od Srouba me to uz ani neprekvapuje...

jj Rale, tak to ber kvůli těm, co jsi příjdou zahrát na chvíli než se zase na zimu něco jinde nového spustí. těch 16x raty exp je přiměřených (není to high ani low).
newbie buff bych rozhodně nedával, u npc buff bych stanovil dobrou cenu aden či dec (a to by do jisté míry ovlivnilo hráče/buffery, které své buffy prodavají). jinak kdo, si je udělá, tak to npc v pohodě přehlédne. nejlépe kdyby klany farmili pro svý členy, ale něco za něco. za ty léta, sem se setkal s hodně lidmi, pač bez podmínky
připojit se na TS (to ani letos nepůjde), aby se každý mohl zůčastnit klanových konferencí, aby dopředu každej vědel (kdy, na co se kam půjde a tak), ten kdo nebude mít čas (tak se omluví a půjde jindy). a kdo nebude mít mikrofon, tak bude mít aspon sluchátka a bude poslouchat a reagovat na názor zpětně v chatu. dříve to nutný bylo, ale dnes by bylo asi každé clko rádo za jakokoliv aktivitu na ts či ve hře.


název DE byl zneužit nebo zevzkříšen a byl brán z poměru nostalgie uš dávno, teď je to vlastně už jedno (z jákého účelů). všichni vědí, pro koho nebo pro co GM server spouští. nemá smysl řešit jejich autoritu donekonečna, ale těšit se z toho co příjde. a to, že oslovené klany (byli nebo jsou zahořklí nastaveními) tím je GM staví před hotovou věc. ale mají zajem (byť jen z dobré vůle) si po dlouhé době opět přijít zahrát, to musí ocenit každej i GM a ve hře to pocitít je radost sama. :thumbus up: akorát by mohli trošku víc udělat reklamu a zviditelnit se po herním světě, aby oslovili nebo pozdravili našince tímto vzkazem na dálku, někteří na těch cizich L2 serverech hrají taki už dlouho. :drink:

Sydown
28-08-2017, 13:05
Za mňa - NPC buff - za adena poplatok do lvl 74 bufferov, možno za donate výššie buffy, a ten kto bude chcieť robiť pety nech si ich robí, ale tento základ by mohol byť OK.

Kane
28-08-2017, 14:04
GM Buffer, All in One Buffer - NE - Mal som pocit, ze server ma byt tentokrat smerovany kus inym smerom a ze sa majitel poucil z minulych chyb no asi tych failov musi byt viac, aby niekto pochopil. Kazdopadne nastavenie s dopredu urcenym vysledkom takze za mna -1... Neviem, co sme tu mesiac riesili...

Bisonek
28-08-2017, 14:46
No můj názor je takový:

Buď to koncipujte jako relax midrate ... takže tam dejte NPC buffera, který má všechno, že všech levlů (buffsloty nechat retail). Protože selektovat to podle levlů je úplně k hovnu. Stejně si lidi budou dělat WC na gaty...ulehčíte tím lidem kupu práce s petama... stejně je pak maj všichni a tahají to za sebou jak debilové. Dancy songy bych prodloužil normál na 20 a čau. Takový server můžete pouštět každý rok a podle odezvy optimalizovat nastavení.

Nebo to nastavte na delší životnost... snížit raty, max dual, ořezat veci za donate...

Imho pustit to co tu bylo by byla fakt zhovadilost. Všichni jsme viděli, že to lidi přestalo bavit ani ne za rok (spíš 8 měsíců).

Simbao
28-08-2017, 17:19
GM Buffer, All in One Buffer - NE - Mal som pocit, ze server ma byt tentokrat smerovany kus inym smerom a ze sa majitel poucil z minulych chyb no asi tych failov musi byt viac, aby niekto pochopil. Kazdopadne nastavenie s dopredu urcenym vysledkom takze za mna -1... Neviem, co sme tu mesiac riesili...



Ty jsi zklamaný, že se budeš muset snažit? Všichni tu nebyli pro NPC buff.....

Navíc si myslím, že to ještě není uzavřený, jen rate.

Hora cio
28-08-2017, 17:41
v npc bufferovi bi se všecky buffy SE/PP/EE do 75 kromě s/d rozdělili pro mage/fightery (tak na 1hod.) at to nemsí všichni klikat pojednom a cenu bych dal třeba 1kk adena (myslim, že se dá v poho nabomit) nebo nakou průměrnou cenu dec. ano zde uš někdo napsat tu, buffsloti nechat retail pro ty kteri na to mit moc casu nebudou a usetři si tim vyberěm buffu čas. :thumbus up:

Ral
29-08-2017, 16:36
No ty jsi ještě větší hňup, než jsem si myslel. Takže Šroubku, ono bude lepší nahodit starou C4 a Ralovi dej S equip, který tam měl a možná WB šperky, aby si mohl se svými starými kolegy (cca 80+ lidí hádám) zahrát pár dnů L2, osvěžit si, jak obchodovat, když už má full equip. Nechceš rovnout dát všem full equip?
Btw vůbec mě neznáš a nikdy jsi o mě neslyšel, takže tvoje úsudky jsou úplně mimo mísu. Já jsem farma/pvp hráče, ale prostě na rozdíl od tebe tu hru hraji na 100%, udělám full equip a během toho, než ho stihnu udělat, tak si tu hru stihnu užít a stihnu vytradovat tolik zboží, že to jsi nikdy ani v cwh neměl.

Ale tohle už uzavřeme. Téma je úplně jiné, takže by to klidně šroubek mohl pročistit.

PS: CSko taky hraju. 8)

Manik co tu breci o NPC buffera bude vykladat jakej je farmar .... stejna ironie jak muslim se zakrvacenou macetou co vyrvava ze islam je nabozenstvi miru, ale aspon sem se zasmal. Jinak uz sem to tu psal nekolikrat (naposledy pro Horacia, docela krize ze si to doted nepobral), mluvim o nahozeni DB DE z dob IL (pac IL uz narozdil od C4 maj). A duvod proc to nahodit chci je ten ze po celou dobu co to bezelo (cca 10 let ?) nas tam bavilo farmit a kdyby to sroub nevypnul, farmime tam doted. Proc ? Protoze nas L2 bavi. Jak dlouho vydrzely servery co sroub v poslednich par letech poustel ? Tak mi tu laskave nevykladej nic o tom ze si farma, si leda tak sasek. Za ty leta sem nafarmil vic veci nez do kolika ty umis pocitat a vybavil nekolik generaci hracu (co jinyho s tema vecma ...).

Problem srouba je ten ze on sam nikdy nepochopil o cem OG (GN, whatever) a DE bylo a i kdyz sme ho varovali ze dopadne tak ze bude moct poustet novy servery kazdejch par mesicu, neveril nam a poslouchal prave takovy machyrky jako si ty. Vtip je v tom ze takovejch projektu je na svete hafo a mnohem znamejsich. Proto tohle nikdy fungovat nebude a proto cim driv s tim skonci a preda to nekomu jinymu tim lip. Sedi na ty zaloze jak zaba na prameni a zbytecne tim cely OG pohrbiva do zapomneni .... kdyby nechal pusteny stary DE pro nas pametniky mel by tu stabilni zakladnu hracu a vedle toho at si pousti klidne kazdej mesic neco pro "farmare" jako si ty :D

//Sroubek: Rale, Rale, to se ti musí uznat máš opravdu výdrž. Nemohu stále pochopit, proč by se někdo vracel ke starému serveru ke starým postavám. Do tohoto topicku to nepatří, ale napiš mě na info@lineage2.cz celou tvou vizi a představu co by se mělo udělat a co by se dle tebe stalo, tedy až se budeš nudit. Zvažuji, že tu DB nahodím udělám web formulář a necháme tu hromadu lidí aby se každý zahlásil k jedné postavě. Pokud se tam přihlásí 300+ lidí, tak se můžeme bavit dále a nebo to jednou provždy uzavřít co říkáš? Dále prosím na mail.

Sneaky
29-08-2017, 21:08
// Prosím, držte se tématu a neodbočujte. Na dohady je tu krčma. Určitě je ještě místo pro nějaké zajímavé návrhy, zkuste nad tím zapřemýšlet.

padris
29-08-2017, 22:18
No můj názor je takový:

Buď to koncipujte jako relax midrate ... takže tam dejte NPC buffera, který má všechno, že všech levlů (buffsloty nechat retail). Protože selektovat to podle levlů je úplně k hovnu. Stejně si lidi budou dělat WC na gaty...ulehčíte tím lidem kupu práce s petama... stejně je pak maj všichni a tahají to za sebou jak debilové. Dancy songy bych prodloužil normál na 20 a čau. Takový server můžete pouštět každý rok a podle odezvy optimalizovat nastavení.

Nebo to nastavte na delší životnost... snížit raty, max dual, ořezat veci za donate...

Imho pustit to co tu bylo by byla fakt zhovadilost. Všichni jsme viděli, že to lidi přestalo bavit ani ne za rok (spíš 8 měsíců).

Dá se říct, že s tímhle víceméně souhlasím. Hodně věcí už tu byla řečena v předchozích příspěvcích, ale i tak se tomu vyjádřím.

Pokud to má být mid-rate, tak by ten NPC buffer jen prospěl. Řekl bych, že prakticky nikdo od serveru neočekává, že pojede x let. Předchozí DE to docela dobře ukázalo. Zábava byla první 2-3 měsíce, pak to šlo do kytek. A hrát si na to, že NPC buffer by tu životnost ještě zkrátil je podle mě nesmysl.

To, že každý musí za normální situace tahat hromadu buffpetů je pro takový rate nesmyslný koncept. Není těžké ty postavy vyexpit a ani spustit 5x L2 není na dnešních počítačích větší problém. Ale neustále přepínání mezi okny a tahání bufferů ve vláčku tu zábavu ze hry totálně pohřbívá. Newbie buff je k efektivnímu expení a farmení naprosto nedostatečný, takže kdo chce alespoň něco málo hrát, ty buffery si musí udělat stejně. Navíc na minulém nastavení s dosažením 75 lvlu skončil newbie buff úplně, takže i ten komu stačilo těch pár základních buffů měl útrum a byl donucen ty buffery udělat tak jako tak (ale nepředpokládám, že by to někdo opravdu hrál jen na newbie buffech až do 75, takže bych to uzavřel tak, že newbie buffy v tom standardním rozsahu jsou úplně k ničemu a nemá smysl se tím hlouběji zabývat). Pokud by byl NPC buffer s nějakou rozumnou délkou buffů, tak to alespoň oživí pvp. Lidi se nebudou bát flagnout nebo příjmout clan war, protože vědí, že když je někdo sejme, pár kliknutími ve městě nahodí buffy a můžou jít bojovat znovu (místo toho aby jim enemy v lokaci vymlátil x bufferů a dotyčný musel všechny okna tahat na dané místo znovu).

Celkem by mě zajímalo, z jakého důvodu jsou někteří tak zásadně proti bufferovi? Pokud chtějí mít v partě aktivní buffery nebo support, tak jim v tom NPC buffer tolik neuškodí, protože výhodu s aktivním hráčem budou mít vždycky oni (třeba v situaci, kdy dostanou cancel...). Stejně tak nevidím žádný přínos v tom mít spuštěných 5 oken, když z 95% tráví čas jen v tom jednom a ty ostatní 4 jsou jen nutná kulisa. Nikdo nikomu nebrání pozapínat si to tolikrát kolikrát chtějí. Je ale zbytečný nutit k tomu všechny. Ten kdo nechce používat NPC buffera si může udělat vlastní postavy a vždy v tom nějakou výhodu mít bude.

Hora cio
29-08-2017, 22:41
Dá se říct, že s tímhle víceméně souhlasím. Hodně věcí už tu byla řečena v předchozích příspěvcích, ale i tak se tomu vyjádřím.

Pokud to má být mid-rate, tak by ten NPC buffer jen prospěl. Řekl bych, že prakticky nikdo od serveru neočekává, že pojede x let. Předchozí DE to docela dobře ukázalo. Zábava byla první 2-3 měsíce, pak to šlo do kytek. A hrát si na to, že NPC buffer by tu životnost ještě zkrátil je podle mě nesmysl.

To, že každý musí za normální situace tahat hromadu buffpetů je pro takový rate nesmyslný koncept. Není těžké ty postavy vyexpit a ani spustit 5x L2 není na dnešních počítačích větší problém. Ale neustále přepínání mezi okny a tahání bufferů ve vláčku tu zábavu ze hry totálně pohřbívá. Newbie buff je k efektivnímu expení a farmení naprosto nedostatečný, takže kdo chce alespoň něco málo hrát, ty buffery si musí udělat stejně. Navíc na minulém nastavení s dosažením 75 lvlu skončil newbie buff úplně, takže i ten komu stačilo těch pár základních buffů měl útrum a byl donucen ty buffery udělat tak jako tak (ale nepředpokládám, že by to někdo opravdu hrál jen na newbie buffech až do 75, takže bych to uzavřel tak, že newbie buffy v tom standardním rozsahu jsou úplně k ničemu a nemá smysl se tím hlouběji zabývat). Pokud by byl NPC buffer s nějakou rozumnou délkou buffů, tak to alespoň oživí pvp. Lidi se nebudou bát flagnout nebo příjmout clan war, protože vědí, že když je někdo sejme, pár kliknutími ve městě nahodí buffy a můžou jít bojovat znovu (místo toho aby jim enemy v lokaci vymlátil x bufferů a dotyčný musel všechny okna tahat na dané místo znovu).

Celkem by mě zajímalo, z jakého důvodu jsou někteří tak zásadně proti bufferovi? Pokud chtějí mít v partě aktivní buffery nebo support, tak jim v tom NPC buffer tolik neuškodí, protože výhodu s aktivním hráčem budou mít vždycky oni (třeba v situaci, kdy dostanou cancel...). Stejně tak nevidím žádný přínos v tom mít spuštěných 5 oken, když z 95% tráví čas jen v tom jednom a ty ostatní 4 jsou jen nutná kulisa. Nikdo nikomu nebrání pozapínat si to tolikrát kolikrát chtějí. Je ale zbytečný nutit k tomu všechny. Ten kdo nechce používat NPC buffera si může udělat vlastní postavy a vždy v tom nějakou výhodu mít bude.

stejně na tom serveru bude mít každej otevřených 6 oken a wraltha tam pořád vidím jak to divadlo zasebou tahá ve varce. :rofl: asi sním. npc buff mi nevadí, ale dal bych ho od 1-20 lvlu zdarma (pro low postavy). po 1. přestupu bych ho dal třeba za 200k a po 2. rd za 500k (místo 1kk). newbie buff bych zrušil, pač ty sou od spuštění na každém serveru. ale jak uš sem psal rozdělil bych ho v okne npc třeba pro mage hodil bych jim tam naky pořádní buffy (acumen, empower, concetration) a pro figtery (focus, haste, shield, might) a semtam i kocku buff (podle lvlu vyexpeneho) jo takhle bych to tam všecko nak dohoromady. :) :drink:

Kane
29-08-2017, 23:25
Dá se říct, že s tímhle víceméně souhlasím. Hodně věcí už tu byla řečena v předchozích příspěvcích, ale i tak se tomu vyjádřím.

Pokud to má být mid-rate, tak by ten NPC buffer jen prospěl. Řekl bych, že prakticky nikdo od serveru neočekává, že pojede x let. Předchozí DE to docela dobře ukázalo. Zábava byla první 2-3 měsíce, pak to šlo do kytek. A hrát si na to, že NPC buffer by tu životnost ještě zkrátil je podle mě nesmysl.

To, že každý musí za normální situace tahat hromadu buffpetů je pro takový rate nesmyslný koncept. Není těžké ty postavy vyexpit a ani spustit 5x L2 není na dnešních počítačích větší problém. Ale neustále přepínání mezi okny a tahání bufferů ve vláčku tu zábavu ze hry totálně pohřbívá. Newbie buff je k efektivnímu expení a farmení naprosto nedostatečný, takže kdo chce alespoň něco málo hrát, ty buffery si musí udělat stejně. Navíc na minulém nastavení s dosažením 75 lvlu skončil newbie buff úplně, takže i ten komu stačilo těch pár základních buffů měl útrum a byl donucen ty buffery udělat tak jako tak (ale nepředpokládám, že by to někdo opravdu hrál jen na newbie buffech až do 75, takže bych to uzavřel tak, že newbie buffy v tom standardním rozsahu jsou úplně k ničemu a nemá smysl se tím hlouběji zabývat). Pokud by byl NPC buffer s nějakou rozumnou délkou buffů, tak to alespoň oživí pvp. Lidi se nebudou bát flagnout nebo příjmout clan war, protože vědí, že když je někdo sejme, pár kliknutími ve městě nahodí buffy a můžou jít bojovat znovu (místo toho aby jim enemy v lokaci vymlátil x bufferů a dotyčný musel všechny okna tahat na dané místo znovu).

Celkem by mě zajímalo, z jakého důvodu jsou někteří tak zásadně proti bufferovi? Pokud chtějí mít v partě aktivní buffery nebo support, tak jim v tom NPC buffer tolik neuškodí, protože výhodu s aktivním hráčem budou mít vždycky oni (třeba v situaci, kdy dostanou cancel...). Stejně tak nevidím žádný přínos v tom mít spuštěných 5 oken, když z 95% tráví čas jen v tom jednom a ty ostatní 4 jsou jen nutná kulisa. Nikdo nikomu nebrání pozapínat si to tolikrát kolikrát chtějí. Je ale zbytečný nutit k tomu všechny. Ten kdo nechce používat NPC buffera si může udělat vlastní postavy a vždy v tom nějakou výhodu mít bude.

+1

Sroubek
30-08-2017, 09:31
Dá se říct, že s tímhle víceméně souhlasím. Hodně věcí už tu byla řečena v předchozích příspěvcích, ale i tak se tomu vyjádřím.

Pokud to má být mid-rate, tak by ten NPC buffer jen prospěl. Řekl bych, že prakticky nikdo od serveru neočekává, že pojede x let. Předchozí DE to docela dobře ukázalo. Zábava byla první 2-3 měsíce, pak to šlo do kytek. A hrát si na to, že NPC buffer by tu životnost ještě zkrátil je podle mě nesmysl.

To, že každý musí za normální situace tahat hromadu buffpetů je pro takový rate nesmyslný koncept. Není těžké ty postavy vyexpit a ani spustit 5x L2 není na dnešních počítačích větší problém. Ale neustále přepínání mezi okny a tahání bufferů ve vláčku tu zábavu ze hry totálně pohřbívá. Newbie buff je k efektivnímu expení a farmení naprosto nedostatečný, takže kdo chce alespoň něco málo hrát, ty buffery si musí udělat stejně. Navíc na minulém nastavení s dosažením 75 lvlu skončil newbie buff úplně, takže i ten komu stačilo těch pár základních buffů měl útrum a byl donucen ty buffery udělat tak jako tak (ale nepředpokládám, že by to někdo opravdu hrál jen na newbie buffech až do 75, takže bych to uzavřel tak, že newbie buffy v tom standardním rozsahu jsou úplně k ničemu a nemá smysl se tím hlouběji zabývat). Pokud by byl NPC buffer s nějakou rozumnou délkou buffů, tak to alespoň oživí pvp. Lidi se nebudou bát flagnout nebo příjmout clan war, protože vědí, že když je někdo sejme, pár kliknutími ve městě nahodí buffy a můžou jít bojovat znovu (místo toho aby jim enemy v lokaci vymlátil x bufferů a dotyčný musel všechny okna tahat na dané místo znovu).

Celkem by mě zajímalo, z jakého důvodu jsou někteří tak zásadně proti bufferovi? Pokud chtějí mít v partě aktivní buffery nebo support, tak jim v tom NPC buffer tolik neuškodí, protože výhodu s aktivním hráčem budou mít vždycky oni (třeba v situaci, kdy dostanou cancel...). Stejně tak nevidím žádný přínos v tom mít spuštěných 5 oken, když z 95% tráví čas jen v tom jednom a ty ostatní 4 jsou jen nutná kulisa. Nikdo nikomu nebrání pozapínat si to tolikrát kolikrát chtějí. Je ale zbytečný nutit k tomu všechny. Ten kdo nechce používat NPC buffera si může udělat vlastní postavy a vždy v tom nějakou výhodu mít bude.

Pěkně napsané, děkuji. NPC buffer nebude statická záležitost, uvidíme jak se osvědčí bude možno s ním snadno pracovat i za běhu. K newbie, ten ztratí trochu význam, ale ne úplně. Bufování se bude platit a ne každý bude mít dost adena, takže newbie necháme jako alternativní možnost ničemu to neuškodí. Newbie také trvá hodinu, délka bufů u NPCbufny je otázkou.

V tento moment je rozhodnuto, za tým jsme se již rozhodli, že NPC buffer v nějaké podobě určitě bude.

kubajz
30-08-2017, 11:19
Rozhodně nenechávat délku buffů z NPC buffera na 20 minut. To než někdo vyběhne z města tak má 10 minut pryč. Ta hodina by byla ideální

Kane
30-08-2017, 12:34
A hlavne aby cena nebola taka, ze prides z 1h farmy do mesta na bufy shoty a zase si na 0 adena... Btw co mana poty? Nejaky kompromis typu 300mp za 7 sekund kde nebude potreba tahat EE/SE peta na farme, ale zaroven nebude dost many na nonstop nukovanie bez meditacky a clartiky pripadne spamovanie battle healu u bishopa v pvp? Budu herby?

sa2sa
30-08-2017, 12:54
Pokud budou npc buffy tak urcite delsi nez 20 min to by bylo tak na buff a skocit pvp a zas zpet ta 1h je podle me optimalni.

Ale mana pot doufam ze nebudou vubec. Zvyhodni to prevazne mage a jeste to schodi potrebu se/ee ktere v dnesni dobe hraje vic a vic lidi protoze na to nemaj tolik casu takze se dohodnou s mage a pucujou jim acc

padris
30-08-2017, 13:18
Pěkně napsané, děkuji. NPC buffer nebude statická záležitost, uvidíme jak se osvědčí bude možno s ním snadno pracovat i za běhu. K newbie, ten ztratí trochu význam, ale ne úplně. Bufování se bude platit a ne každý bude mít dost adena, takže newbie necháme jako alternativní možnost ničemu to neuškodí. Newbie také trvá hodinu, délka bufů u NPCbufny je otázkou.

V tento moment je rozhodnuto, za tým jsme se již rozhodli, že NPC buffer v nějaké podobě určitě bude.


S placením buffů souhlasím. Pokud se to stanoví rozumně, tak to nebude hráče neúměrně zatěžovat, ale zároveň to bude v pozdější fázi sloužit jako další adena sink. Předpokládám, že záměrem je ceny odstupňovat podle lvlů, jak je naznačeno v prvním příspěvku. To je asi ideální.


Co se délky trvání buffů týče, tak myslím, že minimálně ta hodina, jak tu již psal Kubajzz, je potřebná.


Na prvních stránkách diskuze se tu psalo o bufferovi s PP/EE/SE buffy. Nebránil bych se, kdyby byla možnost mít tam i dance a songy. Pokud je záměr takový, aby nebylo dostupné vše, tak to dát třeba za speciální příplatek, případně ve schématu nějak omezit jejich množství (třeba 3 sloty pro dance, 3 pro songy, 12 pro ostatní buffy -> tj. celkem 18 slotů od NPC buffera, ostatní sloty pak již jen self-buff nebo od ostatních hráču/postav).


3rd class buffy a resisty jsou pak asi pro samostatnou diskuzi. Pokud se budeme držet té hypotézy, že na konci mají "fullbuff" všichni, bez ohledu na to, jaká cesta se zvolí, tak jejich absence zase bude vést k nutnému multiboxu. Ale chápu, že někomu jejich případná dostupnost u NPC už evokuje high-rate a je proti.

fat12
30-08-2017, 14:10
Dance, songy, kočka, kůň... To vážně chcete úplně odrovnat všechen support? Nechte tam základ od PP,SE a EE a už to neřešte. Udělejte kompromis stejně jako u rate.

kubajz
30-08-2017, 14:26
Dance, songy, kočka, kůň... To vážně chcete úplně odrovnat všechen support? Nechte tam základ od PP,SE a EE a už to neřešte. Udělejte kompromis stejně jako u rate.
Taky bych to tak viděl

Kane
30-08-2017, 14:32
Dance, songy, kočka, kůň... To vážně chcete úplně odrovnat všechen support? Nechte tam základ od PP,SE a EE a už to neřešte. Udělejte kompromis stejně jako u rate.

dance, song, okrem resistov je ok, nikto ti nebude hrat aktiv bd ani sws a su to zbytocne 2 okna naviac. Kocka, kon uz nie no dal by som prophercy buffy alebo aspon magnus/cov...

fat12
30-08-2017, 14:39
Stejně dance a songy nebudou na hodinu, takže se nevyhneš expení těchto petů. Přijde mi, že z toho chcete vyloženě pvp server. 8 DD a bish v pt bez supportu co?

Scorpio
30-08-2017, 14:51
No pokud dáte dance a songy ... nedej bože koňo a kočko buff, tak si tu hrajte sami...

padris
30-08-2017, 14:56
Stejně dance a songy nebudou na hodinu, takže se nevyhneš expení těchto petů. Přijde mi, že z toho chcete vyloženě pvp server. 8 DD a bish v pt bez supportu co?

L2 je na pvp postavené, to je realita. Takže ano - za sebe můžu říct, že chci podporu pvp, třeba prostřednictvím toho NPC buffera. A nevidím, jak by tohle třeba pve hráče omezovalo.


Parta s aktiv supportem bude mít vždycky výhodu, to už jsem tu zmiňoval. Na tom NPC buffer nic nezmění. Navíc, upřímně, kolik lidí ten aktiv support hraje?


S uděláním kompromisu souhlasím. Dokonce jsem navrhl možnost (buffer se schématem kde bude počet buffů jednotlivých kategorií omezený, takže si buď budeš muset vybrat to nejdůležitější a spokojit se s tím, nebo si udělat vlastního buffera). Pokud by se vyřadily dance a songy, tak jsme zase u tahání 3 a víc oken. Ale je dobře, že se o tom diskutuje.

fat12
30-08-2017, 15:13
Pokud by se vyřadily dance a songy, tak jsme zase u tahání 3 a víc oken. Ale je dobře, že se o tom diskutuje. No, jedná se o MMORPG, takže si budeš muset sehnat lidi co ti to budou hrát, když je u tebe problém hrát trial. Není to hra pro jednoho hráče, tak proč to solistum takhle zjednodušovat? Chceš hrát sám, tak pro to něco udělej. Bude to mid server 16x rate, ne pvp server... Už by to mohl konečně Šroubek uzavřít. Tohle brečení o full buff u NPC je už trapný. :)

padris
30-08-2017, 15:27
No, jedná se o MMORPG, takže si budeš muset sehnat lidi co ti to budou hrát, když je u tebe problém hrát trial. Není to hra pro jednoho hráče, tak proč to solistum takhle zjednodušovat? Chceš hrát sám, tak pro to něco udělej. Bude to mid server 16x rate, ne pvp server... Už by to mohl konečně Šroubek uzavřít. Tohle brečení o full buff u NPC je už trapný. :)

Ok, ale v tomhle případě se tu zase budeme bavit o serveru o dvou klanech. Psal jsem, že udělat buffery je ten nejmenší problém. Jde spíš o ten samotný koncept, kdy těch 5 oken taháš po lokacích za jediným účelem - jednou za x minut použít makro s buffy. A ve výsledku to tak dělají skoro všichni, protože je situace donutí.

fat12
30-08-2017, 15:43
Tak netahej 5 oken a sežeň si lidi. Takhle prostě sebereš hru lidem, co hrají support. Nebo si myslíš, že support se přestane hrát a všichni pojedou DD díky NPC bufferu? Máme tady názory bez NPC buffera, s full NPC bufferem a kompromis základní PP,SE,EE NPC buffer. Stejně jak jsem psal, aby se to vyplatilo musí být danc a song na hodinu a to by bylo vážně moc na mid server.

Sroubek
30-08-2017, 15:45
Na prvních stránkách diskuze se tu psalo o bufferovi s PP/EE/SE buffy. Nebránil bych se, kdyby byla možnost mít tam i dance a songy. Pokud je záměr takový, aby nebylo dostupné vše, tak to dát třeba za speciální příplatek, případně ve schématu nějak omezit jejich množství (třeba 3 sloty pro dance, 3 pro songy, 12 pro ostatní buffy -> tj. celkem 18 slotů od NPC buffera, ostatní sloty pak již jen self-buff nebo od ostatních hráču/postav).


3rd class buffy a resisty jsou pak asi pro samostatnou diskuzi. Pokud se budeme držet té hypotézy, že na konci mají "fullbuff" všichni, bez ohledu na to, jaká cesta se zvolí, tak jejich absence zase bude vést k nutnému multiboxu. Ale chápu, že někomu jejich případná dostupnost u NPC už evokuje high-rate a je proti.

Budeme se držet toho co je napsáno v úvodu, jak jsem psal bude to živá záležitost, takže změny v budoucnu budou možné. Já myslím že bude stačit v pohodě to plánované. Už tak je to velký pokrok něco takového tu nasadit proti stavu kdy nebylo nic :) Musíme krůček po krůčku :)

fat12
30-08-2017, 15:50
S tímhle souhlasím. Ještě se domluvte o čase... Jestli to bude 20 min, 40,60,120...

sa2sa
30-08-2017, 16:12
dance, song, okrem resistov je ok, nikto ti nebude hrat aktiv bd ani sws a su to zbytocne 2 okna naviac. Kocka, kon uz nie no dal by som prophercy buffy alebo aspon magnus/cov...

Na to ze nikdo nebude hrat sws bd mame uz ve skupine 4 z 20 lidi:D

Kane
30-08-2017, 16:55
Na to ze nikdo nebude hrat sws bd mame uz ve skupine 4 z 20 lidi:D

logicky, kedze skladate CP party. Ostatny, ktorych bude hromadna vacsina si budu tahat pety a budeme tam kde sme nechceli byt...

morales
30-08-2017, 17:00
tu cenu dystak s rozumem ne ze me nekdo zabije 5x na portu a budu bez penez :D jinak cas klidne 120 ale minimalne tu hodku

Tazman
30-08-2017, 17:18
nechal bych čistě NB buf klasiku jak je,je to velkej rate a ty bufeři nebudou problém naexpit :)

Kane
30-08-2017, 20:04
Tazman nechápeš, že cieľom je nemať každý 5+ box?

Scorpio
30-08-2017, 20:27
No je velká škoda že se neumí ozvat více lidí co chtějí klasiku(low rate) a naopak pár lidi co tu chtějí high pvp server o 100 postavách se snaží aby jim to vyšlo. To že je L2 o pvp je jasné, ale je to i o grindu. Nikdy jsem nezažil pvp mid(high)rate CZ/SVK server (původní DE byl sice mid rate, ale okolní nastavení bylo v podstatě bez úprav), který by fungoval a vy si myslíte že najednou to klapne? Mě to nejdříve bylo jedno, ale jak vidím tak je tu furt asi 5 lidí co řve já chci high rate, ale ve finále sem ani nikdo nepůjde, protože se to celé posune směrem, který na naši scéně fakt tradici nemá a troufám si říci že nikdy mít nebude. Malinko se nad tím zamyslete než se to pustí a budete se divit že tu bude hrát 100 lidí kteří si beztak naboxujou destra nebo něco aby se jim dobře farmilo ...

sunnshine
30-08-2017, 21:16
Jestli tam už to zlo musí být, tak v podobě, aby to mělo význam.. Buff kterej pomůže nejvíce k PP - Wamp & Emp - uplně stačí -_- to bych nedával ani za peníze/adeny, ale pak třetí buff pořádně zpoplatněný(Prophecy of watter wind fire cov ...) tyhle tři věci by uplně stačily a pokud by to pro ty ,,HC,, hráče bylo málo pak tam dejte fullbuff, ale za donate. Já třeba rád hraju za sws a kde končí a začíná moje práce? co OLY? uděláte nejlíp když se tomu vyhnete úplně.

fat12
30-08-2017, 21:26
Jestli tam už to zlo musí být, tak v podobě, aby to mělo význam.. Buff kterej pomůže nejvíce k PP - Wamp & Emp - uplně stačí -_- to bych nedával ani za peníze/adeny, ale pak třetí buff pořádně zpoplatněný(Prophecy of watter wind fire cov ...) tyhle tři věci by uplně stačily a pokud by to pro ty ,,HC,, hráče bylo málo pak tam dejte fullbuff, ale za donate. Já třeba rád hraju za sws a kde končí a začíná moje práce? co OLY? uděláte nejlíp když se tomu vyhnete úplně.
Za donate to dát nemůžeš, protože by to bylo pay to win. Ze startu by měli velkou výhodu, kdo by donatil...

padris
30-08-2017, 21:35
No je velká škoda že se neumí ozvat více lidí co chtějí klasiku(low rate) a naopak pár lidi co tu chtějí high pvp server o 100 postavách se snaží aby jim to vyšlo. To že je L2 o pvp je jasné, ale je to i o grindu. Nikdy jsem nezažil pvp mid(high)rate CZ/SVK server (původní DE byl sice mid rate, ale okolní nastavení bylo v podstatě bez úprav), který by fungoval a vy si myslíte že najednou to klapne? Mě to nejdříve bylo jedno, ale jak vidím tak je tu furt asi 5 lidí co řve já chci high rate, ale ve finále sem ani nikdo nepůjde, protože se to celé posune směrem, který na naši scéně fakt tradici nemá a troufám si říci že nikdy mít nebude. Malinko se nad tím zamyslete než se to pustí a budete se divit že tu bude hrát 100 lidí kteří si beztak naboxujou destra nebo něco aby se jim dobře farmilo ...

Ja ti tvůj názor neberu, ale myslím si, že v dnešní době u nás bohužel kvalitní server s low-rate zážitkem neuděláš. Řekl bych, že je chyba spouštět pořád dokola to samé a očekávat, že to tentokrát vyjde. Při minulém startu se ukázalo, že "tradičně" nastavený server v dnešní době dlouho nevydrží, ať už jsou konkrétní důvody jakékoliv. Jestli chce někdo něco na rok a víc, tak hraje bohužel špatnou hru. Ty časy, kdy to hrála hromada lidí a byl zaručen příliv nových tváří, aby server nevymřel, už jsou dávno pryč.

A je mi také jasné, že ani mid-pvp server se všema k tomu náležejícíma featurama není na dlouho. Ale lepší těch pár měsíců hrát a bavit se, než se pachtit s expení 5 dalších postav, abych se vůbec v době kdy už server bude populačně skomírat mohl naportit do lokace, 10 minut běžel s celým ansáblem na spot a potom, co mě zabíjí, to znechuceně vypnul, protože mi nepřijde zábavné a ani nemám čas všech 5 oken tahat celou štreku znovu. A argument "Tak si najdi klan, kde se hraje aktiv support" je relevantní k drtivě zanedbatelnému množství klanů, protože skoro všude buffery tahají na boxech tak jako tak, případně aktivní supporti nemusí být k dispozici, když mám zrovna chuť si zahrát.

Ok, chyba je ve mně. Jsem moc líný a chci se jenom bavit...

Kane
30-08-2017, 22:05
Ja ti tvůj názor neberu, ale myslím si, že v dnešní době u nás bohužel kvalitní server s low-rate zážitkem neuděláš. Řekl bych, že je chyba spouštět pořád dokola to samé a očekávat, že to tentokrát vyjde. Při minulém startu se ukázalo, že "tradičně" nastavený server v dnešní době dlouho nevydrží, ať už jsou konkrétní důvody jakékoliv. Jestli chce někdo něco na rok a víc, tak hraje bohužel špatnou hru. Ty časy, kdy to hrála hromada lidí a byl zaručen příliv nových tváří, aby server nevymřel, už jsou dávno pryč.

A je mi také jasné, že ani mid-pvp server se všema k tomu náležejícíma featurama není na dlouho. Ale lepší těch pár měsíců hrát a bavit se, než se pachtit s expení 5 dalších postav, abych se vůbec v době kdy už server bude populačně skomírat mohl naportit do lokace, 10 minut běžel s celým ansáblem na spot a potom, co mě zabíjí, to znechuceně vypnul, protože mi nepřijde zábavné a ani nemám čas všech 5 oken tahat celou štreku znovu. A argument "Tak si najdi klan, kde se hraje aktiv support" je relevantní k drtivě zanedbatelnému množství klanů, protože skoro všude buffery tahají na boxech tak jako tak, případně aktivní supporti nemusí být k dispozici, když mám zrovna chuť si zahrát.

Ok, chyba je ve mně. Jsem moc líný a chci se jenom bavit...

Mas uplnu pravdu. Scorpio to zbytocne hroti a snazi sa nas oznacit ako fanusikov high ratu, ako keby sme tu z toho chceli mat l2damage s 9000 ratmi alebo co... Ak by mal kus prehlad a videl ako to na kvalitnych a dlho trvajucich serveroch chodi, urcite by zmenil nazor... A dlhotrvajucim myslim pol rok+- pretoze na kazdom servery to nejaka strana po case vzda, potom aj ich nepriatel a pride druha vlna. Otazne bude, ako velmi to tu budu chlapci na pracaku hrotit, kolko bude ludi a kolko ludi bude v druhej vlne resp. stran aby udrzali zabavu... A o nejakej tradicii a scene nemoze byt rec pretoze stara scena uz dadno l2 nehraje a nova scena ma na haku grindit za den 10 percent...

sa2sa
30-08-2017, 22:14
Ja osobne bych byl pro klasickej low rate a taky mam smulu. Jen nejak nemuzu pochopit proc tak moc chcete full buff od npc nebo skoro full buff. Jedinej padnej argument je ze se nekomu nechtej ty boxy tahat (aspon castecne reseni je si udelat neco co vam to nasumoni) Protoze vyexpit to nemuze bejt prece problem ne? Nebo kolik realneho casu zabere vyexpit si suport na 16* ratu? Kazdej samozrejme chcem jine nastaveni protoze taky kazdej mame jine moznosti a priority ale mame se snazit najit kompromis ne? Kdyz nastaveni bude moc na low odradi to hrace co maj malo casu kdyz to bude zas prehnane snadne odezene to lidi co toho casu tomu chtej dat vic. Osobne nevim co bych tam s full buffem po par dnech delal kdyz bych mel vse hotove mel chodit huntit lowky (hrace co prosazujou fullbuff protoze maj malo casu) To by byla vazne zabava no.

sa2sa
30-08-2017, 22:23
Mas uplnu pravdu. Scorpio to zbytocne hroti a snazi sa nas oznacit ako fanusikov high ratu, ako keby sme tu z toho chceli mat l2damage s 9000 ratmi alebo co... Ak by mal kus prehlad a videl ako to na kvalitnych a dlho trvajucich serveroch chodi, urcite by zmenil nazor... A dlhotrvajucim myslim pol rok+- pretoze na kazdom servery to nejaka strana po case vzda, potom aj ich nepriatel a pride druha vlna. Otazne bude, ako velmi to tu budu chlapci na pracaku hrotit, kolko bude ludi a kolko ludi bude v druhej vlne resp. stran aby udrzali zabavu... A o nejakej tradicii a scene nemoze byt rec pretoze stara scena uz dadno l2 nehraje a nova scena ma na haku grindit za den 10 percent...

A co dlouho trvajici 1 a vice roku jako je L2 dawn nebo rpg ? low rate bez npc bufferu a nejdele bezici server na rpg je 15* ale taky bez bufferu. samozrejme muzem rict ze je to mezinarodni atd atd. Ale jen takove male rejpnuti proti nastaveni serveru co mas ty v obou pripadech ta zivotnost bude diky necemu jinemu nez npc bufferu. o tenhle server se proste nezajima tolik lidi jako o mezinarodni proto by se mel udelat nejakej kompromis kterej prijme co nejvic lidi aby tu nekdo vubec byl

Kane
30-08-2017, 22:43
Tu nejde o to kolko trva naexpenie suportu, tu ide o to ze nikomu sa nechce logovat 5 okien a ***** sa stym na farmu atd... NPC buffer je proste evolucia a vznikol koli tomu, ze ludi nebavi hrat suport a tych druhych nebavi logovat pety...

sa2sa
30-08-2017, 22:58
Tu nejde o to kolko trva naexpenie suportu, tu ide o to ze nikomu sa nechce logovat 5 okien a ***** sa stym na farmu atd... NPC buffer je proste evolucia a vznikol koli tomu, ze ludi nebavi hrat suport a tych druhych nebavi logovat pety...
No brat ti to nebudu ale myslim si ze je i dost lidi co suport bavi

Horacín
30-08-2017, 23:11
ti otevření boxy, toje tolik rozebráná díra (určitě bi stačili aspon 2-3 boxy) a kvuli tomu sem někteří taki nepujdou, protože mají dojem že to zase bude o těch 13ti oknech a víc. npc buff prisluší spiše nolifikum, pač ti vždycki umějí řešit jeho rozsah, když dobře ví, že toho taki moc extra nahráno mit nebudou, tož cg. tak jako vždy i letos budu fandit těm, co za buffera hrát umí a budou, ti npc buff ani moc nevyužiji, hodí si tam taki support na d/s a jdou s pt grindit. ono je vzdycki problém si tu knížku vydropnout (tipuju, že toje věčná prace rychlokvašek se tím nezabejvat :D), tak tu navrhují a hledájí výhody v npc bufferovi jakí maj bejt (1-2h) časi buffu a malinkí platby. takže bi ten autolearn přece radši taki zapnul a dal bych ty skilli buffu v guildu taki za nakou rozumnu cenu aden. :thumbus up:

Calma
31-08-2017, 02:11
Inu, někdo chce full npc buff, jiný zase poloviční, další žádný. Tudíž by se měl udělat kompromis. Nastavit trvání buffů na minimálně hodinu, lépe 120 minut, ale v npc bufferovi nechat opravdu jen minimální základ buffů (pp,se,ee) tím by mělo smysl dále hrát například bd/sws jako main, ale zároveň to uspokojilo hráče jako já, kteří nechtějí co 2 minuty makrovat buffy.

Pytlos
31-08-2017, 04:53
Buff bych nechal jak je 20 min a dnc sng 2 min

Nachrade
31-08-2017, 07:53
// Prosím, držte se tématu a neodbočujte. Na dohady je tu krčma. Určitě je ještě místo pro nějaké zajímavé návrhy, zkuste nad tím zapřemýšlet.

A jéje, máme tady snaživce.

Sneaky
31-08-2017, 08:04
A jéje, máme tady snaživce.

Spousta lidí tu nadává na neaktivitu GM v minulých projektech. Snad nás teď neukamenujete za to, že se budeme snažit. Víc k tomu netřeba říkat.

Pojďme se dále věnovat tomuto topiku, některé nápady nejsou úplně zlé a vaše názory jsou pro nás inspirativní.

sunnshine
31-08-2017, 09:06
Za donate to dát nemůžeš, protože by to bylo pay to win. Ze startu by měli velkou výhodu, kdo by donatil...

Pay to win je o tom, že si koupíš nobla a equip .) NPC full buff by si bral jen destro na hard farmu - protože by to nebylo zadarmo.. to že někteří idioti by si to nahodily na gremliny je jejich problém. Tzn pokud max lvl považuješ za end game je tvoje věc. Nechci fullbuff za donate nějak obhajovat do krve byl to jen nápad, ale taky není od věci si připustit jak to ve hře bude reálně vypadat.. nikdo nebude hrát nic jinýho než glada dýku a nuka atd. Nebude se to moc lišit od serverů které již jsou k mání toť vše.

MegaMan
31-08-2017, 19:46
Zdravim,

hraval som tu kedysi za mlada na light elmore, aj na EE. Chvilu som hraval aj DE, ale high rate ma nikdy netahal. To sa teraz, s prichodom deti, zmenilo. Rad by som sa tu vratil a opat si zahral, ale je pre mna zasadna prave tema buferov. Ako vravim, rad by som si sem po veceroch isiel zahrat a zabavit sa. Medzi moje zabavy ale nepatri logovanie mnozstva okien, prepinania medzi nimi a neustaleho tancovania a spievania. Ak uz tu multibox bude povoleny (ci uz kvoli vacsiemu cislu na kalkulacke navstevy serveru, alebo kvoli ludom, co maju radi might and magic- len mi prosim nehovorte, ze lineage je hra pre party, a potom si sami doma nalogujete 9 postav a hrate..), tak potom by som rovno povolil aj toho bota, ktoreho by som si nastartoval a ten by mi nalogoval cely partu pomocnikov. To by si ho potom spravil kazdy, a na kalkulacke by ste na zaciatku kludne mohli mat aj 2k ludi. Co sa tyka npc buffu, do lvlu 40 som za. Nikto tu ale nohovori o tretej moznosti. Co keby sme napr nedavali multibox ani gm buffera, a nechali toto nastavenie tak, ako bolo v originali? Stalo by sa to, ze by boli opat hratelne vsetky postavy v hre, taktiez by sa hra trochu spomalila a ludia by si partu museli hladat. Tuto moznost spominam aj preto, lebo po light elmore mali vsetky servery multibox, a okrem DE boli vsetky dohrate do pol roka.

A aby som nezabudol, ak bude offline trade, tak ak nebude multibox ani npc buff nad 40, mohol by sa spravit offline trade na bufy bufferov. Bolo by ale mozne ich nalogovat len na predajnom mieste (aby sa zamedzilo offline bufferom v clan halach). Podla mna by to server zatraktivnilo viac.

padris
31-08-2017, 20:22
Nikto tu ale nohovori o tretej moznosti. Co keby sme napr nedavali multibox ani gm buffera, a nechali toto nastavenie tak, ako bolo v originali? Stalo by sa to, ze by boli opat hratelne vsetky postavy v hre, taktiez by sa hra trochu spomalila a ludia by si partu museli hladat. Tuto moznost spominam aj preto, lebo po light elmore mali vsetky servery multibox, a okrem DE boli vsetky dohrate do pol roka.


Bez povoleného multiboxu odradíš hromadu lidí. Sám doufám v to, že nebudu do multiboxu nucen, ale dost lidí to používá i k jiným věcem než k bufferům (expení dalších charů, farmení se spoilem, checkování RB apod.). A CZ/SK komunita už nikdy nebude dostatečně velká, aby měl každý možnost uplatnění za jakoukoliv postavu.


Nevím jestli má někdo z adminů zpracované statistiky, ale troufám si tvrdit, že na minulém DE po měsíci od spuštění ve špičce po odečtení boxů hrálo maximálně tak 300-400 lidí (a to bych řekl, že přeháním). Ne každý je na podobném lvlu a clany mají často vzájemně wary, takže s takovou populací by to bylo nehratelné.

MegaMan
31-08-2017, 20:43
Nemyslim si, ze s 300-400 ludmi by to bolo nehratelne. Vsak toto je vysoky rate, takze 80% lokacii ani neuvidis. Nakonci sa vsetci stretneme pri questoch na S guny a armor, a 300 ludi bude viac nez dost. Navyse je rozdiel, ked je 300 ludi rozlezenych po celej mape s dalsimy 5 oknami, alebo su nuteny sa spajat a premyslat. Toto bola sila light elmore. Raty 1 vacsinu ludi (aspon na zaciatku) nutili hrat v parte, lebo s bufferom sa expili omnoho pomalsie (dualbox toho moc nepomlati). Preto tu bola taka dobra komunita. S multiboxom hra kazdy sam, preto sa komunita skoro nevytvara. A ak ano, su to vacsinou ludia s vacsich klanov, ktory v tom klane hraju v parte a rozpravaju sa.
Uznavam, ze by to bola velka zmena, a tiez mi je jasne, ze na 99% to neprejde, ale bolo by to ine ako inde. Takto sa zasa budeme pozerat kazdy mesiac na klass oly SE, kde budu proti sebe stat sporo odete Dark elfky s ng gunou a buchat do seba co to da len aby mali body z oly. Prinutite ludi hrat v partach=lepsia komunita= lepsia odozva na server= viac realnych hracov. Viac hracov ale donuti hrat najme vacsia aktivita GM, eventy, specialne eventy ake nie su nikde inde (napr utoky NPC na mesta alebo hrady) atd.

Ozaj dalsi navrh. Nepremyslali ste o custom uprave klienta? Napr. najst sponzora, a ked zaplati, dat do hry napr. na tie stity jeho logo. Takto by sa peniaze najst dali. Sam by som mozno zasponzoroval..

sa2sa
31-08-2017, 20:58
Nemyslim si, ze s 300-400 ludmi by to bolo nehratelne. Vsak toto je vysoky rate, takze 80% lokacii ani neuvidis. Nakonci sa vsetci stretneme pri questoch na S guny a armor, a 300 ludi bude viac nez dost. Navyse je rozdiel, ked je 300 ludi rozlezenych po celej mape s dalsimy 5 oknami, alebo su nuteny sa spajat a premyslat. Toto bola sila light elmore. Raty 1 vacsinu ludi (aspon na zaciatku) nutili hrat v parte, lebo s bufferom sa expili omnoho pomalsie (dualbox toho moc nepomlati). Preto tu bola taka dobra komunita. S multiboxom hra kazdy sam, preto sa komunita skoro nevytvara. A ak ano, su to vacsinou ludia s vacsich klanov, ktory v tom klane hraju v parte a rozpravaju sa.
Uznavam, ze by to bola velka zmena, a tiez mi je jasne, ze na 99% to neprejde, ale bolo by to ine ako inde. Takto sa zasa budeme pozerat kazdy mesiac na klass oly SE, kde budu proti sebe stat sporo odete Dark elfky s ng gunou a buchat do seba co to da len aby mali body z oly. Prinutite ludi hrat v partach=lepsia komunita= lepsia odozva na server= viac realnych hracov. Viac hracov ale donuti hrat najme vacsia aktivita GM, eventy, specialne eventy ake nie su nikde inde (napr utoky NPC na mesta alebo hrady) atd.

Ozaj dalsi navrh. Nepremyslali ste o custom uprave klienta? Napr. najst sponzora, a ked zaplati, dat do hry napr. na tie stity jeho logo. Takto by sa peniaze najst dali. Sam by som mozno zasponzoroval..

omezenej dualbox je narocnej pro gm aby to uhlidali protoze nemuzes zablokovat IP adresu ale jen jedno okno na jedno pc. Takze by mel vyhodu ten kdo ma vice pc. Kdyz to ted pocitam mame s brachou 7 pc na kterych rozjedem IL a 8 je na ceste samozrejme je to prehnane ale neni vyjimka ze ma nekdo stolni a ntb. Minulej rok jsem hral na serveru kde bylo povoleno jen jedno okno a bylo to fajn do doby nez opadla populace asi pod 500 a clovek mel problem sehnat neco k sobe aby mohl jit vubec hrat poradne. a i tak lidi tezko prinutis nemit dualboxy kdyz je k tomu poradne neprinuti ani to ze maj vyhodu proti solo hraci prece jen kdyz prijde 9 aktiv lidi proti 1aktiv a 8 boxum meli by si jeho spot vzit jak nic. (vetsinou). a pokud bude na serveru 300 lidi nikdy se v S lokacich nesejdou protoze cast uz bude mit hotovo nez se tam dostane dalsi a ten zbytek utece protoze si tam neskrtnou nevyhoda starsich chroniclu ze je malo Top lokaci ale zase to ma vyhodu ze se aspon potkaj na H5 se 300 lidi nemusi prat o spot. A jinak nalejvani olly muzes maximalne omezit jako to bylo ted na awerii ze na olly muze jen jedna postava z pc ale nevim jestli je to na IL proveditelne a zase se dostavas k problemu u lidi s vice pc

MegaMan
31-08-2017, 21:10
Mas pravdu u tych ludi s viac pc, ale ako sa tu niekde pise, mlady uz tuto hru hrat nebudu. Ti starsi, co si chcu zahrat, maju uz rodinu a pracu. Nemyslim si preto, ze ked daju spat deti, pustia si 5 kompov a zacnu hrat lineage. A ti, co to robit budu, s tymi nic nespravis. Jednoducho vzdy sa najdu taky, co ten system nejako obabru (minimalne na slovensku je takych ludi vela). To ale neznamena, ze to musi byt povolene. A mat spustenych viac klientov na viac pocitacoch je predsa normalne- to je simulacia normalneho hrania. Napr ale na HOTS klientovy ak 60 sekund nekliknes, odhlasi ta. Vtedy by to tych ludi hned omrzelo...
Osobne si ale myslim, ze ak tu bude multibox povoleny, skonci to tu do 3 mesiacov. Ak tu nebude, neviem predpovedat co sa stane, lebo to tu este neskusili.

sa2sa
31-08-2017, 21:39
Mas pravdu u tych ludi s viac pc, ale ako sa tu niekde pise, mlady uz tuto hru hrat nebudu. Ti starsi, co si chcu zahrat, maju uz rodinu a pracu. Nemyslim si preto, ze ked daju spat deti, pustia si 5 kompov a zacnu hrat lineage. A ti, co to robit budu, s tymi nic nespravis. Jednoducho vzdy sa najdu taky, co ten system nejako obabru (minimalne na slovensku je takych ludi vela). To ale neznamena, ze to musi byt povolene. A mat spustenych viac klientov na viac pocitacoch je predsa normalne- to je simulacia normalneho hrania. Napr ale na HOTS klientovy ak 60 sekund nekliknes, odhlasi ta. Vtedy by to tych ludi hned omrzelo...
Osobne si ale myslim, ze ak tu bude multibox povoleny, skonci to tu do 3 mesiacov. Ak tu nebude, neviem predpovedat co sa stane, lebo to tu este neskusili.

Myslim si ze slusnej pocet vydrzi tak at tak max 3 mesice a pak zacne opadat at uz bude nastaveni jake koliv je hezke ze bude cz/sk server ale delat si iluze o tom ze pobezi dlouho jako driv je hloupost

Hora cio
31-08-2017, 21:59
opadat jako listí ze stromu, se nedivím, že to spouští na podzim. :D taki tahat buffeři po fogu ve 3 pc za 3 mesice nemá cenu. ale ten autolearn pro buff skilly bych povolil, kdiš uš tu bude to hodinoví npc na buff. :thumbus up:

Pytlos
01-09-2017, 05:23
No knížky bouchat je otrava

kubajz
01-09-2017, 11:08
Nevím jestli to v tom Horacio-spamu už nezaznělo ale chci poprosit "Šroubek tým" o zvážení implementace funkce na restore statů CP/HP/MP do NPC Buffera. Podpořilo by to krafty ve městech, kteří jsou na maně závislí a dále například bojující hráče při CSkách.

Díky předem za vyjádření

MegaMan
01-09-2017, 15:47
Doplnanie many a hp v meste je uz podla mna obrovsky zasah do hry. Ja som proti. Aj ked by to mohlo par ludi donutit nehrat dualbox, ale ani nebudu brat bufferov a supporty expit.
A este k tym NPC bufferom: mohlo by to nieco stat, a cena by sa mohla dat nastavit hradnym panom. Tak isto by sa mohli dat nastavit dane od hradnych panov pre offline traderov v meste, ktorym vladnu. To ale bude na dlhsie. Potporilo by to ale boj o giran :)

Tazman
02-09-2017, 02:19
Nemyslíte ze už trošku prehanite? Jako za me např full cp hp mp ve městě? Jako asi nevěřím co se tu už řeší..magove by by byli s lvl hned 80..za druhý CS,epic bosse atd no nonstop fight,nesmysl prvního stupně..Jak tak ctu co tu lidi píšou na forku tak to nemá hlavu ani patu...Za me když změny tak ne velké,a když ano at udělá šroubek hlasování o změnu..

Calma
02-09-2017, 07:41
Nemyslíte ze už trošku prehanite? Jako za me např full cp hp mp ve městě? Jako asi nevěřím co se tu už řeší..magove by by byli s lvl hned 80..za druhý CS,epic bosse atd no nonstop fight,nesmysl prvního stupně..Jak tak ctu co tu lidi píšou na forku tak to nemá hlavu ani patu...Za me když změny tak ne velké,a když ano at udělá šroubek hlasování o změnu..

Co člověk to jiný pohled, co je na tom divného? I když one click CP/HP/MP je nesmysl, tak se může najít pár lidí, kteří by to uvítali.

Simbao
02-09-2017, 07:57
Nevím jestli to v tom Horacio-spamu už nezaznělo ale chci poprosit "Šroubek tým" o zvážení implementace funkce na restore statů CP/HP/MP do NPC Buffera. Podpořilo by to krafty ve městech, kteří jsou na maně závislí a dále například bojující hráče při CSkách.

Díky předem za vyjádření

Tomu už se dá jenom smát :D

Erivir
02-09-2017, 08:51
Nevím jestli to v tom Horacio-spamu už nezaznělo ale chci poprosit "Šroubek tým" o zvážení implementace funkce na restore statů CP/HP/MP do NPC Buffera. Podpořilo by to krafty ve městech, kteří jsou na maně závislí a dále například bojující hráče při CSkách.

Díky předem za vyjádření

Rovnou NPC na plusování zbraní a GM shop na PI pvp zone.
CS každou sobotu, ať se majitelé točí. Po založení postavy 80 lvl. s EPIC bosu padají 2x šperky.

Proboha mágové už nepotřebuji dolívače tak k čemu SE a EE

Sain
02-09-2017, 13:33
Ja bych dal :
do lvl 40: pouze newbie buff
od lvl 40: NPC buff PP/SE bez 3rd buffu za adeny na 60 min.
Dnc/songy: do buffera nedavat anebo omezit počet a od hráčů zvednout na 5 min.

padris
02-09-2017, 14:27
Dnc/songy: do buffera nedavat anebo omezit počet a od hráčů zvednout na 5 min.

To omezení počtu jsem tu navrhoval první já, ale potom co jsem o tom hloběji přemýšlel je to asi těžko proveditelné, aby to nešlo exploitovat. Není problém udělat omezení počtu buff/danců přímo ve schématu, ale je těžké zaručit, aby to někdo nezneužíval. Například tak, že se nabuffuje a pak resetuje schéma a nahází si tam jiné buffy, kterýma se následně ještě jednou buffne. To by sice šlo limitovat například nutností platit za reset schématu nějaké vysoké částky, ale potom je tu problém, když má někdo na subclassu něco, co vyžaduje odlišné buffy než hlavní class (to by musel při každé změně main <=> sub platit reset a nastavovat schéma znovu). A pochybuji, že je na IL technicky nějakým přijatelným způsobem řešitelné navázání odlišných schémat podle právě zvolené subclass u každého hráče individuálně.

kubajz
02-09-2017, 14:48
Je to jen návrh, který je zamítaný...ale od toho tu jsme, aby se podávaly návrhy! Imho lepší než se tu dohadovat o blbostech

kubajz
02-09-2017, 14:49
D/S na 5min prosím!

Simbao
02-09-2017, 17:20
Je to jen návrh, který je zamítaný...ale od toho tu jsme, aby se podávaly návrhy! Imho lepší než se tu dohadovat o blbostech

Kdybys měl v hlavě trochu rozumu, tak takovou věc ani nenapíšeš.

Calma
02-09-2017, 20:30
Proč dance/song zrovna na pět minut? To už se to může rovnou nechat na ty dvě minuty, protože to vůbec nic nevyřeší. Buďto nechat duration dance/song stejně jako všechny ostatní buffy, nebo na to nesahat...

Hora cio
02-09-2017, 22:15
d/s na 5 min u npc? jako bi si nekdo neuměl zaopatřit bd či sws. ale dali bi se jim zvyšit o tu minutku určitě. ty mana/cp potki bych k němu nedával. ono nakonec ani nebude třeba. crafti stejně budou off vařit, tak jim to ani ve snu vadit nebude. a co se tíče těch pvp u cs, tam se pozná, kteréj klan bude silní a kdybi to ani napodruhé nevyšlo, tak bich to v te castle zone uš nechal ležet na fame bodíki. :drink:

Johnas
02-09-2017, 22:53
ty jo to je neuveritelny, sroubek vam nabidne prst a vy mu hned musite urvat celou ruku, buffy od PP/SE/EE do lvl 74 na 40 min a dost, jestli chcete full buff na hodinu bezte si na nejakej trapnej high rate. Sam se divim ze sroub vubec svolil uvazovat k NPC bufferovi

sa2sa
02-09-2017, 23:37
d/s na 5 min u npc? jako bi si nekdo neuměl zaopatřit bd či sws. ale dali bi se jim zvyšit o tu minutku určitě. ty mana/cp potki bych k němu nedával. ono nakonec ani nebude třeba. crafti stejně budou off vařit, tak jim to ani ve snu vadit nebude. a co se tíče těch pvp u cs, tam se pozná, kteréj klan bude silní a kdybi to ani napodruhé nevyšlo, tak bich to v te castle zone uš nechal ležet na fame bodíki. :drink:

Nepletes si chronicl?

strebys
03-09-2017, 02:19
Nesouhlasím s NPC Buffama!

sunnshine
03-09-2017, 06:10
Nikdy jsem neměl rád lidi co si udělaj 2-3 postavičky jako hera a záměrně tím blokujou, ale zneužívat lenosti(NPC fullbuff) ostatních lidí, abych si mohl honit ego, je ještě horší! Jsem proti NPC buffu.

padzi
03-09-2017, 10:49
Taky přispěju svoji troškou do mlýna :) Resi se tu vice mene jak pomoct takovym tem solo hracum aby jste je prilakali.
Když zařadís PP/SE//EE buff do 74lvl buffu, ulehčím tím hru lidem, který si jdou jen tak zahrát, vezmou si mage class s EE(kvuli pow) na dualku a budou si to vklidu tahat az do subky, a support budou řešit až po noblessu, jestli vubec nekdy.
Kdežto fajtr pojede stejně od začátku s BD/SWS/WC, protože mu stejně nic jiného nezbude :-)
Když tam přidáš D/S do 74lvlu buffu, tak akorat tomu mejgoj zrychlis expeni a fajtroj ulehcis to, ze asi nebude resit do noblessu ty supporty(krom teda wc na cov).
Pak to stejne vsichni dodelaj, protoze magove proste ten renewal a sirenu na pvp chtej. fajtrove to maj v pici, ale ten bish bez renewalu asi taky nebude happy zj :-)

Kazdopadne d/s po 3rd asi klasika 2min ne? a 3rd buffs klasika 5min? ne?
Ještě jsem teda zvědavej jak to vyřešíš s tou manou kdyby se to dodencovala a dosongovalo, jestli tam budes mit low mp cost, nebo to bd/sws bude v *****i :-D
Have fun pri rozhodovani :-)

Alexius321
04-09-2017, 14:33
Já bych byl pro plného npc buffera s moznosti schemat. Pracujici clovek rozhodne oceni, ze nemusi tahat deset oken jenom aby si pofarmil...

Kane
04-09-2017, 14:42
Já bych byl pro plného npc buffera s moznosti schemat. Pracujici clovek rozhodne oceni, ze nemusi tahat deset oken jenom aby si pofarmil...

+1, vsade to funguje, neviem preco tu by to nemohlo. Noliferi budu aj tak v predu ci tu bude npc buffer ci nie a farmam to moze byt akurat tak jedno aj tak vrchol snazenia bude tahanie vlakov vo fogu alebo farmenie varky...

Shaare
04-09-2017, 15:37
NPC buff: ne - jen newbie do 74 a dost
jakekoliv upravovani delky buffu a D/S: ne

zakharov
04-09-2017, 15:50
dal bych d/s 5 minut pro usnadnění

WUDY
04-09-2017, 16:00
Je to takto, aktiv CP budu mať full buf furt nezalezi od NPC v meste, proste pri PVP co ti kazdych 30s niekto zmaze komplet D/S s polkou bufu je to nevyhnutnosť samozrejme bufi +30. Tu sa riesia solo hraci a solo farma, ako bolo povedaneci na farmu si potaham dve okinka jednu postavu + jeden bufer, alebo 4 vokinka. Hral som na PVP serveroch kde bol full buf a aj tak každy mal vlasnich buferov s bufama +30. Na PVP hračov (CP) zabudnite ty budu mať všetko vlasne, tu zaleži aky rozdiel urobime medzi lamkami a PVP hracmi, ak lamky budu mať aspon s 50% to co PVP hrac tak možme čakať i nejaky ten odpor a zabavu, ale ak solo hrač bude dosahovať len 10% PVP hraca tak Girane pojdu na dračku BSOE a ked lamku nezabiješ na ranu tak ti ujde :D Tak že zhrnem, alebo budu v meste NPC s bufama, alebo NPC s BSOE za 1 adenu...

Mao
04-09-2017, 16:39
Klidně zaplatím za AIO buffera. Když někdo chodí do práce a nemá čas expit 4 postavy ať (https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwig1fGg7YvWAhWJKlAKHbCwCCAQFggwMAA&url=http%3A%2F%2Fdomaci.eurozpravy.cz%2Fzivot%2F92 530-ceske-drahy-tvrde-mrtvola-bartosove-zpozdila-vlaky-at-rodina-zaplati-skodu%2Fforum%2F2%3Fconversation%3D166162&usg=AFQjCNF30NeJufc0yhAYtoZPGZ8PcfMVUg) si to koupí. A když někdo má čas ať (https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwig1fGg7YvWAhWJKlAKHbCwCCAQFggwMAA&url=http%3A%2F%2Fdomaci.eurozpravy.cz%2Fzivot%2F92 530-ceske-drahy-tvrde-mrtvola-bartosove-zpozdila-vlaky-at-rodina-zaplati-skodu%2Fforum%2F2%3Fconversation%3D166162&usg=AFQjCNF30NeJufc0yhAYtoZPGZ8PcfMVUg) si je vyexpí. Takhle se aspoň přispěje na server.


PS: Klidně ať (https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwig1fGg7YvWAhWJKlAKHbCwCCAQFggwMAA&url=http%3A%2F%2Fdomaci.eurozpravy.cz%2Fzivot%2F92 530-ceske-drahy-tvrde-mrtvola-bartosove-zpozdila-vlaky-at-rodina-zaplati-skodu%2Fforum%2F2%3Fconversation%3D166162&usg=AFQjCNF30NeJufc0yhAYtoZPGZ8PcfMVUg) to stojí 10 000 DEC to už je na vás. Rád přispějí na server když si ho budu moc užít a zahrát po práci.

Eazy
04-09-2017, 17:52
// Prosím, držte se tématu a neodbočujte. Na dohady je tu krčma. Určitě je ještě místo pro nějaké zajímavé návrhy, zkuste nad tím zapřemýšlet.Já tu měl pár nápadů dokonce i lidi byli nadšeni, ale nějaký t-r-o-t-l je smazal, asi někdo, kdo si myslí jak je důležitý )))) nicméně, to že mi nějaký bl-be-če-k maže komentáře jsem si už zvykl, jsem zvědav jak dlouho vydrží tenhle ))

Calma
04-09-2017, 18:17
Možná už by to chtělo udělat od někoho pověřeného poll, kde by se to odhlasovalo a jasně by se vidělo, o co má valná většina hráčů zájem. Takhle se tu můžeme "překřikovat" do konce září a nic se nezmění.

strebys
04-09-2017, 18:48
Většina lidí nechápu význam ani proč se tenhle server jmenuje Dark ELMORE. Zkuste se zamyslet a nepřidávat tu kraviny jako je Auto LearnSkill, a NPC buff, je to vážně směšné, nechápu proč někdo vymyslel tuhle tému..

Pytlos
04-09-2017, 19:03
No ja bych dal npc buf do 74 jen pp se ee

Sneaky
04-09-2017, 19:25
Já tu měl pár nápadů dokonce i lidi byli nadšeni, ale nějaký t-r-o-t-l je smazal, asi někdo, kdo si myslí jak je důležitý )))) nicméně, to že mi nějaký bl-be-če-k maže komentáře jsem si už zvykl, jsem zvědav jak dlouho vydrží tenhle ))

Ale Eazy, nikdo tu nemaže komentáře, které se týkají tématu. To, že se tu hašteříte a odbíháte od tématu se smazat musí, aby se tu v tom bordelu neztratili ty vaše (tvoje) nápady.
Je mi líto, že musíš napadat lidi oslovením jako je t-r-o-t-l nebo bl-be-če-k aniž bys je znal. Pokud tak soudíš podle toho, že lidé dělají svou práci, tak je to smutné, ale to už je tvoje prezentace zde na foru. Tahle naše debata půjde taky pryč, jsou to dva příspěvky o ničem, ale odpovědět by jsme si měli.

Sneaky
04-09-2017, 19:28
Možná už by to chtělo udělat od někoho pověřeného poll, kde by se to odhlasovalo a jasně by se vidělo, o co má valná většina hráčů zájem. Takhle se tu můžeme "překřikovat" do konce září a nic se nezmění.
Forum sleduje možná tak 1/5 hráčů (troufám si odhadnout), to by bylo dost zavádějící hlasování a výsledky. My od Vás chceme slyšet různé návrhy, názory. Kdo to čte, tak musí uznat, že je tu chce dost lidí full NPC buff a pak je tu druhý extrém, že nechtějí NPC buff. Třeba najdeme kompromis, který bude vyhovovat. Ale nikdy se nepůjde zavděčit všem. To doufám, chápete.

Eazy
04-09-2017, 19:51
Ale Eazy, nikdo tu nemaže komentáře, které se týkají tématu. To, že se tu hašteříte a odbíháte od tématu se smazat musí, aby se tu v tom bordelu neztratili ty vaše (tvoje) nápady.
Je mi líto, že musíš napadat lidi oslovením jako je t-r-o-t-l nebo bl-be-če-k aniž bys je znal. Pokud tak soudíš podle toho, že lidé dělají svou práci, tak je to smutné, ale to už je tvoje prezentace zde na foru. Tahle naše debata půjde taky pryč, jsou to dva příspěvky o ničem, ale odpovědět by jsme si měli.Pokud mi řekneš tvůj real nick ze servru pak budu vědět s kým diskutuje takhle máš u mě ceduli nováček a nezkušený ( Šourových lží a blbých keců) Myslím, že právo mám soudit přeci jen ho znám od té doby se dostal do pozice admina upřímně, kdyby jsi věděl kolik lidí sem nepůjde jen proto,že ten servr povede tenhle imbeci-l dobře by ti nebylo )))) jinak nápady jsem měl v jednom komentáři samozřejmě s rýpnutím si do toho exota samozřejmě jsem se '' dotkl '' jeho '' ega '' spíš mi to přišlo jako trucování ))) a tak viděl jen to rýpnutí, ale už nee ty nápady a tak buď on nebo další exot to smazal.Pak vám má člověk radit,aby VÁM ten servr vůbec fungoval déle než měsíc )))

Calma
04-09-2017, 22:48
Forum sleduje možná tak 1/5 hráčů (troufám si odhadnout), to by bylo dost zavádějící hlasování a výsledky. My od Vás chceme slyšet různé návrhy, názory. Kdo to čte, tak musí uznat, že je tu chce dost lidí full NPC buff a pak je tu druhý extrém, že nechtějí NPC buff. Třeba najdeme kompromis, který bude vyhovovat. Ale nikdy se nepůjde zavděčit všem. To doufám, chápete.

Je mi to jasné, určitě bych nebral poll jako nějaké dogma, protože přesně jak jsi psal, bude to mínění cca pětiny serveru. Ale jde o to, že by se tu alespoň ta pětina vyjádřila jasně, aby jsme viděli, jak je to zhruba poměrově FULL BUFF vs NO BUFF vs KOMPROMIS. Mohlo by to pomoci i Vám, jako GM teamu aby jste vědeli na čem zhruba jste.

Kane
04-09-2017, 22:58
svojho casu som tu daval nastavenie jedneho servera, ktory uz bezi 2 mesiace a stale ma 4,5k v spicke. Ano je to s NPC bufferom. Ak tu NPC buffer nebude a budu este mensie raty ako minule tak sa docieli este vacsi fail a rychlejsi koniec servera. Treba si uvedomit, koli comu to minule islo tak rychlo z kopca. Top hraci nemali konkurenciu a odisli, ostali tu uz len farmy. Preco odisli? Nudili sa lebo ta hlavna vlna hracov sa na ich level a uroven equipu dostala az po mesiaci po nich. Treba sa poucit z minulych chyb...

Ako tu niekto spominal, npc buffer len ulahci pracu a znizi aspon ciastocne rozdiel medzi tryhard deckom na pracaku a jeho cp a casual hracom, ktory loguje po veceroch ked pride z prace. L2 sa vyvija, l2 komunita sa vyvija, to co bolo fun pred 10 rokmi ked ste l2 prakticky objavovali uz nikoho nebavi, snad len ludi zijucich v minulosti, ktory si myslia ze nastavenim servera ako v minulom mileniu docielia aj navrat hracov ktory vtedy snimi hrali. L2 uz nieje ako bola a ani nikdy nebude. Ludia ju pomaly prestavaju hrat tzn aj ti, s ktirymi ste ju dakedy hrali a vazne nic ich neprinuti vratit sa, urcite nie na dlhsie a ked tak lognu len z nostalgie. Nastavenie IL serverov sa vyvija a upravuje podla vole hracov. Nesnazte sa štať proti vetru... Kto caka, ze server pojde rok a viac pri dostatocnom pocte aktivnych hracov musi byt hlupak... Uplne postaci, ked server pobezi pol roka. Potom wipe a mozme ist od znova, znova skusit vyhrat server a skusit zmenit jeho dianie. Ved na L2 su najlepsie zaciatky...

kubajz
04-09-2017, 23:47
svojho casu som tu daval nastavenie jedneho servera, ktory uz bezi 2 mesiace a stale ma 4,5k v spicke. Ano je to s NPC bufferom. Ak tu NPC buffer nebude a budu este mensie raty ako minule tak sa docieli este vacsi fail a rychlejsi koniec servera. Treba si uvedomit, koli comu to minule islo tak rychlo z kopca. Top hraci nemali konkurenciu a odisli, ostali tu uz len farmy. Preco odisli? Nudili sa lebo ta hlavna vlna hracov sa na ich level a uroven equipu dostala az po mesiaci po nich. Treba sa poucit z minulych chyb...

Ako tu niekto spominal, npc buffer len ulahci pracu a znizi aspon ciastocne rozdiel medzi tryhard deckom na pracaku a jeho cp a casual hracom, ktory loguje po veceroch ked pride z prace. L2 sa vyvija, l2 komunita sa vyvija, to co bolo fun pred 10 rokmi ked ste l2 prakticky objavovali uz nikoho nebavi, snad len ludi zijucich v minulosti, ktory si myslia ze nastavenim servera ako v minulom mileniu docielia aj navrat hracov ktory vtedy snimi hrali. L2 uz nieje ako bola a ani nikdy nebude. Ludia ju pomaly prestavaju hrat tzn aj ti, s ktirymi ste ju dakedy hrali a vazne nic ich neprinuti vratit sa, urcite nie na dlhsie a ked tak lognu len z nostalgie. Nastavenie IL serverov sa vyvija a upravuje podla vole hracov. Nesnazte sa štať proti vetru... Kto caka, ze server pojde rok a viac pri dostatocnom pocte aktivnych hracov musi byt hlupak... Uplne postaci, ked server pobezi pol roka. Potom wipe a mozme ist od znova, znova skusit vyhrat server a skusit zmenit jeho dianie. Ved na L2 su najlepsie zaciatky...

Ámen

K3nn1
05-09-2017, 07:05
Včera proběhla porada GM teamu a ať už se taky něco dozvíte tak jsme rozsekli většinu diskuzí ;)
Ohledně NPC buffera jsme vybrali možnost progresivního buffera podle lvl hráče.
Buffer bude mít v sobě buffy od PP/SE/EE a to do lvl 74 bez G. Might a G. Shield.
Cena buffera bude také ovlivněná dle lvl hráče.

Dojde tedy k tomu že na lvl 20 nebude hráč běhat s empem 3 apod...

Délka buffu od NPC buffera bude 40 min a buffy od hráčů budou retail.

Přesný rozpis ještě doladíme a zveřejníme před betou.

Kane
05-09-2017, 08:15
Asi najhorsie rozhodnutie ake ste mohli vybrat... 40 min buff? LOL... To ste uz nemohli dat tu hodinu? Dajte rovno 39min a 58 sekund ci? Uz vidim tu zaplavu sws bd petov, a to som myslel ze si konecne zahram cesky server kde bude stacit hrat za jednu postavu ako by to v spravnosti malo byt...

Sroubek
05-09-2017, 08:49
Asi najhorsie rozhodnutie ake ste mohli vybrat... 40 min buff? LOL... To ste uz nemohli dat tu hodinu? Dajte rovno 39min a 58 sekund ci? Uz vidim tu zaplavu sws bd petov, a to som myslel ze si konecne zahram cesky server kde bude stacit hrat za jednu postavu ako by to v spravnosti malo byt...

Zkus být prosím trochu soudný, na našich serverech nikdy nic podobného nebylo. Původně se ani nezvažlovalo, že NPC bude. Potom jsme rozhodli, že ho dáme, nechat buf na 20min je pochopitelně hloupost, ale hodina je už velký skok, takže jsme udělali kompromis. Vesměs se vám z velké části splnilo oč jste žádali, ber to tak, že je tu i část lidí co něco podobného nechtěla vůbec. Uvidíme jak se to osvědčí, nemusí to být konečné nastavení. Z tvé strany není určitě nutné si vydupat přesně to co jsi zamaneš, nebo ano?

sa2sa
05-09-2017, 09:14
Jeste bych vyhodil claritku

eSsay
05-09-2017, 09:25
Jeste bych vyhodil claritku

Tak potom vyhodiť všetko od SE / EE (nielen Claritku) a nechať len klasické newbie buffy na 60 min.
Čo sa teraz po jednom budú vyhadzovať buffy? :D

kubajz
05-09-2017, 09:26
Včera proběhla porada GM teamu a ať už se taky něco dozvíte tak jsme rozsekli většinu diskuzí ;)
Ohledně NPC buffera jsme vybrali možnost progresivního buffera podle lvl hráče.
Buffer bude mít v sobě buffy od PP/SE/EE a to do lvl 74 bez G. Might a G. Shield.
Cena buffera bude také ovlivněná dle lvl hráče.

Dojde tedy k tomu že na lvl 20 nebude hráč běhat s empem 3 apod...

Délka buffu od NPC buffera bude 40 min a buffy od hráčů budou retail.

Přesný rozpis ještě doladíme a zveřejníme před betou.
Se vším bych souhlasil, ale tu délku buffů si rozmyslete pořádně...
Osobně s tím taky nejsem vůbec spokojený, za mě at jsou klidně od hráčů retail, ale NPC buffera bych dal na tu hodinu!

Kane
05-09-2017, 10:07
Zkus být prosím trochu soudný, na našich serverech nikdy nic podobného nebylo. Původně se ani nezvažlovalo, že NPC bude. Potom jsme rozhodli, že ho dáme, nechat buf na 20min je pochopitelně hloupost, ale hodina je už velký skok, takže jsme udělali kompromis. Vesměs se vám z velké části splnilo oč jste žádali, ber to tak, že je tu i část lidí co něco podobného nechtěla vůbec. Uvidíme jak se to osvědčí, nemusí to být konečné nastavení. Z tvé strany není určitě nutné si vydupat přesně to co jsi zamaneš, nebo ano?

prave ze som sudny, snazite sa tu objavit ameriku... Videl si uz niekde npc bufera na 40 min? Ja nie a to hravam cisto IL midrate uz peknych par rokov... 2h je velky skok. 1h je zaklad ak chces NPC buffera. Na vasich serveroch nikdy nic take nebolo a preto aj dopadli ako dopadli... Viacmenej mi to je jedno, len sa snazim pomoct. Moj ciel je nastavit server aby tych ludi bavil a vydrzali tu co najdlhsie...

klingistan
05-09-2017, 10:14
40 minut je hrozna hlupost, hodina je asi idealna

sa2sa
05-09-2017, 10:44
Asi bych byl taky spis pro tu 1h kdyz uz to tam bude a to osobne to vyuzivat asi nebudu protoze budu mit full buff svuj

K3nn1
05-09-2017, 10:53
Na tu hodinu se to prodloužit může, ale to bude strop kam jsme ochotní jít ;) ještě to probereme ale pokud o to převážně stojíte tak proč ne...

Calma
05-09-2017, 11:14
Alespoň hodina bude ideální. Takhle by to dopadlo tak, že než by se někam doběhlo na exp spot, tak by ze 40 minut zbylo 20 minut a pak zase soe a znova kolečko, to by bylo špatné.

sunnshine
05-09-2017, 12:03
Alespoň hodina bude ideální. Takhle by to dopadlo tak, že než by se někam doběhlo na exp spot, tak by ze 40 minut zbylo 20 minut a pak zase soe a znova kolečko, to by bylo špatné. + :D

Tohle přesně ukazuje na to, jak to bude(40 min., 1h) je to fuk. Stejně, nakonec se budou buffny dělat - hrál sem na serverech, kde byl full NPC buff a jsou to servery které jsou/fungují, jako nouzovka, pro někoho je to TOP :D. Ale je to tak, že pokud chcete, lépe řečeno chtěli jste aby tu byli lidi, tak jste to měli udělat podle mě :DDDDDDD retail. Přišla by na server skupina lidí, co to kdysi hráli(prostě srdcovka). L2 končí.. tak proč z toho dělat paskvil? A když už to retail nebude, tak to nezařizovat podle pár jednotlivců - to už jste rovnou mohli nahodit H5 i v tom stavu jaká je, furt by to bylo lepší.

eSsay
05-09-2017, 12:05
Hodina je ideálne riešenie pre viacerých asi preto, lebo sú na to zvyknutí aj z iných serverov ;-)
Proste klasiku dať, ako bolo na Sinistri.

Sroubek
05-09-2017, 13:09
Proběhla aktualizace soupisu infa o serveru https://www.lineage2.cz/cs/dark-elmore/server/about

Buff bude v základu nastaven na 60min. Nastavení se může v budoucnu měnit.

fat12
05-09-2017, 13:31
Super, tak už to zamkni ať je klid... :D

eSsay
05-09-2017, 13:32
"úroveň buffu a cena se mění progresivně dle lvl hráče" - v tomto už máte tiež jasno?? Myslím, či už od 20 lvl sa bude platiť za buff, alebo až od 40, atď ... Či to ešte pred testom upresníte? :)

//Sroubek: Jsou nějaké návrhy, uplně jasné to není, ale během beta to necháme připomínkovat přímo naživo na serveru.

Kane
05-09-2017, 13:54
Buff bude v základu nastaven na 60min. Nastavení se může v budoucnu měnit.

:drink:

kubajz
05-09-2017, 14:31
Proběhla aktualizace soupisu infa o serveru https://www.lineage2.cz/cs/dark-elmore/server/about

Buff bude v základu nastaven na 60min. Nastavení se může v budoucnu měnit.

Super! :drink:

Hora cio
05-09-2017, 14:45
npc buff na 1hod. je dobře že ten čas GM změnili. za 40min bi se toho moc neviexpilo, zbitečně bi se každej portil o 20 min do mesta dříve. souhlasím i stí, že podle lvlu postavi se bude lvl buffu zvedat. podstatní bilo, že d/s a ani další nesmisli (kočky, konikovi buffy) taki nebudou takže tadi je to myslim prozatím vyřešení a muzete toto téma uzavřít. :drink:

kubajz
05-09-2017, 14:47
npc buff na 1hod. je dobře že ten čas GM změnili. za 40min bi se toho moc neviexpilo, zbitečně bi se každej portil o 20 min do mesta dříve. souhlasím i stí, že podle lvlu postavi se bude lvl buffu zvedat. podstatní bilo, že d/s a ani další nesmisli (kočky, konikovi buffy) taki nebudou takže tadi je to myslim prozatím vyřešení a muzete toto téma uzavřít. :drink:
Nešetříš s tou klávesou "Y" nějak moc? :D

gravedigger
05-09-2017, 15:26
Nesmysly? Tak ono se staci podivat na nejaky evropsky server s temito raty, jak je to tam. Ale chapu, ale vyhovet se neda vsem.

lukasfurch85
05-09-2017, 15:37
cau lidi a to budou i danci a ongy na hodinu nebo ty budou max na 2 minuty kocka bude v zakladu na 5 min nebo taky hodinu kdyz se nabufuji od buferu ?

eSsay
05-09-2017, 15:56
Dnc/sng a ani cat/horse určite nebudú na hodinu :D a nebudú u NPC buffera, ak som teda správne pochopil.

sa2sa
05-09-2017, 16:46
cau lidi a to budou i danci a ongy na hodinu nebo ty budou max na 2 minuty kocka bude v zakladu na 5 min nebo taky hodinu kdyz se nabufuji od buferu ?

buff od lidi zustane klasicky jen buff od npc bude mit jinej cas. a u npc ani s/d ani kocka/konik nebude

padris
05-09-2017, 17:25
Proběhla aktualizace soupisu infa o serveru https://www.lineage2.cz/cs/dark-elmore/server/about

Buff bude v základu nastaven na 60min. Nastavení se může v budoucnu měnit.

Asi přijatelný kompromis. Pro začátek. IMHO is myslím, že postupem času to vlivem situace stejně bude inklinovat k širšímu využití NPC buffů, ale chápů, že je pro vás v současné situaci lepší nedělat revoluční změny. Obrázek o tom si stejně každý udělá až při ostrém startu, takže případná změna nastavení (oběma směry) za běhu tohle dořeší nejlíp, i když za ní budete určitě také pranýřováni.

WUDY
05-09-2017, 20:26
Jaaj bufi do 75 lvlu, tak že si rovno mam začať expiť SE lebo je to jedina postava co ma empa, potom PP lebo to je jedina postava co ma HP MP def zerka a acu sa tiez zijde. Na resist stun a claritku samozrejme EE a ked budem chciet i nieco ine ako mobi na luke tak BD SWS :D, ešte že mam 8 jadro a 32" monitor kde sa mi to všetko zmesti, a samozrejme nesmiem zabudnuť si vyexpit WC aby som nemusel behat po mape jak kktek ale rovno si to nasumonil kam chcem :D Na konika ešte by som zabudol :D
PS: to by fakt sa nedalo dať bufi acu empa HP MP WW na furt? Pri takomto nastaveni rozdiel medzi PVP hracom a farmarom bude tak obrovsky...

Sneaky
05-09-2017, 20:48
Jaaj bufi do 75 lvlu, tak že si rovno mam začať expiť SE lebo je to jedina postava co ma empa, potom PP lebo to je jedina postava co ma HP MP def zerka a acu sa tiez zijde. Na resist stun a claritku samozrejme EE a ked budem chciet i nieco ine ako mobi na luke tak BD SWS :D, ešte že mam 8 jadro a 32" monitor kde sa mi to všetko zmesti, a samozrejme nesmiem zabudnuť si vyexpit WC aby som nemusel behat po mape jak kktek ale rovno si to nasumonil kam chcem :D Na konika ešte by som zabudol :D
PS: to by fakt sa nedalo dať bufi acu empa HP MP WW na furt? Pri takomto nastaveni rozdiel medzi PVP hracom a farmarom bude tak obrovsky...

Raději vysvětlíme znova, protože někteří nechápou.

Představ si, že máš buffpety na lvl 74. Tak přesně ty skilly do lvl 74 budou u toho buff NPC. Nemůžeš tak očekávat, že si buffneš buffy po třetím přestupu.

Ale buffovat se můžeš i na lvl 75+

lukasfurch85
05-09-2017, 21:58
zdravim chtel bych dat navrh ze by jse zvisila delka buffu u bufferu na hodinu u kazdeho buffera pp se ee wc sws br kocka kun ol a to na jednu hodinu a to i buffy po 3 rd byl bych moc rad kdyby jste tento navrh podporili dekuji jelikoz danci a songy buffy po 3 rd jsou moc na kratkou dobu deku zeby jse udelaly vsechny buffy na hodinu

lukasfurch85
05-09-2017, 22:40
a nebo zavedeni aio bufera ze by se nemuselo dealat tolik oken a aio bufer by mel vysi pocet many

lukasfurch85
05-09-2017, 22:42
zdravim chtel bych dat navrh ze by jse zvisila delka buffu (https://forum.lineage2.cz/#) u bufferu na hodinu u kazdeho buffera pp se ee wc sws br kocka kun ol a to na jednu hodinu a to i buffy po 3 rd byl bych moc rad kdyby jste tento navrh podporili dekuji jelikoz danci a songy buffy po 3 rd jsou moc na kratkou dobu deku zeby jse udelaly vsechny buffy na hodinu

WUDY
06-09-2017, 02:09
Raději vysvětlíme znova, protože někteří nechápou.

Představ si, že máš buffpety na lvl 74. Tak přesně ty skilly do lvl 74 budou u toho buff NPC. Nemůžeš tak očekávat, že si buffneš buffy po třetím přestupu.

Ale buffovat se můžeš i na lvl 75+
Juuj tak toto je super, už som sa zlakol že 76lvl a no buff. Tak to bude stačiť len jeden alebo dvaja peti na farmu. :)

WRAlth
07-09-2017, 22:01
Juuj tak toto je super, už som sa zlakol že 76lvl a no buff. Tak to bude stačiť len jeden alebo dvaja peti na farmu. :)


Jojo, snad stihnete dát 80 level, než ten server skončí. :)

Arziel
09-09-2017, 01:34
Koukam, ze se tu seslo kvantum odborniku na MR, tak prihodim taky trochu do plena :bye:

1. nechapu proc tu vsichni PVP odbornici vyzaduji full a podobne blbosti, vsak nejlepsi pvp bylo odjakziva to na levelu 40~75 na prachsprostym PPSE buffu. Rozhodne ne ten full buff, kdy drzite F3 s hydro blastem a cekate, ktere strane to driv kritne.

2. L2 neni o cistem PVP/PVE, je to o balancovani na hrane a je uplne jedno, kterou z tehle stran nastavenim uprednostnite, pujde to pak do kopru. Pokud to nekteri nepochopili mame tu moba hry a farmville.

3. odriznout aktiv support je cesta do pekla, ta hra na to neni stavena, rozbijete to. Zuzite moznosti na negra, SPS, TH, CA a HE co si kazdy hodi na subku a jsme jednim krokem na PVP serveru.

4. urcite bych zvazil zvednout s/d na 5 minut, hral jsem to na nekolika MR aktiv a je to vyborna vec, to BD/SWS dostava uplne novy rozmer, kdyz ma manu a cas i na jine veci nez tocit s/d furt dokola.

5. Pokud musi byt mana poty, tak bych zvazil neco ve forme Invokacky, co se musi castit a nebude to nahrazovat EE/SE.

tl;dr.
+ za 74PP/SE Buff na hodinu - perfektni pro casual hrace

Sneaky
09-09-2017, 05:47
Koukam, ze se tu seslo kvantum odborniku na MR, tak prihodim taky trochu do plena :bye:

1. nechapu proc tu vsichni PVP odbornici vyzaduji full a podobne blbosti, vsak nejlepsi pvp bylo odjakziva to na levelu 40~75 na prachsprostym PPSE buffu. Rozhodne ne ten full buff, kdy drzite F3 s hydro blastem a cekate, ktere strane to driv kritne.

2. L2 neni o cistem PVP/PVE, je to o balancovani na hrane a je uplne jedno, kterou z tehle stran nastavenim uprednostnite, pujde to pak do kopru. Pokud to nekteri nepochopili mame tu moba hry a farmville.

3. odriznout aktiv support je cesta do pekla, ta hra na to neni stavena, rozbijete to. Zuzite moznosti na negra, SPS, TH, CA a HE co si kazdy hodi na subku a jsme jednim krokem na PVP serveru.

4. urcite bych zvazil zvednout s/d na 5 minut, hral jsem to na nekolika MR aktiv a je to vyborna vec, to BD/SWS dostava uplne novy rozmer, kdyz ma manu a cas i na jine veci nez tocit s/d furt dokola.

5. Pokud musi byt mana poty, tak bych zvazil neco ve forme Invokacky, co se musi castit a nebude to nahrazovat EE/SE.

tl;dr.
+ za 74PP/SE Buff na hodinu - perfektni pro casual hrace

ad 4) zažil jsem i 3 minuty a bylo to znát na manu, i ta minuta navíc stačila. Je vidět, že to kluci v NCsoftu nastavili fikaně, aby to bylo akorát na pár S/D. Možná na to ještě navedu debatu, jestli to nebude na zvážení, uvidíme. Obávám se, že už to ale nepůjde, možná později. Nic nechci slibovat.

ad 5) O mana potech se myslím ani neuvažovalo, ale ten nápad, co jsi napsal zní zajímavě. Ještě počkám, co ti na to řeknou ostatní, podle toho bych na to zavedl diskuzi. Muselo by to fungovat tak, aby to nebylo zneužitelný při PvP. Spíš pro causal hráče. Například půl minuta v invokačce (tak jak jsi navrhl), kdy to doplní max 600 many. A aby to bylo stále efektivnější, než kdyby si člověk na půl minuty sedl a restil po staru. Ale to je jen nápad. Pak by i záleželo, jak by se dali sehnat. Jestli za event odměny, DEC, adeny nebo nějakou formou craftu.

WUDY
09-09-2017, 05:58
To s MP som videl riešiť tak, že 30s si nesmel do nicoho seknuť ani kastiť, bez akehokolvek flagnutia a potom sa ti zvyšila regen HP MP 10x a za dalsiu minutu sa ti zregenerovalo do ful. Tak že netrebalo sedieť na zadku 5 minut ale stacila 1 min

Grievous
09-09-2017, 07:20
dance a songy by mohli by navysene aspon na 5 min ale macka/konik by ostal 2, tym nemyslim aby sa pridavali do NPC buffera ale aby bol redance/resong z boxu raz za 5 min a nie kazde 2

morales
09-09-2017, 12:20
tak bych to nekombinoval... jestli 5 minut na dancy tak 5 minut na vsechno protoze bych si pro tu kocku po dvou minutach tak jako tak sel... to uz si tam dam klidne znovu i d/s :D

Grievous
09-09-2017, 12:27
tak bych to nekombinoval... jestli 5 minut na dancy tak 5 minut na vsechno protoze bych si pro tu kocku po dvou minutach tak jako tak sel... to uz si tam dam klidne znovu i d/s :D
no moze byt lepsie ked je to aspon na tych 5 m pre vsetko

lukasfurch85
10-09-2017, 20:22
stema bufama od bd a sws ze by jse mohly zvist jsem tu uz psal pred 5 dny za tuhle moznost bych byl vdecny nebavi me jen nonstop buffovat danci songy bylo by to fajn dekuji

Kane
10-09-2017, 21:02
3. odriznout aktiv support je cesta do pekla, ta hra na to neni stavena, rozbijete to. Zuzite moznosti na negra, SPS, TH, CA a HE co si kazdy hodi na subku a jsme jednim krokem na PVP serveru.

Kedze tu support nikto nehral ani na retail nastaveni je to bezpredmetne...

eSsay
11-09-2017, 06:39
Ale hrali, viacerí, vrátane mňa :)

Hora cio
11-09-2017, 10:55
no je jasní, že čekat s nahazováním songu z nedostatku mp je otrava. s kritovaním s s/d songi během 5 min bude umobovana 1 a půl lokace (zalezi hlavně na urovni a hp mobu), proto bich bez velkího zásahu zvýšení času s/d viděl u npc raději tuhle formu potu invokaček. :D

Kane
11-09-2017, 14:13
Ale hrali, viacerí, vrátane mňa :)

preto mala kazda parta naportené sws/bd/wc/portera/kočku pred pvp zónou? A takto to bude aj teraz... ten NPC buffer co tu bude toho vela nezmení, kto bude chcet farmit normal bude si musiet tahat min. 2-3 pety so sebou...

ercadia
13-09-2017, 17:06
Vím, že je asi již pozdě, ale i v tomto případě jsem čistě za retail. Chápu, že někteří lidé nechtějí tahat buffery na boxech, ale myslím si, že server nebude nutně plný jen lidí, jež hrají v plné partě. Budou klany, včetně toho našeho, a shánění lidí na exp k Lineage 2 zkrátka patří. Na menších serverech naopak při určitém nedostatku bufferů dochází u některých lidí k přecházení na tyto druhy bufferů, už jen z toho důvodu, že budou žádaní. A poslední věc - MMO je věc společenská, chcete-li - společná. Buffeři tvoří hlavní socialitu serveru díky své užitečnosti, a tak dochází k větší interakci mezi lidmi. V momentě, kdy počet hráčů/nelibost jedinců shánět partu/klan nebo strach z nesehnání party je nahrazován individualizovaným systémem, tak dochází k větší atomizaci komunity serveru. Touha po podpoře lidí, jež jsou na serveru sami nebo nechtějí mít buffera se pak paradoxně přemění na větší počet lidí, jež budou sami - neboť není důvod party. Pěkný den.

Kane
13-09-2017, 20:07
Vím, že je asi již pozdě, ale i v tomto případě jsem čistě za retail. Chápu, že někteří lidé nechtějí tahat buffery na boxech, ale myslím si, že server nebude nutně plný jen lidí, jež hrají v plné partě. Budou klany, včetně toho našeho, a shánění lidí na exp k Lineage 2 zkrátka patří. Na menších serverech naopak při určitém nedostatku bufferů dochází u některých lidí k přecházení na tyto druhy bufferů, už jen z toho důvodu, že budou žádaní. A poslední věc - MMO je věc společenská, chcete-li - společná. Buffeři tvoří hlavní socialitu serveru díky své užitečnosti, a tak dochází k větší interakci mezi lidmi. V momentě, kdy počet hráčů/nelibost jedinců shánět partu/klan nebo strach z nesehnání party je nahrazován individualizovaným systémem, tak dochází k větší atomizaci komunity serveru. Touha po podpoře lidí, jež jsou na serveru sami nebo nechtějí mít buffera se pak paradoxně přemění na větší počet lidí, jež budou sami - neboť není důvod party. Pěkný den.

Teória je to pekná no v realite to tak nefunguje čo sa preukázalo už na minulom servery...

sunnshine
14-09-2017, 04:23
Vím, že je asi již pozdě, ale i v tomto případě jsem čistě za retail. Chápu, že někteří lidé nechtějí tahat buffery na boxech, ale myslím si, že server nebude nutně plný jen lidí, jež hrají v plné partě. Budou klany, včetně toho našeho, a shánění lidí na exp k Lineage 2 zkrátka patří. Na menších serverech naopak při určitém nedostatku bufferů dochází u některých lidí k přecházení na tyto druhy bufferů, už jen z toho důvodu, že budou žádaní. A poslední věc - MMO je věc společenská, chcete-li - společná. Buffeři tvoří hlavní socialitu serveru díky své užitečnosti, a tak dochází k větší interakci mezi lidmi. V momentě, kdy počet hráčů/nelibost jedinců shánět partu/klan nebo strach z nesehnání party je nahrazován individualizovaným systémem, tak dochází k větší atomizaci komunity serveru. Touha po podpoře lidí, jež jsou na serveru sami nebo nechtějí mít buffera se pak paradoxně přemění na větší počet lidí, jež budou sami - neboť není důvod party. Pěkný den.

+1

Konečně to někdo napsal tak, aby to pochopili téměř!! Všichni.

Calma
14-09-2017, 07:52
+1

Konečně to někdo napsal tak, aby to pochopili téměř!! Všichni.

Myšlenka hezká, takhle to ale fungovalo před X lety. Dneska se situace změnila. Komunita už není co bývala, noví hráči nejsou (nebo myslíš, že dnešní patnáctileté děti nalákáš na lajnu? ;) ). Komunita už prostě není tak velká, aby jsi odpoledne shoutnul v Giranu, že sháníš WC/BD/SWS a jde se farmit... a co když bude někdo chtít hrát dopoledne ve všední den? Zbude mu tak akorát běhat mezi offline obchodníkama, nebo si nalogovat 3 buffpety a jít farmit. Samozdřejmě ta idea toho, jak se sejde parta randomů, logne se TS a půjde se 10 hodin v kuse farmit cata je krásná, ale v dnešní době těžko proveditelná. Takže jsou jen dvě varianty - buďto si seženeš CP/kvalitní klan, nebo si uděláš armádu buffpetů. A proto je tu (sice poloviční, ale alespoň něco) NPC buffer, který ti tu otravnou část buffování se stále dokola co 20 minut ulehčí.

CoolHand
14-09-2017, 15:43
Hoši upřímně, to opravdu chcete boxovat všechny ty buffery? Nikdo aktivně WC/PP/SE nebude chtít hrát. Většina to bude hrát pro zábavu a těžko dá dokupy full CP. Dal bych NPC buff základní bez songů a danců a bez Covka u NPC klidně zadarmo na hodinu. Ukecal bych pár kámošů ale nikdo z nás boxovat buffery nebo hrát tu nudu (WC/PP/SE) už dneska nebude.

EDIT: SWSko BDčko EE Bishop se ještě dá to je i zábava. (občas)

Hora cio
14-09-2017, 16:32
proto bi nebylo od věci se zamyslet, jestli tam nechat multibox, dualbox nebo ani jedno. me by nebavilo furt logovat si 50 postav do akademek nebo chodit s nimi farmit na rb/do varky apod. a uš né aby tu byl někdo pod palbou těch, co tam chtějí retail na pár měsícu. cizí servery se serverem jednou narodností s xxx narodnostmi opravdu nemá cenu srovnávat. tam si to ILko GMka nastaví po svém a neřeší co je retail nebo ne. :drink:

morales
14-09-2017, 16:47
Vím, že je asi již pozdě, ale i v tomto případě jsem čistě za retail. Chápu, že někteří lidé nechtějí tahat buffery na boxech, ale myslím si, že server nebude nutně plný jen lidí, jež hrají v plné partě. Budou klany, včetně toho našeho, a shánění lidí na exp k Lineage 2 zkrátka patří. Na menších serverech naopak při určitém nedostatku bufferů dochází u některých lidí k přecházení na tyto druhy bufferů, už jen z toho důvodu, že budou žádaní. A poslední věc - MMO je věc společenská, chcete-li - společná. Buffeři tvoří hlavní socialitu serveru díky své užitečnosti, a tak dochází k větší interakci mezi lidmi. V momentě, kdy počet hráčů/nelibost jedinců shánět partu/klan nebo strach z nesehnání party je nahrazován individualizovaným systémem, tak dochází k větší atomizaci komunity serveru. Touha po podpoře lidí, jež jsou na serveru sami nebo nechtějí mít buffera se pak paradoxně přemění na větší počet lidí, jež budou sami - neboť není důvod party. Pěkný den.

pekne napsane a krasna myslenka.... ono to tak i driv bylo....nebo mozna jeste je.. ale na low ratu....tam kde tahani 4 postav za sebou opravdu zpomaluje.... ale realita MID rate serveru je uplne jinde... stejne si myslim ze pro retail verzi bez buffera hlasuji z vetsi casti lidi kteri na 100% vi ze ty buffery mit budou a chteji jen zneprijemnit hru ostatnim.

WRAlth
14-09-2017, 17:30
ale nikdo už boxovat buffery nebo hrát tu nudu (WC/PP/SE) už dneska nebude.

Vidíš to, a já budu hrát aktiv SE na mainu. :D Tak přeci se jen jeden blázen našel.

Kane
14-09-2017, 17:32
Mojim zamerom od zaciatku bolo aby bol server nastaveny na midrate ako niektore ostatne uspesne servery (tzn GM shop, NPC buffer, MP poty...) a vyskusat toto nastavenie na domacej komunite. To, ze retail nastavenie tu nefunguje sme sa mohli presvedcit uz na minulom starte a momentalne zase niektory tlacia server do takeho isteho nastavenia pricom dufaju, ze vysledok bude iny.. No nebude... Mozno to fungovalo, dakedy. Dakedy fungovala aj C4 2x rate roky lebo ludia netusili co sa ako robi tak ich bavilo to objavovat stylom pokus-omyl. No pravda je, ze momentalne sa tu uz neda co objavit kedze je to 10+ rokov stara hra...

WUDY
17-09-2017, 12:14
100k adena jeden buf = 1-1,5M za NPC buf, bez nobla, dancov POW, bez MP potov a na hodku :D

Simbao
17-09-2017, 16:49
Mojim zamerom od zaciatku bolo aby bol server nastaveny na midrate ako niektore ostatne uspesne servery (tzn GM shop, NPC buffer, MP poty...) a vyskusat toto nastavenie na domacej komunite. To, ze retail nastavenie tu nefunguje sme sa mohli presvedcit uz na minulom starte a momentalne zase niektory tlacia server do takeho isteho nastavenia pricom dufaju, ze vysledok bude iny.. No nebude... Mozno to fungovalo, dakedy. Dakedy fungovala aj C4 2x rate roky lebo ludia netusili co sa ako robi tak ich bavilo to objavovat stylom pokus-omyl. No pravda je, ze momentalne sa tu uz neda co objavit kedze je to 10+ rokov stara hra...

Škoda, že tvůj záměr nikoho nezajímá :D, MP poty? GM shop?

WRAlth
17-09-2017, 19:31
100k adena jeden buf = 1-1,5M za NPC buf, bez nobla, dancov POW, bez MP potov a na hodku :D

100k za buff? Tak to abych začal pékovat kohokoliv, koho potkám, jen abych ho obral o všechny prachy, co vrazil do buffů. ]:>" smilieid="84" class="inlineimg">

fat12
17-09-2017, 22:16
Ve výsledku si to stejně nikdo nebude dávat. Jedině až na top levelech, kdy bude dost aden a nebudeš se chtít zdržovat buffováním při pvp třeba...

Charlie
18-09-2017, 08:52
Máme to vyzkoušené, na nejběžnějších lokací podle lvl hráče, se za tu hodinu dá zarobit asi na 5 rebuffů... Na menším lvl je to ještě více.
Hlavně si myslíme že taková věc by neměla být uplně ,,zadarmo,, .

Zajímavá je i ta myšlenka dohnat tím lidi ke krachu :D .

S Pozdravem Charlie

thoraxe
18-09-2017, 10:08
od lv1 do lv 19 budu len retail newbie buffy ?

Sneaky
18-09-2017, 15:59
od lv1 do lv 19 budu len retail newbie buffy ?
přesně tak, newbie buffy. Jakmile dosáhneš levelu 20, budeš si již moci dát buffy od NPC za poplatek. Ale nebude to hned emp lvl 3, acumen lvl 3, atd. Bude to snížené. Top lvl buffů jsou až na vyšších levelech.

Sneaky
18-09-2017, 18:44
Provedl jsem malý test, jak to bude finančně vycházet pro člověka, co nemá buffpeta a hraje za mága.

Situace 1:
Sorcerer, lvl 52, C grade, exp lokace VoS začátek, cena mage buffů dohromady 420k
Na jednu manu (3 minuty hraní) nastříleno 300k, poté 10 minut restění many. Tento cyklus lze opakovat za hodinu 4-5x, protože tam padají herby. Takže zisk po odečtění buffů zhruba 1,1kk za hodinu. A to by to musel hrát úplný začátečník. Věřím, že reálný zisk bude mnohem větší.

Situace 2:
Sorcerer, lvl 64, C grade, exp lokace FoD, cena mage buffů dohromady stále 420k
Tam mi při podobném cyklusu vychází zisk obdobný. Člověk tam ztratí více času při čekání na manu, ale herby tam padali také.

Věřím, že si to zkusíte na betě a budete si to testovat za reálných herních podmínek a ne ve full A setech s fullbufem (případně si dáte to, co víte, že budete mít k dispozici)

fat12
18-09-2017, 18:59
Provedl jsem malý test, jak to bude finančně vycházet pro člověka, co nemá buffpeta a hraje za mága.

Situace 1:
Sorcerer, lvl 52, C grade, exp lokace VoS začátek, cena mage buffů dohromady 420k
Na jednu manu (3 minuty hraní) nastříleno 300k, poté 10 minut restění many. Tento cyklus lze opakovat za hodinu 4-5x, protože tam padají herby. Takže zisk po odečtění buffů zhruba 1,1kk za hodinu. A to by to musel hrát úplný začátečník. Věřím, že reálný zisk bude mnohem větší.

Situace 2:
Sorcerer, lvl 64, C grade, exp lokace FoD, cena mage buffů dohromady stále 420k
Tam mi při podobném cyklusu vychází zisk obdobný. Člověk tam ztratí více času při čekání na manu, ale herby tam padali také.

Věřím, že si to zkusíte na betě a budete si to testovat za reálných herních podmínek a ne ve full A setech s fullbufem (případně si dáte to, co víte, že budete mít k dispozici)

Jenže přijde nějaký čůr** zabije tě na PK a buff a adeny máš v pr****... :D Ono to pak časem omrzí si ty buffy takhle kupovat. :)

Tazman
18-09-2017, 19:11
tu řešíte kolik dáte za buf na 16x servru,bože proberte se...Mělo to být jako všuse,jen norm buf od NB jakej je všude...(ale vám by se líbil full buf za nic) rovnou jděte hrát HR :)

Sneaky
18-09-2017, 19:12
Jenže přijde nějaký čůr** zabije tě na PK a buff a adeny máš v pr****... :D Ono to pak časem omrzí si ty buffy takhle kupovat. :)
ano, může to nastat. Uvidíme co nám poví beta, třeba se s cenama ještě hne :) budeme o tom ještě mluvit.

WUDY
18-09-2017, 19:13
No ale k tomu treba pripočitat napriklad A shoty s cenou cca 800 aden/KS a za hodku nieje problem spalit aj liter+ buf od npc s tym, že obcas mob obcas PVP, proste s tim sa v lepšich lokacich na farme počitať musi. Proste každy kto to mysli važne bude si musieť expiť buferov aspon na 58 lvl... Najhoršia vec u buferov je ten 6 hodinovy druhy prestupak...

Tazman
18-09-2017, 19:16
No ale k tomu treba pripočitat napriklad A shoty s cenou cca 800 aden/KS a za hodku nieje problem spalit aj liter+ buf od npc s tym, že obcas mob obcas PVP, proste s tim sa v lepšich lokacich na farme počitať musi. Proste každy kto to mysli važne bude si musieť expiť buferov aspon na 58 lvl... Najhoršia vec u buferov je ten 6 hodinovy druhy prestupak...

Hrál jsem na RPG 3x za buf jsem sice neplatil,ale ceny jaký říkáš byli stejný...a s adenama jsem neměl nikdy problém!

Sroubek
18-09-2017, 19:20
Cenou bych se zatím netrápil. To co je navedeno jsme testovali na testu, brzo to budete moci podrobit na Betě testu vy a pak se dohodnem jak to spácháme, pokud toto nebude vyhovovat.

WUDY
18-09-2017, 19:39
Hrál jsem na RPG 3x za buf jsem sice neplatil,ale ceny jaký říkáš byli stejný...a s adenama jsem neměl nikdy problém!
Jasne zazobanej trpaslik sa ozval :D S každeho moba v branded 5 purifi a s jednej skupinky EWC a už na lvlu 50 mas celej A maje setik peknej novučkej nabliskanej pripraveny pre seba :D Skus si raz nukera, ešte pri 60lvlu budes v devotione behať na CDL :D

WRAlth
18-09-2017, 20:06
O tu cenu bych se tolik nebál, aspoň to bude tak, jak jsem se s tím potkával poslední dobou všude. "Zabij a potom pozdrav a zeptej se, jak se má"

Daevek23
18-09-2017, 20:08
Cau kdy bude ta Beta ja myslel ze bude 18ho v 20:00

Sneaky
18-09-2017, 20:09
Cau kdy bude ta Beta ja myslel ze bude 18ho v 20:00
to se spouštěla rezervace nicků

WRAlth
18-09-2017, 20:11
to se spouštěla rezervace nicků

A beta poběží kdy?

Tazman
18-09-2017, 20:30
Jasne zazobanej trpaslik sa ozval :D S každeho moba v branded 5 purifi a s jednej skupinky EWC a už na lvlu 50 mas celej A maje setik peknej novučkej nabliskanej pripraveny pre seba :D Skus si raz nukera, ešte pri 60lvlu budes v devotione behať na CDL :D

čekal jsem kdo se ozve,a ozve se pouze člověk co neví jak hrát...na 3x ratech nemám problém a budu řešit toto? Ne! není duvod...A jestli chceš mít vše tak eazy jdi si hrát na HR! Bejt šroubek tak se na vás s prominutim vyseru a necham základ buffu...Už se vám přizpusobil s hodně věcma....Za mě to už i trochu přepískl...Ale na 2 dtranu se mu nedivím,číst vaše hejtění denně není moc fajn :)

thoraxe
19-09-2017, 20:27
dlzka S/D , buffov od hracov bude aka ? :)

Sneaky
19-09-2017, 22:04
dlzka S/D , buffov od hracov bude aka ? :)
klasika retail
S/D 2 minuty
Buffy 20 minut/5 minut (pof,pow,cov)

WUDY
20-09-2017, 16:19
Ešte taka blba otazka, pamatam sa ze na C4 boli buf zvitky nejaky event uz nepamatam, ale dropovali sa zvitky s jednim plnohodnotnim bufom na 60 min napriklad acu 3 na 60 min, alebo zerk 2 na 60 min ci haste emp WW... a tak, od EE SE PP do 74 lvlu. Nedali by sa od toho buf NPC rovno kupiť aj take zvitky? Ked už to ma stať 100 000 aden nech je to i prenosne, alebo kedykolvek kliknutelne čo sa tyka farmi.

sa2sa
20-09-2017, 16:23
Svitky mas za donate

Hora cio
26-09-2017, 21:25
svitki bich pustil ještě do event odměn. :D