PDA

View Full Version : RP na iCe Online



Draik
03-07-2015, 22:52
S blížícím se datem převodu jistě čím dál více hráčů řeší, jak vlastně bude vypadat jejich hra tam. PvE a PvP nechám rozhodně na povolanějších, co se týče RP, zpráva bude dost krátká. Roleplay tam v konkrétnější formě neexistuje, respektive neexistovalo. Nicméně po našem nuceném přechodu tam před pár měsíci jsme se pokusili tento element hry tam trochu oživit. Seance pro zájemce - nováčky, eventy, které nabývají na intenzitě a tak. Našlo se tam dost hráčů co projevili zájem a i několik takových, kdo RP vyloženě uvítali s tím, že jsou rádi, že si ho budou moci zahrát i tam. Neexistuje tam specifické serverové lore jako tady, začíná se tam na zelené louce - s čistým štítem.

Tímto bych vám tedy rád představil možnost vstupu do založené RP gildy Legacy. Rádi mezi sebou uvítáme jakékoliv lidi dobré vůle s chutí se pobavit. Takže kdo by měl zájem, nebojte se napsat, ideálně přiložit nick odsud pro snazší identifikaci. Některé nás můžete znát podle nicků (Draik, Reag, Redknife), to je ale vše, co mají postavy tady a tam společné. Naše postavy mají nové příběhy i charaktery. Nový začátek je někdy dobrá věc, tak proč to nezkusit :) Jakékoliv dotazy směřujte klidně sem do vlákna.

Níže přikládám kopii textu o naší gildě z iCe fora:




http://files.rp-legacy.webnode.cz/200000000-8bdf08cd96/50000000.png
"Lhostejno jak nás nazvete. Řád, klan, gilda, společenství. Na našem cíli to nic nemění. Naši členové se zavázali potlačovat a hubit zlo ve všech jeho podobách. Démoni, nemrtví, kletby ale i "přirozené" příšery a nestvůry ohrožující životy obyvatel Azerothu. Od několika jednotlivců bezcílně se potloukajících světem až k uskupení s vlastním územím, pravidly a řádem. Rozrůstáme se každým dnem. V našich řadách je místo pro bojovníky, stejně jako pro lovce, stavitele, dřevorubce, kováře či farmáře. Každý kdo chce přiložit ruku je vítán. Jsme cíl pro ty, kdož jej postrádají. Jsme svoboda a druhá šance pro ty, kdo nezapadají ve svých národech a mají dobrou vůli. Jsme světlo v místech, kam zavítala temnota. Jsme Legacy."



Kdo jsme

RP našeho společenství je jasně dáno v popisu nahoře. Smýšlení skupiny je tak srovnatelné s Argenty, chcete-li. Ač jsme nezávislá apolitická skupina, v našich řadách jsou pouze členové aliančních ras a s národy Aliance máme vesměs kladné vztahy. Důvod, proč jsme zvolili nové uskupení a pouze jsme se nepřidali k Argentům je ten, že nechceme svými činy zasahovat do jejich lore a mít tak volnější ruku ve svých eventech a aktivitách celkově. Rasa u nás nehraje roli. Člověk, trpaslík, elf, draenei, worgen, gnóm. Kdokoliv, kdo by sdílel ideu naší skupiny, má u nás místo a stejné možnosti. Nemáme žadnou oficiální víru. Někteří z nás věří ve Světlo, jiní v Elune nebo Titány. Dokud je záměr dobrý, nezáleží na tom.



Kde nás najdete

Prakticky kdekoliv. Eventy se odehrávají po celém světě. Momentálně nejčastěji v Eastern Kingdoms. Naše vlastní území se imaginárně nachází severovýchodně od Hinterlands a jihovýchodně od Plaguelands. V tamních horách je dost místa pro malé soběstačné údolí – pouze není zakreslené na mapě. Důvod, proč jsme zvolili tuto variantu je, že jsme nechtěli zabírat inRP skutečnou lokaci a (stejně jako začlenění/nezačlenění mezi Argenty) narušovat tak její lore. Fakticky pak jako sídlo používáme Heartglen, který svým rozpoložením i architekturou budovy plně vyhovuje našim představám a potřebám. Tam se občas scházíme, pokud necestujeme po světě. Pro ty, kdo by to zajímalo, Argentská NPC považujeme/RPíme jako obroustraně výhodnou výpomoc na našem území, kteří nám asistují při ochraně a udržování oblasti výměnou za umožnění pobytu a poskytnutí zázemí. Pro naše kontaktování bude ale lepší využít whisp nebo mail ve hře našim hráčům, nebo v krajním případě zdejší forum a PM tady.



Náš herní cíl

Především zprostředkovat zábavu RP hráčům a pokud možnost rozšířit povědomí o RP celkově. Vyznáváme Blizzlike lore a reálie světa v podobě vytvořené autory v první řadě. Rádi poradíme a zaučíme nováčky. Stejně tak vás rádi podpoříme ve vaší vlastní tvorbě, co se eventů týče. Věříme, že RP může být klidné a harmonické a že nejsou potřeba drastické politické intriky nebo překvapivá úmrtí a drastické události, abyste se dobře bavili. Zábava by vždy měla být na prvním místě.

Vlastní GuildHouse je v plánu, nicméně momentálně nemá velkou prioritu.

Webové stránky jsou zatím ve výstavbě: www.rp-legacy.cz (http://www.rp-legacy.cz)

Jesper_Czd
04-07-2015, 09:17
Pokud vyznáváte Blizzlike lore a nechcete zasahovat do území tak věty
Fakticky pak jako sídlo používáme Heartglen, který svým rozpoložením i architekturou budovy plně vyhovuje našim představám a potřebám. Tam se občas scházíme, pokud necestujeme po světě. Pro ty, kdo by to zajímalo, Argentská NPC považujeme/RPíme jako obroustraně výhodnou výpomoc na NAŠEM území, kteří nám asistují při ochraně a udržování oblasti výměnou za umožnění pobytu a poskytnutí zázemí. říkají o opaku. Podle wiki je na Cataclysmu Heartglen ve správě Argentů: "Hearthglen is now held by the Argent Crusade (http://wowwiki.wikia.com/Argent_Crusade) and appears to be a training ground for new recruits.".

Draik
04-07-2015, 11:19
Samozřejmě, ale když to nevytrhneš z kontextu tak tam i jasně píšu, že to naše území leží jinde. Spojení, že fakticky využíváme Heartglen znamená, že ty graficky zpracované prostory této argentské državy bereme jako podklad pro vzhled naší základny a i se v něm fyzicky scházíme v případě jejího využití. Jelikož na iCu bude nemyslitelné takovou věc naspawnit tam kde je její pozice udávaná. Možná je to takto lépe srozumitelné. Ač jsou naše soubory pixelů, formované do postav, podle herní tabulky situované v Heartglenu a po doletění gryfem je tam najdete, inRP nejsou v místě označovaném jako Heartglen (pokud vyjímečně není řečeno jinak), ale v naší vlastní základně a podle toho se chovají. Myslím si, že každý alespoň trochu pokročilejší RPer je s to takovouto věc pochopit, jelikož to rozhodně není první využití grafiky existujícího místa jako podklad pro místo autory nevytvořené. Doufám, že jsem to trochu osvětlil, v případě jakýchkoliv dotazů tu na ně rád odpovím :)

Jesper_Czd
04-07-2015, 14:49
Tak neříkej, že vám Argenti slouží :D a co, spolupracují. Nemluvě o tom,že postavit hrad, nádvoří, hradby a věci kolem něco stojí.

Draik
04-07-2015, 17:13
Oprav mě, pokud se mýlím ale nikde jsem nenapsal, že by nám Argenti sloužili. Ani náznakem. Psal jsem, že to bereme jako oboustranně výhodnou výpomoc, což je věc, která je logická v případech, kdy má jedna skupina k dispozici velkou členskou základnu a potřebuje zázemí, například pro své výpravy a na druhou stranu druhá skupina disponuje plochou a majetkem, v počtu členů však zaostává. A ano, stavba chce čas a materiál (Peníze ne, proč? Když máš vlastní řemeslníky a zdroje surovin, peníze nepotřebuješ, jen jídlo). Pokud by na ty peníze ale došlo, naše pokladnice disponuje minimálně pětimístnou sumou možnou k okamžitým platbám (v inRP i reálně v měšcích postav a guildbanky). Co se týče času stavby a tak - jednak tam hrajeme několik měsíců a jednak to není stavěné od základů, je to oprava dříve stavěných budov. V téhle kombinaci to můžeme brát, že hlavní budovy co měly prioritu jsou hotové, ty ostatní jsou dejme tomu rozestavěné, ale to už je maličkost. Kompletní příběh onoho území jsem sem nepsal, jelikož se mi to nezdá relevantní účelu tohoto vlákna.

Jesper_Czd
04-07-2015, 23:37
Relevantní to je, pokud se probírá místo a lore a mísí se to.
Argentská NPC považujeme/RPíme jako obroustraně výhodnou výpomoc na NAŠEM území, kteří nám asistují při ochraně a udržování oblasti výměnou za umožnění pobytu a poskytnutí zázemí. Poskytnutí území je základ vazalského vztahu, který tam připouštíš. Aneb definice středověku a feudálního systému. Člověk - panovník - vlastní všechnu půdu, kterou však propůjčí, za to mu musí jeho vazalové poskytnou pomoc v obraně a řekněme i udržovat tohle území. (Podstata klientelismu je, když vazal má povinnost i starat se o podané a svěřenou půdu).

Draik
05-07-2015, 00:16
Od kdy je wow čistý středověk? Nikdy jsem nebyl bedna přes dějepis, ale nevzpomínám si na žádné záznamy o příchodu orků na Zemi skrz bránu a podobné věci. Nemluvil jsem ani o vazalství. Žádné přepuštění toho území (panovník ve vazalském systému, který jsi sem vytáhl ani nevím proč a odkud, na tom poli sám nepracuje, pouze zemi postoupí a bere pak odváděné desátky) se tu nekoná. NPC neignorujeme, ale snažíme se je co nejpřirozeněji zapracovat. To je jen další snaha si s RP vyhrát, místo slepého podřízení věcí své vůli. Každý to může dělat jinak. To území je naše a využíváme ho, ale jejich jednotky jsou přítomné. Není to to žádné "dělání na někoho". Nevím jak to mám napsat, abys to pochopil. Takže to řeknu/napíšu úplně polopaticky:

Zástupce Argentů: Hele, šiklo by se nám pár hlídek blíž tomuhle a tomuhle území. vy jste dobře umístěný, můžeme si u vás udělat prozatimní tábor?
Náš zástupce: Jo fajn, není problém, když nám během tý doby vaše jednotky pomůžou s opravama a bránit základnu v případě napadení. Aby jen nečuměli, až se na nás nemrtví vrhnou, chápeš?
Zástupce Argentů: Jo, však to je samozřejmý ne? Vy pomůžete nám a my vám. Tak platí jo?
Náš zástupce: Jo platí, pošli to sem.
(pochopitelně to je přehnané, ale když nepomohlo sofistikovanější podání, asi je to nutné)

Nikdy jsem napsal nic o tom že nám slouží. Nepsal jsem nic o vazalech a podobné věci. Nevím kde to v tom vidíš, ale doufám že teď už to pochopíš. Nedochází tu ani k žádnému mísení místa a lore jak píšeš. Když to místo žádné lore nemá (jelikož jak jsem už psal, nejedná se tu o Heartglen jako takový, ten je Argentů a na tom se nic nemění), nemá se to ani jak mísit. Nevím z čeho a ani vlastně proč se tady snažíš vykonstruovávat a podkládat mi věci, co jsem neřekl. Doufám, že nynější podání už bude plně srozumitelné i pro tebe.

Jesper_Czd
05-07-2015, 10:35
:D :D však jak chcete
http://memecrunch.com/image/52a88b141605fb395d000115.jpg?w=289

Draik
05-07-2015, 11:36
Snažíme se jak to jde, ale jsem rád, že si rozumíme .) Navíc to vypadá, že se na iCu rozjíždí RP trpaslíků z Wildhammeru. Jedná se asi o nejoblíbenější kombinaci rasy a klanové příslušnosti. Takže začne ožívat i Aerie Peak, což je dobře a to že obě tyto skupiny budou blízko sebe a můžou spolupracovat je jen plus .)

Ceroth
05-07-2015, 12:57
Ah začli tam hrát Zippy a Kaspar? To bude Klan Wildhammer jak se patří!

Draik
05-07-2015, 14:09
Ne, ani jeden, mluvím o normálních RP hráčích, ne trollech. Pokud tam ti dva hrají, nevím o tom. Ti kluci, co to hrají mají úplně jiný vzorec chování.

Xaverius
05-07-2015, 19:54
Ti dva jsou stejně gnómové, fuj :D.

Draik
05-07-2015, 20:30
Nejde o rasu, ale o jejich chování a hlavně tu letitou antiRP trollící kampaň:D

Fingon
05-07-2015, 20:32
Ti dva jsou stejně gnómové, fuj :D.

Ja už som videl Zippyho aj ako taurena, keď sme mali RP event...vraj bol v tom Hearthglene kvôli achievu (loremaster na Cata Soulwelli...ako by povedala Edna: Cha!) :D

Draik
06-07-2015, 17:37
No, každopádně tohle Zippy není. Jeden z nich je bývalý RP hráč SWL (ještě starého tuším), víme i nick, takže v tomhle je to celkem jisté. Psát ho tady ovšem nebudu. Je to svéprávný člověk, takže kdyby to považoval za důležité, představí se sám :) Hlavní je ale to, že to RP tam začíná trochu ožívat. Tady nebylo rozjetí Wildhammerů povoleno, ale o to víc na iCu budeme klukům fandit a když budou chtít tak jim pomůžeme .)

sirskera
07-07-2015, 10:59
No, po převodu se přidám. Mám tam sice dvě full postavy, ale obě u hordy, což je trochu škoda... Každopádně Ashadach bude převeden chudák už asi na čtvrtý server od dob CzD :-D

Draik
07-07-2015, 20:23
No my u hordy moc nerpíme (zatím vůbec :D ). Ne, že bychom tam neměli postavy co mají příběh, ale zatím na to zkrátka nedošlo a svou energii směřujeme tam kde to má větší smysl. Je lepší mít něco lokálnějšího, než se snažit urvat celý svět, ale prakticky nic z něj. A Aliance je nám zkrátka nějak bližší. Ale pokud budeš mít ali postavu, určitě tě rádi uvítáme. Pokud jsi člověk dobré vůle a chceš se bavit, jak bylo psáno v úvodu :) A pokud by ti z jakéhokoliv důvodu nesedla naše parta na 100% aby ses chtěl přidat do naší RP gildy, i tak budeš vítán na eventech, které jsou minimálně jednou týdně (momentální nejsilnější den je sobota, takže u té asi chvíli zůstaneme). Co se týče převodu, je hanba, že už nevím původní server, ale také za sebou já osobně mám tak tři až čtyři stěhování .)

Na iCu už je také jeho první RP GM, které eventy bude pořádat a ty hráčské v případě zájmu podporovat, což je jen další známka toho, že admin a jeho tým jsou ochotni dát tomuto rozvíjejícímu se elementu jaksi oficiálně šanci. Ukazuje to, že RP tam má možnost se rozvíjet a je na nás hráčích, jak se s tím popasujeme a jestli mu pomůžeme růst.

I.Raziel
07-07-2015, 20:40
Osobně jsem spíš horda, ale mám postavu u ali a už delší dobu uvažuju, že bych nějaký to RP zkusila. Přijdu vás očichat.

Draik
07-07-2015, 21:46
Horda má svoje půvaby ... osobně mám hodně rád taureny například. Ale Aliance je rozhodně vhodnější pro nováčky. Navíc i tam praktikujeme RP školu, rádi poradíme i úplně neznalým zájemcům :) Žádný problém. Člověk nikdy neví, co ho chytne a bude bavit, dokud ty věci alespoň nezkusí. Proto se má zkusit všechno. Pro někoho je RP jediná náplň hry, pro jiného doplněk a někoho prostě vůbec nezajímá. Nic z toho není ani dobře ani špatně. Je to hra a cílem her je pobavit, čili dokud to neubližuje jiným, je jakákoliv zábava to správné :)

I.Raziel
07-07-2015, 22:32
No, sice máš rád taureny, ale jinak zníš jako rozumnej člověk :-D.

Už jen vymyslet mýmu alíkovi nejaký vhodný jméno (je obsazenej). Má někdo nějaký RP přátelský tipy? Pro NE druida?

Draik
07-07-2015, 22:40
Taureni jsou nejlepší rasa po trpaslících ... to jsem tomu pomohl co? .)

No a co máš za postavu? Když tak existují generátory jmen ... ostatně i wowko ho má v character create :)

I.Raziel
07-07-2015, 22:47
Hehe, moc jsi tomu pomohl :-D.

No, já jsem na jména uplně strašněj entitalent, takže nějakej vhodnej generátor by bodnul (koukala jsem, že na iCe při zakládání postavy nefunguje).

Draik
07-07-2015, 22:51
Já je osobně nepoužívám, ale nikdo neříká, že z nich nemůže kápnout alespoň inspirace :)

http://www.namegenerator.biz/wow-name-generator.php
http://fantasynamegenerators.com/human_wow_names.php#.VZxJkPntlBc

Ten druhý docela ujde co jsem slyšel :)

Lacrymosa
07-07-2015, 22:52
http://fantasynamegenerators.com/night_elf_wow_names.php#.VZxJcPkl1B8
(http://fantasynamegenerators.com/night_elf_wow_names.php#.VZxJcPkl1B8)http://www.fantasynamegen.com/
Snad to pomůže.
Kdybys chtěla s čímkoliv kolem RP poradit, tak stačí napsat ;-)

I.Raziel
07-07-2015, 22:59
Hej, bezva, díky. Kouknu na to. Obdivuju lidi schopný vymejšlet fantasy jména, já vždycky ve hrách hodinu přemejšlim a pak skončim třeba s temnym elfem jménem Steve :-D.

Draik
07-07-2015, 23:04
Křestní musí člověku znít pěkně aby vystihovalo trochu cit pro tu postavu a příjmení může být orientované podle údělu nebo charakteru .)

I.Raziel
07-07-2015, 23:08
Hlavně vyvážit jméno a příjmení, aby to znělo harmonicky. To bejvá to nejhorší :-D.

Já právě tuhle postvu po povahový stránce nikdy moc neřešila (narozdíl od postav u hordy, o kterejch by se dal asi natočit nějakej lacinej seriál pro maminy na mateřský :-D), takže o to větší dilema.

Lacrymosa
07-07-2015, 23:09
Na tohle doporučuju stáhnout si TRP2. OOC můžeš mít jakkoliv divný jméno, ale IC jméno se bere podle TRP.
Například já mám worgenku ooc Maristrasza(ostatní jména byly zabraný), ale rozhodně s ní nehraju dračici takže IC má úplně jiný jméno. Klidně můžeš jít na nějaký RP nezávazně s náhodným jménem a až se trochu zaučíš nebo si vymyslíš minulost a osobnost postavy, tak teprve začít hrát naostro.
Parádní na tohle bývaly pohádkový eventy, člověk jen seděl a sledoval jak erpí ostatní aniž by za celej event musel cokoliv říct :D

I.Raziel
07-07-2015, 23:16
Worgenka červená dračice? :-D

Já potřebuju mít jedno ostrý jméno pro obojí, případně uvažovat o reálnym jméně postavy jako o přezdívce, která se ale využívá. Samozřejmě pokud je potřeba to stáhnout abych viděla jak se jmenujou ostatní, tak to udělám, ale sama bych v tom měla guláš, kdybych měla mít víc jmen na jedný postavě :-D.

Draik
07-07-2015, 23:24
Jo, TotalRP2 (pro wow verzi iCu je to tuším verze addonu 1015) je velmi dobrý doplněk a většina z nás ho má. Nováčkovi stačí upravit si jméno a přijmení, může si ale udělat i viditelný krátký popis, dokonce navolit charakterové a fyzické rysy postavy a dokonce addon umožňuje tvorbu vlastních RP předmětů (knihy, svitky atd). Ovšem to co si tam člověk navolí vidí jen ti, kdo ten addon také mají .)

I.Raziel
07-07-2015, 23:28
Tak to je perfektní. Našla jsem to, jdu to zkusit, co to udělá :-D.

Fííí, funguje to :-D. Zajímavý. Uvázla jsem na otázce "věk". To mě u NE vždycky mátlo :-p.

Xaverius
08-07-2015, 00:38
Přijdu vás očichat.
Druid spotted.


ale rozhodně s ní nehraju dračici
Jak někoho uvidím hrát draka, seženu si GM účet a odstřelím ho :D. Škoda že roleplayer's Lament už neexistuje, byly tam úžasné příklady toho jak NEdělat RP :D.


Uvázla jsem na otázce "věk". To mě u NE vždycky mátlo :-p.
Je to jednodušší když předstíráš že jsi highborne. "Nepochybně víc než ty, hlupáku."

Když přijde na jména, já většinou něco vymyslím (když pomineme fakt že 90 % mých postav začíná na Sha-), ale problém nastává v okamžiku, kdy je jméno někde obsazené a já musím měnit. To nad tím pak vždycky sedím pár dní.
Na gejmnoudu to odnesla Sharry, které jsem musel dát celé jméno (Sharrielin), které by teda teoreticky neměly vědět ani ostatní moje postavy :D.

Jináč co se týče točení seriálů, u mě je to tak, že alespoň trochu propracovaný background obdržely postavy původem z Azerothu (myšlen kontinent, yo). Takže všichni lyďy, trpaslík, a blelfka. Nelfky a troll mají smůlu :D.

A nejjednodušší je udělat si veterána z druhé války, to je jednoduché a aplikuje se to na Hroudu i Alyjanci :P.

I.Raziel
08-07-2015, 01:36
Druid spotted.


Jak někoho uvidím hrát draka, seženu si GM účet a odstřelím ho :D. Škoda že roleplayer's Lament už neexistuje, byly tam úžasné příklady toho jak NEdělat RP :D.


Je to jednodušší když předstíráš že jsi highborne. "Nepochybně víc než ty, hlupáku."

Když přijde na jména, já většinou něco vymyslím (když pomineme fakt že 90 % mých postav začíná na Sha-), ale problém nastává v okamžiku, kdy je jméno někde obsazené a já musím měnit. To nad tím pak vždycky sedím pár dní.
Na gejmnoudu to odnesla Sharry, které jsem musel dát celé jméno (Sharrielin), které by teda teoreticky neměly vědět ani ostatní moje postavy :D.

Jináč co se týče točení seriálů, u mě je to tak, že alespoň trochu propracovaný background obdržely postavy původem z Azerothu (myšlen kontinent, yo). Takže všichni lyďy, trpaslík, a blelfka. Nelfky a troll mají smůlu :D.

A nejjednodušší je udělat si veterána z druhé války, to je jednoduché a aplikuje se to na Hroudu i Alyjanci :P.

No dovol, já jsem druid jen svátečně :-D. Vůbec to s druidama nepřehánim. Já tenkrát na TBCčku zakládala druida u alíků aby nemusel bejt tauren. Byla to postava vyloženě jen na dungy, nikdy jsem jí nezapracovala do svejch povídek. Teď už mám trolla druida u hordy, což je mnohem pohodlnější. Nějak jsem si říkala, že za něj asi už nebudu ani hrát. A hele, má teď novou šanci na život :-D.

Hehe, "Kdo je tu nejstarší, kdo je tu nejstarší" křičel X letý elf a tloukl o stůl svým občanským průkazem.

No, díky všem za příspěvky, já prozkoumám ten addon, kouknu na jména a hádám, že se uvidíme po převodu :-).

Xaverius
08-07-2015, 03:17
povídek
Povídek? Povídek?! POVÍDEK?!

Můžeš mě k nim nasměrovat? :P



Hehe, "Kdo je tu nejstarší, kdo je tu nejstarší" křičel X letý elf a tloukl o stůl svým občanským průkazem.

I understood that reference.

I.Raziel
08-07-2015, 03:24
Povídek? Povídek?! POVÍDEK?!

Můžeš mě k nim nasměrovat? :P


I understood that reference.

Můj noční stolek, jen kouek od dveří, takovej štos sešitů, to musíš hned poznat.

To jsem ráda.

Xaverius
08-07-2015, 05:08
Můj noční stolek, jen kouek od dveří, takovej štos sešitů, to musíš hned poznat.

To jsem ráda.

Sakra, k nočnímu stolku se nedostanu, je už ráno. Kdyžtak je někdy publikuj :P.

Draik
08-07-2015, 16:08
No ono RPit highborna není zrovna nejlehčí záležitost. Ano, nemusíš řešit věk, ale budou tam poměrně velké nároky na hraní jistých charakterových rysů a koneckonců i vědomostí. Stručně řečeno, highborne je vyšší zkušenostní level. Tak jako tak by bylo vhodné mít široké znalosti minimálně o nelfech. Celkově highborne se bere jako vyjimka - něco co se vymyká běžným standardům. Což kromě kladu obohacení světa sebou nese i negativa. Krom toho, že by je měli hrát z principu spíše ti zkušení hráči co v tom umí chodit je tu i fakt, že když každý bude hrát vyjimku, tak se ta stane standardem a vlastně to změní svět, jeho reálie a existenční poměr postavy. Když z modelově 20 elfů bude 10 highbornů (řekněme mágů) a ze zbytku skutečných nelfů bude dalších pět mágů (protože je to relativně nová kombinace a je to cool .) ) tak v průměru to bude znamenat, že mág je u nelfů nejčastější životní styl/povolání a že highborni tvoří polovinu rasy ... což je pochopitelně oboje absurdní :)

Neříkám, že vyjimky se mají globálně zakazovat, určitě ne. Osobně jsem pro vyjimky, ale v rozumné formě a rozumné míře .)

Xaverius
08-07-2015, 17:41
Ano, jasné, pak máš všude lovce démonů a půlelfy a půldraky a ano, i půldraenei. Každý chce být elfí mák, protože je to strašlivě hustokrutopřísně kůl. Nebo jsou všichni trpaslíci šamani, i když jen část z nich ví, co je to vlastně Wildhammer :D. Nebo moje oblíbené, svatá kráva na svaté krávě, i když Sunwalkeři nejsou něco co by bylo široce rozšířené po celé kraví kultuře :D. Kdyby to jenom lidi chápali.

Draik
08-07-2015, 17:50
O trpasličích šamanech co neví co je to Wildhammer mi vůbec nemluv. Když přišel cata na ofik, tak jsem tam potkal jednoho anglicky erpícího trpa šamana, tak se ho ptám whispem: Wildhammer? A on: No thanks, i dont enjoy pvp, but good luck. Nebo nějak hodně podobně.

I.Raziel
08-07-2015, 18:41
Nelfí mágové jsou proti mojí víře. Jsem poctivej druid, jak se na elfa sluší. Rozhodně nemám v plánu předstírat, že je mi X tisíc, něco takovýho neni pro člověka ani představitelný. Možná maj některý lidi rádi "cool" výjimky, já do určitý míry taky, ale nejsem extrémista. Postava má bejt zajímavá charakterem, ne tim, že o ní napíšu jak je děsně extra.

Draik
08-07-2015, 19:03
Pod tohle nemůžu, než se 100% podepsat. Co se týče přístupu k elfím mágům i zajímavosti postavy .) Jsem hrdý na to, že Draik tady na SWL byl původem z farmářské rodiny a vypracoval se díky svým činům až k rytířskému titulu :) Neříkám, že to je ultimátně nejlepší RP, protože to má mnoho tváří, ale já osobně jsem s tím plně spokojenej :)

Xaverius
08-07-2015, 20:16
Rozhodně nemám v plánu předstírat, že je mi X tisíc, něco takovýho neni pro člověka ani představitelný.

Toho jsem si všiml v některých questech. Občas se v elfí zóně řeší nějaká záhada, co by si questgiver měl pamatovat :D. Speciální extrém byl nelf co trvdil že před dvaceti lety byl ve Swamp of Sorrows.

Elfkám jsem moc backgroundu pravdu nedal. Dvě ze tří jsou dost staré na to, aby pamatovaly Sundering, z nich jedna dělala pro Stráže. Skoro deset tisíc let vojenské expertízy se musí užívat poskrovnu :D. Nejvíc lore věnuju lidem, no. A musím se pochlubit, že jen jednu jedinou postavu mám tak, že by mohla být z knížky od Knaaka :D.

Redknife
09-07-2015, 14:41
Tak asi přišel čas se vyjádřit, když už tu zaznělo jméno. No, tohle mi nikdy nešlo, takže nevím, odkud začít. Tak asi za prvé, nejsem cvičená opička, naučená být k užitku nějaké skupině lidí. Mám vlastní vůli a k lidem, kteří jsou pro mě přátelé, jsem se přidal zcela dobrovolně a netajím se, že možná dokonce až vlezlým způsobem. Jednám sám za sebe, umím člověka poslat někam a vůbec dokážu být krutě upřímný v tom, co si o někom myslím, to nepopírám. Pokud vím, když se nějaká nepříjemnost nedotkla konkrétně mě, držel jsem se spíše stranou, na druhou stranu někdy nemám problém to, co jsem někde zaslechl, poslat dál. Jo, tohle přiznávám, ale je pro mě urážkou, jestli si někdo myslí, že podléhám něčí vůli. Dokážu dělat, že se nic takového neřeklo, co navíc, dokážu to lidem díky hodnotám a zásadám, které osobně ctím a dodržuji i odpustit.


Co se týká toho…no dejme tomu spamu, někdy umím být únavný, nevím už přesně, o co šlo. Navázal jsem kontakt, protože jsem měl dojem, že postavu znám z dřívější doby, pokud si pamatuji dobře, mýlil jsem se. Vyjádřil jsem se možná jadrně, možná přehnaně a možná jsem se trošku neudržel, ale mám dojem, že šlo čistě o staré téma elfského zákoníku, no…měl jsem potřebu si postěžovat náhodné osobě. Neudělal jsem to poprvé a dost možná ani naposled, je to jakási moje slabost.


Možná až příliš často zapomínáme, že na druhé straně sedí lidé, kteří žijí i skutečný život a ne každý se dokáže zcela oprostit od nálady z událostí v něm. Říkejme tomu, že je to neprofesionální, slyšel jsem už názory, že takoví lidé by neměli RPit, ale to jsou silácké, naivní řeči, protože každý může zažít něco, co ovlivní jeho úsudek. Neříkám, že se mi děje v životě něco hrozného, je mi 19 let a v současnosti jsem spokojený člověk. Ale nemůžeme nikdo z nás popřít, že se mezi námi nacházejí různí lidé. Můžeme uvést rodiče, pozůstalí, manželé, rozvedení, zdraví, nemocní, fyzicky i duševně a i když někdo hru nechá ležet, někdo chce jít dál. Když někdo napíše něco na fórum nebo do chatu ve hře, je ovlivněný. Můžete mít jiný názor, ale já neuvěřím žádnému člověku, opravdu žádnému, který mi řekne, že jeho RP a vše, co napsal, řek, udělal ve zdejší komunitě bylo zcela oddělené od emocí, plynoucí ze situace kolem něj. Doma, v rodině, v okolí. Vždy jsem věřil, že každý z místních konfliktů začal shodou náhod. Prostředí, ve kterém lidé žijí, situace, ve které se nacházejí, to všechno se mohlo sejít v nesprávném poměru v nesprávný čas na nesprávném místě a lavinu už nikdo nedokázal zastavit. Ale ne teď. Když konečně můžeme začít znovu, s čistým štítem někde jinde…neříkám, že zapomenu. A neslibuji, že se mi něco povede dřív než jsem se začal snažit, ale mohu slíbit, že se budu snažit nepřipomínat to, co se dělo zde tam, kam jdeme. Já věřím, že nikoho ze zúčastněných tyto hádky nebaví. Pokud náhodou ano, vyvolejte si nové, ale tohle měla být už dávno uzavřená záležitost a já tu vidím jen, jak se přilévá olej do ohně. Pokud vám to nevadí, tak ten oheň už dávno není uvnitř ohniště…jen pro informaci. Jak dlouho tohle ještě má trvat? Rok? Dva? Nakonec se stejně zapomene, co bylo na začátku a lidi do sebe budou rýt jen z principu. Já rád budu věřit, že se tohle nestane, když tohle skončí tady a teď. Bez dalších otázek a odpovědí mimo téma, pro které bylo vlákno založeno. Ice Online je server s rozsáhlou populací a je možnost se v něm ztratit. Neřešit to dál. Kdo se chce přidat k Legacy, ať se přidá k Legacy, kdo ne, tak ne, nevidím nic špatného na zveřejnění jména první aktivní RP guildy na IceWoW (pokud se nemýlím). Vím, proč se držet stranou, pro svůj radikální přístup k věcem, možná někdy až fatalismus, mám spoustu špatných vlastností a charakterových vad a kdo ví, co ještě. Pokud se mnou někdo hrát nechce, nebudu ho k tomu nutit. Stejně jako já, když mi bude někdo nepříjemný, budu se mu snažit vyhnout…v reálném životě to děláme zcela přirozeně. Soulwell umírá. Můžeme s ním do země zakopat i válečné sekery, můžeme se konečně začít hádat kvůli novým věcem, pokud je to nutné. A mluvím tím ke všem. Ne jen k lidem, kteří stojí „proti mně“, pokud to tak mohu říct, ale i ke svým přátelům. Na začátku byla chyba a na konci apokalypsa. Víte, že se to nemusí opakovat.

Ceroth
09-07-2015, 15:48
ne Legacy, ale Legendě, jen poopravím ;-)

Draik
09-07-2015, 16:01
...Kdo se chce přidat k Legacy, ať se přidá k Legacy, kdo ne, tak ne...

Jestli jsi myslel tohle Cerothe, tak jsem si celkem jistý, že chtěl napsat Legacy. Tak se naše gilda na iCe Online skutečně jmenuje, takže to má dobře. Ale ono to platí koneckonců i pro Legendu. Kdo se chce přidat k Legacy, může a kdo se chce přidat k Legendě, taky může. Jak už jsem tu někde psal, ať si lidi sami vyberou. Jedno, druhé nebo ještě jiná možnost. Každému jak je libo :)

sirskera
09-07-2015, 19:12
Budu rád, když mne kontaktují jakýkoliv hráči ze starý gardy, kteří u RP zůstanou a chystají se na ICE... (CzD, Orlice) Případně se k někomu přimíchám, uvidíme. :)

Draik
09-07-2015, 19:30
Uvidíš, jaký typ RP budeš preferovat. Pokud by ti naše vyhovovalo, není problém :)

sirskera
09-07-2015, 19:35
Neznám typy RP, znám jen RP jako takové a to je jiné s každým jednotlivcem.

sirskera
09-07-2015, 19:44
Já jsem na ICE už jeden RP projekt rozjížděl, nicméně né u Aliance, ale u hordy. Najdete ho v RP sekci ice WoW pod názvem "Kolegium" .. podívejte se na to, případně mi napište na ice zprávu, komu se chce. Dá se to samozřejmě přesměrovat i k Alianci, tenkrát o to byl celkem zájem, jen jsem bohužel neměl čas to dotáhnout.

Draik
09-07-2015, 20:22
Hm, to koukám vypadá jako pokus o nějakou antalogii, do které se nikdo další nezapojil. Každopádně zajímavý nápad :) Naše skupina se zaměřuje na poněkud klasičtější RP (eventy atd), synchronizovat několik autorů do uceleného díla by bylo dost složité a bylo by to velmi časově náročné (jeden takový projekt jiného žánru už mám za sebou a vím jak to bylo náročné korigovat, a to stejně skončil předčasně:) ). Každopádně pokud by jste netrval na zapojení do Kolegia, můžete se minimálně přijít podívat na nějaký event (každou sobotu od 20:30) a vidělo by se, jestli by vás tenhle styl také nezaujal. A kdo ví, třeba se mezi námi naopak najde někdo, koho zaujme nápad váš :)

sirskera
09-07-2015, 20:24
Ale zapojil a né úplně málo lidí. Šlo spíš o volný rozlet než korigování, to byla celá politika. Šlo to do kytek jenom proto, že jsem v té době úplně přestal hrát. Ono to potenciál rozjet se mělo. Uvidíme, jak to po převodu celé bude vypadat. Asi jsem ze starej školy... ale já znám RP tak jak začlo... sejít se a RPit... RPit jen když se zrovna vymyslí nějaký event, v uvedený čas pravidelně.. To mě asi bavit nebude... Počkáme si.

Draik
09-07-2015, 20:46
Chápu, nicméně spontální RP je trochu problém. Přirozená místa, kde na sebe lidé natrefí jako třeba SW jsou přeplněna hráči a tam se RP s pochopením moc nesetká. To je ostatně jeden z důvodů proč šel do kytek Stormwind tady na Gamenode. Časy, kdy se srazilo pár lidí na náměstíčku a zaerpilo se protože byl zrovna čas, nálada a příjemné prostředí klidného města jsou bohužel už dlouho pryč. Ale jak říkáte, uvidí se :)

sirskera
09-07-2015, 20:50
A proto jsem to RP směřoval do prázdného Gilneasu, kde nikoho nepotkáš. A kdo si chce zaRPit, tak už si vymyslí jak a proč se jeho postava do těch míst dostala, kor když lze začít vše od začátku. V tom problém opravdu nevidím :) Kdo si chce zaRPit RP si najde a na to místo příjde a zase z něj odejde, nemusí se držet předem daných kolejí a čekat až co kdo vymyslí. To je podle mě zabiják RP, nudí to a zákonitě to nemůže moc nikoho na dlouho chytit. Ale to už je jen věc názoru.

Draik
09-07-2015, 21:08
Pochopitelně takhle je to možné. Jen to není takové to "jééé čau, co tu děláš, zaerpíme jo?" Domluva už je náročnější a vyžaduje přesun na lepší místo atd. My využíváme pro to co popisujete Heartglen. No a zabiják.... já na připraveném eventu nic špatného nevidím. Ostatně vždy je na hráčích co se tam nakonec stane :D Ten kdo event vede musí umět improvizovat

Xaverius
11-07-2015, 02:33
nemusí se držet předem daných kolejí a čekat až co kdo vymyslí. To je podle mě zabiják RP

Podle mě je to zabiják (už tak živořícího) pořádku v databázi :P. Taky preferuju čisté RP jaké dělají/dělali na offi. Addony beru. hlavně proboha nehrajte půl draka nebo potomka night elfa a draenei.

Jesper_Czd
11-07-2015, 12:36
Ach Draiku pořád tu strašíš? :D siskera má v podstatě pravdu, takhle se kdysi rpilo :)

Draik
11-07-2015, 14:07
Nevím, proč by to dělalo nepořádek v DB, když spawny jsou jednorázové a dočasné, ale je pravda že to je věc ve které se moc nevyznám, takže si netroufám to nějak kvalifikovaně rozebírat .)

Co se týče půldraků a podobně - snažíme se tomu co nejvíce vyvarovat. Nechceme být skupina hustokrutopřísných půldémonů a supernaturálních bytostí co si hrají na lidi. Do této chvíle jsou naše postavy řekněme běžné herní typy. Nějaké to okořenění nemusí být vždy na škodu, ale raritky ve větší koncentraci jsou pochopitelně nežádoucí, jelikož mění herní poměr k normálu (to už jsem tu myslím někde psal). Co se týče čistoty RP - myslíš způsob využívající čistě hru a její předměty? Pochopitelně to jde taky, vždyť jsme roky dělali eventy na téhle bázi. Nicméně myslím si, že vybroušení v podobě GM zásahu není na škodu, pokud si ten člověk s tím dá práci a nebude to přehánět a jen pomůže situaci věrněji dokreslit. Pochopitelně jiní lidé na to mohou mít jiné názory a neberu jim to. Stejně jako je několik globálních pojetí RP, kde každý má zalibu v jiné jeho formě (nemluvím o rp sexu ale o rp klidovém/bojovém/politickém), je i víc pohledů na to jak ho prakticky provádět. My provozujeme model, který se zdá být nejvhodnější. Mám také rád RP spontální bez linky, ale přiznejme si, že se pak často stane, že všichni jen koukají a nikdo neví co vlastně dělat .) Stává se to. Pokud tu budu mluvit čistě za sebe, moje eventy mají připravenou kostru. Od začátku do konce. Pokud ji hráči chtějí sledovat a jdou po ní, je jim podán mnou vymyšlený příběh. Ale kdyby se někdo urval a chtěl to vést výrazně jiným směrem, nidky jsem se tomu nebránil. Umím improvizovat (což se nám stalo na posledním eventu, kde jsme zjistili že předdefinované prostředí, do kterého jsem event vložil je na iCu jiné, než bývalo dřív) a reaguji na jejich činy. Jinak řečeno, moje eventy jsou připravené pro případ, že se nikdo iniciativy neujme, ale když se tak stane, může se tam dít něco úplně jiného. To je prostě na hráčích :) Nikoho nepřemlouvám a nenutím, aby RPil jako my. Každý má svůj styl a pokud ho baví, dobře pro něj :)

K Jesperovu strašení - reaguji na hráče, co kladou dotazy/mají připomínky. Proto ostatně vlákno bylo založeno tak nevím, v čem vidíš problém. Co se týče siskerky, ano pravdu má, neřekl jsem že ne. Dřív to tak skutečně bývalo, ale to také byly odlišné podmínky. Pokud jsi na serveru, který je deklarovaný jako RP server a například SW je prázdný, je to ideální stav. Hráči se tam shlukují za trenéry/tradery/dopravou a je větší šance že na sebe narazí "náhodně na ulici". Jelikož je server RP, je větší poměr Rp hráčů jako takových a tím pádem se sejde počet hráčů a ideální prostředí a to je to pravé ořechové pro spontální RP. Pokud jsi na PvP serveru, kde horda dělá na SW nájezdy nebo je město plné PvEčkařů co skáčou a dělají věci, co jsou v rámci RP rušivé faktory a prostředí je tak nepříjemné, je lepší se přesunout jinam a celkově je problém poznat vůbec v té mase RP hráče. Pak je lepší se smluvit na například vyhrazeném kanálu a sejít se jinde. Což třeba občas děláme my, ale někdo to už může chápat jako nespontální a domluvené. Ale když je diametrálně jiné prostředí, těžko se věci srovnávají. Spontální RP na iCu teď vidím spíše jako vzácnost, vždy nějaké domluva bude muset být, protože nebude místo, kde by se hráči scházeli za jiným účelem a zároveň tam bylo ideální prostředí pro RP.

Xaverius
12-07-2015, 02:33
nemluvím o rp sexu ale o rp klidovém/bojovém/politickém
Tomu sexu se říká ERP. A připomněl jsi mi něco hrozivého.
http://i120.photobucket.com/albums/o198/AdamMcD/erp2-1.jpg~original (http://i120.photobucket.com/albums/o198/AdamMcD/erp2-1.jpg%7Eoriginal)
http://tinypic.com/view.php?pic=icjzts&s=4
"I am an experienced roleplayer."

Btw, spawny můžou být dočasné, ale dá se je jen jednoduš přiřadit k novému eventu, takže existují, jen nejsou spuštěné na live. A i kdyby je někdo pokaždé smazal, pořád budou existovat template :D.

Draik
12-07-2015, 10:29
K odkazům nelze říct než .... What the....?!

No a jak jsem říkal u spawnů, tohle je obor jdoucí mimo mě, takže mi nezbude, než ti věřit:D

sirskera
12-07-2015, 12:30
Nu, určtě se také pokusíme o nějaký RP projekt na ICE WoW, ale tentokrát to přesuneme k hordě. :)

Draik
12-07-2015, 15:16
No to je samozřejmě na vás, jestli vám Horda víc vyhovuje, proč ne .)

Xaverius
12-07-2015, 15:31
Teď abych si vymýšlel něco na Hroudě : I.

Draik
13-07-2015, 09:11
No můžeš, ale nemusíš :) S nejvyšší pravděpodobností se RP bude v nějaké formě vyskytovat na obou stranách takže si můžeš svobodně vybrat. Nebo pochopitelně hrát na obou frakcích. Taky mám horďáckou postavu, jen ji zatím ne RPím. Většinou si lidi vybírají podle rasy, protože její predispozice jim jsou nějakým způsobem blízké.

Xaverius
13-07-2015, 10:46
Většinou si lidi vybírají podle rasy, protože její predispozice jim jsou nějakým způsobem blízké.
Vždycky jsem měl jen jednu Hroudu, a to byla blelfka. Je zajímavé, že background u mě mají venkoncem postavy původem z Azerothu/Lordaeronu :D.

sirskera
13-07-2015, 12:28
Ono to u té hordy vypadá na celkem překvapivý zájem. Tak si tam určitě nějakýho altíka schovejte.

Draik
13-07-2015, 13:03
Určitě, především asi u belfů. Ona kombinace vzhledové dokonalosti, velké moci a jakési nadřazenosti je silný argument:)

Xaverius
14-07-2015, 01:55
O vzhledové dokonalosti by se dalo diskutovat, záleží na tom, jestli se člověku líbí zelené svítící oči :D. Nadřazenost to jo, obzvláště proti high elfům (kteří jsou samozřejmě nadřazení blood elfům, kteří jsou přirozeně nadřazení high elfům......). Moc, no ... ne. Ono asi záleží na tom, jak na to člověk nahlíží. Na jednu stranu, moci příliš neměli, protože ještě pořád uklízejí zbytky Pohromy a museli jim v tom pomoct nemrkví z Lordaeronu, a ani neměli Studnu, tu jim restartoval Velen, protože draenei jsou prostě tak super holy haxx0rz.
Na stranu druhou, fakt, že se dovedli vůbec postavit na nohy potom, co Arthas provedl genocidu (a to se až na sbírání klíče tří měsíců ani moc nesnažil, elfové jsou prostě slabí na midlane), něčemu svědčí. Největší část tohohle aspektu vidím v tom, že to, co dnes mají (mínus studnu protože holier than thou náru), mají proto, že si to udělali sami, popřípadě sprostě sebrali (ne že by to původní vlastník postrádal, být rozkrájený na kousky a v každém tom kousku mít hořící šíp je větší problém).


Unrelated, ale dávám to sem, protože to nikdo jiný neocení: http://wow.gamepedia.com/Denmother_Ulrica Já mám tak rád když blizzard nedává pozor na vlastní lore... Tahle říká že pár jich žilo v Ashenvale/Felwoodu od doby co se tam poprvé objevila Scythe of Elune, což z ní dělá elfa, ale hned druhý odstavec dialogu je gilneanský. Good jarb, Buzzard.

Fingon
14-07-2015, 12:56
Unrelated, ale dávám to sem, protože to nikdo jiný neocení: http://wow.gamepedia.com/Denmother_Ulrica Já mám tak rád když blizzard nedává pozor na vlastní lore... Tahle říká že pár jich žilo v Ashenvale/Felwoodu od doby co se tam poprvé objevila Scythe of Elune, což z ní dělá elfa, ale hned druhý odstavec dialogu je gilneanský. Good jarb, Buzzard.

Práveže to dáva zmysel. Niektorí worgeni z Talonbranch glade sú pôvodní worgeni, ale väčšina obyvateľstva sú Gilneasania. Ak máš na mysli to, čo NPC hovorí, tak to je preto, lebo worgeni majú určité nahovorené hlášky, tak predsa kvôli jednému NPC nebudú odoberať odpovede len preto, aby uspokojili lore (to je asi ako keď je hráč oslovovaný vo WoD ako "commander", hoci už má hodnosť generála...proste je jednoduchšie mať len jednu verziu).

Xaverius
14-07-2015, 15:25
Ne, myslím ten text, ne audio. To co je napsané na wiki má najednou když na ni klikneš - první odstavec naznačuje elfa, druhý gilneana :P.

Liris
14-07-2015, 18:06
*Quote Draik*
Ale houbeles :D my co v tuto dobu na GN hrajeme belfy, tak z úplně jiných důvodů. Vzhled + pýcha, to je podle mně pohled někoho, kdo belfa nehrál delší dobu nebo k nim zatím nemá vztah. Holt k tomu pravému elfisku se člověk musí dlouze prorpit.

Ostatně kdo ví, jestli se na Ice vůbec dostanem. Ač jsme se tam těšili. Obávám se, že pár hráčů začíná být odrazováno.
No snad bude důvod, aby je to přešlo :)

I.Raziel
14-07-2015, 18:26
Jakožto hrdá majitelka 12cti belfů musim říct, že u mě to neni o nadřazenosti, ale o touze hrát za postavu, která nemá svaly jako dva Švarcici v nejlepších letech :-D. Preferuju štíhlejší vzhled (a paladiny). Je mi osobně celkem jedno, jak se chová stereotypní blood elf, nebo co od něj okolí čeká. Lidi jsou různý a postava může bejt jakákoliv (samozřejmě v rámci nějakejch logickejch možností).

Teď expim u alíků čubičku a taky dobrý. Normálně za samičky nehraju, ale čubička je prima. Už běhá po outlandu co jí nožky stačej.

sirskera
14-07-2015, 19:42
Čím odrazováno? Na ICE to u hordy vypadá na velice nadějnou RP komunitu, já bych se toho nebál. :) Kor chcete-li RPit belfa.

Fingon
14-07-2015, 20:16
Ne, myslím ten text, ne audio. To co je napsané na wiki má najednou když na ni klikneš - první odstavec naznačuje elfa, druhý gilneana :P.

"Zopár z nás žilo v tejto krajine odkedy cez ňu Kosa Elune prvýkrát prešla. Väčšina trpela počas pádu Gilneasu."

Prosím ťa, čo tam naznačuje, že je z Gilneasu? Zopár z worgenov v Talonbranch Glade sú pôvodní worgeni, kým zvyšok sú Gilneasania. Nič nepochopiteľné, ak teda zrovna človek nehľadá zmysel, ktorý tam ani nie je len preto, aby mohol povedať, že Blizzard v tomto prípade nesleduje vlastné lore. Práveže ty si ten, kto spravil chybu v preklade, kde si predpokladal, že tými "most" myslí väčšinu z tých "few" a nie väčšinu zo všetkých, čo tam sú.

Draik
14-07-2015, 20:26
No je fakt, že tak dlouho jsem u velfů nebyl, abych vstřebal jejich auru. Jestli to potěší, nemám moc rád aní nelfy. Prostě ... někdo kdo má uši, že na ně chytí vysílání CIA .... cmon, to je podezřelá osoba :D

Snad ano, my můžeme rušit, že chceme nový start a klidné hraní a kdokoliv kdo by to z naší gildy porušoval nějakými útoky proti komukoliv si to bude muset vyřídit se mnou, když to bude podložené :)

Osobně si myslím, že celkově ve hře je iCe nebo ofik. Legenda a Twin bude lákavé spektrum pouze pro uzší profil lidí.

Xaverius
14-07-2015, 21:04
"Zopár z nás žilo v tejto krajine odkedy cez ňu Kosa Elune prvýkrát prešla. Väčšina trpela počas pádu Gilneasu."

Ne, já vůbec nemluvím o most nebo few. To, co jsi přeložil, jsou ty věty, které vypadají elfsky. První mluví o tom, že je elf, bo gilneanští worgeni by se do Ashenvale jaksi špatně dostávali, druhá o tom, že většina worgenů obecně utrpěla v Gilneasu.

"A few of us here have lived in this land since the Scythe of Elune first passed through it. Most suffered through the fall of Gilneas.

We have settled in this forest to learn the ways of nature and uphold its balance. In this cursed land, our cursed people have found a new way of life."

Jak vidíš, je tam ještě jeden odstavec. A v tom mluví o usazení se ve Felwoodu a pečování o přírodu atd, což, vzhledem k původu negilneanských worgenů, je něco, co by už dávno měla umět :P. Ano, ta úplně poslední věta by se dala debatovat, jestli tím cursed people myslí worgeny obecně, nebo Gilneany, ale já bych řekl že tím myslí gilneany, vzhledem k tomu, že kdyby tím opět byli myšleni druidi, tak by to pro ně zase tak nový život nebyl, že :P.

Zkrátka ty dva odstavce si poněkud odporují. Aspoň to není tak okaté jako ten temný elf co tvrdil že byl před dvaceti lety ve Swamp of Sorrows.

Draik
25-07-2015, 08:44
Malý update o situaci pro ty, koho to zajímá. Na iCu se postupně vynořilo i několik "spících" RPrů, pravidelné sobotní eventy mají postupně zvyšující se účast, celkově už jimi prošly desítky hráčů a v RP škole se také vylíhlo několik nadějných jedinců. Takže RP na iCu má slušný náběh a potenciál na životaschopnou komunitu :)