PDA

View Full Version : RPGM koutek - informace pro hráče



Ceroth
16-10-2014, 19:36
Tak přátelé, nepřátelé, známí i neznámí. Jak jste si všimli na rp scéně se objevila nová rpgmka, která se s vervou pustila do práce. Hned na začátek ode mne dostala pár úkolů, některé splnila některé zatím ne. Abyste ovšem byli také trochu informovaní, zakládám tento topic. Bude sem sepisovat to, jak bychom si přáli aby rp na serveru jelo. Pochopitelně vám (většinou) nebudeme nutit jak hrát, nicméně někteří tu zatahují osobní spory do RP a tomu bychom rádi předešli. Uvědomme si, že nás RP hráčů není tolik a proto další štěpení komunit, vykazování z nich, zákazy pobytu a další věci neslouží k dobru věci.

Věci, o které jsem poprosil členy RPGM týmu:
1. Anttio přebere za gm char správcování v SW a bude usilovat o přiblížení rp komunit SW a Alteracu.
2. Exxt přebere správcování SMC od charů Ariotha a bude tvořit eventy. Krom toho bude fungovat jako RPGM pro Night Elfy.
3. Salmo se vrátí k draenejům, popřípadě Alteracu a bude tvořit eventy jako dříve.
4. Každý z RPGM je na zkušební dobu, ve které prokáže jak moc dělá eventy a stará se o hráče, přivádí nováčky a podobně.
5. Každý z RPGM bude postovat na forko své eventy, aby byla vidět aktivita.

(tyto úkoly dostaly RPGM v červenci 2014)

V tomto tématu se můžete volně ptát nás GM na otázky k rp, můžete sem psát návrhy jak víc pomáhat vám hráčům ve hře. A hlavně, te že je někdo rpgm pro nelfy a vy jste trpaslík a potřebujete udělat event, neznamená, že vám dotyčný nemůže pomoct. Stačí ho kontaktovat PMkou. Nebo dokonce ingame mailem.

Salmo
16-10-2014, 20:11
Hlavně sem házejte co koho se.e. Pokud se to má řešit, ven s tim. Netutlat, hnedka s tim ven.

Sarilen
17-10-2014, 16:32
Sere mi, že mi nic nesere :-(

Samosebou jsem spokojen s RPGM ze strany Aliance. Eventy se mi líbí a je to hrozně fajn, že tu zase máme podporu :-) Za mě jedině 5 hvězdiček pro Anttio a Salmo :-)

Darkhuman
08-11-2014, 21:36
Chtěl bych pochválit Anttia za dnešní event, byl pohotový, propracované efekty, bral v podtaz RP hračů, věděl co dělá.... zkrátka tak by to mělo vypadat 10/10 :-)

Ayenor
22-11-2014, 22:07
Díky za turnaj, konečně správce, jak má být! I s tím, že některým křivě foukne do zadečku a oni na něj dosednou. Vivat Margon xD xD
Aneb chválím GM Anttio za spawny, hraní NPC, neustálé obětavé obíhání RPerů a trpělivost. Dlouho jsem nebyla na něčem, co působilo tak středověce. Jste hoden monthy pythonova svatého grálu, M'lord!
Velký palec nahoru - a stejně tak všem bojovníkům a lučištníkům. :)

Lacrymosa
22-11-2014, 22:49
Musím pochávílit dnešní event. Rozhodně 10/10
Příští si určitě nenechám ujít ;-)

Shedreka
24-11-2014, 12:31
RP GM Anttio:
Všechny dosavadní eventy měl vždy Anttio propracované do nejmenšího detailu. Příběh, rozhovory, různé efekty včetně zvukových. Interakce s NPC, jeho výkřiky lidu proti Margonovi na turnaji. Věnuje se každému hráči, každé postavě. To mu nemůže nikdo upřít. Turnaj byl odlehčení a zábava, jiné jeho akce působyly tísnivě jako třeba boje s kultisty, události v Deadwinpassu. Tak by to mělo být ne? Těžko se při boji o život budete smát. Komu ty tíživé eventy nevyhovují, tak prostě nepřijde a počká si na tu zábavnější událost jako turnaj. Holt někomu dojdou na event čtyři lidi a Anttiovi více jak patnáct. Ráda s ním spolupracuji na eventech. Člověk ví, že to neodflákne. Jako RP GM je podle mě nejoblíbenější.

Ceroth
05-12-2014, 22:50
RPGM Salmo je od teď s konečnou platností rpgm, které se bude starat o potřeby BE a Draenejů, prosím rp hráče z těchto oblastí, aby se o pomoc s eventy přednostně obraceli na ni.

Ceroth
24-12-2014, 13:30
Za RPGM tým Soulwellu, přeji všem příjemné prožití Vánočních svátků, hodně dárků pod stromečkem (v reálu, ne pod tímv Oggu a SW!).

Ceroth
06-01-2015, 18:12
Prosím hráče Jesper a Redknife, aby do konce týdne opustili jednu z vůdčích funkcí, každý hráč bude šéfovat jen jedné frakci. Děkuji.

Jesper_Czd
06-01-2015, 19:07
PROSÍM NEMAZAT PŘÍSPĚVKY (nahoře je psáno : V tomto tématu se můžete volně ptát nás GM na otázky k rp)

Můj post: Nevidím nic v pravidlech co by to zakazovalo. Alterak je interní záležitostí guildy orlic. U Sin´dorei nechám na členy jestli tam se mnou chtěj pokračovat.

EDIT (smazaná odpověď): K otázce to bylo, otázce přímo na mou osobu. Nevidím jediný důvod, proč by jsi měl měnit nebo zavádět nová pravidla bez dohody s ostatními, nejsme menší RP hráči než ty. Moje vyjádření máš nahoře.

Ceroth
06-01-2015, 19:12
Ano, jenže to tvé nebyla otázka. Je to jednoduché. Nikdy to nebylo, takže to nebude ani teď. Vůdce frakce (správce, král, whatever) má povinnost dělat pro RP skupinu eventy. Jelikož jsi napsal, že to s Alteracem je vnitřní záležitost guildy, chápu to tak, že tohoto postu se nezdáš, takže do neděle očekáváme odchod z vůdčí pozice u krvavých elfů.

Tvé vyjádření je bráno v potaz a zohledněno: můžeš si vybrat. SPrávce BE nebo král Alteraku. Interní záležitosti guildy do toho netahej jde o rp titul ne guild rank.

Draik
06-01-2015, 20:10
Jesper jakožto král je vůdčí post gildy. Království Alterak je tvořenou pouze TOU jednou gildou, čili její vůle je vůle království a na ten post má regulérní právo, respektive je to pouze vyobrazení struktury gildy. Pozice u belfů, kteroužto zastal jako druhou, byla rovněž vůle gildy Sindorei. Ač tam se nejedná o pozici vzniklou z vůdčího postu, jednalo se o prosbu ze strany hlavní a defacto jediné aktivní gildy v Silvermoonu. I belfů eventy probíhají, pokud je to podnět tvé námitky. Čímž se dostávám k otázce - jakým právem po Jesperovi žádáš odstoupení, když si ho vybrala sama komunita a své pozice nezanedbává? Toto by se mělo řešit s tou komunitou, nevidím důvod, proč to ty cítíš potřebu řešit ze své pozice. Pokud se komunita, které se to týká vysloví pro jeho odstoupení, jsem si jist, že on sám to beze slova v klidu udělá.

Redknife zastává vyšší funkce ve dvou národech, ovšem jedná se o neultimátní posty. V obou případech je pouze člen rady, která se sestává z více členů. On sám ze svého vlastního popudu ani v jednom případě nedisponuje takovou mocí, aby sám chod národa ovlivňoval. Pravda, jeho aktivita v tvorbě eventů není zrovna oslnivá, ale eventy plánuje. Navíc jeden post je pod Anttiem, který ho sám na tu pozici vybral - moje otázka je, jakým právem to žádáš po něm a tím nepřímo napadáš rozhodnutí svého kolegy na Alianci - kde má mimochodem Redknife obě své inkriminované postavy a ty máš i zde v popisu jasně vymezeno, že jsi RPGM pro Hordu.

Ceroth
06-01-2015, 20:21
Téma vůdcování není určeno k diskuzi. Zmínění mají čas do neděle rozhodnout si post. Draiku přestaň flamovat, nic jiného tu neděláš.

Draik
06-01-2015, 20:48
Z mé strany se nejedná o flame. Položil jsem ti dvě regulérní otázky, na které bych znal rád odpověď, jelikož jsi sem nehodil, proč se to v první řadě vůbec má dělat. Důvod "protože jsem to prostě řekl" pro mě osobně uspokojivý není, a jiný tu pro to rozhodnutí nevidím. Otázky jsou myslím si jednoduché - proč hodláš zasahovat do záležitostí řešených gildou bez jejího vědomí a v podstatě cíleně proti její vlastní volbě (Jesperova pozice v Alteraku je nezpochybnitelná, takže hádám, že jde jen o post správce SMC) a jakým právem žádáš to co žádáš po Redknifovi, když se v obou případech pohybuje mimo tvoje RP pravomoci. Ani jedna pozice se netýká Hordy, což je "tvé území" a navíc tvůj požadavek jde přímo proti volbě Anttia v oblasti, která mu přímo byla svěřena. Ty sám jsi mi řekl, že nejsi head RPGM ale že tě tak ostatní často berou. To tě ale k takovému jednání nijak oficiálně neopravňuje, takže to musíš mít podloženo něčím, co já nevím a rád bych to tím pádem slyšel, abych to pochopil. Myslím, že na ty otázky není těžké odpovědět a týká se to přímo GM takže si myslím to do tohoto vlákna patří, protože tvá odpověď poslouží i jako informace pro hráče pro případné budoucí případy.

Ceroth
06-01-2015, 20:57
Protože to je v mých pravomocích, protože jsem tu momentálně z vůle admina RPGM leader. A říkám, že hráč nebude mít dvě vůdčí pozice u frakcí. Protože tím zabírá místo pro jiné možné hráče. A protože to tak prostě nebude.

Jesperova pozice v Alteracu je zpochybnitelná, každý může být sesazen. o rank v guildě tu nejde. Krom toho Anttio sám psal Redknifovi o tom, že dvě funkce u jednoho hráče jsou neslučitelné. Takže řpestaň flamovat Draiku. Děkuji.

Draik
06-01-2015, 21:03
No vida, to oboje jsou pro mě nové věci, které jsem právě nevěděl. Ani to, že tě admin udělal leadrem (která je asi nejzásadnější), ani že Anttio to Redknifovi říkal. To je to co mi scházelo do skládanky. Díky za odpověď. A ještě jednou, nejednalo se o flame, jen jsem chtěl slyšet důvody a slyšel.

Ceroth
06-01-2015, 22:17
Lidičky, jednoduše. Myslím, že se nějak extra nesnažíme tu házet klacky pod nohy, pokud se nedělají z našeho pohledu "chujoviny". Prostě dvě vedoucí funkce pro jednoho člověka ne. Proč? Protože ne, proč by to měl mít jeden člověk? Proč si tedy nevezmu všechny funkce já a nemluvím za npc? Protože je mnohem lepší mít dva vůdce, kteří spolu mohou dohodnout spolupráci. Ne, lognout si alta a odkejvat si všechno (to je jen příklad, než že se to tu děje).

Nejsme na HCRP servru abychom vám nařizovali všechno. Ale pořád chceme, aby byly dodržená nějaká pravidla.

Draik
06-01-2015, 22:29
Jo to chápu. Hele chtěl jsem vážně znát proč vlastně. Nemůžu říct, že bych to bezmezně chápal a souhlasil ale už alespoň ten důvod znám. Otázka je, jestli si tím pomůžeme. Na jednu stranu chápu že je lepší variabilita, ale na druhou, když si to rozhodne většina ... tak proč ne ne? .)

Blanch
07-01-2015, 15:21
Já nevidím důvod, proč by hráč nemohl zastávat dvě pozice, pokud to skvěle zvládá(zejména, když tam nikdo vhodnější není). A nejen proto, že jsme si Jespera třeba zrovna my vybrali a po dlouhé době to zase za něco stojí. Rozjely se skupiny, vrátilo se pár lidí a zase to tam žije. Stěžoval si snad třeba konkrétně na něj někdo, že by to špatně dělal?
Jako kdyby u belfů byl někdo, Cery, kdo jiný by tu pozici zastal, sám víš, že ji nikdo nechtěl, sám si mi psal, že tam nemáš koho dát. A teď, když to konečně funguje, budeme řešit tohle? Proč nemůže být alespoň někdy klid a musí se vytvářet tak umělé důvody narušení fungujícího rp?

Teď bez urážky, nic proti tobě, je to jen názor, ale tak jako tak si myslím, že pokud se tohle rperům nebude líbit, tak nebudou pískat, jak gm řekne, když budou chtít, prostě si to budou hrát dál po svém, nikdo jim nemůže nakazovat co a jak můžou hrát, pokud to chtějí jinak a jako skupina se na tom shodnou.

Delxbel
07-01-2015, 16:05
Na dané téma probíhá diskuze. Prozatím pozastaveno. Diskuzi prosím veďte v klidném neagresivním tónu, děkuji za pochopení.

Anttio
19-01-2015, 22:20
Určitě víte, že nedávno probehla debata ohledně několika RP pravidel. Následkem toho byla krátkodobá abdikace Chardina a OOC tlak na hráče v radě SW odstoupit, pokud si chtějí zachovat post jinde. Po debatě s hráči i GM se došlo k závěru, že v těchto případech bude RP reset nejlepším řešením.
Nuže k čemu tedy nedošlo:

Jmenování Rady v SW neproběhlo, novým kancléřem byl jmenovaný Draik (jak je nyní psáno na fóru)
Abdikace Chardina Sunrisera neproběhla, stále je správcem Silvermoonu.


Omlouvám se za komplikace. Děkuji za pochopení.

Ceroth
22-01-2015, 11:30
Vítáme novou posilu v týmu - RPGM Nifrit. Přejeme jí pevné nervy, málo zlobilů a hodně úspěchů při eventech. Nové RPGM se bude starat o záležitosti Sin'dorei (a obecně elfů z Quel'Thalasu) a také o Alterac.

Anttio
13-06-2015, 09:22
Jaman přátelé a RPeři,
Jak víte, blíží se převod a já jsem se rozhodl, že na dalším serveru už se nebudu nijak angažovat. Vím, že poslední dobou jsem byl prakticky neaktivní, nicméně pravidelně jsem hlídal všechny mimoherní komunikační kanály, kdyby někdo potřeboval s něčím pomoct. Do vlastních eventů jsem se z důvodu zkouškového nehrnul. Tímto se chci za mou neaktivitu omluvit.
Hlavně ale doufám, že na mě jako RP GM (ač krátkodobé) budete vzpomínat v dobrém, vynasnažil jsem se, aby tomu tak bylo. Občas to sice skřípalo, ale i to k tomu patří. Kdyby mě chtěl někdo v budoucnu kontaktovat, klidně napište. Myslím, že většina kontakt na mě má. Bohužel už nikdy nebude dokončeno několik dějových linií se Soumračným kladivem, slibovaným banditou Krvákem či Bomba v Ashenvale a tak dále. Děkuji tedy za poskytnout příležitost tvořit dobrodružství, já jsem si to užil a doufám, že vy také.

Mír s vámi*
http://orig08.deviantart.net/6b64/f/2007/026/6/b/world_of_warcraft_troll_by_pandaface.jpg
P.S. Věnuji se teď online DrD, a rád přijmu nové lidi. Kdyby byl zájem, napište.
*Goodbyes are not forever. Goodbyes are not the end. They simply mean I'll miss you until we meet again.

Salmo
15-06-2015, 16:00
Hodně zdaru v reálu (kdybys zas někdy chytil slinu, tak i v RP) a dík za pevný nervstvo :drink:

Guisborne
25-06-2015, 23:42
Heršvec, ono to tu ještě žije, stále po těch měsících, letech.

Nezvažujete, že ty otěže přeci jen pustíte, celá RP scéna jde do kytek, a nejen tady.

Lacrymosa
25-06-2015, 23:57
Heršvec, ono to tu ještě žije, stále po těch měsících, letech.

Nezvažujete, že ty otěže přeci jen pustíte, celá RP scéna jde do kytek, a nejen tady.

Proto je na nás abychom ji udrželi naživu, ne? ;-)

Salmo
26-06-2015, 14:23
Neřikal snad vždycky Zippy, že jsou RPeři nezmaři? (A měl pravdu, ten chlapec, RPer přežije všechno.) :drink: