PDA

View Full Version : Výzva na Norgannona



Fingon
05-05-2014, 11:23
Schválne som čakal dva dni, aby dostali GM čas na odpoveď(na moju pripomienku v sekcii s Cataclysm, kde som sa pýtal na RPím se ti, ktoré je uzamknuté)...koniec koncov nie všetci tu sú permanentne alebo aj každý deň.
Takže, RPím se ti je stále neprístupné hráčom. Nie je možné napísať odpoveď tak ako v normálnych témach(to inak platí aj pre tému Elrendar Keep po Hordou, ktorá je v rovnakej "sekcii", čiže to bude všeobecný problém tém, ktoré nie sú zaradené pod "kráľovstvá"). Od žiadneho z oboch moderátorov neprišla žiadna odpoveď ani nebola žiadna z tých tém upravená. Takže, hráči stále nemajú možnosť nič tam pridať. Toto bolo na oboch moderujúcich GM.
Teraz k Norgannonovi. Hoci viem, že je viac za Alianciu(aspoň ako vidím, za Hordu sú zas viac Kailra a Ceroth), ale minimálne na fóre by malo byť možné vidieť nejakú aktivitu. Napriek tomu je RP fórum absolútne mŕtve(jediným náznakom aktivity sú, ako som už spomínal, pravidelné správy od Elrendar Keep a Rytíři Orlice, ktoré ale sú v guild forum) a nejaká snaha na čokoľvek tu neexistuje(to ani od hráčov...k tomu sa dostanem). Posledná vec bola téma s Cataclysm, kde sa hlasovalo, čo sa spraví s medziobdobím. Po viac než dvoch týždňoch ankety a týždni po poslednom príspevku(a zrejme aj zahlasovaní) sa tu zrazu objavilo: Cata začína 1.4. Tým absolútne nebol braný ohľad na prípadné RP hráčov, ktorí už mohli začať dej Caty...vzhľadom na to, ako dopadalo hlasovanie, čo bolo vidieť už dávno pred vyhlásením, sa medziobdobie malo RPiť vo flashbackoch a teda nebol dôvod na čakanie. Už o tom, že je máj a decembrový event s Malygosom stále nemá napísanú správu o ňom, hoci išlo o veľký event, ktorý mal aj byť daný na fóre(sám Norgannon si od nás pýtal mená postáv, aby ich mohol vložiť do správy).
Treba sa spýtať: Mal by sa takto správať head GM? Je vidieť nulová aktivita, Aliancia je mŕtva, Horda s výnimkou elfov tiež(malé skupiny ako napríklad taureni u Hordy prípadne krajiny Aliancie) a stále sa nič nerobí! Viac aktivity je tu vidieť od hráča, ktorého meno som zabudol, ktorý spravil túto tému...a to tá téma bolo to jediné, čo spravil.
Pardon, ale toto už je naozaj moc. Ako majú byť hráči aktívni, keď vedenie tu nejako nerobí nič? Naozaj mi to príde, že tu sú len dvaja GM, Ceroth a Kailra a Norgannon nikde. A ak tam tá aktivita je, tak nech ju ukáže. Nech napíše, čo robil počas posledných mesiacov a ak nie, tak aký je dôvod a ako to plánuje riešiť. Utajovanie tu bolo v serverovom meradle pri Cataclysm a stačí si pozrieť staršie témy, kde uvidíte, aký flame sa vyvinul. Byť ticho nie je nikdy riešením.
Ak na svoju neaktivitu nemá dôvod, tak by mal odstúpiť, aby umožnil to, aby nastúpil niekto iný, kto by bol aktívny. Lebo aby tu bol head GM, ktorý nič nerobí a zostáva na tom poste len preto, aby mohol povedať, že je head GM a mohol "rozhodovať" o tom, čo sa deje, tak to je naozaj dosť o ničom. A potom jediní, ktorí trpia, sú samotní RPeri a celá naša komunita.

Domimaru
06-05-2014, 00:30
Pokud Rytíři Orlice nejsou Aliance pak ano, Aliance je mrtvá. Ale v naši roztomilé rodince se stále nacházi cca 5-10 aktivních RPerů kteří pravidelně RPí :) Ano vím že je to uplně mimo téma ale prostě se mi nelibí tne výraz že Aliance je mrtvá :) To že neméme GM neznamené že nemáme eventy, jen prostě zapojujeme fantazii. (někdy až moc fantazie :D )

Fingon
06-05-2014, 07:31
Alianciou a Hordou som myslel klasické frakcie, bez pridaných krajín ako Alterac a Elrendar(o tom, že Alterac RPí viem, veď tam mám brata) :D Výraz "Aliancia je mŕtva" som prebral od iných hráčov, ktorí sa tak vyjadrili, osobne za Alianciu nehrám...ale viem, že až na malé skupiny sú zrejme tie národy neaktívne(podobne ako taureni v Horde...sú stále nažive, koniec koncov, bol aj event, ale mnohých v RP už vidno nie je).
Čo sa týka GM, toto je čisto z toho, že Norgannon je head GM...keby bol "len" obyčajné RP GM, tak pre mňa za mňa, nech si je neaktívny, keďže je hlavne u Aliancie, bolo by o ničom, keby to riešili hráči Hordy, keďže je to ich/vaše GM a záleží hlavne na vašej spokojnosti. Lenže on je head GM a teda jeho aktivitou nie je len pomáhať spawnovaním, prípadne inými vecami pri eventoch a RP. Mal by komunikovať s vedením v mene celej komunity(Ktorí ľudia riešili tie spawny s Martinusom počas WotLK a zariadili, aby sa dostali do hry? Lebo ja viem, že on nebol medzi tými, čo sa o to zaslúžili), starať sa o fórum(minimálne aspoň mať nejakú iniciatívu), byť aktívny a zodpovedný. Nie hrať sa na mŕtveho pavúka a myslieť si, že si to nikto nevšimne a nikoho to trápiť nebude.

Jesper_Czd
06-05-2014, 13:38
Písal som moderátorovi aby presunul sekciu Rytíři Orlice do RP sekcie do Alteraku a niššt (ah tak nič už sa to rieši :)

Kailra
06-05-2014, 19:43
Tak co se tyče SPAWNU, si ještě počkáte. Jsou zde jiné priority 2x víc důležitějších než spawny. Spawny jsou bonus dodatek, nebo si to nazvěte jak chcete, ale nejsou bezprostředně důležité oproti základním věcem jako je funkčnost Q či celých lokací. Na spawny si počkáte a tím bych to to téma ohledně spawnu uzavřel. Pokud mate nějaké dotazy směřujte je na mně.
Reakcí na druhý bod v tématu, ano Norg je sice Ali a RP GM leadr, ale když si vezmete, horda má taky GM pro hordu, které je více méně též aktivní jedné skupiny. DO situace u Ali už tak nevidím, ale je mi známo, že po jistou dobu byl Norg bez práv. K RP leadru, souhlasím, že by tento post mohl zastávat svědomitěji, a však není první RP leadr který takto ke svému postu přistupoval. Co hůř hrál si na důležitého jen když mu teklo do gatí nebo když situace pro jeho stranu byla vyhrocená. Tak či onak ne všichni jsou bez viny a ne všichni mají tedy právo tím kamenem hodit.

Xaverius
06-05-2014, 19:49
Spawny jsou bonus dodatek, nebo si to nazvěte jak chcete,

Zbytečnost :D (A to mám RP rád - ale jen blizzlike RP :P).

Fingon
06-05-2014, 19:59
Vďaka za vyjadrenie, Kailra :) (Len aby nedošlo k nedorozumeniu, tým so spawnami som mal na mysli čisto WotLK spawny, nie na Cate...plne súhlasím, že sú podstatnejšie veci)

Ceroth
06-05-2014, 22:07
Ano jsem "více méně aktivní gm jedné skupiny", jen pokračuj...zajímalo by mne co děláš ty se svými gm právy...více..nebo spíše méně?

Ayenor
06-05-2014, 23:14
Pokud vím, Eranon o práva od spojení kvůli těm IP lockům atd přišel opakovaně cca 5x. Vždy si je dokázal zařídit, asi to doopravdy bude o komunikaci, snaze a zájmu jednat s vedením serveru. Ono všechno jde, když se chce.
Pokud je Head RP GM mrtvý a s adminem naposledy komunikoval v únoru, asi od něj můžeme očekávat aktivitu 0 i v dalších oblastech.

A souhlas, RPíme v pohodě bez spawnů, jsou jen třešnička na dortu. Kdo to nedokáže, neměl by se snad za RP hráče považovat.
Na druhou stranu ty spawny byly krásné. Byla to věc, která zaujala nováčky. Hádám že i skákačky byly zábavnější než jen blizzlike bedýnky a šipky.

To jen já si na finále eventů vyžaduji GM podporu s právem dočasného spawnu - až dám do kupy screeny, vysvětlím v jedné jasné ukázce, proč a co může RP GM udělat, aby lidem ztížil či zpestřil event. Jsou to celkem hodiny práce, jakkoli se to nezdá.
Má to dost hardcore, když za NPC nemůže promluvit nebo je za sebou nechat běhat, zatímco je invis a zatápí nám.


Ale to, že moderátora na forku má jen Kailra/Norg a on ne, nechápu.
Je ze všech tří de facto jediný skutečně aktivní s vlastními příspěvky. Ne jen s ctrl+c a ctrl+v.
A pardon, že to říkám, ale zdá se mi, že co od aliance zmizela třenice kapr/veralyn, je tam fakt mrtvo. Norg v té žabomyší válce měl jasnou favoritku a ta není aktivní, tak proč by byl on. *shrugs*

Fingon
06-05-2014, 23:40
Hmm, tak to o "časti RPerov" zrejme naozaj znamenalo to, čo som si myslel. No nič, snaha o politickú korektnosť OFF.
Kailra, zrejme všetci z Hordy vidia fakt, že existujú len tri RP skupiny: Elrendar(guilda Elrendar Keep), Quel´Thalas(guildy Sin´dorei a Krvaví rytíři) a taureni(pár roztrúsených po viac guildách). Zvyšné rasy nemajú vedenie, prípadní RPeri nie sú súčasťou nejakej IC komunity spojenej s čisto ich rasou, aspoň čo mi je známe. Takže pracujme s týmito tromi skupinami.
Máme tu dvoch GM pre Hordu: Cerotha a Kailru. Z toho nám vyplýva to, že jedno GM nemusí robiť všetko pre všetkých. Okrem toho je Ceroth IC lordom z Elrendaru a Kailra je za ženskú postavu Elther IC správkyňou Silvermoonu. Podľa všetkých zákonov logiky by to teda malo byť väčšinou tak, že Kailra robí aktivity pre QUel´Thalas a Ceroth pre Elrendar, keďže sú to skupiny, kde RPia. Zostávajú taureni a ako je vidieť z eventu z Thunder Bluff, minimálne raz GM podporu poskytol Ceroth(nehovoriac už o eventoch rozprávok, ktoré organizoval, ktoré boli pre všetkých hráčov(hoci tieto GM podporu nevyžadovali a ani nevyžadujú...dokonca ho Alterac spomenul aj v správe z jedného eventu, čiže robil aj veci za Alianciu). Preto tvrdiť, že Ceroth je GM len určitej skupiny je naozaj smiešne, pretože to mnohé dôkazy vyvracajú(jediná RP skupina za Hordu, u ktorej som ho nevidel robiť GM veci bol Quel´Thalas, ale ten má predsa Kailru(viď event s Obnovami Ruín Silvermoonu, kde Ceroth, pokiaľ viem, nebol GM podpora)).
Ale, ako zakladateľ tejto témy by som bol naozaj nerád, keby sa toto tu zvrtlo v nejaký flame, preto by som rád poprosil všetkých, aby sa zdržiavali uštipačných poznámok a prípadne na ne reagovať slušne a vyvrátiť ich(ak je to možné). Témou tejto diskusie je, či Norgannon na svojej pozícii head RP GM niečo pre komunitu robí, a ak áno, čo, a ak nie, tak zodpovedať na otázku, prečo by vôbec mal na tej pozícii zostať a nemal by byť nahradený niekým kompetentnejším(a poprosil by som o vyjadrenie aj samotného Norgannona, pretože prípadné ticho, či už z dôvodu neaktivity alebo bezdôvodného mlčania len dodáva na váhe názorom tých ľudí, ktorí sú presvedčení o jeho neaktivite).

Seraphim
12-05-2014, 03:51
*tématem se líně provalí koule slámy hnaná větrem*
Zajímavé je, že Norg po tvé zmínce o RPímseti v prvním příspěvku obě témata přesunul/otevřel, ale zbytek připomínek, dotazů a námitek přehlédl nebo vyignoroval.
Takže tu se asi odpovědi od zodpovědné či dotazované osoby zřejmě nedočkáš.
Aneb jak hrát mrtvého brouka ;)

Fingon
12-05-2014, 10:22
Ako sa hovorí, kto mlčí, ten svedčí. Som si istý, že nielen ty a ja sme toto postrehli, ale aj ostatní. Keby nejaký protiargument existoval, tak by ho tu zrejme dal. Nestalo sa. Ergo to len dáva na hodnote tomu, čo som povedal v úvode tejto témy a som za to, aby Norgannon odstúpil a prenechal svoje miesto niekomu schopnejšiemu...prípadne aj aby nebol head GM, pretože je lepšie, ak na najvyššom mieste nie je nikto, ako keby tam mal byť niekto, kto to má u *****e a prípadne by raz mohol z pozície svojej "autority" spraviť niečo, čím by to zneužil a len ublížil RP.
Som len zvedavý, či sa tu na tomto serveri vôbec ešte nájdu RPeri, ktorí toho Norgannona ako tú autoritu berú a považujú ho za skutočného vodcu komunity. Možno pár v Aliancii, ak ich tam vôbec toľko ešte mimo Alteraku zostalo. Jo, good job, Norgannon, som si istý, že si na seba hrdý :rofl:

Helen
14-05-2014, 14:30
Som len zvedavý, či sa tu na tomto serveri vôbec ešte nájdu RPeri, ktorí toho Norgannona ako tú autoritu berú a považujú ho za skutočného vodcu komunity. Možno pár v Aliancii, ak ich tam vôbec toľko ešte mimo Alteraku zostalo.

Mám takové tušení, že nezůstalo...

Asharia
22-05-2014, 15:25
Souhlasím s uvolněním místa Head RP Game mastera, jelikož ten nynější je tak trochu, jak vidím neaktivní. Tedy možná aktivní je, ale že by se někdo snažil dělat něco významnějšího pro oživení RP, to se říct nedá už vůbec, proč mám jen pocit, že každý jen čeká a sleduje, jak to tu zdechá? :D

Liris
28-05-2014, 20:43
Jestli ono to nebude tím, že se půlka (už tehdy neaktivních) GMek vyházela a admin a devové jsou tvrdohlavé palice, které se RP GMkům pomalu bojí dát práva. Dvě, tři GMka zvládnou bavit celý server RPerů, to ano. Ale jestliže jim to někdo zhnusil, tak se ani nedivme. A že by byl admin ochotný vzít nová GMka na RP? Nebo nějakého aktivního RPheada, co by po něm chtěl ty samé věci, co Norg zkoušel už mnohokrát? :D:D ta myšlenka mě rozesmívá

Asi bych si stěžovala jinde než tady na fóru. Ryba smrdí vždycky od hlavy

tretistrana
28-05-2014, 21:09
Sesadit GMko z pozice hráče? držím palce ale nevěřím.

No pokud máš svou RP postavičku rád/ráda, tak ti doporučuju aby ryba smrděla od ocasu.

Jinak nejlepší RP je stejně s lahví rumu v ruce, ach to rozlišení

Ayenor
28-05-2014, 22:24
Norg se nesnaží o nic už skoro rok. Zbytečné mlácení prázdné slámy. Jediné aktivní RP Gm je Eranon a co potřebuje si vyjedná s vedením bez problému. Spawny ne, ty jsou v portfoliu kohosi jiného.
A to klobouk dolů k jeho ochotě a aktivitě, protože se loguje po práci v 9 večer z wifiny na kterou se připojí jen v krčmě, kam jde na večeři.
Škoda toho, že na alianci prostě neufunguje nikdo, jen zdraví RP hráči, kteří si vystačí i bez GM podpory. Sláva jim.

Thorn01
29-05-2014, 12:00
Zdravím, Norgu.

Nebudu se zde vyjadřovat o tvé aktivitě a práci. Jednak nejsem zasvěcen a tudíž nemám právo něco hodnotit. A pak snad sám dobře víš, jestli svou pozici vykonáváš zodpovědně, aktivně a svědomitě. Nicméně mě zaráží fakt, že uběhl již téměř měsíc a tvá odpověď je stále v nedohlednu. Je sice moc hezké, že jste přesunuli obě témata RPím se ti, ale to pořád neodpovídá na ostatní dotazy, které zde padly. Nejspíš nemáš čas a věř, že tomu rozumím. Nicméně mi neříkej, že za měsíc není možné dát dohromady dvě nebo tři věty... A také chápu, že odpovídat zrovna na toto asi není dvakrát příjemné a nechce se ti. Ale s tím už jsi měl počítat, že se něco takového přihodí. Zvlášť na tvé pozici. No, nějak si to sám přeber, ale osobně by mi přišlo hloupé, neslušné a nečestné neodpovědět. Navíc se zde chce po tobě jen tvé vyjádření. Nic víc...

To je tak ode mě vše. Takže se mějte.

Norgannon
31-05-2014, 18:53
Vzhledem k tomu, ze nehodlam lhat a napsat sem doopravdy, co si myslim, by mi vyneslo akorat tak vyhazov, protoze pravidlo tohohle serveru je drzet hubu a krok, napisu jen toto:

Kdyz Arteila koncila jako sefka RP tymu, vicemene jsme s ni, Riaci a Kailrou (Eranon nebyl k sehnani) shodli na tom, ze pozice sefa RP tymu je uz ted dobra akorat k tomu, aby bylo na koho nadavat (coz vam jde znamenite, kdyz nahodou neco nepotrebujete, pak jste sama slusnost...nerikam, ze vsichni, ale nebudu nikoho konkretniho jmenovat), protoze, uprimne, sefovat neni cemu a kazdej si stejne bude delat veci po svym.

Asharia
31-05-2014, 19:19
Já po tobě pokud si dobře vzpomínám ještě nikdy nic nechtěla...Á očividně ani moci chtít nebudu, podle toho co říkáš...
Navíc jsem si myslela, že head RP GM má pro RP na Soulwellu (Který byl tuším PvP/RP serverem) vybudovat nějaké to zázemí, při nejlepším pevné...Jenže tady se nedočkáme očividně ani spawnů, navíc kolem nás může každou chvíli proletět nějaký vůl s IQ 10 a do yellu začít řvát větu:
"NO LÓÓL! Co to tu melete za pí*oviny?! LOLOLOL!" (Jó, takhle to holt bývá xD)
Bylo by čemu GMkovat kdyby jste něčemu GMkovat chtěli a uměli si to zařídit, my hráči s tím očividně nic dělat nemůžeme, jelikož na naše slova a žádosti ať jsme sebemilejší nikdo nedá. :/

...Samozřejmě neříkám, že je to tvoje chyba. Ale jednou když už jste GMT tak by jste se jako tým měli chovat, ne si házet klacíky pod nohy a říkat
"Ne, tohle já neudělám protože se mi nechce."
A do celkového týmu patří i admin ať chce nebo ne. Jednou když už byl Soulwell PvP/RP server (Jak jsem již uvedla výýýše) tak by na něm mělo zůstat místo i pro to RP, ne?
A vůbec, kdybych měla nakreslit nějaký graf o tom jak to jde se Soulwellem po spojení se s...tímhle, tak by ta čára ve většině věcech jela dost prudce dolů...

Tedy, já bych alespoň ocenila nějaký krásný, rozumný důvod od admina, proč je tak strašně proti RP a nemůže pro něj hnout ani svým prstem...Nebo pro něj prstem hnul? Nevím...
(Vážně to tak vypadá...a často se to říká!)
Eh, navíc...RPerů je ve vaší Soulwellovské komunitě více než dost, možná by jste se divili do jakých až počtů by to vyrostlo kdyby jste je spočítali. Snad vám neodejdou mnó...

Norgannon
31-05-2014, 20:37
Czechdream byl RP server, a vsechno bylo v pohode. Soulwell uz ciste RP server nebyl, RPeri tvorili mensinu, i kdyz dost hlasitou, a vedeni kdyz uz ne primo podporovalo, tak aspon nechavalo RP tym resit si svoje veci (a i ta podpora, i kdyz nedosahovala urovne CzD, nebyla zrovna zanedbatelna). Pak prislo spojeni s Gamenode, Martinus sliboval, ze se RP podporovat bude (nebo nam to tak aspon bylo predkladano pred spojenim, kdo vi, kde je pravda), a jak to tu vypada...vidite sami, a nahlas to rikat nebudu. Neni to o tom, ze by Martinus byl PROTI RP, jenom je mu naprosto u vy-vite-ceho.

Populace po (a pred) kazdym spojenim klesala, ale nikdy ne natolik, aby to nevyrovnalo prival hracu (kdyz po pripojeni serveru s 500 hraci kvuli spojeni pulka odejde, stejne ti zbyde 250 jako cistej zisk).

Edit: a mezi ty pokrytce nezahrnuju tebe, doufam, ze ti, na ktery to bylo mineno, se v tom poznaji, a trochu se zamysli

Ceroth
31-05-2014, 21:06
No když už jsi zmínil head rp teamu a jeho výběr po odchodu Arteilly, mohu tu z historie skype vyhrabat její zpráv, že se rozhoduje mezi mnou a tebou. S Arteilou jsem skoro denně v kontaktu, Kailra byl donedávna také na mém aktivním rp listu, tebe mám na skypu taky. Tolik k "sehnání mne".

Druhak, nejde o to že podpora je taková jaká je, ale jde o to, dělat co se dá. A toho je pořád dost.

Seraphim
31-05-2014, 21:29
Vzhledem k tomu, ze nehodlam lhat a napsat sem doopravdy, co si myslim, by mi vyneslo akorat tak vyhazov, protoze pravidlo tohohle serveru je drzet hubu a krok, napisu jen toto:

Kdyz Arteila koncila jako sefka RP tymu, vicemene jsme s ni, Riaci a Kailrou (Eranon nebyl k sehnani) shodli na tom, ze pozice sefa RP tymu je uz ted dobra akorat k tomu, aby bylo na koho nadavat (coz vam jde znamenite, kdyz nahodou neco nepotrebujete, pak jste sama slusnost...nerikam, ze vsichni, ale nebudu nikoho konkretniho jmenovat), protoze, uprimne, sefovat neni cemu a kazdej si stejne bude delat veci po svym.

Takže jinak řečeno to mám chápat tak, že .. :
- máš tu pozici na ozdobu ... ?
- domníváš se, že šéf RP týmu nemá žádné povinnosti, jako třeba pokoušet se rozvíjet nějak zdejší roleplay, komunikovat s hráči na foru, hledat a vést nová RP GMs s chutí něco dělat, zastupovat roleplayery v komunikaci s vedením, mít přehled o stavu roleplay a pokoušet se řešit případné konflikty (i své) smírčí cestou?
- a nepovažuješ za nutné nic dělat, komunikovat na foru, apod.
Chápu to dobře?

Co na to říci ... ano, máš v rp týmu jen 2 lidi, z čeho jednoho na spawny (které nejsou).
Ty sám nejsi zrovna miláčkem toho zbytku aliance (převážně alterak, není divu), co ještě zůstal, tudíž ti o nějaké eventy raději ani nepíší.
Tak co kdyby ses nad tím třeba zamyslel, řekl si, kolik času a chuti máš pro tvorbu eventů .. (mnoho asi ne, nevídám tě ani online na herním charu), a pokusil se najít nějaká nová aktivní rp gms, kterým bys předal své zkušenosti, radil jim a pokoušel se rp rozvíjet i jinak, třeba šířením informací o rp mezi ostatní hráče serveru. Někdo bude kafrat, někoho tento styl hry možná zaujme, je tu poměrně dost lidí se zkušeností např. s Dračím doupětem.
A pokud nemáš ani na tohle, tak tu svou pozici nabídni někomu, kdo to snad ochotný dělat bude.
Nic nedělání, jak vidno, žádný pokrok nepřináší.

edit: Díky za výlet do historie, ale buď tak hodný, zaměř se na to, co je, co bude, a co s tím můžeš udělat a jak to zlepšit ;-)

Fingon
01-06-2014, 00:18
Zaujímavé, chcel som tu vyjadrenie k tomu, čo sa robí. Aj som ho dostal, hoci vôbec nie také, aké som čakal. Takže sa vlastne nerobí nič, ale to je v poriadku, že sa nerobí nič. Som si takmer istý, Norgannon, že po tomto ti z toho "ničoho", ako si označil RP komunitu, ktorej akože šéfuješ, nezostane skutočne nič.

Necris
01-06-2014, 08:36
No, takze ak spravne chapem, na Ali Vam chyba RP GM, to je jedna vec. Druha vec je mala aktivita ostatnych RP GM.. pozerala som, vsetky GM tu mate na live serveri prava, takze by som chcela presnejsie vediet, co Vam chyba ku stastiu. O separacii RP som sa tak pred mesiacom bavila s Cerothom, z toho rozhovoru mi vyslo, ze je lepsie, ked to nefunguje tak, ako na starom SW, resp. ze sa RP nezapina, co mi pride rozumne, kedze sa mozu na to chytit aj novi hraci, ale na druhej strane zase, ako hovorite najdu sa aj individua, ktore Vam to kazia. Co sa da samozrejme podla mna velmi rychlo vyriesit, niekolkominutovym mute..
Nevraviac o tom, ze som sa Cerothovi ponukla, ze mi moze kedykolvek napisat, ak je daco treba.

Nie je problem skor v tom, ze nic neriesite? Pretoze pardon, ale ak chcete ist priamo na Martina, tak si 2x rozmyslite, co po nom chcete. Ja mam niekdy pocit, ze skor RP komunita sa oddeluje od vedenia sama, ci uz je to tym, ze od celeho fungovania serveru, ste na spolocny skype nikto nic nenapisali, dobre, aby som zas nekrivdila, par viet sa tam najde.. a potom tu chcete, aby sme sa "MY", vedenie pohli? Uvedomte si, ze aj Vy patrite do vedenia, ale asi sa tak moc nespravate. A nechodte na mna s tym, ze by sme Vas aj tak ignorovali.. ja myslim, ze osobne moj post na serveri je dost vysoko na to, aby som pre Vas mohla co to spravit, ale ked o nic neziadate.. ci uz clanky, nabory, prinajhorsom, ak mate nejaky event a potrebujte nieco nadstandartne..

K tej prvej veci, preco si nevyhlasite nabor? Uprimne admin a spol. sa do Vas nechcu proste starat, kedze ste trochu ina komunita, ako "normalni" hraci, nie ste tak narocni, kedze Vasou naplnou je RP, teda neviem, ci aj nejako aktivne chodievata raidy atd.. Je pravda, ze u admina nejaku velku podporu nemate, ale zas to neznamena, ze ked nieco nutne treba, tak sa na to uplne vykasleme. Viem, ze u nas veci trvaju dlhsie, ale sami vidite, ze vedenie ma priority trochu inde.

Kazdopadne, by ma naozaj zaujimalo, co vsetko Vam presne chyba. S novymi GM to je trosku tazsie, pretoze aj ked sa naberu, tak urcite hned zo zaciatku nedostanu vysoky GM lvl, snad pochopite, ze je vela druhov ludi a nie kazdy ma ciste umysly. No a podla toho co pisete, Vam okrem ali GM chybaju aj spawny, ktore su od GM lvlu 3.., ktory ma Norgannon a Kailra.

No a drahy Norgannon, co presne si pod podporou Martina predstavujes?

Asharia
01-06-2014, 09:57
No jako takhle, Soulwell...Nebo jak ho teď nazýváte byl serverem docela dobrým a RP tam celkem kvetlo co jsem slyšela a co jsem zažila. Nevím kde přesně nastal ten zlomový okamžik kdy lidé začali od RP tady odcházet jinam, například na total RP servery, nebo s ním končili úplně.
Tento server nabízí v některých ohledech více možností než nějaký total RP server, jelikož nejste například zavření v nějaké malinké lokaci kvůli nedostatku hráčů, ale také má mnoho záporů...Které by se samozřejmě daly vyřešit...

Faktem ale je, že tady na Soulwellu jen velmi těžko udržíte hráče z Total RP serverů hlavně kvůli těm spawnům. Je to něco na co jsou zvyklí a dost špatně se pak něco rpí, když jste horda a máte ali rperovi nějak vysvětlit, že právě prošel dveřmi. Neříkám že Blizzlike world je ošklivý nebo špatný, jenže ani Blizzard do moc velké míry nemyslel na RolePlaying game...Tedy chybí spoustu věcí, sem tam nějaké ty dveře...No ukažte mi kdo by normálně stavěl dům bez dveří xD...Navíc když se normálně ptám hráčů, které jsem sem horko těžko dotáhla z total RP serverů co jim tady chybí, očividně zazní odpovědi jako:
"Dveře, sexy kanapíčka, staré hodiny, naspawnovat kuchyň, společenský salónek, několik servisů, lepší stáje!"
"NPC duchů, máme je tu, ne?..."
"...Služebných duchů!"
"Chm ... možná nějak obveselit ten balkónek."
"Třeba něco ve smyslu drobného pavilónku proti dešti."
"bla bla...S nějakými ultra sexy židličkami, stolečkem s ovocem a démonem ve fráčku."
Pokud je problém s tím jak dostat spawny na Cataclysm možná by jste se měli zkusit poradit s nějakým RP serverem kde mají cataclysm a zeptat se jich jak na něj spawny dostali...


Nebo napříkald NPCčka. Co naspawněná NPCčka navíc sloužící k RP/ RPrům? Já osobně si myslím, že by to žádného PvE a PvP hráče nezabilo. Pokud vím tak jsou tady hlavně proto aby se mlátili mezi sebou a týrali ubohé NPCčka v raidech a dungeonech za účelem expení nebo získání lepší věci. Navíc pokud přežijí, že je na jednom místě 10 stejných NPCček zadávajících Q a které by mělo být správně jen jedno, proč by jim mělo ublížit pár nějak hezky uspořádaných NPC?

S tím zavrhováním zapínání/vypínání RP "řeči" nebo jak to nazvat více méně souhlasím, jelikož bylo celkem otravné stále si sledovat a kontrolovat jestli máte .rp all/off/on a jestli to mají jiní. Takto vás zkrátka každý slyší a to je nejlepší, i když vy slyšíte každého taky, což není někdy zrovna ideální xD...Ignore 4ever! Problém je pak v tom, když toho hráče otravování Rperů těší a má více charů/accountů. Ale pokud říkáš, že se to dá vyřešit krátkým .mute tak je to v pořádku, o tomhle jsem zase nevěděla...Že by to teď takto fungovalo.

Pak je tu problém s mezifrakčním RPením, tedy ali/horda. Někdy se to jak určitě víte více nežli hodí, protože někdy by jste si rádi zarpili i s opačnou frakcí. Jenže jak, když si nerozumíte a musíte stále přeskakovat na dvě postavy aby jste se domluvili? Pak nastává obvykle zmatek. Na pár serverech jsem viděla například mezifrakční party, což byla vážně príma věcička, jelikož jste mohli bez problémů invnout člena aliance a v partě se domluvit na všem možném. Byla tam nastavená jakási forma společné řeči.

Co se týče aktivních GM, tak u těch RP jsem doopravdy viděla aktivního vážně jen Eranona...Možná jsem slepá ale...
No a co se týče GM normálních už týden mi vysí ticket a nikdo mi na něj ještě neodpověděl, takže asi tak!! :D
Stejně jsem to nakonec vyřešila sama takže ho tam už asi nenajdete......*mrmly mrmly*

Dále by se možná měli najít nějací aktivní hráči, kteří mají zkušenosti s RP, nápady na eventy a rádi by se ujali vůdčích postů u jednotlivých frakcí a rozjeli tam RP. Tedy alespoň podle mě by to možná pomohlo...
A nebo zkrátka stačí ty RP GMka, jen je příliš nezatěžovat...
A taky se mi nelíbí, že admin si po dvou měsících neaktivity přivlastní postavy, které jsme namáhavě vyexpili! Co vy víte? Třeba někomu na dům spadla mimozemská sonda a zničila mu připojení na internet nebo mu rozmáčkla PC!...Navíc to pak strká na aukci a chce za postavy po hráčích něco, co si lze pořídit snad jen za normální, tedy reálné peníze....To taky není úúúplně v pořádku a pro server bezpečné :P...Nic co by s RP souviselo. :D

Fingon
01-06-2014, 10:14
Myslím, že to "privlastnenie" sa deje až po 6 mesiacoch a ide o účty, nie postavy. Ja som niektoré postavy nelogol už dlho a nezmizli mi, lebo sú na tom účte ako môj main. V pravidlách serveru je okrem iného aj to, že všetky postavy sú majetkom serveru. Môžeš sa ohradiť, môžeš povedať, že to je sprostosť, ale faktom je, že ide o Martinusov server a teda on dáva pravidlá a to s postavami je úplne v poriadku. A okrem toho...je to naozaj taký problém v prípade neaktivity lognúť len raz za 3 mesiace, aby ti postavy nezmizli? Prípadne si zažiadať o ban a tým si zabezpečiť, aby si sa pri vrátení svoje postavy mohla nájsť?
Aké NPC máš ale na mysli? Lebo v hlavných mestách a vlastne aj všetkých obývaných sú usporiadané NPC a mnohé aj niečo robia. Spawnovať ako scenériu napríklad pár elfov navyše do SMC, hoci je ich už aj tak milión, mi príde ako strata času.
Ja osobne som zažil len párkrát, kedy by sa hráč priplietol do RP a napríklad začal polonahý tancovať v strede skupiny 13 ľudí...a to aj bolo v Ghostlands v quest hube, čiže to bolo logické, že sa tam ukážu aj iní ľudia. Nikto, kto by stále behal dookola a v /say otravoval a urážal.
Necris, len na upresnenie, RPeri chodia aj PvE a PvP. Len to väčšinou nie je prioritou, ale deje sa to a už som v rámci RP guildy šiel aj na ICC(ešte na WotLK). Len aby sa proste nestalo, že RPeri budú braní ako nejaká skupinka, čo si robí len to svoje, pretože mnohí naozaj robia aj to, na čo je tá hra určená a mnohí sú v tom dobrí. RPeri sú normálni hráči, len k tej hre pridávajú ešte aj niečo iné :)

Asharia
01-06-2014, 10:47
Jó, to s postavami by bylo v pohodě, kdyby je neprodával za dá se říci přímo reálné peníze. Co asi s těmi penězi dělá? To vše potřebuje na chod serveru? I Kdyby to rval do něčeho jiného, nevadí mi to. Hloupost lidí co do toho ty peníze rvou....jen by to mohlo vadit někomu jinému, kdyby se to dozvěděl.

To s těmi NPC, ne každý bydlí v centru města...někteří žijí i v neobydlených lokacích! :D

ShadronCzD
01-06-2014, 10:54
- domníváš se, že šéf RP týmu nemá žádné povinnosti, jako třeba pokoušet se rozvíjet nějak zdejší roleplay, komunikovat s hráči na foru, hledat a vést nová RP GMs s chutí něco dělat, zastupovat roleplayery v komunikaci s vedením, mít přehled o stavu roleplay a pokoušet se řešit případné konflikty (i své) smírčí cestou?

A pokud nemáš ani na tohle, tak tu svou pozici nabídni někomu, kdo to snad ochotný dělat bude.


Ochotných lidí tu bylo i je stále X. Nebudeme si nalhávat že Norg je už víceméně vyhořelý palivo, ale i to palivo občas může bejt užitečný.
Co já vím, hlásí se tu k RP GMkám schopnejch a hlavně ochotnej člověk a stále je bržděnej ( patří k Orlici ), kterej by dokázal pořešit situaci s rpgm's na alianci a zároveň by pomalu poslední aktivní skupině na ali byl schopný vyhovět mnohem víc jak Norg a jeho hejty vůči daný skupině ( jestli se tahle pakárna táhne doteď, potěškoště, ale zasvěcení věděj co Norg vyváděl v dobách kdy tu byli dámský války ;) )

Jestli máte strach z toho co s Norgem a pozicí rpgm leadera, tak je tu pořád ještě ochotnej a aktivní Eranon, takže problém víceméně vyřešenej.
Přestaňte se snažit si nalhávat že to takhle půjde dál a raději jednejte ;) Norg byl dycky dobrej třeba na custom itemy, nějakej ten event, myslím že postavit ho do pozice šéfa rpgm's bylo ukvapený a nerozvážný... ať už vůči rp komunitě jako takový, tak vůči určitým skupinám... >:)

Lacrymosa
01-06-2014, 11:28
vím, že to zní dost naivně, ale nedaly by se udělat něco jako,,dočasný GM"?
Na vysvětlenou:
Mám třeba v plánu event, kde by se to obešlo bez GM, ale ráda bych tam naspawněných pár nepřátelských NPC, nebo přátelský npc se kterým ej potřeba pokecat. Event se může táhnout i pár týdnů, ale já ty npc potřebuju třeba jen dvakrát. Jenže žádný GM nemá čas zrovna v době, kdy mají čas účastníci eventu(přece jenom většina z nás chodí do práce). Nedaly by se dočasně, třeba na týden, přidělit low GM práva?
Vím, že to zní jednoduše- naspawnit pár NPC, ale popravdě viděla jsem seznam asi A4 linků na npc s jejich ID co byl připravenej pro jeden cca dvouhodinovej event. Říct každýmu GMku chci tam to a to je jednoduchý, ale oni si to fakt musí dlouhosáhle vyhledávat. Kdyby byly takovýhle dočasný GM posty jen s možností spawnu a kecání za NPC, tak by to normálním GMkům ušetřilo práci(i oni by snad měli mít možnost užít si event s GM podporou aniž by museli být podpora oni), ukázalo normálním hráčům co je potřeba a třeba by se některá dočasná GM osvědčila tak, že by pak mohla získat i normální GM.

Jistě, trvalo by nějakou dobu než by se za GM naučili, je tu možnost zneužití, je to jen naivní nápad, ale třeba se chytne.

Necris
01-06-2014, 11:52
Ochotných lidí tu bylo i je stále X. Nebudeme si nalhávat že Norg je už víceméně vyhořelý palivo, ale i to palivo občas může bejt užitečný.
Co já vím, hlásí se tu k RP GMkám schopnejch a hlavně ochotnej člověk a stále je bržděnej ( patří k Orlici ), kterej by dokázal pořešit situaci s rpgm's na alianci a zároveň by pomalu poslední aktivní skupině na ali byl schopný vyhovět mnohem víc jak Norg a jeho hejty vůči daný skupině ( jestli se tahle pakárna táhne doteď, potěškoště, ale zasvěcení věděj co Norg vyváděl v dobách kdy tu byli dámský války ;) )

Jestli máte strach z toho co s Norgem a pozicí rpgm leadera, tak je tu pořád ještě ochotnej a aktivní Eranon, takže problém víceméně vyřešenej.
Přestaňte se snažit si nalhávat že to takhle půjde dál a raději jednejte ;) Norg byl dycky dobrej třeba na custom itemy, nějakej ten event, myslím že postavit ho do pozice šéfa rpgm's bylo ukvapený a nerozvážný... ať už vůči rp komunitě jako takový, tak vůči určitým skupinám... >:)

Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?

ShadronCzD
01-06-2014, 13:51
Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?

Já to zazlívám, ocenil bych tu po té době nějakou nestrannou, neutrální moc, ochotnou starat se o to co tu zbylo, ne sedět na "křesle", nic nedělat a když už k tomu dojde, zhejtit jak už to stejnak stojí za prd (Jo, to samý sem jeden čas s oblibou dělal taky, ale já sem neměl na čele nálepku "rpgm leader" ... )
Možná by to jenom prostě chtělo předat to do ruky někomu víc iniciativnějšímu, kdo se obklopí schopnejma lidma a pro to RP tu začne opravdu něco vyvádět a snahu dostat se do týmu neodbije hloupou výmluvou za kterou se skrývá paranoia křížená se zaujatostí... :)

A co by mělo RP GM umět ? temp spawny jak objektů tak NPCček, morphy, /say a /yell za npc, možnost přidávat itemy je taky důležitá (Dračí ringy > PvGM když na to přijde... ), goldy už nikoliv.. co vím tohle je tak zhruba nejdůležitější co si v tuhle chvíli vybavím, ale rozhodně by se toho ještě našlo...

Fingon
01-06-2014, 15:03
Ja mu to zazlievam tiež. Keby na to mal dôvod a bolo by to z jeho strany len dočasné, tak by som to bral, jasné, skutočný život na prvom mieste, nikto nie je Superman, aby stíhal všetko. Lenže on argumentuje tým, že RP GM leader je nepotrebný, to, že nič nerobí je v poriadku...tak v tom prípade nech si zbalí kufre a padá z toho postu, ak nemieni ani pohnúť prstom!
K tomu, čo by malo RP GM vedieť by som k tomu Shadronovmu pridal ešte aj pohyb NPC, keď napríklad nepriateľ alebo vojaci (pre)nasledujú hráčov je táto vec celkom potrebná :D

Necris
01-06-2014, 16:50
takze

.announce
.cast (namiesto learn spellov)
.demorph
.die
.freeze
.gm fly
.gobject activate
.gobject add temp
.gobject near
.kick
.pinfo
.revive
.unfreeze
.npc add temp
.npc say
.npc move
.npc textemote
.npc whisper
.npc yell
.npc follow stop
.npc follow
.morph
.modify drunk
.modify speed

to je navrh na pridanie priakzov lvlu 1, k tomu plus prikazy ako .tele, .ticket..., .go..., .gm chat, .appear, .summon atd.
.additem by som nerada davala novacikom, kedze sa da toho poaddovat vela, tam by som to riesila cez GM s vyssim lvlom, ktory by vam tie veci budto addol, alebo bol s Vami na evente.

Ceroth
01-06-2014, 22:32
Momentální práce men vytěžuje tak, že bývám většinou až po 9 večer ve hře. Ale pokud to jde snažím se hráčům vyhovět. Pokud se tu jedná o příkazy. Důležité ještě jsou:
.npc textemote
.learn
.aura
.unaura
.freeze
.npc info
.mod scale

Všechny jsme využíval u eventů. Announce skoro neupotřebím, ban a mute taky ne. Slibuju že si najdu čas a písnu..kdžy už jsme u toho, co bych potřeboval: na forku rp sekce u Hordy - rozšířit témata - místo SPojených klanů hordy hodit 4 nové (na stejné úrovní jako království QT a Forsaken): Orkové, Shu'halo, Kmen Darkspear a Elrendar Keep

Asharia
01-06-2014, 23:32
Na gobliny zase nikdo nemyslí!

Seraphim
02-06-2014, 00:11
Ale ved nikto nikomu nezazlieva, ze je malo aktivny, ale treba byt chlapom a vediet to povedat, pretoze ako citam, tak RPckari maju jediny problem s tym, ze im nema, kto spawnovat NPC a objecty a nie to hadzat na Martina.. Toto moze robit hocikto s GM lvlom 3. A hadam je v rezii Head RP GMka, aby si zohnal spolahlivych ludi, ktorym by sa potom mohli dat prava.

Mozno by to skor chcelo spravit nejaky gm lvl, kde by boli povolene temporary spawny, plus co este treba pre RPckarov a odobrat veci na pridavanie goldov, itemov atd.. Takze spytam sa takto, viete mi povedat, co vsetko by malo RP GM vediet?

Též jsem názoru, že head rp gm by měl vykazovat poněkud vyšší aktivitu a reagovat.
Sám jsem tuto pozici zastával dlouhou dobu na SoulWellu a byl kritizován též za aktivitu, avšak proti tomu, co (ne)předvádí Norg během tohoto roku, jsem se v podstatě mohl přetrhnout. :D
Je vcelku tristní, jak rp gm tým od přechodu pod GN skomírá, jelikož mě jste úspěšně vyrazili, Arteila se zbavila dalšího poměrně aktivního GM z osobních důvodů (Carpio) a pak s tím sama sekla,
a Norg, ten už dělá jen to, co dělává běžně .. sedí a čeká, až po něm někdo něco bude chtít nebo mu řekne, co dělat.

RP GM tým momentálně zřejmě nemá žádný management, sebekontrolu ani aktivního head RP GM zástupce, který by určoval směr RP/RPGM a jednal s ostatními složkami serveru.
Ačkoli Norg tvrdí, že každý si vždy dělal co chtěl, vždy byla i nějaká kontrola RPGMs z vyšších míst (např. head RP GM), která sledovala aktivitu, řešila spory, usměrňovala divoké nápady RPGMs apod.
Pokud nějaké GM bude hráčům dělat zlo, kdo to teď bude řešit? Norgannon sotva, když sám vede "studenou válku" s většinou RP hráčů u Aliance.

Čili problém je v tom, že RPGM tým tu má jedno aktivní RP GM, které se stará o tvorbu eventů.
Jednoho spawnera bez spawnů a jednoho neaktivního head RP GM.
To je dost málo na nějaký rozvoj, postačí to leda ke stagnaci.

Pokud se k tomu Norg nemá sám, doporučil bych vedení GN, aby si prověřilo jeho práci a případně jej vyměnilo za někoho aktivního, pakliže mají zájem na rozvoji RP.
A samozřejmě, jak jsi již Necris zmínila, udělat nábor na nová RP GMs, která budou mít chuť do práce.

GM lvl 1 je pro nezkušené nováčky též dobrý nápad :)

Jak potvrdil čas, spawn RP lokací, GH a PH není pro RP hru potřebný a nikdy nebyl. Avšak jak zmínila Asharia, je výrazným lákadlem pro některé hráče právě z oněch total RP serverů.
Přitom technická realizace možnosti spawnovat opět všemožné budovy pomocí object packu, pokud se nevyskytne nějaký neočekávaný potíž, by měla být poměrně chvilková záležitost (nahrát na server 1 soubor do DB a 1 soubor na disk k DBC souborům).

PS: Díky za zájem o tento problém, Necris. :)

Necris
02-06-2014, 08:58
Momentální práce men vytěžuje tak, že bývám většinou až po 9 večer ve hře. Ale pokud to jde snažím se hráčům vyhovět. Pokud se tu jedná o příkazy. Důležité ještě jsou:
.npc textemote
.learn
.aura
.unaura
.freeze
.npc info
.mod scale

Všechny jsme využíval u eventů. Announce skoro neupotřebím, ban a mute taky ne. Slibuju že si najdu čas a písnu..kdžy už jsme u toho, co bych potřeboval: na forku rp sekce u Hordy - rozšířit témata - místo SPojených klanů hordy hodit 4 nové (na stejné úrovní jako království QT a Forsaken): Orkové, Shu'halo, Kmen Darkspear a Elrendar Keep

Tebe radsej hodime 3ku, ked uz si tu tak dlho, ale novym ludom prikazy typu aura a learn davat nemienim. Ked sa na lvl1 osvedcia, nevidim ziadny problem v tom, aby dostali vyssi lvl. Inak naopak si myslim, ze announce by ste mohli zacat pouzivat, ked mate pripraveny nejaky event, mozno na to nahrabete novych hracov. :)


...

No ja si uprimne na teba ani nespominam, neviem, ci si nebol prijaty do teamu, alebo vyhodeny.. kazdopadne, ak si bol vyrazeny uz na GN, tak to mohlo byt jedine za neaktivitu, (po spojeni bola ocakavana co najvacsia aktivita) Martin zase len tak ludi nevyhadzuje.

Co sa tyka naboru, pisala som Lacrymose, ta mi odporucila nejake mena, ale prevazne len na horde, takze ak by sa nasiel na ali niekto aktivny, co robieva eventy a potreboval by tieto prikazy, tak nech sa mi kludne nahlasi. Este tie prikazy nie su prestavene, takze to nebude hned, ale chvilu uz vydrzite snad. :)
Nie ze by som nechcela robit normalny nabor, ale ak sa poznate medzi sebou a viete mi navzajom poradit, tak mi to vyjde lepsie, akokeby som mala vyberat ja.

DeeCee
02-06-2014, 11:12
Seraphim odešel, nebo byl odejit ještě na původním Soulwellu. Díky svojí selektivní paměti už si ale nevzpomínám na důvod. Byly tam nějaké neshody ve vedení.

Asharia
02-06-2014, 14:25
Mimochodem jen tak na okraj a nejspíše trochu mimo místu.
Dobré pro samotný rozvoj RP by bylo také kdyby se zabránilo cílenému nebo samovolnému štěpení RP komunity, skupinka tam, skupinka támhle.
Samozřejmě že nevadí, když jedni RPí v Quel'Thalas a další skupinka na jihu v Booty Bay v tropech, ovšem nejspíše by to chtělo nějak zařídit, aby se tyto skupinky snažily alespoň o minimální spolupráci a společné RP.

Už jsem tu pronesla nějaký ten nápad o mezifrakčním RP, což by dost pomohlo protože mám takový menší nápad, který plánuji s jedním hráčem. Poté je v plánu ples, trh. Zkrátka více společných akcí co srazí do jednoho místa celou hordu...
Samozřejmě že všeho dost škodí, tudíž doufám, že tam nebude narvané náměstí lidí, kteří si potřebují zrovna něco říct xD!

Necris
02-06-2014, 19:05
No, vyzera to tak, ze predsa len spravim oficialny nabor. Do konca tyzdna to dam do noviniek.

//Predlzilo sa mi skuskove, takze nabor odkladam na dalsi tyzden.

Salmo
02-06-2014, 23:31
To mne podrž...*čte tu hromadu*...a na podzim tohle nešlo.

Seraphim
03-06-2014, 16:18
No, vyzera to tak, ze predsa len spravim oficialny nabor. Do konca tyzdna to dam do noviniek.

Nejde ani tak o mé vyražení z týmu (ještě přes spojením s GN, ve kterém měl prsty Apocrypha, který konec konců odradil od další práce na serveru i jiné lidi, třeba Korialstrasze),
jako spíše o to, že tyhle věci (nábor, vykomunikovat oprávnění, řídit rp tým, apod.) by si měl nejspíše řešit RP leader - Norg.
K čemu jej na tom postu Necris máte, pokud neprojevuje aktivitu ve vedení RP týmu a dokonce ani pořádně nereaguje na foru?

A samozřejmě díky za pokrok v této věci.

Necris
03-06-2014, 17:26
Nejde ani tak o mé vyražení z týmu (ještě přes spojením s GN, ve kterém měl prsty Apocrypha, který konec konců odradil od další práce na serveru i jiné lidi, třeba Korialstrasze),
jako spíše o to, že tyhle věci (nábor, vykomunikovat oprávnění, řídit rp tým, apod.) by si měl nejspíše řešit RP leader - Norg.
K čemu jej na tom postu Necris máte, pokud neprojevuje aktivitu ve vedení RP týmu a dokonce ani pořádně nereaguje na foru?

A samozřejmě díky za pokrok v této věci.

V tom uz si poriadok spravim, neboj. Momentalne na riesenie tejto veci nemam cas, pretoze ak sa Norg nezpamata, alebo mi neda padny dovod neaktivity, musim najst ineho RP leadra a dost pochybujem, ze to bude tak lahke. Ale ako vravim, toto budem riesit najskor tak za tyzden.

Fingon
27-06-2014, 10:18
Ak si náhodou niekto, kto by mal záujem sa uchádzať, nevšimol :) Ďakujem, Necris, za ten nábor :)

http://www.gamenode.cz/cataclysm/nabor-345.html (http://www.gamenode.cz/cataclysm/nabor-345.html)

Guisborne
28-06-2014, 11:23
Nejde ani tak o mé vyražení z týmu (ještě přes spojením s GN, ve kterém měl prsty Apocrypha, který konec konců odradil od další práce na serveru i jiné lidi, třeba Korialstrasze),
jako spíše o to, že tyhle věci (nábor, vykomunikovat oprávnění, řídit rp tým, apod.) by si měl nejspíše řešit RP leader - Norg.
K čemu jej na tom postu Necris máte, pokud neprojevuje aktivitu ve vedení RP týmu a dokonce ani pořádně nereaguje na foru?

A samozřejmě díky za pokrok v této věci.

Podej si opětovnou přihlášku, tedy pokud se ti to neznechuťilo.

Salmo
29-06-2014, 14:48
Severus? No to neni mozny... zas bude RP s padanim mejdla? :rofl: Prodlouzilo mi zivot o rok minimalne.

Guisborne
29-06-2014, 16:01
Severus? No to neni mozny... zas bude RP s padanim mejdla? :rofl: Prodlouzilo mi zivot o rok minimalne.

Kdepak, kapřice. U Aliance již žádné charaktery nemám a praktikovat ony metody jako Nemrtvý, to by nebylo to pravé ořechové :D

Vondra
13-07-2014, 17:48
Rád bych se zeptal, kdo se teď bude starat o RP u Aliance a pomáhat mi s eventy, když už tam asi žádné nezbylo.

Fingon
13-07-2014, 20:35
Vondra, dnes končí ten nábor dvoch nových RP GM, ešte nejaký čas tipujem, že môže trvať vybavenie všetkého potrebného, ale dúfajme, že čoskoro, by mali byť ďalší RP GM...ak sa zahlásil niekto vhodný od Aliancie, tak bude aj niekto váš :)
Prípadne ak ti ide len o event, GM práva nie sú obmedzené na frakciu, síce asi od GM, ktoré sú primárne na Horde nie je možné očakávať vedenie RP druhej frakcie, ale malo by sa dať dohodnúť na pomoci s konkrétnym eventom :)

Guisborne
13-07-2014, 21:24
Rád bych se zeptal, kdo se teď bude starat o RP u Aliance a pomáhat mi s eventy, když už tam asi žádné nezbylo.

Jako hráč oceňuji tvůj přístup, nicméně dovolím si podotknout, že v současné době se vícera RP dočkáš spíše u Hordy, než-li u Aliance, ale to už je dlouho omýlaný fakt.

Řekl bych ti, aby jsi si založil krvavého elfa a hrál jej, protože v současné době je to nejvíce hraná rasa, z důvodu, že ostatní rasy si u Hordy (v rámci lore) lajzne málokdo.

Hlavně mne mrzí, že Asharia položila ta UDčka z důvodů, které jsou mi neznámé, neboť by bylo o další skupinku navíc a já osobně bych se k ní rád připojil. Bylo by to příjemné osvěžení od věčného Sin'Dorei (ne, opravdu nenarážím na guildu, které je tak pojmenovaná, ale na krvavé elfy obecně) RP, které se stále ještě drží v mezích přijatelných.


Eventy jsou skvělý nápad, ale dívej se na to z druhého úhlu, kdyby jsi měl neustále pořádat eventy, začalo by ti to jít proti chuťi, protože by jsi byl oním jedincem, na kterém by to vše stálo a kdyby jsi najednou upadnul do neaktivity, nastala by stejná situace a RP by opět zůstalo na bodu mrazu. A opět by to vyústilo v tlachání na fóru. Nemyslím si, že by to mělo stát čistě na jednom člověku, (nic ve zlém) ať už jsi sebevíce kreativní. Každý by měl přispět kouskem svého polénka do ohně, stojí-li o to, aby komunita alespoň na nějaký čas vydržela.

Necris
13-07-2014, 21:40
Vondra, dnes končí ten nábor dvoch nových RP GM, ešte nejaký čas tipujem, že môže trvať vybavenie všetkého potrebného, ale dúfajme, že čoskoro, by mali byť ďalší RP GM...ak sa zahlásil niekto vhodný od Aliancie, tak bude aj niekto váš :)
Prípadne ak ti ide len o event, GM práva nie sú obmedzené na frakciu, síce asi od GM, ktoré sú primárne na Horde nie je možné očakávať vedenie RP druhej frakcie, ale malo by sa dať dohodnúť na pomoci s konkrétnym eventom :)

Asi to chvilku potrva, jeden z uchadzacov pojde akurat na dovolenku, tak s pohovorom na neho pockam, ale snad do 2 tyzdnov by ste mohli mat nove RP GMka.

Vondra
13-07-2014, 21:45
Ano, již jsem kontaktoval jedno z GM Hordy, ale stejně to bude chvilku trvat a byl jsem tak trochu naštvaný, když GM s kterým to připravuju zjistí, že mu odebrali práva až ve chvíli, kdy si připravuje makra na event.


Co se týče přechodu k belfům - Ne, díky. Stále cítím hořkou pachuť kvůli nárůstu belfí populace na úkor ostatních ras při začatcích TBC a navíc, tam je dost kreativních lidí (aby bylo jasno, nemám nic proti jejich RP, ani lidem, co tam hrajou, pouze a jen se mi nelíbí hraní za blood elfy jako takové). Takže děkuji za radu, ale nebudu utíkat, jen protože to není tak super. Na Ali je stále dostatek RP hráčů, jen to chce vytáhnout je na světlo a stmelit. To si aspoň myslím, třeba se můžu plést a všechno je k ničemu, ale já to jen tak nevzdám. Udělal jsem to jednou, s Darkspearem, a doteď toho lituji. A jak řekl Napoleon Hill - Úsilí se projeví, pouze když se člověk odmítne vzdát. Takže asi tak. :)

Guisborne
13-07-2014, 21:54
Ano, již jsem kontaktoval jedno z GM Hordy, ale stejně to bude chvilku trvat a byl jsem tak trochu naštvaný, když GM s kterým to připravuju zjistí, že mu odebrali práva až ve chvíli, kdy si připravuje makra na event.


Co se týče přechodu k belfům - Ne, díky. Stále cítím hořkou pachuť kvůli nárůstu belfí populace na úkor ostatních ras při začatcích TBC a navíc, tam je dost kreativních lidí (aby bylo jasno, nemám nic proti jejich RP, ani lidem, co tam hrajou, pouze a jen se mi nelíbí hraní za blood elfy jako takové). Takže děkuji za radu, ale nebudu utíkat, jen protože to není tak super. Na Ali je stále dostatek RP hráčů, jen to chce vytáhnout je na světlo a stmelit. To si aspoň myslím, třeba se můžu plést a všechno je k ničemu, ale já to jen tak nevzdám. Udělal jsem to jednou, s Darkspearem, a doteď toho lituji. A jak řekl Napoleon Hill - Úsilí se projeví, pouze když se člověk odmítne vzdát. Takže asi tak. :)

Však já vím, dokonce jsem s tebou RPil jeden čas v Alteraku, charakter Rhys, pokud si vzpomínáš.

Kdybych měl charakter u Aliance, tak bych samozřejmě rád polénko přihodil, otázka je, zda-li by to k něčemu bylo.

Mimo to, když už jsi nakousnul to RPení u Aliance, kolik zhruba ,,aktivních hráčů'' se tam nachází ?

Vondra
13-07-2014, 22:07
Rhys, to si pamatuju jenom to jméno, ale nedokážu ho přiřadit, ale tvýho Severuse si pamatuju trošku líp. :D
No, takhle z hlavy to spočítat nemůžu a neznám taky moc, kdo je čí alt a podobně, ale takových 10-15 by to dalo určitě.
A postavu u Aliance si můžeš vždy založit. ;)

Lacrymosa
14-07-2014, 09:43
RPí se ještě u nelfů? mám chary zatím jen u belfů, ale na Anthorii jsem byla 100% Ali, takže pokud by se sem převáděly postavy, ráda bych se koukla i na RP u ali, pokud tam někdo je.

Ceroth
14-07-2014, 10:01
Většinou každý den po deváté jsem schopný pomoci s eventem, potřebuji ale o konání vědět dva dny dopředu, ať nekývnu na něco jiného. K tomu o ostatních rasách. Snažíme se rozjet taury: v blízké době proběhne jmenování nového Hlasu Shu'halo. Dále je v plánu event o trollech a nejen s trolly. Krom toho každý ví, že Elrendar není xenofobní skupina a neohrnujeme nos nad ostatními rasami (dost dobré je srovnání s Argent crusade) jako RP základnu bereme Hearthglen ve Western Plaguelands, ale pozor! Nerpíme, že jsme ho zabrali, ale že je to naše pevnost, která se ve skutečnosti nachází jinde.




http://imgup.cz/images/2014/02/04/zg5mw.jpg

http://imgup.cz/images/2014/02/04/rJm4f.jpg

http://imgup.cz/images/2014/02/04/87H9o.jpg

Fingon
14-07-2014, 10:34
Plus, je tu ešte guilda Warsong, RPiaca klan s rovnakým menom, ktorá je síce malá, ale nie je problém zohnať si RP. Sú tam orkovia a tiež tam je zastúpenie trollov a taurenov, čiže síce v menšom ako u ružových, ale dá sa zohnať RP aj iných rás Hordy :)

Vondra
14-07-2014, 17:09
Už delší dobu přemýšlím, že by bylo dobré sepsat nějáké info pro začátečníky na dnešním serveru, protože vyznat se teď v RP jednotlivých guild/ras a podobně je pro nováčka opravdu složité. Asi se na to vrhnu.

Fingon
14-07-2014, 19:37
Hmm, väčšinou na to info slúžia sekcie daných "kráľovstiev" v RP sekcii, prípadne v guild fóre o RP guildách (a v prípade Elrendaru aj o krajine Elrendar). Na Horde je ten základ inak jednoduchý, čo viem, aktívne sú Sin´Dorei (krvaví elfovia z Quel´Thalasu), Krvaví rytíři (krvaví rytieri Quel´Thalasu, de facto tá istá organizácia ako jej menovec v lore), Elrendar Keep (primárne krvaví elfovia, hoci sú tam aj iné rasy, z pevnosti Elrendar, mimo Quel´Thalasu) a Warsong (klan Warsong, už som ich spomínal vyššie). Z Aliancie a momentálne aktívnych guild ponznám len Rytíři Orlice (Alterac), inak nemám prehľad. Samozrejme treba rátať aj neaktívne guildy, prípadne RPerov, ktorí nie sú v RP guildách, hoci takí sa väčšinou pripájajú k štýlu tých, ktorí sú z RP guild a s ktorými RPia.

Guisborne
15-07-2014, 13:13
Už delší dobu přemýšlím, že by bylo dobré sepsat nějáké info pro začátečníky na dnešním serveru, protože vyznat se teď v RP jednotlivých guild/ras a podobně je pro nováčka opravdu složité. Asi se na to vrhnu.

Nejde tak ani o znalost RP jednotlivých ras/guild jako spíše o samotná pravidla, (Powergaming, OP-gaming a tak podobně) ale jako nápad to zní super.

Pokud máš na mysli znalost lore, tak tu nikomu do hlavy nevštípíš, leda by sloužila jako vodítko, kterého se bude držet jen minimum hráčů, protože ve výsledku si každý nastaví vlastní styl, který by ovšem neměl kolidovat se samotnými pravidly. Můj názor, mohu se mýlit.

Vondra
15-07-2014, 15:32
Nejde o znalosti RP jako takového spíše jako rozcetník specifických RP informací pro tenhle server, některé změny v lore... no prostě čím se lišíme apod. :)

Fingon
15-07-2014, 16:28
Hmm, a nebolo by lepšie dať ľuďom skôr info o štýle, aký majú rôzne guildy/skupiny a on si vyberie, pričom poučia ho tam? Pretože niektorí noví hráči nemajú ani poňatia ani o normálnej lore, nie ešte aby boli pletení zmenami, ktoré sa reálne možno nepreukážu v RP ani celý rok, pričom ich ešte druhá skupina môže RPiť inak, prípadne o nich ani nevedieť. Nehovoriac už o rozdieloch v rámci Aliancie a Hordy, ktoré už vôbec nemusia byť pre opačnú frakciu podstatné, keďže medzifrakčné RP je tak problematické (kvôli jazykom v hre), že si neviem predstaviť situáciu, kedy by výsledok prevážil námahu.
Skôr by bolo najlepšie spraviť nejaké info o daných skupinách/guildách (ktoré by asi mali spísať členovia, prípadne aj vodcovia tých skupín, aby to bolo plnohodnotné). Nováčik môže totiž napríklad skončiť v Elrendare, kde pôjde do akcie proti nemŕtvym, kde ho to nebude baviť, pričom keby ale šiel do Sin´Dorei a RPil študenta Kruhu mágov, bol by najšťastnejší človek na svete. Určite je lepšie dať info o tom, ako sa RPí, nech si ľudia vedia vybrať, čo by sa im hodilo najviac a až tam nech im povedia informácie o lore a vysvetlia potrebné veci.

Vondra
15-07-2014, 21:32
Tak si můžete výsledek prohlédnout a pomoci ho dostat do lepšího stavu. :) Sám neobsáhnu všechno, nejsem vševědoucí a nevyznám se v každé RP guildě/spolku apod. Budu rád za jakoukoliv informaci, dodatek, upřesnění a jiné.

Seraphim
19-07-2014, 08:21
Hezky zpracováno :)

Seraphim
10-08-2014, 13:09
Asi to chvilku potrva, jeden z uchadzacov pojde akurat na dovolenku, tak s pohovorom na neho pockam, ale snad do 2 tyzdnov by ste mohli mat nove RP GMka.

Nuž kdepak to vázne prosím? Pohovor již proběhl, GMs jsou snad již také vybrána a věřím, že udělení oprávnění snad není tak moc problematický a časově náročný úkon.

Salmo
25-08-2014, 00:01
Mno, za víkend strávenej zpola ve vodě, zpola za volantem, jsem stačila vykoumat několikero eventů různého stadia závadnosti...od Angelovo nápadu, kde z jednoho eventu bude eventů asi 5, až k Viktorovo ztřeštěným pohádkam a pár závadnostem čistě kapří výroby. K jejich realizaci chybí jenom jedna jediná věc - zmáčknutí pár čudlíků a odblokování starého accu, aby už se teda po měsíci mohlo něco dít. Každopádně: je nač se těšit, ochutnávka bude vyvěšena nejdéle v úterý - a pokud alláh, písek i vítr (a hlavně vedení) dá, už o druhé polovině týdne můžeme začít. :drink:

Ceroth
25-08-2014, 01:24
Napiš mi PMkou skype kontakt na sebe, pěkně prosím. Ať se to dá kapku do pohybu. Popros PMkou Necris o práva/odblokování acc. Až budeš ready, hlaš se.