PDA

View Full Version : OOC diskuze



Kailra
01-02-2014, 00:28
Zde se ptejte a spekulujte.

Sarilen
01-02-2014, 12:53
Trošku rýpnutí, nemá to být OOC Diskuze? :-D
Ale zpět, musím pochválit zpracování.. sice nejsem BE hráč ale jejich lore a RP vypadá moc hezky a už vůbec né stereotypně :-) Moc hezké.

Kailra
01-02-2014, 13:38
Lepši? :D A jinak, děkuji.

Ayenor
01-02-2014, 18:19
Jj Aurora to sepsala hezky :)

btw co spawny, Kailro? jsi spawn GM, ne?

Fingon
03-02-2014, 11:18
Mlčanie jahniat :D
Nevie sa aspoň približný čas, kedy by sa mali nahodiť? Už je po "deadline", keďže to malo byť v januári, tak by sa aspoň patrilo zo slušnosti od povolaných ľudí z tímu, aby niekto vysvetlil, prečo je tu to zdržanie a aké dlhé bude :)

Kailra
03-02-2014, 11:43
Na dotazy ohledně spawnu, by jste měli směřovat své dotazy jinam a ne do částky, která tomu není určená.

Jinak, ano. Jsem spawn GM...Eynor. Ale momentální situaci nijak neovlivním, nýbrž se čeká až se celý ten soubor nahraje do DB. A to už bohužel ale nezáleží na mě ale na členech týmu s přístupem do DB. Mohu se leda upomínat což dělám a plánuji dělat do doby než spawny budou. Ale to je tak jediné co teď se spawny mohu dělat.
Termín byl stanoven do konce ledna... máme 3.2. na dotaz co s tím je. Jsem dostal odpověď, že to bude v blízké době. Víc vám toho asi neřeknu.

Není to sice vyčerpávající odpověď, ale doufám, že vám pro nástin situace stačí.


Btw: JJ, taky si myslím, že Aurora umí hezky opisovat. ;)

Fingon
03-02-2014, 12:14
Ďakujem :) Hmm, takže by sme mali začať rozmýšľať nad tým, aké spôsoby mučenia použijeme na Efora a Martinusa :D Za seba navrhujem krysu, kýbeľ a povinne vypočutie si všetkých piesní od Justina Biebera a One Direction ]:>

Salmo
03-02-2014, 12:52
Eva a Vašek a Lunetici ne-é? I když, to už by byl zločin proti lidskosti. :rofl: Ale takovejch už tu bylo a je, že by to beztoho bylo fuk.

btw: a na popravu si napěstuj bambus nebo přiveď napentlenýho slona, krysa už je ohraná

Seraphim
03-02-2014, 13:11
nýbrž se čeká až se celý ten soubor nahraje do DB. A to už bohužel ale nezáleží na mě ale na členech týmu s přístupem do DB.

*kašel* Je to trapných 5 Mb se vším všudy včetně skákaček, bludišť atd *kašel*

Kailra
03-02-2014, 13:14
*kašel* Je to trapných 5 Mb se vším všudy včetně skákaček, bludišť atd *kašel*

To, sice ano, ale dokud to do té DB někdo nenahraje, tak ať je to sebemenší soubor tak to prostě nebude.

Fingon
03-02-2014, 13:50
Takže celé, čo treba spraviť je nahrať jeden súbor? Koľko času práce to asi je? Lebo zvažujem drsnejšie metódy...zrejme stiahnem celý Twilight, posadím ich do stroja, ktorý im bude držať otvorené oči a pustím im všetkých 5 častí.

Salmo
03-02-2014, 19:21
Gumový medvídky přidat! (Aby to nedopadlo jak s forkem.) :rofl:


btw: on ma ten pubertackej paskvil celych 5 casti?

Fingon
03-02-2014, 20:31
4 knihy a 5 filmov, keďže poslednú knihu museli rozdeliť až na dve časti...vraj toho bolo priveľa na jeden film :D Tak, zrejme pre kultúru ľudstva bolo potrebné ukázať viac Jacobovej hrude :D

Liris
10-02-2014, 13:58
Jsi znalec! ale pozor.. třeba to ani nebude mučení. Slyšela jsem, že do kina chodí rádi ;D
Měli jsme před sloučením uzavřít ty sázky na spawny. My, co jsme tvrdili, že budou přibližně v březnu, bychom určitě vydělali :rofl:

Salmo
10-02-2014, 18:08
Místo na spawny se měly uzavírat sázky na úmrtnost :rofl: , jenze v tu dobu by mne jeste nenapadlo tvarit se ponekud pesimisticky.

Ayenor
10-02-2014, 18:12
Pokud vím, Seraph na spawnech makal celou neděli, i když to zdaleka není jeho povinnost. Ale holt umí. Zbytek bude na těch, kteří mají práva tu věc nahrát do db a na server.
A úmrtnost? Míváme online kolem 12 hráčů (non altů). Jaká úmrtnost, když se něco stále děje, ne.

Liris
11-02-2014, 09:09
Ne? Mě to přišlo na mysl už při tom šťastně proneseném oznámení "budeme se slučovat" :rofl: asi blbé zkušenosti.
Pokud se tvrdí, že spawny brzy budou, tak se mi tomu chce věřit. RP hezky dotvářejí. Otázkou je, zda mu pomůžou.
Loni v létě jsem si po dlouhé době RP fakt užila. Šlo o několikaměsíční výpravy stylem "Kdo přežije". A spoluhráče nedržely na místě hospůdky a lavičky.

Edit: Část smazána.
Někteří nemohli skousnout sdělení, že si dávám pauzu a ať se, kdo chce někdy RPit, zkusí ozvat. Že něco vymyslíme.

Fingon
11-02-2014, 09:11
Čo je czechdream style?

Lacrymosa
11-02-2014, 11:17
to by mě taky zajímalo
popravdě jsem RP asi tak tři čtvrtě roku a zatím si nemůžu stěžovat, že by nebylo co RPit
co se týče těch protivných samolibých hráčů- tak s nimi prostě neRPi pokud nemusíš. Kvalitní RP hráč neleží na každém rohu. Musí se najít, pomoct mu, napomenout ho za to co dělá špatně a pochválit za to co dělá dobře. Vysvětlit mu co nechápe a nenechat ho v nouzi když potřebuje. Chce to trpělivost a pevné nervy a né se na to při prvním problému vykačlat a zlomit nad tím hráčem hůl.
BTW, prostředí je u belfů jedno z nejhezčích, tak nevím na co si stěžuješ (i když já sama občas závidím druidům Moonglade)

Liris
11-02-2014, 12:01
To Lacrymosa: Nestěžuji si a ani nepotřebuji rady. To nepomáhá. A už vůbec jsem tím nemyslela nějaké blbovinky ohledně RP nebo nováčků. Šlo mi jen konstatování skutečnosti pro kamarády, kteří vědí, že z hole mám dávno třísky :D Prostě konec, už je toho i na mě moc. Přesto díky za snahu.
To Fingon: Neumím to správně podat, ale asi by ti to moc neřeklo. Kdo to RP nezažil, tak tomu asi nikdy chybět nebude.
A dost o tom...

... někdy je třeba se radovat!

http://www.youtube.com/watch?v=bkfWOHo2_y8

Glady
11-02-2014, 12:17
Já chci zpátky CzD!!! Chci zpátky Severuse! Cordiuse! a ... a ... na další si už nevzpomenu :/ Ty aspoň uměli používat tu věc, kterou nosí na krku ... No konec sentimentality a zpět do reality. -.- Ohledně "špatných" jedinců jak říkáš nerpi s nima tak to dopadne zase jako s Alteriou, kdy se BE rozhádali totál jak jsem to ještě nezažil (a že tu hraju dlouho). Ano někdo mi mohl namítat tak si založ postavu u jiné rasy a tam začni od kamene aby ses s onima jedincema nestýkal, nedokážu si představit člověka co by do toho šel.

To Liris: Posílám PM

Liris
11-02-2014, 12:24
Severus mi zkazil moje první wow Vánoce :DDD byl to strašlivě zlý nemrtvák! Já chci zase zpátky hvězdného Andyho a nepopsatelně zkaženého Tawyho! :D Tito pánové měli styl

Seraphim
11-02-2014, 12:35
Liris: Doufáš, že tě bude někdo oplakávat, že to tu opakuješ už po několikáté, jak se ti tu nelíbí a odcházíš?
Už se konečně prober a uvědom si, že fňukání nad skvělostí czechdream style ti nepomůže, tohle už dávno není czechdream, nové lidi nostalgií nezaujmeš a staří jedině ubývají.
A ten "czechdream" style, který znáš, je až na světlé body nápaditých eventů od Aurory, Vergila (trpaslíci, výpravy do KZ etc) příp. Natielových světlých chvilek jen pěkně zdegenerované vkv (politika, intriky, rady, občasné "velice záživné" trhy "aby se neřeklo") upřednostňující jakousi pomýlenou představu purismu postrádajícího nadhled před smyslem pro humor a zábavou, přizdobené hráčskou neschopností a netolerancí se vypořádat s občasnými výstřelky některých hráčů typu démon nebo drak...

Liris
11-02-2014, 12:51
Právě že naopak. Jak už jsem psala Lacrymose :D No more QQ. Prostě šlo jen o konstatování pro kamarády..

Mám z CZD krásné vzpomínky. Asi nejsem sama. Mé RP právě po většinu doby tam naplňovaly světlé body s hraničáři, draenei, rytíři a eventy. Bylo to zábavné, ale každý měl, co měl.

Lacrymosa
11-02-2014, 12:54
popravdě tohle mi znělo hodně jako QQ

Liris
11-02-2014, 12:56
No, tak jsem vysvětlila, že to není QQ. Co je na tom k nepochopení? O.o

Glady
11-02-2014, 13:01
To Seraph: To bych to samé mohl říct o "vašich EK" eventech ... fakt sem zvědavej kdy začnete s invazí zergů, otevření hvězdných bran či vyrobení robokopa ... Ty by si měl hlavně přestat prudit seraphe, vzpamatovat se a vrátit se k lízání broskviček u scárleťáků, když tady tak dokonale haníš tři největší tahouny belfů (auri, verg a liris). Ty event na CzD aspoň měli hlavu a patu, byly jednoduché a pokažde na ně chodilo mrtě lidí a o zábavu bylo postaráno. Narozdíl od nynějška tehdy fungoval soud, správce + rada, zákony, které se sepsali tak se taky dodržovali. A teď mi řekni, kolik z toho TEĎ funguje?! Jo jasně máme správce ... a? Já neříkám, že jsem dokonalej hráč mám své mouchy, ale narozdíl od broskvolízalů si je alespoń dokážu přiznat, poučit se z nich a omluvit se za ně.

Fingon
11-02-2014, 13:30
Ehm, hviezdne brány už máme...svojím spôsobom. Počul si o Temnom portáli? :P (a tiež lode, vďaka žiarovkám...pew pew pew(v prípade draenei ka-boom, povedzme to na rovinu, nikdy nemali dostať vodičák na obrovské kryštáľové dimenzionálne lode))

Lacrymosa
11-02-2014, 14:00
Glady, co se týče toho se zergy a podobnýma věcima, tak bych řekla, že to berete celkem do extrémů


V těch nejtemnějších uličkách Silvermoonu se šušká o skupině Krvavých elfů, která hlásá čistotu rasy. Naložili si na záda poslání více než nesnadné. Již včera se před nimi třásli všichni, kteří pošpinili krev Sin´dorei. A dnes jsou někteří z nich mrtví.


Kříženci, polodraci, démoni, Arthasovi upíři a jiní, kteří se za Krvavého elfa vydávají.
Také přívrženci druidismu, uctívači Elune a jiných Krvavého elfa nehodných směrů myšlení.
Elfové paktující se s Pohromou, Aliancí či jinými nepřáteli.
Tyto a jim podobné skupina elfů odchytává a na výstrahu jim odřezává obě uši.
Následně je vyhání z Quel Thalasu.


Těm, kteří dokážou svou nesmírnou drzost a překročí zpět hranice Quel Thalasu, je useknut jeden prst za každý den pobývání v království.
Není-li již co usekávat, propadne tvor hrdlem.


Není jisté, zda tyto činy podporuje správa města. Totožnost elfů je neznámá. Stopy jsou takřka nedohledatelné. Je možné, že se skrývají za jinou organizaci.
Jediné, co doposud prosáklo na povrch je to, že si říkají ČERNÍ.

Vím, že to mnoho lidí rozčílí a asi schytám kritiku i od vlastní guiildy, ale já mám ráda upřímnost a tohle je můj názor:
Takže...
Kříženci- v lore jsou. Nikde v lore není napsáno, že by pro svůj původ bývali takhle ,,loveni". Většinou je prostě brali za méněcené, ohrnovali nad nimi nos, ale není nezákonné být křížencem.
Polodraci- nevím momentálně o nikom, kdo by RPil polodraka. RPila jsem s lidma, co RPili draka a víte co? Uměli to suprově.
Démoni- zatím jsem se nesetkala s nikým, kdo by RPil démona, ale na to jsme tu krátce. Slyšela jsem o osobách posedlých démony a jak se s nimi zacházelo. A podle lore je jen jediná cesta, jak to s nimi může nakonec skončit.
Arthasovi upíři- ...WTF? to fakt někdo byl až tak mimo?
Druidismus- když někoho zajímá nové učení, proč by se o ně nemohl zajímat? Copak někomu vadilo, když se helfové začali zajímat o temnou magii? Je to prostě další směr magie a některý lidi (elfy) zajímá
Uctívači Elune- je nějak zakázáno mít víru podle toho, v co nebo koho vlastně věřím?
Elfové paktující se s pohromou- jáááásně, v historii Quel thalasu jistě žádný nebyl, že? A co třeba ten nejznámější- Dar´Khan Drathir? Helf, co byl tak zkaženej a tak toužil po moci, že kvůli tomu zradil vlastní národ. Ale jasně, každej je tak čestnej a žádnej belf netouží po moci, že?
Paktující se s Aliancí- no, tady by se dalo uvažovat o někom z řádu Argent Dawn, který přijímá všechny rasy a ostatní to co já vím respektují. A pokud by se někdo chtěl s belfem zamotat do RP Aliance (i když by riskoval svoje uši), stačilo by na Ali postavě stejné classy a dostatečnýho lvlu použít Orb of Sin´dorei a domluvit se s Ali stranou aby vám tu postavu při prvním setkání nezabili.


Podle toho, co se tu píše by tím pádem mohl RPit belfa jen člověk co RPí čistokrevného rasistu, který se zajímá čistě o belfskou magii (podle toho co jsme četla se belfové zajímají o oheň, kdežto helfové spíše o vodu a led, takže RPení téhle magie by tím pádem bylo taky něco nebelfského), nemá vlastně skoro žádnou víru v cokoliv a nikdy ani v ohrožení života sebe nebo druhého by nepodal ruku nepříteli, i kdyby tím někoho zachránil.


Opravdu si myslíte, že takhle bude někdo RPit? S tím, že když někdo projeví trochu svojí nezávislosti a kreativity i když je v souladu s lore, tak mu to hned pošlapete a vykážete ho od RP pryč? Protože zatím mi to tak připadá.

Budu z tohohle mít problémy, ale když se mi něco nelíbí, tak hubu držet nebudu.

Seraphim
11-02-2014, 14:05
Glady: Ale za nefunkčního správce a soud pláčeš na špatném hrobě, s tím by ses měl obrátit na Kailru ;)
A možná, kdyby jsi si to lépe přečetl, možná by sis povšimnul naopak chvály na Vergila i Auroru (nikoliv však Liris).
A že na ty eventy chodilo mrtě lidí? Nech mě zamyslet se, hmm, jestlipak ono to nebude i tím, že tehdy bylo proti nynějšku i mrtě erperů
a nebylo tolik vybíravých fajnovek (rozuměj tvého typu), kterým buď nevoní, ono, ten či onen?
PS: I lízáním dokážu pobavit více lidí, než se kdy podaří tobě tvým Im_poker_face_5_minut_response_time_RP :P

Na Czd máme krásné vzpomínky všichni, tráva byla zelenější, nebe modřejší, je to tak už několik let, vždy se pláče pro to, co bylo...
Není třeba tu nad tím co chvíli vzdychat. Nelíbí se vám tu? Vypadněte!
V opačném případě držte ústa a krok nebo se raději starejte, ať RP naláká co nejvíce nováčků a neodradí je tyhle blitky na téma CzdQQ a nebo ten nový,
zcela jistě nikoho neomezující, neiritující a nemrzačící *ironik* mentální průjem od Liris pokoušející se tvářit jako RP (ačkoliv jde jen o další projev znuděnosti a bezohledné sebestřednosti) v tématu Sin'dorei.

Fingon
11-02-2014, 14:18
Mňa napadlo skôr niečo iné. Myslím, že nie je problém, že dakto RPí elfa, ktorý je za čistotu rasy...prečo nie, môže to byť sranda. Ale tá vec s odrezávaním uší a vykázaním z QT? Chcem tým povedať: čo ak by Faelin bol polelf a stretol by sa s nimi v SMC? Zmrzačili by postavu? Príde mi to trochu OP. A tiež...vlastne, ako tieňový mág je možno naozaj aj v nebezpečí, lebo by bol touto skupinou označený ako nehodný byť v QT. A že sa nevie, či to podporuje vláda mesta...neviem, ja by som celkom rád mal OOC vysvetlenie, o čo tam vlastne ide, lebo mi to príde ako jedno z tých RP, o ktorých som čítal na fórach oficiálnych serverov, kde banda blbečkov tyranizuje každého, kto im nevyhovuje.
Jo a...San´layn sú v Northrende...len tam. Démoni...no, to by som bral, ale ako by vôbec do mesta mohli preniknúť démoni? Ehm, arkánni strážcovia, štráže, krvaví rytieri, magistri...volá sa to obranné zložky krajiny, by ich tam nepustili.

Seraphim
11-02-2014, 14:33
o ktorých som čítal na fórach oficiálnych serverov, kde banda blbečkov tyranizuje každého, kto im nevyhovuje.
Ano, o nic jiného ani nejde, stačí si počíst popis těch nevhodných, který taaak dobře sedí na různé postavy hrajících i již nehrajících hráčů.
Avšak taky by někdo mohl začít čistit Silvermoon od teplomilných, nepodloženě omilostněných vražedných ex-kapitánů Farstriderů, intrikánských černokněžnických roztažnožek z rady a namyšlených rozmazlených holčiček, co veskrze umějí nad ostatními apriori jen ohrnovat nos a odsuzovat.
A samozřejmě i další havěti, jež už poněkolikáté odchází, přesto tu stále straší, obtěžuje hráče a vymýšlí nové způsoby, jak znechutit ostatním hru,
to vše skrývaje za nevinnými úsměvy a hrou na nevinou oběť těch zlých draků, démonů a Seraphimů ;)

Fingon
11-02-2014, 15:45
Len by som dodal...nie je náhodou generál Farstriderov, Emerald Nurimu, polovičný nočný elf? Áno, bolo mu uznané, že je krvavý elf a teda má plné právo zastávať funkcie v Quel´Thalase, ale to nič nemení na jeho pôvode. Nešla by banda rasistických xenofóbnych elfov náhodou aj po ňom? Ak môžeme vychádzať zo skupín v reálnom živote, ktoré sú podobné tejto, tak ju to, ako sú formulované zákony, vôbec nezaujíma, lebo má svoj názor, ktorý na ne nehľadí. Podstatná je pre ňu ideológia, ktorú zastáva. To len na pripomienku.

Liris
11-02-2014, 19:28
Právě jste si přečetli názornou ukázku dusného a nepřátelského prostředí, kvůli kterému jsem psala první text ;D je mi z toho dost smutno.
Moc nechápu Seraphimův otevřeně nenávistný postoj vůči situaci, ale asi to v dalších deseti příspěvcích vysvětlí.

Lacrymosa
11-02-2014, 19:46
nenávistný postoj? promiň, ale co je špatně na tom, když se nám nelíbí organizace, která je podle popisu ,,nevhodných" věcí přímo zaměřená proti určitým RPerům?
snažíš se tu hrát na chudáčka, ale jenom se ponižuješ a co hůř, odrazuješ takhle od RP další lidi. ,,dusné a nepřátelské prostředí" si tu vytváříš sama těmi útoky. Když se ti tu nelíbí, tak odejdi, ale prosím, už definitivně(sliby se mají plnit a slibovala jsi to už hodněkrát :D)

Fingon
11-02-2014, 20:01
Konkrétne aké prostredie máš na mysli? Ja som si veru nikdy nevšimol, že by sa na kanáli RP alebo BE dačo hovorilo, urážalo alebo podobné veci a jediné stretnutie Sin´Dorei a Elrendaru som zažil vo forme Cerothovej snahy zatknúť Estorela. Naozaj ma to úprimne zaujíma, pretože som si nič podobné neuvedomil.
Mne je smutno z toho, že náhodou v SMC bude nováčik, ktorý si zmyslí, že hrať draka je super nápad(alebo akúkoľvek sprostosť, ktorú si nováčikovia dokážu vymyslieť...sám som porobil pár hlúpostí a len dúfam, že to nikto v RP nevytiahne :D ) a namiesto toho, aby ho dakto v RP usmernil a vysvetlil mu fakty, bude jeho postava v RP zmrzačená a vyhnaná z QT.
No hej, možno to tak nie je, ale na moju otázku o OOC vysvetlenie nejako nebolo odpovedané a teda si myslím to najhoršie.

Kailra
11-02-2014, 21:32
Tento topik nevznikl, za účelem, urážek pošpiňování se navzájem, ani jiným extrémistickým projevům a podobně. Rozhodně nebudu řešit kdo si začal nebo ne. ALE UPOZORŇUJI, ŽE POKUD SE TU NĚCO PODOBNÉHO BUDE OPAKOVAT, NEBO BUDE REAGOVAT PODOBNÝM STYLEM JAKO V PŘEDCHÁZEJÍCÍCH DVOU STRANÁCH. BEZ VY-JÍMEK DOSTANE BAN.

Jste snad rozumní lidé, a dovedete vést slušnou a inteligentní konverzaci a ne se tu špačkova jako malé děti na písečku, kdo komu sebral bábovku.

Seraphim
11-02-2014, 23:29
Liris: Jsi vážně hloupá, pokud si myslíš, že popsat RP organizaci na vymýtání všeho, co není košer dle hclore fašistů, bude po těch výlevech od Natiela, kterému jsi ochotnou přizvukovačkou (vzpomeňme na tvé téma My vás tu nechceme)
bráno jako nějaký tvůj velice povedený žertík.
Haha, zasmáli jsme se ti, jen jsi opět ukázala své pohrdání nováčky a neochotu tyhle hráče tolerovat a usměrňovat.

A ano, jsem zaujatý vůdči tobě a tvému rádoby nenápadnému pletichářství, ne vůdči "situaci".

Liris
11-02-2014, 23:34
Kailro, promiň. Mažu nejkontroverznější část, která byla věnována tobě, krvákům a sindorei.

Ranní edit:
Fingone, Lacrymoso - k textu na fóru Sin´dorei : Šlo o interní záležitost guildy, která se nemá nijak dotýkat guildy vaší ani nováčků ani jiných podobných postav. Jen hráčů v naší guildě. Proto to také bylo na guildovním fóru. Nenapadlo by mě, že máte potřebu to číst nebo se nad tím dokonce rozčilovat.
Jestli vás to nějak urazilo nebo cokoliv jiného, nabízím vám omluvu. Pro váš klid jsem to smazala. Snad to pomůže.

Ke zbytku nemám potřebu se tady na fóru vyjadřovat. Ačkoliv přečíst si tyhle útočné a sprosté komentáře čerpající z minulosti nebo vydedukované zkresleným pohledem není nijak příjemné. A člověk má chuť se bránit.
Ti, co mě opravdu znají, si asi udělají obrázek sami.

Kailra
12-02-2014, 07:23
Noc jak má být!
Zde máte k dispozici ke stažení beta verzi nočního patche, pro Quel'thalas. Snažil jsem se to udělat co nejvíc reálně co to jen povolilo. Doufám, že to přispěje k jisté "realnosti" prostředí pro RP u elfů.
PS: Důvod taky byl, že u elfů jsou noci až moc podobné dnu.

http://uloz.to/xW381NwJ/patch-n-rar
Heslo: mašina

Lacrymosa
12-02-2014, 09:46
pokud si to někdo stáhne, hodili by jste sem pár screenů? bylo by zajímavý to zkusit, ale ráda bych nejdřív viděla jak to vypadá, abych si nestáhla něco co by se mi nelíbílo. mám totiž takovej blbej zlozvyk většinou při mazání omylem smazat i něco jinýho(proto mám ještě pořád patch z nexus war XD)

Kailra
12-02-2014, 13:55
Západ cca 20:00
https://lh3.googleusercontent.com/-mAwps5pamN0/Uvt8LGC_wEI/AAAAAAAAAaM/Kj7yM35yf-I/w802-h450-no/112.png

CCA 21:00
https://lh3.googleusercontent.com/-HpnpIns6Fe4/Uvt8LAFE-eI/AAAAAAAAAaQ/bUv9jhcJqXI/w800-h446-no/113.png

CCA 22:00 až ráno do 3:00
https://lh5.googleusercontent.com/-8grFchQiUvs/Uvt8MVUkMJI/AAAAAAAAAaY/IQdrgaNkWWY/w802-h452-no/114.png

Svítání
https://lh6.googleusercontent.com/-t2ryQ0StM1o/Uvt8MtpVRQI/AAAAAAAAAag/eM-0zensm_c/w802-h448-no/115.png

Lacrymosa
12-02-2014, 14:16
je tam i nějaký tlačítko ,,navrátit do úplně původního stavu"? nebo si mám raději zapamatovat(zapsat) jak to bylo původně?

Kailra
12-02-2014, 14:30
NN takhle to nefunguje, jen ten patch dáš do složky data, a když se ti to nebude libit, tak ten patch z ní vytáhneš a už by to mělo jet zas podle blizzu.

Sarilen
12-02-2014, 14:55
Tyjo to vypadá moc hezky, závidím takovou věcičku do RP :-) A celkově nějaké RP :-(

Kailra
12-02-2014, 15:02
Pokud bude čas a prostor rád, bych ten patch pokud s ním budou lidi spokojený, rozšířil na celý Azeroth. Ale to je zatím do budoucna.

+ ty co mají ještě zájem, tak jelikož bohužel není vendor s RP itemy, ale existuje <RP> Lucerna, <RP>Lampa, <RP>Pochoden, tak kdo by měl zájem tak vám jeden z těchto bezstatových itemů dám, docela hezky svítí.

Fingon
12-02-2014, 19:26
Prípadne aj Torch of Austen ako wand :) (P.S.: Pardon, zle som pochopil to s testovaním, nevedel osm, že si to chcel priamo v tom momente a tak som sa odhlásil :D )
A ten patch...Ghostland už pri západe slnka je úžasný...a zelené podhubia a tie fľaky na stromoch v tme svietia :D Proste, ten juh...vizuálne nebo :D Veľká vďaka za to :)

Seraphim
13-02-2014, 14:21
Tak ty vendory vyrob Kailro ;)

Salmo
13-02-2014, 16:34
Koukam, ze se tady rejpalo do broskvicek...teda, co to placam, do vosiho hnizda. I kdyz, to vyjde uz peknych par let nastejno. Vzdycky je kvuli tomu kraval.:rofl:

Jinak napad na patch hodne a masivne dobrej!!!

Jo, a dodala bych: cim vic polodraku, poloblbu a otakarku fenyklovejch, tim mene tech kvalitnich erperu te "saubere rasse", od kterych se bude moci ucit nova generace, jak se takova cista rasa (je jedno ktera) erpi. Zamyslete se nad tim.

Jinak to tady s rčenim "NECHTE HRÁČE SE BAVIT JAK CHTĚJI" dopadne takhle: http://www.youtube.com/watch?v=5xBJUyPRknk
(coz by se asi zamlouvalo malokomu)

Fingon
13-02-2014, 17:08
Myslím, že tu(minimálne z mojej strany) nešlo ani o to, čo sa robilo, ale o spôsob, akým sa to robilo. S polodrakmi a podobnými vecami s tebou súhlasím, lenže riešiť veci takto drasticky(vyhodením postavy z QT)...to len znechutí potenciálneho dobrého a kvalitného RPera. Ako som už povedal: nováčik porobí sprostosti, ktoré si uvedomí až po nejakom čase a po nabratí skúseností.
Som za to, aby sa nováčikom povedalo, nech hrajú rasu, ku ktorej patrí ich postava v hre. Väčšinou ich znalosti lore nie sú dostatočné ani na to, aby hrali tú rasu, nie ešte dačo zložité ako miešanca. Avšak, ak sa jedná o skúseného RPera, ktorý vie, ako veci fungujú, tak nevidím dôvod, aby nevznikli aj takéto postavy, ale s mierou. Tak či tak, nie všetci majú chuť hrať nejakého démona alebo draka...navyše sú s tým spojené aj obmedzenia, lebo daná postava vlastne nepatrí k tej rase a tá k nej môže byť aj nepriateľská. Ale tento prístup: ak nie si hc čistý RPer, tak padaj...to len odoženie nováčikov. Slovami jedného chlapíka, čo robí na YouTube replay z Warcraftu: "Don´t rage at noobs. Teach them."
Nehovoriac o tom, že už som zažil, že aj skúsení RPeri doslova sprznili lore a po slušnom upozornení na to som ešte ja bol za zlého. A zažil som aj powergaming v štýle: moja postava je silná, takže si s tvojou môže robiť čo chce. Takže snaha o "čistotu" RP mi príde veľmi smiešna a myslím si, že takíto RPeri by si mali najprv poupratovať pred vlastným prahom, ako určovať pravidlá.

Seraphim
13-02-2014, 18:12
Salmo, nerad ti kazím iluze, ale i tvou černokněžnici, které rostly rohy (možná i ocásek), by ti někteří rp puritáni hnali pěkně sviňským krokem. ;)
Proč? Jednoduše jsi pro ně jak vidíš špína, byť to není nic tak strašlivého a přehnaného, zvláště pokud to umíš zahrát. Ale to některé nezajímá, nezapadáš do tabulek ;)
Pokud nějaký nováček přehání své rp s "unikátností", lze mu to poměrně snadno vysvětlit.
Jen vyjimečně se najde někdo natolik ignorantský, že nadále bude hrát nebezpečného démona, co spaluje pohledem (whatever).
Občas se vyskytnul nějaký drak (pamatuju dva, už nehrají), ale pokud se neuchylují k PG, GoodMode, neohrožují tím ostatní postavy, tak kde je problém si z nich třeba i dělat legraci?

Salmo
13-02-2014, 18:25
Kdyz to vezmu do dusledku, a udelalo by se to tu taky na hero rasy a povolani, to by bylo najednou paradniho stekotu. Chtela bych to docela videt. (Jen tak mimochodem, kdyz se legie pokousi o uchvaceni kterehokoliv tvora do vlivu, tvor se nejak zmeni - viz eredari, taky maji o trochu vic rohu, nez by meli mit, o barve svetylek a nadmernem rustu nemluve; + lockova metamorfoza, jenze to uz je ponekud extrem)


Btw: polodraky a podobne OP zjevy aliance napravila (v pripade neprustrelnych blbu je vystipala) prevazne uz v zacatku jejich kariery http://forum.gamenode.cz/images/smilies/diablo.gif

Lacrymosa
13-02-2014, 18:36
K těm vendorům- možná by bylo dobrý pokud by byli vyrobení, aby prodávali stejný věci u všech+ případně nějaký navíc. Róba krvavých elfů by se samozřejmě prodavala jen u prodejce v silvermoonu a třeba korbel trpasličího piva u trpaslíků(fakt nevím, který všechny věci byly takhle zaměřený přímo na jednotlivý rasy, mám jen tu róbu). Ale bytek by bylo dobrý dát ke všem prodejcům, nebo alespoň zařídit, aby po koupení nebyly soulbound a daly se případně poslat na druhou stranu aukcí. Chtěla jsem si takhle kdysi přeposlat pár věcí co se daly koupit na terase v Stormwindu, ale jen pár jich nebylo soulbound(koště sice mám, ale pásku přes oko ne :´()

s těma polodrakama a takovýma blbůstakama- když jsme začínala s RP a zjistila, že někdo hraje i draka, chtěla jsme ze svojí postavy udělat černou dračici, která se připravila o paměť sama kouzlem, aby mohla žít mezi elfy. Vím, dobrá blbost, naštstí jsem od toho nakonec upustila. Ale upustila jsme od toho, protože mě někdo učil, jak nebýt op a pg a protože mi ostatní hráči pomáhali a nevyjeli na mě za ten nápad.
A popravdě je blbost lidem tohel zakazovat. Kdo má aspoň kousek mozku v hlavě, tak s trollením ostatních po čase sám přestane. A pokud někdo umí toho draka dobře, tak není problém, naopak to může být dobrý zpestření. Sama jsme potkala dva, z nichž jeden měl být bronzovej a RPil to naprosto perfektně. Jeden den jsme potkala elfa co se divil každé blbosti(šťouchne taura do čumáku a vykřikne,,Ono je to živý!") a o pár dní později potkám toho samýho elfa v hospodě a chová se jako naprostej gentleman, rpotože to bylo jeho o 6000 let starší já.
Já říkám, že pokud tohle někdo zaRPit umí, neměl by mu to nikdo vyčítat. A pokud ne, bylo by slušnější ho nejdřív seznámit s tím, co dělá špatně, než na něj začne někdo ječet

Fingon
13-02-2014, 18:53
Na druhú stranu by sa malo odporučiť im, aby radšej hrali svoju prvú postavu ako člena rasy...dobrá je na to guilda, kde sa človek môže popýtať a sú tam ľudia, ktorí mu to vysvetlia, odporučia mu veci z príbehu rasy, prípadne zhrnú všetko, čo oni vedia z kníh a podobných vecí, ktoré sa len tak na nete v češtine alebo slovenčine nenájdu. Znalosť lore je hlavne pri krvavom elfovi potrebná, lebo v istom momente pomrelo 90% rasy, zvyšných 10% stratilo domovy a zrejme teda aj museli utekať(som toho názoru, že miesta, ktoré mohli uniknúť, je Sunstrider Isle a Dawnstar village+Sun´s Reach(ktoré mi prídu ako dve časti veľkého mesta) na Quel´Danase...inak sa každý elf musel stiahnuť odtiaľ, kde žil), tiež členov rodiny, ak neboli šťastní, z toho 1% celkového počtu bolo buď mimo(elfovia, čo odišli s Jainou, Dalarančania, Highvale) alebo sa následne odpojilo, lebo odmietlo cucať fel(títo sú s Alianciou, takže hrať high elfa by som naozaj neodporúčal) a zo zvyšných 9% sa 15% vydalo na Tour de Kael, z čoho malá časť sa odpojila ako Scryers a následne, po Kaelovej porážke, sa zvyšky vojska Sunfury vrátili domov. Mnohí toto všetko vieme, ale nováčikovia si to neuvedomia, mnohí z nich naozaj nemajú poňatia o lore Azerothu, ale keďže hrajú rasu, ktorá je jedna z tých najviac ovplyvnených a človek sa naozaj nevyhne tomu, aby si dačo naštudoval.
Avšak aj elf je nič proti drakovi, polelfovi alebo iným podobným veciam. Tam musí byť znalosť perfektná, keďže takí draci majú aj úplne inú psychiku, kým elfovia sú vlastne len uhľadenejší ľudia a teda môžete u nich byť tak polo-OOC...vaša reakcia na veci môže pokojne byť aj reakciou postavy, čo pri tých všemožných OP rasách veľmi nefunguje. A pre nováčika je najlepšie, ak hrá postavu, ktorá je podobná jeho osobnosti, lebo je to o dosť ľahšie...a až keď naberie skúsenosti, môže experimentovať s postavami úplne odlišnými od neho samotného.

Kailra
14-02-2014, 07:20
A pre nováčika je najlepšie, ak hrá postavu, ktorá je podobná jeho osobnosti, lebo je to o dosť ľahšie...a až keď naberie skúsenosti, môže experimentovať s postavami úplne odlišnými od neho samotného.:thumbus up:

Myslím, že tohle je zatím nejrozumnější věta co tu zazněla. A rozhodně by bylo dobré, kdyby tomu u některých případu opravdu tak bylo, než začnou kombinovat. Také by to asi zvedlo zájem o nováčky ze strany lidí, kteří na to kapitulovali. Právě z důvodů, že se hned od začátku co by nováček snaží být generál, kapitán, nebo mocný mág, tady se li líbil přístup starého CzD, vyrpit si to.

Fingon
14-02-2014, 08:25
Na druhú stranu, nie každému vyhovuje rok(približne) RPiť študenta, ktorý svoje schopnosti používa iba pod dohľadom vyučujúceho magistra, absolvovať prednášky na témy, ktoré si môže bez problémov prečítať na Wowpedii alebo nejakých iných stránkach a po tom roku absolvovať skúšky(čo ale nemusí vždy vyjsť). A potom, konečne, je jeho postava silným magistrom, ktorý svoje magické schopnosti využíva na...ehm...no...teda...vlastne. No hej, jeho úlohou je učiť ďalších študentov.
Študentom som v skutočnom živote, takže ďakujem, nemám záujem. Ale iný spôsob, ako si vyRPiť mága proste nie je, keďže, aspoň podľa mojich doterajších zážitkov a RP, v Elrendare(pevnosti, nie guilde) sú mágovia dvaja: ja a Eynor, a ja z RP dôvodov klasickú mágiu veľmi nenaučím(ak je nás viac, tak ma opravte).
Ak by si hráč chcel toho mága vyRPiť, naozaj nemá veľa možností. A hlavne, povedz nováčikovi: dobre, rok budeš len v Silvermoone, budeš navštevovať prednášky a až potom budeš môcť bez súhlasu magistra odísť mimo Quel´Thalas. A po roku v RP budeš môcť čarovať. Jednoducho to človeku nevonia a ani sa nečudujem, prečo(a nebodaj sa stane, že dvakrát neurobí skúšky(lebo, ako v skutočnej škole: ak si profesor zasadne, ste v riti), bude navždy vyhodený z Kruhu a zrazu rok jeho RP stratí význam, pretože: 1. nedostal sa do organizácie, kvôli ktorej RPil celý rok, 2. celý rok RPil získavanie znalostí, ktoré si mohol pokojne prečítať na nete behom jedného dňa...ak by po tomto dal ragequit v RP, ani by som sa nečudoval).

Salmo
15-02-2014, 00:52
Jop, poctivě si vyerpit. Jenže s tim tě (skoro) každej nováček pošle do zádele. Hele, už jsem tady za těch pár let zažila minimálně: tři příbuzný vládců SW, dva vysoký vojenský velitele, šlechticů taky pár, hustokrutejch a hustotajnejch nespočet (nevyjímaje ty, co přelévali znalosti ooc z postavy na postavu a podobně). A všichni si ten titul/skill/sílu/vědomosti přišili sami a děsně řvali, když se jim vysvětlovalo, že už vláda je, ač oni prostě chtějí bejt králem hned teď a okamžitě. To samý platí o otloukání lore o hlavy draenei morfujících na lidi, chovajících se přesně tak, jak rasa nemá. Nemluvě o hráčích, dožadujících se RP bodu z důvodu "že na eventu byli (čumět/afkovat) a GM jim prostě MUSÍ RP bod udělit - a hodně". Jenže hóvno, RP bod nepřiletěl, tak si ho zkusili vydupat hrozbou žalování adminovi na neplnění povinností. Ano, i s takovýmhle odpadem se tady dalo potkat. Veselé, co? o.O (Omlouvám se Illidanovu synovi - nebo to byla babička?, že nebyl zmíněn dřív)

Btw: z nedůvěryhodnýho člena jsem na exarchu musela makat rok aniz by mne to jakkoliv rmoutilo. Divný, že ti hustodémoni nezvládnou chvíli počkat, když jsou tak hustodémonský.

Lacrymosa
15-02-2014, 06:47
RP bod myslíš event marky?
to už se tu snad ani za RP nerozdává, nebo jo?(vím, že jsou AD místo EM)

Fingon
15-02-2014, 08:36
Nie vždy platí, že nováčik=hustodémon/blb. Plus, taká filozofická otázka: Kto bol prvý? Kto v RP vycvičil prvých Krvavých rytierov, magistrov Kruhu mágov, Vindicatorov a neviem ešte aké iné možné organizácie?
Tieto veci niekde začať museli. Lenže pochybujem, že tí ľudia, ktorí toto začali, rok v RP hrali niekoho, kto nič nevie a len "študuje" u nešpecifikovaných majstrov alebo u NPC. A aj keby to tak bolo, sú tu ešte dva body:
1. Mám elfskú postavu, čiže vek je vyšší. Faelin má 80 rokov a to je vlastne ešte veľmi mladý. Chceš mi povedať, že za 80 rokov života si váľal gule a potom sa zrazu behom roku stal mocným magistrom? Ehm, volá sa to logika a tá práve teraz plače :D Vek našich postáv nie je len číslo, ktoré sme vyhodili z nutnosti, označuje obdobie, počas ktorého "žili" predtým, než sme ich začali ovládať. A za to obdobie mohli pokojne získať niektoré znalosti. Nevyvaľovali sa len v nejakom meste a nerobili nič.
2. Všetko, čo sa učí v týchto organizáciach je len ich pochopenie toho, čo si prečítali na internete. Všetky potrebné informácie sú na všetkých návodoch k RP, wowpedii a wowwiki. Takže, oni, ak niečo pridajú a teda majú skutočne čo naučiť, je to len ich špekulácia. Samozrejme, takéto špekulácie môžu mať logiku a pekne podporovať lore, ale všetko podstatné je na internete a hráč sa to môže bez problémov naučiť sám.
A hlavne, posledná a asi najpodstatnejšia vec: RP je súčasť WoW, a to je len hra. Jej základným zmyslom je zábava. Áno, stále je potrebné dodržiavať pravidlá servera(nemôžem byť lord regent Silvermoonu, lebo to je Lor´Themar a hráčsku pozíciu vodcu QT má Elther), logiky(neprejdem z QT do Silithusu behom sekundy a potom späť, lebo sa mi chce...nie som postava z kníh Warcraftu), ohľaduplnosti(nezničím cudzie RP len preto, lebo sa mi to hodí do môjho alebo sa mi chce) a predovšetkým, lore, ktorá je základom RP a WoW a ak dakto toto úmyselne nedodržiava, tak potom nech ide niekam.
Ale ak hráč nechce rok RPiť na znalosti svojej postavy a o týchto veciach si zistí informácie a RPí to dobre, aké máš právo mu povedať, že nemôže tie schopnosti mať?(členstvo v organizácii je už niečo iné, tam by to chcelo toho človeka poriadne preskúšať)

Sarilen
15-02-2014, 09:29
Mojí uber RP postavu nikdy nikdo nenapravil :-( asi jsem nebyl tak PG jak jsem měl v plánu, QQ škoda :-D

Liris
15-02-2014, 09:31
Tak se trochu zastanu mejdžů. Tady se pořád haní Kruh Mágů z toho důvodu, že je to pro mnohé hráče zřejmě dost hardcore hrát delší dobu "jen" studenta. Ale zamysleli jste se i nad tím, že hodně hráčů baví být "jen" studentem? Krůček po krůčku se prokousat například k tomu magistrovi?

Jedněm se to líbí, jiným ne. Pak je jediné východisko - nehrát spolu takové RP.
A když mluvíme třeba o těch mázích, tak si každý může zařídit vlastní školu nebo společenství mágů. Takové, do které postava vstoupí už s tím, že všechno umí. A už druhý den máchá rukama nad hlavou a arkánovými řetězy spoutává zlo světa :D
Proč ne. Když se to někomu líbí. Otázkou je, zda bude hráče tahle postava delší dobu bavit. Protože - a nad tím spousta lidí třeba ještě nepřemýšlela - postava s cílem vás baví daleko více. A taková postava baví více i vaše spoluhráče.

Mě taky dlouho znechucovala myšlenka, že bych se jako mág v Kruhu musela něco šprtat. Učení mám dost v RL. Ale zkusila jsem to. A je tisíckrát zábavnější "slyšet" informace o magii na hodinách Kruhu než abych si to právě šprtala někde na wowwiki. Nehledě na to, že mágové Kruhu ty hodiny nevedou jako hodinový monolog. Tudíž ano. Hlavním smyslem Kruhu je zábava. Jen máte trošku zkreslené informace tak jako já kdysi.
________

Jinak Salmo, omfg naprosto rozumím a soucítím :D nás zase po Silvermoonu naháněli undeadi a trollové, kteří si chtěli belfy nakrájet do polívky.
Ale zase moc nesouhlasím s tvrzeními, že si musí hráč všechno složitě vyRPit a že by nemohl hrát něco trochu jiného.
Ačkoliv to vypadá, že si protiřečím, tak takhle hraju už roky. Proč na tyhle věci obvykle raději nadávám (a možná i ostatní lidé) je to, že hustodémony a nevyRPené postavy hrají obvykle hráči bez zkušeností. To jest blbě :D
Kdysi mi pod rukama prošla spousta nováčků a ptávala jsem se, co by rádi RPili. Ať si něco vymyslí, že už to zařídíme a zapojíme je. A případně jsme se trochu poradili. Není problém si něco nevyRPit, když se hráč snaží hrát v souladu s okolím. Někteří namítnou, že to není fér. Ale mě to nevadí.

Druhá věc jsou ti draci a upíři. Pokud byl někde dobře zahraný, tak si ho ani nevšimnete. V opačném případě děsběs. Tyhle jsem se kdysi snažila něžně usměrňovat (FUJ už od roku 2009 :D). Bohužel dříve nebo později člověk přijde na to, že tihle hráči si ve většině případů prostě nenechají poradit. A tak nad nimi už dva roky raději mávám rukou a ošklivě se mračím. Nervy mám jen jedny.
Každopádně viděli jsme u nás taky spoustu sra...ndovních věcí.
Abych nikoho neurazila, tak si příklad vymyslím: Potkáte hráče, který hraje zvěda Plamenné legie. Očekávali byste od něj, že se bude snažit chovat nenápadně a zjišťovat různé informace. Hlavně neprozradit své skutečné důvody. Co udělá tento hráč? Není nenápadný. V krutopřísném setu se promenuje po náměstí a svými emoty se snaží nahnat hrůzu každému kolemjdoucímu. V tom horším případě pobíhá a vyřvává své plány o ovládnutí světa a zabíjí při tom kočky (a kolemjdoucí).
Vysvětlete mi, proč by s takovou postavou měla být zábava?
Moc ráda bych si zahrála s nějakým démonem, který není na první pohled poznat. S Ma´nari, který ví, kde je jeho místo (a že se ho jeho kamarádi kvůli chování vlastně zřekli). S postavami, které si uvědomují slova příčina a důsledek.
Fuuuuuu

Fingon
15-02-2014, 10:06
S tým súhlasím, že niektorých to baví. Som si istý, že to je zaujímavé a samozrejme, pokiaľ to ľudí bude baviť, nech sa to deje.
Ale tiež sa tu nejako asi udomácnil názor, že ak človek hrá mága a nie je v Kruhu ako študent, tak od začiatku už je hustodémon a silnejší ako Kael´thas, Rommath a Jára Cimrman dokopy. No, to je poriadna sprostosť. Čo ak je daný mág schopný kúzliť, ale ešte nie je veľmi silný a postupne sa vypracováva? Nemusí mať ani perfektné znalosti magistra, dokonca môže robiť RP so skúsenejším mágom mimo Kruhu, od ktorého všeličo pochytí, čiže "študuje", ale nie je viazaný tým ostatným. Je to druhá možnosť popri študentovi v Kruhu, ale táto umožňuje robiť iné RP ako vkv a štúdium v meste. Navyše, cieľ môže byť aj v niečom inom, Faelin napríklad robil pár mesiacov výskum Dead scar.
A hlavne, ak ideme podľa tvojej logiky s cieľom, tak v tom prípade, akonáhle sa študent stane magistrom, jeho RP stratí cieľ a teda, znova podľa tvojej logiky, by magistra nebavilo po čase hrať túto postavu a ostatných okolo neho tiež nie. Hoci, možno to tak aj je. Pretože študent študuje u Kruhu a keď sa stane magistrom, jeho úlohou je vyučovať ďalších študentov. Takže vlastne, teória za teóriou a dokonalý kruh učenia sa a učenia.

Liris
15-02-2014, 12:34
Je zajímavé, že píšeš o kruhu s takovou jistotou pořád to samé, ale studentem jsi nebyl o.O tím pádem možná nevíš úplně všechny ty věci, co kruh kdy obnášel. Ale dobře...

Úkolem studenta není hrát RP jen ve městě nebo VKV. VKV třeba vůbec nehrají nebo "si ve svém volnu dělají, co chtějí". (Původní význam zkratky je ze seriálu Velmi křehké vztahy - tedy jakási telenovela, převážně milostné RP.) A městského RP jsem si užila menší třetinu. Většinou se moje postava zabývala právě tou zábavnou částí studia v EW a Ghostlands. Jakmile by se zlepšovala, měla cestovat dál a dál.

No a druhá věc : jak tě napadlo, že by se postavy zabývaly jen studiem a učením druhých? A nijak to nevyužívaly v praxi?
Jakmile dostudují na magistra, tak si přeci mohou najít něco nového. Ještě většího.
Protože jak píšeš, mohou být i jiné cíle nebo činnosti.
A do té doby než dostudují mají studentíci dlouhodobý cíl coby student. Ty píšeš rok. Myslím, že se to dá zvládnout i za daleko kratší dobu. Ale i kdyby to byl ten rok. Rok RP. To zní dobře, no ne?
Je fajn něco si "vydřít" a pak z toho mít radost. Dává to RP úplně novou hloubku. Doporučuji zkusit. Je to pěkné :)


Jinak k tomu mágovi mimo Kruh. Zkus popřemýšlet, proč se objevil názor, že takové postavy jsou většinou strašně OP?
Jestli ono to nebude tím, že hráči toho mága obvykle přesně tak hustého a drsného hrají. Ne všichni. Ale s většinou to tak v minulosti bylo.
Hrej postavu normálně a bude na tebe normálně pohlíženo :P

Salmo
15-02-2014, 12:55
Jo, poslední dobře zahranej Ma´nari byl snad starej dobrej Zuul, a to uz je kruci davno (mel to myslim za svobodomyslnejsi chovani a koureni vodnice - tedka bych i takovy draeneie brala vsema deseti, protoze to, co vidam kolem je z 90% horor).

Ohledně jednání s novýma hráčema: na několik málo platí dobrý slovo, na jiný nefunguje ani masivní seřvání a RP kill, neb všude byli dvakrát, všechno znaji a od skříně napěchovaný znalostí lore mají přece klíče. O jednání hráčů (nových i starších), co si vymejšlejí všechno možný k očernění GM nemluvě (její drak pri eventu znásilnil tamtoho elfa! ale urcite! zneuziva pravomoci! - a to je jeste slabej odvar). Proti tomuhle i jiným lžím se pak těžko bojuje, kor když jim lidi uvěří.

Ohledně toho lechtivějšího druhu RP: jedno pravidlo - erpit to do party, nechat si to na doma a dění rozhodně nekomentovat dále (i kdyby se GM ptalo, co zrovna děláte - a že to zkouší už pěknejch let - prostě poslat to GM do hajzlu):rofl: Pak si erpěte třebas s nohama za hlavou, nikomu to vadit nebude. I ty nejsvatější postavičky prostě jednou za tricet tisic let dostanou chutě. (viz. Anaařina svatba)

Fingon
15-02-2014, 13:31
VKV pozerávala moja mama, viem dobre, čo to bolo :D No, zrejme je VKV pre mňa širšia oblasť.
Áno, takže vlastne v RP mága pre Hordu existujú len dve možnosti: buď byť členom Kruhu alebo byť označovaný za hustodémona. A ak človek nie je v Kruhu, tak naňho tí "správni" RPeri budú nahliadať ako na RP nooba a vlastne na človeka, ktorý OOC v magických veciach za nič nestojí. Či, zle som pochopil tvoju narážku "Hrej postavu normálně a bude na tebe normálně pohlíženo"? Lebo teraz ako keby si naznačovala, že mám OP postavu a dôvodom je len to, že nie som v Kruhu. A radšej nebudem rozpisovať, ako to dopadlo so mnou a Kruhom, pretože by sa mnohí veľmi začudovali, ako to tam vlastne funguje.

Liris
15-02-2014, 13:55
Ne, Fingone :D ty si z toho vždycky nějak záhadně vytáhneš informace, které tam vůbec nejsou. Žádné skryté útočné narážky v textu nemám. Nepoužívám je.
Jak to jen napsat jednodušeji?
Jsou mágové v kruhu mágů. A pak jsou postavy mágů co třeba nikam nepatří. Ty mohou být hustodémonské nebo nemusí. Záleží na tom, jak je hrají hráči.
Ale protože bylo hodně těch hustodémonských, tak se rozšířil tenhle blud. Můžou za to sami hráči.
Ale určitě není problém to napravit.
Chápeme se?

Anaara a svatební noc? Ne, tomu nevěřím :D

Ceroth
15-02-2014, 18:25
Jo Liris, škoda, že jste si nezaRPili s Faelinem, dokud byl v tom slavném Kruhu Mágů...on možná totiž čekal, že se tam RPit bude...

Kdysi ti rukama prošla spousta nováčků...jo škoda že ten trend nevydržel..možná by v SMC bylo i nadále živo.
Není to o tom, že když není mág v kruhu mágů, tak že nika nepatří - může být u Kirin Tor, Sunreaverů, nebo si udělat vlastní skupinu.

Kailra
15-02-2014, 20:19
S tím osobně souhlasím, celkově myslím a však též podotýkám, že zájmy kruhu nejsou pouze výuka studentů, i když mám pocit, že se tam téměř nic jiného momentálně neRPilo. Co se týče přístupu k titulu magistr, nebo všeobecně k mágům. Myslím, že ne všichni mágové, musí být v Kruhu a být dobrými mágy. Stejně tak co se týká magistrů, o tom jsem se i s Fingem bavil, a to o přístupu a postoji k titulu magistr. Aneb takové to: "Nestudoval si u nás, nemůžeš být magistr, musíš si to vystudovat". Takto bych asi zachytil tu základní myšlenku, která mi tak trochu pro RP vadí. Nejde o to "být" samozvaný magistr, ale zas na druhou stranu se musí povážit, že třeba když je elf už přiměřeně starý (podle jeho story) a věnoval se od mládí magii, tak proč by měl studovat znova, aby si znova získal ten titul? Jistě, že je právě třeba brát v potaz o kvalitní zvládnutí role, a případně tomu rozumět na nějaké úrovni. Ale prostě nemyslím, že by tu muselo být zavedeno "nestudoval si, nestuduje tady..tak nemůžeš byt magistr"
Zároveň by ještě podotkl, že se tu sice bavíme teď tedy o kruhu, ale podle mě by se to mělo vztahovat na veškeré role, zvládáš tu roli a máš kvalitní nebo přinejmenším normální úroveň RP tak proč mu v tom bránit. Zajisté, je se třeba se držet i nějakých zajetých hodnot okolí/prostředí. Jediné co bych podotkl jsou role, které mohou být jen jedno obsazení třb. Generál FS, ale pokut ten zájemce chce tu roli rpit, tak zde by mělo fungovat pravidlo, zasloužit si to. Když, vezmu ten konkrétní případ, tak vstoupit jako obyčejný pochůzkář k FS a propracovat se pílí, a být lepší pak než současný generál.
Takhle nějak si myslím, že by bylo rozumné aby to fungovalo.

Přece jen, pokud všichni chceme a máme společný zájem aby to fungovalo v rp, tak je na místě vzájemné respektování se, tolerance a nějaké společné, shody a případná domluva. A tohle by mělo u nováčků tedy platit 2x tolik.

Fingon
16-02-2014, 09:41
Súhlas :) Inak, Kailra, tvoj patch má zaujímavú neočakávanú schopnosť: Plošina, kde je v ICC Deathbringer Saurfang je tak tmavá, že tam nič nevidíš Vtipné je, keď tam je niekto ako ja, kto to ide prvý raz a nevie, či to tak má byť :D (bolo by zaujímavé, keby dakto skúsil naňho ísť s patchom a v úplnej tme a dať ho, keď nič nevidia) :D
Ešte jedna vec k poctivému vyRPeniu si vecí: Pred nejakým časom som hral browser online hru eRepublik. Vlastne tam hráči tvorili skutočné krajiny, vytvárali ekonomiku, zapájali sa do politiky a bojovali. Super nápad, lenže tvorcovia z toho postupne spravili baňu na peniaze, keďže tí, čo si nekupovali zlato za skutočné peniaze, nemohli sami ani prežiť. To sa samozrejme podpísalo nielen na kvalite hry ale aj na počte hráčov, ktorí stále ubúdali. Najväčšie krajiny ako Poľsko, Srbsko, Argentína, Brazília(áno, títo tam boli najviac zastúpení), sa držali, ale tí, čo boli malí už predtým, ako Slovensko, nakoniec mali vôbec problém nájsť dosť ľudí do parlamentu a vlády. Dokonca sa hovorilo, koho voliť, lebo sa takmer vždy našiel len jeden kandidát na prezidenta a hráči aj prechádzali z jednej strany do druhej, aby sa zvolili tí, ktorí by nepustili škodnú zo "zahraničia" do krajiny. A každý ochotný hráč, ktorý sa chcel zapojiť, bol pridaný do vlády a napríklad ja som sa stal prezidentom Slovenska po pár mesiacoch hry.
A teraz pointa. Aj RP na Soulwelli mi príde ako niečo veľmi podobné Slovensku v tej hre. Je tu málo ľudí, veď na RP kanáli za Hordu vídavam v špičke najviac 15 ľudí(jasné, že tam nie sú všetci, ale aj tak). Po viac než troch mesiacoch v RP som naozaj ešte nevidel náznak organizovaného orkského, trollského a nemŕtveho RP. Vlastne sa najviac držia elfovia(a možno sú naozaj už jediní, neviem). Napriek tomu sú tu hráči, ktorí sú zástancom toho, aby si ľudia poctivo všetko vyRPili, čo trvá dlhé mesiace, možno aj roky. Ľudia, na to naozaj nie je čas. Rovnako ako v tej hre sa proste nedá čakať rok alebo viac, kým človek dosiahne určitú úroveň a znalosť, kým sa jeho postava vypracuje, aby vôbec mohla niečo robiť. Ale dobre, kto to tak chce robiť, nech to tak robí, má na to právo a nikto mu v tom nemôže brániť.
Liris, hovoríš, že je lepšie si informácie vypočuť v prednáške ako si ich čítať po anglicky na wowpedii. Súhlasím. Ale spravme pár úvah: Človek príde do RP a dostane sa do guildy Sin´Dorei(najideálnejšej a podľa môjho názoru aj jedinej, v ktorej môže človek RPiť člena Kruhu). Tam mu povedia, že na mága musí RPiť študenta. Prijmú ho do Kruhu. Tento človek, keďže jeho postava nemusí vedieť nič, si pravdepodobne informácie nenájde na stránkach, ale pôjde podľa prednášok. Povedzme, že prijatý bol do týždňa od začiatku jeho RP kariéry. Musí abslovovať štúdium. Viem, že Anariol RPil rok, ale dobre, povedzme, že 9 mesiacov. Počas tohto obdobia získava IC aj OOC znalosti z mágie. Po týchto 9 mesiacoch toho vie dosť, aby sa stal magistrom. Bez ohľadu na to, či spraví skúšky alebo nie, OOC má znalosti. Po 9 mesiacoch je tento hráč schopný nováčikovi vysvetliť, ako RPiť mága.
Ak by si tieto všetky veci pozrel na nete, dokázal by to po 1 dni. Všímate si ten rozdiel? Takýto človek môže byť novému hráčovi k dispozícii okamžite alebo prípadne po pár týždňoch, kým sa dostane do RP a zvykne si na to, ako to tu funguje.
Ten rozdiel je obrovský. Navyše, čo by sa malo každému človeku, čo je v Kruhu pripomínať: Informácie Kruhu sú informácie, ktoré sú voľne dostupné na internete. Oni ich nevymysleli. Autorom je Blizzard. Čokoľvek Kruh pridá, je to len ich vec a nemajú žiadne právo od kohokoľvek požadovať, aby sa pdoľa toho riadil. Ich RP môže byť pokojne horšie ako človeka, ktorý sa s členmi Kruhu nikdy ani nestretol.
Možno si niekto povie: čo ak to ten hráč zle pochopí, zle si preloží anglické stránky(alebo spácha zločin proti ľudskosti a použije Google translator) alebo niečo na internete nenájde?
To sú dobré otázky. Odpoveď je jednoduchá: Materiály k RPeniu mága na tomto fóre. A každého nováčika, ktorý chce RPiť mága, odkázať na ne. Budú v jazyku, ktorému rozumie, budú jasne napísané, nič nebude vynechané a ten človek bude vychovaný tak, ako chce Kruh a tak, aby nehral hustodémona. Toto isté môže platiť aj pre iné organizácie, ale Kruh je zrejme najlepší príklad.

Czechdream je preč. Nezažil som ho, prajem si, aby som ho zažil, ale treba žiť v realite. RPerov je málo a ak bude RP fungovať štýlom, aký bol tam(všetko si dlho vyRPiť), tak toto číslo sa zrejme bude stále zmenšovať. RPeri sa môžu buď prispôsobiť tomuto faktu alebo zostávať vo svojich ilúziach a minulosti a postupne sledovať, ako to tu upadá a pomaly umiera. A ako sa hovorilo a stále asi ešte hovorí na eRepubliku: Posledný nech zhasne.

Lacrymosa
16-02-2014, 10:03
Co se toho článku o magii týče, tak ho mám pořád rozepsanej, ale není to žásná profesionální práce
Jsou tam popisy druhů magie(oheň, led, arkána, temnota, světlo, příroda). Něco co by to mohlo vypovídat o daném mágovi (přece jenom podle mě každý má magii tak trochu podle sebe a má to na něj vliv) a pak jsem tam rozepsala nějaké spelly co jsou normálně ve hře a jak by mohly vypadat IC, protože jsme bohužel zjistila, že někteří absolutně neví, jak by spelly měly vypadat a jak moc asi tak vysilují (přece jenom mana ve hře je jen číslo podle lvlu a nevypovídá nic o tom, jak těžké kouzlo nebo třeba kolik magických střel je mág schopen vystřelit, než se shroutí)

Samozřejmě že to není žádnej profesionální článek a bylo by potřeba, aby ho někdo další napsal, ale pokud chcete, tak to konečně dokončím(mám to rozdělaný asi tak půl roku :D) a hodím to sem. Na wowwiki stačí zadat do vyhledávače Magic a najde vám to spoustu článků, ve hře je dokonce i achiv na knížky, kde je zase jiný rozdělení...

Liris
16-02-2014, 10:45
Fingone, ale už! :D
Buď chtějí lidé hrát v kruhu a RPit studenta.
Nebo nechtějí hrát v kruhu a RPit studenta... v tom případě hrají něco jiného. Třeba super mága podle tvých představ.

Buď dají přednost Kruhu, kde se RPí delší dobu a musí se skrz RP něčeho dopracovat.
Nebo mají charakter nadupaný už od začátku, instantně... Nevím, proč by nemohli. RPit přece člověk může, co chce.

Fingon
16-02-2014, 11:05
Áno, a potom je ten mág, ktorý neRPil výcvik v Kruhu, označený takými ako ty za "nadupaného", "super mága" a podobne. A čo keby som ti povedal, že ľudia dokážu RPiť normálneho mága, ktorý sa po určitom počte kúzel vyčerpá, vytvoriť silnejšie kúzlo aj nejaký čas trvá a vlastne tá postava vôbec nie je OP? A prípadné zvyšovanie jej sily prebehne počas RP na základe skúseností, ktoré získa tam? Ale nie, to úžasní členovia Kruhu nedokážu prekusnúť, pretože skutočný mág je ten, ktorý je v Kruhu a ten, ktorý tam nebol, je automaticky OP hustodémon. A nie, aj keby si mala 100 stretnutí s takými, čo to robili, nedáva ti to právo označovať každého, kto už začne ako mág, za niekoho takého.
A hlavne: Kruh =/= kvalitné RP :)

Liris
16-02-2014, 11:15
Áno, a potom je ten mág, ktorý neRPil výcvik v Kruhu, označený takými ako ty za "nadupaného", "super mága" a podobne.
Jenom, pokud ho tak hraje. To se tu snažím celou dobu vysvětlit :D asi blbě, ale snažím se

Fingon
16-02-2014, 11:22
Áno, blbo, pretože napriek všetkému tých mágov stále tak označuješ, čo dosť zmenšuje dôveryhodnosť toho, ako vravíš, že to platí len pre tých, čo to robia. Pardon, ale ešte som nestretol mimo Kruhu OP mága a ak náhodou bol v niečom silnejší, bolo to vykompenzované tým, že bol slabší v inej oblasti.

Glady
16-02-2014, 13:58
Nemám rád "instantní" cokoliv, ale tady záleží hlavně na inteligenci jedince ... buď si nechá vysvětlit, že takhle to prostě nefunguje a bude se snažit to napravit sám či s pomocí v tom horším případě je to jenom další manškin, který zabíjí všechno pohledem, případně si řekne a teď sem král já ať už tady někdo na tom trůnu sedí nebo ne. Jestli něčeho chceš dosáhnout vyerpi si to, ale ať to má hlavně nějaké základy, ne že budu mít instantně všechno a okamžitě. Když uvidím nováčka jak dělá něco obdobného co jsem zmínil výše (negativa) tak přimhouřím oči, vzpomenu si na svoje začátky a dám se sním do řeči. Ale kdybych takhle viděl někoho ze současné BE scény tady na SWL jak tohle provozují tak se pouze utvrdím v tom, že dotyčný/á je **** a nemá smysl se tím dál zaobírat prostě ignore a nashledanou.

Ve wowku mi chybí PJ jako v dračáku, prostě co řekne to platí ...

Kailra
16-02-2014, 15:28
K tomu patchy, byl jsem na to upozorněn a snažím se to vyřešit, prozatím doporučuji si ho vytáhnout z dat, v případě že chcete raidovat nebo se věnovat PVE na NT. V OL to nedělá, mám za to, že příčina nebude s patchy samotném, ale v tom že zastiňuje i stejný soubor DBC co je pro wotlk.

Salmo
16-02-2014, 19:28
Gah, clovece. PJ, ktereho by vsichni poslouchali? Tak to tu naposledy bylo hodne hodne davno, snad jeste za dob Draga *zamackne slzu*.

Tezko bude clovek poslouchat nekoho, u koho nema nejmensi duvod si ho vazit a respektovat. A kdyz novacci maji moznost videt netrestane drzkovani na GMs, co si z toho asi vezmou, he? Reknou si : "GMka jsou (byli) salati, muzeme jim nadavat jak chceme, protoze to tamhle a tamhleten starsi hrac dela taky, navic se GMs neumeji ani dohodnout mezi sebou. Tomuhle neco nakecame a on tamto GMko zjezdi...ze? Byt treba nepravem (nechteji ze sebe pred hraci/kolegy delat debily priznanim toho, ze vedeli, ale necinili nic).
A pak to dopada, jak to dopada.
Ztraci se GMs s "vizi a chuti", pak i hraci, kteri pro ostatni neco udelali a dostanou za snahu jen drzkovou.
(Ano, uz jsem zazila i vyhrozovani jisteho GM aktivnimu hraci "ze mu to zavari", kdyz sel dotycny s udajne neproveditelnym eventem za mnou. Dotycne GM by se melo velmi stydet -a nejen za tohle!)

Cest zarnejm vyjimkam, kterych bylo a je sakra malo.

Blanch
17-02-2014, 21:03
Tak, už tomu fakt nemůžu přihlížet. Vlastně nechápu, proč se navážíte do Kruhu, Kruh nikde od nikoho nic neočekává, to je věc každého. Takže, co máte za problém? Psala jsem snad někdy někde veřejně, co od koho jak očekávám a jak by měl kdo co rpit?

Nikdy si v Kruhu nebyl, nevíš, jak to v něm funguje, Faeline, proč se do nás navážíš?

Takže, nebudu řešit, že si všichni myslí, že se u nás nerpí, rpí se, to, že musíte furt na Kruh všichni házet špínu, je váš problém, u nás probéhá RP stále aktivně. Jsou věci, které já sama nemůžu rozhodnout a protože máme i svůj osobní život, holt to chvilku trvá a Fingone, běž už do háje s tím svým půl rokem, čtvrt rokem, byl to měsíc a půl(z čehož tři týdny byly má vina, protože jsem byla u rodičů a tam není wowko). A to proto, že já i Elro jsme pracující lidi a chodíme do práce brzo ráno a vracíme se pozdě večer.
Za to, že neposlal ten dopis, což měl, se omlouvám, říkal, že to udělá, ale nejspíš na to zapomněl.

Co se týče členství v Kruhu, není podmíněno členstvím v gildě. Kruh je otevřený všem, bez ohledu na gildu. Důležitá je jen classa a čistokrevnost elfů. A pochopitelně to, jak to oderpí. Nic ve zlém, ale ty sis to v rp pohnojil sám. Logicky nemůžeš očekávat, že po tom svém divadle by si tě chtěl někdo nechat ve společenství, které to bere vážně. Tak to prostě nefunguje, zkus se vžít do Elra, který tak reagoval.

Co se týče studia, nemusí to být rok, rok to obvykle byl právě proto, že někdo z účastněných rpil zkrátka málo, méně často. Jde o to, jak se daří té postavě a jak se to všechno stihne.
A ne, u Kruhu se nerpí jen studenti a ty to víš, od toho, aby tohle rpit někteří nemohli, a mohli se bojově vyžít, máme právě arkanisty.
A NIKDO nikde nepsal, že se to musí rpit rok. Rok je jen odhad podle zkušeností, jak se vždy vše stihlo. Nikde není žádné psané pravidlo, že to hráč musí rpit rok. Všechno se to děje podle toho, jak to plyne ve hře. Rok je jen hrubý odhad na vše, co se vždy rpilo.
Pokud něco podělá, vždycky je tu možnost nápravy, nic není definitivní.
Stejně jako nepřijatí adepti to mohou zkusit za čas znovu. Studenti, co neudělají zkoušky(zatím takový žádný nebyl, po tak dlouhém rpění a snahy to prostě dostanou obvykle všichni), je mohou dělat za čas znovu. Vyhozeni byli prozatím jen ti, kteří hrubě porušili pravidla, která jim byla od začátku vštěpována. A je to tak schválně uděláno, protože naši mágové jsou prostě suchaři, co jsou workoholici a zakládají si na přísnosti.
Každé rozumné společenství má nějaká pravidla, co se nesmí porušovat. Ale všechno je to na hráčích, jak to rpí, pokud nejsou hloupí, tak to porušovat mohou, ale ať to dělají tak, ž se to zkrátka nikdo nedozví. V tom spočívá kouzlo pokrytectví a to je některým elfům velmi blízké.
Stačí třeba vnímat ty arkanické strážce, co chodí po městě, co hlásí. Belfové jsou prostě národ zakládající si na poslušnosti.

A ne, dost informací, co učíme v Kruhu, jsme si vymysleli my, jsou založeny hlavně na tom, jak rozumně pojmout "moc" a rpit smysluplně a bez PG a přesto nehrát nějakou lamu. Stejně tak já osobně třeba učím věci, co s blizzardem vůbec nesouvisí a myslím si, že se mi podařilo několik nováčků hezky "vychovat" a bavilo je to.

Co se týče samozvaných magistrů. Pochopitelně, že můžou být mágové členy jiných skupin, ale jak tady zaznělo, v minulosti jsme s nimi měli velmi velmi špatné zkušenosti, proto když přijde nějaký nováček s takovou rolí, prostě mu to nikdo nevěří. A souhlasím, že tohle není jen u mágů, jedná se o všechny role kdekoliv a různá vysoká postavení. Každý chce hned něco znamenat, aniž by se snažil.
Proti gustu žádný dišputát, ale ať prvně ukáže, že na tu roli má. My nikomu nezakazujeme rpit magistry, hustomágy, kdes k tomu přišel? Já mám averzi jen na hráče, co si zkrátka nedají poradit a hned rpí OP postavy a ještě blbě. Nebo když je někdo až tak moc OP, je potomkem/učněm někoho šíleně mocného a známého, je nepřemožitelný a do toho ještě strašně všestranný a na nás pohlíží jako na "trash", tak takovému člověku to taky nemám chuť rpit.

To, jak by se zhruba "měl"(zase je to jen věc názoru) rpit mág, popsal Elendiel ještě na Soulwellu, byl tam na fóru hodně dlouhý článek, který je teď mimochodem u nás na webu a sám si ho mohl číst, Faeline. Kdo rpí v Kruhu, je na něj upozorněn. Kdo mimo něj, to je jeho věc. Já neřeším, jak kdo jiný kde rpí mága, to mě vůbec nezajímá. Kdy jsem psala kdy, že nedokážu překousnout, jak kdo rpí jiného mága kdekoliv jinde? Co je mi do toho?
Proč si tady vymýšlíš takové konspirační teorie o nás bez nás? Nejsi už trochu paranoidní?

Taková Flairica nikdy v Kruhu nebyla a její roli ji plně věřím. Stejně tak třeba Kelaron rpil mága velmi hezky a nikdy s námi neměl nic společného.


Cerothe, prosím tě, taky nemluv o věcech, o kterých nic nevíš. Já se do vašeho Elrendaru taky nenavážím a nikdy jsem nikde veřejně proti vám nenapsala ani zbla, nikoho proti vám neštvala, nezesměňovala vás, zatímco u tebe už podruhé vidím nějakou dost nevhodnou narážku, která ani není pravdou. Proč? Opravdu to nechápu.

Fakt mě začínáte všichni štvát. Co je vám do Kruhu, starejte se o sebe a neřešte nás. My si budeme rpit po svém, vy si rpěte po svém. Taky nikde neřeším organizace jiných skupin a jak co kdo kde jak dělá blbě.
Jste snad dospělí a rozumně přemýšlející lidi, co si snad nemusí bourat bábovičky a z principu házet špínu, abyste vypadali líp a rozumněji.
A přesně proto tyhle diskuse nesnáším a nereaguju na ně, protože je v nich vždycky samá bezpředmětná špína o věcech, do kterých pochopitelně vždycky všichni nejlépe vidí. To se sejdou samí odborníci a co pak...

Fingon
17-02-2014, 21:34
Nikdy som o sebe nič nespomínal. Pri roku, trištvrte roku alebo podobne som mal na mysli štúdium v Kruhu ako študent. A neviem, o akom divadle hovoríš, ale dobre, ja som nikdy nehovoril nič na to, čo sa stalo v RP, len svoj názor. Schválne som sa tomu vyhýbal a nič nehovoril. Ale kľudne môžeš opísať, ako som spravil zlé RP, ako som veci nebral vážne a podobne. Myslím, že vyjadriť svoj názor na organizáciu v RP zatiaľ ešte môžem, hlavne keď som vôbec neútočil na samotné osoby v Kruhu.

Blanch
17-02-2014, 22:05
Útočil jsi na Kruh samotný, což je momentálně má starost. Na jeho "organizaci", o které vlastně nic nevíš. A hovořil za nás o věcech, které nejsou pravda. Třeba to, jak bereme ostatní mágy, nebo jak dlouho se studuje na magistra. Všechno jsou to individuální informace, které každý bere podle sebe. Napsal si to tady, jako by to byl axiom.
Takže opakuji, ostatní mágové jsou mi šoufl, já řeším jen chování mágů v Kruhu, protože prostě moje postava bere Kruh vážně a je do toho zapálená a chce, aby se dodržovala pravidla, což znamená, že PG a OP hráče v Kruhu nechci, nehodlám je krotit, mám špatné zkušenosti s tím, že nepomáhají ani ultimáta(viz. kdysi Irithol), co si mágové kdo ví kde jinde hrají, to je už jejich věc.
Tím, že jsem si vše za ty dlouhé roky poctivě oderpila, pochopitelně očekávám od druhých, že mi ukážou, že mají na to, aby hráli třeba právě samozvané magistry. Ergo když jde o někoho, koho vůbec neznám. Prostě tohle nemůže hrát každý. Samo o sobě, mág jako takový je poměrně obtížná role, protože u něj se právě dá velmi snadno sklouznout k PG.

Studenti studují podle toho, jaká je četnost jejich hodin, což pochopitelně spočívá na tom, jak mistr a student logují. Měla jsem studenta, se kterým jsem toho stihla hodně během poměrně krátké doby, ale přestal logovat. Stejně tak studenta, co logoval jen občas a proto to trvalo třeba rok. Mým cílem je ty hráče naučit, kde jsou hranice. Ukázat jim, co zhruba je a není normální a mám k tomu i jisté osnovy a ukázky různých rpíček a výletů do různých oblastí. Obvykle to chci vše stihnout a zároveň je u toho i nějak pobavit.

Mluvím o tom, že jsi v RP řekl věci - nejednou, kvůli kterým se pochopitelně Kruh rozhodl tě nevzít, byly velmi nevhodné. Určitě zrovna v přítomnosti jednoho z magistrů(Elra), je jasné, že tvá postava si to myslet mohla a stejně tak to tvrdit, ale snad není tak pitomá, aby o tom mluvila právě před elfem, kterého se to týká, zrovna při své vlastní zkoušce. Máš si postěžovat někomu nezasvěcenému tak, aby se to nedostalo ke tvému zkoušejícímu, který tu stížnost slyšel. Kdyby to bylo jednou, hráč to přehlédne, ale Elro tě to "slyšel" říct zhruba třikrát. Pokaždé při jiné příležitosti. Nikdo se zdravým rozumem by si k sobě do skupiny nevzal někoho, kdo ji znevažuje. Tam vyvstává otázka, proč tam vlastně chce být.

Kailra
17-02-2014, 22:07
Osobně si myslím, že by bylo rozumné se oprostit od konkrétních skupin (Ať si to když tak vyříkají přes whisp, pokud mají mezi sebou spor). Diskuze je to sice pěkná, ale jak říkám diskutovat se dá i bez toho abych ukazovali prstem. A když už konkrétně, tak se bavit třeba o mázích, jako classe přenesené do RP. Abychom se vyvarovalo chtěným i nechtěným nebo špatně pochopeným narážkám.

Fingon
17-02-2014, 22:22
Áno, to je to: Elro to "počul" trikrát, napriek tomu, keď som sa ho na to spýtal, kedy to bolo, lebo som si to nepamätal, odpoveď nezaznela(OOC, nie IC). A potom povedal, že naposledy sa to stalo pri našom poslednom oficiálnom stretnutí...čo bolo počas prvej časti skúšky. Až na to, že to bolo moje druhé RP s ním a pri tom prvom si bol aj ty...môžeš si spomenúť, či som urážal Kruh. A, ak aj bola nejaká kritika daná počas tej skúšky, tak bolo to povedané v rámci reči priamo s ním, čiže žiadne neúctivé vyjadrovanie sa o Kruhu(a ak má v RP Kruh averziu voči tým, čo im slušne povedia svoj názor na veci, tak to potom naozaj nemám slov). Plus, Elro mi počas skúšky prečítal myšlienky...na otázku, či sa proti tomu dá brániť, bolo povedané: Áno, ale to by si musel byť silný ako ja(Elrohir). Takže, bez opýtania sa, či vôbec daná postava je schopná tomu odolať, bol daný fakt v RP. Nehovoriac o tom, že sme počas WotLKu na Quel´Danase zabíjali démonov(áno, upozornil som predtým na to...hádaj, či to bolo vôbec zvážené, že to ide proti lore?(na tvoj prípadný argument: udialo sa to počas toho krátkeho momentu, kedy ti to padlo alebo si relogla, neviem si už spomenúť, čo z toho, preto si to nepamätáš)).
Toľko na moju obranu.
Súhlasím s Kailrom. Týmto som skončil.

Ayenor
17-02-2014, 22:34
"Poctivé mnoholeté RPení" si čehokoli s frekvencí logu 1x za 3 měsíce *se zasměje a zase se jde věnovat normálnímu rp*. (Jako by nešlo "poctivě" odRPit cokoli mimo váš dohled.)
Tady fakt někdo neumí oddělit hru a RL. (reakce na uber-long obranný wall of text, jakmile se ozve jediný nespokojený člověk, co má čirou náhodou pravdu.)
Kruh by měl mít více, než dva členy. Jinak to je přímka.
edit. úsečka :D

Blanch
17-02-2014, 22:47
Tohle rozhodně nebylo slušné a nebyl to upřímně vyjádřený názor. Normálně sis postěžoval, nevhodně. A hlavně v nevhodnou chvíli. Nehledě na to, že v rp o tom, jak chod Kruhu funguje, nic nevíš, takže i kdyby to bylo pojato jako "kritika", což nebylo, tak by to bylo bráno spíš jako drzost. Snažíš se kritizovat v podstatě něco, o čem nic nevíš.
Elro ti na to odpovídal v gildě. Psal tam, že tě tohle zaslechl říct ještě i mimo ty zkoušky a setkání v rámci Kruhu.
Ale ono samotné by to stačilo i tehdy na tom QD.

Nečetl ti myšlenky, psal ti ooc to, že by si to mohl přečíst. Ale že tě slyšel a poté na to tak reagoval, že Elro umí číst myšlenky a klidně si to tam najde, protože tvá postava začala zapírat a vymýšlet výmluvy, aby to nějak ospravedlnila. Vysvětlil ti, že by to poznal tak jako tak. Ano, souhlasím s tím, že tento přístup se mi dvakrát nezamlouval, protože to udělal bez tvého vědomí, ovšem to, že to jeho postava dokáže, je fakt. Čtení myšlenek má být v rp velmi obtížná věc, se kterou se musí zacházet opatrně, nicméně Elro erpí staršího elfa, v RL rpí magistra sedm let snad... Možná i víc. Co toho hrozně moc zažil, vyerpil oderpil, vymyslel a zorganizoval. Momentálně se mu jako hráči délkou a vyerpování postavy nemůže nikdo rovnat, myslím, že je tam teď jeden z hráčů, co hraje nejdéle a nejvíc toho zažil.
Nebudu ho ospravedlňovat, ale jde tu o to, že na základě jednání jedné postavy očerňuješ celý Kruh. Kruh není jen jeden hráč. Je nás tam přes deset. A každý má na různé věci třeba různé náhledy, ale jako celek nám to funguje.

Quel´Danas jaký je v lore v RP není už takový, jaký má na wotlk být. Quel´Danas patří nám a in RP démoni, co tam jsou, jsou spíš už jen takový "trash", co se tam potuluje. Slabý, nepodstatný. V RP jsme obnovili studnu a QD vyčistili a zase nám má být normálně průchodný. Ti původní démoni a Kaelovi přívrženci tam už v rp být nemají. Jestli jste tohle řešili, to opravdu nevím.

Já žádné skupiny neočerňuji, tos udělal pouze ty. Naštval si mě pouze tím, že mluvíš za nás o něčem, co je ve skutečnosti jinak.
To, jak si ostatní vedou svoje skupiny, je jejich věc. Kdo jsem, abych je kritizovala? Líbit se mi to nemusí, ale nic mi do toho není.
Kdo chce jaké rp, si vždycky to svoje najde a nemusí kvůli toho házet špínu na jiné.

Blanch
17-02-2014, 22:49
Eynor, koukám, že ty víš ze všech všechno nejlépe..opět. Klaním se ti. Jsi dokonalá. Ještě, že tě máme.

Ceroth
17-02-2014, 23:00
Ezachiel během rp jsme přišel do kontaktu s několika členy vašeho Kruhu a byli totálně OP hustomágové, jak se s oblibou vyjadřujete o jiných. Vzpomínám na dobu kdy jsi sama od pohledu poznala že daný elf není potomek Alterie. Doufal jsem, že taky budete dělat něco jiného než hrát si na suchary a rpit roční studia. Pořád tu vidím nářek o tom, jak rp upadá a je to díky vašemu zkostnatělému přístupu. Kruh mágů odešel z QT (všiml si někdo změny - já ne) Kruh mágů se navrátil do QT..opět jsem nezaznamenal změnu. Kruh mágů je nějaký přežitek z dob dávného CzD a pokud se asi nějakým způsobem neobrodí brzy skončí v propadlišti dějin a zbyde po něm hm...snad tvrzení nějakého zapšklého rpčkaře "že dřív to bylo jiné - lepší". Ale víte co, vlastně je mi to celkem volné..speciálně po té wall of text...my jedeme a jedou i další lidé které jsme jakýmkoliv způsobem v rp podpořili. Pro vás tu mám schované napůl pohrdání, že se prostě neumíte přizpůsobit a napůl soucit, ze stejného důvodu.

Blanch
17-02-2014, 23:12
Zajímavé, koho například? Když jsem se na totéž kdysi ptala nejednou Eynor, nebyla mi schopná odpovědět.
Všichni rpí všechno tak, jak k tomu normální rozum nabádá. Dej mi konkrétní příklad toho, cos viděl a kdo to provedl a popřemýšlím nad tím. Teď ale nevím o ničem, co by bylo OP, ergo tak, jak se údajně vyjadřujeme o jiných OP hustomázích, co lusknutím prstu přenášejí hory...

No, proč to moje postava poznala, jsem vysvětlovala. A nerpila jsem to tak, že by na to přišel hned. Samotná Eynor mi tehdy psala, že onu věc, skrze kterou jsem to poznal, používá taky, jen tomu říká jinak. Aury. Já tomu říkám magický podpis, potenciál, astrální projekce, zkrátka jakýsi podpis - byť i zbytkové magie(všichni belfové ji mají i roguny), který je u členů rodiny ve své podstatě velmi podobný, neřku-li stejný. Což u Alterie a té dívky nebyl. Alterii jsem ooc o tom říkala. S tím, že to poznám, souhlasil. Nic hustodémonského ani OP na tom není. I mágové z Kirin´tor dokázali podle "dojmu" rozpoznat, že je obilí otrávené. Je to v podstatě tentýž princip, který lore samotné podporuje.

Jak bys mohl zaznamenat nějakou změnu, když nikdo z vás s námi nerpí? Tu změnu zaznamenávají pouze členové Kruhu, kterým se věnujeme. A vskutku.. *za srdce se teatrálně popadá* ..je to víc než dva lidi. Nečekané, že?

Kde jsem psala nějaké nářky, no ukaž? Proč pořád obviňujete mě, když já se tomu všemu snažím záměrně stranit?
Píšete úplně zcestné věci o Kruhu a fakt nevím, kde jste to vzali.
Taky u vás nezaznamenávám žádné změny, ale netroufám si tvrdit, že je to tím, že mám táákový přehled, prostě vás nesleduju. Ale nikdy bych si netroufla soudit to, jak vám to šlape, když o tom prd vím. Tohle děláte teď vy.
Mně je naprosto fuk, jak kdo kde jak rpí, já svoje rp pořád mám, pořád mě baví, znechucují mě jen tyhle neopodstatněné poznámky a očerňování.
V podstatě netuším, kdes k tomu všemu přišel, zrovna u mě. Chápu, že Liris je se svým přístupem na fóru velmi otevřená, ale já jsem se k ničemu doposud tady nijak nevyjádřila. A hned mě hážete do stejného pytle.
Nevím, kdo je lepší, fakt.

Seraphim
17-02-2014, 23:55
Inu když už se tu řeší Kruh, já o něm taky nevím. Dříve byla jeho existence znatelnější (přednášky, eventy do KZ apod ... tráva byla zelenější), momentálně je to takové ... nijaké. Ale to je, zdá se mi, obecně problém téměř celého SMC.
Nebo se chystá nějaký event Kruhu, například vzhledem k údajné plánované obnově města?

Co se přizpůsobivosti týče, Kruh jak jej znám a pamatuji, působil dosti náročně a přitom obvykle docela uzavřeně. Z čehož plyne i menší počet studentů.
Možná by to chtělo se krom "učení mantinelů", které by mělo být samozřejmostí avšak dají se vysvětlit i OOC, a "vyučování magického teoretického know how" (většinou opravdu zřejmě teoretického, nevídám magistry zrovna moc běhat po QT a nebo po světě a prakticky předvádět vlastnosti magické vlastnosti monster, studia ley lines etc.) soustředit síly více na tu praxi, eventy a školu hrou.
Případně to nebrat tak vážně a u pyskujících studentů (Faelin) se obrátit s hledáním chyb i sami k sobě, zda třeba nemá pravdu, či to tak moc nehrotit a nevyloučovat dotyčné z lekcí kvůli drobným neshodám mezi postavami.

Lacrymosa
18-02-2014, 00:12
Mně je naprosto fuk, jak kdo kde jak rpí, já svoje rp pořád mám, pořád mě baví, znechucují mě jen tyhle neopodstatněné poznámky a očerňování.

Máš SVOJE RP. A co takhle udělat RP i pro ostatní? Když se s nedostatkem RPerů potýkali Krvaví rytíři, byla uspořádaná veřejná přednáška, která byla zajímavá a humorná. U Kruhu jsme zatím o ničem takovým neslyšela.
Jak jsi sama psala- nehodláš je krotit. Jenže jak si myslíš, že někdo přestane být OP když ho nikdo nekrotí? Nemůžeš jen stát a čekat, že ti tam naběhnou RPeři ,,na úrovni". Každej začíná jako lama a je potřeba něco s tím udělat, protože pokud se nebudeš snažit, nic se nezmění. Lidi se to RP nenaučí sami od sebe, potřebují rady a upozornit na to co dělají špatně.
Můžeš dostat stovku kamenů a v jednom je ukrytý diamant, ale pokud neopracuješ všechny, nikdy nezjistíš že tam nějaký kdy byl.

Glady
18-02-2014, 04:41
Rád bych poprosil lidi z EK a spol. aby tady přestali buzerovat a rejt do všeho neEK. A prosím přestaňte se do všeho navážet jenom proto, že v současnosti jste nejaktivnější guilda s nejaktivnějším počtem členů.

Ayenor
18-02-2014, 06:38
Odpověď jsi dostala pmkou již před půl rokem na starém fóru a nehodlám tahat jmenované hráče do veřejné diskuse, aby se do nich lynčující dav mohl začít trefovat kameny. I když jsou to členové kruhu a stále hrají.
To, že sis ty pm nepřečetla nebo máš in game ignore - není můj problém.
A Glady, ty umíš také jen kritizovat a sám s ničím tvůrčím nepřijdeš, takže si nech mentorování pro sebe.

Pokud vím, tenhle "konstruktivní kus diskuse" začal rozpravou na téma, proč z některých hráčů in game/na fórku doslova čiší, že mág mimo kruh je hustodémon jen proto, že má v TRP popisu titul magistr a není členem slavného kruhu.
Scryeři i další in game skupiny mají magistry taky - de facto u Scryerů zůstalo to nejlepší, co princ odvedl ze Silvermoon. Tak si přestaňte rozbíjet bábovičky a hrajte, co potřebujete. Eventy kruhu jsou prostě eventy kruhu, to samé u Krváků a Elrendar Keep. Hráči se asi holt budou držet tam, kde se něco děje a kde se baví, popřípadě necítí znevýhodněni na základě přežitků minulosti.
Mě třeba mnohem víc trápí ti "zkušení" rpeři z CzD, kteří mi po logu oznámí, co se stalo okolo mojí postavy bez mé vůle a vědomí, když jsem byla offline, protože se jim to hodilo do jejich eventu.

Kailra
18-02-2014, 17:09
smazáno (nový http://uloz.to/xeELkZdL/patch-b-rar)

Zde je možnost stáhnout, tentýž patch. Jen rozšířený o menší bonusy, na nadcházejícím eventům.

PS: Ještě to není ale k opravě města, tam se vyskytl problém s adt souborem na expansion map. A to propady postav z pohledu monitoru, při překročení souřadnice Z</= 0.

Blanch
18-02-2014, 20:27
Lacrymoso: Já mám svoje rp tím míním, že mě rp nepřestalo bavit a neobracím se pořád na staré zvyky CzD, jak mi bylo přisouzeno. Mým RP je celý Kruh a tam spadají všichni členové, o jejichž zábavu se starám už nějaký ten rok(a ano, představte si, že starám, i když jsem byla nařčena z logování jednou za tři měsíce - jsem tam téměř denně po práci, to, že to nikde nezveřejňuju, neznamená, že to neprobíhá. Rpíme ve skupinkách, jednotlivě, mimo SMC, v SMC, různě. To, že to ostatní nevidí není můj problém, ale děláte pak závěry, které se diametrálně liší a píšete to veřejně a ostatní si z toho dělají pokřivený obraz).
Pokud si všimnete, ani jednou jsem se nezmínila o tom, že by mi vadil nedostatek rperů v Kruhu. To, že máme nedostatek rperů si pořád myslí jen ostatní. Řekla bych, že jich máme dost. K mé smůle mě opustili dva magistři, což mě mrzí, z reálných důvodů a opravdu nemám v plánu je nahánět nazpět do hry, RL je důležitější, ale s tím nic nenadělám. Neočekávám, že nám tam budou nabíhat rpeři na úrovni, ti, kteří tam jsou, nebývali ničím a bylo obtížné jim něco vysvětlit, a kde jsou teď. S některými... jako byl Irithol, jsme měli všichni svatou trpělivost dlouho, dávali mu pořád šance, znechutil si všechny hráče jak na Hordě, tak na Alianci. Jsou zkrátka lidi, kteří to nechápou, ani když jim to omlátíš o frňák.
Krotila jsem poslední roky, už na to nemám nervy a předcházíme tomu jinými způsoby. Po svém, tak, jak to děláte po svém vy a taky vám do toho nemluvím. Každý má svůj systém, který mu vyhovuje.


Serafe, to, jak je Kruh nastaven, je právě schválně, protože žádná skupina taková není a už od začátku v tom byl záměr a je v tom kouzlo, které prostě každý nepochopí. My, co tam už roky jsme, tomu rozumíme po svém. Stejně jako členové EK rozumí po svém svému rp. Nikdo jim to nebere.


Eynor, odpověď jsem v PMce právě nedostala. Jediné, cos mi napsala bylo: "Když ti to řeknu, zase to bude celé na mě." (Nepřesná parafráze). A tím to haslo.
Po druhém apelu už mi pro jistotu nepřišla odpověď žádná. A ano, ty pmky ze SW mám pořád schované. Uložila jsem si veškerou poštu.


Když můžete lynčovat nás, ačkoliv jsme se diskuze neúčastnili, proč ne i ty, kterých se to týká, jak nejlépe pročistit vody, než si o tom promluvit? Mlčet navždy a dělat, že se to neděje?
Jak vám pak mám taková tvrzení věřit, když mi na to ani neodpovíte. Několikrát.
Nejde o to, že ty lidi chci lynčovat, chci vědět, o koho jde, abych si s tím člověkem mohla promluvit. Ale co jsem se všech ptala na onu konkrétní věc, cos mi v PMce popsala, že se stala, tak nikdo z těch hráčů to nebyl. Řeklas mi tehdy i že to byla elfka, v té době byla v Kruhu jediná elfka, Faelir a ten hrál spíš za Iralia. Co jsem se ho ptala, říkal, že nic takového nerpí a že je ke všemu fire mage.
Neptám se proto, abych z toho vytřískala něco do diskuze, ale abych měla alespoň představu o tom, co to mělo být, protože takhle mi to vůbec nic neříká.


Jak to začalo, to začalo. Fingon spustil o tom, že si to myslíme my v Kruhu, což není pravda.


Co se týče toho "oznamování", tohle odsuzuju i já a upřímně nevím, kdo to ze starých CzD hráčů dělá, netvrdím, že nemáš pravdu, pochopitelně to tak být může, v každém stádu jsou černé ovce, ale s něčím takovým se zkrátka nesetkávám a jde to jaksi mimo mě. I Na CzD byli hráči, co si z nich člověk trhal vlasy na hlavě. Ani CzD nebyl svatý.

Tímto uzavírám debatu na téma, kdo mi rozšlapal bábovičku :), nechávám brouka žít, jen než příště prosím bude někdo něco tvrdit, nechť si zjistí pravdu a neposílá do světa teorie, které vznikly na základě setkání s jedním hráčem, přičemž tím odsuzuje celou skupinu.
Taky rpím s hráči z EK a nemám s tím problém.

Za případné urážky, které jsem pronesla v afektu, se omlouvám.

Seraphim
18-02-2014, 20:51
Serafe, to, jak je Kruh nastaven, je právě schválně, protože žádná skupina taková není a už od začátku v tom byl záměr a je v tom kouzlo, které prostě každý nepochopí. My, co tam už roky jsme, tomu rozumíme po svém. Stejně jako členové EK rozumí po svém svému rp. Nikdo jim to nebere.

Přehlédla jsi to tučné Blanch, byl jsem zvědav, zda třeba není v plánu nějaký event?

Blanch
18-02-2014, 21:06
Ten už je dlouho, ale čekám na spawny a trochu času, až nebudu na dvanáctkách v práci.
Co se týče úprav města, čekám jen až bude ready Elther. Taky Rezolut poprosil o spolupráci.

Proč tě vůbec zajímají eventy Kruhu?

Seraphim
18-02-2014, 23:37
Ten už je dlouho, ale čekám na spawny a trochu času, až nebudu na dvanáctkách v práci.
Co se týče úprav města, čekám jen až bude ready Elther. Taky Rezolut poprosil o spolupráci.

Proč tě vůbec zajímají eventy Kruhu?
Jen jsem byl zvědav, zda Kruh vykazuje a chystá nějakou činnost zajímavou nejen pro učně a magistry.
Opravdu musí všechny eventy a zajímavější rp čekat na spawny (od ... října?).
Chápej, nejde mi ani tak o sebe, mám RP řekl bych více než zvládám stíhat, ale myslím, že ty i další lidé ze SMC oceníte též více dění, hráčů a zábavy, ne?
Je to poměrně dlouhá doba a nebýt jistého posunu událostí co se spawnů týče v posledním týdnu, asi by jsi se jich ještě pěkně dlouho nedočkala ...
čili tomu mám rozumět tak, že by jsi čekala další měsíce na realizaci nějakého, pro technické nedostatky odloženého, eventu namísto realizace něčeho méně technicky náročného?
To zní jako poněkud zbytečně sekvenční přístup, u kterého když se zasekneš, dál se to nehne.

A k tomuto jsem mířil, jak pak má potom to RP v SMC vypadat a nebýt tráva v minulosti (jak poznamenala Liris) zelenější, když se prostě s roleplay čeká "na godota",
byť se dají vymyslet i jiné věci bez spawnů (nebo trvalých spawnů)?

PS: Nikde není napsáno, že se musí jednat o velké eventy pro celou frakci nebo alespoň všechny belfy. I rychlý neohlášený eventík pro 2-4 lidi je vždy dobrý, pokud zúčastněné (i tvůrce) pobaví.

Salmo
19-02-2014, 12:57
se prostě s roleplay čeká "na godota",
byť se dají vymyslet i jiné věci bez spawnů

Nooo.... nečeká se na Godota, ale na ko..ta, kterej neco udela, aby pulka zbytku mohla nadavat. :rofl: Ostatně jako vždy.

Fingon
19-02-2014, 13:18
Ono nedostatok času v RL sa pochopiť dá...ale spawny? Ak by to boli orkovia, tak by som prikývol hlavou a poslal imaginárne objatie a potľapkanie po pleci, lebo OG je plný hráčov a RP tam veľmi asi naozaj nejde. Ale Silvermoon je takmer prázdny, dokonca má jeden voľný dom na Royal Exchange, kde okrem občasných ERPerov nikto nie je. A má tiež centrály pre všetky organizácie(mágovia môžu použiť to na juhu Royal Exchange a jazierko pred mestom, čo som ich aj používať videl). Tam je kde robiť.
Na porovnanie dám Elrendar Keep(samotnú pevnosť). Síce som tam nebol, ale videl som obrázky. Je to veľká udržiavaná pevnosť, ktorá, napriek tomu, že na ňu boli použité elfské modely budov(ktoré sa na niečo v hradoch ani nepodobajú), vyzerá naozaj úžasne. Je v nej sieň, jedáleň, lazaret, stajne a ďalšie budovy, pri ktorých som interiér na obrázkoch nevidel, čiže neviem, či nie sú len ako vizuálna výplň. Keďže spawny nie sú, RPí sa vo Farstrider´s Enclave, čo je jedna poničená budova vo veľkosti hlavnej siene Elrendaru, na úplne inej geografickej lokácii(východ Ghostlands proti hranici QT a Plaguelands). Veď tam ani nenájdete jediný neprelomený stôl a len pár neprevrhnutých stoličiek. Napriek tomu, RP funguje a myslím, že to funguje naozaj dobre.
Nechcem týmto nijako hovoriť, že Elrendar je úžasný alebo niečo podobné(teda, pevnosť je, pozrite sa na fórum, je nádherná). Len to, že RP môže fungovať výborne aj bez spawnov, hlavne v SMC. Koniec koncov, na ofiku si musia vystačiť bez nich a to ešte majú mnoho hráčov a nájsť si niekde voľné miesto je o dosť ťažšie.

Kailra
19-02-2014, 18:33
No, nevím co vše si viděl. ale jak zde zmiňuješ tak si vyděl pouze EK a to na obrázku, proto bych byl rád. Kdyby ses zdržel dalších komentářů, neznáš-li celek a ne jen kousíček. Při nejmenším, se to nedá považovat za shrnující postoj a názor. A budu rád, když se i další vyvarují pouho pouhých dedukcí. Když o přibližné situaci a objektivnosti věcí minimum.


Všiml jsem si, že s patchem B byl jistý problém, co se tyče oblohy. Zde by to mělo byt už OK.
http://uloz.to/xeELkZdL/patch-b-rar

m134dragon
20-02-2014, 22:08
Vsichni shorite v plamenech pekelnych!!!

Spawny, GH, PH, rp. on, .agroo pro vsechny !!!

Seraphim
21-02-2014, 00:22
For the Emperor, burn the heretic!!!

Blanch
21-02-2014, 01:56
Serafe...
Nechápu, proč meleš takové kraviny, když ty sám jsi udělal pro belfy velké kulové.

Já pro Kruh dělám něco už několik let a je to pro skupiny lidí a ne pro jednoho až dva. Dělám to pořád a neustala jsem(byť tomu zkrátka práce někdy nechce přispět). Například udělat takovou jednu hodinu i pro jedince pro mě znamená přípravu třeba hodinu mého času předem. Aby to mělo hlavu a patu.
Běžné rp... Vy tomu možná říkáte eventy, já tomu prostě říkám normální rp. Jako vzít skupinku lidí a jít rpit něco akčního někam mimo QT. Tak to prostě funguje furt. Vždycky fungovalo a nikdy mě nenapadlo to nazývat eventy, i když nás tam bylo pět a více(vskutku!... i to se událo! Neuvěřitelné, že?!).
Eventy Kruhu se týkají jen Kruhu a už dávno jsem dala jasně vědět, že se jen Kruhu týkat budou. Na BE, na SW fóru, kde to šlo. Já nejsem správce města, abych bavila ostatní lidi, já se snažím zaměstnat ty, kteří se angažují v mé skupině. Ve skupině, kterou vedu a které vymýšlím "zábavu". Event, který - možná - zaujme i ostatní, je právě ten, který čeká na spawny(ne budovy, potřebuju naspawnit itemy po Azerothu kvůli začátku série). Čekám na ně záměrně, bez nich to nepůjde. Pokud nevyjde, holt mají ostatní smůlu a nic nebude, vymyslím jen nějaký projekt pro nás.
Ale netahejte mě nikam jinam. Starám se o své mágy a i to bylo vždy mým záměrem. Nechci být nic víc, nikdy jsem o to nestála.

A ty si nehraj na odborníka, snažíš se něco vytřískat z ostatních už jen z principu, aby sis rýpnul, přestože si většinu času sám máloco udělal. Nehledě na to, že je ti do toho velké kulové jako stejně mně je úplně velké kulové do toho, co děláte vy a proto se na nic neptám.

Lacrymosa
21-02-2014, 08:27
Nechtěli by jsme s tím už přestat? K čemu to vede? Jedna strana nadává druhé, druhá první, nikdo nedokáže druhému odpustit ani nejmenší chybičku, rejpeme do sebe OOC a bohužel i IC a jediný k čemu to vede je že se hádáme ještě víc.
Co kdyby jsme si všichni tohle hádání nechali na whispy nebo skype? Nebo ještě líp- říct si že je ten dotyčnej idiot jen pro sebe a neurážet se- ono by pak každý jednání o nějaké veci vypadalo jinak, pokud by půlka textu nebyly nadávky. Takhle jenom odrazujeme nováčky tím, jak se pořád hádáme.
Atmosféra na serveru není v RP části zrovna nejlepší, tak co kdyby se všichni zkusili uklidnit a pokusit se si ,,těch druhých" nevšímat. Neříkám že ignorovat, to ne, přece jenom ty postavy prostě někde jsou a nejsou neviditelný, ale pokusit se udržet na uzdě to nutkání do někoho si rýpnout, protože každý by snad z tohohle flame měl poznat, že rýpe do vosího hnízda napěchovanýho TNTčkem.
Připomínámím zlého a cizích chyb se rozhodně nic nespraví.
Už takhle tohle téma není OOC diskuze, ale OOC hádací místnost :´(

PS: Každej zná závěrečný video z MoP. Aliance i Horda si navzájem udělali v historii hodně zlého, ale stejně se dokázali dohodnout na ukončení toho krveprolití, tak mi neříkejte, že to tady nejde taky.

Seraphim
21-02-2014, 08:32
Jak to že kulové?!! Víš, kolik Silvermoonských paniček by zaplakalo, kdyby Corina nebylo? :-D

Fajn, je mi do toho tedy velké kulové, ovšem až tu někdo opět začne kvokat, jak byla dříve tráva v Silvermoonu zelenější a více se toho dělo, případně z nudy vypisovat rádoby vtipné hony na nekonformní postavy,
nezbývá než pokrčit rameny a říci "Jaké si to uděláte ..."

PS: Otázkou bylo/je, zda ti nepřijde čekat půl roku na spawny kvůli jednomu eventu(neboli RP, at neslovíčkaříme) jako mrhání časem a zbytečné čekání na něco, co by taky nemuselo nikdy přijít, že?

Fingon
21-02-2014, 08:47
Lacrymosa, dohodli sa len preto, lebo Varian sa bál Vol´jina. Ukážem názorný tok jeho myšlienok:
"Ha, mám za chrbtom vojakov a tú psycho mágyňu, som úžasný. A teraz si pohovorím s náčelníkom, čo bude určite Thrall a naparím im podmienky mieru, ktoré zničia vojenskú silu Hordy. Áno, to bude dobré, padajte mi z cesty, vy špinaví orkovia. Hej, Vol´jin, prečo čupíš v strede, máš črevné problémy? Ćo, oni ho dali za náčelníka? No dobre, to je jedno, trollovia sú oveľa lepší ako orkovia. U Svetla, teraz sa narovnal! Ako môže byť dačo také vysoké? A tie vlasy...ak niekto dobrovoľne chce pripomínať kohúta a ukazuje sa tak na verejnosti, musí to byť poriadny drsniak...ja sa bojím. On ma zbije a Jaina s Anduinom sa mi potom budú smiať. Radšej sa im len plano povyhrážam a vytiahnem si svoj magic meč z podlahy. Áno, som super...ale tie vlasy ma aj tak desia."
True story :)

Liris
21-02-2014, 08:49
Nevidím sice, co psal, ale nech to být, Blanch. Nějaké vysvětlování stejně nepomůže. Asi už se snaží zatnout tipec i ostatním hráčům, kteří ještě zůstávají.

Myslím, že by se každý, kdo do vlákna přispíval měl zamyslet hlavně sám nad sebou. A jak se říká, zamést si před vlastním prahem. (Ano, včetně mě)
Položte si otázky typu: dělal jsem pro ostatní eventy, když se to ode mě čekalo? Dělal jsem eventy, když jsem to radil ostatním? Nebo jsem se nechal spíš bavit? Snažil jsem se vždycky hrát tak, aby to RP pozvedlo? A co jiní? Čekali na mě často, protože beze mě by si to RP přeci ani neuprdlo? Jak moc jsou mé vlastní postavy OP nebo nelogicky zahrané, když tady nadávám ostatním za to samé? Zůstali kvůli mě snaživí hráči? Nebo mé chování znechutilo půlku jiné guildy tak, že hráči přestali hrát a snažit se, aby bylo v SMC živo? Nehrál jsem si náhodou roky a roky na nadrženou lesbu?
Jakmile budete mít čisto, teprve potom si sakra můžete dovolit ukazovat prstem přesně v těchto otázkách.

Seraphim
21-02-2014, 10:07
Nemám nic proti Blanch, jen sem si povšiml, že Kruh "čeká na spawny" a zajímal mě důvod, když už se tu řešilo "hustodémonství" mágů.
Brzy se jich jistě dočkáš (protože pro roleplay nic nedělám).

Glady
22-02-2014, 18:28
Cheer! :P

(přesunuto z http://forum.gamenode.cz/showthread.php?14799-Quel-thalas-ofici%C3%A1ln%C3%AD-ozn%C3%A1men%C3%AD-a-tak-d%C3%A1l)

Kailra
23-02-2014, 10:18
Tak, myslím, že toto bude pro jednoho čekajícího RPera dobrá zpráva. Když vám řeknu, že spawny jsou již nahrány a jsou viditelné ve hře. :)

Za to patřičný dík, Martinusovi, že je nahrál do DB a Seraphimovi, že je vyselectoval ze steré DB. :thumbus up:

Ayenor
23-02-2014, 10:33
Otázka: object pack/patch je nezměněn, nehledě na to, že to Seraph musel přečíslovávat kvůli konfliktům, takže stačí ten starý?
Pro nové zájemce by ale bylo fajn dát link na ten patch i někam sem na forko.

Kailra
23-02-2014, 10:40
Object patch nezměněn, do cata ani nebude se měnit, po cata zvažuji jeho rozšíření.

Patch lze stáhnout zde :
http://uloz.to/xpCMKa6N/patch-d-rar

Ayenor
23-02-2014, 11:45
Díky. Moc díky všem třem, co to umožnili. :)

Kailra
26-02-2014, 18:22
Hezký den,
jen chci oznámit změnu v chystaném eventu (Rekonstrukce SMC), z důvodů že se v sobotu budu účastnit školního plesu co by jeden z organizátorů. Tak jsem nucen event přesunout na 2.3. (neděli)

Kailra
09-03-2014, 17:20
Po delším přepracování jsem se rozhodl patche sjednotit a minimalizovat je do dvou patchu.

Noční patch pro QT a EK lokaci, kvůli tomu, že ne všichni ji používají.
http://uloz.to/xYDjraAq/patch-n-rar

Patch pro lokace EK údolí a úpravy + přidaní menšího rozšíření QT. (Tento patch se bude postupně ještě rozšiřovat o opravené ruiny a následně i ghostelnd)
http://uloz.to/xumRywQU/patch-b-rar

Aktualizace 11.3.
http://uloz.to/xeJMfCSA/patch-b-ii-rar

Fingon
10-05-2014, 13:38
World of Warcraft: War crimes, kapitola 14:
"The Dead Scar. Twinning its way through a once beautiful land, leaving a trail like a slug where hundreds of undead feet had trod. No one knew if it would ever recover. It penetrated Tranquillien, aptly named no longer, dividing the Sanctums of the Moon and of the Sun, on into Eversong Woods and through Silvermoon, cleaving that wondrous city of song and story as well. Even grom this height, she could see the legacy of the Lich King, dead things still shuffling, still killing."

Táto pasáž je z knihy, ktorá pojednáva o Garroshovom súde v Pandarii a opisuje Vereesu, ako letí nad Ghostlands. Popri zmienke o absencii felových kryštálov v patchi 5.1 je to jediná zmienka o aktuálnom stave v Quel´Thalase po WotLK, kde bolo ukázané v hre, že Quel´Danas je ovládaný elfmi. Len ma napadlo, že by ste to mali vedieť, keďže podľa lore aj po skončení deja Pandarie, zrejme kvôli vojne medzi Alianciou a Hordou, ktorá odčerpala aj elfské sily, je Dead Scar stále obsadená nemŕtvymi a Ghostlands minimálne nesie svoje meno, pravdepodobne stále aj súčasnú podobu.
Taktiež je tam opisovaný takzvaný "Deatholme cult", frakcia Pohromy, ktorá ovládla oblasti Quel´Thalasu, ktoré mala Arthasova Pohroma, čiže ide o aktualizované informácie, nielen niečo, čo autorka opísala z TBC.

Asharia
05-06-2014, 17:08
Čauko, jelikož mám taky elfku a ráda bych se s ní někde zapojila do RP, zjaímalo by mě kolik aktivně rpících elfů se v Quel'Thalasu vůbec vyskytuje.
Také bych se ráda zeptala na nynější "vládu" či něco podobného. Máte snad nějakou novou královnu? Je to v rukou rady? Někoho jiného? Nebo to tam prostě upadá, protože Quel'Thalas nikdo nevede/ neřídí. Popř. Daný člověk není aktivní.
A má poslední otázka se týká legendárního meče jenž nese název Quel'Delar. Téže mě zajímá jeho poloha a či se dá využít pro nějaké menší eventy, akce a vůbec RP celkově.

Předem díky za odpovědí! ^^

Ceroth
05-06-2014, 22:31
RP u elfů si přebral Kailra, aktivního jsem tam viděl Emeralda, jinak nevím.

Asharia
06-06-2014, 05:15
To je....Teda super no. XDDD
Nicméně děkuju za odpověď.

Kailra
06-06-2014, 20:35
Momentální situace v QT je asi následující. Většina z těch co tam rpi/rpili mají buď školu, nebo práci. Škola se řítí k závěru a třeba já osobně, preferuji aktivitu ve škole než ve hře. Stejně tak je zde víc dalších aspektů, které nebudu uvádět, které se týkají s nízkou aktivitou u belfů.
Jinak správu říše má na starost Elther, kdyby nadešlo k změně tak by to tu bylo zveřejněné (viz. oficiální dění).
Jinak o další věci, co by tě zajímali mi můžeš napsat inGAME na Ariotha/Elther.
Bývám onlin k večeru.

Asharia
06-06-2014, 20:54
Ah, skvěle! Já jen, že jeden jediný aktivní Rper je nejspíše asi doopravdy Emerald, možná pár dalších co se tedy Quel'Thalasu týče.
Je škoda, že většina z těch co rpí mají školu nebo práci, která je natolik vytěžuje že nemohou ani lognout a udělat nějaký menší eventík, mluvím teď jen a pouze k elfům na vysokých postech, které by se, pokud budete stále takto pracovně vytíženi měli uvolnit.
Ano, vím které aspekty co můžou za nízkou aktivitu u elfů v Quel'Thalas to jsou, ovšem taktéž nebudu uvádět a nebudu ani ukazovat prstem či nijak naznačovat, je to velmi ošklivé a pokud vím správně, tyto aspekty za to nemohou, pouze si přejí rpit vlastní, svobodné RP, když jim to nebylo jinde umožněno a byly (ty aspekty) takříkajíc v poutech.

Kdyby se něco velmi naléhavého událo nebo udávalo nemusíš míti obavy, dozajista bych se uráčila ti napsat, škoda jen, že jako správkyně Quel'Thalasu máš tak málo času, že se nemůžeš ani vyjádřit ke goblinskému trhu, který se pořádá. Nu to je ostatně jedno, protože už je POZDĚ! Muvuhuehuehuéé!

Taktéž převelice děkuji za odpověď, přeji příjemný večer.

Kailra
06-06-2014, 21:12
Je až převelice roztomilé, jak jsi za aspekty dala jen ten jediný, který není hlavní, ale nepopírám, že jistý důvod k tomu je. Osobně ani nevidím, důvod proč toto staré téma rozevírat, když aktuální stav je sice na bodu ledu, ale stále lepší bod ledu, než plamenná válka.
K té aktivitě, bych vzhledem k tvému postoji se moc nevyjadřoval, pokud nevidíš do úplnosti záležitosti. Přece jen, doba je jiná než za Alterie a i za tu dobu se odehrálo mnohé. To, že napadáš, mou přímou aktivitu pak je sice pěkné, ale promiň nenechám si zkazit svou budoucnost, jen tím, že bych měl denně sedět za PC. Ta doba je už pryč, kdy jsem si tímto prošel. Navíc se odehrávají vnitřní věci rámci QT, které opravdu nebudu v této chvíli vytrubovat všem.
No gobliní trhy, pro mě za mě je udělej, pokud tím nebudou porušeny pravidla pro SMC a QT. Případně, lze čekat adekvátní odpověď v RP.

A jen, opravdu ti tady nebudu vypisovat své důvody, proč mám málo času. A k volnosti k RP odpovím asi takto. "Jak vy k nám, tak k mi k vám dvakrát víc, přesto nebráním rpit cokoliv pokud to ale nenarušuje naše rp"

Kailra
06-06-2014, 21:16
Je škoda, že většina z těch co rpí mají školu nebo práci, která je natolik vytěžuje že nemohou ani lognout a udělat nějaký menší eventík, mluvím teď jen a pouze k elfům na vysokých postech, které by se, pokud budete stále takto pracovně vytíženi měli uvolnit.


Ano, měli. A taky je to v plánu, jen se čeká na adekvátní osobu a patřičnou kvalitou.

Asharia
06-06-2014, 21:21
Jistěže, nevidím do úplnosti záležitosti, hrozné. Stejně jako spousta nových rperů, kteří zde sem přišli. Žádná úplnost situace je nezajímá, jediná věc co je zajímá a zajímat bude jest aktivita člověka spravujícího jejich království.
Nic nenapadám, pouze si to špatně bereš, nemusíš za vším hledat nějaký záměr, kterým bych ti ráda ublížila. Nikdo nemluví o tom, že budeš denně sedět za PC, ale co chceš dělat mezi takovou sedmou hodinou večerní a půlnocí? To většina lidí procházky odkládá na ráno nebo podvečer, v takovou dobu by jsi již mohl mít čas, ni? Pokud tedy ještě vezmeme v potaz tu školu...v devět by to nejspíše mohlo jít.

Jistěže, jsitěže, pravidla a zákony, kde je vůbec máte uvedeny? -Promiň mi nejsem příliš horlivá čtenářka tohoto tématu, či co to je...Zkrátka záložky "Quel'Thalas".

Ještě bych se ráda zeptala, jak to máte se sluneční studnou. Za dob Alterie se tu odehrál velmi krásný event pro její dobývání, ovšem s její obnovou již spousta lidí, rperů- elfů nesouhlasí. Co jsem slyšela vyřízl krásný kousek lore s Naaru, o kterém jsem předtím vůbec nevěděla, tudíž to nejspíše budu rpit podle lore, ne podle toho co se tu odehrálo tak trochu mimo lore.
Neříkám, že bychom měli jet podle přesně nalajnovaného příběhu ale takovéto věci je lepší neobcházet...Čímž se dostáváme k felovým krystalům, které v SMC samozřejmě už nejsou, ne? Tedy jsou tam, ale jen vizuálně, kvůli neschopnosti blizzardu! Ale i tak je mám ráda! :D ..InRP tam nejsou ofc-

Fingon
06-06-2014, 21:30
Jú, hovorí sa o lore :D
Kryštály tam neboli v Mists of Pandaria. To je oficiálna lore. Vzhľadom na to, že po dobytí a obnovení Studne nebol dôvod ich držať v meste, zrejme boli odstránené čoskoro nato. Hoci, elfovia si mohli dačo prepašovať...je to vynachádzavý národ :D
Studňa made by Soulwell bol bullshit. Ten, kto to vymyslel zobral veľký metaforický kus dreva a narval ho do lore tak silno, ako by to každý normálny šlovek urobil do Edwarda Cullena.

Kailra
06-06-2014, 21:36
To s tou studnou jsem si vědom a jelikož na studnu moc lidí nerpí, nebo ne nerpí spíše neřeší, jaká je. Prostě je, to co tu předestřel asi před dvěma měsící Corin, jsem s tím z části počítal, že se dohodnou s Rezolutem a nějak to tedy zacvakají dohromady, když se do tohoto tématu nahrnuli. Dopadlo to jinak i tak jim to nemám za zlé. Nepopírám, že bych se toho nemohl chopit já, mohl, ale přes večer pracuji nebo rpím, či se vzdělávám + jsem jistou dobu se pokoušel na HEXovat patche, pravě pro rekontruované ruiny. U kterých se vyjednávají podmínky aby to mohlo být děleno na faze pro RP a non-RP.
Krystaly ofic, již nejsou.
A možná se útočně, i to nepopírám. Neboť tu jsou prostě věci, které vy předpokládáte, ale realita je jiná s nováčky je to taky různé. Osobně s nimi nemám problém, ale jedná se o fakt, že se s nimi malo kdo ze stvajících rpiček v QT snese. Je to zpíše ojedinělé procento.
U aktivity, si ale vezmi, že max u imální počet lidi u nás je tak 2 či jeden a to hlavně...mladí rpíčka jsou u EK,( EK jim nabízí lepší vyžití), u nás jsou staří hráči, kteří nemají každý den čas, chuť nebo prostě se jim nechce ani rpit.
To ale na tom, nic nemění, že nemíním měnit styl jakým u nás RP probíhá, leč není vábné třeba pro všechny. Stejně tak poukazuji, že se taky nevměšujem do toho jak bychom si předtavovali, jak by se mělo rpit u UN tak prosím o stejný přístup.

Asharia
06-06-2014, 21:58
Jup, jenže já nezamezuji ostatním členům hordy aby promluvili, zasáhli, poradili. Smiř se a třes se, Quel'Thalas je lokace navržena Blizzardem pro VŠECHNY hráče, není to uzavřený Elther C.O. píseček. Mimochodem k těm "nováčkům"- jsou to hráči pocházející z total RP serverů, nováčky jsou pouze na tomto serveru, takže se nemusíš bát, informací o lore někteří pobradli daleko více než někteří "stálí, aktivně rpící" obyvatelé Quel'Thalasu!

Pokud si chcete rpit mimo můžete, ale Quel'Thalas je lokace kde by měla rpit většina elfů, tudíž by se tam měli zaučovat i nováčky, to že to nevyhovuje pár hráčům neznamená, že to tak bude protože to řekli a prohlásili Q'T za své hřiště.

Kailra
06-06-2014, 22:09
No pokud ty kvality jsou podoby Lithiri :). Tak nevím, nevím. Neříkám, že jsou všichni tací a tamti zas tací. Jen říkám jak to je. A to, že si sem přišla a začneš dělat haury, je sice hezká věc. Ale zároveň pokud tady kážeš o roli tak by ses měla taky řídit pravidlem respektovat ji a jen já hráčům nezakazuji, rpit v smc nebo v QT všeobecně, ale zajisté za podmínek již zmíněných a pokud bych to měl zakázat a izolovat QT, tak věř že to naležitě pocítíte. :)

Ceroth
10-06-2014, 23:14
promazáno, příspěvky brány na zřetel. Ale diskuze byla založena za účelem získání informací pro RP v QT.

Liris
10-06-2014, 23:15
Juu mažeme, když se pere prádlo

Guisborne
12-06-2014, 15:34
Já chci zpátky CzD!!! Chci zpátky Severuse! Cordiuse! a ... a ... na další si už nevzpomenu :/

Milý Rezolute.

Tvé přání se ti z části vyplní, alespoň na krátkou dobu (ne nemrtvé už opravdu nemáme - Cordius hrát nebude, neboť jeho osobně RP jako takové nikdy netáhlo, my jsme spíše preferovali specializaci v odvětví PowerGamingu http://forum.gamenode.cz/images/smilies/diablo.gif" smilieid="84" class="inlineimg" border="0"> )



S pozdravy


Severus

:)

Seraphim
12-06-2014, 23:39
Milý Rezolute.

Tvé přání se ti z části vyplní, alespoň na krátkou dobu (ne nemrtvé už opravdu nemáme - Cordius hrát nebude, neboť jeho osobně RP jako takové nikdy netáhlo, my jsme spíše preferovali specializaci v odvětví PowerGamingu ]:>" smilieid="84" class="inlineimg" border="0"> )



S pozdravy


Severus

:)
Jo, to byly časy :-D

Lacrymosa
14-06-2014, 12:46
Pro všechny co chtějí postavu a najednou je nenapadá dobré jméno
http://www.fantasynamegen.com/

Ayenor
15-06-2014, 11:30
...vygenerovalo mi to "short elf name" Bobor. Thumb up. :rofl:

Fingon
15-06-2014, 11:38
Lovecraftian names: C´thun...YOU DON´T SAY? :D
Je to ale dosť rasistické označiť Ázijcov a Arabov za fantasy národy :D

Guisborne
20-06-2014, 09:20
Z pohledu osoby nezaujaté vůči nikomu:

Dal jsem si práci, abych si kousek po kousku prolezl toto založené téma. Předesílám, že o sporu nevím nic, takže očekávám, že se ozve někdo chytřejší, moudřejší (a zaujatější) kdo mne tu bude poučovat o tom, jak mylné informace mám. Ale, budu se soustředit výhradně na svůj vlastní názor.

Upřímně řečeno, byl jsem v šoku, když jsem zjistil co se tu odehrálo za ,,Shakespearovské'' drama mezi Elrendary x Sin'Dorei - skoro jako Capuleti a Montagueové - které skončilo tragédií.

Připadalo mi to jako souboj dvou beranů, (určitě víte koho mám na mysli) kteří se vzájemně přetlačují, přetlačují a přetlačují s vědomím, že ani jeden nemůže zvítězit. Když budeme uvažovat racionálně, tak zvítězit nemůže nikdo a víte proč ?


Když mám nějaký názor a jsem zaujatý vůči druhému, těžko mu budu naslouchat, vždyť proč bych přiznával pochybení na mé straně, když sám vidím stranu druhou jako strůjce problémů, bohužel tak nějak je opomíjeno, že máme i svůj vlastní práh, na který se může eventuelně vázat špína. Nejdříve hledět na práh vlastní, posléze cizí práh.

Takže ačkoliv se příspěvky z obou stran tvářily nadevší pochybnost inteligentně a racionálně, ten pach nevraživosti tam cítit byl. A ruku na srdce, ty pokusy, (bavíme se o teoretickém uvažování tady na fóru, nikoliv o praxi) jak se jedna strana nepřímo snažila nalajnovat styl RolePlay té druhé, byly úsměvné. Nikdo si nenechá mluvit do RolePlay, pokud se nedopustil porušení pravidel.

Lajnovat styl RolePlay druhým, to přeci nejde, každý má svůj styl a upřímně řečeno, já osobně bych si do toho mluvit nenechal, nikdo si do toho mluvit nenechá.

Vzájemná tolerance, to je to co tu chybí, to je to co zapříčinilo ten nesvár, to je důvod, proč se několika lidem (dobrým lidem) znechutilo RolePlay, a největší legrace na tom je, že si za to můžete sami.

Ta touha furt neustále někoho přesvědčovat a vštěpovat vlastní světonázor, ta vás akorát přivedla do průšvihu s patřičnými následky. Do hry se chodí proto, aby jste si ji užili, ne proto, aby jste ji druhým nebo sobě kazili. A má-li někdo komplexy z reality, které má potřebu filtrovat sem na fórum a vybíjet si zde zlost, doporučoval bych vyhledat odbornou pomoc, ve vlastním zájmu oněch potencionálních jedinců.


Takže, svůj názor za sebe jsem napsal, je mi do puntíku jasné, že se tu hned objeví několik příspěvků, které se mne budou snažit přesvědčit o opaku, ne-li o tom, že ten špatný budu já, (s čím počítám) bohužel pro vás zde funguje systém demokracie, takže si sem mohu psát co chci, jako každý jiný, ale uvědomte si, že mým úmyslem není kohokoliv napadat, ale prachprostě se vyjádřit k tomu, jak to svým nezaujatým pohledem vidím já sám. Já osobně jsem měl dobré zkušenosti jak s EK členy, tak se Sin'Dorei členy a to, že došlo k neschopnosti dohodnout se po dobrém, snižilo počet členů RP komunity více než dost. Každý, nechť si to přebere po svém, neboť mě osobně je to líto.

Seraphim
20-06-2014, 17:42
Tolerance, kompromis, naprostá ignorace ... cokoliv z toho pomáhá.
U Aliance je to podobné v bledě modrém mezi Alterakem a nyní již neaktivním Stormwindem (příp. mezi některými lidmi tam).
Eh, nemá smysl to moc rozebírat, sotva se to mezi stávajícími hráči spraví (lidé si raději připomínají křivdy) a momentálně je to docela v klidu, bylo mnohem hůře. :)

Guisborne
25-06-2014, 21:07
OOC diskuse to je, takže přiliju olej do ohně, který dnes Eranon založil.

Budu k tobě naprosto upřímný. Nevím oč ti jde, ale jedno je jisté, pokud mi i nadále hodláš kazit RolePlay, jenom proto, že zrovna toho dne měla EK event a můj charakter ti přizabil jednoho z tvých členů, tak je mi to sice líto, ale uvědom si, že když si odmyslím tvoji GM pozici, nejsi o nic lepší, než já, než kdokoliv z nás - z RolePlay komunity.

Pro zasvěcené: To, že nechám svůj charakter zmrzačit jedním z tvých členů pevnosti, (Lykourgosem, který mi do RolePlay systému díky jeho chování moc nezapadá) to je věc první, to že celý jeden den jsem nucen strávit in RP ve sklepení a čekat, až se objeví charakter s pověřením je věc druhá, a to, že jste mi s Flairicou zprostředkovali útěk skrze portál, to je věc třetí.

Stál jsem o to, abych by byl můj charakter zatčen, protože jsem chtěl vnést do současného RP nový impuls, rovněž jsem se stál o to, odRPit si pár dní ve vězení,

ALE: Nestál jsem o tak ubohý útěk skrze portál, nehledě na fakt, že podle některých EK členů byla ve vězení anti-magická bariéra, ale asi se to v tu chvíli nehodilo do krámu, a zázrakem (doslova během několika sekund) ji vyrušila vyšinutá pyromágyně, kde mimochodem vyčarovala portál, kterým byl můj charakter prohozen do Shattrahu.

To všechno se stalo včera, (moment, kdy utržil zranení - předevčírem) a nyní, když mám domluvené RolePlay s Thanalosem, tak se zjevíš, sdělíš mi několik svých mouder a odportuješ mne pryč s argumenty, že můj charakter nemůže být schopen jakékoliv akce, když PŘEDEVČÍREM REÁLNÉHO ČASU raněn ? Jak dlouho mám RPit své zranění, rok, než budu moci normálně fungovat ?

Já nejsem žádná hvězda, to přiznávám, ale rozhodně si nelajnuji RolePlay jak se mi zlíbí. S Thanalosem jsme poctivě rollovali, každý krok, krůček po krůčku. A pokud máš nějaký komplex, či jinou neduhu, která tě postihla, běž si ji řešit někam jinam, ale ne způsobem, že mi zasáhneš do RP, které jsem měl pro Thanalose připravené, za předpokladu, že by můj charakter nad jeho získal moc.


Zameť si před vlastním prahem, buď tak laskav, zejména, budeš-li sám RPit a objeví se někdo, kdo nebude tvoji krevní skupinou (tedy členem EK)



P.S. Před rokem to byla Avelion s Lithiri, které mi veškeré RolePlay znechutily, ale ne takovým způsobem, jako jsi to udělal ty, takže si můžeš v duchu pogratulovat. A zkus mě tu poučovat, že jsem bez jakékoliv soudnosti či snad, že postrádám schopnost sebekritiky.

P.S.2 Uvědom si jednu věc, to, že jsi RolePlay GM neznamená, že jsi všemohoucí Führer, a pokud i nadále hodláš mít takovýhle přístup, věř tomu nebo ne, ale časem tu komunitu pohřbíš úplně.

Liris
25-06-2014, 21:17
Welcome to my world of warcraft...

Glady
25-06-2014, 22:24
Koukám Severusi, že si stejně jako mi ostatní také narazil na ... řekněme "bod zlomu" (nebudu ošklivý jinak mi zase budou chodit varovné zprávy :D).
To Severus: Jasně, ale u vašeho PG se místy člověk celkem královsky bavil což se o současné situaci říci nedá. :D
To Eranon: Tímhle tempem dosáhneš svého cíle (RPit bude pouze EK) velice brzo, gratuluji. :) Jestli chceš roztáhnu ti tady červený koberec a nechám ti zahrát nějakou oslavnou píseň. :)

Guisborne
25-06-2014, 23:05
Koukám Severusi, že si stejně jako mi ostatní také narazil na ... řekněme "bod zlomu"

Narazil, toť pravda.


Svůj názor jsem si vyslovil a stojím si za ním. A ať už si kdokoliv myslí cokoliv, mě to nijak netankuje, protože raději být svůj a mít vlastní názor, než se podřizovat většině, která není schopná přijmout kritiku jednotlivce.

Arteila
25-06-2014, 23:59
Omlouvám se za svůj podíl viny na tom všem,. Nikomu jsem RP nikdy znechutit nechtěla a vyústění situace mne mrzí o to víc, že tomu šlo předejít OOC domluvou, kterou jsi zmínil, a kterou tehdy nikoho nenapadlo realizovat. Zcela narovinu přiznávám, že mě tehdy ani nenapadla.

Xaverius
26-06-2014, 05:04
nehledě na fakt, že podle některých EK členů byla ve vězení anti-magická bariéra, ale asi se to v tu chvíli nehodilo do krámu, a zázrakem (doslova během několika sekund) ji vyrušila vyšinutá pyromágyně

Ou shit, dostáváte se na úroveň spisovatelů Blizzardu :D. Což teda ještě není úplně dno, ale je to dost nízko.

Fingon
26-06-2014, 08:40
Ou shit, dostáváte se na úroveň spisovatelů Blizzardu :D. Což teda ještě není úplně dno, ale je to dost nízko.

No pozor, pozor, neviem ako ty, ale mne napríklad Posledný strážca od Jeffa Grubba prišiel ako dobre napísaná kniha...škoda, že pre nich napísal len tú jednu :( A Goldenová má tiež svoje dobré chvíľky a ak sa veľmi pozorne pozrieš mikroskopom, dáky by sa našiel aj u Knaaka :D

rubosu
02-11-2014, 14:56
zdravím.. dostal sem tenhle účet od kámoše s tím že se zde dřív erpilo tak že se mám pozeptat.. takže funguje tu ještě rp? a pokud jo nějaký rady pro nováčka?

Seraphim
02-11-2014, 15:38
Ahoj, ve hře napiš /join RP , tam jsou připojení rp hráči (ne všichni), určo ti tam rádi poradí s čím budeš potřebovat. :)

rubosu
02-11-2014, 15:52
no spíš jako by mě zajímalo jestli má vůbec cenu wowko stahovat, jestli to rp existuje :D

Seraphim
02-11-2014, 16:29
jasně, existuje :) mrkni na gildfora Elrendar Keep nebo Rytířů Orlic

Blanch
02-11-2014, 17:53
Nebo taky na fóra jiných gild si jistě chtěl napsat, Serafe, viď :), protože neexistují jen tyto dvě rp gildy :). Jak na alianci, tak na hordě. A ano, jsou stále aktivní.

Starého rubosu znám. Hrával na starém Soulwellu. Psal mi PMky ohledně mága. Pak už přestal odpovídat.
Přestalo ho wowko bavit?

Blanch
02-11-2014, 17:56
Zde něco pro pobavení, co mě dneska rozesmálo :D

http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2011/219/7/b/butterfly_2_by_soumin-d45s2kf.jpg
http://fc04.deviantart.net/fs71/i/2011/222/9/8/paranoia_by_soumin-d464jkh.jpg
http://fc04.deviantart.net/fs71/i/2011/219/e/9/butterfly_by_soumin-d45q8ou.jpg

Autorkou skvělá: http://soumin.deviantart.com/

Salmo
03-11-2014, 17:19
No jo, fungují ještě Sin´dorei a Exodari Draenei - prostě na ně čas od času narazíš, pak nelfové z Kaldoreie...jak to říct: jedna poslední mohykánka maká a dva (tři - tak ted uz opravdu jen dva) jí do toho kafrají (a zbytek nelfů je preventivně v Orlicích). Od zbylých ras fungují leda jednotlivci. 8)

Ceroth
17-12-2014, 23:56
Jen drobná poznámka ohledně Opuštěných. Jen na dobré slovo nemrtvých jsou elfové součástí Hordy, navíc jsou na jejich podpoře přímo závislí - Ghostlands. I když s příchodem Cata jsou nemrtváci víc pod drobnohledem Orků, stále jsou nejbližšími spojenci Quel'thalasu

Jesper_Czd
18-12-2014, 10:18
Neděláme z nich nepřátele na život a na smrt, ale hrajeme zlotřilého obchodníka, nebo snad rebelskou organizaci z více opuštěných. Na Cata šíří nákazu skrz své zelené vagóny, jistě by jednoho napadlo zatopit i belfům.

Natiel
22-01-2015, 09:52
Chladný vítr profoukne Silvermoon a spoře oděné elfky se otřesou zimou. Zvednuté obočí stráží u brány Silvermoonu naznačuje, že elfka která právě vešla do města není vůbec dobré znamení. Blondýna se však nezastavuje a ignoruje překvapené pohledy elfů co již tuto elfku znají a zamíří rovnou do královské čtvrti. Chvilku se zde rozhlíží a pak.....

......to se ještě uvidí.

Kdo s vás děti tu ještě hraje.... najdu si tu rp ?

Blanch
22-01-2015, 12:05
Ohoho, dobří holubi se vracejí? :)

Liris
22-01-2015, 22:13
:*:*:*