PDA

View Full Version : Lidé



Darkhuman
04-11-2013, 11:23
smazáno nebudu tady poslouchat že jsem dement nehodný google překladače.

Sarilen
04-11-2013, 12:38
K těm Rytířům Smrti, ono to kdysi za dob Czechdreamu ještě bývalo. Bylo to vlastně když jsem začal RPit, tak si mě každý dobíral, nadával mi, ba dokonce na mě útočili. Jen díky mé trpělivosti a skvostnému RP (ano jsem super, to ví každej) jsem pro mě a ostatní DK vybojoval v RP důležité postavení a uvedl jsem jejich důležitost na pravou míru. Dočkal jsem se za svého RP obrovské podpory, skvělých hodnocení a pracovních míst jako Hlavní Strážce Alteracké Královny, Stormwindské Kancléřky aj. Ačkoliv se do dnes najdou tací, kteří jsou proti Rytířům Smrti (jako jsou Šarlatový nebo neznalci), většina davu je ihned pokárá, jak je na tom pravda a jejich služba. Takže by se dalo říct, že naše RP vlastně přepsalo LORE do CzD podoby, aby se dalo kvalitně hrát RP.

Darkhuman
04-11-2013, 14:41
čekal sem že se ozveš :-D to nebylo moc mířeny natebe, ty už seš vrytá postavička ... ale někteří troufalí provokující trollové DK mají pomalu větší uznání než byvalej řád ( Ten nynější si ho nezaslouží a nechce zasloužit :D) jen proto že je všichni viděli jako diskriminovany chudačky ....

A par zasluh v království nepřepíše ničeni co zpusobily, takže argument je irelevantní :D ( navíc bylo to myšleno pro širokou veřejnost ne pro šlechtu které si dokázal svoji oddanost... jde o vydláky , šarlat je kapitola sama pro sebe, ikdyž i ta sešla na temnější učení, avšak zášť vůči ebon bladu za zničení Scarlet Enclave se ještě prohloubila stím že je vede saifor, který tam bydlel)

ShadronCzD
04-11-2013, 16:09
U Světla Sarilene, jak můžeš srovnávat tebe a ostatní DKčka ? :-D Nic ve zlým, ten tvůj ego post mě dostal :D
Jinak Galvarovi sušenku, hezký shrnutí humanů :)

Sarilen
04-11-2013, 16:17
Nemůžu za to, že jsem prostě skvělej.. léta praxe no, léta praxe :-D

Fingon
05-11-2013, 11:36
Ehm, sú tam malé nezrovnalosti v menách: Nie Storm, ale Strom(súčasný Stromgarde) a nie Arathorn, ale Arathor :)

Darkhuman
05-11-2013, 13:51
tomu se říká normalni překlep(vím že to je Strom... a ARathorn a Arathor stim zapasim pořad protože jeden spoluhrač z guildy se jmenoval Arathorn a pořad si to diky němu pletu :D), psal jsem to ručně a z hlavy + wiki... stane se FIXED

Paeris
07-11-2013, 01:53
Ne že bych si chtěl stěžovat ale kdy že to noční elfové začali používat lidi jako otroky???

Když se Rhonin s Korialstrazsem a Broxem dostali do období první války Nočních Elfů s démony tak nikdo nevěděl co je Rhonin zač... někteří čarodějové nočních elfů ho označili za druh trpaslíka který prostě jen víc vyrostl.

A Vrykulové by se nenechali zotročit ani náhodou, na to byli příliš mocní... Ikdyž ne tolik jako elfové. Civilizace nočních elfů nikdy až do míst kde v době výbuchu Studny věčnosti nacházelo lidstvo (v podstatě dnešní Plaguelands a Arathi Highlands) nikdy nedosáhla.
Vrykulové své "defektní" potomstvo skutečně poslali pryč... ale v tom jim pomohl Tyr... pátý keeper z Ulduaru.

Fingon
07-11-2013, 12:07
A hlavne, elfovia neboli žiadni otrokári. Taureni, srstnatci, trpaslíci, všetko to boli rasy, s ktorými sa síce poznali, ale nestretávali. V skutočnosti to bola vyspelá, ale izolovaná(a namyslená) spoločnosť. Avšak v mnohom boli podobní terajším nočným elfom.

Norgannon
08-11-2013, 00:57
Muzes sem hodit odkaz na anglickej original? Bez urazky, ale netvrd mi, ze jsi to psal ty, a ne google translator

ShadronCzD
08-11-2013, 05:07
Co je na tom translatorovýho ? Dyť to je fajn... ale jo, kdo chce psa bít hůl si vždy najde.. :-D

imeolla
08-11-2013, 11:33
Co je na tom translatorovýho ? Dyť to je fajn... ale jo, kdo chce psa bít hůl si vždy najde.. :-D

Obecně je slušný uvádět zdroje. Někdo si rád přečte článek v originálním znění a pokud se za hezký článek odměňuje, tak je debiláž, když někde okopčíš článek a dostaneš za něj odměnu.

Sarilen
08-11-2013, 12:10
Ono se někdy dostávali odměny za články? :-D

Norgannon
08-11-2013, 14:09
V nové prostředí začli "Azotha" zasévat svou kulturu. Zde však zřeli svého uhlavního nepřítele : Trolly. Tyto dvě znepřátelené rasy mezi sebou začli bojovat bok po boku celé staletí. Mezi těmito událostmi si této nové rasy lidí všimli Kaldorei, známí též jako Noční elfové (nyní) této rasy jednoduchých a barbarských stvoření. Pro lidstvo byli Noční Elfové téměř jako temní bohové stínu. Noční elfové používali lidstvo jako své otroky. Do doby než mocný Ursoc a Ursol, dva prastaří medvědi několik z generací lidstva spřátelili s Kaldorei.
Pak přišla válka prastarých. Přisla Plamená Legie a Kaldorei se začla zoufale bránit. Trollové a lidé utekli do lesů a nebyli spatřeny po stovky let.

Zadny kdo chce psa bit, ale tohle proste nezni, jako by to psala lidska bytost (ktera ma uspesne vystudovanou zakladni skolu)...syntax, y/i u sloves vicemene nahodny, preklad vypada jako delanej slovo od slova...nehlede na to, ze by me opravdu zajimalo, kde vzal, ze lidi delali nelfum otroky

Ale kdyz nekdo chce videt v komentari k urovni ceskeho jazyka ve clanku osobni utok...

Norgannon
08-11-2013, 14:48
No, nelfove a ostatni rasy jsou pomerne zajimavy, na jednu stranu se v lore pise, ze se drzeli sami pro sebe (a s furbolgama a taurenama meli dobry vztahy), na druhou stranu, kdyz Maiev poprvy potkala nagy, tak prohlasila (parafrazuji, nebudu si kvuli tomu instalovat WC3) "Nagove? Za ta staleti spousta jinych, zbabelych ras poznala nas hnev. Zadna z nich neprezila!" To zni, jako by nelfove meli radny zkusenosti s genocidou, ale v lore neni o nicem takovym zminka...demony nevyhladili, i kdyz si dokazu predstavit, ze Maiev si tak vitezstvi nad Legii ve Valce prastarych mohla vylozit...a jinak jedina rasa, se kterou bojovali, byli Quiraji, a ty jenom uveznili, a jeste za pomoci draku...mohla se jen tak naprazdno vytahovat, ale stejne...

ale to uz je offtopic :)

Anton
08-11-2013, 14:48
Zadny kdo chce psa bit, ale tohle proste nezni, jako by to psala lidska bytost (ktera ma uspesne vystudovanou zakladni skolu)...syntax, y/i u sloves vicemene nahodny, preklad vypada jako delanej slovo od slova...nehlede na to, ze by me opravdu zajimalo, kde vzal, ze lidi delali nelfum otroky

Ale kdyz nekdo chce videt v komentari k urovni ceskeho jazyka ve clanku osobni utok...
Norgannon má pravdu. S tímhle si překladatel nedal moc velkou práci...

Paeris
08-11-2013, 22:15
No, nelfove a ostatni rasy jsou pomerne zajimavy, na jednu stranu se v lore pise, ze se drzeli sami pro sebe (a s furbolgama a taurenama meli dobry vztahy), na druhou stranu, kdyz Maiev poprvy potkala nagy, tak prohlasila (parafrazuji, nebudu si kvuli tomu instalovat WC3) "Nagove? Za ta staleti spousta jinych, zbabelych ras poznala nas hnev. Zadna z nich neprezila!" To zni, jako by nelfove meli radny zkusenosti s genocidou, ale v lore neni o nicem takovym zminka...demony nevyhladili, i kdyz si dokazu predstavit, ze Maiev si tak vitezstvi nad Legii ve Valce prastarych mohla vylozit...a jinak jedina rasa, se kterou bojovali, byli Quiraji, a ty jenom uveznili, a jeste za pomoci draku...mohla se jen tak naprazdno vytahovat, ale stejne...

ale to uz je offtopic :)

Trolská impéria to odnesla na hlavu...

Fingon
08-11-2013, 23:04
Ale trollské impéria na hlavu porazili...no, Gurub sa nejako rozpadol sám a Aman rozprášili až vznešení elfovia spolu s ľuďmi, čiže žiaden nočný elf. Ono môže ísť o zmenu príbehu, ako pri draeneioch, a konkrétne to zmenil pán Knaak vo Vojne prastarých, kde sa elfovia zrazu opisujú veľmi podobne súčasnému stavu.

Norgannon
09-11-2013, 02:02
Trollsky imperia se rozdelily po valce s broukama, na Kalimdoru toho z nich po Rozdeleni moc nezbylo, Gurubashi se (jak spravne poznamena Fingon) rozpadlo kvuli nabozenkejm sporum a obcansky valce kolem Hakkara, Amani nakopaly spojeny sily elfu a lidi, oboje ve vychodnich zemich

Fingon
09-11-2013, 10:06
A pre upresnenie, Zul´Drak padol až pod Pohromou a Zul´Farak následkom klimatických zmien, ktoré zmenili Tanaris na púšť postupne upadal a dnes z neho zostalo už len hlavné mesto, ktoré má svoje najlepšie dni dávno za sebou.
A Zandalarovia si len tak sedia na svojom ostrove a... :D (až kým nepríde náš kamarát Deathwing, ktorý im ho potopí a oni sa rozhodnú znovu vytvoriť trollské impérium)

Darkhuman
09-11-2013, 12:14
Pokud to chcete sepsat vy, máte možnost, žádnej google translator jsem nepoužil. A zdroj byla opravdu jen wiki a moje hlava. Vím že Vás odborníků a spisovatelů to nebylo hodné, proto jsem to odstranil. PS mam vás rád :P


" These nascent humans saw thekaldorei (http://www.wowwiki.com/Kaldorei) as shadowy figures with god-like powers,[10] (http://www.wowwiki.com/Human#cite_note-LoC17Q-9) but were sometimes captured and used as slaves by them."

vyňatek z Wiki

Paeris
09-11-2013, 12:41
Night elfové jsou (ostatně všichni elfové) "offshot" trollů... na rozdíl od vrykulů je ale obecně znám důvod jejich změny... Arcane magie ze studny věčnosti je částečně proměnila. Trollská magie je prostě slabší, ikdyž dosáhne jiných výsledků.

Paeris
09-11-2013, 12:42
Pokud to chcete sepsat vy, máte možnost, žádnej google translator jsem nepoužil. A zdroj byla opravdu jen wiki a moje hlava. Vím že Vás odborníků a spisovatelů to nebylo hodné, proto jsem to odstranil. PS mam vás rád :P


" These nascent humans saw thekaldorei (http://www.wowwiki.com/Kaldorei) as shadowy figures with god-like powers,[10] (http://www.wowwiki.com/Human#cite_note-LoC17Q-9) but were sometimes captured and used as slaves by them."

vyňatek z Wiki

Obecný důkaz toho že na wiki se nedá věřit všemu.

Norgannon
09-11-2013, 13:24
Probem s wiki je ten, ze jsou tam materialy ze vsech zdroju. Obzvlast ty starsi (WC1, 2, do trochu mensi miry 3), RPGcko a knizky byly dost casto retconnovany a lisi se od toho, jak je to ve WoWku. Ohledne ty hlasky, Lands of Conflict (jeden z tech starsich zdroju, jinak vyborna vec z hlediska lore) doslova pise o elfech "Their cities and temples spread across the continent and left the other primitive races in awe. In the early histories of dwarves and humans, the Kaldorei are shadowy figures of dark perfection wielding incredible god-like powers." O otroctvi nikde ani slovo.

Paeris
09-11-2013, 13:30
Ale to je ono... Kaldorei byla mýtická stará rasa o které se lidi v podstatě dozvěděli od trpaslíků... Ale přímý kontakt mezi nimi neexistoval.

Fingon
09-11-2013, 14:26
Takto, na upresnenie, nevie sa, či sú elfovia potomkami trollov, len sa to predpokladá. Istotne len vieme, že sa zrazu zjavili v okolí Studne a už kto boli pôvodne, to sa nevie a zrejme ani nikdy vedieť nebude, keďže neexistujú žiadne záznamy z toho obdobia, ani elfov, ani iných rás, ktoré by sa tohto týkali.

Paeris
13-11-2013, 21:37
Trollové si to pamatují... jde o to jestli elfy nepovažovali poražení svým vlastním odpadlím kmenem za důstojnější než že je nakopala jiná rasa.